Jacht door Poppelse bossen en druipende mast ir IG I >ERE De verkenners uit Prinsenbeek op liun best! Duizendste woning als lange en moeizame weg mi GEEN ENKELE le KLASSER MEER ONGESLAGEN sssar aan- zaam: „Sport, waar je aan gehecht Zuster Clementia 41gemeen Overste Bergen-Oost: een begrip Hoe zij vielen 10 LAGES worp door de öenasherde DERDE BLAD ZATERDAG 2 JANUARI 1954 Iedere nieu we steen betekende een stukje gezinsgeluk Niet vanzelf Met volle zeilen tweede competitie-helft binnen Conditie gaat nu belangrijkste rol spelen Strijd in staartgroepen in stijgende lijn 5 12.50 29.75 ES- en srd). 45 - 2.95 75 39 ct !.48 t VAN DKR STEEN Clan!! DE DAG bejïoii stralend, die ochtend Op het kleine erf van „de Ooievaars nest" wemelde liet van jagers, blaffende honden en luidruchtige verkenners, die zich allen aan het opmaken waren voor dé dag van hun schutters jaar: de Nieuwjaars- jacht, de laatste ronde van het seizoen door de uitgestrekte hossen en velden, 0111 nog éénmaal alles te geven, om, haast op de O streep, een zo groot mogelijk aantal stuks wild te alken. De jagers, meer beza digd dan <■-„ drijvers, telden hun rode en witte patronen, controleerden nog eenmaal hun geweer („stel je eens voor, dat zo'11 ding het juist op het critieke moment ver tikt") en rekten zich dan eens behaaglijk uit, alsof ze de konijnenstand van de hele wereld zouden gaan neerschieten. JACHTTACTIEK (""eeske Donkers gat zijn aanwijzin- gen. „Twintig drijvers naar links, de rest naar rechts, drie jagers tussen de drijvers, twee van bezijen en de rest op kop". Nu gaat zo'n drijfjacht meestal van dreef tot dreef (laan). Laten we aannemen, dat we een per ceel bos hebben van 250 bij 200 meter. Aan alle vier de zijden lopen dreven, waarover het wild moet ontsnappen en dus door de jager, die daar staat, „genomen" kan worden. Meestal gaan drie of vier jagers samen met de drij vers midden door het „hout", twee stellen zich op in de dreef en lopen samen met de drijvers die één li nie moeten blijven vormen naar voren. Het wild, dat niet naar de zij kanten uitwijkt en dus aan de achter zijde een uitweg zoekt, wordt door de schutters, die op kop staan, op de korrel genomen. Nu spreekt men in jagerstermen ook niet over haas of konijn, maar over „partout"; gaat het over een fazant of een houtsnip, dan spreekt jnen over „tireau en haute" of kortweg men brult: ..Tiro". Wanneer dus een drijver een konijn ziet weg lopen naar rechts, dan schreeuwt hij: .Opgepast partout op rechts". En op dat moment staat de jager in het rechtse laantje al met het geweer in de aanslag om het beestje vol-te-ha- gelen. Maar laten we nu weer naar de drijvers terug gaan. werkte met een soort van Russisch, zo op het gehoor, en een derde, blijk baar de rust zelve in deze heksenke tel, zei niets anders dan „Ha Ha.... Ha En toen op een gegeven moment het geweld zijn hoogtepunt bereikte en tussen het gehoehoe, het gebrrrrr en het gehu.chuchuch door, alsmaar konijnen en fazanten gesignaleerd werden en' de „partouts" en de „tiros" niet van de lucht waren, toen ging diezelfde onverstoorbare, met hetzelfde rhythme door en het leek alsof hij heel blij was, maar toch niet verheugd kon zijn Zusters Franciscanessen te Dongen fANDER voorzitterschap van de bis- schop van Breda, mgr. Jos. Bae- ten had in het Moederhuis der Zus ters Poenitenten-Recollcctinen van St. Franciscus, te Dongen, de verkiezing plaats van het Algemeen Bestuur. Tot Algemene Overste werd geko zen de Eerw. Zuster Clementia (C. C. Geerden), tot Cicaresse Zuster Rudol- phin (J. v. d. Brand), tot le Assisten te Zuster Stephana (C. Culenaere), 2e Asistente Zuster Eligia (M. de Wolf) en tot 3e Assistente Zuster Clemen tia CL. P van Vooren). De nieuwe Algemene Overste, Moe der Clementia was destijds hoofd van de St. Josephschool voor meisjes te Dongen. Bij het uitbreken van de oor log was zij in de missie te Bandjer- masin. Na haar repatriëring werd Zuster Clementia hoofd van de ulo school te Oosterhout. In 1947 werd zij gekozen tot 3e Assistente in 't hoofd bestuur der congregatie. Opnieuw vertrok zij toen naar de missie van Borneo om mede te helpen tot re organisatie van de missie, die door het oorlogsgewld zoveel geleden had. Zij maakte toen tevens een visitatie- reis naar Medan. Toen Zuster Francisco overleden was, werd Zuster Clementia uit In donesië teruggeroepen en werd zij be last met directie van het Pensionaat te Dongen, waarvan zij op dit ogen blik nog directrice is. Zuster Rudolphine, de nieuwe Vi car esse, verbleef ook geruime tijd in ie missie en is sedert haar terugkeer in Nederland hoofd van de H. Hart- school te Dongen. Zuster Eligia, die eveneens in de missie is geweest, is thans overste van het huis te IJzen- dijke. Zuster Clementia is lerares aan de R.K. Middelbare Meisjesschool Ma- ris Stella te Dongen. HA,... HA. HA. A lies klaar, 99 Grinsven. Cees?" vroeg van „Voor mekaar", ant woordde Cees. „Vooruit dan maar", zei de jachtmeester. En nauwelijks had hij dit gezegd of er brak een ge weld los. dat horen en zien deed ver gaan. De drijvers waren in actie ge komen. Het leek een ware volksrevo lutie, welke daar uitgebroken was. Moet U zich voorstellen, mensen in de meest vreemdsoortige kleedij; van beenkappen tot gummiemutsen, tent zeiltjes en canvas-broeken toe, die in een linie, voetje voor voetje door het bos naar voren lopen; hun knuppel als maar in de rondte zwaaien en daar bij geluiden uitstoten, die in het meest krankzinige apenpark voor onbe staanbaar zouden zijn gehouden. Het was haast te gek om waar te zijn en het miserabele van het geval was, dat we zelf al even' hardmeededen. Bij de een zou je haast zweren, dat hij aan het verdrinken was, de ander HET klinkt misschien wat vreemd, maar ook het gemeentelijk woningbedrijf van Bergen op Zoom is blij, dat het nu eens jubileren kan. De duizendste woning wordt volgende week be trokken. En die woning is natuurlijk niet belangrijker dan de 998ste of 999ste. Het is een gewoon huis, met enkele kamers en een keukentje, al zullen goedwillenden misschien opmerken, dat men van die jubileumwoning nu eens iets bijzonders had moe ten maken. Een huis met gouden kozijntjes of een peperkoeken dak bijvoorbeeld. Maar zover wil de gemeente nu ook weer niet gaan. Wel is de directie van het woningbedrijf ervan overtuigd, dat het getal 1000 een aanleiding geeft, om eens even terug te zien op de afge lopen periode van hard werken en permanente bezorgdheid voor het welzijn der gemeentenaren. T"NE drijvers, jonge kerels nog uit Prinsenbeek en Tilburg, liepen van links naar rechts, kakelden dat het een lieve lust was en dachten er niet aan dat het bos drijfnat was door de gezapige nacht-regen en dat ze een half uur later, zwart als roet en zo nat als een dweil, door de jonge mast zouden verder zeulen. Maar dat mocht allemaal niet hinde ren, het bos lag donker-groen op de horizon en daar boven, tussen en kele buikige wolkenflarden door, wierp de zon haar eerste stralen over de dromerige winterwereld. Eén man was er, die onder deze uitgelaten drukte het hoofd koel hield, hier en daar een opmerking maakte! de jongeren controleerde of ze wel goed in het canvas of de gummie za ten („Ze mogen er niet onder lijden, onze mannekes".) en die op een ge geven moment zijn arm ophief en de verzamelde menigte toebrulde: „Aan de slag, we gaan beginnen". En even later marcheerde jachtmeester Jos. van Grinsven uit Tilburg aan het hoofd van de troep een smalle bos- laan inde Nieuwjaars jacht was begonnen. „RUST EN LUST" we op een speciale avond naar binnen peuzelen. En verder mogen we zo veel pionierhout kappen als we wil len." „Ze hebben er anders wat voor over", zei Rinus Visser daarop. „Drie van onze jongens, Jan Gommers, Kees van Klundert en Joep van Huiten zijn zelfs te voet naar Nieuwkerk ge komen, de rest kwam of op de fiets of met de bus." „Ze kunnen er wel tegen", riep Cor vanachter de toog. „We zijn bij haar in de kost, chocolademelk iedere dag", antwoordde de rest in koor. En zo ging dit door, totdat plotseling het gehele jachtgezelschap voor de deur stond. „Zijn de mannen klaar", riep de jachtmeester, „in de wagens dan" en met een schreeuw, die nog na klonk tot in de auto's, wenste Cor ons goede jacht. HET JACHTGEBIED Hoe lang zou het nog duren eer „de buitin het vizier komt? Grinsven, „dit is ons jachtgebied en dat huisje daar is „De Ooievaarsnest". GEESKE DONKERS \/OORZICHTIG en bedachtzaam is men na de bevrijding begonnen. Maar geleidelijk aan groeide in Ber gen op Zoom een bouwactiviteit, die zelfs de beroepskankerpitten goedkeu rend deed knikken. Gageldonk en de Warande groeiden uit tot volledige woonwijken, die overigens nog altijd in ontwikkeling zijn, maar die het gezicht van Bergen op Zoom aanmer- Waakzaamheid is een vereiste- waren al vroeg bij café „Rust en Lust", aan de grote weg naar Poppel, vlak bij de Belgische grens. Onze handen tintelden van de kou toen wij er aan kwamen en we had den ook nog een fikse bui regen te verwerken gekregen, maar de kachel van „Rust en Lust" stond rood heet en de eigenaresse, mej. Cor. van Iersel, kortweg Cor genoemd, praat te wel zo ongebonden veel, smeuiig en hard, dat we alleen al door haar geweldige woordenvloed, drooggebla zen werden. „Komt er mar in", scha terde ze „en vat mar 'nen stoel. Hoe meer zielen hoe meer vreugd, zeggen we bij ons altijd maar. Moet'ou ook mee op de jacht, de Mister (de heer van Grinsven) is er ook al." We namen een van de zware Bra bantse stoelen, die overal verspreid stonden. „We kijken hier nie zo nauw", zei Cor daarop, toen ze met een geurende kop koffie voor de dag! kwam, een warme maag doet de rest ook verhitten, mot Ou suiker erin". „Ja", zeiden wij bedeesd „nou, nou ge hoeft nie zo rustig te doen", ver volgde ze weer, „we zijn hier mee alleman onder mekaar en iedereen is preciës gelijk." Toen ze dit gezegd had begon ze te lachen, dat de rui ten ervan rinkelden en toen wij dach ten dat haar longen het onderhand zouden gaan begeven, toen haalde ze nog eens uit en galmde ze met her nieuwde kracht het volgende salvo tegen het flessenrek. Het was een kostelijke boel, dar in dat Brabantse grenscafé. VAN PRINSENBEEK r^nze colonne voertuigen ging al spoedig van de grote betonweg rechtsaf, een smal pad op. Aan weers zijden lagen nu nog uitgestrekte ak kers, maar aan de horizon golfden toch al de dennenbossen, die nog ge deeltelijk gecamoufleerd werden door lange nevelsluiers. Vóór ons lag het gehucht Nieuwkerk; een verzameling van een vijftal boerderijen en een klooster van de Paters van de H. Familie. We reden hier parallel met de grens, of beter nog, boven óp de grens, die hier precies midden over het pad loopt. Langzamerhand wer den de bossen dichter. Links groeiden enorme beukebomen cn rechts ston den liefelijke berkeboompjes, die te gen een wand van donker denne- groen,, fel wit afstaken. Soms ge beurde het wel eens dat het bos dun ner werd, en dan golfden weer vrucht bare akkers tot aan de volgende bos rand, die weer even dicht en donker was als de vorige. Bij een huis mid den in deze schoonheid, stopte de co lonne. „We zijn er", zei Jos. van TNe Ooievaarsnest" zelf lag daar zo 9y mooi en zo rustig, dat het ge bouwtje alleen al een beschrijving waard was, maar laten we nu vol staan met te zeggen, dat in dat huis je Ceeske Donkers woonde, de jacht opziener van Jos. van Grinsven. Hij was klein van formaat, maar hij ont wikkelde een activiteit, die meer dan geweldig was. Direct nadat wij ken nis met hem gemaakt hadden, begon hij te vertellen en daar tussen door gaf hij nog aanwijzingen, deelde stok ken uit aan de drijvers of gaf uiteen zettingen over de stand van het wild. ,,'t Is best leven tussen de bossen, zei hij toen, ge raakt haast vergroeid met het woud, zo op de lange duur. Waar we vandaag jagen? O, we blijven tus sen „De Ooievaarsnest" en het Belgi sche gehucht Aal ja, voor jou heb ik ook nog wel 'nen knuppel hoor, hier, en zorg da ge ze vat hoor ja, ik ben jachtopziener cn ik drijf al-ze- leve mee. Komde ook van deze streek? En of er hier goeie jagers bij zijn? Neem bijv. dokter Boumans uit Tilburg maar eens, of meneer van Grinsven of meneer van Hal, vijf schoten en drie raak. Kostelijk werk." Hij moest weer weg, want er was nog iets met een geweer dat niet in orde was. Ondertussen waren ook alle honden losgelaten. Den Bruno en Correke, Etta en de Bonnie, stuk voor stuk rasdieren, uiterst waakzaam en doorlopend aan de snuffel. En terwijl wij al deze drukte stonden gade te slaan, riep de jachtmeester jagers en drijvers bij elkaar, om zich op te gaan stellen. kelijk hebben veranderd. Er kwamen huizen, er kwam een kerk en toen de parochie van pastoor Koopmans een maal een reëel gemeenschapje was ge worden, werden er weer nieuwe hui zen gebouwd. En ga nu eens kijken. Bulldozers hebben de rest van het terrein vlak gestreken en op twee plaatsen worden de fundamenten gelegd voor honder den woningen, die Gageldonk voor een groot deel vol maken. Men spreekt van Bergen op Zoom- Oost. En terecht. Aan de overkant van de spoorlijn is een stad vérrezen. Huizen komen niet op commaiido uit de grond. Eer ze gebouwd kun nen worden, moeten er plannen wor den gemaakt. De stapels tekeningen, bestekken en andere bouwpaperassen zouden we niet graag als Zondagslec- tuur willen doorwerken. En evenmin komt het ons aantrekkelijk voor, nog eens door te lezen wat in de raads vergaderingen, sinds 1945, over de wo ningbouw is gezegd. Met alle' respect overigens voor de bouwkundigen en de raad. Men is vaak snel met critiek. Maar niets is gemakkelijker. Als men zich bezint op het werk. dat het gemeentebestuur, het woningbedrijf, het woningnoodbu reau en al die aannemers en architec ten de laatste jaren hebben verzet, moet men om dit alles toch dankbaar zijn. Iedere steen die gemetseld werd het waren er millioenen bete kende een stukje geluk voor wéér een gezin. OOG OP DE TOEKOMST 46 Maycrete-huizen. Bij de duizend permanente woningen, die na de oor log gereed kwamen, zijn 142 duplex- woningen, die dus voor dubele bewo ning geschikt zijn. Het gemeentebestuur hield bij dit al les het oog op de toekomst gericht. Zodra de woningmarkt gunstiger wordt, kunnen de duplex-woningen met geringe kosten tot eengezinshui zen worden gemaakt. Men was er zich ook van be wust, dat licht en ruimte de be grippen zijn, die bij het bouwen van huizen en woonwijken steeds voor ogen moeten wor den gehouden. De plantsoenen dienst kreeg een enorme uit breiding en het oppervlak aan beplantingen zal nu ongeveer wel het dubbele bedragen van voor de oorlog. Men was er zich ook van bewust, dat licht en ruimte de begrippen zijn, die bij het bouwen van huizen en woonwijken steeds voor ogen moeten worden gehouden. De plantsoendienst kreeg een enorme uitbreiding en het oppervlak aan beplantingen zal nu ongeveer wel het dubbele bedragen van voor de oorlog. Daarnaast zat men echter met het probleem van de bouwgrond. De rand van de stad is geen braakliggend ter rein, maar kostelijke en kostbare tuin- dersgrond. Men kon dus niet naar wil lekeur „in de breedte" werken. Het vooruitzicht van een steeds voort schrijdende stadsuitbreiding plaatste het gemeentebestuur voor de noodza kelijkheid, in de hoogte te gaan. Eta- géwoningen werden opgericht en op Gageldonk zijn nu de eerste galerij- blokken klaar gekomen. SCHADUW r^IJFERS zijn vervelend en dor. Ze horen in statistieken thuis en niet in een krant. Maar een terugblik op de bouwactiviteit van de afgelopen jaren brengt de noodzakelijkheid mee van tellen en rekenen. De woningnood en de oplossing daarvan kan men, in zijn algemeenheid, slechts in cijfers weergeven. Men kan spreken over de vreugde en het leed van gezinnen, die met het woningprobleem hadden te maken. Maar dan krijgt men geen beeld van wat de gemeente in deze heeft gedaan. Dat de duizendste woning nu gereed gaat komen .betekent niet, dat het gemeentebestuur niet meer woning zoekenden geholpen heeft. Erzijn op het ogenblik meer dan 1300 huurders van gemeentewoningen. Daarnaast werden 30 noodwoningen gebouwd en MIET lang geleden is er in landelijk sociaal verband een hartig woord je gezegd over het tekort aan huizen voor grote gezinnen. Ook in Bergen op Zoom is dit tekort merkbaar. Maar het is zeker niet een gevolg van ver keerde, stedelijke bouwpolitiek. Het gemeentebestuur heeft vaak genoeg geklaagd over de beperkte mogelijk heden tot het bouwen van ruime wo ningen. Met minister Witte (ex-burge meester van de stad!) is het van me ning. dat de grote gezinnen al te lang zijn tekort gedaan. Licht en ruimte en tóch: zuinigheid met de beschikbare grond. Dat was het leidende principe bij de woning bouw in Bergen op Zoom. Zoveel mo gelijk heeft men de mensen hun eigen tuintje willen geven en dat dit wordt gewaardeerd, mag blijken uit de zorg die aan de tuintjes besteed wordt. Men kan nu zeggen, dat de duizend ste woning komende week „gevierd" gaat worden. Maar over die viering valt toch een schaduw. Het vooruit zicht, dat de komende jaren minder woningen zullen opleveren dan de af gelopen drie jaar, is verre van pret tig. De raad heeft een motie-op-poten ingediend bij Provinciale Staten en de minister. Als men de woningnood vóór 1960 opgelost wil zien, zal men Bergen op Zoom meer moeten geven dan honderd huizen per jaar. Of zou er een spodige oplossing komen voor het havenprobleem? En zou men, in Den Bosch, hier mis schien kennis van hebben? Dan ware het lang niet onmogelijk, dat men als verrassing nog een extra-contingent van, laten we zeggen, 1000 hunzen in petto wil houden. Wie weet! likken kereegeisZa2va9 1Schiedam die nederlaag bij S.V.V. twee leiders-met-voorsmovn r eer.steklasseJr meer ongeslagen, groeven in A. en Drrmori- 171 en VSV in B en twee en EHBO gevormd start knZ J* ^°°r NEC en alsmede Willem II toe zo bizonder spannend vering tW£ed? helit der tot heden te Met in B en twee kop- ,iw L. Tn het midden van het café stond een lange tafel, waaraan een tien tal verkenners hun ontbijt zaten te nuttigen. „Mijn schoapkes," zei Cor, ,,ze komen uit Prinsenbeek en ze zijn speciaal voor de jacht overgekomen. Enkele van hullie komen al wel drie jaar hier". De jongens keken op en begonnen te grijnzen en een van hen zei: „We komen hier al jaren. Ge woonlijk blijven we drie dagen om te drijven. Machtige tijd is dat!" Vaandrig Rinus Visser zat naast vaandrig Wim van Loon en verder zaten er nog acht leden van de „Tho mas More"-groep uit Prinsenbeek. „Het is zo'n beetje traditie geworden dat wij hier komen," zei Wim van Loon, die het woord genomen had, „enkele jaren geleden kwam onze aalmoezenier met het voorstel ,en we waren er natuurlijk direct voor te vinden. Ieder jaar komen we hier nu op drijfjacht. Wanneer de jacht afge lopen is, krijgen we vijf konijnen, die sers moeten de eerste ^eljtnoq^esluiten^Lona^VVH eers^e kl™r «u,mi«LSkSttTiTi?*?Zii"d'"i" schede en Vitesse, van Zwolse Boys en Oostervarlcpr^6716671? RBC en ADO zomede van NAC WH '16 en Brabanüa ZZtglzeTd, om bet daar dan maar by te laten, want tal van andere clubs, die twee zullen zich evenmin aan de veilige drie of vier punten méér verwierven, kant voelen. CEN club met uitgesproken kampi- oenskansen, nóch met uitgespro ken degradatiegevaar is bij deze com petitie-wende evenwel (nogniet te ontdekken en rekening houdende, dat die tweede helft altijd zwaarder erin ..hakt" en het uithoudingsvermogen de conditie in het algemeen, uitermate op de proef wordt gesteld, kan er op worden gerekend, dat in de resteren- I de dertien (c.q. 14) ontmoetingen de oudere eerste klassers nog eens extra van leer gaan trekken, zodat een mis schien nóg interessantere tweede com petitie-helft voor de boeg is. In 1 C is deswege Emma—Sparta een belangrijke match, vooral omdat Terlouw c.s. de laatste weken zich ir. stijgende lijn bewegen; een zege voor de Rotterdammers zou deswege niet behoeven te verbazen. BW moet uit een ander vaatje gaan tappen, als het tenminste verder nog mee wil tellen; contra HBS moet dat om te beginnen succesvol kunnen gebeuren. Xerxes kan VVV, mits dit zelf van Brabantia wint hetgeen wei lukken zal weer op de tweede plaats brengen, als het SW weet te kloppen; niet uit gesloten. Bleijerhcide zien we WH '16 met ledige koffers terugzenden, hetgeen NAC in de kaart spelen zou zijn, wanneer de Bredanaars er in slagen bij Longa te zegevieren; geen gemak kelijke opgave, maar met succes te volbrengen: ongetwijfeld, als gespeeld wordt zo als legen Emma'. PSV krijgt nog een zware dobber aan Sittardia. In 1 D zullen méér ogen gericht zijn op FeijenoordEBOH en Eindhoven RBC, dan op MauritsWillem XI. In deze laatste ontmoeting staat immers een zege van de tricolores tevoren vast! Feijenoord heeft thuis een goede kans om de jongste Dordtenaren te verslaan. Voorlopig kan die de R°o- sendaalse Oranje-witten bij van Me lis c.s. niet worden meegegeven, maar na die jongste overwinning op de Lui ten...! Limburgia zien we van Ju liana winnen, doch DHC komt hoog' stens tot een gelijk spel tegen Noad. Hermes heeft nog niet over Excelsior gezegevierd, evenmin als ADO over MVV. De tiveede klassers WAT hierboven geschreven werd over de situatie in de hoogste re gionen, geldt evenzeer voor de tweede klassers. Twee koplopers-met-voor sprong tellen we hier: Wilhelmina in 2 A en Dosko in 2 B: beide met twee punten. Zwakke broeders in A zijn Desk, schijndei en Kolping, terwijl Middelburg, dit in 2 B is. Wonder hoe de ontwikkeling hier in haar werk zal gaan. In 2 A kan Helmonda Zondagavond de leiding van Wilhelmina overnemen (deze is vrij), wanneer Desk een ne derlaag wordt bezorgd; we vrezen het ergste voor de lui uit Kaatsheuvel. Kolping zal weinig kans krijgen con tra sartó, evenmin als TOP tegen Helmond. De Valk heeft op eigen grond iets betere papieren dan Oss, doch SET zal wel raad weten met Schijndei. Zeer belangrijk is de ontmoeting in Bergen op Zoom tussen Dosko en ltAC (2 B). De Rijenarcn hebben een ploeg, die uitstekend spel ontwikkelt en op Rozenoord is deswege een op hoog peil staande wedstrijd te verwachten. Voorlopig is een kleine zege voor de thuisclub het meest aannemelijk, maar dan zal alles gegeven moeten worden. TSC krijgt de handen vol aan Vlissingen, doch zal daarvan niette min wel weten te winnen. Internos zal op zijn beurt wel raad weten met Goes, hoewel die jongste overwinning der Goesenaren in Vlissingen tot na- dfenken dient te stemmen. Alliance gaat zeer waarschijnlijk de ontmoe ting contra MOC in volledige winst omzetten. Middelburg zal zeer goed op dreef dienen te zijn om Rood Wit de winst te ontnemen. En dan is daar tenslotte nog Ter- neuzen-Baronie. De Z.-Vlamingen blij ken voor geen enkele tegenstander een te onderschatten partij te zijn en we voorspellen dat ook de grocn-wille Eiredanaars alle zeilen bij moeten gaan zetten, om met de zo onmisbare punten terug te kunnen keren. De derde klassers ^MJDOK staat in 3 B nu reeds tien weken aan de kop en het wordt slechts bedreigd door Heusden, dat vier punten minder heeft. De leider heeft Zondag RKTW te gast en dus zal het de voorsprong wel weten te be houden. Heusden heeft het nogal wat moei lijker contra RKDVC, doeh zal de winst ook voor zich opeisen. OJC is reeds bij voorbaat verloren contra Concordia en ook Zwaluw zal zal verliezen van Baardwijk. Hierony- mus heeft echter nog niet van St. Mi chielsgestel gewonnen, evenmin als R WB van Qno Animo. In 3 C is Roosendaal nog steeds de ongeslagen leider met thans niet min der dan 6 punten voorsprong op WSC, nummer twee op de ranglijst. Er zullen bijzondere dingen moeten gebeuren, als Dongen, de gastheer van morgen, dit predicaat kan ontnemen. VES krijgt het zwaar te verantwoor den contra BSC. hetgeen niet veron dersteld kan worden van Virtus tegen RKC. Zierikzee zal op zijn beurt Hero niet kunnen kloppen, evenmin als SCO bij WSC winst zal weten te boeken. DHV hpeft een kansje op gelijk spel contra WVO. Hulst heeft in 3 D zijn voorsprong op nummer twee: RKFC, tot vijf pun ten opgevoerd en het heeft er dus al les van, dat de titel in Hulst terecht zal komen. De wedstrijd tegen RCS zal echter op volle kracht moeten worden gespeeld. Axel gaat waarschijnlijk opnieuw winnen, nu van Corn. Boys Biervliet moet goed resultaat tegen Zeelandia kunnen bereiken, evenals Breskens contra N.-Borgvliet. De Zeeuwen gaan het Odio vermoedelijk erg moeilijk maken. De vierde klassers QVV-HVCH is de belangrijkste ont moeting in 4 D. Dat wordt winst voor de thuisclub. RKJVV heeft thuis iets betere papieren tegen Vlijmense Boys. Deso—Zaltbommel wordt een puntenverdeling. evenals bij Wit Zwart—Raamsdonk. In 4 E heeft Voab het gemakkelijk bij Broekhoven, doch een zwaardere opgave krijgt Ons Vios contra SVG! PCP zal bijzonder op dreef moeten zijn om succes bij Were Di te kunnen behalen. Ook in 4 F slechts drie wedstrijden. Zundert zal thuis weten te winnen van Groen Wit. evenals Veerse Boys van Breda. CAB moet in staat zijn 'n gelijk spel te behalen tegen Boeimeer. Steenbergen staat voor een niet een voudige opgave bij De Schutters en wellicht gaat ook bij Grenswachters- Halsteren de strijd gelijk op. Kaaise Boys zal niet opgewassen zijn tegen SC Gastel, evenmin ais HSC contra NSV. In 4 H büjvcn Hontenisse en Luc- tor om de bovenste plaats strijden. Steen heeft nu Hontenisse te gast en Luctor moet zich niet Oostburg meten. We zijn erg benieuwd naar de resul taten. Zuilen het verrassingen zijn? Aardenburg zal wel raad weten met IJzendijke. doch een puntenverdeling ligt meer in de lijn bij Clinge—RlA. EMM zal niet opgewassen zijn tegen Goewacht, daarvoor is het krachtsver schil te groot.

de Stem | 1954 | | pagina 9