Betogingen in SPAANS - MAROKKO EEN OORLOG DUURT 60 DAGEN I^YOclcUHCltlG GlSt SOllVGYClllitClt VOOT R-uIigI cl üciSSllll W i j erkennen de nieuwe sultan niet Spanning rond de Merapi TH Dulles vertrok naar Berlijn Frans offensief in Indo-China Fors Amerikaans besluit DAGBLAD VOOR ZEELAND Internationale Bidweek Nieuwe gloedwolken Ketting van fouten Wolkenvelden ZFSTTG DODEN Prinses Margriet viert haar verjaardag Vertraagd bericht uit Tsjecho-Slowakije Aanslag gepleegd op Zapotocky? Onze weerprofeet De uitdieping van de St. Lawrence Het water neemt, liet water geeft.... Eerste ambassadeur van Indonesië te Moskou Ambonees tot 12 jaar veroordeeld Bevestiging van vonnis geëist Nieuwe arrestaties in Indonesië Aanval op communistisch „bamboe-gordijn" Wanneer het onverhooptzou gebeuren: Fantastische luchtvloot „DE RUYTER'' in Oslo aangekomen H1 Ms „De Ruijter", die op 18' Ja nuari uit Vlissingen vertrok voor haar eerste grote reis. is Donderdag ochtend voor een bezoek van drie da gen in Oslo aangekomen. Toen het schip de haven binnenvoer, werden van het oude fort Akershus saluut schoten gelost. Drieduizend jagers achter wolvin 94e JAARGANG No. 20934 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlanaia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J. H A Bruna Redactieraad: C. J. v. Hootegem. Mr Dr. A J J M Mes, Mr. H. B. L. de Reenter, L. J v 't Westende, P V. M. Vercauteren. Abonnemenlsprus bij vooruitbetaling 1 5.85 pel kwartaal, pel post f 6.55, per week (uitsluitend by niet-post- bestell.) t Ü.45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent. Postrek no. 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland VRIJDAG 22 JANUARI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: d^i^Testsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-VlaandereU HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Biibureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no 35) Intentie voor Vrijdag 22 Ja nuari Terugkeer van alle Ame rikaanse christenen tot de Kerk. WORDT nieuwe activiteit van de Merapi verwacht, zo deelde de Indonesische vulcano- logische dienst in het bedreigde gebied op Java gisteren mee. Reeds Woensdagmiddag werd te Solo weer een verhoogde wer king van de vulcaan gesigna leerd, waarbij van verschillen de zijde gloedwolken werden waargenomen. De observatiepost van de vulcano- logische dienst moest worden verla ten en overgebracht naar elders. De evacuatie van de bevolking duurt voort. Volgens de waarnemingspost te So lo werden de gloedwolken met niet meer dan twee minuten tussenpozen door de vulkaan afgestoten en langs valleien van de kali Apu en de kali Andjar afdalen. Ze bereiken een hoogte van 150 meter. Ook zijn er gloedwolken waargenomen, die afdaalden in de richting van Wono- giri, waar eveneens geëvacueerd wordt. TN SPAANS-MAROKKO is het gisteren tot betogingen geko- men betreffende de kwestie van de nieuwe sultan. In het stadion van Tetoean (Spaanse zone) werd een proclamatie van het „volk van de Spaanse zone" voorgelezen, waarin wordt ge- eist, dat Kalief Moelai el Hassan de volledige souvereiniteit in zijn zone krijgt. Zoals men weet is de kalief vertegenwoordiger van de sultan van Frans Marokko Moelai Moh. ben Arafa. De proclamatie protesteerde tegen de verbanning van sultan Sidi Moh. ben Joessef, die verleden jaar werd afgezet door de Fran sen en vervangen door ben Arada. „Wij erkennen de nieuwe sultan niet", zeggen de Spaans-Marokkanen, die zich zonder re serve achter het beleid van generaal Franco in de Spaanse zone scharen. Groot-Brittannië zal zich verzetten tegen een eventuele Spaanse poging om de Kalief van Tetoean volledige souvereiniteit in Spaans Marokko te geven,- zoals Donderdag door Moorse leiders te Tetoean is geëist, aldus werd Donderdagavond in diplomatieke kringen te Londen vernomen. In deze kringen toonde men zich zeer bezorgd over de verklaring van de Moren, die, naar men dacht, waar schijnlijk spanning en onrust zal ver oorzaken. FNE SPAANSE Hoge-Commissaris, generaal Valino, verklaarde, dat er 430 handtekeneingen onder de pro clamatie staan, doch dat dit er, als men dat had gewild, 430.000, d.w.z. de handtekeningen van alle inwoners van de zone, hadden kunnen zijn. Dit was het bewijs van de tevredenheid van de bevolking, zo zei hij, zulks in tegen stelling tot de toestand in de Franse zone, waar de wereld getuige is ge weest van een „ketting van begane fouten". „Wij vervolgen rustig onze weg", aldus Valino, „zonder ons te storen aan Frankrijk of wie dan ook. Wees ervan overtuigd, dat ik aan generaal Franco uw bewijs van goedkeuring zal doen toekomen". SULTAN PROTESTEERT. TWEE BRITSE militairen werden dood aangetroffen in een spoorwagon in de Egyptische kanaalzone. Zij zijn vermoedelijk van dichtbij neergescho ten. RUSSISCHE geleerden zijn er in ge slaagd met goed gevolg een kwaad aardig gezwel uit de hersenen van 'n mens over te planten in dé hersenen van een dier om het gezwel te kunnen bestuderen. „WIJ HEBBEN beslist onze laatste concessie gedaan", zei generaal Na- guib, sprekend over het Suez-kanaal. „Wij willen op voet van gelijkheid een bondgenootschap sluiten met En geland en de V. S." HET AANTAL gevallen van alastrim (witte pokken) in Den Haag is geste gen tot 27, doordat een der observa- tiegevallen zich als zodanig open baarde. Vier observatiegevallen wer den ontslagen. FNE SULTAN van Marokko heeft, na een Woensdag onder zijn leiding te Rabat gehouden zeer belangrijke bijeenkomst, besloten bij de Franse regering te protesteren tegen de be weging in Spaans-Marokko, die ge richt is op het verstoren der geeste lijke eenheid van en het aan het wan kelen brengen van het wereldlijk ge zag over Marokko. Uit Tanger wordt gemeld, dat de speciale politiemacht, bestaande uit Spanjaarden, Fransen en inheemsen, VANNEVAR BUSH, een Ameri kaanse geleerde van naam, heeft verklaard, dat de zonne-energie eerder dan de atoomenergie in de industrie zaTkunnen worden ge bruikt, wellicht reeds over vijf jaar. BIJ ADENA, in het Zuiden van Ana- tolië (Turkije) zün Woensdag twee goederentreinen met elkaar in bot sing gekomen. 18 personen verloren hierbij het leven, zes liepen verwon dingen op. HET MEDELEVEN van onze Tweede Kamerleden met het vluchtelingen probleem in Berlijn en W.-Duitsland heeft het Berlijnse gemeentebestuur zo getroffen, dat het een uitnodiging zond om dit probleem persoonlijk in ogenschouw te komen nemen. DE EERSTE atoomduikboot ter we reld, de „Nautilus" is gistermiddag door mevrouw Eisenhower te water gelaten. Twintigduizend mensen sloe gen de gebeurtenis gade. DE AMERIKAANSE luchtmacht heeft het plan een keten van opgslagbases voor haar speciale wapens, waaronder atoombommen, over de gehele wereld aan te leggen. HET LID van de Eerste Kamer, de heer de Vos van Steenwijk heeft de minister in overweging gegeven een Raad voor de Spoorwegen op te rich ten, gezien het toenemend aantal spoorwegongevallen van de laatste ttfd. De weersverwachting tot heden avond luidt: Overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord cn Oost. Middagtemperaturen enke le graden boven het vriespunt. Vandaag: Zon onder 17.09 uur. Maan op 21.25 uur. Morgen: Zon op 8.34 uur. Maan onder 9.49 uur. daar strategische punten heeft bezet, vooral in de nabijheid van Franse of ficiële gebouwen. Dit is een voorzorgsmaatregel. In cidenten zijn tot dusver niet gemeld. FRANSE REACTIE. PRESIDENT COTY en de Franse regering hebben de sultan van Marokko Donderdag doen weten, dat hij kan rekenen op hun volledige steun „bij de verdediging van zijn rechten en de handhaving van de vrede op het grondgebied van de Marok kaanse staat". Deze boodschap was de eerste Fran se reactie op de massale demonstratie te Tetoean. Treinbotsing in Pakistan F DE LOOP van gisteren zijn spaarzame berichten losge komen over een treinbotsing in Pakistan. De eerste berichten spraken van een dertigtal ge wonden, van wie twee ernstig, docht latere berichten maakten gewag van een groot aantal doden, nl. ongeveer zestig. Over de toedracht is het volgende bekend. De „Pakistan Mail", een ex- prestrein van Karatsji naar Lahore, is Donderdagochtend bij Karatsji in gereden op een tankwagon, die was losgeraakt van een andere trein. Door de botsing ontstond brand, waardoor de locomotief en zes wagons van de trein werden vernield. Een van de passagiers was de Pakistaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Sir Moh. Zafroellah Khan. Hij bleef ongedeerd. De verbinding met de plaats van het ongeluk is zeer gebrekkig. Overleven den, die Karatsji bereikten, verklaar den, dat vele passagiers levend wa ren verbrand. Een van hen zei, dat het door de grote hitte onmogelijk was de bran dende wagons dichter dan tot op 50 meter te benaderen. Deze ongedwongen foto maakte de fotograaf Woensdag in de filmzaal van het Koninklijk Paleis te Soestdijk: terwijl Prinses Marijke vol aandacht een „pieper" probeert, laat de jarige Prinses Margriet haar vriendinnetjes het vulpotlood zien, dat zij gekregen heeft. Vol aandacht wordt er vergeleken „wie de mooiste heeft", want ook de bezoekstertjes werden met een vulpolood verblijd. V.S. werken met Canada mee FAE AMERIKAANSE Senaat heeft Woensdag met 51 stemmen tegen 33 een wetsontwerp goedgekeurd, dat de V.S. machtigt met Canada mede te werken aan de uitvoering van het project, waarbij de St. Lawrence tot tien meter wordt uitgediept, zodat zeeschepen van de Atlanische Oceaan naar de Grote Meren kunnen varen. Het wetsontwerp moet nog door het Huis van Afgevaardigden behandeld worden. President Eisenhower heeft krach tig gepleit voor het ontwerp om mili taire en economische redenen. Over het plan om de St. Lawrence voor zeeschepen geschikt te maken is reeds meer dan 50 jaar gediscussieerd. Dr Subandrio benoemd £~JE HUIDIGE ambassadeur van In donesië in Londen, dr Subandrio, is benoemd tot ambassadeur van In donesië in Moskou. De minister van Buitenlandse Za ken, de heer Sunarjo, heeft medege deeld, dat het agrement van de re gering van de Sovjet-Unie is ontvan gen via de Hoge Commissaris van In donesië in Den Haag. Dr Subandrio is de eerste ambassadeur van Indone sië in de Sovjet-Unie. TIET ORGAAN van de niet-commu- nistische Tsjecho-Slowaakse ge meenschap in Wenen. „Videnske Svo- bodne Listy", zegt uit zeer betrouw bare bron vernomen te hebben, dat op 7 November j.l. een aanslag ge- Wegens moord op zijn vrouw £)E RECHTBANK te 's-Hertogen- bosch heeft gisteren de 27-jarige Ambonees J. T. wegens moord op zijn echtgenote, conform de eis, veroor deeld tot een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek van het voorarrest. In October verleden jaar heeft de man zijn vrouw, nadat zij samen des avonds een bezoek hadden gebrecht aan Nijmegen, over de leuning van de Maasbrug te Grave geworpen. pleegd zou zijn op de Tsjecho-Slo waakse president, Zapotocky. De aanslag zou geschied zijn bij het plaatsje Rokycany, tussen Pilsen en Praag. Daarbij zouden vier leden van de lijfwacht van de president door schoten gedood zijn. Zapotocky zelf werd gewond, doch men wist niet of het door een kogel gebeurd was of door het ongeluk dat- met zijn auto tengevolge van de schietpartij ont stond. Zapotocky verdween enkele weken uit het politieke leven en pas later werd bekend gemaakt, dat hij ziek was geweest. Op het ogenblik bevindt de Tsjechoslowaakse presi dent zich in zijn residentie bij Praag waar hij herstellende is. IS.E.S.B.-leiders in beroep /"ISTERMIDDAG hebben de twee leiders van de Nationaal-Europe- se Sociale Beweging, die beiden ho ger beroep hadden aangetekend, voor het Amsterdamse Gerechtshof terecht gestaan. Ook de procureur-generaal, mr W. P. Bakhoven, was van mening, dat deze twee verdachten, de 32-jarige Amsterdamse boekenimporteur Paul van Tienen, algemeen leider van de beweging voor Nederland en Vlaan deren en de 50-jarige mr J. A. Wolt huis uit Groningen, landelijk leider, met de oprichting van en de deelne ming aan de N.E.S.B. gepoogd heb ben het streven van de voormalige N.S.B. van Mussert voort te zetten. Hij vroeg bevestiging van het recht- hankvonnis: twee maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorar rest. Een hogere straf achtte h(j niet gewenst, omdat daardoor het publiek misschien geneigd zou z(jn het belang van deze beweging, die naar de me ning van de procureur reeds te veel publiciteit gehad heeft, te overschat ten. Vf/OENSDAGAVOND is de directeur van het Simpanghotel in Sura- baja, de heer A. H. M. Johan, door de Indonesische politie gearresteerd. In een verklaring hierover wordt gezegd dat de stap, die op 13 Januari door de leiding van het Simpang-hotel werd genomen het niet beschikbaar stel len van een kamer voor de minister van Economische Zaken wordt be schouwd als een handelwijze, die men niet zonder meer voorbij kan laten gaan. Donderdagmiddag werd de heer E. Evenhuis, hoofdredacteur van de Vrije Pers in Surabaja gearresteerd. Een reden werd niet opgegeven, maar de heer Evenhuis die correspondent is van het Algemeen Handelsblad, had een telegram verzonden over het ge beurde in het Simpanghofel. waar over hij Woensdag reeds door de po litie te Surabaja werd verhoord. Ook is Woensdag in Surabaja een Nederlander gearresteerd, die in het hotel Embong Wungu woonde. Hij zou betrekkingen onderhouden met de te Bandung gearresteerde Smit. Zoals bekend inert het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt op 31 Januari zijn eeuwfeest. Bo venstaande foto toont onze vader landse weerprofeetde hoofd directeur van het KNMI, ir G. J. Warners, "TWEEDUIZEND man Franse Unie- strydkrachten in Indo-China zijn Woensdag: aan de kust van Annam geland, 400 km., ten Noordoosten van Saigon, in het gebied van Toey Hoa- Nhatrang. Het betreft hier een van de grootste gecombineerde offensie ven in de afgelopen twee jaar, zo deelde het Franse opperbevel mee. Ook ten Noorden van Nhatrang rukken tweeduizend militairen op. Zij trachten in een wijde omsingeling vier Vietminh-regimenten in te slui ten. Men wil het communistisch „bam boe-gordijn" in Noord-Indo-China te rugschuiven, om drie millioen men sen, die sinds 1945 onder Vietminh- bezetting leven, weer onder Frans ge zag te krijgen. Volgens een Franse woordvoerder zal de zuiveringsoperatie waarschijn lijk verscheidene maanden in beslag nemen. OOK VIETMINH-AANVAL? IV/TEN VERWACHT echter, dat de communisten binnenkort een grootscheepse aanval zullen openen op het bolwerk Dien Bien Phoe, na bij de grens tussen Laos en Tonkin. Deze basis ligt aan de invalsweg naai de twee voornaamste steden van Laos, Vientiane en Loeang Praban. Deze kaart geeft een overzicht van het hart van Berlijn, waarop zowel het gebouw van de gealïiëerde con- troleraad als de Sovjet-ambassade staan aangegeven, waar deze weken op hoog niveau de wereldpolitiek zal worden besproken. «ÉL,- iS&R Nu Schouwen-Duiveland is droog gevallen, blijkt dat het schurende water aan de Noordzijde van het eiland resten heeft blootgelegd van o.m. Claeskinderkerke en Ovd-Dui- vendijke. plaatsen, die in de der tiende en veertiende eeuw hebben bestaan en door een ramp verloren gingen. Men heeft tussen de brok stukken van woningen niet alleen scherven, maar ook menselijke overblijfselen aangetroffen. De heer P. van Beveren, de 50-jarige stadsarchivaris van Zierikzee gefo tografeerd met schedels afkomstig van het kerkhof te Claeskinder kerke. (Van onze luchtvaartmedewerker) yMERIKA heeft besloten de grote stap te doen en wel door het accent van zijn verdediging te leggen op het lucht- wapen van land- en zeemacht. Hierdoor zuleln ongetwijfeld de andere wapenen ingekrompen worden, voorzover zij althans niet rechtstreeks nodig zijn voor de beoogde doelen. Een toekomstige oorlog zou een zuivere vergeldingsoorlog zijn, waarin de aanvaller een dubbele portie terug krijgt van dat, wa hij zelf heeft gedaan en zo voort tot de algehele ver nietiging van één van de partijen. Over het feit, dat hierbij de „winnende" partij ook zodanig is toegetakeld, dat het de vraag is, of deze eigenlijk ook geen verliezer is, wordt niet ge sproken. Het schijnt echter het onafwendbaar fatum van een toekomstige oorlog te zijn, dat alle betrokken partijen ver liezen. pers, die in staat zullen zijn, een atoombom te laten vallen op ieder ge- wenst punt van de gehele wereld, dus ook van de Verenigde Staten. Voorts beschikken zij over een grote hoeveel heid middelzware straalbommenwer- pers, die, opgesteld in Oost-Duitsland, in staat zijn ieder willekeurig punt van geheel West-Europa te attaque ren. De grote massa wordt gevormd door de duizenden Mig's, eersteklas straaljagers, waarmede men in Ko rea reeds kennis heeft gemaakt, wel ke straaljagers het andere vuile werk opknappen. TEGENWICHT JAE THEORIE zit ongeveer als volgt in elkaar. Er moet een tegen wicht gevormd worden tegen de ge weldige dreiging uit het oosten, een tegenwicht, dat niet gevormd kan worden door een enorme hoeveelheid divisies, hoofdzakelijk in verband met de fantastische sterkte van de ooste lijke luchtvloot. De rode luchtmacht heeft meer dan 20.000 vliegtuigen voor directe actie beschikbaar, waarvan ec zeer groot deel vlak achter het ijzeren gordijn is gestationneerd. De Russen beschik ken over lange afstandbommenwer- ongeacht in welk deel van de wereld, een actie, die misschien een dodelijke steek kan betekenen voor het slacht offer. Amerika meent, dat hier in ieder geval iets tegenover dient te worden gezet en men wil dit trachten te be reiken door een zo geweldig lucht- wapen, dat een eventuele aanvaller zich wel enige keren zal bedenken, al vorens tot handelen over te gaan. De enige macht in het westers blok, die hiertoe in staat is, zijn de Verenigde Staten en zij willen deze taak op zich nemen. De U.S.A. zullen een luchtwa- pen uit de grond stampen, dat zijn weerga in de wereld niet kent, om op deze wijze, tot de tanden bewa pend, het oosten tot vrede te dwingen. Er is slechts één methode, om zich te verdedigen, dat is een perfecte luchtmacht van zeer snelle jagers, een feilloze radarbeveiliging, die trn nauwste samenwerkt met die in West- Duitsland en andere gebieden ten oos ten van ons land. Op die manier is het mogelijk, een onverhoedse aanval tijdig te onderkennen en snelle jagers ter bestrijding te sturen. Alles is dan natuurlijk een kwestie van minuten. Is de eerste aanval werkelijk afge slagen, dan kan gemobiliseerd wor den onder dekking van een parapluie van vliegtuigen, die het land moeten beveiligen voor luchtaanvallen. Een eerste vereiste is dus een parate lucht macht met bijbehorende instellingen. KRACHTIGE DREIGING J_JIERUIT VOLGT, dat een dergelijk machtig luchtwapen geschikt moet worden geacht tot directe actie, TN WASHINGTON ziet men dit ook zo. Daarom zullen alle krachten op de opbouw van de luchtmacht worden geconcentreerd. De kapitalen, die men hieraan moet besteden, zullen nog al tijd minder zijn. dan die, welke men moet uitgeven wanneer men (om een mobilisatie te voorkomen) het gehele leger constant op topsterkte wil hebben. paraat De Verenigde Staten beschikken nu reeds over bommenwerpers, die in staat zijn, ieder punt van de Sovjet- Unie te bestoken met atoombommen en op hun basis terug kunnen keren. De plannen zijn reeds zo uitgewerkt, dat, wanneer het oosten onverhoopt tot een aanval zou overgaan, slechts enkel minuten na de aanval van alle zijden Amerikaanse atoombommen werpers zullen opstijgen voor een ver- geldingsaanval op alle vitale delen van de Sovjet-Unie. Volgons deskundigen zal een even tuele toekomstige oorlog van dit gen re slechts hoogstens zestig dagen du ren, dan is het pleit beslist. Wij ver moeden echter, dat er dan niets is beslist, maar dat beide partijen zo grondig zijn' gehavend, dat geen van beiden me.r de kracht heeft tot 'n ac tie. Een en ander is natuurlijk afhan kelijk van het effect van de eerste aanval of de eerste tegenaanval. Het ligt in hun voornemen zelfs zo ver te gaan. dat, wanneer de commu nisten in Korea hun aanval zouden hernieuwen, er geen soldaat meer naar het strijdtoneel zal worden ge zonden, althans uit de V.S. Dadelijk zullen atoombommen een einde aan de strijd moeten maken. Wanneer China zich mocht gaan bemoeien met de strijd in Indo-China of in Malakka. dan zal waarschijnlijk hetzelfde ge beuren. De V.S. gooien hun hele stra tegie om en hopen, dat de geweldige dreiging, die van hun kolossale kracht in de lucht zal uitgaan, de wereld tot vrede zal dwingen. JOHN FOSTER DULLES, de Ameri J kaanse minister van Buitenlandse Zaken is per vliegtuig naar Berlijn vertrokken. Op het vliegveld van Washington legde hij een verklaring af, waarin hij benadrukte, dat er in Berlijn ook voor de V. S. veel op het spel staat. Intussen zijn de vertegenwoordigers van de vier mogendheden overeenge komen, dat de verantwoordelijkheid voor de veiligheid en het secretariaat van de viermogendhedenconferentie de eerste week, wanneer in het ge bouw van de gealïiëerde bestuurs raad in de Amerikaanse sector zal worden vergaderd, zal berusten bij de Westelijke autoriteiten en in de 2de week, gedurende de vergadering in het gebouw van de Russische ambas sade in Oost-Berlijn, bij de Russen. De burgemeester van West-Bellijn, dr. Walter Schreiber, heeft een be roep op de Westberlijners gedaan Maandag a.s. te 9.30 uur drie minuten stilte in acht te nemen wegens het beginnen der vier-mogendhedenbe- sprekingen. ALWETEND f en zweed en een Zwitser zullen alles horen, wat ter komende conferentie van Berlijn door de vier ministers wordt afgehandeld. Maar deze twee zullen zweren, van hetgeen zij vernomen hebben niets te zullen onthullen. Het zijn twee „neutrale" ingenieurs, die de vertalingsinstalla ties moeten controleren. J^RIEDUIZEND jagers en militairen met radio-ont vangers. die door een vliegtuig worden geleid, zijn bezig een wolvin en haar twee kleintjes op te sporen op de besneeuwde hellingen van de Alpen in de buurt van Lyon. Een gepensionneerde leger officier uit Lyon heeft een prijs van 100 000 francs uitgeloofd voor het doden van de wolvin, die het de boeren lastig maakt.

de Stem | 1954 | | pagina 1