s De Duif" irs Ze aten visgraat en mos Seisbuitenbrug op 1 Nov. in gebruik Rijvers doet vandaa; Rotterdam .rentree in Noodlanding in Canadese wildernis tFKAM Ze leefden 37 dagen als Robinson Crusoë De winter kwam Havenstaking in V.S. afgelopen r>*> i Eén van onze vele nieuwe modellen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 OCTOBER 1953 BESPREKINGEN IN DUIVELSKRING Brugmoeilijkheden in de Middelburgse raad Waterstand in de vesten wordt veel laser Kwestie Triëst nog in bespreking Lunteren vreest EPIDEMIE VAN MYXOMATOSE Afd. Zeeland K.N.Y.B, Euwe verloor opnieuw (van Reshevsky) Smyslov remise met Boleslavsky VOETBALLEND NEDERLAND IN DE IMPASSE Hier ééns afgedankt"nu duur betaald MARKTEN Nog een Doskoaan naar Rotterdam i*orêpemSolen Mantels - Japonnen Deux-Pièces DESTEl 'RIJ N.V. ing werk- Ambachts- ekenschool - Enige strekt tot neelszaken. eeft het haar ur. Geeft niet c. Kam 5 jaar lokje. ÏRG REUTER LEIDEN aider klok- dellen: nor iet sprook- laat. Prima ezeefje in ring.Zwaar met origi- ?blauw lek- ïet el- yyANNEER IR KOETEN uit Rotterdam aan het einde van deze week thuiskomt, zal hij waarschijnlijk zoveel te vertellen hebben, dat hij de eerste paar minutenzwijgt. Een verblijf van 37 hachelijke rlagen in de meest afgelegen wildernis van Canada, na een noodlanding met een amphibievliegtuig in de Ungave-baai. De benzine was op De zeven inzittenden moesten leven van wat de slinkende mondvoorraad schafte en van de magere opbrengst aan vis en gevogelte tijdens hun jachtpogingen. De accu, hart en zenuwstelsel van de boord-radio en derhalve de enige verbinding met de bewoonde wereld, werd met de dag zwakker. De Canadese Luchtmacht, die de uiterst zwakke nood seinen opving, zond meerdere malen tientallen machines de lucht in voor een speurtocht boven 500.0000 vierkante kilometer, totdat op het laatste nippertje V\E Duitse geoloog dr. Theinhaus, de student Ray Vanstone, ir. Koeten van de afd. Erstexploitatie van de N. V. Vulcaan te Rotterdam, de Canade zen André Levesque en Victor Abel keerden terug van eqp vermoeiende tocht in het hoge Noorden van Ca nada. Hun v" optuig werd bestuurd door de piloot R. J. Mullin uit On tario en de boordmecanicien Richard Everett uit Montreal completeerde de bemanning. Op 27 Augustus werd een uitstekende noodlanding uitgevoerd wegens benzinegebrek. De golven van het Ungave-meer spatten weg onder de drijvers, rustig gleed het toestel naar de oever van het romantisch uit ziende meer. Welgemoed gingen de zeven van boord en installeerden zich „Voor een paar dagen". Het zou een beetje anders uitko men! Iedere dag verwachtte men het reddende motorgeronk te zullen ho ren van de opsporingsvliegtuigen. De mondvoorraad raakte uitgeput, de dag-rantsoenen werden tot een mini male hoeveelheid ingekrompen, de mannen vermagerde sterk en toen er een maand voorbij was, begon de beruchte Canadese winter benauwend snel nader te komen. Daarmee deed de angst zijn intrede in het kleine kamp. Er waren tenslotte nog tien patro nen over: de rest was verschoten op jacht, die een handvol patrijzen aan buit opleverde. Het vissen had twee forellen tot resultaat. De graten wer den zelfs fijngekauwd en opgegeten. Als toespijs namen de mannen een „hapje mos" („Dat smaakt helemaal niet zo lekker", zei de student later) en ir. Koeten riep al zijn reeds bijna vergeten ervaringen uit de tijden van zijn concentratiekamp-leven in het ge weer om ervan te maken wat er van te maken viel. WANHOPIG BESLUIT meende ook iets te zien glinsteren, dat geleek op de vleugel van een vliegtuig. Zag hij ook niet een mens, die uit alle macht iets heen en weer zwaaide.... Hij nam een scherpe bocht, dook fel omlaag en scheerde op enkele tientallen meters over de (Cien. oeverrand. Hij had het vermiste toe stel gevonden. Het vreugde-alarm was snel geslagen. Een amphibietoe- stel was in geen tijd onderweg naar het Ungave-meer en enkele uren na de ontdekking van piloot Allard („Ik zal je altijd dankbaar blijven, jongen", zei hem ir. Koeten uit de grond van zijn hart) vond de ontroerende be groeting plaats tussen de redders en de drie achterblijvers. Niet lang daar na werden ook de vier anderen ont dekt. Ze waren aan de andere zijde van het meer reeds op terugweg naar het toestel: ook zij hadden het ge ronk van de legertoestellen gehoord! Sterk vermagerd, maar nog altijd gezond en weer tot een vrolijke lach bereid, zijn de ze ven nu in de bewoonde wereld terug. Ir Koeten, die zijn vrouw al heeft opgebeld, hoopt tegen 't einde van deze week de Rotter damse havens weer te aan schouwen. De eerste paar minu ten zal hij, zoals we schreven, wel geen woorden kunnen vin- De Suezkanaul-zöne p\E Brits-Egyptische besprekingen over de toekomst van de Suez- kanaalzone zyn in een critiek sta dium aangeland, waarin over het wel slagen of het falen van de onderhan delingen zal worden beslist. Op het Egyptische hoofdkwartier is verklaard, dat de Britten systematisch punten aan de orde brengen, waar over reeds overeenstemming is be reikt. Hierdoor draaiden de bespre kingen in een vicieuze cirkel rona. r\E VICE-VOORZITTER van de vakvereniging, die de staking van havenarbeiders in de Verenigde Sta ten heeft uitgeroepen, heeft ver klaard, dat de arbeiders het werk weer zouden hervatten. Dit besluit kwam nadat de federale rechtbank een verordening had onder tekend, waarbij hervatting van het werk werd gelast. De verordening geldt tot 15 October, doch dan kan de regering een blijvende verordening aanvragen. £)AT IN DE MIDDELBURGSE raadsvergadering de situatie by de Seis buitenbrug aan de orde zou komen, was wel to verwachten. De heer L. A. Schenk (V.V.D.) bond de kat de bel aan door te vragen, hoe lang de noodbrug nog moet worden gebruikt en waarom deze brug niet van ander formaat en van betere kwaliteit werd gemaakt. Als de brug aan beide kan ten op de vaste wal zou hebben gesteund, zouden de opritten niet zo steil behoeven te zijn. Burgemeester Bolkestein deelde mede, dat de nieuwe brug op 1 Novembr a.s. gereed moet zijn en dat het werk goed opschiet. Een an dere oplossing zou veel duurder zijn geweest en langere opritten waren niet mogelijk, omdat straks veel grond op die plaatsen moet worden verwerkt Q,OK van de tweede maand verliep een tergend-langzame week. Toen moest er wel een besluit vallen. Vier van de zeven mannen zouden het oer woud intrekken om contact te zoeken met de buitenwereld. Een hopeloze opgave, bij voorbaat eigenlijk tot mis lukken gedoemd. De drie achterblij vers zouden uit het zwakke accu restje noodseinen persen. Weer ving de Canadese Luchtmacht de bevende klank op. weer stegen bommenwer pers omhoog, 28 stuks deze keer, vele scherpe ogen speurden naar mogelij ke tekenen van leven in de barre wil dernis. DE REDDING DILOOT ALLARD kreeg een schok van vreugde, toen hij rook zag opkringelen uit een primitieve schuur aan de rand van het Ugave-meer. Hij Doorgedraaide kruisbessen en branie* Voor de kruisbessen heeft in het afgelopen seizoen een ophoudprijs op de veilingen gegolden van 15 cent per kg. en voor bramen een ophoudprijs van 40 cent per kg. De vergoeding bij doordraai zou eerst na afloop van het seizoen worden vastgesteld. Thans is besloten dat voor de in het afgelo pen seizoen doorgedraaide kruisbes sen een vergoeding van 12 cent per kg, zal worden uitbetaald en voor de doorgedraaide bramen 32 cent per kg u ^MBTENAREN van het Franse mi- nisterie van Buitenlandse Zaken hebben meegedeeld, dat het diploma tieke overleg tussen Engeland, Ame rika en Frankrijk over Triëst nog voortduurt. s Zij zeiden, dat het bericht uit Ro me over een Westelijk voorstel tot verdeling van het gebied van Triëst tussen Italië en Zuid-Slavië voorbarig was, In diplomatieke kringen te Pa rijs gelooft men, dat een definitieve beslissing nog niet genomen is. Overigens zou premier Pella's Christen-democratische regering het plan krachtig verwerpen. Het zou wellicht in Italië een politieke crisis veroorzaken. TN het jachtveld bij Lunteren zijn de cadavers van ettelijke wilde konij nen gevonden. Of ook hier de ge vreesde konijnenziekte Myxomatose slachtoffers heeft» gemaakt, zal een nader onderzoek nog moeten uitwij zen, maar de vermoedens gaan wel in deze richting. De meeste cadavers zij werden verspreid over een vrij groot gebied aangetroffen verkeerden reeds in verregaande staat van ontbinding Maandagochtend werd de politie te Ede van een en ander in kennis ge steld. Tn tegenstelling tot hetgeen de raad oorspronkelijk werd meegedeeld, moest de oude brug al b-siten werking worden gesteld, voordat de nieuwe in gebruik kon worden genomen. De Her verkaveling wil de zaak zo snel mo gelijk afwerken en daarom weiden beide objecten tegelijk aangepxkt. paar komt bij. dat het gedeelte vest hier is afgedamd, zodat het water niet kan worden afgevoerd. Voor het natte sei zoen moet alles gereed zijn om te voor komen. dat er moeilijkheden met de afvoer ontstaan. Een andere reden Is. dat de vesten thans volledig als water boezem van de Polder Walcheren zijn ingeschakeld. Aangezien de grondwa terstand op het eiland aanmerkelijk lager wordt, moeten de vesten meer water verwerken en dient het door stromingsprofiel der bruggen belang rijk te worden uitgebreid, zou men nu in dit geval de oude Seisbuitenbrug nog laten liggen dan zou het niet mo gelijk zijn dit meerdere water behoor lijk te verwerken. Het gevolg van één én auler zal zijn, zoals de heer M. Wattel (AR) op merkte. dat het waterpeil in de vesten nogal wat lager zal worden, hetgeen weer tot gevolg zal hebben, dat er al lerminst fraaie zijkanten zichtbaar zullen worden. Die zullen óf met gras beplant moeten worden óf moeten wor den weggebaggerd. De burgemeester was het met dit raadsel eens, dat de kosten daarvan voor rekening van de Herverkaveling komen. Er is ai over gesproken, maar definitief is er nog niets beslist. DE BRANDWEER hadden geuit, maar maatregelen had den getroffen om iets dergelijks te voorkomen. Op de brandspuit wordt een installatie gemaakt, waardoor ver keerde aansluitingen tot het verleden behoren en verder zal iemand van ge meentebedrijven steeds aanwezig zijn om te inspecteren, of er geen kranen etc. blijven openstaan. WOONRUIMTEVERDELING TWe heer dacht. B. A. Hesselink (WD) dat, nu er geen speciale wethouder voor de volkshuisvesting meer is, het woonruimtebeleid daaron der kan gaan lijden en er bovendien meer werk komt, omdat het publiek alle wethouders die om beurten de rve rondvraag leverde nog enkele aar- dige zaken op. De heer A. J. Ka- land (CH) bracht de fouten, die de brandweer maakte, ter sprake. De éne -B maal werd een verkeerde aansluiting v°selwaarde^i—Schoondijke 1 gemaakt, zodat er vuil water in het waterleidingnet kwam en de andere keer werd bij een oefening op de Markt verzuimd de kraan dicht te draaien, zodat een ogenblik het gevaar dreigde, dat de stad zonder water zou komen te zitten. De burgemeester deelde mede, dat B. en W. niet alleen hun ontstemming Uitslagen Zondagcompetitie 4 October. Ie KLASSE A: Walcheren 1Lewed. Boys 1 2-7-8; Kryiiningen 1—Dopiburg 1 5—3; Volharding 1Hansw. Boys 1 06; Noormannen 1—'s-Heer Aréndskerke 1 3—0. Ié KLASSE B: Retranchement 1Ra penburg 1 5—2; Schoondijke 1—PSK 1 7—1. 2e KLASSE A: Kwadendamme 1-Hans- weertse Boys 2 9—2; RCS 3—Yerseke 2 3—0; Vlissingen 4—Goes 4 9—2; Robur 2 Zeelandia 3 05. 2e KLASSE B: Breskens 3Hontenisse 32; Clinge 2Graauw 1 42. 3e KLASSE A: Zeeuwen 4Lewed. B. 2 5—1; Domburg 2—RBS 4 9—0. 3e KLASSE BZuidzande 1Schoon dijke 2 0—4; EMM 3—Retranchement 2 4—,1; Breskens 4Zeeuwen 5 7—0. Programma Zodagcompetitie 11 October. Ie KLASSE A: Domburg 1—Volharding '32 l; Hansw. Boys 1Lewed. Boys 1; 's-Heer Arendskerke 1—Walcheren 1. Ie KLASSE B: Rapenburg 1—PSK 1: Dgelwaarde 1—Schoondijke 1. 2e KLASSE A: Kwadendamme 1 Zeelandia 3; Noormannen 2Robur 2; Yerseke 2—Vlissingen 4; RCS 3—Goes 4; Middelburg 4Hansw. Boys 2. 2e KLASSE B: Clinge 2Breskens 2; Graauw 1—Hulst 3. Ti/rrifj KLASSE A: RCS 4Patrijzen 1; Middelburg 5—Domburg 2. 3 j ,KLASSE C: Koewacht 2Clinge 3; Zuiddorpe 1—Graauw 2; Corn. Boys 3 Rapenburg 3. De uitslagen van de 20e ronde van het candidatentournooi voor het we reldkampioenschap, dat te Zurich werd voortgezet, luiden: Taimanov-Petrosian 1-0. Gligoric-Averbach talgebroken in gelijke stelling). Bronstein-Szabo (afgebroken in moeilijk te beoordelen stelling). Reshecky-Euwe 1-0. Keres-Stahlberg (afgebroken in ge wonnen stelling voor Keres). Smyslov-Boleslavsky 0.5-0.5. Geller-Kotov (afgebroken in ge wonnen stelling voor Kotov). DE STAND VANDAAG 1 Smyslov 12.5 pnt uit 19 partijen. 2 Reshevsky 12 pnt (19). 3, Bronstein 10.5 pnt en 1 afgebr. part. (19). 4 Naj- dorf 10 pnt (18), 5 Keres 9.5 pnt en 1 afgebr, part. (19). 6 Boleslavsky 9.5 pnt. (18). 7 Petrosian 9.5 pnt. (19). 8 Gelier 9 pnt. en - afgetr. part. (19). 9 Tai?mOV,?,Pnt' (18)- 10 Euwe 8.5 pnt (19). 11 Kotov 6 pnt. en 1 afgebr. Part' »ïni' ®zabo 8 pnt. en 1 afgebr. part. (19). 13 Gligoric 7.5 pnt. en 1 af gebr. part (18). 14 Averbach 7.5 ont. en 1 afgebr. part. (19). 15 Stahlberg 5 pnt. en 1 afgebr. part. (19). Goed begin van Alois de Loor 2de bij de beroepsrenners te Deinze. Aan de beroepsrennerskoers te Deinze namen 44 renners deel, w.o. ook de pas tot deze categorie overge gane Alois de Loor uit de grensge meente De Klinge. De Loor wist op het juiste ogenblik te ontsnappen en werd enkel ingehaald door van de Steene en van de Voghel. In de spurt won van de Steene vóór de Loor en de Voghel. Later volgden: M. Rijckaert, R. vai. Caneghem, L. Barbé, L. Matthijs, A. v. d. Branden, E. Severeijns, L. Voncken, D. Marien! F. van Kerrebroeck, L. Schaecken, m! Hendrickx en M. de Mulder. De 132 k.m. werden afgelegd in 3 uur 10 min. dienst waarnemen zal gaan inlich ten. De burgemeester kon die vrees wegnemen. Een ander oplossing was er niet. Het college wilde niet iemand te gen zijn wil met dit moeilijke werk permanent belasten. Een ambtenaar doet het werk en de wethouder in functie houdt op Woensdagmorgen spreekuur Nauwkeurig wordt bijge houden. wie er komt. zodat het uit gesloten is. dat alle wethouders wor den lastig gevallen. EXCURSIES? jV/Tevr. de Vlieger-de Vlieger (Arb.) zou het erg prettig vinden, als de raadsleden weer eens op excursie gin gen. Vooral voor de nieuwelingen zou dat wei prettig zijn. Dat vond de bur gemeester ook. maar... waar moeten zij dan naar toe? „De toren op" zei de heer Wattel, en de burgemeester dank te hem voor deze tip. „Een excursie naar Sluiskil om te zien, waar het lan ge afstandsgas blijft", was cte suggestie van mr. van Empel, welke echter niet door de burgemeester werd overgeno men... LEUKE LUI DAAR OP SCHIPHOL Rijvers in het ootje genomen Het was een opgewekte Kees Rij vers, die de heer L. Brunt, secretaris penningmeester van de KNVB gister avond op Schiphol kon begroeten. „Ik ben blij weer eens in Nederland te zijn. Maar hoe zit het Voorlopig Nederlands elftal in elkaar?" vroeg hij. Toen hij ingelicht was en vernam, dat de linksbinnenspeler nog niet was aangewezen, merkten de douane-amb tenaren en KLM-personeel op, dat die N.N. natuurlijk Kees Rijvers was en dat men dat zolang geheim had ge houden De heer Brunt gaf onmiddellijk op heldering en zei. dat de Keuze-com missie vlak vóór de wedstrijd wel bekend zou maken, wie als linksbin nen zal optreden. Stade Frangaise zal als volgt aan treden: doel: Colonna; achter: Grillon en Drouet; midden: Brezniak, Hon en Gaulon; vóór Dombeck, Rijvers, Arias Bollini en Balliston. WIJZIGING BIJ DE „VOORLOPIGEN". ....Zet je hoed af!.... Naar we nog nader vernamen, zal Tebak (Eindhoven) niet kunnen spe len in verband met zijn enkel-bles sure. De Keuzecommissie zal nader uitmaken of Lagerwaard (Excelsior) of Kuys (Haarlem) diens plaats zal inneme" VANDAAG, om vier uur in het Feyenoord-stadion te Rotter dam, krijgt het Voorlopig Nederlands Elftal wéér een prof club: Stade Francais ditmaal als sparringpartner tegenover zich. Dit wordt de laatste mogelijkheid voor de spelers, die straks in het Oranjehemd tegen België aan zullen treden, althans voor vermoedelijk het grootste percentage, om zich als team en in wedstrijdverband te kunnen oefenen. Dank zij het feit, dat Keesje Rijvers tot het Parijse elftal behoort, is de belangstelling onder de voetballiefhebbers in onze gewesten zeer groot en an derzijds gaat er ook veel interesse uit naar Louis Overbeeke, de aanvalsleider van Dosko (Bergen op Zoom), die de Keuze Com missie bij, de „Voorlopigen" echter de rechtsbuitenplaats in laat nemen. Het is mogelijk, dat men de Hoogerheidenaar veelzijdig genoeg acht, om ook op die wingplaats prima dingen te verwezenlijken. Maar, tenzy Louis carte blanche heeft gekregen om naar hartelust te switchen èn dus op gepaste momenten naar de midvoorplaats af te zwenken, lijkt ons die rechtsbuitenplaats minder voor de Doskoaan geschikt. Misschien zijn we op dit stuk ietwat voorbarig en wordt de aanvalslinie tóch anders van samen stelling, want tot op dit ogenblik, dat wij dit beschouwinkje aan het papier toevertrouwen, is het nog altijd onbekend, wie in ^e voorhoede de links binnenplaats zal innemen. Wat zullen „Voorlopigen" er van maken COMMIGE COLLEGA'S hebben bij wijze van grapje (of was het ge meend?) verondersteld, dat het wel licht Abe Lenstra zal worden. Wij hopen eerlijk gezegd, dat de Keuze- Commissie daartoe niet over zal gaan. Teruggrijpen naar uitgerangeerde spelers zo mogen we Lenstra wel betitelen is niet bepaald het middel om uit de impasse te geraken. Terug grijpen naar oudere spelers kan nim mer bevorderlijk zijn voor het opbou wen van een vertegenwoordigend elf tal, dat nodig is om het dieptepunt te kunnen verlaten waarin we terecht zijn gekomen. Wat we nodig hebben zijn jonge krachten, die we overal in het land voldoende bezitten; kerels, die bereid zijn te trainen en nog eens te trai nen; zich te harden voor het inter nationale strijdperk en deswege tal van genoegens terzijde willen stellen om het doel te bereiken, dat beoogd wordt: anderhalf uur voetballen, met flair, doorzettingsvermogen, actie en uithoudingsvermogen, gepaard aan snelheid, techniek, balbehandeling en schotvaardigheid, spelinzicht en be weeglijkheid. Al deze factoren teza men kunnen slechts de jongeren, de enthousiasten, degenen die er alles voor over hebben, om het hoogste te bereiken wat menselijkerwijs moge lijk is, in die richting moeten wij in Nederland het zoeken en zien te vinden WANMIDDAG zien we dus weer anderhalf uur voetbal. Ongetwij feld zal er van de Franse (Parijse) tegenstander te leren vallen van leren wordt men inderdaad wijs, maar ongeacht de uitslag, die ook hier opnieuw de doorslag niet geeft, blijft het signaal op onveilig staan en blijft de noodzaak: trainen, trainen en nog eens trainen en voor de sport die je beoefent, alles over hebben. Dan behoeft niet te worden getwijfeld, dat we nog eens uit de impasse zullen geraken. Eens? Spoe dig zelfs, want een jaar constante, ernstig gevolgde training werpt kos telijke vruchten af. zeker bij het met athletische vermogens begaafde individu. -Vt. EXAMENS RIJVERS: HéT VOOR BEELD! 1WÏEN ZEGGE NIET, dat dit niet mogelijk zou zijn. In Keesje Rij vers bezitten we een voorbeeld, dat in dit verband zeer welsprekend is. Vooropgesteld, dat de oud-Bredanaar een geboren voetballer was maar hoeveel zijn die er niet, spreek met de mensen uit de jeugd-milieus, zij ont moeten er dagelijks en kunnen er iedere week aanwijzen!, vooropge steld dus, dat Rijvers een geboren voetballer was: zo vanzelf is het met Kees heus niet gegaan. De fantasti sche adem, de beweeglijkheid en de zelfverzekerdheid waarmede hij zich op het speelveld bewoog en beweegt, daarnaast de handigheidjes en het schot, welke hij weet te ontwikkelen, zijn allerminst de vrucht van de club training alléén geweest. Het is ons bekend, dat hij iedere dag (en het moest hondenweer zijn, wilde hij overslaan) na beëindiging der dagtaak, op z'n eentje, of teza men met een andere super-enthou siast, ging trainen Hij had zich die wil opgelegd en geen mens, die hem daar van af kon houden. Op die manier is Rijvers het du veltje-uit-een-doosje geworden, de overal opduikende, razendvlugge, steeds gevaar veroorzakende speler, die het team waarin hij stond opge steld herhaaldelijk successen wist te bezorgen, óók al omdat zijn onbe perkt enthousiasme, zijn stuwende vermogens medespelers uit hun „lau- '"p" neriodes th'dens de wedstriid wi NOTARIS. Voor het eindexamen Notaris slaagde aan de Universiteit van Leuven de heer G. Bohijn te Kemseke. HERENKAPPER De heer Wilfried Beulaert te Heikant slaagde te Rotterdam voor het diploma vakbekwaamheid herenkapper. KEES RIJVERS. Neem hem als voorbeeld.. ten te halen en tot nieuwe krachts inspanning kon brengen. GEEN ANDERE WEG OPEN. HET IS DIE WEG, welke onze voet ballers in de toekomst zullen moeten inslaan om uit de impasse te geraken. Uit de impasse, inderdaad, want men behoeft niet eens zo heel erg op de hoogte te zijn om te kun nen weten, dat het met ons voetbal kijk links en rechts in uw eigen om geving! méér dan droevig gesteld is. De voetballende schare moet en zal- meer tijd dienen te scheppen om de kwaliteiten rijk te worden, waar over een Keesje Rijvers beschikt. Zij zal een boel genoegens terzijde moe ten stellèn, om daar toe te kunnen geraken. Wordt het nagelaten en denkt men er zó toch wel te zullen komen, dan heeft men het mis en zal het nóg verder bergafwaarts gaan, óók met ons vertegenwoordigend elf tal, dat tenslotte putten moet uit de clubs. Rienus Bennaars reserve voor Voorlopigen De Technische en Keuze-Commissie van de K.N.V.B. blykt Rienus Ben- naars toch niet te zijn vergeten. Gisterenavond ontving hij bericht, als reserve te zijn aangewezen voor het Voorlopig Nederlands Elftal, dat vanmiddag te Rotterdam tegen Stade Frangais speelt. D.Ó.S.K.O. en Bergen op Zoom zijn derhalve goed in het Feijenoord-sta- dion vertegenwoordigd! GOES, 6 October. Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kippeneieren 14^ poelje-eieren 10; eendeneieren 10; kal koeneieren 16; ganzeneieren 20 cent. GOES, 6 Oct. Exportveiling Cox Orange Pippin A 61—62.10, BC 60.50—60.90, I grof 59.80—60.20, I 51.8052.30, 11 17.50; Al- lington Pippin A A 25, BC 24, Laxton Superbe A 34.90, BC 36.90, I grof 35. 1 35.80, II 10.10; Sterappelen A 29.20, BC 25.10—25.30, I grof 27, I 22.60, 11 8; Glo rie van Holland A 28.20—28.40, BC 23.50 23.70, I grof 27.40, I 21.90—22.60, II 9.90; Goudreinetten A 27—32, BC 23, I grof 21, I 18; Doyenne du Cornice A 59—65, BC 58—59, I grof 57, I 56.30, 11 44.80—53, Legi- pont A 38.80—39.80, BC 37.10, I grof 36.70, 1 32—36.10, 11 23; Conference A 35.40, BC 34.60, I grof 35.90, 1 25.90, 11 16.21; Bram- ley Alex Lucas A 40.15—45.30, BC 49.30, I grof 37.50, I 36, 1123.; Zwijndrechtse Wijnpeer A 27, BC 24.40—26.60; I grof 26 1 22.10—25, 11 7.50: Emile d'Heyst A 29.40, BC 26.30, I grof 26.20, I 24.70, 11 8; Maag denpeer I grof 25, I 22.60; Nouveau Poi- teau 1 grof 21, 1 13. Verpakt fruit: Glo rie van Holland A 29—35, B 26, Manks Codlin A 19—24, B 18. ROTTERDAM, 6 ct. Aanvoer in totaal 4269. Vette koeien en ossen 625. Gebruiks vee 1301. Vette kalveren 120. Graskalve ren 512. Nuchtere kalveren 543. Varkens 143. Biggen 236. Paarden 156. Veulens 39. Schapen of lammeren 553. Weide-zuig- lammeren 41. Vette koeien 260—270, 246—260, 216—2300 Vette kalveren 235245, 210235, 200-220. Graskalveren 330280200. Nuchtere kal veren 57—5044. Biggen 484035. Slachtpaarden 180175170. Veulens 370 -310200. Schapen 908075. Lammeren 82—72—62. Kalf koeien 1050—900—800. Melkkoeien 1050900800. Vare koeien 700—600—550. Vaarzen 800—700—575, Pin ken 525—475—375. Vette koeien aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen iets stijver, prima's bo ven notering. Vette kalveren aanvoer iets meer, handel vlot, prijshouoend. Graskal veren aanvoer aanmerkelijk groter, han del levendiger, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren aanvoer iets ruimer, handel goed, prijzen even stijver. Biggen aanvoer iets minder, handel stroef, niet geheel prijshoudend. Slachtpaarden aan voer iets groter, handel williger, prijzen hoger. Veulens aanvoer even kleiner, handel goed, ruim prijshoudend. Schapen aanvoer ruimer, handel levendig, prij zen onveranderd. Lammeren aanvoer ruimer, hander levendiger, iets stijver in prijs. Kalfkoeien aanvoer even meer. handel kalm, prijzen stabiel. Melkkoeien aanvoer even meer, handel kalm, prij zen stabiel. Vare koeien aanvoer als vó rige week, handel redelijk, prijzen iets vaster, vaarzen aanvoer even groter, handel kalm, prijzen onveranderd. Pin ken: aanvoer even groter, handel kalm, prijzen onveranderd. Bokken of geiten: aanvoer ruimer, handel goed, prijzen constant. WATERSTANDEN Mannheim 206 3), Kaub 132 (—2), Trier 95 (—2), Koblenz 133 (—7), Keulen 87 4), Ruhrort 280 (onveranderd), Lo- bith 866 1), Nijmegen 541 (+2). Arn hem 682 -^-2), Eefde 191 (+4), Deventer 109 (1-4), Namen La Plante 131 (+1), Borgharen 3919 (+4), Belfeld 1083 (+5), Grave 460 (+3). met •Vi •v2 •Vi Verscheidene Robinson-modellen zyn voorzien van Porêpe- zolen. Daardoor zyn ze als het ware uitgerust met „lucht banden." - want wat is Porêpe Porêpe is speciale celrubber, met millioenen luchtblaasjes Porêpe is zo licht als een veer en zéér elastisch; Porêpe is soepel en duurzaam; Porêpe past zich aan bij de voet; maar houdt de schoen in zyn model. Probéér Porêpe... en u krygt een totaal nieuw „loopgevoel"! In BRUIN en OXBLOOD en ook in.. ZWART. DO C03-U5 tuime sortering in: MANT.ELMAG AZIJN ^ange Noordstraat 40 - Tel. 2518 MIDDELBURG 534-0

de Stem | 1953 | | pagina 7