Victoria Blik uit de hoogte op Nieuw-Hulst Nieuw Hulst gaat oude kermis vieren Wat V.&D. in Lakenflanel 2.95 ROOM DREESMANN 50.000 gezinnen Schipbreukelingen moesten zichzelf maar redden De electriciteitsvoorziening en de gevolgen van de ramp 'ss rrs KAREL LOTSY VERKLAART: Engelse critiek op arbiter Griffith Zoals verwacht BERGEN OP ZOOM D4GBLAD DE STEM DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 23 OCTOBER 1953 Operatie big": het glibberig hoogtepunt Senioren-coureurs Hulde aan de P.Z.E.M.-mannen Griekse zeelui keken toe STAAT VAN OORLOG IN ATJEH SPORT IN 'T KORT Gevoelige straffen en boetes MARKTEN „De Javawafel van Victoria herkent U met Uw ogen dicht brengt Dagelijks in meei 1 rvt is nu een stukje van „Nieuw-Hulst", het nieuwste stukje zogezegd. Het zijn de montagehuizen, tezamen vormend de Keldermansstraat, de De Waghemakerestraat en de v. d. Leyenlaan. Op een zonnige voor jaarsmorgen vloog het KLM fotovliegtuig laag over de hoofden van de bewoners van dit stukje Hulst dat nog niet zo lang geleden hardnekkig „Korea" werd genoemd, doch thans omgedoopt is tot Nieuw Hulst waar men nu de in onbruik geraakte Buurmanskermis weer gaat oprakelen. Het zal degenen die hier wonen niet moeilijk vallen hun huis te ontdekken en te zien of ze hun tuinpaadje wel precies recht gemaakt hebben. Want vanuit de lucht bezien is dat veel beter te beoordelen. Op het grasland rechts staat (dicht bij de huizen) het paard Karei van de kolenhandelaar Antheunis. Hij staat wellicht te kijken of er niet een stukje brood over is. De groenteman in de straat links zal zichzelf waarschijnlijk niet herkennen, doch wellicht herinnert een der Hul- sterse groentehandelaren zich, daar met paard en wagen te hebben ge reden, terwijl een vliegtuig laag overscheerde? Achter het huis van de heer Speckens (onderaan, links) staan de fruitbomen in bloei en als hij goed kijkt, zal hij de kinderwagen met zijn jongste spruit in het zonnetje zien staan. En als tenslotte het gemeentebestuur eens naar de grasstroken langs de huizenblokken tuurt, zal men bemerken dat er in de raad niet ten onrechte wordt gepleit voor een goede behandeling van deze als sieraad bedoelde perkjes. In het grasland op de hoek van de v. d. Leyenlaan (bovenaan, rechts) zal de door de dames uitgevoerde biggenjacht ge houden worden. (Luchtfoto K.L.M.) "pOEN in de buurtvereniging „Nieuw Hulst" het plan groeide om de vergeten Buurmanskermis in oude glorie te herstellen, had niemand kunnen denken dat hieruit een zo veelomvattend programma te voor schijn zou komen. Van alles heeft het bestuur erbij gesleept, met het gevolg, dat men op de duur moest gaan zeggen, „en nu is het genoeg, want anders komen we tijd te kort." De oude naam Buurmanskermis is meteen maar omgedoopt in „Nieuw Hulst-kermis", ter versteviging van de populariteit wcike de nieuwe naam voor de nieuwe wijk reeds geniet. Zó zelfs, dat de inwo ners op de vraag (natuurlijk gesteld door een Hulstenaar van binnen de wallen!) „we krijgen kermis in Korea, is 't niet?" antwoorden: „nee, In Nieuw Hulst!" Voals we in het kort al bericht heb- ben, wordt het hoogtepunt van de tweedaagse kermis: de jacht op de in gezeepte big, het beest dat nu nog, on bekend met wat hem .tegen Zaterdag middag te wachten staat, in zijn „kot" huist en nog een paar dagen de tijd heeft gehad om zich ten bate van de vangster-winnares met nog ettelijke onsjes spek uit te breiden. t Is 'n droevig lot dat 't zwijntje te wachten staat. Stelt u zich voor :het beest wordt in het midden van het terrein neergezet en zijn varkensogen zullen aan alle windstreken jachtlus- tige dames ontwaren. Als het start sein gegeven is, zal die schare vrou wen op het dier afstormen. Het zal 't varkentje niet helpen te verzuchten „maak het kort, beulen!" want de vet te groene zeeplaag op zijn tot sudde ren gedoemde vel zal er wel voor zor gen, dat de meeste grijp-pogingen op een mislukking uitlopen. We kunnen de deelnemende dames tenslotte nog adviseren het oudste kledingstuk op te zoeken, want ter wijl varkens van nature al gewend zijn modderige zwijnerijen te veroor- Uje kermis begint met kinderwed strijden: een ballonwedstrijd, daar na een vliegerwedstrijd, een stepwed- strijd (vanaf 3 jaar!) en een wedstrijd in hardlopen. Na de biggenvangst wordt dan de Zaterdag besloten met dansen op het terrein van de heer A de Nijs. 's Zondags worden er coursen ver reden. Wim van Est en dergelijke mannen komen er niet aan te pas. Om 2 uur verschijnt de ploeg van 18 tot 30 jaar aan start, om 3 uur de groep van 31 tot 40 jaar en een uur daarna treden de senioren in het veld, de renners van 50 jaar en ouder. Ze zul len vijf ronden maken, want het gaat niet om het racen, doch slechts om de stijl! De grootvaders zullen eens laten zien, hoe gracieus men in yroeger da gen fietste. Wellicht zijn er coureurs met wapperende baarden bij. op fiet sen van eveneens respectabele ouder dom. Loopfietsen verschijnen niet aan de start, naar we vernomen hebben, doch menige coureur zal toch trachten een oud rammelbeestjes op de kop te tikken (bv. zo iets waarvan alles her rie maakt, behalve de bel) want er staat een premie op de slechtste fiets! Natuurlijk wordt ook deze dag weer zaken, zal nu de zeeplaag nog wel* "wat I besloten met dansen. Verder wordt er meer vettigheid achterlaten. 1 bij Oscar Neefs en Aug. de Nijs door TELKENS, wanneer een deel van de Zeeuwse bodem droog komt. probeert de P.Z.E.M. met de grootst mogelijke spoed de electrici teitsvoorziening weer op gang te brengen teneinde de spoedig daarna te rugkerende bevolking weer snel te kunnen helpen aan de onmisbare energre voor licht, kracht en warmte en niet te vergeten voor de radio. Dit valt soms lang niet mee: de toestand van kabels en bovengrondse netten is dikwijls zodanig dat een groot gedeelte vernieuwd moet worden, transformatorstations hebben tot de nok onder water gestaan, kabelkasten zijn omgevallen, palen zijn afgeknapt en kabels stukgere- ten. Zijn deze zaken dan weer min of meer hersteld, dan blijkt dat vrij wel alle huisaansluitingen, dat zijn dus de aansluitleidingen tot aan het meterbord, vernieuwd moeten worden, daar zij door de invloed van het zoute water onbetrouwbaar zijn en aanleiding kunnen geven tot kortsluiting. LJet feit, dat al dit werk nu voor wat betreft het dorp Kruinin- gen reeds achter de rug is (de aan sluitleidingen uiteraard alleen voor bewoonbare huizen) geeft aanleiding om niet alleen erkentelijk te zijn voor de ijver en de toewijding der P.Z.E.M.-mannen, maar ook om met dank gewag te maken van de hulp, s» abdere electriciteitsbedrijven hebben geboden door het beschikbaar stellen van monteurs. Immers zonder deze hulp zou het herstelwerk veel geduurd hebben en de bevol- la''-eer verstoken zijn ge- tótTnVh\ gebruik van electrlci- de N v T?eval Kruiningen was het ijselse "sselcentrale (het Over drijf dat eenlncla.le, electriciteitsbe- p1«SfS^^^urs aan de de handboogschutters schieting ge houden en Zondag na de Hoogmis kunnen de duiven gaan „vallen"; want er wordt ook een duivenvlucht ge organiseerd vanuit Philippine. Een draaimolen en een luchtschom- mel zullen de kermis het echte ker- mis-tintje verlenen en natuurlijk zal ook de onvermijdelijke frite-geur aan een kraampje ontstijgen. Op deze wijze zal de oude kermis, in zijn nieuwe pakje zeker een suc ces worden. Wellicht kan zo dit stukje folklore voor de toekomst behouden blijven. BUS ZIERIKZEE- WESTEN SCHOUWEN r\E stichting „Nieuw Schouwen Duiveland" was in de gelegenheid om de bezwaren, die er van de zijde van de Verkeersinspectie bestonden tegen een busdienst langs de Lange- dijk naar de Westhoek van het eiland weg te nemen. De Verkeersinspectie heeft toegezegd, dat er onmiddellijk stappen zullen worden gedaan om tot een geregelde dienst van Westen Schouwen naar Zierikzee v.v. te ko men. Het getob met de „Flandria", die de passagiersdienst over de Ooster- schelde van Zierikzee naar Burgh- sluis onderhield, zal dus weldra tot het verleden behoren. QP DE NOORDZEE, ter hoogte van het lichtschip „Goeree", heeft zich een drama afgespeeld, dat pas bekend werd bij het binnenlopen van het Griekse schip „Vorios Hellas" in de DUKHÖ?S¥E£NGEN TIJDENS nogal^oens'voor maanden bepaalde delen van g~ko!Jrien dat in ling een storing m 5fland P^se- ringen zijn echter bijna steeds het gevolg geweest van de haastige en intensieve arbeid, die werd verricht aan onze waterkeringen en binnen dijken. Op één dag, n.l. 13 October, werden b.v. op 2 plaatsen van Wal cheren, en wel nabij Gapinge en Rit- them, de electriciteitskabels stuk getrokken door draglines en deze gevallen vormen geenszins uitzonde ringen. Ook de zware 50 kV-kabel bij Bakendorp, nabij de Scheldekruif,.g aldaar is op een dergelijke wijze be schadigd, al was hier een bulldozer de boosdoener. Hoewel bij alle be trokkenen de overtuiging heerst, dat dergelijke ongelukken in het alge meen belang zoveel mo 'k voor komen moeten worden, is het wel eens niet geheel te vermijden, dat bu de haastige speed, nodig bij het her stel en de versterking van de dijken, alsmede voor de herverkaveling, een kabel wordt beschadigd Het spreekt vanzelf dat de Z E.) hiervan .eel last ondervindt en 0 een en andor veel extra verk voor het toch reeds in deze tijd zo zwaar belaste personeel. Er wordt e hter steeds door omschakeling ge poogd, en meestal met suces, de hin der voor het publiek zo gering mo gelijk te doen zijn. Overste Sutikno: Regeringsverklaring op 28 October QVERSTE SUTIKNO van de Veilig heidsstaf van Atjeh heeft medege deeld, dat gezien de toestand, het re delijk Is, dat voor Atjeh de staat van Oorlog en Beleg wordt ingesteld, al is het maar tijdelijk. Hij zeide, dat een aantal binnen landse bestuursambtenaren, die naar de benden waren overgelopen zich hadden gemeld, maar dat een 'aantal onderdistricts-, wijk- en kampong hoofden zich nog steeds aan de zijde van de benden bevindt. Het Indonesische kabinet heeft Don derdag het ontwerp van een regerings verklaring over Atjeh besproken. De ze verklaring zal 28 October in het Parlement worden afgelegd. I. O. c. CANDIDAAT GESTELD Voor Nobelprijs voor de vrede Van Zweedse zijde is voor de No belprijs voor de Vrede 1953 had In- S „10n»aL01^mpisch Comité candi- gestold. Oorspronkelijk had men voor deze prijs aan de oud-president rtfn" a IOCL Sig£rid Edström gedacht maar deze heeft verzocht, het IOC voor te dragen voor de prijs. In een avondwedstrijd, op Highbury te Londen gespeeld, heeft de Belgi sche ploeg Anderlecht met 3—2 van Arsenal gewonnen. De match werd gehouden in het kader van het tour- nooi om de Verbeeck-wisselbeker. waaraan behalve Arsenal en Ander lecht ok de Parijse Racing deelneemt, Zaterdag a.s. tussen 3 en 5 uur houdt de heer jhr. dr. J. C. Mollerus een afscheidsreceptie in Krasnapolsky te A'dam. Hij treedt dan af als voor zitter van de Kon. Ned. Biljartbond, waarvan hij 20 jaar voorzitter is ge weest. Op die dag treedt tevens af de heer M. Spetter, tweede voorzitter. Rotterdamse haven. Aan boord van dit schip bevonden zich namelijk ze ven Belgische vissers, wier schip op de Noordzee was vergaan. Hun scheepje „Op Hoop van Ze gen" geheten, kwam in de mist met de Griek in aanvaring. Hoewel de Griek had moeten uitwijken, had dit de aanvaring toch niet kunnen ver hinderen. Het vissersscheepje kreeg een groot lek en verdween binnen enkele minuten in de diepte. Op het Griekse schip stak men geen hand uit om de Belgen te redden. Zij moes ten maar proberen aan boord van het vaartuig te klauteren! De Grieken gaven de schipbreukelingen wat te eten, maar schone kleren kregen de mannen pas, toen ze al in Rotterdam waren Voor belhamelsder Zesdaagse van St. Etienne De Franse Wielerbond heeft de vol gende straffen opgelegd aan renners, die zich tijdens de jongste Zesdaagse te St. Etienne misdroegen: Carrara: drie maanden schorsing en 100.000 fr. boete; Godeau, Monticelli en Bouvard een maand schorsing en 15.000 francs boete; Senfftleben, Subatis en Forlini acht dagen schorsing en 10.000 francs boete: Iacoponelli en Bareth: 5.000 francs boete. De verzorger Fernand Wambst werd voor drie maanden ge schorst en hij kreeg 10.000 francs boete. De heer Achllle Jolnard, president van de Franse Bond, verklaarde bjj wijze van toelichting, dat Zesdaagsen min of meer tot kluchten waren ge worden en dat hieraan een eind moest worden gemaakt om te voorkomen, dat de Franse wielersport op de baan geheel te gronde zou gaan„WD moesten hard slaan om een voorbeeld te stellen," voegde h(J hieraan toe. Carrara, die als belhamel werd be schouwd, wil de zaak voor het gerecht brengen en zijn kameraden hebben beloofd hem hierbij te steunen. Zij zijn ook bij het Departement van Arbeid en Volksopvoeding in beroep gegaan tegen de beslissing van de Wielerbond. Coppi stak bezoek af aan Bartali In een door de behandelende genees heren uitgegeven bulletin wordt ge zegd, dat de langzame verbetering in de toestand van Bartali aanhoudt; zijn temperatuur is gedaald. Coppi heeft een bezoek aan Gino gebracht en de twee renners hebben zich een minuut of tien op kameraad schappelijke wijze met elkaar onder houden. Coppi sprak de wens uit, dat hij zijn rivaal spoedig weer in de grote internationale wedstrijden zou ontmoeten. Engelse voetbal is achteruit gegaan Op het Londense vliegveld hebben wij Donderdag vóór zijn terugkeer naar Nederland Karei Lotsy gevraagd wat hij van de wedstrijd Engeland FIFA dacht en hoe zijn oordeel was van spel en spelers. Het FIFA-elftal vond ik beter, maar de Engelsen bleven gevaarlijk door hun felheid om op het juiste moment van de kansen te profiteren. Dat zijn van die ogenblikken, waarop zij als het ware „doordrukken" en in het verleden hebben zij de wedstrijden gewonnen, omdat zij in 10 minuten of in een kwartier met dit spel een voorsprong konden veroveren, welke voldoende was voor de overwinning. Ditmaal werden zij in de verdedi ging gedrongen. Steeds hebben zij ach- ter gestaan en nu kwam deze eigen schap goed te pas om de dreigende nederlaag af te weren. Dat zij nog een gelijk spel hebben verkregen is voor. een belangrijk deel te danken aan het meesterlijke spel van Matthews, de enige speler in het Engelse elftal, die mij heeft geimpo- neerd. GEDAALD Ik kan daar meteen aan toevoegen, dat het Engelse voetbal beslist is ach teruitgegaan. Is men in Engeland niet in staat om een team samen te stel len, dat voetbal van grote klasse kan spelen, dan verliest men onherroepe lijk in November van Hongarijë; al moet ik toegeven, dat het Hongaarse elftal volgens verschillende berichten over zijn hoogtepunt heen is. Het veldspel van de continentalen vond ik groots. Posipal zou ik een harde werker kunnen noemen. Tsjai- kovsky was de motor en de dirigent en Ocwirk was de veldheer. Als Vu- cas, Tsjaikovsky of Ocwirk de bal hadden, dan was ik er 100 procent zeker van, dat er geen Engelsman aan te pas zou komen. Het Is maar goed, dat de F.I.F.A.- spelers geen veiliger voorsprong heb ben kunnen verkrijgen, want dan hadden zij waarschijnlijk, dat had ik allang begrepen, nog meer hun tech- FIFASPEL GEROEMD De verslaggevers van de Londense Donderdag ochtendbladen waren bijna eenstemmig van mening, dat het Fifa- elftaï de zege in de wedstrijd tegen Engeland had verdiend. Velen hun ner twijfelen ook aan rechtmatigheid van de strafschop, waardoor Engeland in de laatste minuut een gelijk spel uit het vuur kon slepen. Hier volgen, verkort, enkele uit spraken: Bob Ferrier in de „Daily Mirror": „Het simpele feit is, dat deze schitte rende Europese spelers in elk onder deel een klasse beter waren. Het toe kennen van de penalty was een mi serabele beslissing. Scottie Hall in de „Daily Sketch: „De wedstrijd bracht een morele over winning van de z.g. „Rest van de wereldploeg".Ik kreeg niet de in druk, dat er een overtreding was be gaan. die met een penalty moest wor den bestraft." Bob Pennington in de „Daily Ex press: „Het gelijke spel was een schreeuwend onrecht voor deze con tinentale crackswat de penalty betreft, wilde ik dat ik het met de scheidsrechter eens kon zijn." Roy Peskett in de „Daily Mail": „Men moet de vastberadenheid van de scheidsrechter toejuichen en daar na sympathiseren met het „elftal van deze eeuw". Het demonstreerde voet bal dat mede tot het beste behoorde dat ooit in Engeland is gezien." Frank Coles in de „Daily Telegraph": „De Engelsen waren fortuinlijk, want zij werden overspeeld door de schit terendste voorhoede, die ik ooit in actie heb gezien. Wat de strafschop aangaat, was de beslissing van de scheidsrechter juist". GééN OVERTREDING!! Charles Buchan in de „News Chro nicle: „Engeland zal nooit meer op zo'n fortuinlijke wijze aan een neder laag ontsnappenIk ben er zeker van, dat geen overtreding werd be gaan, die met een penalty behoorde te worden bestraft." Clifford Webb in de „Daily Herald" „De Engelsen waren de minderen, op het stuk van vaart en strategie en maakten vaak een tweederangs in druk. Zwoegend en zonder gratie be haalden zij een draw, die ze rtiet verdienden. Wat de penalty betreft, heb ik veel ergere dingen gezien, waarop de scheidsrechters geen acht sloegen". Eric Butler in de „Daily Worker": „De ploeg van de „rest van de wereld' had vaart genoeg om de Engelsen te vlug af te zijn, en ideeën genoeg om hen in de war te brengen. De penalty leek fortuinlijk voor de Engelsen." Smyslov winnaar candidatentornooi te Ziirich De uitslagen van de afgebroken par tijen van de 28e ronde luidên: NajdorfGeiler 01; GligoricKeres 01; BronsteinReshevsky 10. De stand na de voorlaatste ronde is als volgt; 1 Smyslov 17% p. uit 27 partijen; 234 Bronstein, Keres en Res hevsky, 15% p. uit 27 partijen. 5 Petrosian 14% p. uit 27 partijen. 678 Geiler, Kotov en Najdorf, 14 pt. uit 27 partijen. 9 Taimanov 13% p. uit 27 partijen. 10 Averbach 13 p. uit 27 partijen; 11 Boleslavsky 12% p. uit 27 partijen 1213 Gligoric en Szabo, 12 punten uit 27 partijen. 14 Euwe 11% punt uit 27 partijen; 15 Stablberg 8 pt. uit 28 partijen. Smyslov is hierdoor winnaar van het candidatentournooi geworden, aan gezien het door hem behaalde totaal van 17% punt door geen der andere deelnemers kan worden bereikt. Hij zal zich dus volgend jaar met de hui dige wereldkampioen, Botwinnik mogen gaan meten. nische gaven en hun ongelooflijke balcontrole gedemonstreerd en zouden deze artisten hun tegenstanders van het kastje naar de muur hebben laten laten lopen. Want geladen zijn zij in het veld gekomen, om nu eindelijk eens aan te tonen, dat de continentale spelers ze ker de gelijken, maar waarschijnlijk de meerderen van hun oorspronke lijke leermeesters zijn geworden. Het achtertrio was het minst sterke deel van de ploeg. Hannappl is een. geboren kanthalf en voor hem was het zeer moeilijk om als achterspeler Matthews te houden. Navarro heeft niet slecht gespeeld, .doch is ook ze ker niet meegevallen. Maar we durf den niet Stotz en Happel als backs op te stellen; we mochten geen risico nemen met dit systeem cn beide Oos tenrijkers hebben onze beslissing spor tief aanvaard. Maar de halflinie en de voorhoede vormden een klasse apart." „Griffiths vond ik goed", was ten slotte het besliste oordeel van de heer Lotsy. „Maar die strafschop heb ik niet begrepen." De scheidsrechter heeft hier een fout gemaakt, welke niet meer was te corrigeren. Ik ben verheugd, dat ik aan het tot stand komen van deze wedstrijd heb mogen meewerken en iedereen, die deze wedstrijd heeft ge zien, zal het met mij eens zijn, dat 21 October 1,953 een historische datum is geworden in internationaal voetbal". Oriëntatierit te Hulst uitgesteld In verband met de buurtkermis in Nieuw Hulst zal de oriëntatierit voor fietsen, welke oorspronkelijk op a.s. Zaterdag zou plaats vinden worden gehouden op Zaterdag 31 Oct. a.s. De organisatoren der oriëntatierit. die vóór alles een goede samenwerking in de gemeente beogen, willen hier door afbreuk aan de festiviteiten in Nieuw Hulst voorkomen. GOES, 22 Oct. Exportveiling Appeleaj Cox Orange A 67.30—68.10, BC 58.80. 1 grof 65.20, I 50, II 12; Sterappelen A 31, BC 24.40—24.80. 1 grof 22—23, I 21.40, II 8.20; Goudreinetten AA 27.6028.40, A 25.80—26.20. BC 23. 1 grof 23.90—24.20, I 22—22.40, II 14.70, K 18.0, F 9.20—9.80; Jo nathan AA 41. A 37.10. BC 35.40. I grof 29.70, I 27.40, 11 14; Laxton Superbe A 40, BC 42. 1 grof 39. I 36. 11 7; Glorie van Holland AA 35, A 31.10, BC 25—26.50.enl grof 29.10, 1 23; Zoete Campagner I 21—24 Zoete Ermgaar I 2—29, II 17—18. Peren: Doyenne du Cornice A 6062, BC 63, 1 gróf 59, 1 58—61, Br. Alex Lucas A 39, BC 42. 1 grof 42. I 38, 11 18; Zwijndrecht- se Wijnpeer A 25, BC 16.90, I grof 24. B 23.80, C 14. I 14—18, 11 6; Comtesse A 37.30 BC 41.40, 1 grof 31.90—32.30, I 31.10, II 8; Nouveau Poiteau I grof 20.7021.30, I 14, 11 7; St. Remy 1 grof 13.80, 1 14.30 11 12; Pondspeer 1 grof 11, 1 11, Verpakt fruit: Goudreinetten A 37—38. Glorie van Hol land A 34—36. B 31, C 26; Br. Alex Lucas A 43—44, B 39; Gewone veiling appelen: Cox Orange K 31—48, F 9—22; Laxton Superbe K 16—17, F 6: Sterappelen K 1417, F 46; Goudreinetten K 1416, p 8—9, Val 8.10—9.30; Bramley Seedling K K12; Jonathan K 17—24, F 8—11; Zoete Campagne K 19. F 12. Peren: Doyenne du Cornice K 45—48. F 24—38, Legipont K 23, F 16—18: Br. Alex Lucas K 1520 F 6—8; Zwijndr. Wijnpeer K1320, F 511, Nouveau Poiteau K 1214, F 89: Comtesse K 13—20. F 6—8; Pondspeer K 79. Gieser Wildeman K 1618, F 8; Conferenc K 34, Druiven 99, Noten 5,60-7. KOEWACHT, 22 Oct. Strovlas onge- repeld 1627; idem gerepeld '2046; Vlas lint putroot 170235; idem dauwroot 170 —210; Vlaslokken ruwe 20—25, idem ge zwingelde 60100. Lijnzaad: ongekeurd 3842; idem gekeurd 5055. Wiera oude re nabouw 80100. Bolraap 8. Vlotte markt. TERNEUZEN, 21 Oct. Sla 250—600, Bloemkool 815, Peen 1015, Kroten 6 7, Andijvie 69, Princessebonen 4161, 11 22—25, Rode kool 613, Savoye kool 4 11, Witte kool 57, Peen 8. Prei 810, Knolslderij 58, Spruiten 11 20, Tomaten A 4447, C 27—31. Fruit: Appelen: Cox Orange pippin HH1 46.60—60, K 29, F 14; Goudreinetten A 26.90—28.30, BC 22.70 24.10, H grof 23.70—25.10, Hl 16.70—18.10, H2 7—9, K 16.40—17.70, F 7.30; Jonathan A 35.80—37.20, H grof 30—31.40, Hl 25— 26.40, H2 10.60—12, K 22—25, F 15; Zoete Ermgaard Hl 15.50, K 9—11.60, F 3—6; Sterappelen Hl 15.50, K 9—11.60. F 3—6. Peren; Doyenne du Cornice K 40. Saint Remy K 15—17, Zwijndr. Wijnpeer Hl 17 K 1315, F 1214.90, Overige soorten peren 415. WATERSTANDEN Mannheim 170 (—1), Kaub 108 (—3), Koblenz 110 (—2), Trier 100 (+2), Keulen 58 (+2), Ruhrort 248 (onveranderd), Lo- bith 836 (onveranderd), Nijmegen 612 1). Arnhem 656 (—1), Eefde 170 (_1), Deventer 88 (—2), Namen La Plante 130 (—6), Borgharen 3903 10), Belfeld 1083 (+5), Grave 466 (—6). zegt Victorieuze! ff i 44 Omdat de Javawafel van Victoria zo luchtig-croquant is, omdat de verrukkelijke smaak van de combinatie: brosse wafel met fijne crème, direct opvalt. Uw smaak geeft U de beste raad: Vraag speciaal Javawafels van Victoria, als U iets bijzonders wilt presenteren. IVit proeven kan, kiest Victoria DORDRECHT Ze lijn voordelig 61 k 43 cent per 130 gram C± 21 stuks) Ongebleekte Lakenflanel, mooie, zachte geruwde kwaliteit, 150 cm. breed, per meter 175 cm. breed, per meter Ongebleekte Lakenflanel voor extra brede lakens, 200 cm. breed, per meter akeiiflanel in wit, zalm en bleu, 150 cm. breed, per meter 180 cm. breed, per meter 26° 42° n 95 3.50 607-xxx-o

de Stem | 1953 | | pagina 7