Walcheren gaat met veilig gevoel Tvinter in de JENEVER, BIER EN RECHT Z.-VLAA N Zuid-Beveland Walcheren DISPUTEN IN TERNEUZENSE RAAD Coöp Boerenleenbank te Koewacht vierde gouden jubileum Boerenleenbank te Kloosterzande in het goud NIGHT CAP 2 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 29 SEPTEMBER 1953 2 Dit jaar al zeven millioen verwerkt DIJKEN VAN ZUID- EN WESTWATERING VERBREED EN VERHOOGD 't Koninklijk bezoek aan Zeeland Volgend jaar opening zwembad Sociaal werkster benoemd Nieuw gebouw werd ingezegend iw tr wV,s e" beatrust I Slechts woorden van waardering Waardige feestviering Gevoelige straffen voor tin-dieven Faillissementen Meer busdiensten op Zuid-Beveland P. HOPPE GOES MIDDELBURG Laconiek drinker VLISSINGEN Zenuwrust. AGENDA HEDEN MOKKEN J—JOE GAAT WALCHEREN DE WINTER IN?" vragen we aan ir. Wiers- ma, de technisch hoofdambtenaar van de polder Walcheren, toen we met hem een tocht langs de verzwaarde dijken maakten. „We voelen ons nog veiliger dan vorig jaar", was het rustige antwoord. „Ondanks dat we 'n storm en 'n watervloed te doorstaan hadden, die sinds mensenheugenis, niet was voorgevallen, zijn we, zij het dan niet zonder kleerscheuren er toch zonder grote ramp afgekomen. We hebben het weten te houden. Thans zijn de meest in de „vuurlinie" liggende djjkgedeelten In de Zuid- en Westwa tering enorm versterkt, zodat we nu zeker mogen vertrouwen eventueel watergeweld te kunnen doorstaan". Absolute veiligheid is evenwel nooit te garanderen, want dan zou men zeeweringen moeten aanleggen die niet te batalen zijn. TR. WIERSMA vond het bijzonder bemoedigend dat de regering niet minder dan negentig procent zal bij dragen in de kosten van de aange brachte dijksverzwaringen, die nood zakelijk geacht werden. In goed ver trouwen had het polderbestuur daar toe besloten en in de beslissing van de regeiing zag lr. Wiersma een goed keuring van het gevoerde beleid. De totale kosten van herstel en verzwaring schat het polderbestuur op tien millioen en daarvan wordt dit jaar al zeven millioen verwerkt. VAN RAMMEKENS TOT WESTKAPELLE F)E polder Walcheren heeft niet minder dan 45 kilometer zeewe ring te onderhouden, waarvan een groot deel uit kunstwerken bestaat. In het nu opgezette werkplan moet 7Va kilometer dijk verhoogd en ver breed worden. Dat men de zaak flink aanpakte zagen we ai terstond bij Rammekens, waarheen de tocht aller eerst leidde. Het 4 eeuwen oude fort van de naam. dat eerst boven de dijk uitkeek, ligt er nu geheel achter schuil. Anderhalve meter werd de Advertentie) Hoe kookt U smakelijk en toch zó, dat U toekomt met Uw huishoudgeld? nieuwe dijk hoger, zodat hij nu zeven meter boven N.A.P. kwam te liggen, terwijl hij bovendien bijna tweemaal zo breed werd De dijk van de daar naast liggende Schorerpolder steekt daar zwakjes bij af en dient even eens hoger op te worden getrokken, wil men bij hoge vloeden niet achter om inlopen. De aandacht van G.8. is nierop al gevestigd. De dijksverzwaring aan de zuid Watering loopt over een afstand van 4Va kilometer van Rammekens. via de Schone Waardin tot Vliesingen. Het zand voor dit gigantische werk wordt opgezogen in het Zuid Sloe en met persleidingen verder gebracht. Voor de bekleding van het dijkli- chaam gebruikt men de kleilaag van e oude dijk. Fantastische hoeveelheden zand en klei zijn verzet: het loopt naar de half millioen ton. Aan de andere kant van Vlisslngen is de Nolledijk evenzeer verzwaard en nog hoger opgetrokken dan aan de Zuid Watering en worden de duin- gedeeiten versterkt waar dit nodig is. VERTROUWEN NIET BESCHAAMD DLJ Westkapelle ziet men weer iets heel anders. Deze hevig bestook te kaap wordt behalve door zand, klei, beton en basaltblokken extra bevei ligd door het asfalt dat tussen de voegen van de bazaltzuilen gegoten wordt. Ook hier hoorden we getallen om te duizelen. Het algeheel herstel brengt bijvoorbeeld met zich mee. dat er 60.000 m2 steen gezet moet wor den; een karwei, dat alleen in hand werk gedaan kan worden en dan nog uitsluitend door in deze branche ge oefende werklui. We informeerden nog hoe het staat met de verdediging van de uitgesle pen duinrand bij Oostkapelle. Ir Wiersma deelde mee, dat er nog vóór de winter een „rug" van zand vóór zal worden gelegd. Op die ma nier hoopt men te voorkomen, dat de zee opnieuw het waterwingebied bin nendringt en behalve de vegetatie ook het zoetwaterkanaal vernielt De finitieve verbetering kunnen echter alleen paalhoofden brengen. Als bijzonderheid valt nog te ver melden, dat de Polder Walcheren het herstel van haar zeeweringen in eigen beheer mocht uitvoeren. Het door Rijkswaterstaat in haar gestelde ver trouwen is niet beschaamd; wat in zeven maanden tijds tot stand kwam is bewonderenswaardig. 't Geldt ook Duiveland DEEDS eerder berichtten wij dat de Koningin morgen naar Koude - kerke komt om het vernieuwde ..Der Boede" te openen. Van deze gelegen heid maakt H.M. meteen gebruik om een bezoek te brengen aan het nog altijd geïnundeerde Duiveland. Morgenochtend half tien arriveert de Koningin aan de met zo veel moeite weer gedichte Rampaartsdijk om na een bezichtiging van die om- vochten plek korte bezoeken te bren gen aan Nieuwerkerk Oosterland, Sirjansland, Bruinisse, Veerhaven Zijpe en Ouwerkerk. Per speciale pro- vmcale boot vertrekt H.M. om twee uur van Duiveland naar Zuid-Beve land waar Zij kwart voor drie arri veert aan het Katseveer. Per auto rijdt de Koningin dan rechtstreeks naar ..Der Boede", waar Zij van half vier tot tien over half vijf zal vertoe ven. vandaar wordt per auto naar Vlisslngen gereden, van welke nlaats H.M. met een extra-trein om vijf uur vertrekt. jgIJ HET BEGIN van de raadsvergadering, die Maandagavond te Terneuzen werd gehouden, deed de voorzitter de mededeling, dat Terneuzen die och tend de 14.000ste inwoner had mogen noteren met de geboorte-aangifte van Emma Louise Anna Kegels. Ter herinnering aan dit heugelijk feit, was de ojng-geborene namens de gemeente een spaarbankboeje met f 50. uitgereikt. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij de salarissen van het hoger personeel en een brief van de minis ter van Binnenlandse Zaken, waarin de salarissen van het lager personeel waren vastgesteld, konden niet de al gemene goedkeuring van de raad verwerven. Men achtte de verhogin gen, die het lager gesalarieerd perso neel had gekregen veel te klein in verhouding tot de verhogingen, die voor het hoger personeel waren vast gesteld. De heer van Liere was het volko men met de onjuistheid van de nu getroffen maatregel eens, maar oor deelde, dat deze kwestie in de vak beweging thuis hoorde. Een voorstel van B. en W. tot be noeming van mej. E. Oosthoek in Haarlem als maatschappelijk werk ster bij de gemeentelijke dienst van maatschappelijke zorg, bracht heel wat leden op het spreekgestoelte. De heer de Feyter stelde voor, dit voor- ABONNEER U O? HET BLAD, DAT REKENING HOUDT MET UW BEURS ONDER zeer grote belangstelling werd het gouden jubileum van de Koewachtse Coöp. Boerenleenbank gevierd, in aanwezigheid van tal van autoriteiten en afgevaardigden van naburige boerenleenbanken. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis in de kerk van de H. Filippus en Jacobus, opgedragen door de plaatse lijke parochieherder pastoor Ligthart, geassisteerd door de kapelaans Adri- aansen en Van Lierop. Na deze H. Mis had de plechtige inzegening plaats van het nieuwe bankgebouw. Dit geschiedde eveneens door pastoor Ligthart. Tevens sprak de heer colenbrander, inspecteur der Boerenleenbanken voor Zeeland, tot het bestuur en de raad van toezicht en bracht hen hulde voor dit mooie initiatief. Ook sprak architect de Bruijne en bood de muurbeschildering als cadeau aan. Daarbij kwamen een mooie hangklok geschonken door de Centrale Raffeisen Bank en verschil lende bloemstukken, 's Middags volg de de feestvergadering in het patro naat die zeer druk bezocht werd. Bur gemeester Dierick fungeerde als voor zitter der feestvergadering. De burgemeester sprak een woord van welkom tot alle aanwezige autori- QNDER grote belangstelling en in tegenwoordigheid van geestelijke en wereldlijke autoriteiten is door de Coöp. Boerenleenbank te Klooster zande het gouden bestaansfeest gevierd. stel terug te nemen tot een volgende vergadering, omdat zowel van R.K. als van Ned. Herv. zijde een subsidie aanvrage voor een door deze groepen aan te stellen sociale werkster was ingediend en dat misschien, als deze beiden zouden zijn benoemd in de be hoefte zou zijn voorzien. Na een verklaring van de voorzit ter, dat de ingediende aanvragen in welwillende overweging zouden wor den genomen was de heer de Feyter bereid zijn voorstel in te trekken en werd daarop mej. Oosthoek benoemd. VEEL WENSEN T~5e feestdag, s morgens me4 een plechtige H. begonnen Mis in de parochiekerk van de H. Martinus te Groenendijk, werd 's-middags voort gezet met een feestvergaedering in het gebouw van de fa Weemaes Kint aan de Hulsterweg.' Onder de aanwezigen zagen wij o.a. de H.H. Geestelijken der parochie, burgemeester van Hooteghem, verge zeld van echtgenote, de gemeente secretaris Verstraeten, de wethouder van Soc. Zaken F. Arends, hoofdin specteur Visser als afgevaardigde van de Hoofddirectie, de inspecteur van het rayon Zeeland, de heer Co lenbrander, Baron H. A. A. Collot dEcurie en echtgenote, vele afge vaardigden van de omliggende ban ken, enz. Na allen te hebben verwelkomd, sprak de voorzitter der jubilerende bank, A. J. de Nijs, zijn grote dank uit jegens de Directie der Centrale Bank. jegens zijn medebestuurders en de leden voor de steun en medewer king de jaren door ondervonden. Met grote waardering sprak hij de enige overlevende van de oprich ting. de heer A. van Campen toe, die hij als stoffelijk blijk van erkentelijk heid en fraaie rooktafel aanbood. De huidige kassier, de heer Kuij- pers, gaf in zijn overzicht duidelijk blijk, dat de resultaten der bank in de voorbije jaren parchtig zijn ge weest. PIONIERSWERK TAe bank, die aanvankeleijk slechts credieten kon verstrekken van resp. f 25,—, f 50— en f 75,— en die in 1906, dus drie jaar na de oprich ting nog maar een winstresereve had van 39 5 cent, heeft momenteel een winstreserve van f 162206.58. De in gelegde spaargelden bedragen op 1200 boekjes bijna 3 millioen, terwijl de uitgeleende gelden en voorschot ten de f 500.000.— overschrijden Met ere n dankbaarheid roemde hij het vele pionierswerk van de mannen van het eereste uur, waarbij hij zijn bijzonder grote erkentelijk heid uitte jegens de overleden oud kassier, de heer Borm, die 48 jaar lang zijn krachten heeft gegeven Als tolk van de Centrale Bank te Utrecht en haar directie, wees de heer Visser op de vele moeilijkheden in het begin. Als blijk van waardering bood spre ker de gouden bank een radiotoestel aan. De kassier, de heere Kuijpers, die thans 25 jaar in zijn verantwoorde lijke functie de bank dient en zulks op een voortreffelijke wijze, zomede die leden die gedurende 25 jaar of meer de bank in een of andere func tie hebben gediend, werden verrasin gen in het vooruitzicht gesteld van wege de Centrale Bank. Namens de ring van Boerenleen banken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen sprak ondervoorzitter W. Staal uit Stoppeldijk. Burgemeester van Hooteghem roemde het werk der Bank als ge- meenschapswerk en bracht dank na mens de gemeente Hontenisse. Pastoor v. tl. Eijnde sprak in de zelfde geest. Hij wenste de jubileren de bank veel succes voor de toe komst Als 'tolk der leden sprak de heer P. F. Voet, daarbij hulde en dank brengend voor alles wat door de Bank ten behoeve van haar leden is gedaan. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een bloemstuk. VOORTREFFELIJKE KEUKEN Ma het officiële gedeelte werd de aanwezigen een koffiemaaltijd aangeboden, die prima verzorgd was. De feestavond werd besloten met een variété en cabaret optreden, verzorgd door het Nederlands The aterbureau te s-Gravenhage. Het gebodene viel van het begin tot het einde bijzonder in de smaak en heeft de lachspieren der aan ve- zigen enkele uren danig in beweging gehouden. leiten en afgevaardigden van. de di verse zusterbanken. Tevens felici teerde hij namens het gemeentebe stuur de jubilerende bank. Pastoor Ligthart memoreerde in zijn rede de welvaart, en bloei van de gemeente, waarin de bank zeker aan deel heeft gehad. Hij bracht hulde aan 't bestuur en leden voor hetgeen door eendracht en naastenliefde in deze 50 jaar is tot stand gebracht en sprak zijn dank uit voor de financiële steun welke kerk en jeugdwerk steeds van de bank heeft mogen ontvangen. Hij dankte speciaal de kassier voor zijn accuraat- en hulpvaardigheid aan de leden. Namens de Centrale Raffeisen Bank sprak de heer Oudekerk die een blik wierp in het verleden en het wel vaartspeil der bank uiteenzette. Ook hij feliciteerde de jubilerende bank. De heer Dalmijn, voorzitter van de kring van boerenleenbanken in Z. Vlaanderen. gaf een overzicht van de voordelen aan deze banken verbon den, voor iedere groep der bevolking. Hierna dankte de voorzitter de di verse spreker en dankte tevens de schenkers en verschillende cadeaux en bloemstukken. De kassier, de heer Geerards gaf een schitterend verslag van al het werk verricht in de voorbij halve eeiïw. Hij bracht speciaal tot uiting alles wat de pioniers, wijlen notaris van Dalsum en de thans rustende de ken Buijsrogge, in het werk hadden gesteld voor de stichting van deze mooie instelling. Dat Koewacht spaar ders heeft, bewijst het feit dat er thans 875 spaarbankboekjes in om loop zijn. hetgeen betekent dat er op elke drie inwoners een boekje bij de bank berust. Om vijf uur werd er in het Bios coopgebouw te Hulst gedineerd. Hier sprak namens de Centrale Raffeisen Bank de heer Visser die de feest vierende bank veel geluk toewenste. Tijdens het diner werd er een caba ret-programma opgevoerd door thea terbureau Daan Hooykaas te Rotter dam, wat ten zeerste in de smaak viel. DESLOTEN werd gelden ter be- schikking te stellen voor de bouw van een rijwielbergplaats bij de chris telijke school aan de Jozlna-straat en een voorschot te verlenen aan de Chr. school op gereformeerde grond slag. Aangekocht werd het pand Kerk hoflaan 49 en dit pand werd geruild tegen de woning van de heer A. Suy. Deze laatste woning zal worden af gebroken ten behoeve van wegaanleg ter ontsluiting van het industrieter rein tussen Baandijk en spoorweg. Ter uitvoering van het bouwplan Zuldlandpolder werd een aantal per celen grond, gelegen in die polder en aan de Axelsestraat aangekocht. Bij de rondvraag werden heel wat wensen geopperd en inlichtingen ge vraagd. De heer v. Langevelde infor meerde hoe ver het stond met de plannen van het nieuwe zwembad en recreatieterrein en of de ontwerpen reeds waren ontvangen. Dit bleek niet het geval te zijn. ofschoon de archi tect door B. en W. reeds meermalen tot spoed was aangezet. Wel streeft het college er naar aanstaande zomer het bad in gebruik te kunnen nemen, maar overdreven optimisme zou mis plaatst zijn. De heer Jansen wilde graag weten hoe ver het stond met de verbetering van de Piersenpolderstraat te Sluis kil. Een voor de ouden van dagen bij de Lelybrug te Sluiskil gevraagde bank werd vlot toegezegd. De heer Lambrechtsen van Ritthem zou graag zien, dat het brandweerma teriaal niet centraal werd opgebor gen. Als nu in de grote nieuwe wijken brand uitbreekt, en de brug is open, komt de eerste aanval veel te laat. YY/EGENS diefstal van een hoeveel- heid tin ten nadele van een Mid delburgse metaalhandel, werd J. B. B., chef metaalsorteerder en smelter bij deze firma, bij verstek veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardeleijk met 2 jaar proeftijd en f 50,of 25 dagen. J, R. en T. H. v. d. K,, destijds resp. inkoper en onderbaas bij gemelde firma, die B. bij deze diefstall hadden geholpen kregen ieder eveneens 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren en een geld boete van f 50, of 25 dagen hech tenis. terwijl de chauffeur N. van A„ die het tin voor deze heren in Z. Vlaanderen had verkocht, werd ver oordeeld tot 3 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd en toezicht. Sluiskil BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. Ruim 2 jaar geleden vond te Sluis kil voor de eerste maal het bevol kingsonderzoek op t.b.c. plaats. De bewoners van Sluiskil zullen nu voor de tweede maal op de hieron der genoemde data en uren in de ge legenheid worden gesteld deel te ne men aan het bevolkingsonderzoek. Woensdag 30 September van 15.15- 16.30 uur; en van 17.30-19.45 uur Donderdag 1 October van 11.30- 12.30 uur en van 15.45-17.45 uur. Vrijdag 2 October van 14.15-15.45 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat degenen, die aanvankelijk meen den niet aan het onderzoek te moeten deelnemen, zich alsnog in het onder- zoeklokaal kunnen vervoegen. Sas van Gent Advertentie) Faillissement is uitgesproken over. M. D. A. Launspach, Hoek. R.c. Mr. A. J. W. van Royen. Cur. Mr. G. Ti chelman, Terneuzen. Vernietigd is het faillissement van: K. A. Heijmans, Breda, h/o Fa. K. A. Heljmans en Zn.. Breda. CAMPAGNE IN SUIKER FABRIEKEN Over enkele dagen begint weer de jaarlijkse campagne in de beide sui kerfabrieken. Vorige week is men be gonnen met de aanvoer van de bieten, hetwelk weer een grote bedrijvigheid in de gemeente met zich heeft mede gebracht. Voor velen betekent deze campagne tevens weer werkgelegen heid. BestonStn er eerst enige moei lijkheden ten aanzien van de aan trekking van Belgische arbeidskrach ten, deze schijnen thans geheel te zijn opgelost, en er zal dus, evenals vorige jaren een vrij groot aantal Belgische arbeiders in de suikerfabrieken werk zaam zijn. Dat de campagnetijd weer is aange broken, bemerkt men ook aan het woonwagenkamp: in geen enkel sei zoen van het jaar vindt men er zoveel woonwagens gestationneerd als thans. Ook de woonwagenbewoners maken gaarne van de gelegenheid gebruik gedurende enige weken een goed loon te verdienen. BOUWBEDRIJVIGHEID De bouw van het complex 7 woning wetwoningen aan het Bolwerk vor dert gestadig, terwijl de 6 woningwet woningen in de wijk Zandstraat bijna zijn voltooid. Ook aan de wegenbouw wordt in onze gemeente thans veel aandacht besteed. Het gedeelte Poelstraat van af de Westkade tot aan het Schulpen- pad is gereed gekomen. Het nieuw aangebrachte fietspad van klinkers, voorziet daarbij in een grote behoef te. Binnen niet al te lange tijd zal een aanvang worden gemaakt met de bestrating van de wegen in het park, n.l. de Molenstraat, Parklaan, Rozen- laan, Walstraat en Tulpstraat. Een overbodige weelde is dit zeker niet. Iedereen weet langzamerhand wel, welke toestand daar ontstaat, wan neer het eens flink regende. BROMFIETSER BRAK POLS Een tractor met twee aanhangwa gens met suikerbieten van de heer Ramondt uit Terneuzen, kwam langs de Wéstkade uit de richting Terneu zen gereden. Terzelfdertijd naderde uit gelijke richting een bromfietser, de heer B. uit Terneuzen, die de voer tuigen aan de hoek Westkade-Kloos- terlaan inhaalde, juist toen de trac tor de Kloosterlaan indraaide. De heer B. raakte in de knel en reed te gen de wagens aan, waardoor hij een pols brak. Na in i>et R.K. Zieken huis te Sluiskil te zijn behandeld, kon hij weer huiswaarts keren. Zijn bromfiets werd flink beschadigd. Naast beide kanten van de weg ligt een klinkerpad, dat door het publiek wordt aangezien als rijwielpad, zodat men steeds in de verondervtelling verkeert rechts te mogen inhalen. Clinge ST. ALOYSIUS GEZELLEN OPENEN TONEELSEIZOEN De St. Aloysius Gezellen zullen dit jaar het toneelseizoen openen met het toneelstuk „Rauwe Grond", ge schreven door A. van het Lught. Het stuk wordt gespeeld in drie bedrij ven, terwijl ook dames van de partij zullen zijn. De Aloysius Gezellen ho pen begin November op het podium te verschijnen. BALLONWEDSTRIJD Het Comité van de Clingse Speel tuin had een actie op touw gezet voor de jeugd, waarbij een ballonwedstrijd werd gehouden. Honderden kinderen namen aan deze wedstrijd deel. Het was een kleurig gezicht al deze bal lonnen in het luchtruim te zien ver dwijnen. Wie de winnaar zal zijn, blijft echter nog even onbekend, daar deze slechts door de aan de ballon bevestigde kaart kan worden vastge steld. Het oplaten der ballons had plaats ten aanschouwe van vele be langstellenden. Doel Aanrijding In onze grensgemeen te botste de auto van de heer de W. op de bestelwagen van de firma van den B. De materiële schade was ta melijk groot, terwijl de heer de W„ die over inwendige pijn klaagde, zich onder doktersbehandeling moest stel len. Retranchement „DE VLIEGENDE HOLLANDER" Het reizend circus „De Vliegende Hollander" heeft hier een voorstelling gegeven. Vooral het acrobatenwerk van de gez. Mullens viel bij het pu- j land. Vier maal peir dag kan men nu bliek in de smaak, getuige het stevi- ge applaus. De jeugd had het meer voorzien op de cloyn August, die de Nisse uit isolement verlost 1W1ET ingang van de wlnterdienst (4 October) vermeerdert de A.M. Z. haar busdiensten op Zuid Beve land. In verband met de beslissing van de Kroon, wordt, dan de busdienst GoesWolfaaitsdijkseveer door haar uitgevoerd en wel in uurdienst van 6.50 tot 22 uur, met uitzonde ring van 21 uur. Voor Nisse is er ook goed nieuws. Dit dorp wordt opgenomen in de dienst door de Zak van Zuid-Beve- lachspieren danig in beweging bracht. „De Vliegende Hollander" bracht een goed programma. Breskens Jubileum. De heer A Schaap, chauffeur bij de N.V. Stoomtram- Breskens Maldegem, van het gehucht Nieuwe Sluis gemeente Breskens, vier de zijn 25-jarig jubileum bij genoem de maatschappij. Door de directie werd de gebruikelijke enveloppe met inhoud aangeboden, terwijl hij van het personeel een aandenken kreeg. Sluis GEZONDHEIDSMIDDAG VOOR LEERLINGEN R.K. SCHOLEN In het R.K. Parochiehuis alhier werd een gezondheidsmiddag gehou den voor de leerlingen der R.K. scho len, georganiseerd door het Wit-Gele Kruis. Burgemeester P. F. van Hootegem opende de middag en gaf een korte beschrijving over het werk van het Wit-Gele Kruis. Hierna werd door Zuster Vernim- men een filmpje vertoond over „Nan en Piet Gezond of Niet" Na de pauze werd nog een interes sante filmstrook gedraaid over de tanden en de tandverzorging. CURSUS E.H.B.O. Op 20 October start hier een nieu we cursus in hat verlenen van eerste hulp. Deze cursus, die georganiseerd wordt door de afdeling Sluis van de Kath. Nationale Bond voor E.H.B.O., is voor ieder toegankelijk en wordt gegeven in de R.K. Jongensschool on der leiding van dokter P. A. Staal en de heer J. de Bruijne. Aardenburg Echte oude genever „zonder weerga producten van n verfijnd apéritief „Er zit pit in" OUDE VROUW AANGEREDEN In de Marktstraat werd de 77-jarige weduwe S. Versprille-Lako door een passerende vrachtauto aangereden. De weduwe die hardhorend is, stak de straat over, wellicht zonder voldoende uit te kijken. De vrachtauto van de fa. den Ouden uit Biervliet, kon haar niet meer ontwijken. Vermoedelijk heeft de vrouw een hersenschudding opgelopen. Overbrenging naar het Sint Antoniusziekenhuis te Oostburg was noodzakelijk. Voor zoveel bekend treft de chauf feur van de vrachtauto geen schuld. WEER EEN GRANAAT OPGEPLOEGD De landbouwerszoon E. Serrarens uit de wijk Eiland was bezig met het ploegen van een stuk land, toen de ploeg plotseling op een hard voorwerp stootte. Bevreesd dat het weer een granaat zou zijn, bracht hij zich in veiligheid. Inderdaad bleek het een granaat te zijn die nu gelukkig niet ontplofte. Reeds eerder had betrok kene bij het ploegen een granaat op- geploegd die echter toen ontplofte en materiële schade aanrichtte. Hij zelf kwam er toen ongedeerd van af. heen en weer naar Goes. Bovendien wordt voortaan iedere dag viermaal een dienst gereden van de Zak uit naar Middelburg. Ben geheel nieuwe dienst is die tussen Wolfaartsdijk en Middelburg met drie ritten vice versa. Voor de Kruiningers komt er een dienst tussen dorp en station en zo dra de Rijksweg open gaat. wordt ook de communicatie met Rilland via Kruiningen hersteld. DE TWEEDE FLAT Het voorbereidend werk voor de bouw van een tweede flat met twaalf woonruimten is zo goed als voltooid. Over twee weken zal de aanbesteding plaats hebben. De flat wordt gebouwd aan de van Dusseldorpstraat. OM HET ZWEMBAD Gistermiddag is een commissie dit de raad naar Woerden gereisd om het daar tot stand gekomen zwembad te bezichtigen en zich te laten inlichten op welke wijze deze gemeente, die van dezelfde grootte is als Goes, dit wist te realiseren. Bij het Goese gemeentebestuur be staan n.l. ernstige plannen om hier 'n dergelijke gelegenheid en liefst over dekt tot stand te brengen. Yerseke Graauxv TN de nacht van 20 op 21 Juni reed d<_ Vlissingse los werkman C. de M„ nadat hij verschillende café's had bezocht, op de fiets naar huis. Bij het begin van de Bloemenlaan stak hij plotseling de weg over, waardoor een juist passerende auto hem niet meer kon ontwijken. Hij krabbelde echter op, ging op de treeplank van de auto zitten. Daar viel hij in slaap. Bij onderzoek bleek, dat de M. be hoorlijk dronken was en later ver telde hij aan de politie, dat hij die dag wel 1—1.5 liter jenever had op gedronken. Proces-verbaal kon dan ook niet uitblijven en thans werd ver dachte bij verstek veroordeeld tot f 50,— of 25 dagen. P. V„ uitvoerder te Zuidzande, die 20 Juli met zijn fiets over de weg GroedeNieuwvliet reed, kreeg daar plotseling zo'n last van het bier, dat hij tevoren had gedronken, dat hij op de grond viel en rustig bleef liggen. Hij bemerkte niet eens, dat hij door de politie van de weg werd wegge haald en ter ontnuchtering naar Nieuwvliet werd overgebracht. Thans werd hij veroordeeld tot f 40,— of 20 dagen. B. K„ schilder te Vlissingen maak te in de nacht van 26 op 27 Juni 1.1. met zijn bromfiets de omgeving van het Betje Wolffplein in zijn woon plaats onveilig. Nadat hij in de loop van de avond 6 glazen bier had ge dronken, had hij bij 't naar huis gaan de hele breedte van de weg nodig. Dit grapje kwam hein te staan op f 40,— of 20 dagen (bij verstek). De opz. A M. uit Goes was op 13 Juni in Vlisslngen met zijn fiets op weg naar het station. Voor zijn ver- tren had hij voor de zekerheid ech ter eerst een zevental borrels gedron ken. Tegenover de politie die hem tenslotte -anhield. verklaarde hij, dat hij nog best kon rijden, maar toch had hij er niets van gemerkt, dat hij op de Prins Hendrikweg een controleur van -de Prov Stoomboot- dienst had aangereden, waarbij hij notabene zelf was komen te vallen. Door de Politierechter werd hij ver oordeeld tot f 50,of 25 dagen. RAADSLEDEN OP EXCURSIE De leden van de raad hebben er geen gras over laten groeien. Woens dag 16 September werd in de raads vergadering het voorstel gedaan om eens een uitstapje te maken. Met twee luxe auto's werd de reis ge maakt, allereerst naar Hoek, waar ze op het gemeentehuis door de burge meester werden ontvangen, die hen aan de hand van kaarten een uiteen zetting gaf van de inpoldering van de Braakman. Daarna werd een bezoek gebracht aan de polder en de sluizen cn de dijk bezichtigd. In Philippine werd een mosselmaaltijd genoten, waarna een bezoek werd gebracht aan het Westen. Men bezocht in Bres kens de visveiling, te Groede het her tenkamp en in Sluis de nieuwbouw. Vandaar ging het naar Oostburg, waar in hotel Du Commerce werd gepleis terd. Via Schoondijke en IJzcndijke, waar men nog even stopte, werd de thuisreis aanvaard. Zeer voldaan kwamen de heren thuis, zodat in de toekomst een der gelijke excursie nog wel eens zal worden ondernomen. Overslag BIETENLEVERING BEGONNEN Maandag is de levering van suiker bieten aan de Loskade alhier aange vangen. Reeds vroeg in de morgen stond een lange file wagens te wach ten en heerste er de Intensieve druk te welke aan de bietencampagne eigen is. Ongeval, Alweer had hier een ongeluk plaats op de gevaarlijke bocht in het dorp waarvan de slechte toe stand van de weg en de hinderpaal van de electrische leiding de oorzaak waren. De persoon welke met zijn bromfiets naar België reed kwam hier op het ongelukkige pad over de straatstenen te slippen met het ge volg dat hij kwam te vallen en zich deerlijk verwondde aan de knie en arm Ook de fiets werd beschadigd aan de motor Het h- te hopen dat on middellijk aan de nieuwe weg zal worden begonnen. PATER FELICIANUS GEFêTEERD. Zaterdag was het 60 jaar geleden, dat Pater Feliclanus, Capucijn, die momenteel in het St. Josephziekenhuis op vervanging is, zijn intrede in het klooster deed. De eerw. Zusters ver rasten hem 's morgens met een mooi gezongen H. Mis, zetten later de feesteling in de bloemetjes, feliciteer den hem in massa en maakten van de 28ste September een blijde dag voor hem. 's Middags vertrok de jubilaris naar het klooster te Rilland-Bath, waar zijn jubllé Woensdag a.s. wordt ge vierd. EERSTE STEENLEGGING ZIEKENFONDS WALCHEREN. De bouw van het nieuwe kantoor van het Algemeen Ziekenfonds Wal cheren is nu zover gevorderd, dat Zaterdagmiddag de eerste steen kon worden gelegd. Deze plechtigheid werd verricht door Ans en Els Sta- verman. Slechts een klein aantal ge nodigden heben, in verband met het feit, dat het bestuur had besloten dat dit een sobere plechtigheid zou zijn, deze steenlegging bijgewoond. In de aula van de RHBS, waar men na de steenlegging nog even bijeen kwam, zei burgemeester Kolff, dat het gemeentebestuur het zeer op prijs stelde hier aanwezig te zijn. Ter ge ruststelling van de directeur kon hij Zeggen, dat de ruimte voor het kan toor onbebouwd zou blijven. In zijn slotwoord dankte de voor zitter de genodigden voor hun aan wezigheid en overhandigde aan Ans en Els Staverman ter herinnering aan deze middag een zilveren vaantje met inscriptie. Oost- en West-Souburg OPENLUCHTBAZAR WERD EEN SUCCES Begunstigd door prachtig weer hield de muziekver. „Mozart' een goed ge slaagde bazar. Reeds bij de opening viel over belangstelling niet te kla gen. Maar de toeloop bereikte een hoogtepunt in de avonduren toen het verlichte Kerkplein op ieder een grote aantrekkingskracht scheen uit te oefenen. Ook uit de naburige ge meenten waren veel bezoekers opge komen. Hoewel natuurlijk nog geen juiste cijfers bekend zijn laat het zich wel aanzien, dat de bazar voor „Mo zart' een flink overschot heeft opge leverd. Ook de middenstand profi teerde van de drukte. Aan één en an der was goed te zien, dat vooral de mossels veel geld in Ierseke brengen. VREEMDELINGENBEZOEK Door de Touring Club van België was Zondag een z.g.n. „oester-rallye" georganiseerd. Geëscorteerd door rijkspolitie, Nederlandse en Belgisch® wegenwacht en een flinke geluidswa gen, kwamen de deelnemers binnen rijden. Door de goede organisatie verliep het parkeren en later ook het ver trek, zeer vlot. Na gebruik van ver versingen en bezichtiging van de oes terputten vertrok de karavaan om half één met bestemming Goes. In de namiddaguren was het buitenlands bezoek van personenwagens haast nog groter. (Advertentie) Zwaarmoedige gedachten, tobberij en angstgevoel verdrijft U door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken hel zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Zierikzee FRANSE GASTEN OP BEZOEK Een Franse deputatie uit Caen bracht Maandag een bezoek aan Zie rikzee en wel speciaal aan het Ly ceum, waarvoor de Franse gasten een millioen francs hebben bestemd, als mede een aantal geschenkzendingen, die ze met twee vrachtauto's hadden meegebracht. De gasten werden op het stadhuis door de burgemeester ontvangen en later in het Lyceum door de rector dr. J. J. Westendorp Boerma. De Franse en Nederlandse driekleur wapperden boven de in gang van de school. Het carillon liet de ..Marseillaise" en ons volksfied ho ren ter ere van de Franse gasten. Een twintigtal leerlingen van het Lyceum zijn uitgenodigd volgend Jaar een maand vacantie in Frankrijk te ko men doorbrengen in een der vacan- tiehuizen in Normandië. Zondagmiddag werden de gasten rondgeleid door de geteisterde stra ten van de stad. waarop een bezoek gebracht werd aan het gat bij Ouwer kerk en aan de gemeenten Dreischor, Schuddebeurs en Brouwershaven ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg Gouden regen. DE KLINGE. Kinema van Dijck, 7.30 uur: Van huis weggejaagd. GOES. Grand: Treinroof in Missouri. The red skies in BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Oost- en West-Souburg maken bekend dat, met ingang van 1 October 1953. de schillen en oud brood, tegelijk met het huisvuil zullen worden opgehaald De bevolking wordt daarom ver zocht de schillen-emmer tegelijk met de huisvuilemmer buiten te zetten. MIDDELBLURG. Montana. SAS VAN GENT. Olympin-theater, 8 uur: Hofmann's vertellingen. TERNEUZEN. Luxor 8 uur: Een vrouw is gevaarlijk. VLISSINGEN. Alhambra: De avontu ren van Captain Clark. Luxor: Stad van 1000 gevaren. Ariënsgebouw, 8 uur: vergadering Vriendenkring. ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg Gouden regen. AXEL. Centrum, 8 uur: Gun crazy. GOES. Grand: Treinroof in Missouri. MIDDELBURG. Electro: The red skies of Montana. OOSTBURG. - Ledel, 8 uur: Vlammen de pijlen. SAS VAN GENT. Olympla-theater. 8 uur: Hofmanns vertellingen. TERNEUZEN. Luxor, 8 uur Een vrouw is gevaarlijk. US SIN GEN - Alhambra: Avonturen van Captain Clark Luxor: Stad van 1000 gevaren. Ariënsgebouw 8 uur: vergadering St. Eoly.

de Stem | 1953 | | pagina 2