ZUID-BEVELAND tsrss Chefariue Publieke Tribune Hoe staan de clubs er voor 9 KNWU-wedstrij dkalender voor Zeel and-West DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 27 JANUARI 1954 GOES Uitbreidingsplan en gemeentegrens 4 beroemde genees middelen tegen griep ra Rantsoenering van mosselen Bijzonder werk voor amateurs Brooymans (RAC) nu ook er bij! Drielanden-wielerwed- strijd voor Profs op 23 Mei a.s. De Vos (Hulst) kampioen Atlanta St. Niklaas UITSLAGEN K.N.V.B. AFD. ZEELAND AFD. ZEELAND K.N.V.B. AANBESTEDINGEN MARKTEN Hoe het was en hoe het ge worden is in Oude Tonge Men rekent op over schrijding In de bijzondere raadszitting is ge vraagd. of het vooi gestelde uitbrei dingsplan niet een geheel ander beeld zou hebben vertoond indien de ontwer pers met betrekking tot de gemeente grenzen vrij waren geweest. Zij waren immers nu gebonden door het feit dat de voorschriften eisen dat dit pla" moest worden ontwikkeld binnen de huidige enge grenzen. Tevens werd ge waagd of niet bepaalde gedeelten van het plan, welke thans in kaart tot on - wikkeling zijn gebracht, üalte".,„f schouwing zouden zijn gebieven 1na andere terreinen duiten de grenze g^ legen wel in het plan hadden worden betrokken. Het ligt waarschijnlijk toch niet in noo(j. ling deze terreinen weike nu nood eedwoneen in kaart zijn gebiacnt ge durend/tie komende tien jaren waai- voor het plan zal gelden in exploitatie ten doen komen, omdat exploitatie van deze terreinen slechts op on-economi- sche wijze zou kunnen geschieden. Hierop is medegedeeld, dat inder daad in het plan bepaalde terreinen in kaart zijn gebracht, waarvan het niet in de bedoeling ligt, deze in de komende tien jaren in exploitatie te nemen Toch diende de ontwikkeling van die gedeelten te zijn aangegeven opdat de particulier die op een aldaar gelegen perceel zou willen gaan bou wen. aldaar een regeling zou aantref fen. Voorts zijn de ontwerpers er van uitgegaan, dat binnen de eerste tien jaren de bebouwing zich zal uitstrek ken tot ver over de grenzen van het voorgestelde plan. Zij waren echter ge bonden aan de gemeentegrenzen. Toch is het plan ingespeeld op een bebou wing welke binnen de komende tien jaren zich uitstrekt ver over de hui die gemeentegrenzen. Er is op gere kend, dat dan op eenvoudige wijze de lijnen kunnen worden doorgetrok ken en een stuk aan het plan kan worden aangebreid. Ook met de be stemmingen is hiermede reeds reke ning gehouden. Het is zelfs zo, dat het huidige plan eerst dan als de gemeen te grenzen verlegd zijn, tot zijn volle recht en waarde kan komen. De rioleriiigsplaimen voor de binnenstad Toen ruim drie jaar geleden met de riolering werd begonnen werden de kosten geraamd op 2 1/4 millioen gul den. In de afgelopen drie jaar is hier van nu bijna 1 millioen gulden ver werkt. Derhalve ruim 3 ton per jaar. Zulks in overeenstemming met het tijdsschema. Er is nu ongeveer 15 Va km. riolering gelegd. Thans moet de binnenstad aan de beurt komen. Dit brengt grote zorgen met zich. Het za kenleven in de winkelstraten onder vindt zijn terugslag van het openge broken liggen dezer straten. Het ver eist veel organisatie en zorg om zo snel mogelijk deze werken uit te voeren. Als een der eerstvolgende leidingen staan nu op het program de rioolverbinding Kleine Kerkstraat Oude Vismarkt - Lombardstraat - Grote Markt - Korte Kerkstraat- Singelstraat -Zusterstraat. Vervolgens staan op het program een aansluiting van de Nieuwstraat op 't 1 reeds voltooide stuk Scheldestraat - Ravelijn de Groene Jager en het ma- ken van een directe verbinding van de Wijngaardstraat met de Beestenmarkt. De ruim 15 K.M. welke nu gelegd zijn, zijn gelukkig binnen de begroting ge bleven. Het is heel moeilijk een bestek klaar te maken, zodanig dat het rede lijk is en dat er toch een aannemer op kan worden gevonden, voor de aanne mers is namelijk rioleringswerk niet zeer aantrekkelijk. Er moet steeds met een grote risicopost rekening worden gehouden, in de nauwe straten in de binnenstad moet dit werk met extra zorg geschieden. Het is daarom niet mogelijk dit werk grootscheeps aan te besteden. De zeer grote aannemings- maatschappijen uit de hoofdsteden des lands kan men om allerlei redenen hiervoor niet aan trekken. DE IJSBAAN OPEN Gistermiddag is de in een ijsbaan omgezette tennisbaan voor het schaat- sensport minnend publiek opengezet en trok dadelijk heel wat liefhebbers, hoewel de sterke Oostenwind nu niet bepaald behagelijk was. „DE GROTE STILTE" Niet zonder reden is er onlangs ln de Statenzaal, bij het bespreken van de subsidies, welke de provincie uit trekt voor het culturele leven ge klaagd over hel feit. dat wat de to neelkunst aangaat, men al te vaak met de driehoeksverhoudingen en de echtbreuk op de planken komt. Ook de Ned. Comedie, die voor de Z v U deze week naar Zeeland kwamp're^ senteerde ditzelfde thema in het stuk van Rattigan „De grote stilte", al werd de echtbreuk van Esther Co'llyer, de rechtersvrouw, zeker niet goedge praat en voelt de hoofdpersoon zich zo ongelukkig, dat zij zelfs komt tot een zelfmoordpoging, waarmee het zwakke stuk opent. Was dit alles niet bijster verkwik kend: de wijze waarop Ank v.d. Moer. de gedesillusionneerde rechtersvrouw uitbeeldde was waarlijk groots en vooral het stille spel op het einde, waaruit te concluderen valt. dat ze terugkeert van de dwalingen haais Seiard Rekers als Frederic Paye, als UitDenprins van Oranje was tot de laatste plaats bezet. Heer Arendskerke Dam en schaak Alhier werd een Ham- en schaakclub opgericht, waar voor zich aanvankelijk 17 leden heb ben aangemeld. Het is echter te ver wachten, dat nog meer leden zullen worden 'ingeschreven. Het Bestuur is samengesteld als volgt: voorzitter: dhr G. M. de Schipper; secretaris: dhr. J. J. Lucieer en penningmeester dhr. J. de Vos. De oefenavond is vastgesteld op Donderdag. heinkenszand. JAARVERGADERING K.A.B. In de zaai Hoonden was een groot aantal K.A.B.-ers bijeen toen voorzit ter P Nuyten, voor wie deze avond een definitief afscheid betekende uit de bestuursgelederen, de aanwezigen begroette. Hieronder merkten wij op de pastoor der parochie, alsmede de burgemeester Hanze Derckx en echt genote en het dagelijks bestuur van de R.K Middenstandsbond. Nadat het zakelijk gedeelte was af gehandeld. nam de spreker voor deze avond, de heer van de Boogert, be stuurslid van de R.K. Metaalbewerkers- bond. het woord. Hij schetste op uit voerige wijze de veelomvattende taak van de K.A.B. en haar vele nevenin- stellingen. Een speciaal beroep deed hij op de ouders hun kinderen te la ten toetreden tot de gelederen der K. A.J. Het K.A.B.-werk ln al zijn facet ten eist voor een grote afdeling als die van Heinkenszand de oprichting van een K.A.J. en een K.A.V. Pas dan, kan, aldus spreker, gesproken worden van een afgerond harmonisch geheel Een keurig verzorgde koffietafel was de inzet van het ontspanningsgedeelte van deze avond. De toneelgroep van de K.A.B. voerde op enthousiaste wij ze het vrolijke spel: „Vader strijkt de vlag", ten tonele, waarna deze avond met zang en dans werd besloten. Als opvolger van de heer P. Nuyten werd benoemd de heer Job. Koens. De nog jeugdige nieuwe voorzitter bekleed de reeds geruime tijd een bestuurs functie in de plaatselijke K.A.J.-af- deling. Leivedorp SLUITING MOEDERCURSUS Maandagavond werd in café Men- heere de laatste les van de moedercur sus gegeven. Voor deze gelegenheid werden ook de echtgenoten uitgenodigd die dan ook tamelijk goed vertegen woordigd waren. Alles met alles kan het een welgeslaagde cursus genoemd worden. Jammer genoeg was de pater die een geestelijke lezing zou komen houden, verhinderd, maar hij hoopt nu Maandag 8 Februari te komen en men verwacht ook dan een flinke op komst. De voorzitter van het Wit Gele Kruis sprak een hartelijk dankwoord uit namehs alle cursisten, tot de zus ters Vernimmen en Mittelmeyer. (Advertentie) Cheiarine „4" werkl krachtiger, sneller en doeltreffender, want elk tablet bevat vier genees middelen, stuk voor stuk in de hele wereld beroemd. 'n 4tje doet wonderen.' HET Aan- en Verkoopkantoor voor Mosselen is overgegaan tot gedeel telijke toewijzing van orders, die door de exporteurs bij het Verkoopkantoor geplaatst worden. Deze maatregel is het gevolg van de opgetreden schaars te bij de grote mosselen. Vele kwekers zijn door hun voor raad heen, andere leveren niet meer omdat ze reeds 30 of 40 pet. boven hun toegewezen leveringscijfer zitten. Laatstgenoemden zouden nog wel mosselen kunnen leveren die, hoewel klein van stuk, toch aan de gestelde eisen voldoen, maar deze kwekers vrezen een te goed seizoen te ma.;c>n en tevens hun toekomst voor het vol gend seizoen te verkopen. Ook de verhoging van het visgewicht van 16 op 18 kg en het verlies door de storm op de Wadden, heeft het aantal grote mosselen doen inkrimpen. De toewij zing door het Verkoopkantoor is ge baseerd op cijfers, die genomen zijn volgens de orders uit de periode van 29 Nov. tot 9 Januari. Zeven landen in de Ronde van Limburg De Ronde van Limburg, te organi seren door de Tour- en Wielerclub „Maastricht" begint zo langzamerhand cachet te krijgen. De organisatoren hebben dezer dagen besprekingen ge voerd over liet contracteren van een groot aantal buitenlandse renners. Daartoe moest van het oude regle ment. om niet meer dan honderd ren ners te laten starten, afgeweken wor den. Voor zover thans reeks bekend is, zullen er vertegenwoordigers uit de navolgende landen aan deze op 13 Ju ni a.s. te verrijden Nederlandse Ama- teurklassieker deelnemen: België, Duitsland, Frankrijk, Engeland, De nemarken en Italië. Deze renners zullen, enkele dagen na de Ronde van Limburg, eveneens rijden in de vijfdaagse Ronde van Belgisch-Limburg. HERHALINGSOEFE NINGEN 1954 Nu er in de loop van dit jaar 75000 dienstplichtigen onder de wapenen ge roepen zullen worden, vragen velen zich af en wel de ongehuwden, die de meer derheid zullen vormen, hoe het met de schadeloostelling gesteld zal zijn. Er zulen grote industrieën en andere kapitaalkrachtige zaken zijn, welke weeklonen en salarissen normaal door zullen betalen, maar bet is te begrijpen, dat dit voor kleine middenstandszaken een te zware last zou betekenen. Evenmin kan men verlangen, dat de betrokken dienstplichtigen onder de te genwoordige levensomstandigheden ge noegen zouden nemen met de soldij, wel ke zij tijdens de herhalingsoefeningen ontvangen, terwijl hunne normale in komsten vaak tot steun van ouders of derden moeten dienen. Het is daarom gewenst, dat van rege ringszijde een regeling getroffen wordt en de staat deze lasten op zich neemt, mede met het oog op de goede geest on der het leger, dat dit met spoed gebeurt en voor de aanvang der oefeningen dui delijk in de pers bekend gemaakt wordt. Tal van nieuive gezichten in Nederlandse elftalclub Ofschoon de snijdende koude Oos- tenwind bepaald niet tot een verblijf in de kille ruimte van het Olympi sche Stadion te Amsterdam noodde, waren daar Dinsdagavond toch de leden van de Nederlandse elftalclub bijeen voor de hervatting van de cen trale training. Er waren nogal wat nieuwe gezich ten onder de uitverkorenen van het Nederlands voetbal, t.w. Mouw (Ra- piditas)), Kuys (Haarlem), Klaas Smit (Volendam), van Rooy (Eind hoven), Cor van der Gijp (Emma). Brooymans (RAC), Louer (NOAD), terwijl de Ajaxied Michels de uitno diging te laat had ontvangen en we gens werkzaamheden niet kon komen. Aanwezig waren voorts Odenthal (Haarlem), Tebak (Eindhoven), Klaas sens (WV), Biesbrouck (Haarlem), Gruyzen (Sittardia), Bennaars (DOSKO), Overbeeke (DOSKO), van Schijndel (SVV), van Ede (Spar ta), van der Hoek (Feijenoord), en Blcijenberg (Rigtersbleek). Wegens werkzaamheden, blessures, of ziekte moesten verstek laten gaan: Steiger (PSV), Terlouw (Sparta), van Melis (Eindhoven) en van Beurden (BW). In dikke trainingspakken gestoken werkten de voetballers onder leiding van oefenmeester Jaap van der Leek het gewone programma af. bestaande uit loopoefeningen, sprints, oefenin gen met de bal. Tot slot werd op het keiharde veld een partijtje voetbal gespeeld, waarbij de voetbalschoenen aan de kant ble ven liggen. Het hele programma werd volbracht op gymnastiekschoenen. Na de training kwamen de spelers bijeen in de Kuil van het Olympisch Stadion, waar zij werden toegespro ken door de heer Hoolboom, voorzit ter van de Keuzecommissie en lid van de Technische Commissie. Hier waren ook aanwezig de heer C. van Es, lid van de Technische en van de KONINGSSCHIETING TE SLUISKIL C. Kaas ticee maal in 3 jaar Koning C. Kaas heeft in de schutterswereld ongetwijfeld een bijzondere prestatie geleverd, door zich in 3 jaar tijds 2 tweemaal koning te schieten. Dit vond plaats op de koningsschieting van de Schuttersmaatschappij „De Brug" te Sluiskil. Nadat in 1952 Kaas koning was ge worden, werd hij het voorgaand jaar van zijn titel ontheven door H. Snoeys. Dit keer heeft hij op sublie me wijze revanche genomen en legde met zijn tweede schot beslag op de titel. Kaas is reeds meerdere malen bij de verschillende maatschappijen uit de omtrek koning geweest. Niet alleen op de liggende, maar ook op de staande wip is hij een gekend schut ter. Na de koningsschieting werd het bekende koningsmaal gegeven, waar bij de nieuwe koning werd gekroond. De prijsschieting, die als extra surpri se volgde, was eveneens spannend. W. Faas toonde zich hierbij heer en meester door de meeste vogels, n.l. 5 stuks, af te schieten. SCHUTTERSTOURNOOI TE SLUISKIL Ondanks het koude weer was het aantal schutters, dat naar de liggende wipschieting te Sluiskil was gekomen, bijzonder groot. Naast de organise rende Mij „De Brugschutters" schre ven uit de omliggende gemeenten een 13-tal peletons in. P. Kersbulck uit Sas van Gent wist de hoge vogel voor zijn rekening te nemen. Ook de le zijvogel bleef in eigen home door een schot van L. de Wilde, terwijl „De Brug" ook de meeste vogels voor haar rekening nam door P. van Troost, die 5 vogels wist te vellen. BELGIE ACCOORD Voor de derby's in 19541955 De Kon. Belgische Voetbalbond heeft de data aanvaard, welke door de KNVB waren voorgesteld voor de ontmoetingen tussen beide landen in het seizoen 19541955. BelgiëNederland wordt 24 Octo ber 1954 gespeeld. Voor Nederland België en België BNederland B is 3 April 1955 aangewezen. Keuzecommissie en dr. J. Thomee. Het voorlopige programma luidt: Nederland B tegen een nog nader aan te wijzen tegenstander in het stadion De Vliert te Den Bosch, waar schijnlijk in Februari; het Voorlopig Nederlands Elftal tegen een nog na der aan te wijzen tegenstander in 't Feijenoord Stadion te Rotterdam, eveneens in Februari en dan de eer ste interlandwedstrijd van dit seizoen tegen de Engelse amateurs op 7 Maart wederom in het Feijenoord-stadion te Rotterdam. Op 23 Mei a.s. beleeft het West- Europese wielerprof-leger een hoogtü- dag. Op dieze datum wordt met me dewerking van de dagbladen „Het Volk" (België), ons zusterblad „De Gazet van Limburg" te Maastricht en de „Aachener Volkszeitung" (Duits land) een drielanden-wielerwedstrijd voor professionals georganiseerd. Het wordt een grootse wedstrijd, waaraan wordt deelgenomen door ren ners uit België, Nederland, Duitsland, Luxemburg, Frankrijk en Italië. Onder voorbehoud werd reeds de volledige route vastgesteld: Start in Belgisch Eisden, vervolgens via Maes- eijck, Roosteren, Echt, Pey, de Zelf kant. Sittard, Gangelt, Jülich, Düren, Gemünd, Aken, Vaals, Mechelen, Epen, Noorbeek, St Geertruid, Gronsveld, Eijsden, Visé, Hallembaye, Riemst en Lanaecken, terug naar Eisden, waar de finish gelegen is. In totaal bedraagt de afstand ongeveer 260 k.m. Voor de deelnemende renners is 'n bedrag van 40.000 Belgische francs te verdienen. De Tour- en Wielerclub „Maas tricht" heeft de technische organisa tie, voor wat betreft de op Nederlands grondgebied af te leggen kilometers op zich genomen. Hij vestigde een clubrecord bovendien De Hulsterse bokser de Vos nam in St Niklaas deel aan de kampioens wedstrijden zwaar gewicht van de B. T.C. „Atlanta". Hij behaalde deze ti tel op spectaculaire wijze. De Vos was in topvorm tijdens deze wedstrijd van 6x3 minuten. Reiniers moest tot zijn schade on dervinden, dat hij vergat zich te ver dedigen. In de 22ste seconde diende de Vos hem een rechtse hoekslag toe en daar deed hij nog een directe op de kin bij. Reiniers bleef liggen en werd uitgeteld. Behalve dit k.o. kampioenschap be haalde de Vos hierdoor nog het club record, dat sedert 8 Maart 1948 op naam stond van v.d. Wyck. die des tijds de strijd bezegelde in 1 min. 42 sec. De 22 seconden, die de Vos no dig had, spreken dus een duidelijke taal. O.B.K WON EN VERLOOR Resp. van „De Uitkijken contra „Krijt op Tijd" De biljartclub O.B.K. te Sluiskil organiseerde in haar lokaal bü O. Stockman een tweetal biljartwedstrtf- den tegen clubs uit de omliggende plaatsen. De eerste ontmoeting was een re turn wedstrijd tegen de biljartclub „De Uitkijk" uit Terneuzen. De uitslag was hier als volgt: O.B.K.: E. Bleyenberg 106, J. Wul- lems 96, P. Maas 78, L. Heydens 77, J. Zeegers 36, P. Gelderland 33, L. de Koeyer 25, totaal 451 car. De Uitkijk: J. Jansen 50, F. C. v. Vliet 71, P. Vis ser 36, J. Oppeneer 69, J. Visser 54, P. Dieleman 30, G. v. d. Akker 20, totaal 330 car. Door deze uitslag wist O.B.K. 6 par tijen op haar naam te brengen, terwijl haar tegenstanders zich met 1 win nende partij moesten tevreden stel len. In het 2e treffen wilde het niet al te best vlotten bij O.B.K. en moest in de le ontmoeting Krijt op Tijd uit Sas van Gent haar meerdere erken nen. Laatstgenoemde wist met 7 tegen 4 partijen winst deze kamp te win nen. Hierbij was de uitslag: O.B.K. R. Sandrini 54, L. Heydens 88. P. Maas 52, P. Gelderland 43, F. Sijs 26, J .Zegers 49. J. Wullems 28. M. Stockman 46, J. Sijs 33. A. Bleyen berg 19, A. Snoeck 20. Totaal 458 car. Krijt op Tijd: J. Maas 89, J. Heida 39, R. Clayssens 80, W. Hemelsoet 71, A. v. Avermaete 57. A. de Maasschalk 42, F. Keyser 41. J. Hcida 22. M. Roe- giers 32, L. Remery 31, N. Martens 27, totaal 531 car. (Schaakcompetitie) Ook Goes II nog ongeslagen In de 2de klasse A van de Zeeuwse schaakcompetitie kwamen Koudeker- ke en Middelburg 3 nog niet tot een beslissing, omdat twee partijen moes ten worden afgebroken. Voorlopig hebben de hoofdstedelingen een 3.5- 4.5 voorsprong. De uitslagen waren: Wismeyer-L. J. Woudstra afg. A. v. d. Heyden-n. o. 1-0. Chr. Schipper-K. Holster afg. J. Sleutel-H. Vermeule 0-1. Jac. de Wit- te-J. Goedbloed 0-1. M. v. d. Heyden- n.o. 10. S. v. d. Heydon-J. Kallemein 1-0. A. Marinusse-D. Jowenko 0-1. D. Joziasse-mevr. Woudstra-Rodenburg remise. G. Klap-A. Florusse 0-1. In de 2de klasse B kwam Goes 2 samen met 's Gravenpolder op de eerste plaats, want SEALTO moest met een 6.5-3.5 nederlaag naar Wemel- dinge terug, 's Gravenpolder heeft echter een iets beter bordgemiddelde. De stand is nu: 's Gravenpolder 2-4. Goes 2 2-4. De Pion 1-2, VUK 2 2-0, SEALTO 3-0. De uitslagen waren hier: L. Volker- P. Vogelaar 1-0. K. Flipse-A. J. de Vos, 1-0, L. Bakker-dr W. Gnirrep 0-1. N. Heyboer-L. Ruyssen 0-1. IJ. W. Steen- huisJ. Neef 1-0. R. van HemertJ. Bout 0-1. W. van Dullemen-P. Ruysschaart remise. A. Bonder-M. Bal 1-0. G, Driessen-C. Westveer 1-0. G. M. Wind- horst-C. Veerhoek 1-0. OOSTBURG Claeyssen naar 2e plaats verdrongen De strijd om het biljartkampioen, schap van Oostburg is geëindigd met een overwinning van de heer Iz. Ver- planke. Hiermee heeft hij de vorige kam pioen, de heer R. Claeyssen, de titel afhandig gemaakt, hoewel deze een beduidend hoger gemiddelde behaal de. De uitslag luidt als volgt: Iz. Ver- plank^ 21 pnt, gem. 7.38. 2 R. Claeys sen, 18 pnt. gem. 8.72. 3 A. Verspril le. 17 pnt. gem. 6.97. 4 J. Oóstêrbaan. IS pnt. gem. 7.26. 5 M. Mabesoone, 16 pnt. gem. 6.18. 6 E. Mangnus, 8 pnt, gem. 5.62. 7 U. de Windt. 8 pnt, gem. 5.16, 8 J. v. Overbeek, 8 pnt. gem. 4.87, Groede opent d° rij op 20 April De K.N.W.U. Zeeland West hield in Hotel du Puy te IJzendijke een ver gadering ter vaststelling van het wedstrijdrooster voor 1954. De leiding van deze vergadering berustte bij de consul Zeeland West, de heer A. G. Calon te IJzendijke, die de afgevaardigden van de verschillen de wielercomité's, alsook de consul Zeeland Oost, de heer P. Warnier uit Hulst, van harte welkom heette en 'n overzicht gaf van het afgelopen wie- Ierseizoen. Hierna werd overgegaan tot het vaststellen van het wedstrijd- rooster 1954, dat als volgt werd sa mengesteld: WEDSTRIJDROOSTER 20 April Groede, amateurs, 21 April Eede, nieuwelingen, 29 Mei Middel burg, amateurs. 5 Juni Nieuwvliet, nieuwelingen. 7 Juni Vlissingen, ama teurs, 8 Juni IJzendijke, amateurs, 21 Juni Aardenburg, amateurs, 3 Juli Breskens, amateurs of nieuwelingen, 5 Juli Oostburg. amateurs. 12 Juli St Kruis, nieuwelingen, 18 Juli Hoofd plaat, nieuwelingen. 4 Sept. Cadzand. amateurs of nieuwelingen. 11 Sept. Zuidzande. nieuwelingen, 12 Sept. Eede. professionals. Tot slot deelde de consul nog me de. dat hij pogingen in het werk zal stellen om ontheffing te verkrijgen van de bijdrage op de en ree-gelden. Prijsbolling te Sluis Dc Botdcrsclub „Dc Molen" uit Sluis hield op haai- haan bij café ..De Molen" een prijsbolling tegen de club uit IJzendijke. De bolling werd door de gastheren met groot verschil gewonnen, getuige de uitslag, die als volgt was: „De Molen"-I.Tzendijke: J. van Bo ven en P. v. d. Bussche-L. v. d. Velde en J. Oké 15-9. O. Marteijn en G. de Mei.ier-A. de Smet cn H. Canijdt 15-4 R. Wemaer en ??-G. Smit cn P. Mar tens 15-3. H. Vorschaeve en P. Bucs- A. Martens en H. Steenhaert 15-13. R. van Rie en F. Willemkens-A Over- meeren en Ch. Imphens 1511. A. Roe- landt en J. Hiel-C. Versprille en L. Jamot 15-0. Ch. Bunder en C. de Wit- te-J. W. Henneken en A. Martens 15- 11. 3e klasse B Gudok 15 11 2 2 24 32-12 Heusden 14 8 2 4 18 30-24 Hieronymus 14 7 4 3 18 23-23 Concordia 14 7 3 4 17 32-27 RKDVC 14 6 3 5 15 31-23 Baardwijk 14 6 3 5 15 24-25 Uno Animo 14 6 2 6 14 29-22 St Michielsg. 13 4 5 4 13 23-24 Zwaluw 13 3 4 6 10 26-33 RKTVV 13 2 5 6 9 20-24 RWB 13 2 3 8 7 10-23 OJC 13 1 2 10 4 15-34 3e klasse C Roosendaal 15 11 3 1 25 39-18 WSC 14 8 3 3 19 25-14 BSC 14 7 2 5 16 40-32 WVO 14 6 4 4 16 23-19 Virtus 14 7 2 5 16 21-22 Dongen 15 7 2 6 16 33-24 Hero 14 6 3 5 15 25-25 Ves 15 6 2 7 14 30-26 SCO 15 3 5 7 11 25-38 DHV 13 2 6 5 10 17-20 RKC 13 2 3 8 7 18-33 Zierikzee 14 2 1 11 5 18-43 3e klasse D Hulst 14 10 3 1 23 40-21 Axel 14 8 1 5 17 39-25 Odio 15 6 5 4 17 36-25 RKFC 14 6 4 4 16 38-25 RCS 15 7 2 6 16 39-29 Biervliet 13 5 3 5 13 18-28 De Zeeuwen 14 6 1 7 13 26-25 Corn Boys 14 5 3 6 13 21-28 Zeelandia 14 4 4 6 12 13-27 Breskens 14 3 5 6 11 17-26 N. Borgvliet 14 3 3 8 9 19-33 Meto 13 2 4 7 8 13-27 4e klasse D GW 9 7 1 I 15 34-12 RKJVV 11 6 3 2 15 32-19 HVCH 11 6 3 2 15 27-20 Zaltbommel 11 4 4 3 12 30-19 Vlijm. Boys 11 6 0 5 12 26-21 DESO 10 5 1 4 11 29-30 Nieuwkuik 11 4 1 6 9 22-30 Haarsteeg 11 3 2 6 8 18-23 Wit Zwart 10 2 1 7 5 11-32 Raamsdonk 11 1 2 8 4 15-38 4e klasse E VOAB 12 8 3 1 19 30-17 TAC 10 5 2 3 12 22-17 GSBW 11 5 2 4 12 23-18 Ons Vios 11 5 2 4 12 16-19 SVG 11 4 3 4 11 12-14 Broekhoven 13 2 7 4 11 23-3*0 Were Di 10 3 3 4 9 17-18 Oistenvijk 11 4 1 6 9 17-17 PCP 11 4 1 6 9 26-28 Nevelo 10 2 2 6 6 20-28 4e klasse F Gilze 12 11 1 0 23 46-15 Veerse Boys 12 10 0 2 20 30-12 Madese Boys 12 7 2 3 16 24-13 Zundert 12 6 2 4 14 29-19 RSV 11 4 2 5 10 14-10 Breda 11 3 4 4 10 20-24 Groen Wit 10 3 3 4 9 18-22 Boeimeer 12 3 1 8 7 25-38 TVC 12 1 2 9 4 14-27 SAB 12 1 1 10 3 14-44 4e klasse G Steenbergen 12 7 3 2 17 33-25 S C Gastel 12 7 2 3 16 44-16 Ierseke 11 6 2 3 14 27-19 Grenswachters 12 5 3 4 13 26-20 Schutters 11 4 4 3 12 21-15 Halsteren 13 3 R 4 12 21-22 NSV 11 4 2 5 10 30-30 Kaaise Boys 11 3 3 5 9 13-22 HSC 11 3 1 7 7 18-37 Robur 12 2 2 8 6 19-46 Luetor Hontenisse Koewacht Steen Oostburg Aardenburg Clinge Ria Sluiskil EMM IJzendijke 4e klasse H 12 9 0 12 14 13 13 13 13 12 10 13 11 0 36-17 31-30 34-34 35-26 24-28 35-38 32-23 26-32 18-24 19-40 9-36 Uitslagen zondag 24 Jan. le kïasse A. 's Heer Arendskerke 1- Kruiningen 1 2-4. Domburg 1-Noor- mannen 1 1-2, Lewed. Boys I-Volhar ding 32 1 3-0. Hansw. Boys 1-Walche- ren 1 6-2. le klasse B. Hoofdplaats 1-Rapen- burg 1 1-2 o.p.v. Hoofdpl. le klasse C. Mevo 1-Renesse 1 3-3. 2e klasse A. Kwadendamme 1-ler- seke 2 2-0. Middelburg 4-Noormannen 2 2-1. 2e klasse C. Mevo 2-Burg 2 0-11. 3e klasse B. Hoofdplaat 2-Schoon- dijke 2 1-5. Programa Zondag 31 Jan. le klasse A. Kruiningcn 1-Lewcd. Boys 1. Hansw. Boys 1-Volharding 32 1. le klasse B: Schoondijke 1-Hoofd- plaat 1. Vogelwaarde 1-Retranche- ment 1. lc klasse C. Mevo 1-Zierikzee 3 (30 Jan.) Dreischor 1-Burgh 1. 2e klasse A. Hansw. Boys 2-Kwa- dendamme 1. Ierseke 2-RCS 3. Zeelan- dia 3Robur 2. Vlissingen 4-Middel- burg 4. 2e kiasse C. Mevo 2-Rcncsse 2 (30 Jan Dreischor 2-Burgh 2. Brouwers naven 1-Zonnemaire 1. 3e klasse A. Lewed. Boys 2-Patrij- zen 1. 3e klasse B. Breskens 4-Retranche- ment 2. Schoondijke 2-Zuidzande 1. Walcheren 2-Hoofdplaat 2. 3e klasse C. Graauw 2-Zuiddorpe 1. Rapenburg 2-Koewacht 2. Oostburgsc biljarters verloren van Knokke De Biljartvereniging Oostburg is op bezoek geweest in Knokke, om tegen haar zustervereniging „Zanzibar" te spelen. Eertijds eindigde de strijd tus sen beide clubs in Oostburg met ccn gelijk spel. Thans echter hebben de Belgen de Oostburgers er onder ge kregen. Van dc dertien partijen kon Oost burg er slechts 3 winnen, één eindig de met gelijk spel en de Belgen za gen kans 9 maal de overwinning op het groene laken te behalen. De standenlijsten van de afdeling Zeeland KNVB, bijgewerkt tot en met heden, zien er als volgt uit: lste klasse A. Lewedorpse Boys 13- 21, Noormannen 14-19, Kruiningen 10- 17, Hansweertse Boys 13-14, 's Heer Arendskerke 1413-. Domburg 1311, Volharding 10-3, Walcheren 11-0. lste klasse B. Hoofdplaat 8-14, Schoondijke 9-14, Rapenburg 10-10, Vogelwaarde 8-8x, Retranchement 9-4, Groede 10-2. lste klasse C. Burgh 7-12, Renesse 6-6, Mevo 6-6, Dreischor 6-6, Zierik- zee 3 5-0. 2de klasse A. Vlissingen 4 15-23, Kwadendamme 12-18. Ierseke 2 12-16, Goes 4 15-16, RCS 3 13-15, Hansweert se Boys 2 13-10, Zeelandia 3 14-10, Ro- bur 2 13-9, Noormannen 2 15-9, Mid delburg 4 14-8. 2de klasse B. Graauw 10-16. Clinge 2 9-10. Breskens 3 8-11. Hontenisse 3 7-6. Hulst 3 8-5. IJzendijke 2 8-2. 2de klasse C. Burgh 2 8-14. Zonne- maire 9-11. Renesse 2 9-11. Mevo 2 6-5. Brouwershaven 7-5. Dreischor 2 9-2. 3de klasse A. De Zeeuwen 4 10-18. Patrijzen 8-14. Lewedorpse Boys 2 9- 9. Domburg 2 9-8. Middelburg 5 10-6. RCS 4 10-1. 3de klasse B. Zuidzande 13-22. Schoondijke 2 11-16. Breskens 4 12-14. De Zeeuwen 5 12-12. Vlissingen 5 11- 10. Retranchement 2 11-10. Hoofdplaat 2 9-9. EMM 3 15-9. Walcheren 2 12-4. 3de klasse C. Zuiddorpe 10-17. Vo gelwaarde 2 11-17. Koewacht 2 10-12. Corn Boys 3 1112. Rapenburg 2 11-6. Clinge 3 ll-4x, Graauw 2 10-2x. WOONHUIS TE SLUIS. Het wederopbouwen van een woonhuis op een perceel aan de Oude Kerkstraat te Sluis volgens ontwerp van het Archi tecten- en Ingenieursbureau Sturm te Roosendaal voor de heer J. D'Hoore te Sluis werd gegund aan de aannemers C. Cortvriend en J. van Hee te Sluis voor f 24440.— COLS. 2': Tan. Eierenmarkt. Bericht van handelaren. Kippeneieren 10 cent; poelje-eieren 8 cent; eendeneieren 8 ct.; kalkoeneieren 15 cent en ganzeneieren 20 cent. Prijs voor verse kippeneieren f 1.83 pr kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uit betaald. GOES. 26 Jan. Exportveiling appels: Cox Orange Pippin A 799'. BC 7273, I grof 71—83. I 55—59; Goudreinetten A 39, BC 37—38.20, I grof 39.10—41, I 35— 37.50, II 21, K 23.20—24.40, F 11.30—12.50, op monster 38.80; Golden Delicious A 68 —73, BC 57—600, grof 59—67, I 46—55, II 28—30; Jonathan A 51—52, BC 50, 1 gr. 51.90, 1 54.90, 11 23.30, op monster 54.30 55.20; Zure Bellefleur I 1823, 11 7; Zoete Ermgaard I 2536, Lombart Calville I 25 35—48, I 26. Winston I 32—46. Peren: Doyenne du Comise op monster 79.80, St. Remy 1 grof 22.60—22.80. I 22—24, 11 18; Pondspeer I grof 20, 1 21, 11 16; Gieser Wildeman 1 grof 50, Kleipeer I grof 27 33, I 24, 11 12. Verpakt fruit: Goudreinet ten AA 48—51, A 38—47, Golden Deli cious A 6277, Jonathan AA 5763, A 5962. Gewone veiling appels Cox Oran ge Pippin K 3139, F 720. Jonathan K 24—43. F 10—31. Golden Delicious K 22 —53, F 8—32, Zure Bellefleur K 11—15. F 34. Zoete Ermgaard K 21, F 711; Lon.bart Calville K 30—41, F 9—20; Lax- t-m Superbe K 31, F 14. Peren- Doyenne du Corr.ise KK 36, F 19. St. Ren-v V 20— 24, F 14—17. Gieser Wildeman K 29—33, F 21. Kleineer K 18—23, F Conference K 2?26, F 15—16. ROTTERDAM, 26 Jan. Aanvoer in to taal 3953 (5899». Vette koeien en ossen 850. Gebruiksvee 445 (846). Vette kalveren 75. Graskalveren 115 (131). Nuchtere kal veren 1271. Varkens 195. Biggen 51. Paar den 90. Veulens 18. Schapen of lamme ren 408. Bokken of geiten 23. Vette koeien 278—298, 262—276, 228—246 vette kalveren 265275, 255265, 225245 Graskalveren 4703"040, Nuchtere kal veren 555042. Slachtpaarden 5040 35. Slachtpaarden 180170155. Schapen 135—12590. Lammeren 1059585. Kalf- koeicn 1125940780. Melkkoeien 1125 940780. Vare koeien 780650315. Vaar zen 870—700—575. Pinken 585—485—375. Vette koeien aanvoer groot, handel le vendig, prijzen als gisteren, prima's bo ven notering, af'oop stroef. Vette kal veren aanvoer als vorige weck, handel stug, prijzen lager. Graskalveren aan voer gewoon, handel traag, prijzen on veranderd. Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel vlot, niet geheel prijs houdend. Slachtpaarden aanvoer iets min der, handel flauw, prijshoudend. Schapen aanvoer aanmerkelijk groter, handel wil lig, prijzen iets hoger. Lammeren aan voer aanmerkelijk groter, handel willig, prijzen iets hoger. Kalfkoeien aanvoer minder, handel stil, prijzen stabiel. Melk knc'en aanvoer minder, handel stil, prij zen stabiel. Vare koeien aanvoer iets kie ner, handel traag, prijzen als vorige week. Vaarzen aanvoer minder, handel slepend, prijzen constant. Pinken aan voer minder, handel slepend, prijzen consent. Bokken of geiten aanvoer ruim handel tamelijk, prijzen stabiel. WATERSTANDEN Mannheim 2.50 0.40), Kaub 2.14 0.28), Trier 2.09 f—0.21). Koblenz 2.51 0.30, Keulen 2 65 0.19), Ruhrort 4.99 0.24), Lobith 11.21 0.15), Nij megen 9.01 0.09), Arnhem 8.88 0.11) Eefrie 3.96 0.02), Deventer 2.94 (onver anderd). Namen La Plante 1.53 (-f 0.18), Borgharen 40.40 0.10), Belfeld 11.22 0.59), Grave 4.82 0.13). De eerste luchtopname van Oude Tonge werd gemaakt op 2 Februari 1953, één dag na de ramp, toen de huizen diep in het water stonden en de reddingsploegen nog bezig waren te zoeken naar vermiste in woners, die zich nog op zolderver diepingen konden bevinden. De tweede foto toont Oude Tonge, bij na een jaar later, op ongeveer de zelfde plaats gezien uit de lucht. Inwoners zijn liier weer terugge keerd. Weliswaar zijn de sporen van de ramp nog te zien, doch er is heel veel hersteld. (Luchtopnamen A.N.P.-Foto)

de Stem | 1954 | | pagina 3