Nieuw materiaal voor de brandweer te CLINGE De derde caisson ligt vast verank t* J N.V. „DE KOEPEL" 40 HERENHUIZEN 12 GARAGES Westelijken stellen antwoord op ZEEUWSE RUNDERSTAPEL SINDS 1 NOVEMBER REACTIE-VRIJ Demonstranten worden opgedreven Anti-Amerikaanse propaganda op Parijse schilderijententoonstelling I Strijd op de laatste dijkbres J-wtfSr" BREDA Dansavond 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 -»'■*»«»»».- NOVEMBER 1953 11 Speelterrein te Nieuw-Namen wordt verbeterd WOONWAGENKAMP VERDWIJNT Oudenbossche zuster viert kloosterjubileum te Etten Na de jongste Sovjet-Russische nota Kort en krachtig Twee jaar op schema vooruit Op1 echte hulde bracht spreker aan Zeeuwse boeren, die steeds werken en zich de pijn- Twee overwinningen van v. Nijnatten Politie bracht reeds driemaal een bezoek Heinkenszand heeft dames-sportvereniging SPORT IN 'T KORT AANBESTEDINGEN MARKTEN Wij bouwen RIJ DE INGEKOMEN STUKKEN, die in de Raad van Clinge ter tafel kwamen bevond zich ee^> verzoekschrift van de plaatselijke afde- lineen van'de K.A.B. te Clinge en Nieuw-Namen. Hierin werd ver zocht om aan de rentetrekkers van de Noodwet Ouderdomsvoorziening toeslai; van kolen te verlenen. De heer Seghers meende hierin moeten aanmerken, dat er wel degelijk een onderscheid zal p-emaakt worden. De voorzitter deelde aan de Raad mede, dat er wel ar 'behoefte zal gegeven worden, doch dat er geen verscheidenheid in ri* biislag za' gfmaakt worden. De heer Ruymbeke vroeg, of deze toe slag van kolen alleen gold voor de rentetrekkers van de Noodwet. De voorzitter deelde hem mede. dat er hier gegeven zal worden aan ieder die het nodig heeft; dus zowel aan zieken en invaliden, als aan rente trekker Het verzoek van de Latijnse School FNE kasgeldlening ad f 10.000 aan de U gemeente Cadzand tegen 7/8% zal wederom voor een jaar worden ver lengd. Mocht onverhoeds zich een ge val voordoen waarbij de gemeente be hoefte heeft aan die f 10.000. dan zal op een andere manier hierin kun nen worden voorzien. De heer Ruym beke achtte deze mogelijkheid als noodzakelijk. VERKABELING F verband met het leggen van de riolering en verharding van de Kerkstraat te Clinge, hadden B. en W. het plan gemaakt om het elec trisch net in deze straat ondergronds te maken. Volgens opgave van de P. Z.E.M. zou dit voor de Kerkstraat be dragen f 2593—terwijl verder f 1,24 gerekend zou worden voor een straat verlichtingsader (tesamen een bedrag van f 483.60). Verder zou een kabel lantaarn kosten f 248,20, welke er drie of mogelijk vier nodig zijn. De raad kon aan deze verbetering zijn goed keuring hechten, temeer daar thans met dit werk direct een aanvang kan worden gemaakt. Met de verkabeling van het electrisch net in de Graven straat en de Hulsterloostraat lag de kwestie geheel anders. Respectievelijk waren hiervoor de bedragen f 10.000 en f 7000, terwijl hierbij dan nog ko men de verschillende bedragen voor straatverlichtingsaders en kabellan taarns. De voorzitter richtte in deze een waarschuwend woord tot de raad en achtte het beter om deze zaak nog even te laten rusten. Temeer daar de tijdsduur van het net voor Clinge nog slechs vier jaar bedraagt; voor Nieuw Namen is deze termijn 9 jaar. De heer Van den Branden zou toch gaarne zien, dat de talrijke palen van het electrisch net in het dorp ver dwenen. De voorzitter wees er nog eens op, dat er geen overtollige weel de mag zijn. De zaak zal voorlopig blijven zoals het is. De salarismaatregel 1953 moest door de raad ook met een besluit wor den bekrachtigd. De heer Ruymbeke vroeg of hier ook geldt, dat de datum van ingang gesteld is op 1 Jan. 1954. Indien het mogelijk is, zou spreker gaarne zien, dat deze verhoging direct plaats vindt, temeer om hiermede te laten zien, dat een dergelijke maatre gel uit den boze is. De voorzitter zal dienaangaande inlichtingen inwinnen bij Ged. Staten en als het mogelijk is om een dergelijke verhoging eerder te laten ingaan. WONINGVERBETERING te Gemert kon thans ook worden be handeld. Evenals aan de andere scho len voor priesterstudenten zal ook hier een subsidie worden verstrekt van f 100. MAATSCHAPPELIJK WERK WAN de Stichting Maatschappelijk Werk was een schrijven ingeko men, waarin verzocht werd om dit mooie werk ook te steunen. Voor Graauw, Nieuw Namen en Clinge werden de kosten hiervan geraamd op f 6000. Hiervan zal 40% worden ge dragen door het Rijk; 50% zal door de gemeente worden gedragen, terwijl de resterende 10% door het particulier initiatief zal moeten worden bijge dragen. De voorzitter deelde de raad mede, dat hij dit mooie werk ten zeer ste kan aanbevelen. De raadsleden in formeerden naar het werk van een en ander, terwijl de heer Ruymbeke informeerde^ naar de gang van zaken na het verlenen van de subsidie. De voorzitter deelde mede, dat er nauw contact zal gehouden worden met de burgemeester en de plaatselijke gees telijkheid. De raad verklaarde zich met algemene stemmen accoord met deze subsidiëring. Betreffende het speelterrein te Nieuw Namen -was er een verzoek schrift. om het groter en beter te ma ken. De voorzitter moest er de raads leden even attent op maken, dat oor spronkelijk een speelterrein was ge vraagd. terwijl men thans ging pra ten over een sportterrein. De heer Ruymbeke was het volkomen eens met de voorzitter en twijfelde er geen ogenblik aan dat getracht zal worden om het bestaande speelterrein te ma ken tot. een voetbalterrein indien dit mogelijk*, is. De voorzitter zeide, dat het onmogelijk is om voor onze ge meente twee sportvelden aan te leg gen, doch er zal getracht worden om het bestaande veld te verbeteren. Nadat reeds in een vorige vergade ring gesproken was over de plaatse lijke brandweer, kon de voorzitter thans na advies te hebben ingewon nen bij de Districts-Inspecteur van N.-Brabant en Zeeland, enkele nadere gegevens bekend maken. Er zal groot materiaal moeten worden aangeschaft en een stallingsruimte worden ge bouwd, terwijl 15 mensen volledig uitgerust dienen te worden. In totaal wordt dit alles begroot op ruim der tig duizend gulden. De heer Seghers vindt dit bedrag, n.a.v. inlichtingen over andere plaatsen, niet te hoog. De heer Van den Branden twijfelt over de goede behandeling van de materialen en over het geschikte per soneel. De heer Hoefnagels zeide dat het personeel zeer goed is en dat er met het personeel zeer goed te wer ken valt. Tenslotte verleende de raad machtiging aan B. en W. om het ma teriaal met de nodige hulpmiddelen aan te schaffen. De hr. de Cock vroeg of het niet mogelijk was om aan de commandant van de brandweer tele fonisch doorverbinding te verstrek ken, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. DE STRAATVERLICHTING TN de rondvraag werd over het alge meen gesproken over de verbete ring van de straatverlichting. De voor zitter deelde de raad mede. dat de plannen klaar liggen, en dat een spoedige verbetering in zicht is. De heer Bogaert vroeg afschaffing van de Opcenten van de Personele Be lasting en afschaffing van de Straat belasting. De voorzitter kon deze me ning niet delen, daar de gemeente dan voor financiële kwesties komt. Op de vraag van de heer Van den Branden betreffende het woonwagen kamp, kon de voorzitter meedelen, dat er thans een lichtpunt komt. Het woonwagenkamp zal binnenkort ver dwijnen. De heer Keyzer vroeg om verbetering van de weg in het Zee gat, doch de voorzitter wees erop, dat het hier ook een kwestie van de Pol der Clinge is. Het verbeteren van de zijstraatjes aan de grens is slechts een kwestie van tijd, daar het program ma geleidelijk aan wordt afgewerkt. De heer Seghers wees op de takken van de bomen in de tuin van het ge meentehuis, die ver over de weg han gen in de Kerkstraat. De voorzitter zal deze kwestie bekijken. Hierna ging de raad over in gehei me zitting. zondag 15 NO- vember zal de Eerwaarde Zuster Humbelina in de wereld mej. Maria Willemse uit Ou denbosch haar gou den professieleest vieren in ,.Het Withof" te Et ton. In de afgelopen vijftig jaar mocht Zuster Humbelina veel goed werk verrichten. Zij werkte als onder wijzeres in het handwerken te Prinsenbeek. Zij was Overste van het tweede noviciaat. Zij was een tijd lang kosteres der kapel en thans houdt zij zich nog bezig met haar grootste lief hebberij. het handwerken. De familieleden van de zuster zui len 15 November gelukwensen gaan overbrengen. WERTEGENWOORDIGERS van Frankryk, Engeland en Amerika vergaderen vandaag te Parijs om eèn antwoord op te stellen op de jongste Russische nota. Rusland eiste in die nota, dat het Westen afziet van het plan voor een Europees leger als voorwaarde voor ^MSTERMIDDAG werd op de alg. vergadering van de prov. Gezondheids dienst voor dieren te Goes, officiéél meegedeeld, dat Zeeland sinds 1 No-i vember jl. reactie-vrij is, wat betekent dat men 2 jaar op het tijdschema voor raakte. Dit is te merkwaardiger omdat de Februari-ramp de sanering door kruiste en veel besmettingsgevaar met zich bracht door de plotselinge eva cuatie van het vee uit geïnundeerde gebieden. in plaats van f. 1.50 nog slechts f. 0.50 \/OOR het verbeteren van woningen, evenals het splitsen van wonin gen zal van gemeentewege een bij. drage worden verstrekt. Bij het ver beteren van een woning tot een ma ximum van f 2800 zal door de gemeen te 50% worden bijgedragen. Bij het splitsen van woingen tot een maxi mum van f 3500 zal 60% door de ge meente worden gedragen. Bovendien zal voor het verbeteren van een W.C. een bedrag van f 25 worden betaald. Verscheidene raadsleden waren van mening, dat de inwoners hiermede niet bekend waren, doch de voorzitter deelde hen mede, dat er reeds twee verzoeken binnen waren. 9P een verzoek van de E.H.B.O. te Clinge en Nieuw Namen werd ti<een jaarlijkse subsidie verstrekt van f 100 terwijl voor het houden van een cur sus f 150 werd verstrekt. Aan de Vlas- sersschool te Koewacht werd een sub sidie van f 50 verleend voor Het /jaar 1953. terwijl voor de volgende jaren een subsidie verleend zal warden naar aanleiding van het aantal leerlingen dat deze vlassersschool te Koewacht bezoekt. FAank zij het optreden van de voed- selcommissaris, werd dit gevaar evenwel bezworen, Al het afgevoerde vee. 2600 stuks, kwam in één cen trum terecht waar het direct werd on derzocht, waarna alle reageerders naar het abattoir gingen. De voorzitter de heer Jac. Linden- berghe. dankte allen die hadden mee gewerkt aan het merkwaardige resul taat, dat natuurlijk niet inhoudt, dat bij komende controle's geen reageer ders meer gevonden zullen worden. Zeeland is, na Friesland en Drente, de derde provincie die reactie-vrij is. Toch blijft er voor de dienst nog ge- n°ee te doen. Reeds enige tijd is men bezig met het onderzoek naar het besmettelijk verwerpen, welke ziekte misschien nog gevaarlijker is dan het gevreesde mond en klauwzeer, ook de veulenziekte viaagt waakzaamheid en met de inen ting tegen het mond- en klauwzeer wordt voortgegaan. PREMIE - STELSEL {-{et bestuur doet zijn best om goed- ?p, een Premieuitkering op bij eerste tuberculinatie geconsta teerde vrije stallen, wat betekent dat per onderzocht dier betaald moet wor den. PERSONALIA nni?tliP k rÜdagmorgen weer tot hevige gevechten gekomen tussen l nitT «tri»6 aKerSpol,tic> die de demonstranten die naar de P iazza dell on de mêZteV T* f, Bummlst°kk™ de baas kon, „pende het vuur op de men gte Toen de ziekenauto's het plein opreden, dreef de politie de demonstranten schietend achteruit in de straten. Gewapende politie de gummistok in de hand, maakte jacht op de demonstranten. Meegedeeld werd. dat de heer Ge- schiere. de oud-voorzitter tot ore voorzitter is benoemd en dat het 40- jarig Jubilé van de heer Cappon in in tieme kring herdacht is. Tot concierge van het nieuwe laboratorium dat over één maand gereed komt, is de heer A. Gideons uit Souburg benoemd. De di recteur dr. Wagenaar, zal zijn nieuwe woning naast het laboratorium reeds volgende week betrekken. Aanstelling van een derde vee-arts ligt nog niet in de bedoeling. Na goed keuring van de jaarrekening werd de begroting 1953-'54 vastgesteld op een eindbedrag van f. 416.000 met een post „onvoorzien" van f. 4750.Voor t.b.c. bestrijding is f. 178.000 uitge trokken en voor de mond- en klauw zeer bestrijding f 105.000. waarvan f. 100.000 voor de dierenartsen, die 50.000 runderen te behandelen heb ben. Voor salarissen van het personeel is f. 104.500 uitgetrokken. De secretaris, de heer Cappon dank te voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en wees er op. dat het vooral aan de directeur en adj. direc teur te danken is. dat Zeeland nu reeds reactie-vrij is. Hierna bracht dr. Wagenaar een boeiend verslag uit over de runder- t.b.c. bestrijding sinds 1937 en van de uitvoering van het grote vijfjarenplan dat na drie jaar reeds tot het doel leidde. Pas na de oorlog kon met mo derner middelen worden opgetreden; op drastische wijze moest men vaak te werk gaan en de grote stoot ging uit van Walcheren, dat het eerste reactie vrij was. lof voor de zeeuwsi BOER mdi hebben getroost om de ïunder t.b.c. te bestrijden. Zij kennen mL,%euer ?Mn er°P of eronder", maai alleen n ,,erop'. Nog deelde dr. Wagenaar mee dat amoH»SeVOerde 3"iariKe campagne waren opgeruimd en ruim uitgékèerdf SUbSid'eS daarvoor is deelneming aan besprekingen over Duitsland. Naar verwachting, zal het antwoord kort zijn. Het Westen zal vermoede lijk zijn leedwezen uitspreken over de Russische weigering aan een be spreking van vier te Lugano deel te nemen en zijn bereidheid te kennen geven een conferentie van vier te hou den zodra het Kremlin van gedach ten verandert. In het Britse Lagerhuis, waar de Russische nota langdurig is bespro ken, werd namens de oppositie geop perd, dat premier Churchill bespre kingen zou voeren met president Eisenhower in Washington en premier Laniel in Parijs, om daarna naar Mos kou te reizen voor een conferentie met Malenkov. „Zou dat niet de im passé doorbreken?'' werd gevraagd. Minister Eden antwoordde, dat het een zeer belangrijk voorstel was. Ook uit conservatieve kringen kwam een dergelijk voorstel naar voren. PASTOOR WOUTERS OVERLEDEN ]~~)E zeereerw. heer J. Wouters O. Praem, pastoor te Heeswijk, is vrij plotseling overleden, na nog voor zien te zijn van het H. Oliesel. De zeereerw. heer Wouters werd ge boren te Gasel op 3 Mei 1888 .ontving de H. Priesterwijding op 10 Augustus 1915 en werd achtereenvolgens be noemd tot kapelaan te Haarsteeg op 13 Juli 1928 en tot pastoor te Hees- wijk op 25 Januari 1946. Pastoor Wou ters was ridder in de orde van Oranje Nassau. De lieer F. J. v. tl. Pas ten grave gedragen TN de kerk van de H.H. Martelaren vond Vrijdag de plechtige uitvaart plaats van de heer F. J. v. d. Pas, in leven directeur van het Brabants Nieuwsblad. Veel vrienden van de overledene woonden de H. Mis bij, die werd opgedragen door pastoor Geers, met assistentie van diens kapelaans. Ook op de R.K. Begraafplaats aan de Wouwseweg was de belangstelling groot. Geslaagde schutterswed strijden te Driewegen en Biervliet Te Driewegen en te Biervliet werden schietwedstrijden georganiseerd, waar aan in totaal 72 schutters deelnamen. Het groot wild viel ten prooi aan: Hoogvo gel Ch. Mollet, peleton Hoofdplaat. Eer ste zowel als tweede zijvogel M. Cort- vriendt, peleton Getrouwe Broeders. Te Biervliet schoot dezelfde schutter met zijn eerste schot reeds de oppergaai, terwijl Jac. Wijffels, eveneens Getrouwe Broeders, de eerste zijvogel velde, Cam. v. Hecke( pel. Boekhoute, hield de Bel gische eer hoog door de tweede zijvogel te schieten. In kampioenschap van Nederland le kl. 47/2 Te Rotterdam werden de wedstrij den voortgezet om het kampioenschap van Nederland le klasse groot biljart kader 47/2. De uitslagen van de mid dagpartijen luiden: Wijdeveld 185157712.33; De Kleine Jr. 3001511820.00- Haberer 16128325.75; Scholte 300—28—76—10.71. £)E PARIJSE POLITIE heeft drie keer een bezoek gebracht aan de Salon d'Automne, de herfsttentoon- stelling van schilderijen in Parijs. Zij heeft daarna aan de prefect van po litic een rapport overhandigd over de heftige anti-Amerikaanse strekking van de schilderijen van de commu nistische artist André Fougeron, al dus „De Volkskrant". Op een reusachtig doek van drie en een half bij zeven meter staat b.v. een grote electrische stoel afgebeeld op 'n voetstuk. Daaronder staat een blauwe auto van Amerikaanse fabrikaat en op het dak daarvan ziet men een drei gende SS-man met helm op en re volver in de aanslag. Een gepolijste Fransman met een grijze hoge hoed en een lintje van het Legioen van Eer in het knoopsgat, loopt op de auto toe. Daarnaast ziet men op het terras van een café een Amerikaanse soldaat lui in een stoel zitten, een luchtig tijdschrift in de hand. Links in het schilderij staan ontheemde arbeiders en kinderen in rook, die uit fabrieks schoorstenen komt. Rechts is een aan tal aanplakbiljetten afgebeeld die jon gemannen oproepen zich als parachu tist voor de koloniën te melden Vlak daartegen aan worden doodskisten aan ZaLgrï? vfnui! len schiP. dat van Indo-China komt. Een Franse vrouw schreit naast een van de kisten en een Vietnamese vluchteling met haar kindje in de arm staat naast haar. De „Humanité", het dagblad van de Communistische Partij in Frankrijk, heeft in een brutaal artikel de politie aangezegd: „Waag het maar eens die schilderijen weg te nemen". Vrijdagmorgen om elf uur werd de derde Phoenixcaisson in het slijkgat te Ouwerkerk op haar plaats gevaren. Het invaren en laten zinken verliep zonder moeilijkheden. Er heerst grote bedrijvigheid op de plaats van de laat ste dijkbres van de Februari-ramp. Enorme kranen zijn onophoudelijk be zig met het storten van tonnen klei- leem, uit bakken achter het dijkgat. De derde caisson is zojuist aange bracht (derde van links). Het vierde caisson (thans nog eerste van links) zal in het gat worden gevaren. Links van de caisson de Schelde, rechts de polder Kruythof 131—16—35—8.18; Van Lo- chem 300—16—80—18.75. O verdijk 273—23—71—11.86; Van Nijnatten 300—23—95—13.04. De uitslagen van de avondpartijen luiden: Van Nijnatten 300274911.11; Haberer 150—27—24—5.55. De Kleine Jr. 300—15—66—20.00; Van Lochem 159156610.60- Eén vereniging met V.VLuctor Gebleken is dat burgemeester Derckx van Heinkenszand goed gezien heeft, toen hij het initiatief nam om te ko men tot oprichting van een R.K. Da messportvereniging. Niet minder dan 49 dames meldden zich tijdens de op richtingsvergadering aan, terwijl daarnaast een juniorenafdeling in oprichting is die 30 leden zal om vatten. De dames zullen hoofdzakelijk de handbalsport beoefenen en getracht zal worden zo spoedig mogelijk in competitieverband uit te komen. In zijn openingswoord sprak burge meester Derckx er zijn voldoening over uit, dat zoveel dames enthou siast bleken voor zijn plan. Hij sprak de hoop uit, dat een hechte sportver eniging het resultaat zou mogen zijn van deze eerste bijeenkomst. Na de bestuursverkiezing werden een aantal huishoudelijke zaken af gehandeld, waarbij o.m. werd besloten één vereniging te vormen met de voetbalclub Luctor. Nadat de heer Jacobs uit Goes die als trainer zal fungeren, nog enkele zakelijke mededelingen had gedaan, bracht de voorzitster dank aan bur gemeester Derckx voor zijn genomen initiatief en pastoor Witkamp voor zijn toezegging, dat hij als geestelijk advi seur zal fungeren. Door de competitieleider werd nog medegedeeld, dat binnenkort een de monstratie handbalwedstrijd op het Luctor-terrein zal worden gespeeld tussen twee teams uit de le klasse der Nederlandse Handbalbond. Te Luik is op 81-jarige leeftijd Robert Protin overleden, een van de beste sprinters uit de periode 1890 1900. Protin behaalde in 1885 te Keu len het wereldkampioenschap sprin ten voor profs, dat toen voor de eer ste maal werd gehouden en zegevier de in tal van grote prijzen. In 1897 won hij 87 van de 100 wedstrijden, waaraan hij deelnam! WATERSTANDEN Mannheim 174, Kaub 114 3), Trier 104 (—9), Koblenz 120, Keulen 65 (—6), Ruhrort 268 (—8), Lobith 851 3), Nijmegen 625 4), Arnhem 669 1), Eefde 180 2), Deventer 98, Namen La Plante 131 (—9). Borg haren 3934 (+18), Belfeld 1086 (—4), Grave 463 (+5). Grote bedrijvigheid heerste er rondom de laatste dijkbres het gat bü Ouwerkerk. De werklieden waren de gehele dag bezig met 't storten van grote brokken keileem en stenen in de opening tussen de caissons. Het storten van de stenen, opdat de caissons stevig zullen liggen, en het water er geen vat op zal hebben. WOONHUIS TE SLUIS Het architectenbureau Sturm te Roosen daal heeft te Sluis aanbesteed het bou wen van een woonhuis aan de Zuiddijk- straat, voor rekening van de heer.G. W. A. Metz aldaar. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: A. uitvoering met houten zolders: J. J. van Hee f 25 894, C. Cortvriendt f 25.586, C. G. Hast f 25.556, F. J. Leenhouts f 26.527. B. Uitvoering met betonnen zolders: J. J. van Hee f 25.513, C. Cortvriendt f 24.995. Alle inschrijvers zijn wopnachtig te Sluis. De gunning werd aangehouden. WONINGEN TE ZAAMSLAG Door B. en W. van Zaamslag werd aan besteed het bouwen van een tweetal wo ningen. Ingeschreven kon worden voor 1 met houten vloeren en 2 met holle baksteenvloeren. Hoogste inschrijver was J. Colijn te Terneuzen met 1 f 25.100 en 2 f 25.300, laagste inschrijver D. Ver ijzers te St. Jansteen met l f 19.884 en 2 f 21.465. Gunning is nog niet geschied. GOES, 6 Nov. Bloemkool Al 30-32, A2 23-27, Bl 16, afw. 14-30, Kropsla Bl 4-6, Tomaten 48, Spruiten Al 32-35, A2 32, Bl 14-18, afw. 11-27, Gr. Sav. kool 6-11, Rode kool 4-5, Spinazie 20-24. Andij vie 7-8, Kroten 4-12, Prei 8-13, Witlof A2 52-54, Bl 38, afw. 34-42, Knolselderij 11- 15, Boswortelen 10-13, Bintjes 11, Dubb. Pr.bonen 64-76, Bosselderij 5-6, Druiven 1 119, 2 106-108. KAPELLE, 6 Nov. Appelen: Goud- reinetten AAA 28-29.90, A 27.90-28.10, BC 24.20-24.60. 1 grof 25.90-26.60. 1 fijn 23.50- 23.80, 2 14-14.10, K 16.40-18.30, Fabr. 9-50- 10.25, Jonathan AAA 38, A 38.90, BC 39.20, 1 grof 36.40-37.50, 1 fijn 34.20, 2 16.90-17.20, K 18.10-19.60, Fabr. 8.20-9.10. Sterappelen A 31.30, BC 25.60, 1 grof 27.30, 1 fijn 22.30 -23.70, 2 5.20, K 11.10, Fabr. 3.20, Golden Delicious A 57.20. 1 grof 40.90, 1 fijn 26.80, 2 13.40, K 19.70, Fabr. 8.-, Glorie van Hol land 1 25.-, 2 11.-, Lombarts Calville 1 grof 21, 1 fijn 17.10, K 12, Brab. Bellefleur f 20.25, 2 6.10, Fabr. 5.70, Zoete Reibbe- ling 1 grof 27.10, 1 fijn 23. 2 12.60. K 15, Campagne zoet l 18.90, 2 7.30, Zoete Erm- gaard 1 grof 32.10, 1 fijn 25, 2 9.90. K 18.40, Present van Engeland 1 grof 17.90. 1 fijn 18.50, 2 7.90, Franse Reinetten K 12.60, Lemoenappel 1 21, 2 10.55. Peren: Comtesse de Paris A 44.90-45.10, BC 47.30, T 1 grof 44.30, 1 fijn 45.10, 2 14.60, K 25.10, Fabr. 12.40-14.10, Gieser Wildeman 1 grof 30.45-30.55, 1 fijn 24.40-25.40, 2 10 65, K 23.20, Saint Remy 1 grof 15-20, 1 fijn 16.40, 2 14.50, K 13.10-13.60, Fabr. 10.10, Pondspeer 1 grof 13.20, 1 fijn 12.80, K 10.65, Winter- suikerij 1 12.40, 2 7.50, Kleipeer 1 grof 19, l fijn 14.90, 2 3.60, K 11, Zure Kroetappe- len 3.80, val Goudreinetten 9.30, Val Jo nathan 3.70, verpakt fruit: Goureinetten. AAAA 41, AAA 29-39. AA 29.-36, A 25-32, 1 28-30, Gewone veiling: Bramen 81-86, Druiven 50-105, Mispels 9, Coxs Oranje Pippin 26-60, Guldelingen 6-8.50, Warners- king 5-8.50, Groninger Kroon 13-18, Bram- ley Seedling 5-5.50, Pomme d'Oranje 20, Zoete Hollaart 7-17, Brederode 10-16, Jos. de Malines 20-27, Br. Clairgeau 7-13, Groenten: Savoye kool 5-12, Rode kool 4.50, Aardappelen 9.50, Knolselderij 10, Kroten 10, Prei 13, Breekpeen 2.50-4.50, Bloemkool 11-41, Andijvie 8-U, Spruit- kool 28-33, Kropsla 4-5, Koolrapen 7, Witlof 36. LEEUWARDEN, 6 Nov. 50 stieren f 2.22-2.56 per kg slachtgewicht, 300 vette koeien eerste kwaliteit f 2.50-2.69, tweede kwaliteit f 2.40-2.49, derde kwaliteit f 2.10 -2.39, 1534 melk- en kalfkoeien f 700-995, 175 pinken f 340-596, 942 graskalveren f 150-375, 505 nuchtere kalveren f 40-55, 1144 vette weideschapen en lammeren, vette en weideschapen f 60-115, lammeren f 30-81, 326 vette varkens, oude varkens f 1.70-1.76, vette biggen f 1.78-1.84, zou ters f 1.75-1.78, 235 biggen en lopers, big gen f 30-45, lopers f 46-80, 47 bokken en geiten geen notering, 101 paarden f 450- 985, totale aanvoer 5359. Stieren, aanvoer kort, stemming willi ger, prijzen prijshoudend, melk-, en kalf koeien, aanvoer zeer ruim, stemming goede soorten prijshoudend en wel eni ge vraag, afwijkende soorten minder. Pinken, aanvoer niet groot, stemming matig, prijshoudend. Graskalveren, aan voer zeer groot, goede soorten wel be langstelling, afwijkende soorten kalme stemming, goede soorten zijn duur en af wijkende soorten prijzen iets lager. Nuch tere kalveren, aanvoer iets ruimer, stem ming iets williger, prijzen iets hoger. Varkens, aanvoer kort, stemming traag, prijzen als vorige week. Biggen en lo pers, aanvoer matig, stemming iets be ter, prijshoudend. Schapen, aanvoer ruim, stemming iets beter, prijshoudend. Lammeren, aanvoer ruim, stemming iets beter, prijshoudend. Paarden, aanvoer ruim, stemming erg rustig, prijzen als vorige week. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Evelien, doch ter van Hr. en Mevr. de JongBootz, Utrecht. Overleden: A. Jeker. 82 jaar, Oud-Vossemeer. A. Kwisthout, 81 jaar, Heeze. H. Oprinsen, 58 jaar. Tilburg. Em.-pastoor, C. Hens, 80 jaar Apeldoorn. G. Raaymaakers, 70 jaar, Vught. Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons huwe lijk ondervonden, betuigen wij namens wederzijdse ouders onze hartelijke dank. A. Calus v d. Abeele Sluis - Heille. 439-0 WATERSCHAP OUDE GRAAUW EN LAN- GENDAM Het Bestuur maakt bekend dat de sloten moeten worden gekuist, de dammengaten en holen zuiver worden ge maakt en het vuil uit de slo ten verwijderd worden vóór 1 December 1953. Na die da tum zal een schouwing wor den gehouden. Hontenisse, 6 "November 1953. Dir. J. KORTEWEG in „UITBREIDINGSPLAN BOEIMEER" Breda in prijzen van 10.950.—, 11.250.— en 11.550.- van 2000. RUIME HYPOTHEEKBEDRAGEN beschikbaar Avonden van gezonde ontspanning voor alle kath. jongelui Leivedorp: heden 7.30- 10.30 u.: v. d. Dries, dansoefenavond. Axel: Zondag, 7.30 uur Gezellenhuis IJzendijke: Zondag 15 Nov. De trefplaats voor alle kath. jongelui is:

de Stem | 1953 | | pagina 11