Graauwse Boerenbond in liet goud expositie BAAYENS uw OPTICIEN MIES! LIBELLE Baby's achter COUPON m. oomens' boekhandel Jonge-Boerendag te St. Jansteen Vlassers moeten achterstallige heffingen op voorraden gaan betalen U ziet méér in Z-.VLAANDEREN Oudste Roosendaler overleden Zuid'Beveland Walcheren DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 23 JANUARI 1954 Voorzitter Alph. Staal memoreerde al het wel en wee 0P DIVERSE SPREKERS Leerzame en prettige dag voor R.K.J.B. LANGE VORSTSTRAAT 106 - GOES - TELEF. 2159 Amsterdams stadsbe stuur op Schouwen Zeeuwse confectie fabrieken 9 Procent dividend voorgesteld Wantrouwensmotie in Raad van Hulst POTTER'S LINIA Commissaris der Koningin naar Zweden Zeeuwse boeren naar Noord Oost Polder EXTRA: Gratis Iedere week HULST „Een vrouw en een klip" GOES VLISSINGEN AGENDA HEDEN MORGEN MAANDAG Ook PASSENDE, werkelijk hoogstaande wijze heeft de Boeren bond te Graauw zijn gouden jubileum gevierd. De dag werd om 9 uur begonnen met een H. Mis tot intentie der leden. Vervolgens werd om 3 uur in het patronaatsgebouw een ledenvergadering gehouden. Woorzitter Alph. Staal sprak een re de uit, waarin hij de allervoor naamste gebeurtenissen uit het verle den der vereniging memoreerde. Op gericht in 1904 door de zeereerw. heer Buysrogge. nadat een eerste poging mislukt was. telde de vereniging een zeer klein aantal leden. Hoewel het luiste aantal niet bekend is. pas in 1908 heeft men de 33 en in 1912 de 61 leden bereikt. Het eerste bestuur be stond uit de heren Aug van Campen, voorzitter. Louis Steyaert, ondervoorz.. Jan Verstraeten. secretaris. P A. Boo- gaert penningmeester en zeereerw heer Oomen geestelijk adviseur. De bepaling, dat ieder, die lid wen ste te zijn van de Boerenleenbank ook lid moest zijn van de Boerenbond, maakte, dat het aantal leden abnor maal steeg en vele neringdoenden en arbeiders in de vereniging kwamen als lid. De jonge bond leefde wel op zeer bescheiden voet. Op het eind van het eerste jaar bedroegen de ontvangsten f 16,50. de uitgaven f 11,26 en het ba tig saldo dus f 5,24. Spoedig waren de leden overtuigd van het nut van ge meenschappelijke aankoop van mest en voederstoffen. In 1908 kocht men reeds in tot een bedrag van f 12.649. welk bedrag in 1929 alweer verdubbeld was. In hetzelfde jaar werd de afde ling lid van de C.H.V. te Veghel. Ver schillende andere verenigingen ont stonden uit de Boerenbond of stelden zich onder bescherming daarvan. We noemen de Leenbank, in 1910 de ver eniging tot verbetering van het geiten- ras. in 1911 de Onderlinge Paarden- verzekering. in 1914 de Hengstenvere- niging. in 1916 de Varkensverzekering St. Cornelis. Enkele dezer verenigin gen zijn reeds ter ziele, weer andere hebben zich zodanig ontwikkeld, dat met geen enkele op heden nog con tact wordt onderhouden. In 1920 kwam de aansluiting bij de N.C.B. tot stand, welke aansluiting nogal wat voeten in de 'aarde had gehad. Mo menteel wordt natuurlijk een vrucht baar contact onderhouden met de plaatselijke afdeling van de Stichting van de Landbouw, welk contact als lo gisch en noodzakelijk dient te worden bezien, vanwege bemiddelend optre den Inzake loonbepaling en naleving der bepalingen van het C.A.O. IN OORLOGSTIJD JAREN zijn voorbijgegaan zonder dat zich schokkende gebeurtenissen voordeden tot in 1940 de oorlog uit brak. Toen in Augustus '41 een verbod om lid te zijn van de preekstoel werd afgelezen. bedankten alle leden prompt. Wel bleef de C.H.V. bestaan en werden alle afdelingen van de N. C.B. daarvan lid. Op die manier bleef de bond bestaan. Op 2 Jan. 1942 werd een geheel nieuw bestuur gekozen. Het was als volgt samengesteld: A. Staal, voorzitter; H. de Waal, onder voorzitter; R. Lafarre, secretaris; Jos. Mangnus. Rich. Vehaegen en Karei Steyaert. bestuursleden. De heer La farre was in 1927 secretaris geworden en volgde in die kwaliteit W. Strey- donck op. die als zodanig bedankt had. Nog werd een waardig woord ge wijd aan de oprichters, de „mannen van het eerste uur". De voorzitter me moreerde de namen van de heren Aug. van Campen. Louis Steyaert, Jos. de Schepper. Jan Verstraeten, Jos. v. Damme en C. staal. Een speciaal woord werd gewijd aan de heer Jos. Kindt, die jammer genoeg pas is over leden. Hij was één der oprichters van de Boerenbond en Boerenleenbank en gedurende 50 jaar trouw lid. Zijn na gedachtenis zal nog veel jaren in ere worden gehouden. Vex-melden we nog, dat de secreta ris. die nu onafgebroken 27 jaar lang met accuratesse al zijn vele werk heeft verricht, die steeds alle leden met al les trachtte te helpen en ten dienste was. door de voorzitter hartelijk werd gefeliciteerd en een enveloppe werd aangeboden als blijk van waardering voor het door hem gepresteerde werk. gelukwens van de pastoor MAD AT voor de tweede maal een ro- kertje was gepresenteerd, kreeg de het woord. Hij sprak zijn gelukwen- geestelijk adviseur, pastoor Siebelink, sen uit voor de leden, de bond zelf, die na een 50-jarig bestaan zo kern gezond is. en aan het bestuur, die dit feest mochten organiseren. Het be ginnen met het H. Misoffer, ons Hoogste Offer, was zeker goed en zal ongetwijfeld gedachten bij allen heb ben opgeroepen, speciaal gedachten van dankbaarheid voor wat in die 50 Jaar is gekregen. Ook deze spreker wijdde waarderende woorden aan de (Advertentie) voormannen, die de oganisatie on danks strijd en tegenwerking hebben gesticht en groot gemaakt Even nog boerensand en stond daarbij stil bij de belichtte de spreker het wee van de crisisjaren die mogelijk ook als eqr gave Gods moeten worden gezien, om dat deze beproeving hen sterk heeft gemaakt Hij besloot met aan te spo- satie te worden Leden die twee vaan- ren nog rouwer leden van hun organi- dels trouw blijven en hoog willen houden, dat van Christus en dat van hun Bond. TECH. ADVISEUR AAN HET WOORD LJIERNA kreeg de technische advi- seur van de vereniging, de heer A. van Campen het woord. Ook hij fe liciteerde de jubilerende vereniging en het thans zittende bestuur. Hij zag het zó. da het bestuur zeker een zwa re en veranwoordelijke taak wacht in de nabije toekomst. Hii schetst de ontwikkeling der tegenwoordige maat schappij waarin door de verder gaan de mechanisatie de arbeider wordt tot een onderdeel der machine. Er dreigt een ontvolking van het platteland en gaat dit proces in hetzelfde tempo ver der, dan heeft men bij 15 jaar op elk Aflverientie) bedrijf maar 1 arbeidskracht meer disponibel Het is een taak te trachten de liefde voor de landarbeid te kwe ken. Het platteland moet de baker mat blijven en grote mannen leveren, zoals dat door de eeuwen heen het ge val is geweest. Hij wenst het bestuur Gods beste zegen bij dit zware verant woordelijke werk. Na hem sprak de heer Frans de Waal als voorzitter van de Jonge Boe renstand Hij roemde de samenwer king. die er tussen beide organisaties bestaat, dankte voor de grote steun, die altijd aan hun werk wordt gege ven en hoopte in de toekomst even zeer te mogen rekenen op de finan ciële en morele steun van de Boeren bond. FEESTMAAL TAE voorzitter dankte in passende woorden de diverse sprekers, waarna de vergadering werd gesloten. Men begaf zich naar de voor deze ge legenheid versierde gymnastiekzaal der lagere school, waar een goed ver zorgd maal was bereid. Hier werd nog gesproken door de ondervoorzitter, de heer H. de Waal. die hulde bracht aan de voorzitter. Hij roemde diens acti viteit en werklust en verzekerde, dat het speciaal door hem is. da^ deze af deling is wat ze nu geworden is. Ook mevi F1 Mangnus-van Oeffe- len sprak als presidente van de Boe- rinnenbond haar gelukwensen, uit aan het adres van het bestuur en bood de jubilerende vereniging bloemen aan. Hiermede was het officiële gedeelte afgedaan en begaf men zich terug naar het patronaat, waar de volledige groep van Guus Keddy uit Breda een gezellige cabaretavond gaf Het gebo- dene viel zeer in de smaak en hield de aanwezigen tot elf uur op gepaste en gezellige wijze bezig. geopend van 23 januari tot en met 30 januari van 9 tot 6 uur zondag 24 januari van 10 tot 5 uur entree vrij renoir gauguin van gogh toulouse-lautrec van dongen braque picasso e.a. ginnekenmeg 66 breda "T"h St. Jansteen werd een Jonge- Boerendag gehouden, welke be zocht werd door talrijke leden der ver schillende afdelingen. De geanimeer de bijeenkomst werd 's middags ge opend door de gastheer, de voorzitter van de afdeling St. Jansteen, de heer c. Vael. De dag werd verer geleid door de Kringvoorzitter, de heer J. Smet. Hij uitte speciaal zijn dankbaarheid jegens de vele genodigden die in vele gevallen vrij verre reizen hadden moe ten maken om in St. Jansteen te ko men en hij zei vertrouwen te hebben dat deze dag wegens de massale op komst zeker moest slagen. Behalve ve ie geestelijke adviseurs der afdelingen waren er de landelijke voorzitters der RKJB, de heer L, de Bekker, de alge mene secretaris, de heer van Geffen, de consulent uit Tilburg, de heer Mat- thijssen, de technische adviseur van de kring, bestuursleden van de Boe renbond, het voltallig bestuur van de LTJ en vele anderen. toespraak rector V. loon CPREKER op deze jonge-boerendag was rector A. v. Loon uit Hulst, die bij de vele Jonge boeren een onver getelijke indruk heeft gemaakt met zijn boeiend en hier en daar humoris tisch betoog over- innerlijke en uiter lijke beschaving van de boerenstand. Ook de heer de Bekker voerde het woord waarna de neer van Geffen de Lourdes-bedevaart van 't voorjaar be sprak. Na de verschillende toespraken werd in de parochiekerk van St. Jan steen een plechtig Lof gecelebreerd. Na de daarop volgende maaltijd en de loterij voerde de geestelijk adviseur pastoor Schouten, nog het woord. Hij besprak de retraite te Seppe, waarbij hij die van 16 tot 19 Februari nog eens speciaal aanbeval. Ook opperde hij het plan dit jaar een bedevaart te Ministerieel besluit veroorzaakt grote ongerustheid CNNDER de Nederlandse vlassers en ex-vlassers is grote ongerustheid ontstaan, door een besluit van de Mi nister van Landbouw inzake de in vordering van de beruchte heffing op de vlasvoorraad. In 1945 werd n.l. een regeling ge troffen, waarbij de vlassers over hun voorraad vlas een bepaalde heffing moesten betalen. Deze bedragen zijn nog nimmer geind. Thans zullen ech ter deze bedragen betaald moeten wor den, naar de Minister heeft besloten De heffing welke thans voldaan zal moeten worden, loopt dus over alle ja ren van en met 1945 tot nu. Deze in hot vooruitzicht gestelde maatregel heeft uiteraard grote be roering doen ontstaan in vlasserskrin gen. Voor velen zal de te betalen hef fing een zeer ernstige belasting bete kenen; de bedragen variëren van ver- seheidene duizenden tot enkele hon derden guldens. Vooral de eigenaren van kleine be drijven zien de invordering met grote ongerustheid tegemoet. Bovendien zijn er talrijke vlassers die in de jaren na 1945 hun bedrijf stil legden en in loon dienst traden, bij andere vlasbedrijven dan wel in de industrie. Zij genieten dus een normaal weekloon, waarvan zij straks grote sommen zullen moeten trachten te betalen. Ook zijn verscliil- lende vlassers intussen geëmigreerd. Hoe ingrijpend deze heffingen zijn. wordt duidelijk als men weet. dat b.v. de gezamenlijke vlasindustrie van Zeeuwsch-Vlaanderen ca. 400.000 gul den zal moeten opbrengen. Uiteraard wil men in georganiseerd verband proberen de meest ruilneuze gevolgen van deze heffing-invordering te voorkomen. houden naar Kapeilebrug. Het slot van de dag was een gezellige en amu sante bonte avond, welke werd ver zorgd door de Jonge Boerinnen en Jonge Boeren. Ontvangst te Bruinissie en Zierikzee LIET college van B. en W., veertien leden van de gemeenteraad, de ge meentesecretaris en een aantal ge meente-ambtenaren van Amsterdam brengen momenteel een tweedaags be zoek aan Schouwen-Duiveland. Gisteren omstreeks twaalf uur arri veerde het gezelschap, welkom geheten door burgemeester H. k. Michaelis van Bruinisse. Na een rondrit door het dorp Bruinisse werd de lunch aan geboden in het gemeentelijk vergader lokaal. Via ouwerkerk ging het vervolgens naar Zierikzee, waar de burgerij spon taan de vlaggen had uitgestoken. In de gote trouwzaal van het stadhuis stond burgemeester Schuurbeque Boeye met alle burgemeesters van Schouwen-Duiveland opgesteld ter ontvangst. Zierikzees burgervader sprak een hooggestemde rede uit, die gebaseerd was op grote erkentelijk heid, voor al hetgeen Amsterdam voor Zierikzee en schouwen had gedaan Burgemeester d'Ailly beantwoordde deze speech op welsprekende wijze. Amsterdam deed wat het kon en hoopt nog meer te doen. De onlangs opge zette boekenactie slaagde volkomen en als tastbaar resultaat daarvan bood spr. alvast twee goedgevulde lectuur- kisten aan. De heer van Eepen, burgemeester van Nieuewerkerk. sprak namens zijn confraters woorden van dank. Gisteravond werd de gasten in het concertgebouw een feestavond aange boden met films van het eeuwfeest van Zierikzee en de watersnood, alles omlijst door de geestige liedjes van Zierikzees troubadour, M. Doeleman. Filiaal te Bergen op Zoom DLIJKENS het verslag over 1953 der N.V. Zeeuwsche Confectiefabrie ken te Middelburg zijn de in de eer ste tien maanden behaalde resultaten zeer bevredigend geweest. Dit geldt temeer, waar het ongun stige zomerweer de verkoop van kle ding voor zeer warme dagen nadelig heeft beïnvloed. De laatste twee maanden van het jaar hebben weinig tot het totale resultaat bijgedragen. Door het abnormale herfst- en win terweer bleven n.l. belangrijke nabe stellingen achterwege. Restanten win terstoffen, tot confectieproducten ver werk, moesten tegen weinig aantrek kelijke prijzen worden afgezet. Het gebrek aan vrouwelijke arbeids krachten, zowel te Middelburg als te Aardenburg, heeft de directie doen besluiten in Bergen op Zoom een ne- venbedrijf te stichten. In Juli is de productie ter hand genomen. Aan 280 personeelsleden kon werkgelegenheid worden geboden. De continuïteit in de hoogte van het dividend wordt gehandhaafd door onveranderd 9 procent voor te stel len. Burgemeester Truffino: „In de doofpot CMSTLRAVOND is in de gemeente raad van Hulst de kwestie van de wantrouwensmotie tegen het raadslid J. van Mierlo afgewikkeld. Nadat de voorzitter, burgemeester B Truffino in zijn nieuwjaarstoe spraak er zijn teleurstelling over had uitgesproken dat de eensgezindheid in de raai bij de vorige vergadering ver stoord was geworden, vezoci t hij de leden, elkaar .weer de hand toe te ste ken en deze zaak uit de wereld te ne men. o De heer van Mierlo zette daarop uiteen, dat hij deze zaak niet zonder meer kon laten passeren. Hij gaf in een uitgebreid verweer te kennen, dat hij geen misbruik van het vertrouwen gemaakt had. De bewuste stukken waren, naar hij zei. niet in handen van buitenstaanders gekomen. De me ning. als zouden de bewuste stukken aan de KVP toegezonden zijn, blijkt achteraf op een vergissing van een be stuurslid dezer partij berust te heb ben. Overigens verklaarde hij, graag er toe mede te werken, dat de goede sfeer in de raad hersteld werd. Hierna werd de discussie over dit incident gesloten verklaard. We ko men nog nader op deze gemeente raadsvergadering terug, ZELFS BIJ ZWARE VERKOUDHEID geven menthol- pellets onmid. dellijke ver. lichting door hun genees krachtige werking. Bü Apothekers en Drogisten 50 ct. per doosje. IMP. H. TEN HERKEL, HILVERSUM QP uitnodiging van de Zweeds-Ne- derlandse Vereniging zal jhr mr R. F. de Casembroot op 3 Februari a.s. met de Holland-Scandinavië Ex presse vanuit Hoek van Holland naar Stockholm vertrekken, om het aldaar te houden jaarfeest bij te wonen. Op 5 Februari houdt de Comm. der Koningin voor genoemde vereniging en op 6 Februari /oor de Hollandse vereniging te Stockholm een lezing met film- en foto-materiaal over de reconstructie van de rampgebieden na de watersnood en de besteding der giften. Op de terugreis zal de Commissaris enkele dagen de gast zijn van de Ne derlandse gezant te Kopenhagen. De eerste toewijzing van bedrijven voor rampslachtoffers in de Noord- Oost Polder heeft plaats gehad. In de eerste ronde mogen 26 landbouwers daarheen. Zo kunnen uit Oosterland 6 hunner vertrekken, uit Ouwerkerk 1, Duivedijke 4, Eikerzee 1, Ellemeet 3, Kerkwerve 3> Brouwershaven 2, Se- rooskerke 2. Nieuwerkerk 2. Haamste de 1 en Zieikzee 1. (Ahvenennei Een ontroerende reportage over kin deren in de cellen van een Neder landse vrouwengevangenis vindt U in Libelle van 30 Januari. Hierin ook: y De Moderne Bruid Een serie prachtige Parijse foto's van de nieuwste mode op het ge bied van bruidstoiletten. In het nummer daarop: Cinemascope kan de wereld veroveren Een nieuwe fase in de geschiedenis van de film breekt aan. De tip van de week is een rubriek waarmee U geld kunt verdienen. U merkt het wel, elke week kunt U erop rekenen: het leuke kinderblad TOMBOLA 6# maandelijks een complete roman- bijlage. Maak elke week in 1954 extra gezellig met Libelle In huis en zie de nieuwe reportages. ALTIJD FRIS LEVENDIG ACTUEEL 1 000## Vul nu deze coupon Inl Sas van Gent LEDENVERGADERING KVP. De plaatselijke afdeling van de KVP hield haar eerste ledenvergadering in het nieuwe jaar Hoewel de belang stelling matig was. bleek uit de dis cussies dat de aanwezige leden voor de kathglieke politiek grote belang stelling toonden. Zowel door het be stuur als door de leden zelf werden initiatieven genomen, teneinde te be reiken dat onder de katholieken 'neer politieke belangstelling zou worden ge wekt. Als eerste punt van bespreking werd de candidaatstelling voor de a.s Pro vinciale Staten Verkiezing aan de or de gesteld. De geadviseerde candida tes die in onderling overleg met an dere afdelingen waren gesteld, werden door de vergadering gesteund. De namen der cahdidaten, .in alplia- betiscbe volgorde, zijn: Th Adriaans- sens, Kloosterzande; Ch. Buxkens Sluis; W. H. M. Culseu, Sas van Gent; G Diko.ter, Terneuzen; J. v. Dongen Aardenbtug; A Lockefeer. Hulst; C. de Maayer. Sas van Gent; Plasschaert, St. Jansteen; P. v. Roemburg. Zuid- dorpe; E. Ruymbeke, Nieuw-Namen; P. Vercauteren. Nieuw-Namen. In de rondvraag werd door de secre taris een propagandistisch woord voor de KVP gesproken. Spreker benadruk te, dat het van het allergrootste be lang zou zijn, te trachten leden te werven. Hoewel het in de éérste plaats om actieve, doelbewuste leden te doen is. zijn ,.de centen" toch oook een zeer voorname factor. Dat het gelde lijke offer, dat aan het lidmaatschap is verbonden, goed wordt besteed, werd o.a. aangetoond met te wijzen op de velerlei activiteiten die de KVP ont wikkelt, o.a. Vorming, Centrale Pro paganda Dienst, Studie en Documen tatie Dienst. Diverse Commissies a.n Jongerenorganisatie. Als reactie kwam uit de vergadering het voorstel dat elk lid zou trachten minstens één nifuw lid aan te werven. Het algemeen verschijnsel, dat de politieke belangstelling onder de ka tholieken groeiende is. uitte zich ook tijdens deze vergedering. Philippine. knecht Jac. Heye de scherpe punten van een riek in zijn been. Het onge val liet zich erg aanzien en dokters hulp was dadelijk aanwezig. kopwacht KLOKKEN EN UURWERK IN FUNCTIE Al zijn de werkzaamheden aan de nieuwe toren nog niet geheel ten ein de, eijkeie onderdelen hebben er blijk baar niet op willen wachten, n.l. de beide klokken en het uurwerk. Deze zijn reeds nu op hun nieuwe stand plaats gebracht. De klokken hebben proef geluid. Ook het uurwerk is reeds in werking gesteld. Het interieur van de kerk zelf be gint nu ook aanzien te krijgen, al de stellingen verdwijnen er uit. De ge welfbouwer Bogmans uit Breda is aan het laatste gewelfje bezig. Nog een goede week en dan zal men aan de vloer kunnen beginnen. Ook aan de buitenkant zijn al veel stellingen opgeruimd. Puck gaf magnifieke opvoering ("YND'ER auspiciën van de Kunst kring „Van den Vos Reinaerde" heeft het beroepstoneelgezelschap Puck in het bioscoopgebouw een op voering gegeven van het blijspel „Een vrouw en een klip". De zaal was tot in alle hoeken gevuld; vanuit de mees te omliggende gemeenten waren even eens veel bezoekers gekomen, waaruit wel blijkt dat het land van Hulst de ware liefde voor het toneel bezit. Van alle bekende amateurtoneelclubs in de streek waren minstens enkele leden gekomen om hun hoger gestegen kunstbroeders aan het werk te zien. „Een vrouw en een klip" van Jaap Maarleveld is een luchtig blijspelletje, zonder enige pretenties, iets om zich alleen maar bij te amuseren. Het spel van Puck was brillant; vlot en leven- dia werden alle rollen uitgebeeld en als we van de zeven actrices en ac teurs uitblinkers moeten noemen dan zijn het ongetwijfeld Wim Kouwen- hoven als Columbus. Jan Biaaser als „Boots" en Wim v. d. Heuvel als Fred dy, de luie nietsnut die vooral in het eerste bedrijf, louter met een flesje cola en een zonnebril ep met slechts enkele woorden een voortreffelijke vertolking van zijn rol gaf. Overigens valt op geen der spelers aanmerking te maken. Met veel élan werd het blijspel ten tonele gebracht. Dat de honderden toeschouwers zulk spel wisten te waarderen, toonde het Kngdurie en daverend applaus, dat de leden van Puck ten deel viel. St, Jansleen MAATSCHAPPELIJK WERKSTER BENOEMD Als Maatschappelijk werkster bij het Interparochieel Sociaal Charicatief Centrum voor West Zuid Beveland met als standplaats Goes, werd met ingang van 1 Februari benoemd M;j. Odile Dierick uit Koewacht. Sluis Ongeval. Toen de heer M. A. H. uit Dudzele i België i op het rijwielpad Sluisgrens met zijn bromfiets een fietser voorbij reed. kwam hij bij het terugkomen op het fietspad zodanig tegen de hoog liggende kantsteen aan, dat hij de macht over het stuur ver loor en viel, waarbij hij een been breuk opliep. Nadat dokter Staal uit Sluis eerste hulp had verleend, werd de heer H. vervoerd naar het zieken huis in Oostburg. BEZOEK INFORMATRICES ANVV Zeeuwsch-Viaanderen werd bezocht door een 20-tal informatrjees van de Algemene Nederlandse Veren.ging voor Vreemdelingen Verkeer. Deze da mes hebben tot taak om op verschil lende bureaux in ons land het publiek in te lichten over de touristische mo gelijkheden die het te bieden heeft. Op hun oriënteringstocht door ons land werd ook een bezoek gebracht aan de provincie Zeeland en tijdens dit bezoek werden zij ontvangen in ho tel „De Korenbeurs", waar bestuurs- vertegenwoordigers waren van veschil- lende v.V.V.-verenigingen uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Tijdens een aangeboden maaltijd werd hierbij o.a. gesproken door de heer Hoste uit Groede, die voor deze streek als voorzitter fungeerde, door de biu'gemeester van Sluis en door de heer G. Oskamp, de provinciale direc teur. Na de maaltijd trokken de da mes naar Walcheren om verdere in drukken uit de provincie op te doen. Biervliet AANRIJDING OP KRUISPUNT Op het kruispunt Oudestad-Gentse- suaat-Weststraat-Berkelsstraat had de zoveelste aanrijding plaats. Mej. G. V.. komende ui de Oude- stad verleennde geen voorrang aan de van r""hts komende auto van de heer O. d. Een aanrijding was niet meer te voorkomen en met een luide knal schoten de wagens op elkaar. De auto van Mej. V. ramde, nog een muur, wat de materiele schade aanzienlijk ver grootte. AFSCHEID VOORZITSTER EXCELSIOR Wgens vertrek naar Rilland nam iMevr. B. Hak afscheid van de op haar initiatief opgerichte dames zangver eniging „Excelsior", waarvan zij voor zitster was. Als blijvende herinnering werd haar een fraai cadeau aangebo den. In het bestuur werd gekozen Mevr. B. Anthonnisse. 1 6 30 rre ik abonneer mil op LIBELLE NAAM, 42 cent per week .90 per kwartaal ADRES. WOONPLAATSi Ik kies als GRATIS bijlage wekelijks het kinderblad tombola maandelijks de roman-bijlage A.U.B. met blokletters Invullen en het niet ge wenste doorstrepen In een open enveloppe, waarop 2 ct. postzegel zenden aan LIBELLE, Nassaupleln 7, Haarlem, Postgiro 268670. Boter aangeslagen Door de be ambten der I. en A. werden een drie tal Belgen aangehouden, die ongeveer 30 kg. boter met zich droegen. De bo ter werd aangeslagen en tegen de Bel gen werd een boete geëist. Nieuw-Namen Werkongeval. Tijdens zijn werk zaamheden Kreeg de landbouwers- Fede AUTO OVER DE KOP Op de Rijksweg Eede-Maldegem is een personenauto, bstuurd door R. te Slover uit Maldegen over de kop ge slagen en in de sloot terecht gekomen. De bestuurder bekwam geen letsel, doch daar hij te diep in het glaasje had gekeken werd hij ter ontnuchte ring in de Kazerne te Aardenburg in gesloten. GRANATEN GEVONDEN Bij graafwerkzaamheden werden na bij de R.K. kerk 4 15 cm. granaten gevonden. De hulpverleningsdienst, die spoedig ter plaatse was, heeft de pro jectielen onschadelijk gemaakt. Aardenburg AUTO IN DE SLOOT De Oostburgse chirurg de Jong wil de op de Rijksweg tussen Oostburg en Aardenburg een Belgisch auto passe ren, toen de Belg plotseling naar links uitweek. Ten einden een botsing te vermijden moest dokter de Jong meer naar links wijken en kwam daarbij in de sioot terecht. Met een takelwa gen uit Oostburg moes de auto weer op de weg worden gebracht. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De Belgische wagen is doorgereden. Bevordering De onlangs alhier gestationeerde adspirant der Rijkspo litie J. M\sterdijk is bevorderd tot wachtmeester der Rijkspolitie. Kieldrecht B<>ter aangeslagen. Bij huiszoe king ontdekte de Rijkswa<rt een par tij boter groot 650 kg. De 'douaniers, ook op pad, namen 84 kg. boter in beslag. Proces-verbaal met verbeuixi- verklaring volgde. TONEELAVOND EK. VROUWEN BOND De eigen toneelclub van de R.K. Vrouwenbond heeft in „Slot Ostende" zijn leden een allergenoeglijkste avond bereid. De club, die momenteel geleid wordt door mevr. v. Heerewaarden, was al direct uitstekend op dreef in het leuke blijspel: „Verjongings wee", dat de voi le zaal tranen deed lacht l Na de pauze werd de g.appige één- acter „Dc klompenbarones" met even veel toewijding gegeven. Naast beproefde krachten als de da mes Meijer-v. Liere en Cor Vaes excel leerden jongeren als Henny v. Wij, chen, Johanna v. Riet e.a. De voorzitster, mevr. Bos heeft de regisseuse en de speelsters dank ge bracht voor hun prestaties. Daar de Deken, die geestelijk advi seur is, wegens ziekte verhinderd was, besloot men hem in een speciaal schrij ven van harte oeterschap toe te wen sen. De voorzitster maakte nog een en ander bekend over de plannen voor een bedevaart naar Kevelaar of Ban- neux. Hansweert Uitvoering. Met groot succes voerde de harmonei „De Scheldegalm" het blijspel „Jongens van de koop vaardij" op. De goede naam, die het corps heeft handhaafde het met deze uitvoering. De grote zaal van „Zeelan- dia'\ was propvol met belangstellen den en men genoot volop. Heden volgt nog een tweede opvoering. WAAR DE POLITIE AAN TE PAS KWAM In de Weststraat zijn enige jongens aangehouden, die er aardigheid in hadden om van daaruit met een kata pult de wandelaars op de Boulevard de Ruijter te beschieten. De kata pulten zijn in de kachel terecht ge komen. Voorts zijn nog enige jongens aan gehouden, die in een door oorlogsge weld verwoest pand een kampvuurtje stookten, zonder te letten op het ge vaar dat het hele pand in brand dreig de te geraken. Wederam moest een aannemer wor den bekeurd doordat hij zijn arbei ders langer dan het voorgeschreven aantal uren liet werken. Herhaaldelijk wordt door bewoners van boven- of benedenwoningen ge klaagd. dat hun boven- of benedenbu ren hun gramofoon of radio tot laat in de avond te hard laten spelen. In dien dit inderdaad waar blijkt te zijn maëkt men zich met deze luidruchtige genoegens inderdaad schuldig aan bu rengerucht. ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg 8 uur: Gewijde handen. Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Reinaart de Vos. AXEL. Centrum 6.30 en 9 uur: SOS, held in nood. DE KLING£. Kinema van Dijck, 7.30 uur: De lustige Mardjah en Muzikale film. GOES. Grand: Alraun. HULST. Bioscoopgebouw, 8 uur: Boem bij de Luchtmacht. Café Gentse Poort Prijskamp pieken. KOEWACHT. Kapitein Stoorvogel voor leerlingen Vlasserschool over: De po litie en haar taak in het maatschappe lijk leven. LAJVJSWAARDE. Patronaatsgebouw: Kinderen gaan niet naar de hel. MIDDELBURG. Electro: In de greep van de angst. Schouwburg: Tien van het vreemdelingenlegioen. OOSTBURG. Ledel 8 uur: Het masker van de Pharao. SAS VAN GENT. Olympia Theater, 8 uur: Mensen, die men schuwt. TERNEUZEN. Luxor 8 uur: Menden, die men schuwt. Concertgebouw 8 uur: Schar.aken tunieken. VLISSINGEN. Alhambra: De sneeuw van de Kilmanjaro. Luxor: Vrou- wenpolitie. Gisteren is de 99-jarige Dries van Roomen, de oudste inwoner van Roo sendaal, overleden. Hij zou in Mei zijn honderdste verjaardag gevierd hebben. ABSDALE. J. van Avermate, 5.30 uur: prijskaarting. AN l'WERPEJn Kon. Ned. Schouwburg 3 en 8 uur- Gewijde handen. Kon. Vlaamse Ooera, 3 uur: Het geheim hu- we'ijk. 8 uur Cavalleria Rusticana. Paljas. AXEL. Centrum, 4.15 uur: SOS, held m nood. 8 uur: Tijgerhaai. BIERVLIET. J. Provoost, 2.30 uur: schieting. DE KLINGE. Kinema van Dijck, 2.30 uur: Soldaat Boem. 6 uur: Dansen. GOES. Grand: Alraun. GENT. Kon. Ned. Schouwburg, 3 en "i.30 uur: Venus bespied. HEIKANT. René van Goethem, prijs kamp op het biljart. HULST. Bioscoopgebouw'2.30 en 5 uur; Boem bij de luchtmacht; 8 uur: De storm. Café Dubbele Poort: grote pr ij spiering. HULST. Café Gentse Poort: prijskamp pieken. ST. JANSTEEN. Lee Blok. 6 uur: prijs- piering. P. Co 4 uur: prijspiering. Roskam, 3. uur: schieting. KAPELLEBRUG. Frans v. d. Klooster 6 uur: prijskaarting. KOEWACHT. Alfred d'Hollander. 4.30 uur: Dansen. Jacobus de Vliegher 6 uur: Prijskaarting. KUITAART. A. de Bakker, 5.30 uur: Prijskaarting. LAMSWAARDE. A. v. Dorsselaar, 1 u. Biljartmatch LamswaardeKlooster zande. MIDDELBURG. Electro: In de greep van de angst. Schouwburg: Tien van het vreemdelingenlegioen. OOSTBURG. Ledel, 4.30 en 8 uur: Het masker van de Pharao; 2 uur: Niemand de deur uit. RAPENBURG. Bovenzaal D. Tassaert 6 uur: Dansen. SAS VAN GENT. Olympia-theater, 2.30 uur: Kapitein Blood; 5 en 8 uur: Men sen die men schuwt. SLUISKIL. Café Faas, 2.30 uur: Geld schieting op de liggende wip. TERNEUZEN. Luxor, 4.30 en 8 uur: By the light of te silvery moon. Con certgebouw, 8 u.: Scharlaken tunieken. VLISSINGEN. Alhambra: De sneeuw van de Kilimanjaro. Luxor: Vrou- wenpolitie. ZUIDDORPE. Parochiehuis, 7 uur: Dansen. ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg 8 uur: Gewijde handen. DE KLINGE. Kienma van Dijck, 7.30 uur: Soldaat Boem. HULST. Bioscoopgebouw, 8 uur: De storm. OOSTBURG. Ledel, 8 uur: Het masker van de Pharao. SAS VAN GENT. Olympia-theater, 8 uur: Mensen die men schuwt. TERNEUZEN. Luxor. 8 uur: By the light of te silvery moon. ZUIDDORPE. Filmvoorstelling Kinde ren gaan niet naar de hel.

de Stem | 1954 | | pagina 2