NEDERLAND STOND IN MASSA OP DE SCHAATS Nederland neemt deel! Proef het STERLING is beter F Sta op STERLING - De beste shag! Voor het behoud van een gezond lichaam Nederlandse prestaties vielen tegen r. DAGBLAD DE STEM YAN MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 DE KONING won dorpentocht van N.-Holland en Utrecht D" Middelstummer wielrenner Piet Kruger heeft Zaterdagmiddag de Zuidlaarder ijs-T.T., een wedstrijd over 75 km. voor zijn rekening geno men. Hij legde deze afstand af in 2 uur 57 min., dat is 1 minuut langer dan Anton Verhoeven, de winnaar van 1950. or destijds over deed. Bij de da mes. die een afstand van 60 km. moes ten afleggen, ging mej. A. Oostingh uit Borger het eerst over de streep met een tijd van 3 uur 6 min. Egbert van 't Oever Wedstrijdkalender K.N.M.V. vastgesteld VIJF CANDIDATEN WAGTMANS stayerde ook in Zürich VOETBAL OVER DE GRENZEN Geen Ned. successen te Antwerpen Prachtige gymnastiek in Vlissingen Klaar om neer te komen SPORT IN T KORT Ziege-Intra winnen „Nacht van Dortmund" EXAMENS Bijzonder geschikt voor Plastic-artikelen, aardewerk - glas - hout - leer - carton, enz. 25 cent per tube STATIONSARBEIDERS en WEGWERKERS V. D1 94e JA Onder gunstige weersomstandighe den en op goed ijs is Zondag de 15e Dorpentocht van het gewest Noord- Holland en Ntrecht van de KNSB ge houden. De Koning uit Purmerend won. Voor de wedstrijd over 100 Km., waarvan start en finish in Pui-merend waren gelegen, kwamen 38 heven en 3 dames op het ijs. Deze wedstrijd voer de de deelnemers naar Alkmaar en Hoorn. Drie heren bevochten elkaar op de laatste meters de zegepalm, die met miniem verschil aan de Koning uit Purmerend ten deei viel. m 4 uur 14 min. Snelste dame was mej Pool uit Am sterdam. die 6 uur 33 min over de «edstrijd deed. Vanuit diveise plaatsen in Noord- Holland werden bovendien toertochten gehouden, waaraan ruim 7100 schaat- senrijders(sters) hebben deelgenomen. Bij hen was ook de minister van land bouw. visserij en voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt. OOK MOLENTOCHT GROOT SUCCES De bekende Molentocht is ditmaal door niet minder dan 6500 deelnemers gereden, waarvan slechts 5 pet., voor het merendeel door pech aan de schaats, de ongeveer 50 km. lange tocht niet beëindigde. Op de eerste dag verschenen 2500 liefhebbers aan de start, 2300 te Lei den en 200 in Oude Wetering. Deze dag leende zich het beste voor de tocht, want de tweede dag kreeg men last van de scherpe Oostenwind, die het de rijders vooral op het eerste ge deelte van de tocht, erg moeilijk maakte. Maar op het tweede gedeelte, met de wind in de rug, ging het snel en zonder veel inspanning door de polders met de molens naar het eind doel, waar de organisatoren handen vol werk hadden met het controleren van de kaarten en het uitreiken van de medailles (op de laatste dag wa ren er ruim 4000 deelnemers). PRESTATIETOCHTEN TE UITHOORN Zaterdag en Zondag zijn in de om geving van Uithoorn prestatietochten over circa 50 km. gehouden. Op beide dagen werkten het weer en de condi tie van het ijs mee om de vele deel nemers een prettige tocht te bezorgen. Totaal volbrachten circa 1400 schaat- senrijders(sters) de tochten. Zondag dreigde de tocht een on prettig slot te krijgen, omdat een 8- jarig deelnemertje uit Doetinchem het contact met zijn vader en twee andere kinderen had verloren, zoek was ge raakt. Een paar uur nadat de eind controle gesloten was, kwam echter het verheugende bericht binnen, dat het kind terecht was. ZUIDLAARDER T.T. Op het Zuidlaardermeer was een dubbele baan in de vorm van letter U uitgezet met benen van 3 km. lengte met turven afgebakend. De prestatie van Kruger verdient dubbele waardering, want hij reed de wedstrijd nagenoeg geheel in zijn eentje uit. bij gebrek aan deelnemers, die tegen zijn tempo en zijn forse streek opgewassen waren. Als eerste passeerde hij de eindstreep in 2 uur 57 min. Achter hem had geruime tijd een kleine groep gereden. De Hilver summer van de Bol wist zich uit de groep los te maken en arriveerde 2 min. na Kruger aan de finisch. te Schaatswedstrijden 's Heer-Hendrikskinderen ten val was gekomen. In ieder geval bleek deze jonge rijder een belofte in te houden voor de toekomst. Ook op de lange afstand bleek Kees de Jager de sterkste te zijn, terwijl zijn broer Lauw de tweede plaats voor zich opeiste. Verstelle reed ook op dit nummer goed en eindigde als 3e. Hij liet o.a. rijders als Karelse en de Roo (beiden van Schore) achter zich en dat betekent toch wei iets De Zeeuwse kampioen Jaap de Ja ger nam niet aan deze wedstrijden deel. Artvertentie) Nederlands kampioen lange baan De strijd om de Nederlandse kam pioenstitel is door het publiek dit maal niet au serieux genomen. Nu de kernploeg immers in Davos bleef, kwamen de sterkste Nederlandse rij ders niet in Zwolle aan de start. Zaterdag stond al vast, dat de strijd om de Nederlandse titel een duel ging worden tussen Kokkie van der Eist en Egbert van 't Oever. Laatstge noemde legde inderdaad gisteren be slag op de nationale titel. totaalklassement De ijsclub „De Poel'' te 's-Heer Hen drikskinderen en de „LJG" (Land bouw Jongeren Gemeenschap, streek Zuid-Beveland) hield Zaterdag gecom bineerde schaatswedstrijden bij het viaduct te 's-Heer Arendskerke. Er was een behoorlijke belangstel ling. zowel van de zijde der deelne mers als van het publiek Het ijs was echter niet prima, wat tot uidrukking komt in de gemaakte tijden, terwijl er tevens nogal wat valpartijen voor kwamen Op de korte afstand verraste J. Ver- stelle van Wolf aartsdijk vriend en vij and door een behoorlijke tijd te ma ken. De eerste plaats was echter voor C. de Jager van Wolfaartsdijk die langzaam maar zeker naar een goede vorm toegroeit. Een zeer goede prestatie leverde voorts op dit nummer de 15-jarige C. v. d. Linde te Kloetinge wiens tijd ze ker aanmerkelijk beter zou zijn ge weest als hij in de laatste meters niet 1 Egbert van 't Oever, Lisse, 213.415. 2 van der Eist, R'dam, 214.095. 3 Wer vers. R'dam, 220.442. 4 Olsthoorn, Naaldwijk, 220.550. 5 Tinus Roozen- daal, Warmenhuizen, 220.780. 6 van den Berg, Nijenbeet, 223.594. 7 Buyen, A'dam, 223.797. 8 Doets, Nieuw Loos- drecht, 226.674. 9 Band, Purmerend, 230.017. 10 Bestebreurtje, Barendrecht, 232.798. 10 Juli T.T.-races te Assen Te Utrecht werd onder leiding van de voorzitter van de Sportcommiisse van de Kon. Ned. Motorrijders Ver eniging een bijeenkomst gehouden ter vaststelling van de wedstrijdkalender voor het komend seizoen. Van de ongeveer 75 wedstrijden en trials, waarvan de data in overleg werden vastgesteld, zijn de belangrijk ste: 10 April K.N.M.V. voorjaarsrit, waarschijnlijk te Doorn. 19 April Lan- gebaanraces in het Sportpark te Alk maar. 19 April Friese Elfstedentocht te Leeuwarden. 2 Mei Terreinkam pioenschappen Noord-Brabant te Nu land. 8 Mei Coupe de la Montagne- rit te Veenendaal. 8 Mei Junior weg races, circuit Jolbert te Leek (Gr.). 16 Mei int. solo- en zijnspanraces te Zandvoort. 23 Mei int. terrein wedstrij den te Schijndel. 27 Mei terreinkam pioenschappen van Zeeland te Vlis- singen. 29 Mei Overijsselrit. 7 Juni (2e Pinksterdag) 50-jarig bestaan van de K.N.M.V. Jubileum-reunie te Hilver sum. 13 Juni Grand Prix de r^otor cross te Markelo. 10 Juli T.T.-races te Assen. 18 Juli int. terreinwedstrijden te Lichtenvoorde. 1 Aug. int. lange- baanraces in het Sportpark te Alk maar. 8 Aug. int. wegraces te Tub- bergen. 29 Aug. motor cross des Na tions te Norg. 22-23 Oct. K.N.M.V.- kampioensrit (plaats nog niet vastge steld). Trials: 28 Maart Trial te Arnhem (M.C. Arnhem). 30 Mei Trial op Tes- sel (M.C. Tessel). 4 Juli Trial Breda (M.C. Baronie). DE ZEEUWSE SCHAAKCOMPETITIE In de 2e klasse B van de Zeeuwse schaakcompetitie liet 's-Gravenpolder de kans om de leiding te behouden verloren gaan, want het kreeg in eigen huis een 46 nederlaag te slikken van De Pion, dat nu met Goes 2 de eerste plaats deelt. In de 3e klasse heeft Oostburg 2 zich uit de competitie teruggetrok ken. Middelburg 4 speelde tegen Sou burg 2 gelijk en dat was net voldoen de om op de eerste plaats te komen. PERSOONLIJKE KAM PIOENSCHAPPEN. Aan vierlanden-kruisboog- tournooi in Parijs Op de Zondag in Breda gehouden \ergadering van de Nederlandse Kruisboogbond is. naar wij vernemen, besloten, deel te nemen met een offi ciële Nederlandse ploeg aan het vier- landen-tournooi. dat in Mei a.s. te Pa rijs zal worden gehouden. Scheidsrechters in tornooi om het voetbal-wereld kampioenschap Het bestuur van de K.N.V.B. heeft de scheidsrechterscommissie van de F.I.F.A voorgesteld, voor het eind- tournooi om het wereldkampioen schap voetbal, dat in Juni a.s. in Zwitserland wordt gehouden, een keuze te maken uit de volgende 5 Nederlandse scheidsrechters, allen op de internationale lijst voorkomend Karei van der Meer (Den Haag), J. Bronkhorst (Velp), K. Schipper (Gro ningen), W. B. Ausum jr (Dordrecht) en L. Horn (Bentveld). Koblet-von Buren wonnen ploegomnium voor Schulte-Peters In het Hallen stadion te Zurich is Zondag een int. ploegomniumwed- strijd gehouden, welke een zege bracht voor bet Zwitserse paar Koblet-von Buren. In het eindklassement bezetten zij de eerste plaats met 5 pnt., voor Schulte-Peters 7 en Roth-Buche 12 p. In een stayerwedstrijd versloeg een gemengde ploeg, bestaande uit Ver schuren, Wagtmans en Bethery het Zwitserse team Meier-Besson-Flue- ckiger met 12 tegen 18 pnt. Schieting ie Biervliet Tijdens de gehouden schieting bij de heer Provoost werd de hoogvogel geschoten door Ed. de Boevere, Bier vliet. De zijvogel was voor E. Tem merman, Hoofdplaat, terwijl Fr. Mol- let de meeste kleintjes neerhaalde. BELGIE Antwerp FC-Berchem Sport 1-2, SC Anderlecht-Lyra 2-0, Union St Gil- loise-Tilleur FC 3-1, Charleroi SC-FC Mechelen 1-1. Lierse SK-Beerschot AC 3-2, RAC Mechelen-AA La Gan- toise 1-0, Standard CL-OL Charleroi 1-1. FC Luik-Daring CB 3-2. Aan de kop van de rangschikking deden zich geen veranderingen voor. La Gantoise behoudt de leiding met 28 punten. SC Anderlecht bleeft twee de met 27 en OL Charleroi derde enz. FRANKRIJK Bordeaux-Nice 4-1, Reims-Stade Franpais 1-3, Rijssel-Lens 1-0, St Etienne-Roubaix 2-1, Nancy-Nimes 4-2, Toulouse-Sochaux 2-2, Monaco- Marseille 1-1, Straatsburg-Metz 2-2, Le Havre-Sete 10-0. Alle clubs hebben nu 22 wedstrij den gespeeld. Bordeaux heeft de lei ding met 33 punten, Rijssel en Reims volgen met elk 30 pnt. ITALIË Van Vliet tweede en Wagtmans op de derde plaats In het Antwerpse sportpaleis wer den Zaterdagavond internationale wie lerwedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen ais volgt luidden: Sprint proffessionals: le serie: 1 Gosselin, 2 Gerardin op in wiel 12.2 sec.; 2e serie: 1 van Vliet 2 Mockridge op 1 lengte 12 sec.; 3e serie: l Gerardin, 2 Mockrodge op 1 lengte 12.4 sec.; 4e serie 1 Gosselin, 2 van Vliet op 3/4 wiel 12.2 sec.; 5e se rie 1 Gosselin, 2 Mockrodge op i/2 leng te 12.2 sec.; 6e serie 1 van Vliet, 2 Gerardin op lJ/2 lengte 12 2 sec.; 7e serie 1 Gosselin, 2 van Vliet op Vz wiel. 3 Gerardin en 4 Mockridge 11.8 sec. Eindklassement: 1 Gosselin 4 pnt 2 van Vliet 6 pnt.; 3 Gerardin 8 pn 4 Mockridge 10 pnt. Achter grote motoren: Eerste manche over 30 km 1 Mi- chaux 30 min. 50 sec; 2 Wagtmans op 140 moter 3 Verschueren op 1 ronde en 65 m.; 4 Besson op 1 ronde en 125 m.; 5 Queugnet op 1 ronde en 180 m.; 6 Martino op 3 ronde en 90 m. Tweede manche over 30 km'.: 1 Ver schueren 27 min. 10 sec.; 2 Michaux op 50 meter; 3 Besson op 145 meter; 4 Wagtmans op 1 ronde en 40 meter; 5 Queugnet op 1 ronde en 210 meter; 6 Martino op 1 ronde en 245 meter. Eindklassement: 1 Michaux 59,950 km.; 2 Verschueren 59.685 km 2 Wagtmans 59,570 km.; 4 Besson 59.480 km.; 5 Queugnet 59,110 km.; 6 Mar- tine 58.665 km. België wint stayers-wedstrijd tegen Nederland In het Brusselse Sportpaleis hebben de Belgische stayers Zondagmiddag voor een groot aantal toeschouwers hun Nederlandse collega's met 10 te gen 20 punten overwonnen. De grootste en voor de Belgen zeer aangename verrassing van de ontmoe ting was Raymond Impanis, die zijn debuut als stayer vierde met drie over winningen in even zo vele manches. Pronk en Bijster speelden een bijrol. Voorts stond een international om nium voor profs op het programma, waarin Arie van Vliet en de Belg Gos selin beiden met 6 punten op de eerste plaats eindigden. Daar Gosselin ech ter de laatste manche op zijn naam bracht, werd hij tot winnaar uitgeroe pen, TERNEUZENSE BILJARTCOMPETITIE In café La Belle Vue te Temeuzen worden momenteel de wedstrijden gespeeld om het persoonlijk biljart kampioenschap van die stad. De stand na de eerste week is als volgt: 1 G. van Damme 4220— 300—42—7.14; 2 B. v. d. Eijk 4-2—2— 0300654.61; 3 R. Verstraeten 4 3211385794.87; 4 R. de Clerck 4—3—2—1—445—106—4.20; 5 M. de Vos 2—2—1—1—255—65—3.92; 6 N. Meertens 020216447 3.49: 7 f. Bracke 0—4—0 -4 499—138 3.61; 8 a. v. d. Poel. (Advertentie) Je rookt het allerbeste van de Virginia-oogst. Die volle, milde geur en smaak vind je allée'n bij STERLING. Koop die lekkerste shag van Nederland en proef het De jaarlijkse uitvoeringen van de Vlissingse Turnvereniging behoren weer tot het verleden. Drie avonden achtereen stond de jeugd van Vlissin gen op het podium van het Concert gebouw. Weliswaar stonden Zaterdag avond de senioren, waaronder vaders en moeders, voor het voetlicht, maar naar hetgeen zij presteerden, mag men hen gerust nog tot de jeugd rekenen. Dit was een overtuigend bewijs voor de woorden van voorzitter- Lemmers, die een warm pleidooi hield voor de gymnastiekbeoefening op elke leef tijd. Tijdens de jeugd voor een har monische ontwikkeling en later voor het behoud van een gezond lichaam. Op alle drie de avonden werd uit stekend gewerkt. Een opvallend ver schijnsel bij alle oefeningen was het tempo, waarin werd gewerkt. Hier was geen sprake van ouderwets, stijf en traag gedoe, maar van een uitste kend geslaagde demonstratie van de moderne gymnastiek. Een woord van waardering voor de jonge en eigen lijk nog onervaren directeur West- strate is dan ook zeker op zijn plaats. Nadat Donderdagavond de jongste adspiranten hun kunnen hadden ge demonstreerd, was Vrijdagavond de beurt aan de jongens en meisjes van 1116 jaar. De oefenstof was voor alle groepen goed gekozen. HULDIGING. Zaterdagavond toonden de junioren en senioren hun kunnen. Voorzitter Lemmers opende ook deze avond met de gebruikelijke toespraak en hul digde mevr. van Eenennaam voor haar 25-jarig lidmaatschap. De speld van het KNGV voor dit aantal dienst- In de finale om het persoonlijke schaakkampioenschap van Zeeland le klasse werden weer twee partijen ge speeld. Woudstra won van Breel, die op zijn beurt Flissebaalje een neder laag bezorgde. De stand is nu: Mast 2 uit 3; Breel en Woudstra 2 uit 4; Flissebaalje 114 uit 4; de Vlieger 'li uit X. Op internationale wedstrij den te Davos Bij de internationale schaatswed strijden, welke te Davos tegelijk met de Zwitserse kampioenschappen wer den gehouden, werkten de weers- en ijsomstandigheden niet mede om tot wereldrecordverbeteringen te komen. De oude garde van Nederland lever de geen bijzondere prestaties, maar de jongere rijders boekten belangrijke verbeteringen van hun persoonlijke records. Zo verbeterde Henk Schuier en Wim de Graaff hun tijden op de 3000 meter respectievelijk met 10.1 en 7.3 seconden. Henk Schuier plaatste zich door zijn uitstekende tijd van 5 min. 1.3 sec. als zesde op de Nederlandse ranglijst, achter Anton Huiskes, Kees Broekman, Wim van der Voort, Jan Langedijk en Nico Olsthoorn, terwijl Wim de Graaff daar thans onmiddel lijk op volgt met 5 min. 1.4 sec. Naast beide Nederlanders verbeter den ook enkele Noren hun persoon lijke prestaties zoals op de 500 meter Karstensen, Johannesen en Nilsen, en op de 3000 meter o.m. Haugli, Tangen en Kristiansen. Op de tweede dag, tijdens de 1500 en de 5000 meter, was weliswaar de wind gaan liggen en was er geen sneeuwval meer, doch hadden de rij ders last van de zware en dampige lucht en van het glasharde ijs. Ook op de 1500 meter waren het bij de Nederlanders Wim de Graaff en Henk Schuier, die hun persoonlijke records verbeterden. De Graaff noteerde 2.23.3 (oud record 2.24.5) en Schuier bracht zijn tijd van 2.29.2 op 2.26.5. Tijdens deze tweedaagse wedstrij den overheersten de Noren wel heel duidelijk. Andersen toonde weer ge heel zijn oude stijl en vechtlust. De Nederlandse cracks Broekman en Huiskes de laatste ongetwijfeld toch beter dan hij in dit seizoen tot nu toe gereden heeft bleven bene den de verwachtingen. EINDKLASSEMENT 1 Andersen 189.910. 2 Aas 190.236. 3 Haugli 191.767. 4 Elvenes 193.687, alle Noorwegen. 5 Broekman 193.737. 6 Maarse 193.787. 8 Kristiansen 194.386. 9 Tangen 194.590. 10 Johannesen 195.090. 11 Cronshey (Engeland) 195.614. 12 De Graaff 196.020. 13 Huis kes 196.643. 14 Hodt 196.964. 15 Offen- berger (Oostenrijk) 196.984. 20 Schu ier 198.660. Atalanta-Bologna 1-3, Fiorentina- Legnano 4-0. Genua-Roma 1-0, Lazio- Internazionale 0-1. Milan-Udinese 2-1, Palermo-Novara ERcf-N Palermo-Napoli 2-2. Spal-Novara 2-1, Torino-Sampdoria 2-0. Triestina-Ju- ventus 2-2. Fiorentina heeft Juventus van de eerste plaats verdrongen en staat nu met 28 punten bovenaan. Internazio- nale. dat eveneens 28 punten, maar een iets minder gunstig doelgemid- delde heeft dan de club uit Florence, staat tweede. Als derde komt Juven tus met 27 punten. ENGELAND - 4e CUPRONDE Arsenal-Norwich City 1-2, Black burn Rovers-Hull City 2-2, Burnley- Newcastle United 1-1. Cardiff City- Port Vale 0-2, Everton-Swansea Town 3-0, Headington United-Bolton Wan derers 2-4, Ipswich Town-Birmingham City 1-0, Leyton Orient-Fulham 2-1, Lincoln City-Preston North End 0-2, Manchester City-Tottenham Hotspur 0-1, Plymouth Argyle-Doncaster Ro vers 0-2, Scunthorpe United-Ports mouth 1-1, Sheffield Wednesday- Chesterfield 0-0. Stoke City-Leicester City 0-0, West Bromwich Albion-Ro- therham United 4-0, West Ham Uni ted-Blackpool 1-1. jaren werd haar onder welgemeend applaus op de borst gespeld. Het getoonde werk was van goed gehalte. Goed, rustig beheerst werken toonden zowel de junioren als de se nioren. En een enkel klein onvolko menheid) e viel volkomen weg tegen het overgrote prima werk, dat ge toond werd. Jac. v. d. Sandt, lid van het Keur korps der KNGV en favoriet van deze avond toonde schitterend werk aan rek en brug. Een warm applaus was telkens zijn loon. Doch ook het werk van de heer Florusse (46 jaar!) ver dient vermelding. Prima!! Bij de dames viel het soepele, be heerste werken op van mevr. Lenie Blind-Bömer. Een volkomen gecon centreerdheid sprak uit haar hele hou ding en een prima afwerking van haar oefeningen was hiervan het re sultaat. De dames-junioren beloven een goede toekomst voor VTV en met name willen we hier noemen mej. Nel Fritz en C. Minderhoud. Soepel heid, geconcentreerdheid en beheer sing van het hele lichaam stempelden deze meisjes. Veel verwachting wordt dan ook van hen gekoesterd. Taf eltenniskampioenschap van Vlissingen Zaterdag werden in De Zilverpool de wedstrijden om de Vlissingse tafel tenniskampioenschappen beëindigd. In de eerste klasse is het een zuiver Poolse aa:. gelegenheid geworden, want de eerste drie plaatsen gingen naar Wilno-spelers. Hawrylkiewicz liet zien, dat hij nog niet is uitgerangeerd, want hij ver overde opnieuw de titel. Op de twee de plaats kwam zijn landgenoot Groch. Derde werd Szoszwiewicz, echter niet dan na een beslissings wedstrijd met Grootjans, die dus 4e werd. In de tweede klasse ging de titel naar van Praet, die daarmee een keu rige prestatie verrichtte, want hij had ook reeds het kampioenschap van de derde klasse behaald. In de vierde klasse ging de Poorter met de eer strijken. Dameskampioene werd mej. ten Heggeler. Bij de Middelburgse deelnemers werd de hoofdstedelijke kampioen Hof man winnaar. Hij speelde tot slot een partij tegen de Vlissingse kampioen. Deze wedstrijd had een spannend ver loop en stond op hoog peil. De jeugd van de Middelburger gaf tenslotte de doorslag. Hofman won met 32. In Den Haag zijn de wedsTijden om het kampioenschap van Nederland gewichtheffen 2e klasse gehouden. In het extra vedergewicht won j. Mast. Dordrecht. Hij promoveerde naar de le klasse. a. Eugenia, Den Haag. won in de verdergewichtklasse. j. Bave- laar. in de lichtgewicht. N. de Haag, eveneens uit Leiden in de lichtge wichtklasse en middengewicht klasse a. Zaal, Den Haag. Van Est-Derksen op 5e plaats De „nacht van Dortmund", een in. ternationaie ploeffwedstrijd van 7V4 uur (de strijd was met 1 j uur bekort in verband met engagementen eiders van enkele deelnemers) is gewonnen door het Duitse koppel Ziege-Intra, voor een andere Duitse ploeg Preis kei t-HoIzmann. Om twee uur in de nacht van Za terdag op Zondag namen de met veel brio rijdende Ziege en Intra een ron- de voorsprong welke zij, in weerwil van de aanvallen van Kublei'-Plattner en Preiskeit-Holzmann tot het einde konden behouden. De Nederlandse ploeg Derksen-Wim van Est bezette de vijfde plaats met vijf ronden ach terstand. Het klassement luidde: 1 Ziege-Intra in TV2 uur 331.8 km. 100 pnt; op 1 ronde 2 Holzmann-Preiskeit 146 pnt; op 3 ronden 3 Kubler-Plattner 175 pnt; op 4 ronden 4 Gillen-Terruzzi 98 pnt; op 5 ronden 5 Derksen-van Est 69 pnt. De overige koppels hadden zes en meer ronden achterstand. Zeeuwse korfballers vergaderden Zaterdagmiddag werd te Middelburg de jaarvergadering van de Zeeuwse Korfbalbond gehouden. Slechts enkele verenigingen lieten verstek gaan. De besprekingen verliepen vlot en pret tig. Daar de drie aftredende bestuurs leden werden herkozen, bleef dit on gewijzigd. De medische sportkeuring, die tot nu toe alleen bij aanmelding ver plicht was, zal nu periodiek ver plicht worden gesteld, ook voor de adspiranten. Overwogen wordt, om voor de spelers en speelsters legiti matiebewijzen in te voeren. Verder worden er pogingen aange wend om te komen tot tweecentrale trainingen, te Goes en te Middelburg. Het is de bedoeling om hieruit later te komen tot een leiderscursus. Mooi schaatssucces van Bergenaren Op de Politiekampioenschappen schaatsrijden, te Leeuwarden gehou den, werd de Borgenaar A. de Jong, wachtmeester der Koninklijke Mare- Cchaussee, kampioen op de korte baan (160 meter). De 100 k.m. koppelwedstrijd in Munchen is door het Duitse koppel Hörmann-Preiskeit gewonnen in de tijd van 2 uur 8 min. en 4 sec. Het team had een ronde voorsprong en een totaal van 70 punten. Tweede klas seerden zich Bakker-Smits met 47 p. VAKBEKWAAMHEID TABAK Te Den Bosch slaagden voor het exa men vakbekwaamheid Tabak, mevr. J. J. Meesen-Hubregtse te Oostburg en B. v. Hevele te St. Kruis. Een zeldzame actie-foto aan de rek van de bekende Vlissingse keur- turner Jac. v. d. Sande op de, gedurende liet weekend gehouden, uit voeringen der Vlissingse T.V. FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen) Geboren: Paul, zoon van Hr, en Mevr. DirkenBrands, Goirle. Ondertrouwd: Joke van Spaendonck en mr. Jan Ellis, TilburgWillemstad Curagao. Overleden: A. Stufkens Deij, 69 jaar, Heiloo. M. Ver hoeven, 54 jaar, Wassenaar. t Heden overleed, na langdurig en smartelijk lijden, in huize „Immacu- lata Conceptione' te Schinnen ons oudste zoontje en broertje ADRIAAN, in de leeftijd van bijna 9 jaar. B. Vroonland J. Vroonland Uitterhoeve. Adriana Johannes Cornelis Sebastiaan De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag a.s. op het kloosterkerkhof te Schinnen. Hoedekenskerke 31 Jan. 1954. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Mid delburg van de 20e Januari 1954 is vernietigd het vonnis van deze Rechtbank van 23 December 1953, waarbij J. de Wilde, aannemer, wonende te Zuidzande, W 40. is verklaard in staat van faillissement. De Curator, Mr H. A. R. de Mul Oostburg, Nieuwstraat 19 28 Januari 1954. N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Voor jongemannen, die een vak wil len leren, bestaat de mogelijkheid te worden opgeleid in de stationsdienst of bij het wegonderhoud. In het gehele land kunnen worden geplaatst. Tijdens hun werkzaamheid als zo danig krijgen zij de gelegenheid cursussen te volgen voor functies, waaraan meer verantwoordelijkheid is verbonden. Stationsarbeiders kunnen het o.m. brengen tot rangeerder, lading- meester en seinhuiswachter. Wegwerkers kunnen worden be vorderd tot voorwerker, onderploeg baas, ploegbaas. Vereisten: Leeftijd 20 t/m 24 jaar Volledig lager onderwijs Zij, die een bril dragen, komen niet in aanmerking. Sollicitaties te richten aan het In spectiebureau der N.S te Breda (Sophiastraat 42). i t

de Stem | 1954 | | pagina 6