Fraaie prestatie van N.A.C. bij P.S.V. Rood Wit beet lel van zich af - o Spannende ontmoeting met puike eerste helft E.B.O.H. eindelijk gesneuveld Eindhoven won het duel tegen Willem I! Baronie - R.A.C. 1 Alweer oneven goal nederlaag van R.B.C. Ditmaal ruimte voor Terneuzen SPORT IN 'T KORT Verrassende zege van Middelburg bij (onvolledig) M.O.C. Henk v. d. Langenberg scoorde enige doelpunt uit vrije trap Het Alliance-net is getroffenmaar.... Hoogspanning voor R.A.C.-doel TWEEDE BLAD MAANDAG 21 DECEMBER 1953 ^-Corg met dt Kerstdagen voor voldoende CHIEF WHIP al tientallen jaren de fijne Virginia, die èlk feest extra-luiste! bijzet P.S.V.-N.A.C. 1-1 Canjels maakte uit straf- schop verdiend gelijk LILT was voor Nac's midvoor Canjels weggelegd, in deze middag de ver diende Bredase gelijkmaker te scoren, nadat Hoogenhuyzen zijn uitstekend gericht schot door de PS.V.'er Btussc- lers met de handen gekeerd had ge zien. Moge het spel, vooral in de eerste helft, van P.S.V. iets beter zijn ge weest. het niet te stuiten élan van Nac. vooral in de tweede helft, over rompelde de huisclub zo totaal, dat oe rood-witten er geen ogenblik meer in konden slagen hun scherpe wapenen der techniek te ontplooien. Het eerste moeilijke werk kreeg Hendriks bij een schot van Waterman te verwerken. Dit betekende de derde corner van P.S.V. in de eerste vijf minuten. Nac's enthousiasme wist de strijd in evenwicht te houden. Toen bij een goede aanval over links, Can jels met een uitstekende kopstoot het de P.S.V.-doelman lastig wist te ma ken. moest even later Steiger bij een strak schot van Hoogenhuyzen de eer ste hoekschop op het P.S.V.-doel af staan. P.S.V. wist echter weer terug te komen. In de 29e minuut zond Dil len een scherp schot in dat via de binnenkant van de paal doel trof (10). Hoogenhuyzen slaagde er in om Steiger nogmaals in moeilijkheden te brengen, waarna het tijd was cm thee te drinken. Het élan waarmede Nac de strijd na de thee heropende plaatste de rood- witten volledig met de rug tegen de muur. Met uitzondering van keeper Hendriks stond geheel Nac meerma len op de helft van een machteloos P.S.V. Toen bij de zoveelste opeenho ping voor Steiger's doel deze tever geefs uitliep, keerde Brusselers het door Hoogenhuyzen ingezonden schot met de handen. Penalty! Canjels plaatste zich achter het leder en de gelijkmaker passeerde Steiger (11). Nu leefde de strijd weer geheel op en ook P.S.V. vocht weer voor de over winning. DHC-RBC 2-1 Voor rust gaven bezoekers de toon aan ONMIDDELLIJK na aanvang; van de weliswaar zeer belangrijke, doch niet op bijster hoog peil staan de ontmoeting;, zond Bruyninckx de bal met een lange pass naar Vermunt, maar R.B.C.'s rechtsbuiten schoot uit vrij gunstige positie meters ver naast. De oranje-witten wisten hun veld- meerderheid nog enige tijd te doen voortduren, doch de Delftenaren na men geleidelijk aan het heft in han den en konden verder gedurende vrij wel de hele eerste helft een lichte veldmeerderheid onderhouden. Vijf minuten voor de pauze werd een snelle Delftse aanval de bezoekers noodlottig, want uit een lange voor zet van DHC's rechtsbuiten Willigen 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 i 4 4 sior. 4 Hier werd de situatie: Eerste klasse D EBOH 0 Willem II 4 Eindhoven Hermes DV! J Excelsior 4 MVV Feijenoord Noad 5 ADO 4 Juliana Limburgia J RBC I DHC Maurits J^IMBURGIA komt de eer toe 't tot gisteren nog ongeslagen Dordtse EBOH de eerste neder laag (2-1) te hebben toegebracht. Intussen boften de Benjamins de zer afdeling, dat Willem II bij Eindhoven verloor (5-4), waardoor J zij met een punt voorsprong de J leiding konden behouden. Willem II moet intussen de tweede plaats delen met v. Melis c.s. Feijenoord klopte Maurits met de oneven goal (2-1) en met dezelfde cijfers verloor het dappere RBC in Delft bij DHC (2-1). Hermes DVS won J van Juliana (2-0) en een opmerke- t iijke zége boekte Noad bij ADO (0-1). Uitgesproken (4-1) was de overwinning van MVV op Excel- 12 8 3 1 19 23-14 J 12 9 0 3 18 46-18 12 8 2 2 18 34-17 12 8 2 2 lf! 24-14 12 Z 5 2 15 23-15 12 6 1 5 13 26-17 12 6 1 5 13 17-12 J 12 3 4 5 10 11-23 12 4 I 7 9 15-19 12 3 2 7 8 12-25 12 3 2 7 8 18-32 12 2 3 7 7 15-26 12 1 4 7 6 18-32 12 1 4 7 6 8-26 kreeg diens buurman de Wit het leder vrij en v. Osta's noodsprong kon de eerste treffer van de middag niet on gedaan maken (1—0). RBC reageerac met een fel tegenoffensief maar kreeg voorlopig nul op het request. Jammer, dat de Roosendaalse aan- valslinie gedurende de eerste twintig minuten van de tweede helft zo op vallend doorzichtig handelde! De Delftse backs konden daardoor keer op keer ingrijpen en zo liepen RBC's talrijke en vaak handig geplande at taques telkenmale op niets uit. De Delftenaren kropen door het oog van de naald, toer. Vermunt tijdens een heftige doelworsteling twee keer inzet te en DHC-spil v. Geest evenzovele malen de bal van de fatale lijn trap te! In de 28e minuut na de wisseling bracht v. Oostrum uit een prachtige voorzet van Dijkman 2—0 op het sco rebord en twee minuten voor het ein de slaagde Knobel, tijdens een alge mene aanval erin de eer van RBC te redden (2—1). EINDHOVEN-WILLEM II 5-4 Tricolores moesten voor sprong prijsgeven [WIET A. van Melis onder de lat was het al spoedig een overwegend Willem II. dat Eindhoven zijn wil op legde. Vooral de Eindhoven-verdedi ging kwam onder druk te staan. Na tien minuten moest de blauw-witte- doelman van Gemert reeds zwichten, toen Formanoy zich net leder voor zijn voeten zag gestompt door de in het nauw gebrachte van Gemert bij een schot van Becx (01). Zeven mi nuten later had dezelfde speler weer succes (0—2). De geleidelijk zich her stellende Eindhoven-verdediging kon niet verhinderen dat ook Becx, na 35 minuten, uit een aangeven van v. Roessel vermocht te scoren (03). Nog voor rust slaagde er Schmidt in voor Eindhoven te doelpunten (1—3). Ook de tweede helft bleek voor oe Tilburgers te zijn. Nog geen vijf mi nuten was na de hervatting gespeeld toen de Jong de voorsprong der tri colores op 14 bracht. De blauw-wlt- ten, door deze achterstand allerminst gedeprimeerd, begonnen aan een niet gedachte ommekeer. Een bliksemof- fensief openend, deed Willem II alle initiatief ontnemen en zeven minuten na het laatste Tilburgse succes begon de aftakeling bij Willem II volkomen, door een succes van v. Melis. Het was alleen nog Eindhoven dat speelde. Na 20 minuten was de achterstand reeds tot 34 ingekrompen door een doel punt van Lauwers. Tien minuten la ter kwamen als gevolg van een volle dige debacle in de Willem Il-verdedi- ging. beide ploegen door v. Melis op gelijke voet. Nog tien minuten waren er toen nog te spelen. Feijen smaakte in deze faze het genoegen Eindhoven de overwinning te bezorgen (54). LONGA BRABANTIA 1—0 Bar slecht spel ETR is in deze ontmoeting bar slecht voetbal gespeeld. Hard werd wel ge zwoegd doch met to weinig elan om succes te kunnen boeken. Dat Longa tot een overwinning is gekomen is voorat te wijten aan een korte ver slapping in de Eindhovense verdedi ging. Longa startte veelbelovend door en kele vinnige aanvallen, welke echter allen door doelman Wouters onschade- delijk gemaakt werden. In de 19e mi nuut was het v. Hout. die de oal plaat ste naar de rechtsbuiten H. de Kolt; op het juiste moment gaf deze terug naar v.d, Hout, die naast doelman Wouters tikte (10). De talrijke kan sen welke de Brabantia-ploeg kreeg bleven alle onbenut daar de Eindho- venaren te veel in de breedte speelden. Na de hervatting legde Longa het accent meer op de verdediging, doch ook nu konden de bezoekers niet tot scoren komen ondanks enkele goede kansen van v. Zandvoort (linkshalf) en v. Elderen. De Longa-verdediging wankelde enkele malen, doch stortte niet ineen. ADO-NOAD 0 1 Enthousiasme der gasten gaf de doorslag WOOR de rust was het Noad dat het beste van het spel had, maar de Tilburgenaren kwamen niet tot sco ren, evenmin als de gastheren. Na de thee begon Ado flink aan te pakken. Rosmalen die de bal ingooi de, bereikte daarbij linksbuiten Smits, welke speler een verre pass zond naaij midvoor van Dam, wiens schot tegen de kruising van de lat belandde. Na plm. 25 min. spelen plaatste rechtsbuiten de Wilde van Noad de bal over de breedle van 't veld naar Louer. die meteen terugspeelde naar van Leeuwen; het schot dat volgde was onhoudbaar voor doelman Kok (0—1). Daarna ging Noad in de ver dediging en al werd het spel wat vin niger. Rombout c.s. gaven de gast heren geen kans om gevaarlijk te kun nen worden waardoor de overwinning aan de meest enthousiaste ploeg kwam. ROOD WIT—TERNEUZEN 3—0. Royale en verdiende zege voor de Sint Willebrorders Het er steeds beter inkomende Rood Wit had weinig moeite met Terneu- zen, dat zich wel hardnekkig verde digde, maar dat uiteindelijk niet was opgewassen tegen de St. Willebordsc aanval. Dat bleek feitelijk reeds na enkele minuten. Piet Kas kreeg het op zijn heupen en drentelde naar het vijan delijke doel om met een fraai en zui ver geplaatst schot te besluiten (1-0). Even moest doelman Kas de handen uit de mouwen steken om enkele vinnige Terneuzenaanvallen te onder scheppen. Het ging de keper heel goed af en de Zeeuwen kregen zodÖende geen voet aan de grond. Op de an dere helft van het terrein vloog een gevaarlijke kopbal van Jan Kas over het doel heen, terwijl een schot van Cor Heeren door de doelman keurig werd gestopt. Even later kwam de bal tegen de Terneuzenlat terecht. In de tweede helft bleef St. Wille- brord zich van zijn beste zijde laten V.V.V. weer bedreiger vai j Emma DLEIJERHEIDE heeft VVV. dat zelf met 2-0 over HBS zegevier- de, weer aan de tweède plaats op de ranglijst geholpen, door de Schiedammers met een 1-0 neder- laag te retourneren. Emma had niet de minste moeite met WH l '16, dat met 5-1 werd geklopt en l nu angstig dicht de onderste plaats l begint te naderen. Xerxes werd l 5 door BW gevloerd" (1-2) en l Longa bleef thuis de meerdere 2 van Brabantia (1-0). NAC heeft een keurige prestatie geleverd door bij PSV gelijk te spelen (1-1) en zeer fraai was het gelijke spel (3-3) ta. van Sittardia contra Spar- De stand werd als volgt: Eerste klasse C Emma 12 8 3 1 18 33-32 VVV 12 5 7 0 17 28-18 SVV 12 7 1 4 15 29-18 PSV 12 (i 3 3 15 26-19 Sparta 12 6 2 4 14 24-18 Bleijerheide 12 5 3 4 13 15-18 BW 12 5 2 5 12 26-21 Xerxes 12 5 2 5 12 20-21 Sittardia 12 5 1 6 11 26-26 Longa 12 4 3 5 11 20-22 Brabantia 12 3 3 6 9 16-22 WH '16 12 4 1 7 9 22-37 NAC 12 3 2 7 8 20-22 HBS 12 1 1 10 3 16-37 Henk Pellikaan en bij Baronie-R.A.C. /"ANDER de talrijke toeschouwers op de tribune bij Baronie, dat de zeer spannende ontmoe ting tegen RAC uiteindelijk met 1-0 won, bevonden zich ook het lid van de Technische Commissie van de K.N.V.B.. Henk Pellikaan en Kees Rijvers. De heer Pellikaan, die vaak wedstrijden tussen tweede Was sers bijwoont het moet van de jeugd komen, is zijn mening, en terecht.' was vooral geïmpo neerd door het spel van de RAC- rechtsbinnen Brooymans, Kees Rijvers spraken we na af loop van de wedstrijd. Hij vertelde, dat hij nog wel drie weken ge dwongen rust zal moeten nemen overigens geneest de blessure van zijn enkel nu uitstekend vooraleer hij weer voor Stade Francais uit zal kunnen komen. Beide voetbalcracks, Pellikaan reeds lang op non-actief en Rijvers hadden hun zonen mee genomen. Vroeg geleerd is oud ij gedaan! zien. Een vloeiende combinatie tussen Piet Kas en Cor Heeren werd door de laatste besloten met een schot. De bal kwam tegen de paal terecht, maar rolde via deze over de doellijn (2-0) Nog enkele van dezelfde en gevaar lijke charges werden door de Rood- Wit-voorwaartsen te zien gegeven. Toen eenmaal het defde doelpunt was gevallen brak alle tegenstand en was de wedstrijd in feite gespeeld. Het staat thans vast, dat de lan- denwedstrijd Nederland-Hongarije, zwemmen, schoonspringen en water polo, in het nieuwe open bad te Arn hem zal worden gehouden, en wel op Zaterdag 10 en Zondag 11 Juli a.s. De Antwerpenaar Vingerhoedt heeft het tournooi om het kampioen schap van Belgie 7>A gewonnen. Hij won al zijn partijen en behaalde 12 1 matchpunten, hoogste serie 252, alg. gem. 26.86, een zeer fraai resultaat. De dappere Zeeuws Vlamingen hebben weliswaar met 3-0 bij Rood-Wit verloren, maar dat konden de optimistisch kijkende jongens niet weten, toen onze fotograaf ze vóór de wedstrijd voor de lens kreeg! Ziehier de sympathineke ploeg: Zittend van links naar rechts: H. de Bock, Kremers, J. v. d. Hooft; 2de rij: E. van Waes, J. Pycke J. Koch; staande: Riemens (grensrechter), M. Klouwers, S. Jansen, E. Sandrini, J. Frankee, J. Gort en P. 't Gilde (bestuurslid). ALLIANCE—DOSKO 2—3. B'ergenareii veroverden met moeite de zege In een fraaie strijd kon DOSKO in Roosendaal een kleine, verdiende over winning behalen op een fel en zeer goed spelend Alliance, dat Vos en Mattheeussens als uitblinkers had. De meer dan drieduizend toeschou wers kregen een buitengewoon boei ende en enerverende eerste helft te zien. waaruit wel bleek, dat de DOSKO-anen beter zijn getraind dan de Roosendalers, die echter niet in snelheid, maar w-el in technisch op zicht te kort kwamen. Het spel ging razend snel en met wisselende aan vallen op en neer. De Bergse achter hoede maakte geen sterke indruk en de Alliance-voorwaartsen wisten her haaldelijk de defensie uit verband te spelen. Aan de andere zijde viel te genieten van voortreffelijk samenspel tussen de internationals Overbeeke en Bcnnaars. Zij kregen vooralsnog geen kans Vette c-s. in verlegenheid te brengen. Eenmaal moest Veenhof een bal van de voeten van Bennaars af rukken. Hij deed' dat voortreffelijk. Alliance mocht in de 14e minuut een vrije trap nemen. Linksbuiten Sep plaatste de bal hoog voor doel. Tonnie Wijkmans ving op, plaatste naar Mat- theeusens, die met een fraaie trekbal Hoonert het nakijken gaf (10). De strijd bleef op en neer gaan. DOSKO begon iets harder door te drukken. Alliance viel evenzeer fel aan. maar een doelpunt van Mattheeu- sens werd door een handsbal van Sep afgewezen. Het eerste DOSKO-succes kwam in de 30e minuut. Van links kwam een voorzet, die door Bennaars werd ingekopt (11). Een loei van Overbeeke ging even later over. In de 40e minuut maakte Vette een kleine fout. Hij kopte ongelukkig voor de voeten van Machielsen, die hard inschoot (12). De tweede helft begon nu met een fel en zeer aantrekkelijk DOSKO- offensief: af en toe onderbroken door een Alliance-aanval, slechts zelden echter gevaarlijk. In de 5e minuut kopte Bennaars (in buitenspelpositie!) tegen de lat. Tweemaal echter elkaar plante Overbeeke een bal over de kooi, totdat er in de He minuut aan de andere kant weer enige sensatie viel te beleven. Mattheeusens, deze middag in topvorm, nam een corner, die door Wijkmans werd ingekopt en door Hoondert maar half werd opge vangen. Een der backs bracht vanaf de doellijn de bal weer in het veld. Langzamerhand leek een Roosen daalse nederlaag onafwendbaar. Her haaldelijk verschenen de Bergenaren voor het Alliance-doel- In de 21ste minuut gaf Lobbenzo een voorzet, die Bennaars inknalde (13). Dit doel punt besliste de strijd, die door de Rooscndalers sportief werd uitgevoch ten. De beloning bleef niet uit, want Wijkmans doelpuntte enkele minuten vóór het einde (23). jf^E WEDSTRIJD was reeds tot in de 27ste minuut van de tweede helf ge naderd, toen de RAC-linksbinnen Nico v. d. Steen, bijgesprongen in de overigens zeer sterke Rijense defensie, een vrije schop tegen zijn team ver oorzaakte. Henk v. d. Langenberg, nam hem van wel twintig meter van doel man Peerden verwijderd. Ongelooflijk hard zeilde het leder naar de rechter bovenhoek, over het muurtje van RAC-spelers heen. De Rijense doelman sprong iets te laat en slaagde er slechts in de bal met zijn vingers te beroe ren; dit bleek onvoldoende om hem uit het net te houden en met een plof viel het leder achter Peerden (1-0). Dit is uiteindelijk ook het enige doel punt geweest, dat in deze ongelooflijk enerverende ontmoeting gescoord ge worden is. Rijense voorhoede speelde te kort Gedurende de eerste helft heeft RAC een groot deel gedomineerd. Zijn spel stond ongetwijfeld op hoger niveau dan van de gastheren, die zich gelukkig mochten prijzen, dat hun defensie er zo uitstekend in was. En toch zouden de Rijenaren misschien in die periode een kleine voorsprong hebben kunnen nemen, als hun aan- valsline haar samenspel niet tot zo dicht bij het vijandelijke doel had doorgevoerd. Rechtsbinnen Brooy mans kon nog zulke fraaie openingen maken en nóg zulke mooie passes af geven. zijn medespelers verzuimden vrijwel steeds op het goede moment te schieten en dat treuzelen werkte bovendien een voortdurend succesvol ingrijpen der groen-witte achterhoede met een puike Jan Kools onder de lat en de hard werkende spil en kant- halfs voor zich. STERKE DEFENSIE. van Eyk, die als de meeste van zijn team uitstekend kopwerk liet zien. FELLE WEDSTRIJD. ....Even tevoren had de scheidsrechter de maker (Hop mans, tegen achterzijde van het doel) buitenspel zien staan en dus werd het doelpunt prompt geannuleerd. Zit tend op de voorgrond, Vette en geknield naast deze, diens doelman Veenhof (beide Alliance). Dosko won tenslotte met 2-3. Een zeer sterk spelende Rijense achterhoede cn middenlinie, met spil W. van Eyk als uitblinker, belette op haar beurt bij herhaling de groen witte aanval, waarin de geblesseerde Graauwmans vervangen was door Piet Adriaansen, tot scoren te gera ken. Henk van den Langenberg, zeer actief, beweeglijk, snel en als steeds bizonder gevaarlijk, werd met goed gevolg de voet dwars gezet door spil Het is van stonde af aan een zeer fel betwiste wedstrijd geweest, waar in het doorgaans fors, maar noiot uit gesproken ruw is toegegaan. Slechts na de hervatting werd het ietwat te hard. maar toen Henk Lokhoff na een botsing het veld moest verlaten (Biemans kwam hem op de rechtsbui tenplaats vervangen) kalmeerden de gemoederen weer, dank zij ook scheidsrechter Intven, die de zware opgave over het algemeen verdienste lijke heeft vervuld. Tien minuten voor het einde moest bij RAC midvoor J. Maas worden geremplaceerd door de Zwart, en hoewel van weerszijden hard gewerkt werd om wijziging in de stand te brengen, is dat niet meer gelukt. SNELLE AANVALLEN. Van de aanvang af ging het in snel tempo van doel tot doel en di verse keren ontstonden hachelijke situaties voor beide netten. Een vrije schop tegen v. d. Langenberg ver oorzaakt en een daaruit ontstane hoekschop bracht Roelandt, deze mid dag weer aan de zwakke kant. gran dioos om zeep. Na een kwartier was er een zeer gevaarlijke situatie ont staan uit een overrompelende aanval der Rijenaren doch met schieten brachten deze er minder van terecht. De druk op het Bredase doel werd intussen steeds groter en in deze phase verrichtte Ritzen terugge komen schitterend werk. In de 33ste minuut kreeg het enthousiast meelevende publiek een schitterende aanval van Baronie voorgeschoteld, door Adriaansen-v. d. Langenberg- Lokhoff en nogmaals v. d. Langen berg; diens keiharde kopbal scheerde echter juist de lat. In het laatste kwartier voor de thee kwam Baronie er iets beter in, maar schietkansen werden zeldzaam geboden. BARNIE NU BETER. Na de hervatting stond het bij de thuisclub vertoonde spel op hoger peil en de strijd ging nu meer gelijk op. Overigens had het vinnige schot van Brooymans een prachtspeler! in die 5e minuut beter lot ver diend: nu ketste het van de paal terug het veld in. Ook de kanjer van Nico v. d. Steen in de 10e minuut uit een vrije trap tegen Baronie, beland de tegen het houtwerk; de kogel, even later van Brooymans, maakte Jan Kools op fraaie wijze onschade lijk. Daarna drong Baronie meer op en de Rijense defensie kwam nu voor moeilijk oplosbare gevallen te staan. Daaruit kreeg Baronie in de 27ste minuut die vrije trap te nemen, wel ke v. d. Langenberg met dat pheno- menale schot in het winnende doel punt omzette. Vlak voor het slot kreeg Rijen, middels invaller de Zwart nog een unieke kans om gelijk te maken, maar deze kon die niet benutten. Een puntenverdeling zou de krachtsverhouding beter hebben weer gegeven. Doelman Peerden (RAC), de handen bezwerend boven Piet Adriaansen (Baronie) uitstekend, weet opluchting te brengen tijdens deze zeer gevaar lijke aanval van Baronie, dat na ener verende strijd met 1-0 van de Rijena ren won, uit een vrije schop in de 27ste minuut na de rust door Henk v. d. Langenberg (geheel rechts) in een doelpunt omgezet. GEEN WIJZIGING IN KOPGROEP rAE VIER CLUBS, welke de kop groep vormen, hebben hun po sities onverminderd kunnen hand haven. Dosko had weliswaar veel moeite bij Alliance, maar won uiteindelijk met 2-3. Baronie kwam tegen RAC eveneens met de hakken over de sloot (1-0), ter wijl Internos en TSC op hun beurt met de oneven goal wonnen, resp. bij Vlissingen (2-3) en contra Goes (1-0). Rood Wit schoot op eigen grond weer eens uit z'n slof en zond Terneuzen met een 3-0 nederlaag retour. MOC werd on verwacht geklopt door Middelburg (1-2). Ziehier de stand: Tweede klasse B Dosko 11 8 2 1 18 38-21 Baronie 11 7 1 3 15 28-18 Internos 11 7 1 3 15 31-22 TSC 11 6 3 2 15 17-1 Vlissingen 11 5 1 5 11 28-19 RAC 11 4 3 4 11 25-19 Terneuzen 11 4 1 6 9 23-25 Alliance 10 4 0 6 8 16-24 Rood Wit 11 4 0 7 8 21-23 MOC 10 2 4 4 8 12-20 Goes 11 3 1 7 7 15-21 Middelburg 11 2 1 8 5 14-32 MOC—MIDDELBURG 1—2. Wedstrijd van gemiste kansen De Middelburgers hebben het klaar gespeeld om het Bergse MOC een nederlaag toe te brengen. Wel kwant deze zege tot stand negen minuten voor het einde, maar zij was alleszins verdiend. Want de Bergenaren heb ben een beetje met hun, reeds in de 5e minuut van de wedstrijd genomen, voorsprong, gespeeld. Legio kansen hebben zij gehad om de te lichte voorsprong te vergroten. Maar men vocht niet zo hard voor een doelpunt. Nu kan daar aan wor den toegevoegd, dat het de Bergena ren ook niet altijd meezat. Middel burg nam het eerst het heft in han den, maar moest dat toch weer gauw afstaan aan de thuisclub. Na 5 min. maakte invaller linksbuiten Mourer een zeer beheerst doelpunt (10). Midvoor Jansen kreeg kort achter el kaar twéé opgelegde kansen om de score te verhogen, maar miste jam merlijk. Het verdere gedeelte van de eerste helft kenmerkte zich door snel le aanvallen aan beide kanten, maar geen der partijen kon het net nog vinden. Ook de eerste tien minuten na de hervatting waren de gasten het meest aan bod- Maar hun voorhoede faalde eveneens. Ook Jansen, die het voor de thuisclub probeerde, slaagde niet. Enkele hoekschoppen op de veste van doelman Versluis leverden grote moeilijkheden op, maar Versluis hield zijn doel schoon. Doelman Proost van MOC (doelman de Rijk kon wegens een opgelopen blessure niet spelen) stond 10 minuten voor het einde machteloos tegenover het schot, dat rechtsbuiten Outermans op hem afzond (11). Een minuut daar na moest hij weer vissen, toen links binnen Hercules in buitenspelposi tie? een korte droge knal op zijn doel zond (12). De thuisclub moest het in deze wedstrijd stellen zonder De Rijk. Bogers, Veraart en Bennaars, wat een grote handicap betekende. TSC-GOES 1-0 Spanning tot <le laatste seconde Wie verwacht heeft, dat TSC aan Goes een zacht eitje zou hebben, bleek zich danig te hebben vergist. Immers tot de laatste minuut vochten de bezoekers, die een frisse, vlotte partij speelden, voor de gelijkmaker. Dat deze echter niet is gekomen, was in hoofdzaak te wijten aan de te zaciite schoten, welke l>ij doelman Baaten geen genade vonden. Vanaf het begin gingen de partijen goed tegen elkaar op, met de thuis club iets in de meerderheid. Voor doel was de juiste afwerking evenwel zoek. Doch ook de aanvallen van Goes waren niet van gevaar ontbloot, zo zagen wij eens een voorzet van rechts, buiten bereik van Baaten. tegen de lat ketsen, waardoor de gastheren aan een zeker doelpunt ontkwamen. Voor rust slaagde geen der partijen erin te scoren. De tweede helft begon de thuisclub met een hevig offensief, doch de rood witte verdediging met haar sublieme keeper aan het hoofd, wist voorlopig erger te voorkomen. Eindelijk na 20 minuten moest hij zwichten voor een welgemikte schuiver van de wit, na dat deze de bal van de Kruising vrij voor zijn voeten kreeg (1-0). Tegen het einde zette Goes nog eens alles op alles, om tenminste nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, doch zij mochten hierin niet slagen. (Advertentie)

de Stem | 1953 | | pagina 5