Dagblad Bij ij het zinken van de Toen waren des derde betonnen „deur".... vijands uren geteld Puistjes; DE STEKENSE VAART IS EEN POEL VAN BEDERF ONZE PUZZLE Nog het een en ander over PARASIETEN Overwinnaars van het waterfront Bommen met „zenuw-sas D.DD De winter staat als een dreiging voor de deur WANDELWEG VOOR RATTEN DERDE BLAD ZATERDAG 7 NOVEMBER 1953 Ouwerkerk - een historische naam Toen vrijdagmorgen Luchtalarm oefening in Washington Soldaat maakte jacht op portemonnaies Afvalwater van St. Niklaas blijft in de dorpskom staan r> Proeven op Britse soldaten GODS LINKERHAND in Nederland en België BON [Dikken~Bruine's Tju Kampioenendag komt naderbij Oplossing vorige week (Van onze redacteur) de hemel was opgetrok ken en een enkele bundel zonlicht over de brede water vlakte viel, werd de derde caisson geplaatst, nadat reeds Vrijdag 30 October en Don derdag 5 November de eerste twee caissons waren neerge legd op de bodem van zink- stukken, vervaardigd door Nederlandse en Duitse rijs- werkers, die hun vrije dagen prijs gaven 0111 de arbeid van de waterstaatkundigen te versnellen. Zij deelden in het succes van de dag en zij mochten met enige trots zien, hoe de sleepboten de vierde caisson in het gat trok ken, waarlangs het water nog altijd de polders invloeit, de laatste resten vernielend van wat eens trotse boerderijen en schitterende akkers waren. T~\E DERDE caisson was slechts de voorloper van de vierde en de be- slissende. Maar toch werd met dit ge vaarte omgesprongen als met een kind. Behoedzaam hielden schepen, met de caisson verbonden door dikke staaldraden, het kolos in hun ban. Millimeter voor millimeter werd ge vierd: werd de caisson zó gelegd, dat op het eerste signaal de proppen los gedraaid konden worden, zodat het water bezit zou nemen van holle, door beton omgorde lichaam. Het was 14 min. over tien, toen het sein tot het zinken van de caisson werd gegeven. Feestelijk zwaaide de man met de vlag naar de kapiteins, de vierders op de schepen. Zij konden „het spel" komen volgen en zien hoe langzaam, tergend langzaam de cais son zakte. HEEL GEWOON ^LECHTS even werd de aandacht van de dekarbeiders afgeleid want toen hun monden zich plooi den tot een glimlach, tuimelde een makker van het caissondek, tien meter uitstekend boven de water spiegel. Een schok ging door de li chamen van de werkers, maar een nuchtere matroos van een kleine in de nabijheid liggende sleepboot, haalde de arbeider, niet getoond maar enkel geschrokken uit het koude water. Alsof het de gewoon ste zaak van de wereld was, liet de arbeider het water uit zijn laarzen vloeien. DIT zijn de dappere soldaten van het waterfront. Zij zijn het, deze mannen en hun makkers, die de zware strijd hebben gestreden van af de nacht, waarin de St. Ignatius- vloed het land overviel, tot gisteren het laatste gat in de laatste dijk werd gesloten. De dijken zijn dicht, de wapenstilstand is getekend. Er is veel gezegd en veel geschreven over de dijkwerkers; over de einde loze uren die zij op hun post vol maakten, over de vaak hopeloze ogenblikken, die zij moesten door worstelen. Er is hen veel lof toege zwaaid. Maar juist nu de overwin ning in zicht is, past een welge meend woord van hulde voor deze stoere werkers en eveneens voor de mannen, die hen hebben geleid, de ingenieurs en de waterbouwkundi gen, voor allen, die hun kracht hebben gegeven aan deze nationale strijd (Advertentie) Zuiver en ontsmet 'uw huid met de hel- der vloeibare D.D.D. "De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN r\e Amerikaanse president, me vrouw Eisenhower en duizen den regeringsambtenaren Hebben Donderdag bij een lucht alarmoefe ning in Washington in allerlijl dek king in schuilkelders moeten zoeken- Volgens verklaringen van autoritei ten der burgerverdediging had de oe fening uitgewezen, dat een groot deel van het militaire commando op het hoofdkwartier en van het Congres bij een werkelijke luchtaanval zou zijn uitgegroeid. Het ministerie van Defen sie, zo zeiden zij, had niet de gedrags lijn gevolgd om zijn ambtenaren te verspreiden en een „bom" was bin nen twee en een halve kilometer af stand van het gebouw ontploft. 350.000 volwassenen en kinderen zochten dek king in federale gebouwen en scho len. 'VEGEN dc soldaat S. uit Hilversum, die zich in Juli van dit .jaar in het kamp Wittenberg te Stroc aan een reeks diefstallen van geld heeft schul dig gemaakt heeft de auditeur bij de krijgsraad te Veide-Oost te Arnhem Donderdag een gevangenisstraf van een jaar met aftrek geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hij zei geen enkel lichtpunt in de ze zaak tc zien. Het beroven van ka meraden vond hij ernstig. Beklaagde sloop des nachts door de gebouwen van het complex en stal dan uit dc broekzakken portemonnaies, die hij na het geld er uit gehaald te hebben, wegwierp in de W.C. Op een gegeven moment werd hij echter betrapt. Be klaagde zei het geld te hebben ge bruikt om een radio zo vlug mogelijk af te betalen. De militaire raadsman schreef het delict toe als uitvloeisel van het slechte milieu waaruit be klaagde sinds zijn prilste jeugd is op gegroeid. Hij vroeg een psychiatrisch onderzoek. Hiertoe besloot de krijgs raad. op de bodem ,een meter dieper, in drie minuten. Om 18 minuten over tien, op het moment, dat helicopters en vlieg tuigen boven de caisson hingen en draaiden en juist toen de vierde cais son, getrokken door de blinkende sleepboot „De Zwarte Zee" veilig het gat werd binnengetrokken (tijdens de plaatsing van de derde caisson, werd de vierde vlak bij het laatste en zestig meter brede gat gelegd!) op dat mo ment werd aan Bob van Gulik uit Castricum, aan boord van de Prinsess plaat, van waaruit de dichting werd bezien, geseind, dat de caisson meer dan 100 cm. was gezakt. Op dat ogen blik werd bereikt, dat niet meer 40 millioen kubieke meter water per ge tij de Vierbannen Polder zou instro men. maar slechts de helft van deze fantastische stroom: een helft, die de komende avond afgesloten moest wor den. Om vijf minuten over half elf zakte de caisson niet meer. De derde opera tie was geslaagd! Was er thans geen reden voor de stuurlui om een zegevier,d gefluit te laten weerklinken over het rampei land? Hadden de deskundigen van de waterstaat niet het recht elkaar schouderklopjes te geven en te zeg gen: „Het gaat best! Het is prima ge lopen! Heus, het gat komt vanavond dicht!" Zij hadden dit recht, maar ook hun Terwijl dit tafereel zich afspeelde, S?nac^e" dwaa3d*P afde zakte de caisson. Precies volgens het nieuwe M86!! h nan »nu het schema van de ingenieurs Gecrts, v. d. I S kalenderdag. Dan zou het Bout en Klazema, daalde de caisson misschien gebeurd zijn DE dorpelingen van Stekene, het Belgische plaatsje aan de Zeeuwsch-Vlaamse grens, leven dag in, dag uit in een ver pestende lucht, in een „sterfput" zeggen de Vlamingen. De toe stand is daar erger dan men zich, op afstand althans, denken kan en het ziet er naar uit, dat er spoedig maatregelen getroffen moe ten worden, wil men het optreden van besmettelijke ziekten zien te voorkomen. Het is de vaart, die zodanig is afgedamd, dat de gevaarlijke lucht juist te Stekene blijft hangen. Die gewraakte vaart is eigenlijk een overbodige „luxe" geworden. Vroeger diende ze voor enkele fabrieken, o.a. voor de steenindustrie. Maar het is lang geleden, dat ze nog bevaarbaar was. Sinds de opkomst van de textielindustrie te St. Niklaas is de Stekense vaart langzaam maar zeker een dreigende modder poel geworden, niet het minst door de chemische afvalstoffen, die van de textielvervaardiging overschieten. F)E STEKENSE vaart staat niet di- reet met St. Niklaas in verbinding. Twee kilometer voor het grensdorp komt ze uit in de Zwarte Beek. die de inrustriele afval rechtstreeks naar de hoofdstad van het Waasland, naar Stekene brengt. Ook de afvoer van de W.c.'s van St. Niklaas voert via de Zwarte Beek Waar deze wijze van afwatering op zich al onverantwoord is, wordt het nog erger gemaakt, doordat het water in stekene niet verder kan. Op verzoek van de Nederlanders is de vaart destijds in de wijk ..Brug" met zandzakken dichtgegooid. Neder land is ingevolge een Belgisch-Neder lands accoord gehouden om een ge deelte van de streek watervrij te hou den. Toen bleek, dat het water van de Stekene vaart zo smerig was, dat zelfs de naam vuil water er te goed voor was. hebben ze besloten de toe voer ervan af te sluiten. Ook de ge meente Moerbeke-Waes deed zulks, omdat haar suikerfabriek zuiver wa ter nodig had en geen mest. TIET RECHTSTREEKS gevolg hier van was, dat het water niet meer uit Stekene weg kon. Behalve in de afgelopen zomer dan. Door de droogte zakte het waterpeil toen, en een me- terdikke slijklaag kwam aan de op pervlakte. die een verpestende reuk verspreidde. TJren in de omtrek was het waar te nemen. Wie nu denkt, dat een regentijke winter daar een (tijdelijke) oplos sing voor kan brengen, heeft het mis. Integendeel, de Stekene bevolking ziet de winter met schrik tegemoet. Nu al drijft het vuilnis aan de oppervlakte, zo zelfs, dat de ratten zonder enig ri sico rustig over de ..modderweg" kun nen wandelen Mocht, zoals reeds eerder gebeurde, de winterregen de vaart buiten haar oevers brengen, dan zijn de gevolgen niet te overzien Bij vroegere over stromingen is ge (eken. dat, waar in dc winter het afvalwater in de pol ders had gestaan, de lente geen jong groen kon brengen. Hoe zal dat nu zijn, nu het ruil in Stekene blijft en geen uitweg meer heeft BEDERF I QOOR het Britse leger zijn proeven genomen met een van de dodelijk ste giftgassen die bekend zijn, de zo genaamde „zenuwgassen", uitgevon den door de Duitsers, Een hele reeks soldaten heeft zich vrijwillig aan de gassen blootgesteld, zodat de geleerden proeven konden doen met tegengiften. De experimenten hebben echter de dood van een der soldaten veroorzaakt De proeven werden gehouden in Porton, in de vlakte van Salisblrij. Een medisch rapport, dat a] deze feiten onthult, vermeldt dat de per sonen die aan de gassen waren bloot- (Advertentie) gesteld weldra symptomen van ver- gifting vertoonden, alhoewel ze gas maskers droegen. De reden daarvan is. dat de gassen door de huid worden opgeslorpt en het zenuwstelsel aan tasten. De geleerden hebben reeds een doelmatig tegengift gevonden als re sultaat van de proefnemingen. Zij hebben ook tests gedaan met een mid del dat bescherming biedt indien het wordt ingenomen vóór de betrokkene aan de gassen is blootgesteld. De zenuwgassen werden bij toeval ontdekt in de laboratoria van de I.G. Farben, tijdens de oorlog. Een fabriek voor de productie er van werd opge richt in Silezië. Meer dan 10.000 ton bommen wer den er mee gevuld maar gelukkig nooit gebruikt. De voorraden werden door Britse en Amerikaanse troepen weggevoerd. De fabriek zelf en sommige technici vielen in handen van de Russen. ill Amerika en Engeland in Frankrijk in Duitsland in Denemarken THE LEFT HAND OF GOD LA MAIN GAUCHE DE DIEU GOTTES LINKE HAND GUDS VENSTRE HAND is de titel van één der machtigste romans, die de laatste jaren zijn verschenen. U heeft erover gelezen. U heelt ervan gehoord, NU nog één stap en U is de gelukkige bezittfstier van dit prachtboek, want1/ kunt het kopen tegen de winkelprijs van f6.25, maar ook in precies dezelfde fraaie uitvoering i o ten door lid te worden van het voor slechts I 2.50 thiJMFONDS, het eerste, het grootste en het goedkoopste Nederlandse boekenfonds voor Katholieken. Géén inschrijfgeld. - Enige verplichting: minstens 1 jaar lid blijven en in dat jaar zes boeken afnemen a f 2,50 per stuk. Ook betaalbaar met f 125 p. mnd. Prospectus gratis op aanvraag. INVULLEN IN BLOKLETTERS Naam: Plaats: - wenst lid te worden van „Het Thijmfonds" tegen betaling van ƒ1.25 per maand f2.50 per boek f 15.— per jaar betaling geschiedt: per postgiro no. 268700, per kwitantie, verhoogd met incassokosten. - Niet verlangde s.v.p. doorhalen Handtekening: 7 f* I li en verzenden in ongejrankeerde enveloppe üeze DOn invullen met op de adreszijde: Machtiging no. 1557, Den Haag. Aanmelding kan ook geschieden per brief of briefkaart. FGEZIEN van de stank en van de kans op besmettelijke ziekten, zit er nog ander gevaar aan deze onhoud bare toestand vast. slager Bogaet kan sinds maanden zijn vlees niet meer uitstallen. Wanneer het een half uur aan de lucht is blootgesteld zelfs m de winter, dan kan hij het weggooien. Dc Stekense brouwer ziet. hoe zijn bier. op flessen getrokken, 'direct Ka pot kaat. Koperwerk, nauwelijks een half uur gepoetst, slaat groen uit en verf gaat blaren trekken Wie geen ijskast heeft en waar zal men die bij de plattelandsbewoners vinden kan geen eten twee dagen goed hou- houden. Het wasgoed gaat doortrok ken van de vuile geur in de linnen kast. Zo leeft Stekene al maanden in een ..sterfput", zo gaat het met angst en vrees de dreigende winter tegemoet. Er zal een oplossing voor gevonden moeten worden en er zijn al sugges ties gedaan om de vaart, die nu toch geen direct nut heeft, maar grondig dicht te gooien. JlJadden wij het bij een vorige gelegenheid over de dui- venvlooi en konsoorten, thans zu len wij even een boekske open doen over de luismijten. e Zlt er zozeer niet mee geplaagd, doch naar hetgeen konfrater Wittouck, zaliger ge dachtenis, er over wist te ver tellen, zijn het roodachtige, kortgepoote en bijna cirkelvor mige diertjes, die buitenmate werkzaam en levendig zijn. Zij beminnen de warmte en zitten geern in de duisternis. Men vindt ze rond en onder de voet van de nestschotels opeenge stapeld, zelfs onder de droge drek in het nest, waar zij schrikkelijk snel vermenigvul digen (en delen? D. Br.). Zij val len bijzonderlijk 's nachts op de duif aan, alsook de kiekens en kwellen zo ongenadig. De lief hebber moet bij warm weder de nesten alwaar zij zich verbergen deugdelijk onderzoeken en dit gespuis zo rap mogelijk met wortel en tak uitroeien. Horizontaal: 1 toiletgerief, 6 kwant, zonderling mens, 12 voorzetsel, 13 Bij bels persoon, 14 zwemvogel, 15 noot, 16 vernis, 18 onheilsgodin, 19 land bouwwerktuig, 21 put, uitholling, 22 vulkanische stof, 24 munt (afk.), 25 pers. voorn., 26 kleur, 27 witte plek, 28 familielid. 29 voorzetsel, 30 tijds - bepaling (afk.), 31 wortel, 33 officier (afk.), 34 voorzetsel,' 35 smerig, vuil, 37 schoorsteenzwart, 39 kledingstuk, 41 gedwee, 43 volksdichter. 44 vogel. 45 transportbedrijf (afk.), 46 lichaams deel, 48 voegwoord. 49 momenteel, 50 gevangenis, 51 noot, 52 windstreek (afk,), 53 fuikopening. 55 hoofddeksel, 57 godsdienst (afk.), 59 landbouw werktuig, 60 onderricht, 62 lidwoord, 63 voorzetsel, 64 klef, 66 graanpak- huis, 67 titel (afk.), 68 ambtshalve, (Lat. afk.), 69 zangwijze, 70 hetzelfde, 71 voorzetsel, 72 klets verf, 73 kosthuis. Verticaal: 1 lief, aardig, 2 familielid, 3 bouwland, 4 klank, 5 glazuur, 7 deel van Afrika, 8 versnapering, 9 pers. voorn,, 10 bijwoord, 11 overschot, 17 klinkende slag, 18 misgewaad, 20 verlustigd, 21 muziekinstrument, 23 vrijpostig, 24 spionneren, 32 muze van het minnedicht. 36 lichaamsdeel, 38 zwaardvis, 40 huichelaar, 41 kreupel, 42 mand, 43 onzin vertellen, 44 leer van de versbouw, 47 tijdelijk huisves ten, 54 volk, 56 keur, 58 oud paard, 59 grote plaats, 61 nu en dan, 62 even zo, 65 plaaggeest, 66 beteuterd. - B E L E S E L R M - - E - I R B - K E - A EEN K R A - F A S - L M E - A S S K P - T - I - M N LEG OPA M - N M - G R O E G -MER - E - A N G - T -ACH - M E E - M L T - B E L F E L D S T E I K - N - B - P Y E R - - A - - A A E L I O - T - U N LI S- T E R - L A N - M I B - G E N O K - E N E L D - E -IER- - M - E L E M - E BEE - N E K s T - M U - O N E O I E K E K - K - O - P S NEP - R E S - L 0 S - 1 T E RAP E - E E - N En dan hebben we vervolgens de rode bloedzuiger (le rouget) een ovaalvormig kerfdier dat op het eer ste zicht wel aan een teek gelijkt. Hij heeft echter maar zes poten terwijl de teek er acht heeft. Opgelet dus, aan het getal poten derzelfde kunt ge ze herkennen. De rode bloedzui gers zijn harig op de rug, roodachtig grijs en fijn gestreept. De buik is bleekgrijs van kleur. Men bemerkt zeer goed hun ogen. Hun enigszins vooruitstekende zuiger is voorzien van twee korte voelsprieten en aan de poten heben ze korte klauwen. Deze insecten zijn woekerende, spinnekop- achtige zuigdieren, wier vraatzucht en bloedgierigheid voor geen andere on derdoen. Syvain Wittouck (geb. 18381 is de eerste geweest, die ze bij de dui ven ontdekt heeft- Zij randen de dui ven cn de hennen aan. zowel bij dag als bij nacht: zij boren hun zuiger zo danig diep in het vlees, dat slechts de helft van hun lichaam zichtbaar is en men heeft grote moeite ze uit het slachtoffer te trekken. Als de vogel ervan verlost is, blijft er in zijn lijf een holte die zo groot is als een klei ne erwt, waaruit veel bloed druipt cn waaraan hij menigmaal sterft! De gevaarlijkste duivmvijand even wel is nog altijd de teek (argus refle- xups), een langwerpig ovaal diertje met acht poten, dat ten koste van de huisdieren leeft. Dit spinnekopaehtig zuigdier wopkert op het pluimgedierte, is vleesetend, vraatzuchtig en heeft van voren aan de kop een soort zui ger. De teken vallen hoenders en dui ven aan, zij bijten ze en zuigen hun bloed uit, totdat ze verzadigd zijn. De beet van sommige soorten is vergif tigend. Men vernietigt deze kerfdieren op zeer speciale wijze, door middel van tekenvangers. Dit zijn halfopen (holle) aluminium ringen van een goeie twin tig centimeter middellijn, die dienst doen als slotgracht rond de burcht, die men broedschotel noemt. Als die ven in de nacht komen de teken aan gerukt, op de reuk van de broedende duiven aan. Ze denken eens rap tegen de broedpan omhoog te klimmen, doch moeten daarvoor eerst de hindernis van de tekenvanger passeren.... die de slimme liefhebber gevuld heeft met stroop of lijm. En daar geraken ze niet meer uit. dat ziet ge van hier Charles Van der Espt te Oostende, wiens duivenkotten vergeven waren van de teken, heeft er volgens deze methode zeker een millioen gevangen. Doch in de tijd van Wittouck waren zulke vangers nog niet uitgedacht, de melkers waren toentertijde nog zo slim cn vernuftig niet. De teken, rode bloedzuigers en an dere kerfdieren vindt men meest al tijd op kotten welke op oude of ver vallen gebouwen zijn in een getim merd. In dat geval aldus onze kon frater moet men krachtdadige mid- dplen gebruiken om dit gevaarlijk ge dierte. dat de duiven niet toelaat een olat priisken te winnen, kwijt te ge raken. Het meest afdoende middel, dat ongelukkiglijk niet door iedereen kan worden aangewend, is het ge bouw van onder tot boven afbreken of ontvluchten om een gans nieuw kot te bouwen op een andere plaats, alwaar geen woekerdieren te bespeu ren zijn. In dit geval mag men hoege naamd geen bouwstoffen gebruiken van het oud kot afkomstig. Verder is te allen tijde nuttig het houtwerk en de bevloering te kuisen met creoline In nog ouder tijden stonden de mel kers de parasieten naar het leven bij middel van uitroken met sulfur. Doch van tijd gebeurde het, dat het zoda nig rookte, dat de rode haan op 't dak begon te spelen cn heel en gans het kot eraan ging. Volgens sommigen was dit middel erger dan de kwaal en het is dan ook maar goed, dat in de moderne tijd de tekenvanger is uitgevonden. ACTUEEL NIEUWS IWaar er zoals de lintwurm zei aan alles een eind komt, schakel ik vervolgens weer over op enig ac tueel nieuws. Om te beginnen de Bra bantse Kampiocnendag te Tilburg, waarvan de datum (13 Dcc. a.s.) weer in het verschiet ligt en met rasse schreden naderbij komt. Dat wordt does jaar een festijn der liefdadigheid, door duivenmensen ingericht, als nooit te voren. Daarom houd ik er aan ook mijn woordeke te spreken, voor het goede doel. dat zo volkomen is aangepast aan de interessen der duivensiarels- Bij winterdag: tentoon stellen en een wenig over de duiven klappen in gezellig samenzijn. Laat ik deze week beginnen met de Loterij. Er moet dit jaar een record-aantal lo ten verkocht worden en dat moet niet zozeer gebeuren op de grote dag zelve als wel op voorhand. Bestuursleden van duivenmaatschappijen, die er zich mee belasten: Schrijft nog heden een briefkaartje naar penningmeester A van de Ven, Hasseltstraat 154a te Til burg en bestelt er meteen een paar honderd. Zorgt speciaal voor het fi nanciële en stort het bedrag waar het over gaat (50 ct. per lot) op giro 161467 ten name van genoemde thesaurier Nu denkt ge misschien, dat ik over drijf, doch niets is minder waar. Ken nen doet het. dat verzeker ik U, ver geet niet, dat er ook personen zijn, die, hoewel niet actief de duivensport practiserend, dezelfde toch een goed hart toedragen en er gaarne een paar kwartjes voor over hebben, het Zwak ke Kind. Blindenzorg enz. te steunen Neem bijvoorbeeld deze rubriek. Die wordt, al zeg ik het zelf. ook niet bij uitsluiting door duivensporters gele zen, er zijn er ook die in de kanaries of de konijnen zitten, die een leerzaam stukje uitfigeler enin het fijne. Wees eerlijk..,. Kijk, dat is het. Daar ligt de kans voor collecteurs (en collec- trices). Klopt aan bij mensen van goeden huize, ik bedoei goeden wille: Die geeft van wat hij heeft, is waard dat hij leeft! Of de milde schenker, respa lootieskoper al of niet een duif uit een kraai kent. doet niet terzake Zie hem daar niet te ninder op aan. wat niet is, kan komen en het goede doel wordt bevorderd. Ook voor de Bredase Kampioenendag, ten bate van St, Fidelis wil ik gaarne een duit in 't zakje doen. Die valt op 20 December en naar hetgeen ik ervan heb ge hoord. zullen aldaar de beste duiven van Nederland tentoongesteld wor den Als ik persoonlijk met mijn pre sentie aanwezig bert zal het niet in de laatste plaats zijn uit belangstel ling naar de prestaties van de straal jagers van een kleine visboer als Juul van Boxtel, want dat is deze zomer, met de jonge duiven in de machtige Bredase Bond effenaf terribel ge weest. Ammaai zunne, het was alle weken rang-kets-boem, de pannen van 't dak. En wat dunkt U van de on- klopbare kampioenen Thijs van Oers van de Langeweg en Sjuf van Geel te Zevenbergen? Volgens verkregen inlichtingen zal Janus van Duuren van de Vestkant met een panorama van vier juweeltjes komen, dat de kw... U als melker uit de mond loopt. En de Dikke Jan Bindels? Blijft die achter? Ge mot es komme: vier snel heidsmannen zal hij exposeren „waar ge hoewe baard van aflikt". Ik geef door, wat een lid van het comité of ficieel meedeelt, voelt U wel; uit ei gen aanschouwing ken ik de raketten van de Dikke Jan (nog) niet, het is sehande het te moeten zeggen. Toekomende week doen wij voort met de publicatie van kampioenschap- oen en ander dringend verenigings- nieuws (dat niet kan wachten). Allemaal goeie. DIKKEN BRUINE

de Stem | 1953 | | pagina 5