ZUID-BEVELAND WYBERT Elfstedentocht in snijdende wind en Siberische koude Schaatspret duurt voort Gasbuizen gesprongen te Axel DOET POOLWIND DE DAS OM9 Publieke Tribune DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 3- FEBRUARI 1954 DRIJVEND IJS OP DE SCHELDE Overs tromingen op de Merapi Internationale ploegwedstrijden Meer sigaretten, minder sigaren Prij sverlagingen levensmiddelen worden doorgezet GOES REQUIEM VON BRUCKEN-FOCK De befaamde Elfsteden-tocht Met 64 interessante vliegtuigplaatjes op de binnendoosjes Vele schaatsliefhebbers lieten zich door weers omstandigheden weerhouden H0E ZONDERLING het misschien moge klinken, Dinsdagmor gen was in Leeuwarden nog niets te bespeuren van de Elfste- densfeer. Het leven ging zijn normale gang en alleen bij de „Groe ne Weide", waar in de gelagkamer druk gedelibereerd werd over de komende moeilijkheden en de te verwachten prestaties, wees een klein, op een boom gespijkerd bordje, de weg naar het in schrijvingsbureau. TOON VERHOEVEN uit Dussen een ernstige kanshebber EXAMENS AANBESTEDINGEN De jeugd blijft niet achter Prov. Zeeuwse schaats- kampioenschappen Jury kwam niet tot overtenstemming Dat zou interessant zijn MARKTEN (Advertentie) Via de riolering stroomde liet gas de huizen binnen (van onze correspondent) ■TENGEVOLGE van de strenge vorst is 's nachts in de Outlewijk te Axel een ca. 30 cm. onder het wegdek lig gende gasbuis gesprongen, waardoor het gas via de riolering vrijelijk de huiren binnenstroomde. Drie personen worden bedwelmd en moesten per am bulance naar het zieleenhuis worden vervoerd. Hun toestand is thans goed. In de barre nacht hebben een tien tal mannen de straat opengebroken, de kapotte plaats uit de leiding ge zaagd 'en opgestopt, om vervolgens het euvel te kunnen verhelpen. Het was drie uur in de morgen, voor men daarmee gereed was. In de Noordstraat te Axel, ter hoog te van de kruising Kerkdreef-Pr. Hen drikstraat heeft zich een soortgelijk geval voorgedaan. Hier was het gas eveneens door de riolering twee huizen binnengedrongen. Aangezien dit overdag gebeurde geschiedde de reparatie veel vlotter. HOE HET GEBEURT DIJ strenge aanhoudende vorst kan het gebeuren dat de grond dermate hard wordt, dat er absoluut geen spe ling meer in is. Wanneer de gasbui zen nu onder een druk bereden weg liggen, is het mogelijk, dat door het dreunen van het verkeer deze buizen breken, Wanneer de grond niet be- Ned. Rode Kruis J. C. Corver benoemd tot kringcommissaris DIJ K.B. is de heer J. C. Corver, inspecteur-directeur van het dis tricts arbeidsbureau in Noord-Holland te Haarlem, oenoemd tot kringcom- missaris in de kring Noord-Holland van het Nederlandse Rode Kruis. De heer Corver is enige jaren geleden, toen hij directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Middelburg was. voorzitter geweest van de afdeling Vlissingen van het Nederlandse Rode Kruis. vroren was. zou het gevaar niet zo groot zijn. want dan zou het gas ge legenheid hebben te ontsnappen. In dit geval echter zocht liet gas zich een andere uitweg en vond die in de riolering. Wanneer deze cr niet had gelegen, was het gevaar wellicht nog groter geweest. Het gas zou zich over een grote afstond ondergronds hebben kunnen verplaatsen, wat zner ernstige gevolgen had kunnen hebben. Bovendien is in het 'laatste geval de lek zeer moeilijk te vinden. Alleen 's nachts geen scheepvaart P)E SCHELDE is op het ogenblik van Walsoorden tot Antwerpen vol met drijvend ijs. Hoewel kleine schepen hiervan wel enige moeilijkheden on dervinden. is de scheepvaart op De Schelde overdag nog vrijwel normaal, 's Nachts ligt zij evenwel stil. daar de gasboeien tijdelijk zijn vervangen door ijsboeien, die niet verlicht zijn. De schepen, die op weg zijn naar Ant werpen, gaan daarom 's nachts bij Vlissingen voor anker om bij daglicht hun weg te vervolgen. Kans op ivarme modderstromen FNE REGENS, welke Zaterdag zijn ge- vallen, hebben zich op de Merapi overstomingen veroorzaakt. In veband met het daardoor ontstaane gevaar door warme lahars (modderstromen), moest andermaal een gehucht worden ontruimd. De waarnemingspost Dje- rakn nam tijdens een slagregen een sterke zwavelgeur waar en moest zich terugtrekken. De seismograaf van de post Babadan heeft lichte aardschokken geregestreerd. Brabander en Zeeuiv in Nederlands team t_iEDEN worden te Antrim (Noord Ierland) voor de 10e maal inter nationale kampioenschappen in het ploegen gehouden. Ook een Nederlands team neemt hieraan dit jaar weer deel Het team bestaat uit de heren: W. de Lint Zevenbergschehoek. teamleider; A van Dijke. s Heer Arendskerke (Z); G. Schipper. Garsthuizen (Gr.). Ook in België: TN 1952 rookten de Belgen per hoofd der bevolking 932 sigaretten tegen 671 in 1928, 44 cigarillos, (36) en 14 sigaren (34-, Aan rooktabak werd in 1952 per hoofd der bevolking 1.20 k.g. verbruikt tegen 1.61 k.g. in 1928. Wat de sigaretten betreft, heeft de Belg thans een uitgesproken voorkeur voor nationale merken. In België wordt per jaar ongeveer 23.000 ton tabak ver bruikt. (Advertentie) Huishoudboekje moet in evenwicht blijven Het is verheugend voor de Neder- landse huisvrouw, dat, nu wij deze prijsverlagingen enige tijd met goed gevolg uitgevoerd hebben, andere bedrijven een begin gemaakt heb ben ons te volgen op de weg, die wij., naar onze mening terecht in geslagen zijn." Het is de opzet van Albert Heijn, om de gevolgen van de prijsverlaging zo veel mogelijk op te vangen, door ver hoogde productie en omzet. Dat de aangekondigde prijsverlagin gen voor een groot aantal belangrijke artikelen gelden, moge blijken uit een gedetailleerde prijslijst, welke men afgedrukt vindt op pag. 6 van dit blad. 323-00 Belangrijke prijsverlagingen van on geveer 30 levensmiddelen werden door de leiding van Albert Heijn N.V. Vrijdag 22 Januari j.l. door middel van de Pers bekendgemaakt. De heer G. Heijn, Directeur van dit bedryf, gaf bij die gelegenheid als zijn mening: „Het gaat niet aan een loons- en huurverhoging automa tisch, zonder nader onderzoek naar andere mogelijkheden, door prijs verhogingen te laten volgen. Wij, die een deel van de primaire levensbehoeften produceren en dis tribueren, hebben een sociale taak ten opzichte van het Nederlandse gezin. Stijlvolle herdenking QNDER omstandigheden, die niet on gunstiger hadden kunnen zijn - de Grote Kerk was, ondanks alle pogin gen tot verwarming een ijskelder ge lijk - is Maandagavond von Brucken locks „Requiem" verklankt door een korenensemble-, het N.-Hollands Phii- harmonisch Orkest en een vijftal goe de solisten, alles onder de bezielende leiding van Jan Kousemaker. Wanneer men alles ln aanmerking neemt: de barre koude, het niet op el kaar ingespeeld zijn van orkest, koor en solisten en de allesbehalve bekende compositie, dan kan men niet anders dan grote bewondering hebben voor de geleverde prestaties. Als ondanks dit alles dit „Requiem" in vele passa ges boeide en ontroerde, vraagt men zich af. welke schoonheden er in tot uiting zouden komen bij een verklan king onder ideale omstandigheden. De compositie zit vol stemming, ge voel en prachtige harmonische vond sten. Men wordt gewaar hoe de com ponist zijn werk doorleefd heeft en er alles in legde wat hij bezat, doch ook bespeurt men. dat deze compositie niet geschreven werd door een katholiek toonkunstenaar, want dan waren ver schillende accenten anders gelegd. De agitatie door sommige niet zeer fijngevoelige kerkelijke voorgangers, tegen deze uitvoering op touw gezet, noch het Siberische klimaat, hebben kunnen verhinderen, dat honderden mensen opgekomen waren en door de ze imponerende dodenherdenking diep onder de indruk kwamen. Behalve de echtgenote van de Com missaris der Koningin, zagen wij on der de aanwezigen de burgemeesters van Middelburg, Vlissingen. Goes, Aardenburg en Kruiningen, onze pa rochiegeestelijkheid en verschillende Predikanten. Ook de weduwe van de componist woonde de herdenking bij. 's-Heeren/ioefc de kajottersbedevaart hiS? ?e ,centies voor hun bedevaart h J jt kr,1;)Sen. hebben de Kajotters 00 een mooi toneelstuk in studie te nemen, om dat dan te zijner 'Tij a op te voeren. De repetities zijn reeds begonnen. waarna „Vriendenkring" het tweede gedeelte verzorgde met de opvoering van „Het verloren dorp", een toneel spel in 3 bedrijven. BenOemins. De heer W. V. Die- rikx, ambtenaar ter gemeente-secreta rie te Heinkenszand is benoemd tot adjunct-commies ter gemeente-secre tarie te Biervliet. Kwadendamm# marjatta's offer De toneelclub „Tot Nut en Genoe gen" besloot haar seizoen m.et het laatste van de trilogie „Marjatta". On danks de felle vorst was beide keren de zaal goed bezet. Het spel stond zoals we de laatste jaren gewend zijn op hoog peil. al waren er enige zware momenten, waartegen de soms jeugdige spelers niet opgewassen wa ren. Toch werd er voortreffelijk ge speeld, wat zeker niet op de laatste plaats te danken was aan regisseur Jan Zuidhof, die zich uiterst inspant om goede successen te verkrijgen. Het was dan ook namens de hele zaal, dat de geestelijk adviseur, kapelaan Rui ter, regisseur en spelers huldigde voor het gebodene. Een mooi gebaar van de toneelclub was nog, dttt tijdens de pauze de K.A J. gelegenheid kreeg, lootjes te verko pen voor hun Lom-des-reis, die enigen deze zomer hopen te doen. heinkenszand Aijk muziek en toneel Ondanks het koude weer was een groot aantal belangstellenden in de zaai van de heer Jac. van den Dries te Lewedorp aanwezig, toen aldaar een Uitvoering werd gegeven door de fan fare „Euterpe" met medewerking van de R.K. toneelver. „Vriendenkring", ten bate van het uniformenfonds van eerstgenoemde vereniging. Allereerst werden door „Euterpe" op vlotte wijze, onder de bekwame leiding van haar directeur J. den Toonder, een zestal muzieknummers uitgevoerd, HERHALINGS OEFENINGEN 11 Aansluitend op het ingezonden stuk, (getekend X) van 27-1 j.l., wilde ik hier graag een en ander aan toevoegen. Ik geniet namelijk de bedenkelijke eer, dat ik op het ogenblik een zoon van 21 jaar in militaire dienst heb, terwijl zijn broer van 22 jaar, de herhalingsoefenin gen zal moeten meemaken. Als u dan weet, dat wij buiten die twee nog zes kinderen hebben in de leeftijd van 8 tot 18 jaar, dan kunt U zich wel voorstellen, wat voor schadepost zo'n gezin te incas seren krijgt. Ik beschouw zulke jongens als mede-kostwinners en zo moet er geld bij, daar hun tractement, dat ze te ver teren krijgen, ook verre van rooskleurig Ik neem nu nog maar alleen mijn eigen feit, maar zo zijn er duizenden met mij die op zo'n manier de dupe worden van hun vaderlandse plicht, wat, zoals de heer X met recht opmerkte, niet erg be vorderlijk werkt op de ambitie van de jongens. A.V. te O. S.J.E.F. (Aardenburg) liad goed jaar Voor de Aardenburgse tennisclub SJEF is 1953 een bijzonder jaar ge weest. Nog nimmer kwam het voor, dat de banen tot in December wer den bespeeld. Bovendien had men ook voor de eerste keer in het bestaan dei- tennisclub 2 kampioenen, daar zowel het 1ste ais het 2e team in de 4e klas se kampioen van hun afdeling werden en SJEF - bovendien promoveerde naar de 3e klasse van de KNLTB. Kampioen der vereniging werden bij de dames mej. Ingrid Trapman en bij de heren Gerard Callaert. Evenals vorig jaar zullen ook dit maal vriendschappelijke wedstrijden worden gespeeld teg enBelgische ver enigingen en wel tegen TC Gazel uit Brugge en de clubs uit Knokke aan Zee en Heist aan Zee. De vereniging had over het afge lopen jaar voor de eerste maal in haar bestaan een batig saldo. Beslo ten werd verder om weer met 2 teams aan de compeitie deel te nemen en de clubkampioenschappen te houden in het tijdvak der grote vacantie. Bij het te houden tournooi in samenwerking met de vereniging uit Oostburg, zul len di jaar de eindwedsrjjden op de banen te Oostburg worden gespeeld. De vereniging telt thans 51 senior leden en 16 junioren. Naar a.s. Zondag verschoven Ook het afdelingsvoetbalprogramma afd. Zeeland, oorspronkelijk vastge steld voor Zondag 31 Januari, is in zijn geheel verschoven naar Zondag 7 Februari met uitzondering van de wedstrijd Schoondijke 1-Hoofdplaat 1, welke is uitgesteld. (Advertentie) Overal dreigt besmetting I In volle treinen, trams of bussen, loert de verkoud- heidsbacil. Be scherm Uw keel en voorkom ver koudheid met (Van een speciale verslaggever.) LEEUWARDEN, DINSDAG. De eerste wedstrijdrijder, die zich om 9 uur meldde, was de 45-jarige T. Michels uit Amsterdam, Hij heeft de wedstrijd ook in 1947 meegereden, had toen no. 51 en kwam als 51e binnen. Mis schien dat hij daarom nu zo vroeg voor de deur stond. In ieder geval heeft hij nu nummer één. (~)M ELF UUR het was in de Friese hoofdstad snerpend koud, in weerwil van de stralende zon hadden zich vijf rijders voor de wed strijd gemeld. Rugnummer twee wordt gedragen door de 43-jarige A. de Vries uit Giekerk, die in 1942 ze vende werd. Ochterecnvolgens kwa men daarna de 27-jarige J. Hoog- schagen uit Alkmaar, die Zondag j.l. een uitstekend figuur sloeg in de 100 k.m. lange dorpentocht in Noord-Hol land, de 28-jarige W. Wynia uit Korn- wert en de 20-jarige P. Zwart uit Warga. Bij het inschrijvingsbureau, waar voor grote Friese bedrijven personeel hebben afgestaan, werden' de rijders nogmaals gewaarschuwd géén lucht dichte kleding aan te trekken, maar liefst een paar wollen truien. Voorts werden zij gewezen op het gevaar van bevriezing en kregen zij aanwij zingen voor de voedselvoorraad, die zij bij zich willen steken. Deze richt lijnen zijn opgesteld door de aan het bestuur van de Elfstedenvereniging toegevoegde medicus dr J. A. Brons. PIET KEIJZER IS ER OOK FNINSDAGMIDDAG om 2 uur had den zich nog slechts 21 wedstrijd rijders laten inschrijven. Behalve de oud-gedienden Michels en de Vries kwamen later op de ochtend Piet Keij- zer uit Werkhoven, de vroegere Lie renaar en Auka Adema, die na de tocht van 1940 gelijk met van der Duin, Jongert en Westra als winnaar werd geklasseerd. De verwachting was, dat niet veel wedstrijdrijders zouden starten, nu bepaald was, dat men niet later dan 2 uur na de winnaar mag binnenko men en overstappen van de wedstrijd op de toertocht onderweg niet meer mogelijk is. Voor de toertocht waren in de voor middag ruim 300 rijders ingeschre ven, onder wie de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt en de commis saris van de Koningin in de provin cie Friesland, mr II. P. Linthorst Ho- man. Ook de bekende Hilversumse zwem coach Jan Stender, overigens een oude bekende voor de Elfsteden Com missie, verscheen aan de lange tafel, waar de toerrijders worden genoteerd. HET LIEP GEEN STORM Hierboven drukken wij de route af van de officiële 9e Elfsteden tocht, die velen op het ogenblik bezig zijn met goed gevolg af te leg genDe route voert allereerst in Zuidelijke richting (zie pijlen)- De totale afstand bedraagt ditmaal precies 200 kilometer. Hoevelen zullen slagen? - TTET LIEP ook in de loop van de -LA dag niet hard met de inschrijvin gen. Regelmatig, soms, wanneer zo juist een trein uit de provincie of uit „Hol land" was aangekomen, met groepjes tegelijk, meldden de deelnemers zich aan de lange tafels in de feestzaal van het hotel aan de Harlinger Singel, maar van een werkelijk grote toeloop was tot dan toe nog geen sprake. Om 7 uur des avonds hadden nog geen 80 wedstrijdrijders zich laten in schrijven en het laatste bericht van de tafels, waar de deelnemers aan de tocht hun kaarten kwamen halen luidde: „ongeveer 1000". In de loop van de avond werd nog een grote stroom uit alle delen van het land verwacht, eveneens de lief hebbers uit Leeuwarden en omgeving en dat zijn er velen die altijd pas veel later komen. DE OORZAKEN ITR ZIJN HIERVOOR verschillende oorzaken aan te geven. Op de eer ste plaats schrikken de weerberichten en de laatste gegevens over de toe stand van het ijs velen af. De strenge vorst houdt aan is het oordeel van de Bilt en dat betekent, dat de ijzi ge Oostenwind voorlopig zal blijven waaien. Enkele boeren, weerkenners bij uitstek, die zich voor de tocht kwamen melden, wisten zelfs te voor spellen, dat het vandaag, de grote dag, nog harder zou gaan waaien. Over de toestand van het ijs waren de berichten evenmin gunstig. Hier en daar zyn de trajecten goed berijdbaar, maar ook bevinden zich gedeelten in de route, vooral in het Noordelijke district, waar zand, wakken en be vroren schotsen tal van moeilijkheden voor de deelnemers beloven. POOLWIND DOET DE DAS OM.... ENE ELFMERENTOCHT van Maan- dag gaat oni de das om doen, let eens op", was de mening van een der bestuursleden van de Friese Elf stedenvereniging. En dit kon wel eens waar zijn ook, want tijdens deze gro te tocht door het Friese merendistrict, door Toon Verhoeven uit Dussen ge wonnen, waaraan bijna 9000 enthou siasten deelnamen, zijn de omstandig heden zó zwaar geweest, dat 800 de strijd staakten, ziek van het martelen tegen de Poolwind in en op het slech te ijs. Voor velen was de Elfmerentocht als laatste training bedoeld voor het grote evenement langs de Elf steden, maar voor de meesten is het de aan leiding geweest van het voornemen om in te schrijven af te zien. ENIGE „OUD-GEDIENDEN" TNTUSSEN meldden zich ook nog A enkele bekende lange afstandsspe cialisten. Het waren W. Vermeulen en J. van der Hoorn, beiden uit Ter Aar. Van der Hoorn is „titelhouder". Hij werd in 1947, de laatsf gehouden tocht, tot winnaar uitgeroepen. Als vijfde was hij toen door de finish ge gaan, doch later besloten de wed strijdcommissarissen de nrs 1 (Bos man uit Breukelen), 2, 3 en 4 wegens „opleggen" te disqualificeren. De 30-jarige van der Hoorn heeft er voor de wedstrijd van heden wei nig hoop in. „Ik heb met mekaar nog geen 100 k.m. gereden", vertelde hij ons, „en de beker en de gouden plak zullen mijn neus dit keer zo vast als een huis voorbij gaan". Verder heeft Jan Charisius, de Leeuwardenaar, die ook wel eens deel heeft uitgemaakt van de trainings- ploeg van de K.N.S.B. in Noorwegen, zich voor de wedstrijd opgegeven. Voorts behoren tot de favorieten, de bekende rijder K. Schipper en de win naar van de Elfmerentocht van Maan dag, A. Verhoeven uit Dussen. FRAAI INITIATIEF DER V.V. „RAPENBURG" Op de jaarvergadering van de V.V. „Rapenburg" te Stoppeldijk, welke n bloeiend bestaan leidt, zijn voor dit jaar verschillende activiteiten aan gekondigd. Van de voetbalvereniging Hans- weert. die door de watersnood werd getroffen, zijn een twintigtal loten aangekocht. Bovendien zal ten bate van deze vereniging een voetbalwed strijd gespeeld of een prijspiering be legd worden. Aangezien voor „Rapen burg" de competitie reeds achter de rug is, zal getracht worden een ne- derlaagtournooi te organiseren. GENEESKUNDE. Voor het doctoraal examen geneeskun de slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden de heer G. Vlassenroot uit St. Jansteen (Heikant.) SCHEIKUNDE. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde de heer J. Bolssens te Clinge voor scheikundig ingenieur. UTRECHTSE RIJKSUNIVERSITEIT. Voor het candidaatsexamen genees kunde slaagden aan de Rijksuniversiteit te Utrecht de heren J. Geldhof te Oost- kapelle F. van Hootegem te Sluis; P. F. M. Houben te Breda; J. A. P. M. Kuypers te Tilburg; G. H. M. van Lith te 'Den Bosch en J. A. Westerbeek te Dinteloord. Voor het candidaatsexamen sociale geografie slaagd J. J. M. Knoers te Den Bosch. De heer C. A. A. M. Neve.ian te Sas van Gent slaagde voor tandarts. Aan de faculteit veeartsenii slaagde voor het doctoraal examen eerste ge deelte de heer A. P. Wouters te Breda. WESTDORPE April wedstrijd voor de 3e plaats. Derde en laatste wedstrijd van de verliezersronde 19 April. Finale in het Heyselstadion te Brus sel. Voor de opening van het tournooi en de eerste wedstryd is het stadion van Anderlecht gekozen. De andere wedstrijden zullen o.m. gespeeld wor den te Luik, op het Beerschotveld te Antwerpen, op het terrein van Da ring te Brussel en te Fent, Bi%gge en Aalst. Zaterdag en Zondag werden door de IJsclub „Rietbos" yswedstrijden geor ganiseerd, resp. voor de schooljeugd en de senioren. Zondag werd begonnen met een wedstrijd voor heren over een afstand van 7.5 k.m. Hiervoor waren 17 deel nemers. De uitslag luidt als volgt: 1 Julien Eggermont, Westdorpe, 2 Willy Vervaet, Westdorpe, 3 Ed. de Smet. Westdorpe. 4 Frits Audenaerd, Westdorpe, 5 Remi Audenaerd, West dorpe. 750 m. voor parenrijden: 1 J. Egger- mont-Ria Thomas, 2 Alberic Auden- aerd-Gilda Audenaerd, 3 Oswald van Geetsum-Gabriella Audenaerd. Koppelkoers voor heren over 7.5 k.m.: 1 Ed. de Smet-G. Oderij, 2 Frits Audenaerd-Willy Vervaet, 3 Lucien Audenaerd-Freddy Adam, 4 Gerard Baecke-Armand Thomas. GRAAUW Ook hier werden enkele wedstrij den gehouden. Begonnen werd met 'n ijshockey-wedstrijd tussen Graauw- Zandberg, die in een gelijk spel (3-3) eindigde. Hardrijden voor heren over een af stand van 2 k.m. gaf als resultaat: 1 Al. Bisschop. 2 Th. Willems. 3 Al. Roels en 4 Alb. Dalmijn. Bij het hardrijden voor dames werd mevrouw D. Cambeen-Thuy eerste. Tenslotte was er nog een nummer hardrijden op ijskarren door school jongens. JL. die Jager prolongeerde zijn titel Op „Het Schengc" bij Wolpharats- dijk werden, georganiseerd door de Heinkenszandse IJsvereniging, de lange haankampioenschappen heren van Zeeland gehouden. J. L. de Jager uit Biezelinge. de houder van de ti tel. legde opnieuw beslag op het kam pioenschap met een totaal van 190.507 punten. De uitslagen waren: 500 meter: 1 J. G. de Jager (Bieze linge) 55.8 sec. 2 J. L. de Jager (Wol- phaartsdijk) 58.3. 3 J. de Roo (Scho- re> 59.6. 1500 meter: 1 J. L. de Jager 3.06.8. 2 J. G. de Jager 3.08.3. 3 P. van den Ak ker (Cadzand) 3.15.2. 5000 meter: 1 P. van den Akker 11.45.0. 2 J. L. de Jager 11.49.0. 3 J. G. de Jager 12.20. Totaalklassement: 1 J. L. de Jager ^190.567 pnt. 2 J. G. de Jager 192.566 p. 1! edstrijden in twee groepen verdeeld In een bijeenkomst van de Int. Mi litaire Sportraad is het wedstrijdroos- tcr vastgesteld voor het internationa le voebalournooi da van 6-10 April a.s. in diverse steden in België gehou den zal worden. Aan dit tournooi zullen zeven landen deelnemen, die bij loting in twee groepen verdeeld wer den. Groep 1 omvat Nederland, Grieken land en Italië. Groep 2 Turkije, Frankrijk, Luxemburg en België. Het wedstrij drooster ziet er als volgt uit: 6 April: Nederland-Griekenland, 7 April België-Turkije, 8 April Frank rijk-Luxemburg, 9 April Nederland- Italië, 10 April Turkije-Frankrijk en België-Luxemburg, 11 April Grie- kenland-Italië. 12 April Turkije-Lu- xemburg en België-Frankrijk, 13 Apr. Rustdag. 14 April eerste wedstrijd van de verliezersronde, 15 April hal ve finales, nummer 1 groep 1-nummer 2 groep 2. nummer 1 groep 2-nummer 2 groep 1. 16 April tweede wedstrijd van de verliezersronde, 17 April rust- Inzake fraude te Bath De Londense jury is er niet in ge slaagd tot overeenstemming te komen in de zaak tegen vijf personen, die be trokken waren bij de fraude te Bath. Zij werden ervan beschuldigd een Frans paard, „Santa Amaro" genaamd, te hebben laten uitkomen onder de naam van „Francasal", een veel min der snel paard. „Santa Amaro" won de race en deze zwendel zou de be trokkenen een fortuin hebben opge leverd. Nadat de juryleden meer dan twe/ uur lang hadden beraadslaagd, deel den zij de rechter mede, dat zij in geen enkel opzicht tot overeenstem* ming waren gekomen. Zij trokken zich toen wederom te rug, maar na een uur kreeg de rech ter andermaal te horen dat generlei overeenstemming was bereikt. De rechter gelastte daarop een nieuwe behandeling van de zaak. itdagingswedslrijd in Groningen Naar wij vernemen, heeft het be stuur van de IJsvereniging Groningen aan de KNSB toestemming gevraagd om op Donderdag 11 en Vrydag 12 Fe bruari te Groningen een uitdagings wedstrijd te organiseren, waaraan zullen deelnemen de zes Nederlandse rijders, die zich op het ogenblik in Davos bevinden. Kees Broekman, Wim van zder Voort, Anton Huiskes, Gerard Maarse, Wim de Graaff en Henk Schuier, con tra de zes hoogst geklasseerdcn van de nationale kampioenschappen, wel ke te Zwolle zijn gehouden, n.l. de Nederlandse kampioen Egbert van 't Oever, Kokkie van der Eist, Jan Wer vers, Nico Olsthoorn, Tinus Roosen daal en van den Berg. De klassieke afstanden: de 500 en de 5000 meter op de eerste dag en de 1500 en de 10.000 meter op de tweede dag, zouden op het programma komen te staan. Het ligt in de bedoeling, dat bij doorgaand vriezend weer alle rijders, die te Davos zijn, Maandag naar Ne derland terugkeren. K.O.T. won ook return- wedstrijd In café „De Oude Brug" te Sas van Fent werd de returnwedstrijd ge speeld tussen dë plaatselijke biljart club Krijt op Tyd en OBK uit Sluis kil. Ook deze ontmoeting eindigde in 'n overwinning voor de Easse club, die in totaal 603 caramboles bij elkaar stootte, tegen OBK 5C\ De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: A. Snoeck (OBK)-M. Roegiers (KO T) 23-37. F. Sys-G. Audcnaerdt 48-30, O. Stokman-J. Heida 55-49. R. San- drini-W. Hemelsoet 61-107. L. Hey- dens-F. L. Kaijser 53-37, J. Zegers-A. S. de Maesschalck 34-43, E. Beyneberg -Rob. Cappaert 74-41, A. Pienbroek- J. L. Maas 94-133, P. Maas-L. Remery 36-40. J. Wullems-Rog. Clayssens 47- 60, P. Gelderland-A. van Avermaete 36-26. WONINGBOUW GOES. Uitslag aanbesteding van 6 éénsgezins woningen aan de Vogelzangseweg te Goes Fa. C. van Gorp, Goes f 77.400; J. F. Hopmans, Goes f 83.377; C. Priem, Lewe dorp f 76.953; A. J. van der Poel, Lams- waarde f 75.000; Bouwbedrijf Goede- mondt, Goes f 83.900; Fa. de Bruyne en van Riet, Goes f 88.400; J. M. J. Schrijver en Zn., Goes f 89.000; A. Blankenburg, Nieuwdorp f 89.500; J. L*. van Vlaande ren, Brouwershaven f 103.000; P. F. Voet, Kloosterzande f 83.800; J. v. d. Linde, te Kl->etinge f 79.700; L. Dekker, Kloetinge f 82.800. Uitslag aanbesteding van 4x2 wonin gen aan de Burg. van Dusseldorpstraat te Goes: Fa. C. van Gorp, Goes f 143.600; J. F. Hopmans. Goes f 154.080; C. Priem, Lewedorp f 154.600; J. H. Nonnekes, te Goes f 179.000; J. M. Schrijver en Zn. Goes f 172.000; A. Blankenburg, Nieuw dorp f 149.000; A. v. d. Poel, Lams- waarde f 144200; P. F. Voet, Kloosterzan de f 162.480; J. v. d. Linde, Kloetinge f 158.000; L. Dekker, Kloetinge f 156.000. RIOLERING TE GOES. De uitslag der aanbesteding riolering Zuidelijk deel van J. van Mellestraat, M. D. de Grootstraat, C. de Graaffstraat en van Dusseldorpstraat te Goes was: Aannemersbedrijf Zeeland, Middelburg f 29.970; Fa. Bunschoten, IJzendijke f 31.198; Fa. A. Otte, Nieuwdorp f 36.146; Fa. F. Duynhouwer, Goes f 32.000; M. Wandel, Souburg f 33.793; M. W. Knuist, Goes f 29.649; L. v. d. Klippe, Vlissingen f 52.990; F. Duynhouwer, Goes f 29.340. GOES, 2 Febr. Exportveiling appels: op monster: Goudreinetten 40.4041.60; op monster: Jonathan 5354.90; Goud reinetten 1 grof 3944, 1 38, 11 20; Golden Delicious I 52; Jonathan 1 grof 58, I 44, II 25; Zoete Ermgaard I 39. Peren Doyen ne du Cornice 11 64; Conference 11 1315; Verpakt fruit: Goudreinetten AA 4748, A 45; Jonathan AA 61—64, A 65; Cox Orange Pippin B 68; Golden Delicious A 77. Gewone veiling: Cox Orange Pippin K 41, Jonathan K 30—42. F 17—23. Zure Bellefleur K 1117, F 11; Goudreinetten K 28—35, F 19—25; St. Remy K 26—28. F 16—23, Conference K 24—27, F 16—16; Doyenne K 59, F 31. GOES, 2 Febr. Eierenpijrzen. Bericht van handelaren. Kippeneieren 10; poelje eieren 10; eendeneieren 8; kalkoeneieren 15; ganzeneieren 20 cent. Prijs voor verse kippeneieren f 1.93 per k.g. Voor vuilschalige en gewassen eie ren wordt 2 cent per stuk minder uit betaald. ROTTERDAM, 2 Febr. Aanvoer in totaal 4931 (3162). Vette koeien en ossen 550. Gebruiksvee 270 (622). Stieren 8. Vette kalveren 80. Graskalveren 170 (182). Nuchtere kalveren 1212. Varkens 75. Big gen 48. Paarden 91. Veulens 18. Schapen of lammeren 273. Bokken of geiten 11. Vette koeien 2.883.06, 2.68—2.84, 2.40 2.52. Vette kalveren 2.652.75, 2.552.65, 2.22—2.45. Graskalveren 420350240. Nuchtere kalveren 53—48—42. Biggen 50 4035. Slachtpaarden 1.85—1.75—1.60. Schapen 135—125—90. Lammeren 105—95 —85. Kalf koeien 1125—940—780. Melk koeien 1125940780. Vare koeien 780 650—575. Vaarzen 870—700—575. Pinken 585—485—375. Vette koeien aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen iets stijver, prima's bo ven notering. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen onver anderd. Graskalveren aanvoer iets gro ter, handel stroef, prijzen vooral niet ho ger. Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel stug, niet geheel prijshoudend. Biggen aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen onveranderd. Slachtpaar den aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen iets hoger. Schapen aanvoer min der, handel goed, prijshoudend. Lamme ren aanvoer minder, handel goed, prijs houdend. Kalfkoeien aanvoer korter, han del traag, prijzen constant. Melkkoeien aanvoer korter, handel traag, prijzen constant. Vare koeien aanvoer matig, handel stil, prijzen onveranderd. Vaarzen aanvoer redelijk, handel traag, prijzen onveranderd. Pinken aanvoer redelijk, handel traag, prijzen onveranderd. T.b.c. vrij vee: aanvoer minder, handel tame lijk, prijshoudend. WAT HtsTA\Oh\ Mannheim 1.70 18), Kaub 3.55 2.29). Trier 1.25 (—17), Koblenz 118 (—24). Keulen 74 (—23), Ruhrort 2.86 (—16), Lobith 9.01 (—8), Nijmegen 6.86 (—12), Arnhem 7.04 (—17), Eefde 3.33 27), Deventer 2.28 35), Namen La Plante, geen opgave, Borgharen 39.58 (+8). Belfeld 10.32 (—69), Grave 4.40 (+1.10). Stuwen open te Linne, Roermond, Belfeld, Sambeek, Grave en Lith.

de Stem | 1954 | | pagina 3