Ministers stellen zich achter C.B.S. Papieren piloot van de „dr ir Damme Het „heiligegetal" blijf (voorlopig?) de 5 Geluk viel behoeftig gezin plotseling in de schoot Prins schoot een leeuw Bavelse drieling deed Eerste Communie Nog kleine kans op wijziging De kampioene der tentoonstelling Verontwaardiging is groeiende Oud handschrift in nieuwe band Meteorenregen op 9 October A nti-communistenontsnapt uit het „Indische Kinderbedevaart terug uit Lourdes Dick Visser zonder pijphcwdiaipt ook mee Eenzame man in de KLM-machine Moskou had goede kaart in Perzië Dubbel Dierendciaclrama r DAGBLAD VOOR ZEELAND Spoedige publicatie van „het" rapport Weinig verandering Batakse adat en een modern sprookje Rudy Rutten nu groot zakenman BELGISCHE BONDSSTAAT DE OPLOSSING Britse oorlogsbodems naar Jamaica DIPLOMAAT VAN VS VERMOORD DOOR ROVERS Organisatie was voortreffelijk HET VLIEGEN IS HERSENWERK Korter verblijf in opvangcentra Kind stak zichzelf in brand Eisenhower vraagt stakingsverbod 93e JAARGANG No. 20843 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16, Tel. Redactie: 8181; Ad ministratie: 8778. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna; Redactieraad: Dr. H. M. Houben, Mr. J. H. Jacobs, A. J. A. van Putte, Pastoor M. Vos, Ir. J. W. Wellen. - Abonnementsprijs bij vooruit betaling 5.45 per kwartaal, per post 6.15, per week (uitsluitend bij niet postbestelling) 0.42, incasso wordt berekend. Losse num mers 13 cent. Prijzen buitenlandse abonne menten op aanvraag. Postrekening 278841. Voor Cod, Koningin en Vaderland OCTOBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage t 0.3U per m/m. (Ingezonden Mededelingen I 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie I 0.12 pei m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarieü en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel Telefoon no 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no_35). MET GROTE SPANNING is het antwoord tegemoet gezien, dat de minister van Economische Zaken beloofde te geven op een reeks vragen van het Tweede Kamerlid, mr. Burger. Het betrof hier de vijven- en zessenberekening, over de omvang van de bestaande consumptiebeperking, van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het antwoord van de minister is in zoverre teleurstellend, dat hij beaamde, dat de berekening van het C.B.S. in Mei jl. over het prijsverloop, informeel was. De uitkomsten van toen, kunnen dus niet worden beschouwd als een herzie ning van het officiële prijsindexcijfer van het gezinsverbruik. De becijfering in de Stichting van de Arbeid, waarbij van de bere kening van het C.B.S. gebruik werd gemaakt, valt uiteraard bui ten de verantwoordelijkheid van het Centraal Bureau voor de Statistiek, zo voegt de bewindsman hieraan toe. gIJ EEN NADER onderzoek bleek, De zesjarige drieling Martha, Magdalena en Josephine Havermans, van café ,,'t Haantje" te Bavel heeft Zondag haar Eerste Communie gedaan. Men ziet ze op de foto: staande en met geruite jurkjes. Op de driewie lers zitten haar vriendinnetjes uit Goes, de vijfjarige drieling van de familie Klooster-van Willigen, Lange Voorstraat, aldaar. dat de bij de berekening voorlo pig als richtlijn aanvaarde veronder stelling onvoldoende gefundeerd was. Dit onderzoek vond plaats, vóórdat de deskundigencommissie door de centrale werkgevers- en werknemers organisaties werd benoemd. Herziene ZATERDAGNACHT is in Apeldoorn een 47-jarige kellner aangevallen door twee mannen, die hem wilden bero ven. De kellner wist te ontkomen doch hij bekwam enkele verwondin gen aan het hoofd. De politie heeft twee arrestaties verricht. DE VOORZITTER van de Amerikaan se commissie voor de atoomkracht oor deelt het nodig, dat de Amerikaanse uitgaven voor atoomwapens worden verhoogd, nu Rusland waterstofbom men blijkt te kunnen maken. Voor de landsverdediging moest tien milliard dollar méér worden uitgetrokken, zo zei deze autoriteit. DE VULKAAN MIHARA, op het eiland Osjima (Japan) is sinds Zondag weer rumoerig. De jong ste uitbarsting van deze geduch te vulkaan dateert van Februari 1951. Er vielen toen vele slachtof fers. De Mihara heeft zich een trieste faam verworven, door de zeer vele zelfmoorden, die er, na wederloorlog 1940-1945 werden ge pleegd. DE STAKING van de 3000 Britse ha venarbeiders in Birkenhead heeft zich uitgebreid tot evenveel arbeiders in de haven van Liverpool. De staking is het protest tegen het ontslag van een collega. DE GEZAMENLIJKE luchtvaartmaat schappijen zullen in 1953 ruim 50 mil- lioen passagiers hebben vervoerd. Dit is 5 millioen meer dan het vorige jaar. DE ISRAëLISCHE militairen, die zich ophielden in de gedemilitairiseerde zone tussen Israël en Egypte, worden momenteel teruggetrokken. Dit, na 'n Egyptisch protest. DE CENTRALE banken zijn' overeen gekomen, met ingang van heden weer wisselarbitrage op termijn toe te staan. WANNEER verplicht-verzekerde sa natoriumpatiënten een longoperatie moeten ondergaan, is het ziekenfonds, waarbij zij zijn aangesloten, gehouden de verplegings- en behandelingskos- ten, welke de vergoeding voor de sa- natoriumverpleging te boven gaan, voor zijn rekening te nemen. Het tijdslimiet is ook in deze gevallen 42 dagen. DE NIEUWE premier van Kasjmir heeft een unaniem vertrouwensvotum van de Wetgevende Vergadering ge kregen. HET AMSTERDAMSE trampersoneel is van plan vandaag weer „model" te gaan rijden, nadat men gisteren bij de autoriteiten weer tevergeefs om een onderhoud had gevraagd. GEVANGENEN in de „Regina Coeli"- gevangenis te Rome, zijn gisteren in hongerstaking gegaan, om een uitge breide en snelle amnestie af te dwin gen. IBRAHIM FARRAG, een Egyptische Christen, die minister voor gemeen telijke- en plattelandszaken is geweest in het kabinet van Nahas Pasja, staat momenteel voor de „Raad der Revo lutie" terecht, op beschuldiging van verraad. ZONDAG heeft prof. mag. dr. G. M. B. Kreling, hoogleraar in de dogma tiek en geschiedenis der Godgeleerd heid te Nijmegen, zijn zilveren jubi leum als hoogleraar gevierd. BRAZILIË, Nieuw-Zeeland en Turkije krijgen de zetels in de Veiligheidsraad welke de afgelopen twee jaar zijn be zet door resp. Chili, Pakistan en Griekenland. Weersverwachting, geldig tot 2 vanavond: 2 Droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Matige tot zwakke I wind uit Noordelijke richtingen. 2 Ongeveer dezelfde temperaturen 2 als gisteren. 2 Vandaag: Zon onder 18.07 uur. 2 Maan onder 17.10 uur. Morgen: 2 Zon op 6.50 uur, Maan op 6.21 2 2 uur. L_TET was Rudy Rutten, een eenvou dige jongen uit Pannerden, die destyds in Indonesië, waar hij als militair diende, was getrouwd met 'n Bandoengs meisje, niet voor de wind gegaan in het lieve vaderland. Zijn vrouw en hij hadden de grootste moeite hun gezinnetje, dat in de loop der jaren was uitgebreid met twee snoezige, zwarte peuters, te behoeden voor de armoede. Rudy was namelijk na zijn terugkeer uit Indonesië op 'n textielfabriek beland, waar hij nu niet bepaald een daverend salaris ver diende. Niettemin bleef de verstandhouding tussen Rudy en zijn vjouw uitstekend en de beloning voor hun gezamenlij ke strijd is twee weken geleden geko men in een onverwachte vorm. Er kwam een telegram, waarin het echt paar werd uitgenodigd voor een be langrijke conterentie in het Victoria- hotel in Amsterdam. Dat telegram was ondertekend door zekere Djora- mel Damanik, een peetoom van Ru dy's vrouw. Deze oom, een Batakker, is president-directeur van de Family Serikat Cy in Djakarta, een firma, die over de gehele wereld filialen heeft. Behalve een goed zakenm^, was deze ook een man, die trouw is gebleven aan de eeuwenoude adat (zedewet) van zijn geboorteland. Deze adat legt de Batakker onder meer de verplichting op, te zorgen voor zijn minder goed bedeeJy.e familieleden Ook een neushoorn en buffels neergelegd DRINS BERNHARD is Maandag te Darcssalaam teruggekeerd van 'n jachtpartij in Tanganyika. Hij heeft een leeuw, een neushoorn, buffels en ander wild geschoten. „De wildernis was prachtig", zo ver klaarde de Prins te Daressalaam. Hij is vanmiddag per vliegtuig naar Aroesja vertrokken. De jachtpartij heeft de Prins, be halve vele tropheeën, zesduizend me ter kleurenfilm opgeleverd. Dit staat gelijk aan de lengte van twee com plete speelfilms. berekeningen leidden tenslotte tot een ander cijfer, dat als een betere benadering van de omvang der ge middelde prijsstijging kon worden be schouwd. In feite bleek 't cijfer over een te komen met het officiële index cijfer voor de kosten van levenson derhoud. Wel is de minister van mening, dat de grootst mogelijk» reserve moet worden betracht bij het verstrekken van cijfers, die nog voor herziening vatbaar zijn, vooral als het belangrij ke vraagstukken betreft. Definitieve wijzigingen in de officiële indexcij fers, worden slechts na zorgvuldige toetsing en bewerking van nieuwe ge gevens tot stand gebracht. Een wijzi ging in deze trant, van het prijsin dexcijfer van het gezinsverbruik, heeft nog niet plaats gevonden. LICHTPUNTJE Om het jonge echtpaar dit te ver tellen, had oom Damanik, de twee naar Amsterdam laten komen, waar hy hen verder meedeelde, dat hij Ru dy ging benoemen tot directeur van het Europese filiaal van de „Family Serikat". Hij drukte hun een pak bankbiljetten in de hand, waarvoor zij kleren konden kopen voor zichzelf en de twee kinderen. Twee dagen daarna boekte Rudy Rutten, belangrijk zakenman, tin plaats in het vliegtuig naar Berlijn. Daarna volgden Frankrijk, Italië, Zwitserland. Hij logeert in de duur ste hotels, volgt een handelsopleiding en zal binnenkort alle tegenspoed van de afgelopen jaren vergeten zijn. In het nederige huisje in Pannerden woont nu nog zijn vrouw, Elizabeth. De helft van de vorstelijke toelage, die zij iedere maand van haar oom ontvangt, gaat op de bank, want het geluk is een grillige zaak. Vlaams-Waals rapport yOOR het eerst in de geschie denis is er door Walen en Vla mingen een gemeenschappelijke po ging gedaan ,om een oplossing van het Waals-Vlaamse probleem te vin den. Een gemengde commissie heeft na melijk een ontwerp van een statuut opgesteld, voor een Belgische bonds staat op federatieve grondslag. Vol gens dit statuut zal België bestaan uit twee gewestelijke staten, namelijk Vlaanderen en Wallonië, terwijl Brus sel het zogenaamde bondsgebied zal vormen. De grenzen van deze drie ge bieden zullen worden afgebakend door een gemengd Waals-Vlaamse commis sie. Voor het bondsgebied geldt, dat alle ingezetenen, geboren in Vlaande ren, of in het bondsgebied uit een Vlaamse vader, als Vlamingen worden aangemerkt. Voor Walen geldt een zelfde bepaling. De ingezetenen, die aan deze eis niet voldoen, moeten bin nen een jaar na het van kracht wor den van een scheidingsovereenkomst de Vlaamse of Waalse nationaliteit hebben aangenomen. Ter gelegenheid van de eerste Maandagse slachtveemarkt te 's-Herto- genbosch werd een tentoonstelling gehouden. Kampioene werd een vaars van L. Knook te Klundert. Op de foto ziet men hoe de burgemeester van Den Bosch, mr. H. J. M. Loeff, het erepraedicaat op de kop van de kampioene hangt. r\IT LAATSTE is het enige, dat in 's ministers antwoord reden tot voorzichtig optimisme geeft. De mi nister van Sociale Zaken heeft in zekere zin aansluitend op dit laatste meegedeeld, dat er bij het door de commissie aanvaarde indexcijfer, geen rekening is gehouden met een even tuele stijging van het prijspeil, als gevolg van de komende loonsverho ging, omdat daaromtrent nog geen ze kerheid bestaat. Hieraan wordt echter vastgeknoopt, dat zulk een prijsstij ging waarschijnlijk zal worden bevor derd, als er een hoger percentage voor de loonsverhoging wordt vast gesteld. De regering, zo wordt in deze ver klaring verder gezegd, meende niet te kunnen ingaan op de suggestie van werknemerszijde, om een beslissing uit te stellen en opnieuw besprekin gen over de cijfers te voeren. Dan zouden er ook van de kant der werk gevers weer andere becijferingen worden gemaakt. De aanleiding daar toe was er des te minder, nu de drie deskundigen, die hun oordeel gaven over het nodige percentage, door de betrokken partijen zélf waren geko zen. Het rapport van deze commissie van drie, zal dezer dagen door de Stichting van de Arbeid worden be kend gemaakt. Oefening of actie VIKN IS aan het gissen geslagen naar aanleiding van het feit, dat de Britse kruiser „Superb" met verzegel de orders van de Bermuda-eilanden naar Kingston, (Jamaica) gevaren is. Officiéél is medegedeeld, dat de kruiser, tezamen met het fregat „Big- bury Bay" zal deelnemen aan oefe ningen bij de kust van Jamaica. In ingelichte kringen veronderstelt men echter, dat er verband bestaat met botsingen tussen politie en manschap pen van het Jamaica-bataljon, welke zich vorige week in Kingston hebben voorgedaan. Kardinaal Wyszinski Protcsttelegrammen van katholieken r\E KATHOLIEKE ACTIE in Neder- land heeft in 'n telegram aan de Poolse gezant in Nederland, uiting gegeven aan zijn diepe ontsteltenis over de arrestatie van de Poolse kar dinaal, Mgr. Wyszynski. In een telegram aan Z. H. de Paus betuigt de K. A. zijn aanhankelijk heid aan de H. Vader. D.e wereldbond van katholieke vrouwen, welke 36 millioen leden telt, heeft eveneens 'n protest laten horen. Telegrammen werden gezonden aan Z. H. de Paus, aan de presidente van de Assemblée der V. N., mevrouw Pandit en aan de president van de commissie voor de Rechten van de Mens. VV^IE ZICH de kans niet wil laten ontgaan, een bijzonder mooie sterrenhemel te bewonderen, die hou- de Vrijdagavond a.s. van tijd tot tyd de hemel in het oog. De geleerden verwachten op deze avond namelijk een herhaling van de meteorenregens van 9 October 1933 en van 9 October 1946,, toen ongeveer een uur lang tientallen vallende ster ren per minuut te zien waren. Ieder kan de wetenschap een dienst bewij zen, door de aantallen meteoren per 5 minuten te tellen en de resultaten te zenden aan de werkgroep meteo ren, Sterrenwacht, Utrecht. Amateur fotografen kunnen met goede resul taten de meteoren fotograferen. Ook foto's zijn van groot wetenschappelijk belang. P EEN WEG in het binnenland van Mexico, is Zondag een Ameri kaanse diplomaat, Ralph B. Swain, die met vrouw en kinderen in een auto op weg was naar Managua, door rovers vermoord. De auto slootte onderweg op een barricade, die door rovers was opge worpen. De wagen moest stoppen en de bandieten eisten van Swain de onmiddellijke betaling van 2000 pesos Swain had zoveel geld niet bij zich en stelde voor, een cheque uit te schrijven, Toen hij zijn hand in zijn jaszak stak, schoten de rovers, die dit als een bedreiging hadden opgevat, hem neer, waarna zij vluchtten. Swains vrouw en kinderen brachten het lijk met de auto naar een plaatsje verderop. Mevrouw Swain moest hier in verpleging worden opgenomen, daar zij een zenuwinstorting had. Twintigduizend personen tonen er jaarlijks belangstelling voor het „Book of Kells", één van de oudste Ierse manuscripten, dat beroemd is om het schitterende handschrift. Duizend jaar geleden werd het boek geschre ven en versierd door Ierse monniken. In de loop van de tijd moest het boek verschillende malen worden ingebonden, wat de schoonheid ervan niet bevorderde. Nu heeft men besloten het boek zó te laten inbinden, dat de band meer dan een eeuw zal houden. Ook zal het worden gerei nigd. De moderne techniek maakt dit mogelijk. ZU1D-KOREA ZEGT HUN HULP TOE QE COMMANDANT van de Indische militairen, die belast zijn met de bewaking van krijgsgevangenen in Korea, die niet naar hun land van herkomst willen terugkeren, heeft ver klaard, dat dertien anti-communisti sche gevangenen uit het kamp zijn ontsnapt. De Zuidkoreaanse regering heeft de krijgsgevangenen, die willen ont vluchten, openlijk steun toegezegd,. Inmiddels zijn er ook moeilijkheden gerezen met betrekking tot het geven van voorlichting aan krijgsgevange nen, die niet willen repatriëren. De beide partijen wensen hiervoor meer armslag. In Zuidkoreaariè*é kringen gelooft men, dat de vertegenwoordi gers van de Noordelijke regering, pressie op de gevangenen uitoefenen. In Seoel is hiertegen gedemonstreerd. OPVOLGER VAN CLARK r\E OPPERBEVELHEBBER van de de V. N.-troepeu in Korea, gene raal Mark Clark, zal morgen zijn be voegdheden overdragen aan zijn op- (~>ROTE groepen, juichende, wuiven- de en vlaggen zwaaiende school kinderen langs de vele overwegen van het Limburgse land tussen de grens en het station Maastricht was het on verwachte en daarom dubbel-harte- lijk welkom voor de uit Lourdes te rugkerende eerste kinder-bedevaart ter wereld naar Maria's genadeoord. Toen de trein het station Maas tricht binnenreed, stonden ook daar de massa's schoolkinderen opgesteld, vertegenwoordigers van het thuis- frontleger van zeshonderdduizend kin deren, die hun zieke en invalide vriendjes kwamen verwelkomen na negen dagen lang in gebed en ontroe rende offerzin met hen te hebben meegeleefd. De voorzitter van het Comité Kin derthuisfront, mgr. mr. F. opden Coul, toonde zich vooral diep getroffen door dit blijk van medeleven van de schoolgaande kinderen en hun ouders. Mgr. Lemmens had reeds in de trein van alle zieke kinderen en van alle pelgrims afzonderlijk afscheid genomen. Op het perron verklaarde hij, dat dank zij Gods hulp en de goe de organisatie en de samenwerking deze bedevaart uitstekend geslaagd mag worden geacht. De geestelijke autoriteiten van Lourdes, zowel als de leiding van het ziekenhuis hebben hun tevredenheid betuigd over de gang van zaken omdat niets aan de organisatie heeft ontbroken. ^LS D. A. („Dick") Visser voor de rest van zijn ieven het woord „handicap" niet meer zal kunnen horen, dan komt het omdat de Engeland-Christehurch vlucht voor hem een dubbele handicap bete kent. Aan boord van vliegtuigen mag immers naar internationaal voor schrift geen pijp gerookt worden. Een Dick Visser zonder pijp is net zo erg als een Dick Visser zonder hersens in zijn hoofd: brandt het lichtje in zijn pijp, dan brandt ook het lichtje in zijn hersens. Dick Vis ser denkt rokende en rookt denkende. A CHTER zijn lessenaar als chef van het vliegtechnisch bureau van Ge neral Operations der K.L.M. doet Dick Visser denken aan een rustige schaakspeler ii\ de concentratie van een match. En dat is ook eigenlijk zijn verantwoordelijke taak, die be staat in de theoretische vliegtechni sche bijdrage tot de veiligheid, de re gelmaat en de economie van de vluchtuitvoering. Hij staat met zijn benen op de grond, maar zijn hoofd is in de wolken. Dat de K.L.M. de DC-6a „Liftmas- ter" als meest geëigende machine voor deelneming uitverkoos, dat aan alle voorwaarden van de handicap race voldaan werd en dat die en die route met die en die tussenlandingen (een en ander is geheim tot de dagen van de vlucht zelf) werd uitgekozen, is uiteraard vooral aan Visser's vlieg technische, navigatorische en wiskun dige berekeningen te danken. Het spreekt eigenlijk van zelf dat Dicks „stel hersens" ook meegaat oo de vlucht zelf. Dat doet niets af aan het feit, dat het tegenwoordige vlie gen ook voor de gezagvoerder reeds een wetenschappelijke opgave is ge worden, waarbij het eigenlijke „hand werk" sterk is teruggetreden. Gezagvoerder H. A. A. Kooper zal letterlijk al hoofd en han den vol hebben om zijn zwaar bezet te emigranten-machine zowel langs de veiligste als ook langs de vlugste weg naar Christchurch te loodsen. MAGISCH GETAL TT ITEINDELIJK zullen de deelnemers op het moment van hun vertrek een magisch getal toegefluisterd krij gen. Dit is de handicap-formule, be paald door het type vliegtuig, ge wicht, lading, enz. Dat getal is na tuurlijk ook door Visser aan de hand van de wedstrijdvoorwaarden reeds lang geschat, zoals hij ook de nandi- capgetallen van de andere deelne mers geschat heeft. Maar op het mo ment, dat gezagvoerder Kooper de DC-6a lostrekt uit de herfstige grond van Londens luchthaven, begint Dick Visser (zonder pijp!) op zijn eenzame plaats in het „crew compartment" te denken, te rekenen en om te reke nen. Van groot belang is voor hem daarbij de actuele positie, zowel van het eigen vliegtuig als van dat der andere deelnemers. Aan de hand van zijn berekening adviseert hij daarbij gezagvoerder Kooper, doch dez<? be slist natuurlijk naar eigen inzicht in hoeverre zulke adviezen zouden kun nen worden opgevolgd. Het is voor Kooper immers geen race, maar een vlucht, die veilig, regelmatig en dan pas zo vlug mogelijk dient te worden volbracht. MAARSCHALKSTAF DEHALVE de dossiers met zijn van te voren gemaakte berekeningen bestaat het materiaal voor Dick Vis ser slechts uit een enkele moderne omreken-schijf, een „Mercator Com- putor". Dick weet daarmee om te gaan, want deze Computor is zijn eigen vinding geweest. Met deze „maarschalkstaf" in de hand en ver der vertrouwend op zijn hersens en natuurlijk dat ondefinieerbaar beetje geluk, dat voor een wedstrijd nodig is, zal Visser als „papieren piloot" zo snel mogelijk mede trachten om de „dr. ir. Damme" naar onze tegenvoe ters te brengen. volger, generaal John Huil. Generaal Clark zal dezelfde dag naar Washing ton gaan, waar hij zich uit de dienst zal terugtrekken. Hij is sinds 30 April 1952 opperbevelhebber van de troe pen in het Verre Oosten geweest. Ernstige waarschuwing lot de communisten F)E NIEUWE premier van Perzië, ge neraal Zahedi, heeft gisteren ver teld, dat de communisten er zeer dicht bij waren, de macht in het gehele land te veroveren. In aansluiting hierop, heeft de hoogste militaire aanklager in Perzië in een verklaring de communisten ge waarschuwd, dat zij de doodstraf krij gen, wanneer zij pogen de communis tische Toedeh-partij nieuw leven in te blazen. Deze partij is in 1949 bui ten de wet gesteld. Wens van immigranten: Journalisten in Australië ALS HUN eerste indruk over het wel en wee van de Nederlandse immigranten in Australië, hebben de negen Nederlandse journalisten, die thans in dat land vertoeven, verteld dat het Australische immigratiepro gramma een succes is. Zij waren echter van mening, dat de immigranten vlugger de opvangcentra moeten passeren. De journalisten zul len vijf weken in Australië verblijven, gedurende welke tijd zij de immigra tie van Nederlanders zullen bestude ren. Ontstelde moeder wilde zich verdrinken EUEN DRIEJARIG jongetje, dat in de woonwagen van zyn ouders, welke te Utrecht staat, met lucifers aan het spelen was, raakte gisteren plotseling in brand. Hij bekwam zeer ernstige verwon dingen aan het onderlichaam. Zijn moeder raakte door het ongeluk der mate overstuur, dat zij zich in het Merwedekanaal wilde verdrinken. Men kon dit echter voorkomen, waar na de vrouw naar een zenuwinrichting werd overgebracht. DRESIDENT EISENHOWER heeft liet Amerikaanse ministerie van justitie verzocht, een gerechtshof te vragen de havenstaking aan de Ame rikaanse Oostkust, die reeds vjjf dagen duurt, voor tachtig dagen te verbieden, op grond van de bepalin gen van de wet van Taft en Hartley. De vakbond van havenarbeiders, die de staking van circa 60.000 man ter ondersteuning van looneisen heeft uitgeroepen, heeft reeds te kennen gegeven, dat zij zich aan een derge lijk verbod zou houden. TN DE Amsterdamse Paleisstraat, meenden twee honden een Airdale terrier en een Schotse bastaard terrier Zondag het best de „Dierendag" te kunnen vieren, door elkaar eens lekker aan te vliegen. Nu wilde het ge val, dat de beide honden begeleid werden door hun respectievelijke eigenaars, die de strijd met angst in het hart gadesloegen. De klei ne Schotse terrier dreigde te wor den verslonden door zijn grote ri vaal, om welke reden de eigenaars der dieren probeerden de vechten den te scheiden. Dit ging echter niet zo gemakkelijk en tenslotte ontpopten de vredestichters zich als raszuivere bloedhonden. De baas van het kleine hondje gaf de eigenaar van de grote hond een klap. die 's mans gebit in brokken deed vliegen. Omstanders raapten de tanden op. De aanvaller ver dween met grote spoed in het toe stromende publiek, maar zijn slachtoffer had zich toen al vast geklampt aan de vrouw van zijn tegenstander, die zich totdusverre had bepaald tot schelden. Een hele optocht volgde de beide hoofdper sonen in dit Dierendagdrama naar het politiebureau. Helemaal ach teraan de stoet liepen de twee honden, waarom alles begonnen was. In volmaakte harmonie en zonder één schram!

de Stem | 1953 | | pagina 7