Weer een kabinetscrisis in Italië Vijf maanden vergeefs zoeken naar evenwicht Dr PLESMAN ten grave gedragen Late vervulling van Nazi-belofte? Een winters record in Zweden Breuk dreigt tussen Egypte en Turkije Spanje werkt mee DAGBLAD VOOR ZEELAND VANDAAG cle ijzers onder1 Regering strandde op Pelkis plan voor samen werking met rechts D Beloften hadden «een invloed Herziening van de Beroepswet Jemen beschuldigt Groot-Brittannië Trieste faam van Nieuwendijk Belangstelling van duizenden r)UIZENDEN HEBBEN GISTEREN de laatste eer bewezen aan dr. Al- bert Plesman. Dat deden zij, staande langs de weg, die de korte rouw stoet nam op de route van de Tapijtweg tot de Willemskerk in Den Haag. Tegen half elf werd de kist met het stoffelijke overschot van Neerlands eerst luchtvaartpionier, uit zijn woning gedragen en in de auto geplaatst. De naaste famileleden van de overledene namen in enkele volgauto's plaats, waarna de rit begon langs de weg, die dr Plesman zo vaak voor de aanvang van zijn dagtaak aflegde. Het gaat om één ding in het leven Minder wind ISABELLA mag niet trouwen Kerende kansen voor Volkswagenspaarders Naar hervatting der besprekingen PROTEST MET GROTE GEVOLGEN Arbeidsfront was bemiddelaar HUISARTSEN DIENEN YAN REPLIEK Noodzaak van voorschotregeling ook door minister erkend De plannen van Pax Christi" f Spiegeltjespiegeltje P.T.TN 94e JAARGANG No. 20920 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Eeigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C J, v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent. Postrek. no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 6 JANUARI 1954 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse aditie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan- tienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Westsingel 98. Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no^S). Te Veenoord in Drente yANDAAG zal in Nederland voor de eerste maal in dit seizoen een schaatswedstrijd op de korte baan voor mannen wor den gehouden en wel op een ondergespoten sintelbaan te Veenoord in Drente. POSTERIJEN BESTELDEN 570 MILLIOEN BRIEVEN TN 1953 heeft de P.T.T. 570.000.000 brieven en briefkaarten in het bin nenlands verkeer voor zijn rekening genomen. Het binnenlands pakketpostverkeer geeft ook al een aantal met zes nullen te zien. Het aantal pakketten steeg van 16.000.000 in 1952 tot 17.000.000 in 1953. E REGERING-PELLA is Dinsdagavond, na een bewogen ver gadering van de Christen-democratische partij afgetreden. De premier had, alvorens dit besluit te nemen, twee weken ge poogd, zijn (christen-democratische) partij te bewegen, in te stemmen met het opnemen van vertegenwoordigers van de rech tervleugel in de regering. Maandagavond had men reeds vrijwel overeenstemming bereikt over een kabinet, waarin alle belang rijke stromingen in de christen-democratische partij zouden zijn vertegenwoordigd en dat geheel de steun zou genieten van de sterk rechtsgeoriënteerde Monarchistische partij. DE NEDERLANDSE chauffeur D. de Baat, die op 4 October in Duitsland bij een verkeersongeval, waarbij vier doden vielen, was betrokken, zal op 16 Februari in Neustadt terechtstaan, beschuldigd van dood door schuld. HET SCHEEPVAARTVERKEER tus sen Limburg cn Amsterdam onder vindt grote hinder door de lage wa terstand bij de sluis te Weurt. Er was gisteren enige was, maar van boven werd weer val gemeld. RUSLAND heeft de laatste maanden ruim 200 millioen dollar aan goud naar het buitenland gezonden. Vol gens financiële experts bewijst dit 't succes van de Westelijke beperkingen op de handel met de Sovjet-Unie. HET AMSTERDAMSE gerechtshof zal op 21 Januari de zaak behandelen te gen de NESB-leiders Van Tienen en Wolthuis, die na een vonnis van de rechtbank waarbij zij twee maanden kregen, in hoger beroep zijn gegaan. DR A. J. H. VENDRIK, lector in de faculteit der Geneeskunde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, is be vorderd tot gewoon hoogleraar, met leeropdracht medische physica. UIT HET jaarverslag van de K.N.Z. R.M. blijkt, dat er in 1953 door deze maatschappij 75 mensen van de ver drinkingsdood zijn gered. Sinds de op richting bedraagt het aantal gered den 7713. BONDSKANSELIER Adenauer vier de gisteren zijn 78ste verjaardag. AMERIKA zal de economische hulp aan Oostenrijk stopzetten. Het herstel van het land is zo goed gevorderd, dat hulp overbodig is geworden. DE EERSTE Amerikaanse atoom duikboot, „Nautilus" geheten, wordt nog deze maand te water gelaten. Er staan duikproeven op het programma, waarbij het vaar tuig twee maanden en langer on der water zal blijven. O r\E FRACTIES van de christen-de- mocraten, waarin jonge linksge oriënteerde leden de overhand heb ben, deelden de minister-president echter Dinsdagavond mee, dat zij zijn nieuwe lijst van ministers niet kon den aanvaarden. Zij waren in het bij zonder gekant tegen de vervanging van de linksgeoriënteerde minister van landbouw door een vertegenwoor diger van de rechtervleugel. Verzekeringen, dat het uitgebreide program voor herverdeling van grond onverminderd zou worden uitgevoerd, konden de Christen-democratische volksvertegenwoordigers niet tot an dere gedachten brengen. Hierop be sloot het kabinet op een spoedbijeen- komst, zijn ontlag in te dienen. De afgetreden regering werd vijf maan den geleden gevormd. De premier zou Dnsdagavond de lijst met nieuwe ministers hebben aangeboden aan de Italiaanse prest dent. President Einaudi heeft premier Pella verzocht, de zaken te blijven waarne men totdat een nieuwe regering is gevormd. Men verwacht, dat Einaudi Donderdag besprekingen met de par tijleiders zal beginnen. Naar men aanneemt zal hij trachten de Christen-democratische leiders te bewegen, het eens te worden over een politiek program voor korte termijn en een man, die dit kan uitvoeren. Het is nl. onwaarschijnlijk, dat buiten de Christen-democratische partij iemand te vinden is, die een parle- F)E EGYPTISCHE regering heeft haar ambassadeur in Turkije te ruggeroepen. Dit besluit is genomen voordat de Turkse ambassadeur in Egypte, Foeat Toegay, werd uitgewe- De Turkse zaakgelastigde te Cairo heeft meegedeeld, dat zijn regering met deze gang van zaken geen genoe gen zal nemen. Hij zinspeelde op ver breking der diplomatieke betrekkin gen. De Turkse ambassadeur zou be trokken zijn geweest bij „verscheide ne" complotten tegen generaal Na- guib." Hij had van de ambassade een trefpunt gemaakt voor „behoeftige le den van 'de vroegere koninklijke fa milie en leden van het oude regiem" mentaire meerderheid kan vinden. In diplomatieke kringen te Londen wordt het aftreden van de regering- Pella betreurd, omdat men vreest, dat dit het begin zal zijn van een lang durige politieke onzekerheid in Italië. DIJ DE Tweede Kamer is een wets- ontwerp ingediend betreffende 'n nieuwe regeling van de organisatie en procedure van de centrale raad van beroep en de raden van beroep (Be roepswet). Aanleiding om een herziening van de beroepswet ter hand te nemen, is geweest de in de kringen der vak beweging levende vraag om een ver sterking van het „sociale" tegenover het „juridische" moment in de recht spraak van de centrale raad van be roep. In het verleden heeft dit colle ge over enige principiële punten be slist op een wijze, die de arbeiders kringen niet vermocht te bevredigen en met name te formalistisch werd geacht. In de thans ontworpen nieuwe be roepswet wordt niet meer uitgegaan van de Ongevallenwet 1921, maar van het feit, dat verschillende wetten, ad ministratieve rechtspraak (zullen) op dragen aan de raden van beroep en de centrale raad van beroep, dan wel alleen aan de laatstgenoemde. r\E REGERING VAN JEMEN heeft Engeland beschuldigd van inti midatie". Engeland wordt cr van be ticht, dat het stamhoofden, die het niet eens waren met de Britse poli tiek, uit de protectoraten heeft ge wezen. „De imperialistische methoden van de Britse regering beogen de vorming van een federatie in Zuid-Arabië ten einde Jemen te bedreigen en het Zui den van het Noorden te scheiden", al dus de nota. Een Britse antwoord-nota bevat een aantal tegenbeschuldigingen. Vijf jaar tegen kellner FtE AMSTERDAMSE Nieuwendijk, van oudsher de plaats waar de zeelieden aan de wal hun vertier zoe ken verheugt zich in de aanwezigheid van een bedenkelijke romantiek. Deze wordt voor een deel vertegen woordigd door sommige kellners, zo als Roezige Tinus, die onlangs een voorbijganger neervelde en door men sen als zekere A. J. V., die bij een vechtpartij, tegen zijn vijand op sprong, waardoor de man als een blok op de straat viel. Tien dagen later was de man dood. De Officier van Justitie bij de Am sterdamse Rechtbank vond bij de be handeling van dit zoveelste ge val van bruut geweld alle reden om het publiek nogeens te wijzen op zijn plicht, de politie bij de opsporing van dergelijke gevaarlijke lieden te hel pen. Óp de Nieuwendijk weet nie mand ooit ergens van, als er gevoch ten Is. Het duurde ook ditmaal drie weken, eer de politie de dader kon pakken. Tegen de verdachte, die alles vergeten scheen te zijn, werd vijf jaar geëist. „Dat het mogelijk is geweest een a DE VOORMALIGE Russische codeer klerk, Igor Gouzenko, heeft de Ame rikaanse senaatscommissie van onder zoek namen en inlichtingen verstrekt die van belang zijn voor de binnen landse veiligheid der V. S. DE VIJFDE Nederlander, die in Ban doeng, op last van de recherche van Djakarta is gearresteerd, heet Baden. Over de beweegredenen die tot de ar restatie van vijf Nederlanders hebben geleid, is nog niets bekend. EEN GROEP personen in Schiedam heeft bij Ged. Staten geprotesteerd tegen het feit, dat er voor de bouw van een nieuw stadhuis in de jene- verstad, 115 woningen moeten worden gesloopt, waarvan er slechts 8 krot woningen zijn. GISTEREN is het carillon, dat Ne derland uit dankbaarheid voor zijn be vrijding aan de Amerikanen gaat aan bieden, aan het comité „Klokken voor Amerika" overgedragen. DE SPAANSE politie heeft de lijken van de elf inzittenden van een Frans militair vliegtuig, dat op 30 December in de Pyreneeën neerstortte, gevon den. OOK DE Tilburgse bakkers zijn tegen het regeringsbesluit om de prijzen van volkswit- en volksbruinbrood te verlagen, zonder voorkennis der Ned. Bakkerijstichting. Tegen de 5 pet. loonronde verzetten zij zich niet. Weersverwachting, geldig tot vanavond: Aanvankelijk weinig, later in het Noorden van het land toene mende bewolking. Matige tot zwakke Oostelijke tot Zuidooste lijke wind, later in het Noorden veranderlijk. In de ochtend lichte tot matige vorst, in de middag temperatuur om het vriespunt. Vandaag: Zon op 16.44 uur. Maan onder 18.36 uur. Morgen: Zon op 8.47 uur. Maan op 10.02 uur. Pa verstoort een romance C"EN SCHOTS gerechtshof heeft op verzoek van de Boliviaanse tin- miliionnair Don Antenor Patino tijde lijk het uitgeven van een trouw-ver- gunning aan diens 18-jarige dochter, Isabella, verboden, die met haar 20- jarige verloofde James Goldsmith, naar Schotland is gevlucht, waar min derjarigen in het huwelijk kunnen treden zonder toestemming van de ouders. Als het paar niet binnen een week beroep aantekent, wordt het verbod blijvend van kracht en zullen Isabella en James, die elkaar in Juni van het vorige jaar bij de kroning van Ko ningin Elisabeth in Londen voor het eerst ontmoetten, niet in Schotland kunnen trouwen. Woensdagochtend om elf uur zou aan het paar de trouwvergunning zijn uitgereikt, waardoor het mogelijk zou zijn geworden, dat zij zich in Schot land in de echt hadden laten verbin den zonder toestemming van Don An tenor, die zijn dochter en haar ver loofde nog te jong acht voor het hu welijk. Zijn ingewilligd beroep op het Schotse hof was een laatste poging van Don Antenor, nadat dagenlange naspeuringen van een aantal detecti ves naar zijn ondergedoken dochter zonder resultaat waren gebleven. In Zweden heeft het nieuwe jaar ingezet met een zware sneeuw storm, de hevigste sinds mensenheugenis. In enkele uren tijdj lag het gehele straatverkeer stil: auto's sneeuwden in, trams liepen uit de rails, voetgangers durfden zich niet op straat te begeven. Een auto in de om geving van Stockholm moest worden bevrijd uit de sneeuw- Aan de Duitse Oostzeekust was men in de vroege ochtenduren van Dinsdag bezig met het herstellen van dijken, die door storm waren ver nield. Bij Flensburg staat 40 hectare blank. In Italië, waar een dik pak sneeuw viel, werden duizenden arbei ders opgeroepen om hoofdwegen en spoorlijnen sneeuwvrij te maken. In het bijzonder in Turijn en omstreken ondervond het verkeer veel last van de sneeuw. TN DE KERK, waar zachte orgel- muziek klonk bij het binnendragen van de kist, was een schat van kran sen, bloemstukken en boeketten sa mengebracht. Als slippendragers fun geerden acht leden van het vliegend personeel. Ter rechterzijde van de baar liepen vier chefs van de onderschei dene corpsen en ter linkerzijde de oudste vier in dienstjaren. Nadat de kist met het stoffelijk overschot vlak voor de preekstoel was neergezet, zochten de tientallen autoriteiten, o.w. de particulier secretaris van de prins, dr. W. Drees, de ministers Luns, Mans- holt en Algera, zich een plaats. Onder de honderden aanwezigen waren ver der nog vertegenwoordigers van bui tenlandse luchtvaartmaatschappijen en tenslotte de vele. zeer vele vrienden van dr. Plesman. De naaste familiele den zaten in de banken recht voor de preekstoel. Er waren ruim driedui zend aanwezigen. NriA het orgelspel door Wim van Beek zong het K.L.M.-koor Koraal 31 uit J. S. Bachs Mattheus Passion, een lievelingslied van de overledene. Bij het verlaten van de kerk klonken de laatste maten van ..When you come to the end of a perfect day" een lied, dat op wens van de overledene ten gehore moest worden gebracht in een bijeenkomst, voorafgaande aan zijn teraardebestelling. De stoet naar het kerkhof was zeer lang. Achter de Iijkauto en de volg- wagens reden talrijke auto's, die de ruim tweehonderd kransen en bloem stukken meevoerden. Bij het passeren van de stoet viel er een diepe stilte en alle verkeer stopte. Slechts een klein aantal van de dui zenden, die in de kerk bijeen waren geweest, vergezelden de familie tot op het kerkhof, waar, na een korte plech tigheid de aarde zich ging sluiten bo ven de man, die het luchtruim be dwong. Zó WAS HIJ TJIT de vele redevoeringen die tij- dens de herdenkingsdienst werden gehouden, lichten wij de volgende pas sages: KOREA ]~)E VERENIGDE NATIES hebben door middel van tussenpersonen met de Chinese communisten de mo gelijkheid van een hervatting van de vredesonderhandelingen te Panmoen- djon, die de vorige maand werden af gebroken, besproken. Naar verluidt zijn er ook te Pan- moendjon zelf besprekingen gevoerd, om te komen tot heropening van de onderhandelingen. £TEN VAN DE STERKSTE staaltjes van bedrog, die de Duitse leiders uit Hitiers „derde Rijk" tegenover hun eigen volk hebben geleverd, was de stunt van de „Volkswagen". Als propaganda-middel was het bo vendien ongeëvenaard. Wat zou u ervan denken, als de regering u door middel van een buitengewoon coulant spaarsysteem aan een eigen auto belooft te helpen? En wat voor een auto?. Het was 'n wonder, die Volks wagen uit de jaren van voor de oorlog. Reed men bij een botsing de carrosserie van zijn wagen in elkaar, dan was een telefoontje aan de ver tegenwoordiger van de Volkswagen-fabriek genoeg, om hem binnen een paar dagen een geheel nieuwe carrosserie te bezorgen. De prijs was slechts duizend Mark. spaarsysteem werd maar helemaal niet meer gesproken. £)E SCHONE BELOFTEN zijn nim mer in vervulling gegaan. Duizen den Duitsers brachten iedere week trouw een deel van hun loon bij de leiders van het Arbeidsfront in hun district en intussen lazen ze met ogen vol verwachting de lange reportages in de kranten over de bouw van de Volkswagenfabriek. Maar toen einde lijk de eerste exemplaren van de lopende band zouden komen, moest de Volkswagenfabriek voertuigen voor het leger gaan bouwen Pas na de oorlog kwamen er heuse Volkswagens van de beroemde fa briek, maar toen kostten ze het vijf dubbele van voor de oorlog, ze wer den uitsluitend naar het buitenland geleverd en over het vooroorlogse Dat was heel erg bitter voor die duizenden Duitsers, die in vele gevallen hun hele spaar bankboekje al vol hadden. Toch waren er maar twee mensen onder al die spaarders, die be sloten deze kwestie eens te gaan onderzoeken. Er begon een gerechtelijk onder zoek, waarbij zou moeten worden uit gemaakt of de Volkswagenfabriek in rechte aansprakelijk was voor de grandioze oplichting van duizenden en of de verplichtingen, die de fabriek voor de oorlog was aangegaan, moes ten worden nagekomen. De fabriek zelf huldigde de opvat- tjng, dat er van enigerlei aansprake lijkheid niet kon worden gesproken, omdat het Volkswagen-plan een uit vinding was geweest van het Arbeids front, het lichaam dat na de machts overname in de plaats was getreden van de vakverenigingen. Dc rechter dacht er evenwel anders over. Het ontwerp-aankoopcontract voor een Volkswagen, dat indertijd aan eventuele kopers werd voorgelegd was afkomstig van de fabriek. De pe riodieke stortingen van de kopers werden in de balans van de fabriek vermeld cn het Arbeidsfront had geen andere taak dan als tussenpersoon op te treden. Het incasseerde de stortin- gn voor rekening van de fabriek. Na heel veel procederen kwam de zaak voor het Hof van Appèl in Celle, dat eveneens oordeelde, dat de Vólks- wagenfabriek inderdaad nog verplich tingen tegenover de vroegere spaar ders heeft. Deskundigen zullen nog moeten vaststellen, of de fabriek verplicht kan worden een wagen te leveren aan de spaarders, die aan de bepalingen van het contract hebben voldaan. Wordt hierin ten gunste van de spaar ders beslist, dan zullen deze mensen dus straks een Volkswagen kunnen opeisen. De andere spaarders, die niet het volle bedrag hebben betaald zou den dan meer moeten betalen dan de prijs van 1938, die 1000 Mark was. De waarde van een Volkswagen is nu 4250 Mark. Doch ook hierin zal de rechter het laatste woord moeten spreken. Wordt aan de eis van de spaarders tegemoet gekomen, dan gaat er hoewel laat tóch nog en nazi-belofte in vervulling. bedrijf als K.L.M. te grondvesten en groot te maken in een klein land als Nederland is, dat is ongetwijfeld daar om, omdat zij werd geleid door een groot man ais dr. Plesman". (Minister Algera). „Dat wij in vele opzichten uitmunt ten boven anderen was mede te dan ken aan de durf waarmee Plesman de Fokker-landvliegtuigen dorst te be nutten op enkele zeetrajecten, waar door politieke en andere moeilijkhe den op landtrajecten werden verme den". (Dr. ir. M. H. Damme). „Hij was een man met visie, met een wondervolle blik in de toekomst, met de subjectieve Kort na het verlaten van het sterfhuis aan de Tapijtweg in Den Haag. trekt de Iijkauto met de vier volgwagens langs het gebouw van de K.L.M. zekerheid van de juistheid van zijn blik op de toekomst van de luchtvaart" (Dr A. A. L. Rut gers, voorzitter Raad van Com missarissen der K.L.M.). „Plesman zei mij eens: „Ik ben tot de conclusie gekomen, dat het in het leven maar om één ding gaat dat wij het lijntje naar boven houden" en daarbij maakte hij toen met zijn rech terhand een op en neer gaande bewe ging. „Dit gebaar", zei Plesman ver volgens, „dat is het. De rest is stof en as". (Ds. P. Fagel uit Brussel, één van Plesmans vrienden). „Voor ons was Plesman „de baas". Ons afscheidswoord is een gelofte om rustig door te gaan in zijn geest, langs zijn weg: de luchtweg, waarvan hij pionier was". (J. H. W. van der Meu- len namens het K.L.M.-personeel). MAAR DE VRAAG IS: „WAT KOST HET T~NE landelijke huisartsen-vereniging heeft dezer dagen minister Suur- hof van antwoord gediend, met be trekking tot de schorsing van het be sluit van de Ziekenfondsraad voor een voorschotregeling der artsen. Uit de door de minister gedane me dedeling, dat zijnerzijds geen bezwaar zou bestaan tegen een tweetal andere voorschotregelingen, concluderen de huisartsen, dat de noodzaak voor een direct ingaande voorlopige verhoging van hun honorarium door de minister wordt erkend. Verschil van mening bestaat derhalve slechts over het be drag dezer voorlopige verhoging. Met de geschorste voorschotregeling zou zijn gemoeid een bedrag van ca. 10.8 millioen méér dan de huidige to tale kosten, zijnde ca. 330 millioen voor verplichte en vrijwillige verze kering tezamen. ■W/AARNEMERS in de Spaanse hoofdstad geloven, dat Spanje be reid zou zijn de militaire inrichtingen van Gibraltar aan de Engelsen te ver pachten, als het daardoor het beheer over de rotsvesting zou kunnen her winnen. Tevens geloven zij, dat Spanje wil trachten Frankrijk over te halen tot nauwere samenwerking bij Marok kaanse aangelegenheden en dat het wil trachten toegelaten te worden tot sommige Europese organisaties. Volgens het eerste voorstel van de minister zouden deze meerdere kos ten ca. 7.3 millioen gaan bedragen, dat is ca. 3.5 millioen minder dan die volgens het geschorste voorstel. Vol gens het tweede voorstel van de mi nister zouden deze meerdere kosten ca. 9.4 millioen gaan bdragen. dat is ca. 1.4 millioen minder dan die vol gens het geschorste voorstel. De ledenvergadering der huisartsen heeft nu gemeend, te moeten afstap pen van het abonnementssysteem voor honorering en daarvoor in de plaats geneeskundige hulp te verlenen aan verzekerden der algemene zieken fondsen op basis van een honorering per verrichting, tegen een voor deze verzekerden verantwoord tarief, in gaande 1 Februari a.s. TN het St. Dominicus-college te Neer bosch bij Nijmegen is een tweedaag se reünie gehouden van leden van de Pax Christi-beweging. In de Goede week zullen de leden samen komen in het klooster Regina Pacis te Duiven (Gelderland) ter bij woning van de liturgische plechtighe den en onderlinge bezinning op de vrede. De jaarlijkse bedetocht zal dit jaar op 21 en 22 Mei worden gehou den naar O.L.V. van Jesse te Delft. Aan de voettocht wordt een interna tionaal congres op 22 en 23 Mei te Delft verbonden. De brievenbestellers in het Noordhollandse dorp Wormer begonnen het nieuwe jaar met een moeilijke opdracht. Er was een brief binnengekomen uit Australië, die geadresseerd was aan„Het mooiste meisje van Jisp" en niets meer. Nu wonen er in Jisp heel veel mooie meis jes en dus organiseerde Tante Pos een soort geheime schoon heidswedstrijd, waarbij tenslot te de keus viel op de achttien jarige Guda Klopper, een slan ke brunette, beroemd om haar witte tanden- In de biref las Guda. dat de emigrant H. var Mekeren, rekende op een ant woordje van het mooiste meisje van Jisp. Daar heeft Guda nu voor gezorgd, maar ze heeft meteen geïnformeerd, waarom die emigrant Jisp had uitge kozen voor zijn speurtocht naar de mooiste. ,.,Ik ken helemaal aeen van Mekeren". schreef zij. Maar wat niet is kan komen, zullen we maar denken. Onze foto toont Guda met de brief uit Australië.

de Stem | 1954 | | pagina 1