Er zijn honderden variaties op het SIAMESE TWEELINGEN marskramer stelde zich voor als schoonheidsspecialist thema der V Wetenschap Mijn dochter hanteert 'n lepel nop' voor vele raadselen Glamour: nu ook voor Natascha? Brief van Joke De 13e Fashionweek Voorjaarscollecties met verrassende kwaliteiten A msterdam Een bewaarplaats voor aardappelen DE BOTERHAM IS OOK BELANGRIJK! Geuren uit de keuken VRIJDAG 27 NOVEMBER 1953 Chang en Eng: wereldberoemd Groen ten -kalen cler 7/V het Friese dorpje Mo- lenend is korte tijd ge leden een Siamese twee ling ter wereld gekomen, en, zoals te begrijpen is, heeft dit geval in medi sche kringen sterk de aan dacht getrokken, temeer, daar dit - voorzover be kend de eerste samen gegroeide tweeling is, die in ons land levend is ge boren. De kinderen, die met de voorkant van het lichaam zijn samenge groeid, zullen wellicht kunnen worden geschei denhoewel de kans groot is, dat zij bepaalde vitale organen gemeen hebben. Wanneer deze tweeling b.v. over slechts één stel nieren beschikt, wordt separatie in elk geval voor één van beide kinderen een noodlottige ingreep. Overigens kan men in het Friese geval nog niet de juiste diagnose stellen, omdat de kinderen nog te jong zijn om te worden doorgelicht. Immers, door middel van Röntgen-onderzoek zal men /tas met volledige zekerheid kunnen vast stellen, hoe de situatie ligt. Toch zijn er in de ge schiedenis verschillende gevallen bekend van Sia mese tweelingen, die met succes werden geschei den. De eerste maal, dat zulk een poging tot sepa ratie werd ondernomen, betrof „de" Siamese twee ling, de wereldberoemde Chang en Eng, die aan de heup waren samenge groeid. r^eze klassieke Siamese tweeling is niettemin als één individu gestorven. Tijdens het leven van de twee ling waren er tientallen malen chirurgen komen opda gen, die wilden proberen Chang en Eng te scheiden. Tot de operatie werd echter pas besloten, toen één van bei den op ruim zestigjarige leeftijd een longontsteking op liep en stierf. Terstond werden er maatregelen genomen, om het dode lichaam van het nog levende los te maken, doch toen de operatie zou beginnen, bleek ook het nog levende deel van de tweeling te zijn gestorven. Uiter aard werd de separatie tóch verricht, doch al heel spoe dig bleek, dat de tweeling bepaalde onmisbare organen gemeen had, en dat scheiding tijdens het leven dus on mogelijk zou zijn geweest. De Siamese tweeling is bekend geworden over de ge hele wereld. Chang en Eng lieten zich op kennissen, maar ook in de collegezalen der universiteiten bekijken en onderzoeken en op die manier verdienden ze in korte tijd een vermogen. Zij leefden zo normaal als dat onder hun omstandigheden kon: zij waren getrouwd met twee gezusters en ze hadden 32 normale kinderen, waarvan het laatste vorig jaar is gestorven. Chang en Eng, de Siamese tweeling die wereldbe roemd is geworden. Door zich op kermissen en aan medici te vertonen, verdiende deze tweeling een vermogen. i. Het wonder van de celdeling Chang en Eng hadden elk een fraai buitenhuis. Met hun vrouwen leefden ze beurtelings een maand in het huis van de één en daarna een maand in het huis van de ander. Uit hun le vensbeschrijvingen blijkt, dat zij zeer tevreden leefden. Evenals bij normale tweelingen het geval is, hadden zij grote liefde voor elkaar. Wat de één wenste, dat wilde de ander ook. De eerste vraag, die in dergelijke gevallen het eerst bij ons opkomt is: hoe ontstaat eigenlijk een Siamese tweeling? De wetenschap heeft hierop slechts ten dele een antwoord kunnen vinden. Ons uitgangspunt moet zijn, dat we bij gevallen van Siamese twee lingen niet kunnen zeggen, dat twee wezens aan een zijn gegroeid al zou men dat bij oppervlakkige waarne ming wel denken. Het is echter pre- cies andersom. Een Siamese tweeling is evenals een normale één-eiïge twee-ling, slechts één individu, dat zich door bepaalde oorzaken in tweeën heeft gesplitst. Bij een gewone tweeling is deze splitsing volkomen; althans het éne individu komt als twee zelfstandige wezens ter wereld. Bij een Siamese tweeling is de deling niet volkomen geweest. „Kanker" CE zijn tientallen variaties bekend op het thema ..Siamese" tweelin gen. Daarvoor behoeven we niet eens te rade te gaan in de dierenwereld, waar gevallen van onvolkomen cel deling veelvuldig voorkomen. Men denke slechts aan het befaamde kalf met twee koppen of vijf poten, dat op geen enkele boerenkermis mag ontbreken. Het sterkste spreekt wel het geval van een Chinese student, die bij het begin van de tweede wereldoorlog De Canadese vijfling Dionne be hoort tot de „sterke staaltjes" van de natuur op het gebied van cel splitsing. in zou Engelse televisie beetgenomen RICHARD AFTON, die over de Engelse televisie een wekelijks programma voor de vrouw verzorgt waarin een visuele voorstelling van haartooi, schmink en „make-up" een erote plaats inneemt, bracht op 4 November j.I. de TV-kijksters een Belangrijke nieuwigheid. Een expert met lange ervaring vnJ ?Stüd!°'s van Hollywood daad n!, ^nJse vrouwen. die inder- leren no— s 'lee' wat hunnen is de vrm,°nSv-fren' hoe het "logeh.ik te vpriiéoi charme aanzienlijk van J een 3uist gehruik liike knsm^e'i. haarcrême en derge- televis?«?b e Pr°ducten. Vóór het scheen S""! van de B.B.C. ver een t»,of zekere heer Kostelanetz, met sterfa Iange gehaarde man gedurende Anie™kaanse tongval, die Wrïï dnetal minuten uit- egde hoe hij een nette vrouw als de n„J ?e a<ltrit:e Audrey Hurst, die l stond, door een aangepaste naartooi tot een werkelijk wonder zou maken. Na deze korte uitleg verdween hij Aan het slot van het programma ver scheen hij opnieuw met zijn „model" om het resultaat van zijn werk te laten bewonderen. Naar het schijnt waren heel wat TV-kijksters veeleer ontgoocheld doch dat gebeurt wel meer en wekte daarom nog niemands argwaan. Nu veertien dagen later, is echter ontdekt, dat mister Kostelanetz niet alleen geen Hollywoodiaanse schoon heidsexpert is, maar een doodgewone marskramer uit Salisbury, waar de man op het stadsplein iedere dag badzout, zeep en brillantine verkoopt. Staatskleermakers met gebrek aan fantasie DE RUSSISCHE vrouwen willen glamour, elegantere kleding, veriijnde parfums en meer beko rende schoonheidsmiddelenaldus blijkt uit brieven aan de bladen. Zij vragen aantrekkelijker modellen van kleding, zoals afgebeeld in de modetijdschriften en betere kwaliteit in plaats van de „als een zak om het lichaam hangende kleren, de krim pende stoffen, en vloekende schelle kleuren." Sommige vroir en beklagen zich )ver het werk van de staatskleerma- kers en over de vaak- door boeren- motieven geinspireerde patronen. De lijn moet „gecultiveerd'' zijn, aldus lezeressen van een modeblad. voor de militaire dienst werd opge roepen. Evenals alle andere candida- tcn voor het leger, werd deze jonge man doorgelicht en daarbij ontdekte de röntgenoloog een vreemd gezwel ter hoogte van het middenrif. De dia gnose luidde „kanker" en de student werd afgekeurd. Merkwaardig was echter in dit ge val, dat de jonge Chinees nooit last ^/ANMORGEN bracht de post me een brief, waarvan ik het hand schrift met een plotselinge ontroe ring herkende. Die ronde, bijna trouwhartige letters; zij deden me onmiddellijk denken aan Joke. Eens mijn trouwste vriendin. Dat was nog in onze meisjestijd, toen zij zich voorbereidde op haar taak van maatschappelijk werkster en ik al die grote vreugden onderging van een meisje, dat weldra zal gaan trouwen. Juist in die tijd gingen we geweldig in elkaar op. Menige avond zaten we urenlang te praten over de dingen, die ons toen bezig hielden. Voor ons allebei, zo staan de op de drempel van het werke lijke leven, doemden belangrijke vragen op. We gingen voor het eerst denken over God en Zijn bedoelin gen met de mensen, over goed en kwaad en over liefde, In onze on zekerheid grepen we elkaar vast en probeerden zo die weg te zien door de nevel van de toekomst heen. Op de avond voor mijn trouwdag, die het begin van de scheiding tus sen Joke en mij zou betekenen, praatten we lang en ernstig over de waarde van de vriendschap tus sen ons. We beseften allebei hoe anders die vriendschap was ge weest dan dat, wat je normaal als „vriendschap" onderscheidt. Dit was niet een gezellig samen naar de bioscoop gaan en het sturen van cadeautjes op verjaardagen en met van het gezwel in zijn lichaam had ondervonden. Toch besloot hij enkele jaren later, het gezwel langs opera tieve weg te laten verwijderen. Wie schetst de verbazing van de chirurg, die deze jongeman behan delde, toen hij inplaats van een kan kergezwel een flink uitgegroeid embryo in het lichaam van zijn pa tiënt vond! De verklaring lag hier voor de hand. Ook dit was in eerste voege een geval van celdeling ge weest, dat zich echter niet had door gezet. Inplaats van, zoals bij de Siamese tweeling, één individu in tweeën gesplitst te worden, was hier het ene lichaam om het andere heengegroeid. Dit is de eerste maal geweest, dat een jongeman zijn eigen broer ter wereld bracht. Zoals te begrijpen is, had het kind alleen geleefd in de enkele maanden, die aan de celdeling vooraf gingen. De drempel LIET is tegenwoordig ook mogelijk op kunstmatige wijze een derge lijke speling van de natuur tot stand te brengen. Het verlangt van de we tenschap geen grote moeite om bij lagere dieren velerlei soorten Sia mese tweelingen te doen ontstaan. Dit gebeurt, door na de eerste cel deling, de kiem gedeeltelijk in te snoeren. Vooral de watersalamander is tot dusverre een dankbaar proef object gebleken. Behalve interessant zijn deze proe ven van het grootste belang voor die jonge tak van wetenschap, die zich speciaal met de studie der cellen be zighoudt. De wetenschap wordt hier welhaast Goddelijke kunst, doordat zij staat op de drempel van het leven. Misschien zal zo ook eens de dag aanbreken, dat men nog vóór de geboorte van een Sia mese tweeling die toch in de meeste gevallen tot een onge lukkig bestaan is gedoemd kan ingrijpen. Dan zal de we tenschap metterdaad geworden zijn de dienares van het leven. Sint-Nicolaas. Het was een belan geloos met elkaar verbonden-ziin. Toen nam het leven ons beiden op. Joke werd aangesteld in een provincieplaats in het Noorden en ik was al spoedig moeder. In het begin schreven we lange brieven over en weer en daarin vertelden we elkaar hoeveel er van onze verwachtingen was uitgekomen. Toen beperkte de correspondentie zich tot gelukwensen bij verjaarda gen, gekoppeld aan informaties naar gezondheid en tenslotte hield het geheel op. En nu sta ik plotseling, jaren Ia- ter, met een brief van Joke in mijn hand. Wonderlijk; het is alsof die brede stroom van jaren, die er ligt tussen toen en nu, volkomen is weg gevallen. „Ik moest vanavond in eens aan je denken," schrijft Joke, „en eerlijk gezegd schrok ik daar van. Want je' bent maandenlang, ja misschien wel jarenlang, hele maal uit mijn gedachten wegge weest. En hoe kom ik er nu toe, je te schrijven? Nu ik deze woorden op het papier zie staan, is het als of we elkaar gisteren nog gespro ken hebben en dat geeft me ver trouwen om deze brief af te ma ken en te versturen. Er zit met een vraag dwars, die ik je moet voor leggen." En dan vertelt Joke, hoe ze verkering heeft gekregen en hoe zij, die haar hele leven in dienst heeft willen stellen van de maat schappij, nu is beginnen te verlan gen naar het huwelijk, naar kinde ren vooral. „Is dit geen verlooche ning van de belofte, die ik vroeger God en mezelf heb gedaan!" JTNKELE uren na het lezen van deze brief, zit ik zelf te schrij ven, met gloeiende wangen. Dank baar ben ik, o zo dankbaar, want ik begrijp nu pas ten volle, hoe goed en diep een vriendschap kan zijn, dat jaren van scheiding geen bete kenis meer hebben. Echte vriend schap is als een bron die altijd stroomt. Zolang je niet dorstig bent, heb je er geen behoefte aan de bron te zoeken, maar nauwelijks kondigt de dorst zich aan, of je gaat de weg, aan het eind waarvan je de bron weet- De bron, die altijd stroomt, ook al sta je er niet naast om het altijd bekoorlijke vloeien van het water gade te slaan. Vriendschap is één van de rijkste gaven van God. Zij is er niet om de tijd te doden, maar om hem te doen léven. LIESBETH IJ kennen Amsterdam als centrum van handel èn als middelpunt van kunst en cultuur; het is bij gratie van de welvaart dat kunsten en wetenschappen kunnen bloeien en daarom gaat zij zo graag en goed, hand in hand Nu is in de loop der jaren in deze schilderachtige en be drijvige stad een industrie groot geworden die de meest sprankelende geestesgaven in zich verenigt; de dames- confectie. Men kan deze bedrijven zien vanuit de zake lijke hoek, toch zal de charme van lijnen en materiaal de beschouwer betoveren! De werkers in deze bedrijven heb ben een hart voor schoonheid en een brein voor cijfers. Deze combinatie van hoofd en hart brengt een industrie voort, die zulk een belangrijke plaats in de wereld gaat innemen, dat geen buitenlands inkoper zijn seizoen zal inzetten zonder terdege rekening te hc" 'en met de Am sterdamse collecties. De verschillende confectiebedrijven daar, hebben een stichting in het leven geroepen en van 16 tot 21 November werd de 13e Amsterdam-Fashionweek gehouden. Een royaal vallend mantelpakje in fan tasie tweed. Geheel Nederlands fabri kaat- (Milo - Amsterdam). U\E leden die bij deze stichting zijn aangesloten, hebben in deze week hun voorjaarscollecties aan de buiten landse inkopers getoond. Eerst tegen begin December zullen de Nederland se inkopers hun keus kunnen maken. De conclusies die wij trokken na een bezichtiging van de show, zijn deze: Het komend voorjaar zal iets kortere rokken brengen, maar met een grote zoom, want de koper bepaalt zelf de lengte! Ceintuurloze japonnen zullen met ceintuur geleverd worden om de smaak van het publiek te ge rieven. De ligne-princesse is en vogue, ook voor mantels; de aangesloten man tel begint aardig op de swagger „in te lopen". Tailleurs blijven geliefd voor elk uur van de dag, van ochtend tot avond-uitvoering, en veel succes oogstten de 3-pièces, bestaande uit Enkele mantels en tailleurtjes van de fa. Stikke in Amsterdam. mantelpak gecompleteerd door 'n wijd kort jasje. Normaal ingezette mouwen komen nagenoeg niet meer voor en van de mantels worden ze bij voor keur tot 3, 4 lengte opgestroopt! De stoffen IV/IEER nieuws dan in de lijn, is er te vinden in de stoffen. Favoriet voor mantels en pakjes waren kam- garen en alpaca, maar vaak in zulke combinaties dat, een textielexpert nog voor een zoekplaatje zit: wol gemengd met zijde; zijde met nylon; wol, lin nen, katoen en mohair tot een zacht glanzend weefsel verwerkt. Wij, leken kunnen alleen maar zeggen dat het mooi en vooral gedistingeerd was en zeker ook erg practisch want. de mees te stoffen met wol zijn kreukherstel- lend en dikwijls regenafstotend. Voor de zomer werd veel katoen en zware popeline gebruikt. TTET BEWAREN van aardappelen -*-1 in de winter vereist enige zorg, maar de mens zou de mens niet zijn. als hij niet een middel gevonden had om het zichzelf zo eenvoudig moge lijk te maken. Dat middel is ten minste voor gebruik thuis de aard- appelkist. sneetjes brood door het kaasbeslag halen en vlug aan weerskanten bruin ^/OOR ONZE GEZONDHEID is het van belang, dat zowel de broodmaaltijden als de warme maaltijd goed zijn samengesteld. Wij schieten er niet veel mee op als onze warme maaltijden op de juiste manier opgebouwd zijn en wij bij het brood alleen thee drin ken en op het brood uitsluitend zoetigheid of vet eten. Deze belegsels en drank voorzien ons namelijk niet van de eiwitten, vitamines en andere voedende stoffen, die wij nodig hebben. Melk en een hartige belegging behoren erbij en liefst ook een deel van het fruit, dat wij dagelijks gebruiken of anders wat rauwe groente. Het is verstandig om iedere dag een boterham met kaas te eten. Kaas is een zeer gezonde belegging. Wanneer het laatste eindje kaas te hard is om in plakjes gesneden te worden, kunnen we het geraspt door een beslagje mengen en er hartige wentelteefjes mee bakken. Dat is tevens een mooie verwerking van het stuk oud brood, dat nog in de broodtrommel ligt. Kaasboterhammen (10 stuks) 200 g oud brood, 100 g bakmeel of bloem met een theelepel bakpoeder, 2 dl melk. 75 4 100 g ge raspte belegen kaas. zo nodig een weinig zout, boter, margarine of olie. Het brood halveren, en in dunne sneetjes snijden Het bakmeel of de bloem met het bakpoeder aan mengen met de helft van de melk tot een dik glad papje. Dit verdunnen met de rest van de melk. De kaas er door roeren en zo nodig een weinig zout. De bakken in hete boter, mar garine of olie. De sneetjes warm opdienen. Groen in de pan. 100 g (een klein struikje) andijvie, 75 g winterpeen, een kleine ui, peterselie. 2 eieren, zout, boter, mar garine of vet. De groenten schoonma ken, de andijvie, winter peen en het peterselie- grocn fijnsnijden, de ui raspen. De eieren losklop pen met een weinig zout. In een koekenpan boter, margarine of vet heet ma ken. De groenten er even in omscheppen. De eieren er vlug over schenken en de massa 14 2 minuten voorzichtig roeren totdat het ei gestold is. Het ge recht warm opdienen. Visbelegsel Een rest gekookte vis van 100 a 150 g, een kleine ui, een augurkje, peterselie. 3 eetlepels slasaus, desge wenst mosterd, aroma. De vis van graten en vellen ontdoen en klein snijden. De ui schillen en raspen, de peterselie was sen en zeer fijn snijden, de augurken hakken. Al deze ingrediënten vermengen met de slasaus. De pasta desgewenst met mosterd en aroma op smaak af maken. Wij kunnen onze echtgenoot of handige zoon ongetwijfeld wel bewe gen, zo'n aardappelkist te maken. De tekening is wat dit betreft duidelijk genoeg. De aardappelkist moet op poten staan. Aan de Voorzijde van de kist bevindt zich even boven de bo dem een opening met een bak of schuif ervoor. Een schuingeplaatst schot zorgt ervoor, dat de aardappe len steeds in beweging blijven. Over het bewaren van aardappelen merken we nog op, dat zij zich het beste voelen in het donker. Daarmee voorkomen we groen worden. Van enkelen, die deze vaderlair'se industrie groot maakten, willen wij U de namen noemen zonder daar de an deren aan te kort te doen. De getail leerde mantels van Blogg waren adem benemend van stijl, met naar buiten geperste naden in het rokgedeelte, heel even de spanning van een omgekeerd parapluutje gevend. Jolo bracht een grijs alpaca japonnetje waarvan de rok in fijne waaiernaden naar binnen was gestikt: een bekoorlijke parachute. De mantels van Piazza waren geïnspi reerd door Balmain; de japonnen van Gerzon-Dreese door Dior. Bij Haar verstilde elk gesprek door de cos- tuums. Anco verdient een erekruis voor een goede collectie in een laag geprijsde klasse. Sportieve suède en le ren jasjes in de teerste pasteltinten werden door Vico gedemonstreerd. Kaarslicht rve morgen ging over in de middag en de schemering viel al in toen bij de fa. Neugarten (rokken) het licht weigerde. De 62-jarige vrouw „des hui zes". 40 jaar in het vak, vertelde tus sen licht en donker, dat zij in Amerika had geleerd, waarom daar de mode zo'n opgang maakt bij de Amerikaanse vrouw. Omdat ze ontworpen, gemaakt en verkocht wordt door vrouwen voor vrouwen, „want wie zal onze kleine geheimen zo kennen als wij zelf". Terwijl de show bij kaarslicht werd voortgezet, liep een lieftallig meisje in een ruisende avondrok voorzichtig rond. terwijl het kaarsje dat zij in de hand hield haar gezicht belichtte %ls op een oud schilderij. Hoe later het werd, hoe meer de modellen, stoffen, kleuren en bekoor lijke meisjes een onontwarbare men geling werden. Meer zouden wij wil len zien en horen, in kalmer tempo van deze belangrijke industrie waarin 20.000 mensen werkzaam zijn; van de mantels en costuums die voor 55%. naar het buitenland geëxporteerd wor den, van de japonnen die nog pas 15%. halen; van de stoffen die voor een groot deel in Nederland gefabriceerd worden. ..Wij kijken nu al met ver langen uit naar de 14e ^Amsterdam- Fashionweek". VET GEDRUKTE groenten zijn deze maand in ruime mate op de markt. Andijvie, bleekselderij, bloem kool, boerenkool, Chin, kool, kervel, knolseldery, koolrabi, koolrapen, kro ten (bieten), paprika, pepers, peter selie, prei, ramenas, rode kool, savoye- kool, schorseneren, selderij, snijbiet, spruitjes, uien, veldsla, winterpeen, witlof, witte kool, worteltjes, zuurkool Een man als paedagoog Is een ervaren opvoeder zegt: „Je moet ze niet alles verbie den", lijkt dat een wijze en duidelij ke uitspraak. Maar aan de practijk getoetst, blijkt het een onbruikbare paedagogische gemeenplaats te zijn. De vraag namelijk of je een spruit van vijftien maanden alles verbie den moet, komt in het geheel niet aan de orde. Wel de vraag wat je ze verbieden moet en wat niet. Die dochter van ons heeft één ding met eksters gemeen. Ze houdt van alles wat blinkt en ze vraagt niet of ze het hebben mag. Ze neemt het met de kin derlijke argeloosheid, die juist iets te ont wapenend is om he lemaal te overtuigen. Er lag een grote, blinkende groentelepel op tafel, en Dymphy, 'n beetje vermoeid op moeders schoot, na de avonturen van een lange, lange ochtend, greep er automatisch naar. „Nee-..", zei mijn vrouw. „Och", zei ik, „laat ze maa. Mijn vrouw schudde afkeurend het hoofd. Maar doordat mijn doch ter dit blijkbaar opvatte als een uit nodiging om het metaal op zijn hardheid te beproeven, sloeg de le pel met een holle klap op het moe derlijke aangezicht, uepel op juk been. „Au", zei mijn vrouw. Ze belastte de zere plek, sprak van een mis punt en zette haar dochter vervol gens met lepel en al op de grond. „Je moet ze niet alles toelaten" ,,Nee," zei ik. „maar je moet ze ook niet alles verbieden, zoals je gisteren zelf zei." Waarmee dan te vens de ontoereikendheid van bei de opvoedkundige formules gede monstreerd was. „Als ze je niet op je hoofd had geslagen, zou je het niet erg heb ben gevonden..." l kruipend en met superieure minachting voor het gesprek aan tafel, was Dymphy inmiddels bij de deur beland. Met furieus ge weld ging zij het hout telijf. Als ze er, na enkele donderende slagen, niet mee was opgehouden, zou ik me genoodzaakt hebben gezien haar gestrengelijk de lepel af te nemen- Ze zette echter haar zwerftochten voort, het metaal stevig om klemmend. De tafel onttrok haar aan mijn blik. „Je moet het alle maal niet zo zwaar nemen", zei ik tegen mijn vrouw „Ze weet al wel zo'n beetje wat ze doen mag en wat niet. Ze be- gint de gave aes onderscheids te krijgen." Op datzelfde moment deed een uitbarsting van geluid, vlakbij, het bloed in mijn aderen stollen. Scher ven rinkelden over de vloer en ter wijl het lawaai wegebde, dreunde die eerste harde klap in mijn ach terhoofd na. Met grote stille ogen staarde mijn dochter naar de res tanten van de fragiele vaas. eens het pronkstuk van onze woonkamer. Met één formidabele klap had zij het ding in puin geslagen. „Waarom." vroeg mijn vrouw, welwillend negerend de kapitale opvoedkundige blunder waarvan ik wist. dat ze me beschuldigde.. ..waarom zet je die vaas ook altijd op de grond als de tafel gedekt moet worden?"

de Stem | 1953 | | pagina 5