Herbouwend SLUIS in vogelvlucht Regionale K. N. V. B.-training op R. B. C. -terrein ZIJN RECEPT: TEGENSTANDERS ZIJN „AGENTEN" DEELT K.N.V.B. TE LICHTE STRAFFEN UIT KOFFERTJE MET KOSTBARE INHOUD SPOORLOOS Wollweberleider der Sovjet-Duitse GePeOe EENVOUDIGER KAN HET NIET DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 13 JANUARI 1954 HET BEGON GISTERAVOND IN ROOSENDAAL HENK PELLIKAAN GAF TOELICHTING Opkomst der spelers was verheugend groot Drukke fruithandel op Engeland Burgemeester H. Pop tevens secretaris Weer Nederlander gearresteerd TOENEMENDE VEESMOKKEL Ook in Duitsland beroepsvoetbalbond opgericht Nederlandse zwemmers naar Brussel Bewusteloze vrouw in Hilversum beroofd Yoetballorum Kleine 100 inschrijvingen SPORT IN 'T KORT MARKTEN (Van onzé sportredacteur) ROOSENDAAL, Dinsdagavond. F)E GEDECENTRALISEERDE, regionale K.N.V.B.-training voor belo- vende clubvoetballers uit Zeeland (nu nog slechts één enkele) en West-Brabant, tot en met Tilburg in totaal negen en twintig is van avond onder ongewoon grote belangstelling op het fraai geoutilleerde en verlichte R.B.C.-terrein te Roosendaal begonnen, onder leiding van Karei Kaufmann, de bij de jeugd zo geliefde, bij uitstek geschikte en joviale Bondstrainer. v.d Luijtgaarden en J. Smolders, de Longa-spelers L. de Zwart, P. Vilievoye ên J van Lissum. zomêdê M. Boezen van het Tilburgse SET. UIT DE BARONIE VAN BREDA P)E landelijke Technische commissie was vertegenwoordigd door Henk Pellikaan, de Zuidelijke door de heer J Wijnen, beiden uit Tilburg. De training was verdeeld over drie groe pen van tien spelers en allêen de groep welke om kwart voor zeven het eerst aan de beurt kwam, was door om standigheden. als militaire dienst etc. slechts door vijf spelers gevormd. Het waren de RBC-ers C. Kools en Kees Vermunt, Kees Sep van Alliance J. van Pul van „Roosendaal" en Theo van der Berg van Internos. De tweede groep, waarvoor de trai ning van kwart voor negen tot kwart voor tien duurde, bleek echter au grand complet. Zij bestond uit P. Weststrate „Vlissingen", P. Lindenberg RBC, de Noad-spelers F. Louer en J. de Kuijer, de Willem Il-leden P. van Bladel, J. \/oor de training der derde ên laatste ploeg waren uitgenodigd: dé NAC spelers P. v.d. Hoven, C. Michielsen en L. Canjels; dè Baronie-leden F. Sergeant en P. Roelandt, de TSC-ers G. de Wit en A. Broeders, de RAC-ers J. Brooymans en Th. v.d. Steen als mede de Groen-Wit speler H. Sille- kens. Alleen Canjels ontbrak hier; hij volgt in Utrecht de training omdat de NAC-midvoor daar zijn militaire dienst plicht vervult. TOESPRAAK PELLIKAAN TN de bestuurskamer van RBC ge- zellig en warm heeft Henk Pellikaan de spelers het doel van deze (Bijzondere correspondentie) 'J'OEN na de volksopstand van de 17de Juni de eerste minister voor staats veiligheid der „Duitse Democratische Republiek", Wilhelm Zaisser, een intieme vriend van zijn toenmalige collega in Moskou, Lawrentij Beria, werd afgezet en zijn plaats door Ernst Woliweber werd ingenomen, verwachtten velen, die Wollweber kenden, een rigoreuze vervolgingsactie. De nieuwe lei der van de Sovjet-Duitse GePeOe, evenals zijn voorganger Russisch staats burger, stond in zijn jarenlange loopbaan van een internationaal gevreesde specialist voor scheepssabotagc altijd liever op de achtergrond dan op de voorgrond. in het burgerlijk systeem beschouwt. Door rigoureuze acties, door het tot zinken brengen van schepén en het laten aanstichten van brand op sche pen en werven, gelooft Wollweber de grondslagen van de burgerlijke maat schappij te kunnen aantasten. Thans, nu .?W hoofd is van de geheime politie in de Sovjetzone, past hij de directe terreur ook op de mensen toe. Zijn recept is vrij eenvoudig: ..al wie niet met ons is, is tegen ons, j en wie tegen ons is, staat in dienst van de vijand, dus van de vijandelijk spionnage." ZE BEKENNEN... Een leger helpers jy^et zijn benoeming tot opvolger van Zaisser kwam Wollweber ech ter plotseling weer in het middelpunt van de belangstelling te staan. De verwachtingen, die men ten aanzien van het optreden van Wollweber koesterde, zijn helaas vervuld. Met duizenden tegelijk werden de deelne mers aan de actie van de 17de Juni gearresteerd en gedeporteerd. Maar' de activitet van Wollweber beperkte zich niet tot deze arrestaties alleen. Naar het voorbeeld van de Sovjet- Unie, waar naast het Rode Leger sinds lang een zelfstandige militaire formatie van de geheime politie be staat, heeft Wollweber een uitstekend bewapende élite-troep opgebouwd, die districtsgewijze is georganiseerd en over automatische vuurwapenen en lichte gemotoriseerde artillerie be- i Plaatsvervanger koos Wollweber de „luitenant-generaal" Erich Mielke, die voor 1933 door de Duitse politie werd gezocht in ver band met de moord op twee politie mannen. Deze beide mannen bouwden nu met behulp van fanatieke leden van de (communistische) jeugdbond een bijzonder corps op, dat tot taak kreeg de „spionnen, saboteurs en vijanden van het volk" in de bedrijven te ont maskeren. De ontmaskeringsactie startte midden Augustus, toen Woll - weber zijn inspectiereis langs de ver schillende districtscommando's van de geheime staatspolitie had beëindigd. Van deze inspectie-reis heeft Wollwe ber gebruik gemaakt om de hem on welgevallige elementen van het ter- reurapparaat van Wilhelm Zaisser aan de kant te* zetten en te vervangen door nieuwe hem toegewijde figuren. RIGOUREUS gevallen. De vermeende of werke lijke tegenstander van het Sovjet regime is in de ogen van de geheime staatspolitie altijd een „agent" van 'n vijandelijke macht. In deze dagen worden zulke „agenten" aan de lopen de band gearresteerd. Om de comedie nog volmaakter te doen schijnen, laat men zelfs „agenten"', die bekend heb ben, optreden, alles om de indruk te wekken, dat de ontevredenheid van de arbeiders in de Sovjetzone overeen komstig een „opdracht" uit 't Westen zou zijn. T~Ne bijzondere kwaliteiten van Woll weber lagen altyd al op liet ter rein van de directe terreur. Van het subtiele werk van een werkelijke ge heime dienst moest Wollweber nooit veel hebben. Niet, dat hij er niets In zag, dat wel, maar dat beschouwde hij altijd als een taak waarvoor „ande ren" op hoog niveau moesten opere ren. Zijn belangrijkste taak zag hij al tijd in het vaststellen van gegevens betreffende het transportsysteem in de zogenaamde „kapitalistische lan den", dat hij als de zwakste schakel £)eze „vereenvoudiging" van de be- £riPPen is het sterkste wapen van Wollweber. Voor de instructies aan dé agenten van de geheime staatspolitie is een korte aanwijzing voldoende, liet recept werkt voor vrijwel alle Voortzetting R. T. C. „Kleine Commissie" is gestart F)E GOUVERNEUR der Ned. Antil- len, mr A. A. M. Struycken, sprak gistermorgen in de vergaderzaal van de Antilliaanse Staten een welkomst- rede uit, waarmede hij het overleg opende tussen de Nederlandse Suri naamse en Antilliaanse delegaties in de z.g. „Kleine Commissie" die de voortzetting van de Rondetafel-con ferenties over de status der Neder landse rijksdelen zal voorbereiden Nadat de gouverneur zijn rede had uitgesproken werd het woord gevoerd door de voorzitters der drie delega ties: minister Kernkamp, mr Pos en mr dr Da Costa Gomez. Hr Ms de Ruyter heeft grote reis voor de boeg J-JR MS KRUISER DE RUYTER ver trekt op 18 Januari uit Vlissingen voor haar eerste grote reis over de Atlantische Oceaan, waarbij Canadese en Amerikaanse havens worden be- zocht. De bevelhebber der zeestrijdkrach- ten en chef marinestaf, vice-admiraal A. de Booy, zal het eerste gedeelte van deze reis meemaken en keert van Oslo per vliegtuig van de marine luchtvaartdienst naar Nederland te rug. Appels naar Oostenrijk f)E Engelse markt vraagt op het ogenblik appels en peren en hier door is er op de Zeeuwse fruitmarkt een levendige handel ontstaan. Bij de peren worden in hoofdzaak de Conference gevraagd, waarvoor plm. 65 cent per kg. wordt betaald en bij de appels de Cox Orange Pip pin, waarvan de prijs rond 80 cent per kg. ligt. Verwacht mag worden dat in de loop van deze week practisch alle Conference en Cox Orange uit de koelhuizen zal worden afgeleverd. Voor West-Duitse rekening werden in de afgelopen week enkele tiental len wagons Goudreinette verladen, waarvoor rond 30 cent per kg. werd betaald. De prijs van de stoofperen liep de laatste dagen ongeveer tien cent per kg. op. De Zweedse markt vraagt nog steeds behoorlijke kwantums appèls en peren. De fruitaanvoeren beginnen nu ook weer wat groter te worden. Onlangs heeft Oostenrijk de invoer van 700 ton appels uit Italië toege staan. In het handelsverdrag tussen Nederland en Oostenrijk is geen post voor appels opgenomen, maar ver wacht mag worden dat hiervoor wel vergunningen gegeven zullen worden als er belangstelling voor bestaat. Het valt echter te betwijfelen of er een grote appelexport naar Oos tenrijk zal kunnen plaats vinden, want vooral de vervoerskosten zijn zeer hoog en hiervoor ligt Italië veel gunstiger. De mogelijkheid om te ex porteren is er echter. TJOGER dan de vorige maal vloog het fotovliegtuig boven Sluis, nu een blik werpend op een meer voltooide herbouw. Van deze hoog te ziet men duidelijk hoe fraai het oude Sluis is gelegen aan de Vaart naar Brugge, een hulpmiddel om de verbinding met de zee te onder houden, nu een gelegenheid om te zwemmen, te schaatsen en te wan delen. Juist boven de katholieke kerk (beneden, midden) ziet men de ru- ine van het oude Stadhuis en daar achter het nieuwe, moderne gebouw der magistratuur. Sluis lijkt al weer heel wat meer op het vroegere Sluis, maar de wonde plek is nog altijd de enor me verzameling noodwoningen (rechts), waarvoor nog altijd geen nieuwe huizen zijn. Dat is wat Sluis nodig heeft: nieuwe huizen. Dit toeristencentrum, waar het op Zondag nog steeds druk is ondanks het elders afgelopen seizoen, bouwt steeds verder aan zijn groei. Nieu we winkels, hotels en café's verrij zen er. Doch helaas gaat het met de huizen nog niet te best. Van Dinteloord en Prinsland In Indonesië: TN BANDUNG is opnieuw een Ne derlander gearresteerd, waardoor het totaal aantal in Bandung gearres teerde Nederlanders op 9 is gebracht Voorts is een Indonesische staatsbur ger van Nederlandse afkomst aange houden. De arrestatie geschiedde Zon dagavond, aldus bericht de corres pondent van P.I. Aneta te Bandung. Belgische douaneposten versterkt "TER BESTRIJDING van de vee smokkel aan de Belgische grens zijn de Belgische douaneposten de laatste tijd versterkt, terwijl ook de Belgische Rijkswacht haar samenwer king met de douane-diensten heeft uitgebreid. In de periode van 1 Jan. tot 21 October 1953 stelde de Belgi sche douane 238 overtredingen vast inzake veesmokkel. 654 dieren werden in beslag genomen. Nederland-Deiiemarken in Maart 1955 De Deense Voetbalbond heeft de K.N.V.B. voorgesteld de interland wedstrijd NederlandDenemarken in 1955 op Zondag 13 Maart vast te stel len. D. F. B. wijst mogelijk heden af In Mainz is op voorbeeld van de Nederlandse beroepsvoetbalbond, de Duitse beroepsvoetbalbond opgericht. Een van de bestuursleden verklaarde, dat in verschillende steden spelers van eerste klasse clubs toezegging hebben gedaan zich bij de bond te zul len aansluiten. Tien of twaalf elftal len zullen worden gevormd, die Woensdags en Zaterdags wedstrijden zullen spelen. Reeds eerder werden van particu liere zijde pogingen gedaan in Duits land tot beroepsvoetbal te komen, doch deze liepen alle vast op het ge brek aan de nodige speelvelden. Een woordvoerder van de Duitse Voetbal Bond (DFB) gaf als zijn me ning te kennen, dat het invoeren van het professionalisme door particulie ren zowel technisch, financieel als or ganisatorisch onmogelijk is. Boven dien zal de nieuwe bond, zo zeide de woordvoerder, nooit door de FIFA er kend kunnen worden, daar reglemen tair slechts één nationale organisatie lid van de Internationale Voetbal Fe deratie kan zijn. Wellicht óók zwemsters Ter gelegenheid van de opening van een nieuw overdekt zwembad te Brussel zullen op 27 en 28 Febr. in de Belgische hoofdstad internationale zwemwedstrijden worden gehouden, waarvoor Wim de Vreng (AZ'70), Jit- se van der Veen (LZO) en Geert Jan van Rooy (Aegir) zijn uitgenodigd. Tevens zal de KNZB een estafette ploeg 4 x 100 m. wisselslag heren sa- ménstellen. Hierin zal de Vreng de vrije slag zwemmen, van der Veen de rugslag en van Rooy de vlinderslag; een schoolslagzwemmer zal nog wor den aangewezen. Aan deze wedstrijden zal ook door Franse en Hongaarse zwemmers wor den deelgenomen. Het staat nog niet vast of Nederland ook door enkele zwemsters zal worden vertegenwoor digd. INTERLAND-POLOWEDSTRIJD Op 1 Augustus zal in België de jaarlijkse waterpolo-ontmoeting tus sen België en Nederland worden ge houden. Aangezien er weinig zwem baden in België zijn, die over geschik te bassins beschikken, is het doorgaan van de landenwedstrijd niet geheel zeker. collectrice van de zich. tegente Hüversurr> begaf toor aan het Melknad ^3n T kan* nmg. Zij £ad een koffertje bij' zich" waarin zich bevonden if j f 2400 en enkele serie! i dl?f Va" waarde van ruim f 1000 een In het Ministerpark, een stille 7» zoraw»an hCt Mf;!ktnul' de vrouw, zo heeft zij aan de politie medege deeld, vermoedelijk door een duizeling bevangen en bewusteloos geraakt p,5 voorbijganger vond haar voe?- paa liggen en waarschuwde een in de nabijheid wonende arts, die dê L0e7 b« kennis Tacht Toen non het koffertje was verdwe en, werd de politie gewaarschuwd. De collectrice heeft verklaard, dat zij zich niet kan herinneren te zijn overvallen en er zijn geen sporen ge vonden, die een dergelijk vermoeden kunnen staven. De vrouw had ook 'n handtas bij zich, waarin een bedrag van f 300 was geborgen. Deze tas is niet verdwenen, want de vrouw was er bovenop gevallen. De recherche heeft reeds een uitge breid onderzoek ingesteld. Enige tijd geleden is in het kantoor van dezelfde collectrice ingebroken, eveneens kort nadat de verkoop van de loten van de Staatsloterij was be gonnen. Bij die gelegenheid verdween een belangrijk bedrag aan contanten. Ook deze zaak is nog niet door de politie opgelost. LIET was Jan Kools. f* de bekende doelver- dediger van „Baronie" die de hierboven afge drukte vraag stelde. Hij had gelezen, dat op één Zondag tot driemaal toe een scheidsrechter door 'n speler was ge slagen. Regeert de Strafcom- missie van de K.N.V.B. niet met te zachte hand, aldus informeerde hij verder. van scheidsrechters is verlaagd." Ook met be ledigingen van de arbi ter, in het „vuur van het spel" naar diens hoofd geslingerd, is het een kwestie van bekij ken van geval tot geval. Uit ervaring was het dit Forum-lid bekend, dat het in vele geval len niet zo ernstig was bedoeld en vaak van „typische persoonsbe schrijving" van de scheidsrechter sprake de schuld van de lei ding, dat sla-maar- raak-situaties ontstaan. De opvoeding in de desbetreffende milieus is ook nog lang niet altijd voltooid. Zelfbeheer sing is van enorme waarde en het aan kweken daarvan niet in de laatste plaats op het voetbalveld - vergt soms zeer lange tijd. Tegelijkertijd willen wij vandaag ook FAe heer E. hoofdbestuurslid van de K.N.V.B.. maar bovendien o.m. lid van de Strafcommissie, kon Wydicks, no® ,?e vraa6 ^meene men die de heer Be- 1 «f soyen stelde ten aan- zien van Abe Lenstra. Hij informeerde name- DIJ KB. van 29 December 1953 is 1J benoemd tot gemeentesecretaris van Dinteloord en Prinsland, de bur gemeester van die gemeente, mr, H. I*op. Mr. Pop werd geboren te Rijnsaters- woude op 27 Juni 1910, trudeerde aan het Gymnasium te Gorcum, behaalde de meestertitel in 1936 aan de Rijks universiteit te Utrecht, was hoofdcom mies ter secretarie te Alphen aan de Rijn. Hij was waarnemend secretaris te Woubrugge en werd in 1946 tot burgemeester van Dinteloord benoemd. reeds onmiddellijk ant- ^rklarinf lon^eTn JyJatuurlijk wordt in voor het feit, dat de woorden, dat een klap twee jaar kost, dat wil dus zeggen twee jaar schorsing. Als een klap echter héél erg aange komen is, mag de des betreffende speler voor de duur van zijn leven de voetbalvelden niet meer betreden. Natuurlijk wordt elk geval afzonderlijk be oordeeld en in het al gemeen. aldus de heer A. Schroder, kan men zeggen, dat de „prijs courant voor het slaan alle opzichten de scheidsrechter de hand boven het hoofd gehou den. Excessen, waarte gen met alle ten dien ste staande middelen te velde wordt getrokken, kunnen vooral in de lagere regionen ge makkelijker voor ko men, omdat accomoda- tie, ordedienst enz. enz. op de desbetreffende terreinen zulks min of meer in de hand werkt en het is lang niet altijd Fries categorisch zo veel schitterende aan biedingen uit het bui tenland had afgesla gen. De heer Wydicks volstond met dit sim pele antwoord: „Abe kon eenvoudig niet van zijn Heerenveen en van Friesland scheiden.' De heer Schroder had het. naar hij onder gro te hilariteit opmerkte, echter wel geweten: „in zijn plaats was ik zeker gegaan.. Philippine heeft weer een voetbalclub Al enige tijd heeft de gemeente Phi lippine het zonder voetbalclub moe ten doen. Thans is er weer eentje uit de grond verrezen en wel uit de ver kennerij. Al is het dan nog maar een junio renteam, te hopen is ,dat het zal uit groeien tot een stevig elftal. Zondag heeft dit team zijn debuut gemaakt en wel tegen de verkenners van Assenede en 't was heus niet slecht. De Assenede-verkenners wer den naar hun horde terug gestuurd mét een 71 nederlaag. De int. oefen-schaak-zeakamp De uitslagen van de tweede ronde van de internationale oefen-zeskamp in Amsterdam luiden: Pii-c—Stumpers 0,5—0,5, Donner— van Geet 0,5—0,5, Barêndregt—Bêni 0—1. Jeugilscliaakkanipioenschap van Zeeland In de voorronde om het persoonlij ke jeugdschaakkampioenschap van Zeeland werden in de groep Walche ren weer drie partijen gespeeld. P. Bikker won zijn beide ontmoetingen tegen C .Cemeska en speelde remise tegen Gabe Woudstra. Dit laatste was voor Bikker juist voldoende, om. evenals Cemeska, de finitief te worden uitgeschakeld. De strijd gaat nu nog slechts tussen G. Woudstra en G. Snip, die elkaat nog tweemaal moeten ontmoeten. De stand is: G. Woudstra 3.5 uit 4: P. Bikker 3,5 uit 6; G. Snip 3 uit 4; C. Cemeska 0 uit 6. Voor kampioenschap klein biljart Voor het kampioenschap van Ne derland klein biljart kader 38/2, waar van de finale gespeeld wordt van 25 tot en met 28 Febr. a.s. te Uitgeest, zijn bij de K.N.B.B. niet minder dan 87 inschrijvingen binnengekomen. Er zijn nu 16 groepen gevormd voor het spelen van vnorwedstrijdén, dié op 11 Febr. a.s. beëindigd moeten zijn. „Retraiicliemeiit"-Oosthoek Knokke 6-4 In café Luteyn te Retranchement vond een ontmoeting; plaats tuésen de biljartverenigingen „Retranchement" en Oosthoek-Knokke (B.). De uitslag was als volgt: P. Kneut 31Sijs 20; J. van Hoorn 28Den- dooven 29;" Jacq. Luteijn 95M .Ver- meire 106; J. de Voldere 62Th. Ide 33; H. van Soolingen 39J. Govaert 38; L. Scheerens 56van Lèisberghe 51; Joh. Scheerens 38Ruebens 30; Iz. Dierckx 33Holvoet 33; A. van Haeneghem 18Driepont 26; D. van Hneneghem 42Claeijs 42. Einduitslag y4 voor Retranchement* Er werd ook nog een prijskamp ge houden, waaraan door 32 personen werd deelgenomen. De uitslag hier van was als volgt: le prijs Jacq. Lu teijn (R.)Holvoet (Knokke); 2 A van Hoorn RL. Seheerens R: 3 Iz. Dierckx RJ. de Smidt R: 4 J. Ver sprille RJoJh. Scheerens R. Hoogste serie 21 door Jacq. Luteijn. De U.C.I. heeft de 1 min. 10.4 sec. in welke tijd de Russische amateur wielrenner Rostaslav Vergachkin op 20 Juli 1953 te Moskou de km. met staande start aflegde, als wereldre cord erkend. Het oude record "tond met 1.10.6 sedert October 195» op naam van de Italiaan Morettini. De Australische tennisbond heeft voor het Daviscup-tournooi 1954 reeds de inschrijvingen van 13 landen ont vangen. Het zijn: Groot-Brittannië, Frankrijk, Italië, Zweden, Denemar ken, Oostenrijk, België, Luxemburg, Ierland, Nederland, Monaco, Turkije en Nieuw-Zeeland. De wedstrijd ItaliëEgypte, de tweede en laatste wedstrijd tussen beide landen in de voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap zal op 24 Jan. te Milaan worden ge speeld en door de Nederlandse scheidsrechter Leo Horn worden ge leid. Horn zal door zijn collega's K. Schipper (Groningen) en J. Bronk- horst (Velp) als grensrechters wor den geassisteerd. Flisberg (Zweden) en Roothoofd (Frankrijk) hebben zich te Parijs in de eindstrijd van het heren enkelspel tafeltennis geplaatst. In de halve fi nales won Flisberg met 21—14 19—21 21-14 18-21 21-15 van Hagenauer iFr.) Roothoofd versloeg Craigie (Eng.) met 17—21 21—1» 21—9 22—20. trainingen uiteengezet, na zijn vreugde te hebben kenbaar gemaakt over de grote opkomst. Bij serieuze training aldus dit sympathieke TC lid en oud Ned. elftalspeler, kunnen jelui een kans scheppen om in een vertegen woordigd Ned. Elftal te worden opge nomen. De bedoeling is verder dat met hetgeen hier aangeleerd wordt, het speipeij in eigen club ten goede zal ko men en voorts dat de betrokkenen daarin een voorbeeld voor anderen zullen zijn. Aan het einde van dit seizoen zal een wedstrijd tegen een buitenlandse club worden gespeeld, en misschien vooraf een ontmoeting tussen distric ten. In die elftallen zullen uitsluitend spelers worden opgesteld, die aan de nu begonnen training zullen hebben deelgenomen en zich het meest zullen hebben onderscheiden. De heer Pellikaan zegde tenslotte het RBC bestuur dank voor de pretti ge ontvangst en roemde de accomoda- tie van het terrein zomede de voortref felijke licht-installatie. Karei Kaufmann zete daarop uiteen dat op deze trainingsavonaen alleen aan de verbetering van de balbehan- deling, speciaal de traptechniek, de grootste aandacht zal worden be steed, omdat hierin steeds de meeste tekortkomingen worden waargenomen. Na afloop werden de spelers, die zeer enhousiast bleken over dit eerste samenzijn op erwtensoep onthaald. Men begrijpt dat die werd geappre cieerd. Geslaagde biljartkamp te Sluiskil Uit verschillende plaatsen uit de omgeving en zelfs vanuit België wa ren de biljartliefhebbers komen opda gen om deel te nemen aan een grote prijskamp voor wild in hotel Meert te Sluiskil. Niet minder dan 66 deelnemers wer den ingeschreven. De verschillende prijzen werden dan ook over geheel midden-Zeeuwsch Vlaanderen ver deeld. De uitslag was als volgt: 1 A. Lacaise, Zelzate (B)P. Corveleyn, Sluiskil. 2 F. Raes KoewachtC. Meerschaet, Sas van Gent; 3 A. v. Es- broeck SluiskilP. Groothaerd, Axel 4 H. Meert SluiskilA. IJsebaert, Koe wacht, 5 F. Dieleman AxelC. Smul ders Zandstraat, 6 M. Klaassen Sluis kilA. van Esbroeck, Sluiskil. De hoogste serie werd gestoten door P. Groothaerd uit Axel nl. 25 caram boles. De 2e serie kwam op naam van A. Lacaise te Selzaete nl. 19 car. Biljartkamp Oostburg- Knocke De Biljart-Vereniging „Oostburg" heeft weer eens bezoek gehad van de biljartvereniging Knocke". Ditmaal wist Oostburg een heel wat beter re sultaat te bereiken dan de eerste keer, toen nauwelijks de eer kon worden gered. Nu kon Knocke slechts met moeite een overwinning behalen. De hoofd partij tussen de heren Talbot (Knoc ke) en R. Claéssens (O.) trok weer zeer veel belangstelling. Deze keer bleef Claessens wel van een serie van 204 bespaard, maar moest toch ook weer in Talbot zijn meerdere erken nen. Van de 13 gespeelde partijen werden er door elk 6 gewonnen, terwijl één partij werd gelijk gespeeld. De uitslag w iA. TalbotR. Claes sens 300252; R. DevoogtI. Verplan- ke 250131; d. PaepeOosterbaan 67 150: F. v. d. BroeckeM. Mabesoone 150119; G. BoutE. Hinneman 100 77; DemarentJ. Duininck 2875; HuysbrechtP. d. Windt 12568; Lier manH. Lippens 86125; Lierman J. v. Overbeeke 221125; d. FiegeE. Magnus 58125: v. d. BuscheF. v. d. Gazelle 125125: BolléO. Barra 56 75; v. HouteA. Versprille 15060. Totaal aantal punten: Knocke 1546 Oostburg 1507. GOES. 12 Januari. Eierprijzen. Be richt van handelaren Kippeneieren 10; poelje-èieren 8; eendeneieren 8: kalkoen eieren 15; ganzeneieren 20. Prijs voor verse kippeneieren f 2.03 per kg. Voor vuilschaligc en ongewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. GOES, 12 Jan. '54. Export-veiling, appels: Cox Orange Pippin A 71 BC 58. 1 Gr. 71. 1 40; Goud Reinette AA 37.70. A 37.10, BK 29.80. 1 Gr. 36.90—37.50. 1 28.70 28.90; II 15.60. keuken 22.6024. Fabriek 14.50—15.50. Gold Delicious A 61—67, BK 52; I Gr. 53—60, I 46—52; II 16—18. Ja- nathan A 49. BK 4651, 1 Gr. 43—40— 47, I 38—41.30. II 19—20. Zoete Ermgard I 20—33; Peren: St. Remy I GR. 25—26. I 25—27 II 22—24, Gieser Wildeman II 22; Dayenne du Canvm 1 70—72.10 op min ster, id. 1 Gr. 60—62. II 51: Kleiperen I 23—31. Verpakt fruit: Golden Delicious A 70—72, B 63; Jonathan AA 54—58, A 5458, B 55; Goud Reinette B 40. Gewo ne veiling appels: Cox Orange Pippin K 13—48, F 11—13, Jonathan K 19—44, F 13—34; Gold Delicious K 31—50. F 14—20; Zure Bellefleur K 1014, F 4; Zoete Ermgaard K 22—27, F 9—14; Zoete Bel lefleur K 716; Sterappel K 18; Peren: Dayenne du Camm K 4852; Pondspeer K 18—20. F 12; St. Remy K 21—22, F 19: Giesgr Wildeman K 33, F 2024: Klei- peer K 2526, F 7—8: Baronpeer F 18— 21; Conference K 30—36, F 17—18; Harm Harices K 20—21, F 18. ROTTERDAM 12 Jan. Aanvoer ln totaal 3140 (5741), Vette koeien en ossen 710, Gebruiksvee 820 (367), Vette kalveren 85, Graskalveren 112 (108), Nuchtere kal veren 915. Varkens 199, Biggen 304, Paar den 142, Veulens 10, Schapen of lamme ren 312, Bokken of geiten 31. Prijs in cents per kg. le kw., 2e kw. 3e kw. Vet te koeien 276—296 260—274 225—240, Vette kalveren 280—290 240—280 240—260, Slacht- paarden 170 160 150; Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 420 350 240; Nuchtere kalveren 58 53 45. Biggen 50 40 35; Schapen 130 120 90; Lam meren 100 90 80; Kalfkoeien 1125 940 780; Melkkoeien 1125 940 780: Vare koeien 750 625 550; Vaarzen 870 700 575: Pinken 585 485 675. Aanvoer, handel, prijzen: Vette koeien: als vorige week, redelijk, niet hoger, prima's boven not.; Vette kal veren: gewoon, stroef, iets minder; Gras kalveren: als vorige week, stil, prijshou dend; Nuchtere kalveren: iets meer, le vendig. iets hoger; Biggen: als vorige week. kalm, vooral niet lager; Schapen: korter ,goed, stabiel: Lammeren: korter, goed stabiel; Kalfkoeien: redelijk, kalm. als vorige week; Melkkoeien: redelijk, kalm, als vorige week; Vare koeien: als vorige week. tamelijk, iets stijver; Vaar zen: iets ruimer, stil, constant; Pinken: iest ruimer, stil. constant; Bokken of gei ten: groter, redelijk, goed prijshoudend. WATERSTANDEN Mannheim 116 (I- 0.09). Kaub 64 0.021 Trier 110 0.15), Koblenz 81 0.14). Keulen 26 0.25). Ruhrort 208 (J- 0.22). Lobith 7.81 (4- 0.11), Nijmegen 5.63 0.06). Arnhem 6.09 0.09) Eefde 1.46 0.13). Deventer 71 0.06), Namen La Plantc 1.21 0.03). Borgharen 40.25) (was 122), Belfeld 11.06 (was 23), Grave 9.13 (val 3).

de Stem | 1954 | | pagina 3