ENGELAND KROOP DOOR HET OOG VAN EEN NAALD Terugzendingscommissie op het punt uiteen te vallen II. Yacler veroordeelt „ABC"-oorlog FIF A-team had voorsprong (3-4) tot vlak voor slot Jagan en Burnham wekten een indruk van oprechtheid Vandaag luidt de bel voor laatste ronde INDRUKKEN VAN DESKUNDIGEN DOELMAN MERRICK HEEFT 'T NAKIJKEN :n en DAT WAS IETS ANDERS DAA EEN NEDERLAAG! R 12 eland DA Lot der gevangenen nu zeer onzeker boorden Strafschop in 43ste minuut bracht Britten gelijk spel Onderhandelingen afgebroken LAAT ONS MAAR IN RUSLAND BLIJVEN Zege voor Europees elftal zou verdiend zijn geweest Bartali zal weer opknappen Tijdens kort verblijf op Schiphol Optreden van Mau- Mau veroordeeld EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN ;aderlokaal [en aanwe ns van de loseoh en taalbewer- E NAAR erk ter ge- erd in ge- :meente-se- ie afdeling te ede amb- te Baarn oorgangsier die in 1S49 Is adjunct- evolking en B1JZ. )L legrotingen krijgt een ir voor elke Aldus werd leenteraads- ie .St. Au- ijgt 200.— gemeente af- 1 een strook ov. weg naar gekocht yoor ijliggend rij- preking be- verbetei'ing R.K. Bizon- De heer van oting aan de i stelde wet- 5e nieuwe be. sen. De heer liag de afras- zien opgeno- 1. erkte de heer n voorstel op de speeltuin. VAL D. zich door lakte zij door vrij ernstige pegaf zij zich leesheer een en overbren- noodzakelijk DODEN- IG er. heeft het nwerking met n Requiem van van Brucker in de Grote erdenking van nodramp om- nité in oprich- Casembroot BEROEPS- gevestigd een beroepskeuze >ge. Dit werd igadering van ENDEN" ekenvrienden" er parochiale en voor haar onder leiding .eer C. Priem, van enige me de mededeling 1 nieuwe boe- en dat ook ir de beschik- en verkregen levattende 100 n tot verkie- Als bestuurs- afd de aftre et en de heer lemde. die tot 'nningmeester- kon dit niet aats werd met s zodanig be- Tenslotte wer- van de kas- s en de heer SING. p, directeur P. eke binnenkort in een zelfde Schoonhoven, •ig verblijf zijn •evende leiding ke verbeterin- op het P.T.T.- Ook in zaken zoals kanker- ampslachtoffers *re malen het jingen en par- dan ook node ,EN AFSLUIT- EDEN de Zandkreek er J. M. in het ug, waarvan de lag gingen, van lij nog gelegen- ia Na er onder gaf hij vol gas mder te denken boom. Met een werd hij tegen waarbij hij zijn igpersoneel ver- larna de onfor- Polderman op- werking. Vlaamse Opera, 8 uur: Geluids- 8 uur: De grote Dlympia-thater, 8 gale. DERICHTEN uit Panmoendjon vvij- zen erop, dat de neutrale terug zendingscommissie op Korea op net punt staat uiteen te vallen. Dit is een gevolg van ernstige meningsverschil len tussen de leden der commissie. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, de Noor Hammars- (Advertentie) Wat ben jij in je voordeel veranderd! Zo zie je er echt keurig uit, Joop! Die zitten even correct als stijve en net zo gemakkelijk als slappe boorden Een „Trubenijs" boord is gemakkelijk te wassen en te strijken en behoeft niet gesteven te worden, omdat hij permanent half-stjjf is. Let op het merk in elke boord. M Overhemden met „Trubenijs" boorden worden door de vooraanstaande Neder landse overhemden-fabrikanten gemaakt en fijn overal verkrijgbaar. kjoeld, is persoonlijk tussenbeide ge komen, om te proberen de geschillen uit de weg te ruimen. Hij heeft Dins dag besprekingen gevoerd met de af gevaardigden van India, de Sovjet- Unie, Zweden, Engeland en Amerika. Bij ontbinding van de terugzendings commissie, zou het lot van de krijgs gevangenen, die totnogtoe geweigerd hebben naar huis terug te keren, en die voorlopig nog onder de hoede van de commissie staan, geheel onzeker worden. Inmiddels heeft één van de 23 Ame rikaanse gevangenen, die niet naar huis willen, te kennen gegeven, dat hij alsnog naar de V. S. wil terugke ren. Zijn verzoek is ingewilligd. Wat de politieke conferentie betreft, op het ogenblik wordt er weer gedebatteerd over de vraag op welke plaats en in welk gebouw de voorbereiden de besprekingen moeten wor den gehouden. De toestand in Seoel is op het ogen blik weer zo, dat Koreaanse semina risten en Carmelitessen, die onge veer drie jaar geleden tengevolge der oorlogshandelingen moesten evacue ren, naar de Koreaanse hoofdstad zijn teruggekeerd. De gebouwen hebben ernstige oorlogsschade opgelopen. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat alle anti communistische Chinese en Noordko- reaanse krijgsgevangenen die hebben geweigerd de communistische „uit eenzettingen" bij te wonen, op 27 Ja nuari zullen worden vrijgelaten. Dit is de uiterste datum waarop de neu trale terugzendingscommissie de ge vangenen kan vasthouden. Eerbied voor het leven TN EEN TOESPRAAK tot leden van het Internationaal Documentatiebu- reau voor militaire geneeskunde heeft de H. Vader aangedrongen op inter nationale overeenkomsten ter voorko ming van oorlogen met atomische, biologische en chemische wapenen, welke hij kortweg „A-B-C-oorlog" noemde. De Paus zeide, dat men soms verplicht zou kunnen zijn, bepaalde onrechtvaardigheden te verdragen omdat de verwoestingen van een eventueel daarom begonnen oorlog veel ernstiger zouden zyn. Dit sloeg in het bijzonder op de A-B-C-oorlog De vraag rees aldus, of dergelijke oorlogen niet door internationale overeenkomsten voorkomen zouden kunnen worden. De Paus sprak zich uit voor natio nal e verenigingen van geneesheren, die een internationale organisatie zou den vormen, welke zou moeten be slissen over het al dan niet geoor loofd zijn van bepaalde handelwijzen. Verder sprak de Paus zich uit voor de vorming van een internationaal medisch recht. Een dokter mag zich niet lenen voor toepassing van methoden van massa-vernietiging door biologische en chemische wapenen noch voor het uit de weg ruimen van politieke vij anden, noch voor „barmhartigheids- moord" op gewonden, verminkten of ongeneeslijk zieken. Nimmer mogen gewonden, krijgsgevangenen, dwang arbeiders of gedeporteerden als proef konijn gebruikt worden. Geneesheer noch patiënt heeft het recht om over het leven te beschik ken. Daarom mag een dokter geen ge vaarlijke middelen toepassen of ingre pen doen, die waarschijnlijk of zeker de dood tengevolge zullen hebben. Al leen omdat de patiënt dit wil of er in toestemt, aldus de Paus. (Van onze speciale verslaggever). LONDEN, Woensdagavond. TAE SPEELTIJD was bijna voorbij. Nog twee minuten restten. Vele toeschouwers, die zich blijkbaar reeds met een nederlaag van het Engelse nationale elftal hadden verzoend, zag men het stadion verlaten. Het zag er inderdaad naar uit, dat dit Fifa-team het trotse record van voetballend Albion had gebroken. 3-4 wees het score-bord aan, in het in lichte mist gehulde Wembley, reeds 25 minuten lang. Na 88 minuten spelen leek het er op, dat het Europese elftal het jubileum van de Engelse Voetbalbond hij bestond immers 90 jaar! jubel en kleur zou gaan ontnemen. Toen gebeurde het INEENS, tijdens een verwoede aanval der Engelsen, lag daar rechtsbinnen Mortensen op de grond. Een schril fluitsignaal klonk op van arbiter Griffith. Het ging door merg en been van de honderdduizend, die zich een plaats in het stadion hadden kunnen veroveren. Het zaaide vertwijfeling onder de Fifa-elf, die meteen hun overwinning in rook op zagen gaan. Grif fith wees met beslistheid naar de beruchte witte stip: penalty! Omdat Mor tensen binnen het strafschopgebied opzettelijk door rechtshalf Tsjaikowsky ten val zou zijn gebracht. De Britse voetbalfans zagen plotseling de kans om een nederlaag zo veel minuten reeds gevreesd te zien omgezet in een gelijk spel en zij hieven even een indruwekkend gejuich aan. Toen werd het ijzig stil. Niet lang, ettelijke seconden slechts, maar het leek een eeuwigheid te duren. Toen viel de bal met een plof achter de Zuid-Slavische doelman Bara, die na de thee Zeman-met-de-pet prachtig vervangen had, maar tegen dat zuiver geplaatstee schot van Ramseey gen schijn van kans had gehad (4-4). Japan-Zuid-Korea F)E JAPANS-Zuidkoreaanse onder- handelingen zijn Woensdag ge heel afgebroken. De Zuidkoreanen weigeren de be sprekingen voort te zetten tenzij de verklaring van de Japanse afgevaar digde, Koebota, wordt ingetrokken. Volgens deze verklaring maakte Ko rea deel uit van Japan op het ogen blik van de Japanse overgave in '45. Daarom meende Japan, dat particulier Japans bezit in Korea niet kon wor den beschouwd als „overzees" bezit. Het Japanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat deze verklaring niet ingetrokken zal worden. (Advertentie) tegen rheumatische aandoeningen Doeltreffend Onschadelijk Gemakkelijk in te nemen, Practisch smaakloos Tegen spier-, zenuw- en gewrichts- rheumatiek, spit, ischias, lumbago, ver koudheden en pijnen. R 12 helpt snel, daar de actieve stof binnen zeer korte tijd in het bloed wordt opgenomen en daar zonder enige onaangename of schadelijke nevenwer king de ontstekingshaarden bestrijdt en de ziektekiemen langs natuurlijke weg uit het lichaam afvoert Kaurver pakking, inh. 48 tabletten Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Twee ex-gevangenen: Mannen zagen er goed uit TN HET KAMP Friedland in Neder- Saksen zijn gisteren 33 Nederlan ders, die door de Sovjet-Unie uit krijgsgevangenschap zijn ontslagen, aangekomen. Enkelen van hen verko zen in Berlijn te blijven. De ex-gevangenen, deels SS-leden, zagen er gezond uit. Zij vertelden, dat in totaal ongeveer 500 Nederlan ders door de Russen krijgsgevangen waren gemaakt, maar zij wisten niet wat er van hen geworden was. Van de vijf Nederlanders, die niet repatriëren, hebben er twee de wens te kennen gegeven, in Rusland te willeu blijven. De drie overigen blij ven in Duitsland. MOG éénmaal ging de bal naar het midden, nog even kwam hij in beweging, toen floot de onderwijzer arbiter Griffith, waarover men niet erg enthousiast was, voor de laatste maal. Alsof het publiek uit een nacht merrie was opgeschrikt, zó spontaan kwam het overeind om zijn vreugde te uiten over de op het nippertje ont lopen nederlaag. Een langdurig ap plaus klaterde op, overtuigender dan vóór de wedstrijd, klonk het .,God save the King". Voetballend Enge land had zijn gezicht nog gered, maar het was wel uitgesproken op de valreep geweest. Bij het verlaten van het terrein konden de Fifa-elf spontane toejui chingen in ontvangst nemen en de „Vastelanders" waren daar ongetwij feld zeer gevoelig voor, maar ge moet niet vragen, hoezeer het hen aan het hart is gegaan Tsjaikowsky het meest natuurlijk dat in de 43ste minuut, die kwestie met Mortensen was voorgevallen. SENSATIONEEL BEGIN èN SLOT Toestand thans zonder gevaar Nadat Dinsdag nog enige vrees voor complicaties had bestaan in verhand met de lichte inwendige bloeding, welke bij zijn operatie geconstateerd was, werd gisteravond een bulletin van de behandelende geneesheren gepubliceerd, met de mededeling, dat Bartali vooruitgaat en dat zijn toe stand geen aanleiding meer geeft tot bezorgdheid. Anderzijds heeft Kubler, die Bar tali te Milaan bezocht had, na zijn terugkeer te Lugano verklaard, dat de chirurg, die de operatie had verricht hem gezegd had, dat de toestand van Bartali ernstig was en dat de komen de twee dagen beslissend zouden zijn voor zijn herstel. Dit onderhoud had echter plaats vóórdat boven aange haald bulletin werd uitgegeven. Intussen houden de sympahie-betui- gingen aan met de in zijn land schier verafgode renner. Voortdurend staan tientallen belangstellenden voor de kliniek, waar hij verpleegd wordt en zij bestormen de weinige bevoorrech ten, die tot zijn ziekbed zijn toege laten, met vragen. Volgens degenen, die Bartali moch ten bezoeken, had een telegrafische wens voor zijn herstel met de onder tekening „een aanhanger van Fausto Coppi', hem het meeste genoegen ge daan. Vele vrienden en bewonderaars van de renner hebben bloemstukken ge zonden. Bartali heeft gevraagd, zi naar de kerk van St. Camille te bren gen, dicht bij de kliniek, en er het altaar mee te versieren. De Zesdaagse van Frankfort Woensdagmorgen vroeg luidde de stand in de Zesdaagse te Frankfort: 1 Kobletvon Buren, 171 p.; 2 Ter- ruzziGillen 112 p.; 3 RothBucher, 48 pt. Op één ronde: 4 IntraZiege, 5 Niei- sen-r-Klamer. Op 3 ronden: 6 SaagerBerger, 7 KnokeZoll. Op 4 ronden: 8 Holzmannv. Vliet; 9 MullerHörmann (Did.); 10 Petry Holfhoefer (Did.) O® WEINIGE MINUTEN, dat de af- rtr. Jaean VF j^ier van Brits Guyana ter Van nla *'ns voormalige minis- Schiph", h^nrwys' Burnham, op "is naar v«toefd - op door- stookt met v?en werclen z« be" uantal journalS!^" r!'001' een «root Wisten de indn.u'. beide mannen voor een rechtvaai-a- wekken' dat 7>1 Zij ontkenden "if PleiUen' dat hun partij, de Sr beschuldiging, Partij, communisti«feHressieve Volks- was. Ook persoonlijk ondlrhiëtóen^j geen enkel contact met de commu nisten. Van direct contact met Rus land was nooit sprake geweest. Dat Jagans partij de rassenhaat in de ko lonie aanwakkerde, noemde de ex- premier een verzinsel. Wanneer de missie van beide staatslieden in Lon den niet slaagt, zal de partij waar schijnlijk niet zijn toevlucht in terro risme gaan zoeken. Dit liet dr. Jagan blijken, toen hij zei dat zijn partij geheel achter het streven van de be volking van Kenya staat, doch dat zij het optreden van de Mau-Mau veroor deelt. Dr. Jagan en Burnham zullen in Londen pleiten voor gelijkgerechtig- heid voor Brits-Guyana, binnen het kader van het Gemenebest. 'VO merkwaardig als de wedstrijd begonnen was, is ze ook geëin digd. Vijf minuten was het spel aan de gang en we beleefden reeds sen satie van de bovenste plank. De door de Engelse linies gegleden linksbinnen Vucas, (Z.-Slavië) werd botweg door rechtsback Ramsey (blijkbaar ten einde raad) ten val gebracht en Grif fith kon weinig anders doen dan het Engelse team daarvoor met een straf schop laten boeten. Kubula (de Spaan se rechtsbinnen) stuurde een zoever weg, waarnaar doelman Merrick niet eens een hand uitstak! (0-1). Fifa zat dus meteen op fluweel. Wie toén voorspeld zou hebben, dat de Engel sen twee minuten voor het einde eveneens met een penalty nog een puntenverdeling uit het vuur zouden moeten slepen, was beslist en ze ker door de Engelse journalisten voor een ongelooflijke opportunist uit gekreten. HET VERLIEP ANDERS! jTJIE Engelse collega's van ons had- den namelijk deze opgave voor hun team tegen dit Fifa-team nogal luchtig opgenomen. Vorige keer wa ren de Fifa-lui immers met een 6-1 nederlaag terug over het Kanaal ge stuurd en zo ongeveer zou het ook nu wel weer gaan. Hoe volkomen anders is het uitge komen! Op Wembley waren deze ge denkwaardige ploegen tegenover el kaar gekomen, het is de Engelsen zelfs niet gelukt om ook maar één keer de leiding te veroveren. Want, nadat in de 8e minuut Mortensen de gelijk maker langs Zeman had gejaagd een zeldzame schuiver van vrij ver werd het na een kwartier 1-2 voor Fi fa, door de Italiaanse rechtsbuiten Bonipetri, die een fraaie voorzet van rechtsbuiten Zebec (Z.-Slavië) onbe rispelijk benutte. En in de 37ste mi nuut was het reeds 1-3. wederom door Boniperti, die uit een prachtig opge bouwde aanval van Vucas (Z.-Slavië) een kanjer afvuurde, waar de ijskou de Merrick geen hand naar uit stak. Een voortreffelijk doelpunt. Twee mi nuten voor de rust kwam Engeland aan een wel zeer goedkope goal. De Spaanse rechtsachter Navarro, die al eerder zeer slordig op Zeman had te ruggespeeld, viel n.l. ernstig in her haling. Zeman kon de bal niet meer bereiken, toen linksbuiten Muilen als een hazewind er op af spurtte en hij was evenmin bij machte diens zuiver geplaatst schot onschadelijk te ma ken. (2-3). OPNIEUW EEN MEE VALLER volg van een onstuimig offensief, de stand gelijk te maken. En wederom kwamen zij vrij gelukkig aan dit doelpunt. Doelman Beara had onvol doende ingegrepen tijdens een aan val, de bal rolde voor de voeten van linksbuiten Muilen en opnieuw was de strijd volkomen open geworden. (3-3). Het duurde vijf minuten zeer op windende ogenblikken vooraleer het Fifa-team zich uit de Britse in sluiting had weten los te maken. Maar toen deden de „Europeanen" het dan ook meteen doeltreffend. Een kwar tier was gespeeld; in razendsnel tem po ging Zebec met het leder aan de voet naar rechts, Kubala volgde hem en toen geen sterveling verwachtte dat Zebec naar Kubala zou centeren een juweel van een pass! ge beurde het: Kubala haalde kort uit, even buiten het strafschopgebied staand, en zond een zp'n geweldig hard schot in, dat Merrick er versuft van stond te kijken (3-4). Hoe het verder gegaan is, werd hiervoor reeds verteld. DILLY WRIGHT, de Engelse aan voerder verklaarde, dat de Con tinentalen prachtig spel hebben gede monstreerd. „Ik ben blij, dat wij ons ongeslagen record op eigen terrein hebben kunnen behouden. En die strafschop in de laatste minuut? Die werd terecht toegekend". CTANLEY MATTHEWS, de gooche laar met de bal, de man die op 38-jarige leeftijd kans zag verschei dene jonge sterren van de Europese velden op enkele meters grond te pas seren, zeker de beste speler van het Engelse elftal, zeide; „Het is een van Griffith lag groggy HET GESCHIEDDE in de eerste minuut van de tweede helft van de wedstrijd Engeland-Fifa De „Europeanen" hadden op dat moment nog een voorsprong (2-3) en zij stelden onmiddellijk na her beginnen alles in het werk om die zo mogelijk te consolideren met een vierde doelpunt. Tsjaikovsky schene een heel Spanjaard Kubula scheen een heel eind op weg om dat te bereiken, doch tot tweemaal toe liep arbi ter Griffith hem in de weg. Het eerste schot dat Tsjaikovsky af vuurde kwam tegen de benen van de scheidsrechter; de bal kwam ech ter zeer toevallig weer bij de Zuid-Slaviër terecht. Een tweede injer kwam meteen van diens schoen en of Griffith nu zo'n aan trekkingskracht uitoefende op de Z.-Slaviër weten wij niet, maar een feit is, dat het leder opnieuw „contact" maakte met de onder wijzer-fluitist, nu echter met diens hoofd en zéér onzacht, want Griffith ging voor verscheidene tellen groggy. Men begon reeds' aan een vervanger te denken, maar Griffith bleek een hard i hoofd te hebben, want na „opge knapt" te zijn kwam hij weer overeind, greep zijn fluit en wel dra kon de wedstrijd worden her vat. Die zo sterk becritiseerde straf schop, twee minuten voor slot, zal toch niet voortgevloeid zijn uit die onzachte aanraking met die Tsjaikovsky-bal?. de meest opwindende wedstrijden van mijn voetballoopbaan geweest. Die Continentale spelers beschikken over een snelheid en een balcontrole, welke mij, die toch wel wat van voetbal af weet, verbaasd hebben doen staan. En wat mij het meeste opviel: het plaat sen was correct. Altijd naar de man, die de beste positie in het veld had. En schieten konden zij ook. Beter dan wij. Toch geloof ik. dat dit gelijke spel de verhouding goed weer geeft". CCHEIDSRECHTER GRIFFITHS was gaarne genegen zijn oordeel te ge ven. „Ik stond er vlak bij", verklaarde hij, toen hij het over die strafschop had. „Ik twijfelde geen ogenblik of Mortensen was tegen alle regels van het spel in, getackeld. En mijn beide grensrechters, Orlandini en Bauwens waren het hiermede volkomen eens.' Monaco waren verbonden, thans aan Nederland toevallen. Onder meer houdt dit in, dat de telken jare door de KNAC te organiseren Grote Prijs van Nederland in het vervolg het praedicaat „Grande Epreuve" zal mo gen voeren, en aangezien aan „Gran- des epreuves" automatisch het recht is verbonden dat deze meetellen voor het wereldkampioenschap der coureurs zal de Grote Prijs van Nederland hier voor in het vervolg blijven gelden. In candidatentournooi te Ziirich De uitslagen van dc 29e en voor laatste ronde van het candidaten tournooi, dat te Zurich werd voortge zet, luiden: SmyslovNajdorf StahlbergEuwe Vz', ReshevskyGligoric 10; KeresTaimanov VzVz\ GeilerPetrosian VzVz KotovAverbach V2Vz; BoleslavskySzabo 01. Bronstein was vrij. DE STAND OP HEDEN: T~NRIE minuten slaagden de na de Engelsen hervatting er in, ge- Enteleurgestelde spelers (Van onze speciale verslaggever) LONDEN, Woensdagavond. ^JA AFLOOP waren wy in de gele- genheid enige Fif a-officials cn -spelers te informeren, wat zy dach ten van de wedstrijd, de scheidsrech ter, de door deze twee minuten voor het einde aan Engeland toegekende strafschop, en het vertoonde spel. NAUSCH (Oostenrijk), zelf eens speler van wereldklasse en erkend deskundige van het Euro pese voetbal verklaarde: „prachti» voetbal hebben wij aanschouwd er werd voortreffelijk gespeeld, aan'bei de zijden en zelden zal het LondeSse publiek zulk prachtig „soccer" heb ben gezien. Gedurende tweemaal drie kwartier is een zeer hoog niveau be reikt. Het tempo lag in sommige pe rioden zeer hoog en technisch viel on- gelooflijk veel te loven". „Die strafschop tegen Tsjaikowsky? Laten we daar maar liever over zwij gen; dat hij echter tegenover Mor tensen werkelijk een fout heeft ge maakt, is heel moeilijk te aanvaar den." n ASTON BARREAU (Frankrijk) „ik geloof, dat de spelers van het Vasteland geen leerlingen meer zijn van de Engelsen, integendeel. Gedu rende vele momenten kreeg ik de in druk, dat de Engelsen nog wel iets van ons kunnen leren". IWTUNOS CALERO (Spanje): „De wedstrijd was al door de Conti nentalen gewonnen en toen kwam die strafschop! Eén ding is zeker: de Fifa- ploeg was beter dan die van de En gelsen en het is alleen aan de scheids rechter te danken, dat de gastheren een gelijk spel uit het vuur konden slepen. Geen moment van de wed strijd stonden de Engelsen vóór en het aantal kansen, dat de Fifa-spelers hebben gehad, was tenminste zo groot als dat van de tegenstanders". FJOELMAN ZEMAN: „De overwin- ning is ons ontstolen. Die arbiter was bijna zo slecht als de scheids rechter die onlangs Oostenrijk-Hon- garije heeft geleid. Over zijn uitval len na de rust zei Zeman: ,,Toen ik dat keiharde schot van Muilen moest stoppen, trapte een van de andere Engelsen bij het inlopen op mijn rechtervoet. Ik verging van de pijn en kon niet meer uittrappen. Ik moest af en toe de bal weggooien. Ik be greep, dat ik beter kon worden ver vangen. Beara kwam toen in het doel, maar arbiter Griffith vond dit niet goed. Ik weet niet waarom. Dacht die man nu werkelijk dat ik niet gebles seerd was? Heeft hij er geen begrip van, dat een doelverdediger zich nooit laat vervangen, tenzij dit beslist nood zakelijk is? Wie gaat er nu op zijn eigen houtje uit het veld? Ik moest dus onder de lat blijven en Beara kon weer vertrekken. Onbegrijpelijk was die beslissing van de scheidsrechter en, zo voegde de Oostenrijker er aan toe, het is het niet de enige fout, die hij heeft gemaakt...." ■"FSJAIKOVSKY, de kleine altijd la chende Zuid-Slaviër, was veront waardigd over het wat hij noemde schreeuwende onrecht hem door Grif fith aangedaan. „Ik heb Mortensen niet aangeraakt", verklaarde hij, „niet met de voet, niet met de schouders, ik heb niets gedaan. Mortensen is uit zichzelf gevallen, toen hij zag, dat hij die laatste scoringskans niet kon benutten. Ik heb er de scheidsrechter op attent gemaakt, maar deze bleef bij zijn beslissing. Ik vond het hoogst onrechtvaardig. QUNNAR NORDAHL (Zweden): „Ik prefereer het spel zoals wij het hebben gespeeld. Bij de Engelsen was het af en toe kick and rush, goed uit gevoerd, maar zeker niet perfect. Zij zijn door het oog van een naald ge kropen en ik ben er van overtuigd, dat de Fifa-spelers de morele over winnaars van deze ontmoeting zijn en misschien is dat nog belangrijker dan een zege in cijfers". 1 Smyslov YlVz p. uit 27 partijen; 2 Reshevsky, 15Vs p. en 1 afgebro ken partij (27) 34 Keres en Bronstein, 14Vz p. en 1 afgebr. partij (27); 5 Petrosian 14% p. (27); 6 Najdorf 14 p. en 1 afgebroken partij (27); 7 Kotov 14 p. (27); 8 Taimanov 13% p. (27); JEUGDELFTAL GEWIJZIGD Rechtshalf en rechtsbuiten vervangen In het Jeugdelftal, dat a.s. Zater dagmiddag om 3 uur op het N.A.C.- terrein te Breda tegen het Belgische Jeugdelftal uitkomt, is door de Keuze Commissie enigszins gewijzigd. Rechts half Dahrs (Blauw Wit) en rechts buiten Meyers (NEC) waren niet be schikbaar en zijn respectievelijk ver vangen door van Ham (Zeeburgia) en Bosselaar (Sparta). Het elftal is nu als volgt samenge steld; doel: Feyt (Woerden); achter; Kraay (DOS) en Claus (Helmondia); midden: van Ham (Zeeburgia). Maes (Kimbria) en van Woerden (Feijen- oord); vóór: Bosselaar (Sparta), Fens (VOS), Rutten (Bleyerheide), Janssen (Enschede) en Rijnvis (ADO). Reserves zijn: Brull (Sittardia), Beekman (Vitesse), Bals (VELOX) en de Wit (TSC). 9 Geiler 13 p. enl afgebr. partij (27) 10 Averbach 13 p. (27); 11 Boleslavsky 12% p. (27); 12 Gligoric 12 p. en 1 afgebroken partij (27); 13 Szabo 12 p. (27); 13 Euwe 11% p. (27); 13 Stahlberg 8 p. (28). Militaire „interland" te Vlissingen Vlissingen heeft Woensdagmorgen kunnen genieten van een interland wedstrijd Nederland-België, die door de Belgen met 83 is gewonnen. Het betrof hier een tegenbezoek van het voetbalelftal van de Belgische marine die kort geleden een Nederlands ma rine-elftal in Oostende had ontvangen, waar Nederland met 62 had verlo ren. Bij de wedstrijd te Vlissingen wa ren o.a. aanwezig commandeur G. G Timmermans en overste Lurkin van de Belgische Zeemacht, de comman dant maritieme middelen Zeeland, ko lonel J. G. Broekhuijzen en de eerste officier van H.M. Heemskerck, over ste Verstraate. De middag werd opge luisterd door de marinierskapel o.l.v. Gijsbrecht van Nieuwland. kolonel Broekhuijzen eikte aan de winnende ploeg de beker uit. Hij hoopte, dat deze wedstrijden zouden blijven doorgaan, 's Avonds was er in het Scheldekwartier een gezellig samenzijn, waar de dansmuziek werd verzorgd door een band uit de mari nierskapel. GROTE PRIJS VAN NEDERLAND Zal meetellen voor wereldkampioenschap Verleden week is gemeld, dat Neder land door de Commissibn Sportive In ternational was aangewezen als plaats vervanger voor het uittredende Mo naco. Dit besluit moest echter nog door de FIA worden geratificeerd, hetgeen dezer dagen is geschied. Deze bekrachtiging door de hoogste auto riteit op het gebied van het interna tionale automobilisme betekent, dat alle rechten, welke aan de zetel van TECHNISCHE HOGESCHOOL DELFT. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen bouwkundig ingenieur de heer E. O. Ma- tray te Breda. Voor het propaedeutisch examen werk tuigkundig ingenieur slaagden W. Goet- hals. Sas van Gent en W .v. d. Ploeg, Zierikzee. AANNEMER BURGERLIJKE EN UTILITEITSBOUW. De heren P Lambert te Stoppeldijk en P. de Kooij te Boschkapelle slaagden te Rotterdam voor het schriftelijk en te Til burg voor het mondeling gedeelte van het examen Aannemer Burgerlijke en Utiliteitsbouw. BESTRATINGEN TE SAS VAN GENT. Het uitvoeren van bestratingen met bij komende werken rondom het park te Sas van Gent (bestraten met klinkers van de Molenstraat, Parklaan, Rozen- laan, Walstraat en Tulpstraat) voor re kening der gemeente Sas van Gent is thans gegund aan de laagste inschrijver de firma H. Bunschoten en Zn., te Noordwijk. MAGAZIJN TE TERNEUZEN. Door het architectenbureau Fraanje te Terneuzen werd aanbesteed het bouwen van een magazijn met aangebouwde pootaardappelbewaarplaats aan het Eer ste Dok te Terneuzen. Ingeschreven werd als volgt: L. de Bruyne, Hulst f 61.100; J. Bleijenbergh, St. Jansteen f 60.900; J. Freyser, St. Jansteen f 60.600; P. Nieu- welink, Terneuzen f 53.400; A. J. Visser, Zaamslag f 43.000; J. H. Rijnberg, Ter neuzen f 53.000; L. W. Hamerlink, Zaam slag f 52.900; Gebr. de Bruyne, Terneu zen f 52.890; J. v. d. Bent, Terneuzen f 52.280; P. F. Voet, Kloosterzande f 52.100 J. v. d. Branden, St. Jansteen f 52.000; S. J. Mieland, Terneuzen f 50.995; J. Kolijn, Terneuzen f 50.950; P. de Rooy, Stoppeldijkveer f 50.600; P. Rinders, te Hoek f 50.465; F. v. d. Veen, Terneuzen f 50.400; Fa. Gebr. v. d. Poel, Terneuzen f 50.300; A. Freijser, Terhole f 45.600; P. Magnus, Boschkapelle f 44.000; F. Lam bert, Stoppeldijk f 43.900. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. De wedstrijd Engeland-i1 iia, dagmiddag in Wembley-stadion ge speeld. was vyf minuten oud, toen het Fifa-team reeds een strafschop het strafschopgebied van de Spanjaard Kubala, door rechtsback Ramsey. Ku bala nam de penalty zelf en gaf kee- (1-0). «..v.noc.iiig Ciiidigde ten slotte in een gelyk spel (4-4). GOES, 21 Oct. Bloemkool Al 21, A2 1221, BI 89, afw. 914; Tomaten A2 26—30, C 23—24, Kropsla Al 7—9, BI 6; Gr. Savoye kool 611, Rode kool 38; Dubb. Princessebonen A2 6870, afw. 47 Uien 3—4, Kroten 7, Andijvie 6—19, Knol selderij 12, Spinazie 1927, Veldsla 9 15, Spruiten 3940, Herfstrapen 4, Witlof 42, Wortelen 10—19, Waspeen 16, Bintjes 9, Druiven 7881. 's-HERTOGENBOSCH, 21 Oct. Op de markt van heden werden aangevoerd; 6.226 stuks vee, zijnde: 2.843 runderen, 277 vette kalveren, 538 nuchtere kalve ren, 52 fokzeugen, 320 slachtzeugen, 121 lopers, 1.758 biggen, 280 schapen, en 17 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en. kalfkoeien 775—1075; guiste koeien 525— 725; zware soorten boven notering; kalf- vaarzen 6751050; klamvaarzen 575680; guiste vaarzen 540650, pinken 350465; graskalveren 225320; fokkalveren 90 135; nuchtere slachtkalveren 4052.50, soppers 6585; drachtige zeugen 250320 lopers 6575; biggen 30-48; schapen 65 80, vette schapen tot 90, vette lammeren 6882, alles per stuk. Aanvoer van slachtvee 945 stuks. Extra kwal. vaarzen tot 2.70, le kwal. 2.50—2 2e kwal. 2.15—2.35, 3e kwal. 2.00—2.10; vette stieren 2.30—2.35; worstkoeien 1.70 —1.90, alles per kg. geslacht gewicht; vette kalveren 1.85J2.45 per kg. levend gewicht; nuchtere slachtkalveren 1.32^ I.4214 per kg. levend gew.; soppers 1.55 1.76 per kg. levend gewicht; slachtzeugen 1.65_1.75 per kg. levend gewicht, met 4 kg. tarra. Overzicht: zeer grote aanvoer van rund vee, speciaal melkkoeien en falkvaar- zen. Goede soorten dieren werden ver handeld tegen stijf-duurdere prijzen. De mindere soorten flauwe handel, prijzen moeilijk te handhaven. Ruimere aanvoer van guiste koeien, de handel was williger met staande prijzen. Grotere aanvoer van jongvee, naar goedsoortige dieren was meer v aag en deze werden verhandeld tegen flinke prijzen, de mindere soorten, flauw-prijshoudend. Kortere aanvoer van vette kalveren, stroeve handel met iets lagere prijzen. Schapen en vette lam meren vlugge handel met iets hogere prijzen. Grote aanvoer van lopers en biggen. De zware soorten biggen werden verhandeld tegen goede prijzen, de lich tere soorten kalme handel met lagere prijzen. Lopers: handel iets vlugger dan vorige week. Grotere aanvoer van slacht vee, de kwaliteiten vaarzen werden prijs houdend verhandeld. De mindere soorten handel kalm met iets lagere prijzen. Even eens in de vette stieren en worstkoeien. Slachtzeugen matige handel, prijzen zak- xend. KAPELLE, 21 Oct. Exportveiling Appe len: Cox Orange Pippin AAA 65.10. A 67.30, BC 58.70—59.30, I grof 66, 1 fijn 57.50 —59.90, II 10—10.95, K 35.40—35.50, F 12.60 Goudreinetten AAA 31.9032, A 27.60 28.20, BC 23.40—23.80, I grof 24.50—25.60, 1 fijn 21.80—222, 11 14.30, K 17.40—18, F 9.10—9.40; Sterappelen A 30.30, B 28.30, C 20.05, I grof 23.90, I fijn 21—22.20, II 7.70 —7.80, K 15.10, F 4.90; Glorie van Holland A 27.50—28, BC 21.50—21.70, I grof 24.60, I fijn 18.60, 11 12.70, K 18, F 18; Jonathan A 37.50—38.50, BC 35.70, I grof 33, I fijn 28.20, 11 13.50, KK 20.15—20.30, F 10.40; Nctarisappelen 1 grof 18.30, 1 fijn 16.10, K 14.10, F 6.80; Allington Pippin 1 grof 26.80, 1 fijn 23.20, 11 6, K 14.50; Franse Reinetten 1 17.90, K 12.20 Bram ley Seed ling I 17.90, 11 7.50, K 12. Keulemar.s I grof 19.60. 1 fijn 17.40, K 13, Present van Lunteren K 12.10, F 4.10; Lax^-m Superbe 1 grof 24.90, 1 fijn 21.50, 1 7.50, K 14; Golden Delicious 1 grof 28.30, II 12.60, K 16, F 6.90; Reinette Burghard 1 grof 14.60 1 fijn 12.20, 11 5.90, K 10; Lut'.er le Blue I 28.30, 11 10.65, Lultler le Blue K 15.60. Princ. Noble I grof 22, 1 fijn 19 90, 11 10, Zoete Ribbeling I grof 28.90. 1 fijn 28.30, II 15.90, Zoete Ermgaard I 25, li 12.90. Peren: Comtesse de Paris a 36.0937.10, BC 40.30—40.50, I grof 31.30, lfnn34.20, 11 8.90. K 17. 50, F 7.40—7.80; Br. Alex Lucas A 36.40, BC 33.60, 1 grof 35.10, 1 fijn 19.90, 11 21, K 19.20, F 9.90; Zwijndrechtse Wijnpeer A 25.90. B 24.80, EC 22.90, C 21, I grof 23.80, I fijn 22, 11 7.60, K 12.30, F 7.608, Nouveau Poiteau I grof 21, 1 f. 21, 11 6, K 12.10, F 8.20; Pitmaston Duch. I 32.90, Jodenpeer 1 grof 22.10, I fijn 21.10 II 5.50. K 9.30; St. Remy 1 grof' 13.10— 14.40, 1 fijn 13.40, 11 12. K 10.70—11, F 7 107.20; Pondspeer I grof 11.40, 1 fijn 9 70, F 702.; Gieser Wildeman 1 grof 26, 1 fijn 23.60, II 9.60, K 17.30; Wintersui- kerij 1 grof 15, 1 fijn 10.05, K 9.30; Zure Kroetappels 4.60, Val Goudreinetten 10.55 —10.65, Val Sterappel 4.70—4.90. Gewone veiling: Bramen 42—52, Druiven 69—102, Doyenne du Comic 25—45, Campagnezoet 11—18. Winter Banana 10—19, Present v. Engeland 8—15. Kweepeer 16—30. Hol lands zoet 8—13. Kleipeer 7—17, Ellisons Orange 20—35, Dubbele Bellefleur 8. Groenten: Veiasla 9—14, Andijvie 511, W tte kool 4, Rode kool 5—10, Bloem kool 826. Dubbele Princessebonen 48 68. Kropsla 7, Prei 12—15, Breekpcen 5 9, Tomaten 3639, Sc.v^ze kool 41;-14. itERSTANDEN .annheim 171 (—2), Kaub 111 ((onver- tderd), Koblenz 112 1). Trier 980 (—2) veulen 56 3), Ruhrort 248 (—2), Lobith 835 onveranderd), Nijmegen 613 (onver anderd). Arnhem 637 (onveranderd), Eefde 171 (onveranderd). Deventer 90 (J-l, Na men La Plante 136 (+6), Borgharen 3893 (—17), Belfeld 1078 (—1), Grave 461 (+8).

de Stem | 1953 | | pagina 3