Accoorcl over vergaderplaatsen voor Grote Vier Afwisselend in West- en Oost-Berlijn DRIE DODEN OP ONBEWAAKTE TE DOETINCHEM Prinses Margriet 11 jaar Stormslachtoffers in DUITSLAND en ENGELAND Twee kinderen te Groningen bij brand omgekomen Geen nieuwe patiënten ZUIVERING Bonn voldaan Nieuwe regeling voor eigenbouw Roofoverval in Haags station Vier slachtoffers van spoorwegongelukken Overstromingen in Denemarken Overheid steunt W oonwagenwerk DAGBLAD VOOR ,Noa;al laat99 Russisch voorstel door het Westen aanvaard iSprundel huldigde Mgr J. Herrij gers Internationale Bidweek ZANGERSDAG TE KAATSHEUVEL ER„ is een aantal deskundigen be noemd voor het treffen van voor bereidingen van technische aard. Felle boerderijbrand te Warmenhuizen Buit f 519 Rijense leerling-conducteur te m f Opklaringen Onvindbaar Dieren omgekomen AUTO TOTAAL VERNIELD Tijdens afwezigheid van ouders Twee kinderen gewond Sirenes loeiden langs de Nederlandse kust Huizen ingestort C Ook Italiaanse bloeder geholpen "N 94e JAARGANG No. 20930 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerianaia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16 Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. Jv. Hootegem. Mr. Dr. A. JJM. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.85 per kwartaai, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent. Postrek no. 278841 Bureau voor de Zeeuwse Kilanden: GOES. Voor God, Koningin en Vaderland i bla9 MAANDAG 18 JANUARI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling piet verlangen af te geven, worden vernietigd. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Pouit 7. Telefoon - (Riihureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, ^i^IuRG. N^w^aat 41, TeL no._35). Intentie van Maandag 18 Ja nuari: Terugkeer van alle diva lenden tot de éne schaap stal. Zes koren nemen deel ("VP de Zangersdag, die de Koren- bond van het Dekenaat Waalwijk op Zondag 21 Februari in de paro chie St. Jan te Kaatsheuvel organi seert, zullen zes koren hun medewer king geven n.l. die van St. Jan, St. Antonius en O. L. Vrouw Onbevl. Ontv. uit Waalwijk; St. Bartholomeus en St. Jan uit Waspik en het koor van het Missiehuis St. Antonius uit Kaatsheuvel. Na een gezamenlijk lof zullen de verschillende koren optre den. terwijl een spreker een voor de kerkzangers interessant onderwerp zal behandelen. T^"A TIEN VERGADERINGEN, waarvan de laatste twaalf uur heeft geduurd, is men in Berlijn tot overeenstemming geko men over de plaatsen van samenkomst voor de besprekingen der Britse, Franse, Amerikaanse en Sovjetrussische ministers van Buitenlandse Zaken op 25 Januari a.s. Er is in een geza menlijk communiqué meegedeeld, dat de overeenstemming „fun damenteel" is. Dit betekent, dat in de eerste week zal worden ver gaderd in het gebouw van de geallieerde bestuursraad, de tweede in de Sovjetrussische ambassade, de derde week weer in West- Berlijn en daarna zal over de plaats van samenkomst worden be slist naar gelang het verloop der besprekingen. Minister If itte belooft i AMINTORE FANFANI, leider van de linkervleugel van de Christen democratische partij in Italië, heeft president Einaudi meegedeeld, dat hij bereid is een nieuwe regering te vor men. EEN MEISJE van acht jaar in Den Haag, met een zeer gul hart, had er veel plezier in om bankbiljetten van f 25 uit te delen, die ze uit de tas van haar moeder had gehaald. Drie van de vier werden door de verraste nieuwe ei'genaars teruggebracht. SPANJE zou de Britse regering heb ben gevraagd het beraamde eendaagse bezoek van Koningin Elizabeth aan Gibraltar op 10 Mei af te gelasten. Dit bericht werd nog niet officieel bevestigd. HET OOSTENRIJKSE MINISTERIE van Binnenlandse Zaken heeft weer cijfers gegeven over de lawineramp. Tot op heden bekend: 120 doden, 10 vermisten en 56 zwaar gewonden, van wie enkele in levensgevaar. EEN AMERIKAANS legervliegtuig met 26 inzittenden, vertrokken uit Engeland, zag geen kans om Kopen hagen te bereiken. Het landde op Eelde waar bleek, dat men nog voor drie minuten benzine aan boord had. VanN Britse zijde werd meege deeld, dat de overeenstemming is gegrondvest op een „nogal laat" Rus sisch voorstel op de laatste bijeen komst. Het was aanvaard, omdat de Westerse mogendheden vonden dat meningsverschillen over procedure zaken het begin der viermogendhe- denbesprekingen niet moesten vertra gen. De drie Westerse bevelhebbers van Berlijnse sectoren hebben de Sovjet russische vertegenwoordiger meege deeld, dat zij verwachten dat de Wes terse journalisten op de bijeenkom sten in de Sovjetrussische sector van Berlijn in staat zullen worden ge steld hun werk naar behoren uit te voeren. De Russische vertegenwoordiger is niet gevraagd er voor te zorgen dat er toereikende telefonische verbindin gen tussen het gebouw der Sovjet russische ambassade en West-Beriiin zijn. In Westduitse regeririgs- en oppo sitiekringen heerst voldoening over de bereikte overeenstemming over de vergaderplaatsen te Berlijn. Elf personen dakloos QMSTREEKS het mithU ^nr heeft een felle brand een - grote boer derij, alsmede ten op enkele meters daarvan gelegen woonhuis te War menhuizen in de as gelegd, waardoor drie gezinnen, bestaande uit elf per- sonen, dakloos zijn geworden. Tegen kwart over twaalf ontdekte de landbouwer A. Vergaai brand in de achterzijde van zijn boerderij. Voor hij zich goed en wel op de hoog te van het onheil had kunnen stellen, stond de achterzijde van de boerderij reeds in lichterlaaie. De brandweer kon noch de boerderij, noch van een daarachter gelegen grote schuur en van de woning veel redden. Van de boerderij gingen de inventa ris en de gehele hooioogst verloren. Het vee kon evenwel bijtijds gered worden. De schade, die door de verzekering wordt gedekt, beloopt in de duizen den guldens. HAMBURG wordt bedreigd door witte mieren. Men heeft reeds drie gebouwen in het centrum moeten afbreken, die zodanig wa ren aangetast, dat men voor in storting vreesde. DE „COMETS" van de Engelse maatschappij BOAC gaan vandaag weer de lucht in, een week na het ongeluk bij Elba. Er worden geen passagiers vervoerd, voor alle vlieg tuigen een veiligheidstest hebben on dergaan. EENHEDEN van het Vietnamese nationale leger verdedigen thans, sa men met de strijdkrachten van de Franse Unie, Laos in Indo-China te gen de opstandelingen. HASSE EL HODEIBY, „opperste gids van de ontbonden Mohamme daanse Broederschap, zal met onkel van zijn medewerkers voor het Tri bunaal moeten komen, beschuldigd van een poging om het regiem van generaal Naguib omver te werpen. IN PERZIë zijn Zaterdag de alge mene verkiezingen begonnen voor een nieuw parlement. Men neemt aan dat ze meer dan twee maanden zullen duren. KANONNEN losten langs de oevers van de Seine 21 salvo's, toen René Coty Zaterdag op een plechtige bij eenkomst op het Elysée als president werd geinstalleerd en de versierselen van Grootkruis in de Orde van het Legioen van Eer ontving. TE MAASTRICHT is op 84-jarige leeftijd overleden mr Gustaaf Bon- homme, die van 1923 tot 1939 presi dent van de Maastrichtse Rechtbank was. EEN ARUBAANSE motie vraagt behandeling in de „kleine commissie" van de gerechtvaardigde verlangens om geheel afgescheiden te worden van de Antillen als zelfstandig deel van het nieuwe Koninkrijk. SYNGMAN RHEE zou volgens be richten uit New York 23 April als de datum beschouwen, waarop Zuid- Korea vrij is te pogen Korea te her enigen op de manier die hij, Syngman Rhee, verkiest. "yOEN de 57-jarige adjunct-commies J. K. van de N.S. Zaterdagnacht na het passeren van de laatste trein het kantoor van het stationnetje Laan van Nieuw-Oost-Indië in Den Haag wilde afsluiten, hoorde hij gerammel aan de buitendeur. K. deed de deur open en zag daar twee gemaskerde mannen staan die hem gelastten het aanwezige geld af te geven. De beambte, die zeer nerveus werd, gaf hieraan gevolg. De onverlaten na men f 519 mee. Zij galasttcn K. nog vijf minuten in het kantoortje te blij ven en gingen er ijlings van door. De beambte rende onmiddellijk naar een in de buurt gelegen café'tje om de politie te waarschuwen. Het bleek dat een van de overvallers om de af tocht te dekken de hoorn van de te lefoon had afgerukt. jyjINISTER WITTE, die gesproken heeft op het Overijssels appèl van de KVP te Almelo, heeft daar mee gedeeld, dat de regering met een re geling hoopt te komen, waarhij de bouw van zogenaamde eigen wonin gen meer financiële en economische mogelijkheden krijgt. De minister gaf er ook nog enig cijfermateriaal, ter illustratie van de huidige woningmoeilijkheden. Hij ver telde, dat het tekort thans op 225.000 wordt geschat. Het totaal aantal krot woningen bedraagt naar schatting 250.000. De meeste vindt men in Dren te (32,2 pet), Zeeland (32,5 pet) en Groningen en Friesland. Voor deze krotten is een woningcontingent van 6000 per jaar bepaald. met acht kinderen en was nog niet gehuwd. De machinist van de eerstgenoem de trein, B. Zwarts uit Nijmegen, werd zwaar gewond naar het zieken huis te Velp vervoerd. Naar de oor zaak van dit ongeval wordt een on derzoek ingesteld. A iN De weersverwachting tot he denavond luidt: Wisselend be wolkt en vrijwel overal droog weer. Overwegend matige Noord westelijke tot Westelijke wind. i Iets hogere middagtemperaturen. J Vandaag: Zon onder 17.02 uur. i Maan op 16.26 uur. Morgen: Zon op 8.39 uur. Maan onder 8.46 uur. LIET telegraafkantoor te Mainz heeft dezer dagen voor een puzzle gestaan. Uit Amsterdam was n.l. een telegram ontvangen, gericht aan „De Duitse Beroeps voetbalbond te Mainz" en afge zonden door de Nederlandse Be roepsvoetbalbond, die kennelijk met de volgens persberichten in Duitsland onlangs opgerichte be roeps-organisatie contact zocht Het telegram kon ondanks de vele moeite, die de anders toch vaak zo vindingrijke „Tante Pos" zich getroostte, echter niet wor den afgeleverd. Met de bemer- g.-geadresseerde onbekend" moest het naar Amsterdam wor den teruggezonden. ^/"IER PERSONEN zijn in het afgelopen weekeinde om het leven gekomen bij treinongevallen. Een aanrijding tussen een trein en een auto op een onbewaakte overweg te Doetinchem heeft Zaterdagmiddag om kwart voor vijf drie doden geëist. Het vierde slachtoffer, de 25-jarige leerling-conduc teur H. A. Hofkens uit Rijen, kwam om het leven bij een treinbotsing even buiten het station Dieren-Doesburg. HE SLACHTOFFERS van de botsing te Doetinchem zijn van Duitse nationaliteit. De machinist had de auto wel opgemerkt, maar meende dat deze zou stoppen, omdat hij met geringe snelheid reed. De wagen werd toen midden op de rails gegrepen en in een sloot geworpen. Drie van de vier inzittenden werden eruit geslin gerd. Het waren de bestuurder, de 55- jarige T. H., zijn 80-jarige schoon moeder E. K. en zijn 19-jarige doch ter G. H. De oude dame en de be stuurder waren op slag dood, het 19- jarige meisje was zwaar gewond en overleed nog dezelfde avond. De vier de inzittende, een tweede dochter van de bestuurder, werd licht gewond uit de totaal vernielde wagen bevrijd. WAGEN IN BRAND DOOR TAXI GEGREPEN Nog tallozen zullen die gedenkwaardige dag herinneren: 19 Januari 1943. Het rumoer van de over ons land gierende stuka's werd een ogenblik overstemd door de man van de clandestien beluisterde radio, toen hij dat verheugende bericht bracht: In Canada werd een Nederlands Vor stenkind geboren. De moed, die velen dreigde te ontvallen, herleefde weer. en dat allen samenbindende gevoel van Nederland en Oranje zal vooral verbonden blijven aan de naam van deze Prinses TN DE NACHT van Zaterdag op Zondag reed een goederentrein uit de richting Zutphen op een stilstaan de goederentrein, die even voor het station Dieren-Doesburg stond. Van beide treinen ontspoorden verschil lende wagens. De electrische locomotief van de ene trein drong in de laatste wagen van de andere, waardoor deze in brand vloog. De leerling-conducteur H. A. Hofkens uit Rijen, die zich in deze wagen bevond, kwam om het leven. De heer Hofkens, geboren in 1928, was sinds een jaar bij de Spoorwe gen in dienst. Hij komt uit een gezin TE HOOG KEPPEL gebeurde in de nacht van Zaterdag op Zondag eveneens een dodelijk ongeluk. Daar werd de 58-jarige landbouwer O. uit Ellecom, die met zijn echtgenote, dochter en schoonzoon van een feest je kwam, toen hij de weg overstak door een taxi gegrepen en op slag gedood. Heel veel inwoners van Sprundel zijn gistermiddag naar hun St. Janskerk getrokken, om daar de huldiging mee te maken, die de uit China teruggekeerde dorpsgenoot, mrg J. Herrijgers was bereid. Mon seigneur werd door een grote stoet bruidjes afgehaald en h>j kreeg, sa men met zijn S3 jaar oude, blinde vader en met pastoor L. v. Mierlo een ereplaats in het priesterkoor. Pastoor van Mierlo was de eerste, die mgr. Herrijgers een welkom in zijn geboortedorp toeriep. Daarna betrad de burgemeester van Ruc- plien, de heer P. Alberts, het spreekgestoelte, dat speciaal voor de ze gelegenheid was neergezet, om de hulde van de dorpelingen aan de weergekeerde missionaris over te brengen. Nadat mgr. Herrijgers een dankwoord had gesproken en nadat nog een plechtig lof was op gedragen, recipieerde mgr. Herrij gers in het parochiehuis, waar hon derden hem kwamen begroeten. £N DE VOORKAMER van de van woning van de familie Kui per aan de Sledemennerstraat te Groningen is gisteravond brand uitgebroken. De ouders waren niet thuis. In het huis bevonden 'zich vier kinderen, Rennie (7 jaar), Grietje (6 jaar), Jan (3 jaar) en Wiert (1.5 jaar). Twee van de kinderen hebben in de vlammen de dood gevonden, de anderen moesten zwaar gewond naar het Acade misch ziekenhuis worden over gebracht. Een buurvrouw had reeds kans ge zien om het oudste kind uit het bran dende huis te halen. Met zuurstofmas kers gewapend is de brandweer daar na naar de anderen gaan zoeken. De DE WITTE POKKEN CINDS Zaterdagochtend is noch i Den Haag, noch daarbuiten een nieuw geval van witte pokken voor gekomen. Zaterdag ging in Amster dam het gerucht dat daar een geval van witte pokken zou zijn voorgeko men, maar dit bleek niet waar te zijn. Sinds het uitbreken van de ziek te is dit de eerste keer, dat in 24 uur tijds geen nieuw alastrim-geval is ge constateerd. Het aantal gevallen van alastrim in Den Haag bedraagt thans 25. Zater dag zijn twee personen di ein obser vatie waren, ziek geworden en in verband daarmee zijn acht anderen in observatie genomen. In verband met het gevaar van be smetting met witte pokken is Zater dag op advies van de commissie des kundigen immunisatie militairen be sloten tot herinenting van het perso- het bezit is van een geldig internatio- het bezit isvan een geldig inernatio- naal bewijs van inenting, uitgereikt na 1 Januari 1951. Hierin is niet al leen de landmacht, maar ook zee- en luchtmacht betrokken. WESTERSTORM, die enkele dagen over West-Europa heeft gewoed, heeft op vele plaatsen angstig kloppende harten veroorzaakt. Hoewel ook Nederland zijn deel van het stormgeweld kreeg (in Hoek van Holland werd een snelheid van 96 k.m. gemeten en op het lichtschip Gocree een van 110 k.m,), blijkt het buitenland in het algemeen zwaarder getroffen te zijn moesten langs onze vaderlandse kust de nodige voorzorgsmaatregelen genomen worden. Erg gevaarlijk is het echter nergens geweest. Duitsland meldt zeven slachtoffers van de Westerstorm. Uit Denemarken komen be richten over nieuwe, ernstige overstromingen. "^/AN DE ZEVEN slachtoffers in Duitsland vielen er drie in het centrum van Hannover, waar twee nuizen in hevige storm in puin woeien Er was een pas voltooid huis van drie etages bij. Elders werd een man ge- clectncuteerd, toen hij in aanraking kwam met een gebroken hoogspan ningsdraad. Daken werden wegge rukt, steigers, telefoonpa^n en fa brieksschoorstenen moesten het tegen het verschrikkelijk stormgeweld af leggen. De eilanden Borkum en Sylt melden zware schade. Duinen en hui zen hebben ernstig te lijden gehad. Engeland meldde vier slachtoffers van de storm. Ook Denemarken werd door over stromingen getroffen, bijzonder in het gebied van Liimfjord en Jutland. Te Skive stonden meer dan honderd huizen in het water en bewoners moes ten worden geëvacueerd. Het mannelijk deel van de bevol king moest hulp verlenen. STUURLOZE SCHEPEN QP ZEE heeft de Westerstorm niet al te zeer huisgehouden. Geluk kig wordt er niet van ernstige scheepsongevallen melding gemaakt. Het Nederlandse s.s. „Duivendijk" van de Holland-Amerikalijn. onderweg van Rotterdam naar Cristobal, ver loor op 570 mijl van de Azoren zijn schroef. De sleepboot Zwarte Zee trok er meteen op uit en hoopt vandaag de Duivendijk te bereiken. De veerboot „Prinses Irene", die de veerdienst DintelsasOoltgensplaat onderhoudt, is Vrijdagavond tijdens het ruwe v^eer een paar honderd me ter voor de Galathese haven losgesla gen van de sleepboot, die wegens mo- torschade van de Prinses Irene" ge noemde boot enkele dagen moest overbrengen. Door de krachtige ruk winden brak de tros. Door een kun stige manoeuvre van de sleepboot werd weer een verbinding tot stand gebracht. Het Nederlandse kustvaartuig „Ariel" kreeg 150 km. ten noord envan Ame land moeilijkheden. Het meldde, dat het stuurloos ronddreef en op het verzoek om assistentie vertrok de sleepboot „Holland" van de fa. Doek- sen. Het Italiaanse s.s. „Dorsoduro" dreef Zaterdagochtend stuurloos 15 mijl van Schiermonnikoog. Ook hier trokken enkele sleepboten op af. De baggermolen en de twee bak ken, die Vrijdag in het Sloe aan de grond liepen, zijn mèt de mensen Za terdag veilig en wel in Vlissingen bin nengebracht. DIJKBESCHADIGINGEN T ANGS ONZE KUST hebben in ver scheidene plaatsen Zaterdag de sirenes geloeid om de dijkbeschermers aan het werk te roepen. Bij Wol- phaartsdijk was de nieuwe zeedijk, voor de inlaag van de Oosterlandpol- der, vrij ernstig beschadigd. De kram- mat was over 250 m. beschadigd en het water had flinke brokken klei meegenomen. Hoewel er geen direct gevaar was, werd het herstel onmiddellijk ter hand genomen. Er werden zandzak ken aangevoerd en gevuld, die op in derhaast aangebracht rijswerk wer den opgestapeld. Men kwam Zaterdag niet met dit werk gereed en ging Zondag verder. In Stavenisse werd eveneens schade aan de Zeedijk toegebracht. Hoewel het terrein rond de gaven onder wa ter kwam, was er geen direct gevaar. De Rillandse bevolking werd onge rust en maakte aanstalten om naar de bovenverdiepingen te verhuizen. Ge lukkig werden er geen calamiteiten gemeld. In Zierikzee steeg het water Zater dagmiddag in de nieuwe haven tot aan de straat en op verscheidene plaatsen werden de vloedplanken ge zet. In de dijk bij het Stelletje was een gat geslagen. Hier werden onmid dellijk veertig man van de Aanne mingsmaatschappij -Van Oord ingezet, die de schade wisten te herstellen. De bevolking van Zierikzee behield haar kalmte. In Geertruidenberg hadden Brand weer en vrijwilligers enkele uren no dig om de buitendijk met zandzakken tegen de hoge vloed te beschermen. Na enige harde strijd werd het gevaar bezworen. De dijken tussen Bergen op Zoom en de Slaakdam hebben de krachtproef van Zaterdag en Zondag glansrijk doorstaan. Ook Nieuw-Vos- semeer was genoodzaakt om enkele dijkbeschadigingen te herstellen. Op een deel van de kade te Bergen op Zoom steeg het water tot 67 cm. te gen de huizen. De bewoners werden van gemeentewege vooraf tegen het opkomend water gewaarschuwd. mannen troffen Grietje in de tussen- kamer aan, Jan in de achterkamer en de kleine Wiert op de grond. Een van de kinderen had reeds de dood in de vlammen gevonden. Een twee de stierf later. Het zijn het zes-jarig Grietje en de drie-jarige Jan. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Subsidie voor de bijna 200 kampen ]"AANK zij regeringssubsidie, toege- kend door het Ministerie voor Maatschappelijk Werk. zal de 53 af delingen tellende Katholieke Vereni ging van Woonwagenwerken in Ne derland acht jaar na haar oprichting in 1946, thans een grote activiteit kunnen gaan ontplooien in de bijna 200 grote en kleine woonwagenkam pen in ons land. Welke deze activitei ten zullen zijn. hangt mede af van de resultaten der werkcommissie, in gesteld door hetzelfde ministerie en samengesteld uit vertegenwoordigers der overheid, van de katholieke ver eniging en van neutrale vertegen woordigers, met opdracht op korte termijn rapport uit te brengen over de tot stand te brengen verbeteringen. Dit deelde de voorzitter van de Ka tholieke Vereniging van Woonwagen- werken, mr W. Francissen, burge meester van St. Michielsgestel, mede tijdens de zeer druk bezochte eerste algemene vergadering van Zaterdag 16 Januari te Nijmegen. Ook in Zuid-SIavië: VUID-SLAVIë, speciaal de commu nistische partij, heeft de hand in eigen boezem* gestoken en is gaan zui veren. Het slachtoffer is vice-presi dent Djilas, die zich had bezondigd aan persartikelen, waarin hij aan spoorde tot een meer democratisch bewind. Milovan Djilas heeft er alleen maar mee bereikt, dat hij uit het cen trale comité is gezet. J/INCENZO RUSSO, een tien jarig jongetje uit Rome, leed sinds vorige week Zondag nadat hem een tand was ge trokken, aan hevige bloedin gen. Levensgevaar was lang niet denkbeeldig. De va/Ier van de jonge Romein had echter in de krant gelezen, hoe een Oos tenrijks jongetje door een Ame rikaans serum tegen een soort gelijke ziekte geholpen was. Dus stelde hij zich in verbin ding met de Amerikaanse am bassadeur in Italië, mevr- Cla ra Booth Luce, die onmiddel lijk last gaf om ook naar Ita lië dergelijk geneesmiddel af te zenden. Gisteren, een week nadat het bloeden begon, is de kleine Vin- cenzo met het Amerikaanse se rum behandeld. Het levensge vaar is daardoor reeds geweken.

de Stem | 1954 | | pagina 1