hehkes i GOEDE KWALITEITEN OP 16e FOKVEEDAG REPARATIEWERK IN RILLAND-B ATH Z.-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND Mr. A. A. J. Dirven te Bergen op Zoom plotseling overleden POORTVLIET BEZOCHT HULST DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1953 Grote belangstelling te Oostburg De uitslagen Tijdens zakenreis in Duitsland Burgemeester Jobse presideerde zijn eerste raadsvergadering VITRITE FABRIEK 60 JAAR De gift van Tasmanië voor Kruiningen Zilveren bel als dank voor hulp en medeleven HULST AGENDA HEDEN MORGEN J^E 16e FOKVEEDAG TE OOSTBURG had over belangstelling niet te kla gen. Er was veel animo van de zijde der fokkers, er werden goede za ken gedaan en hoewel het af en toe flink naar regen dreigde, werkte ook het weer mee. Het bleef de hele dag droog, zodat de kenners op al hun gemakken het kwalitatief hoogstaande vee in ogenschouw konden nemen. Kampioen bij het fokvee afd. stieren werd de K.I. stier voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen Witzij's Adema. Als reserve-kampioen kwam Nanno van de stierenvereniging Excelsior uit Aardenburg uit de bus. Bij de koeien werd de kampioenstitel verleend aan Antje 42 van A. P. Kools-Luteyn te Zuidzande en reserve-kampioene werd Molle van J. Kou- Uzer uit Biervliet. Er waren fraaie wisselbekers beschikbaar gesteld, waarvoor zich volgend jaar ongetwijfeld meer candidaten zullen presenteren. Afd. A. Fokvee. Volbloedstieren gebo ren voor 1951: la Witzij's Adema. eige naar K.I. ver. W.Z. Vlaanderen, lb Nan no, eigenaar Stierenver. Excelsior, Aar denburg. Volbloedstieren, geboren in 195:1 Producent, eigenaar E. van Rumste, Bier vliet. 2a Peter, eigenaar E. van Rumste, Biervliet. 2b Gonda's Nanna, eigenaar J. Kouijzer, Biervliet. Volbloedstieren, geboren van 1 Jan. tot 1 Juli 1952: l Anna's Adema. eigenaar P. Kools. Zuidzande. Volbloedstieren, geboren van l Juli 1952 tot l Jan. 1953: 1 Wikje's Eduard eigenaar Iz. Basting, Retranchement. 2a Nico, eigenaar P. J. Vercouteren, Re tranchement. 2b Prins, eigenaar C. Mabe- soone, Aardenburg. Volbloed stierkalveren, geboren van l Jan. tot l Juni 1953: la Janmaat, eige naar P. van Cruijningen-de Bruijne, Slikkenburg. lb Grietjes Jan, eigenaar Gebr. L. en J. Basting, Retranchement. 2a Adema II v. d. Reinhoeve. eigenaar A. Kools-Luteyn, Zuidzande. 2b Nelly's Adema, eigenaar A. van Iwaarden, Zuid zande. Kalfvaarzen, geboren voor 1 Jan. 1951, tenminste 7 mnd. drachtig en kalfvaarzen geboren voor l Jan. 1951 (gecombineerd): la Rinkje II. eigenaar A. van Iwaarden, Zuidzande. lb Mia, eigenaar C. Dierikx- de Smet, Schoondijke. Kalfvaarzen, geboren van l Jan. tot 1 Juli '51 en minstens 7 mnd. drachtig: la Dora 25, eigenaar C. de Tas-de Munck, Waterlandkerkje, lb Juliana 38, eigenaar J. Poissonnier, Retranchement. Kalfvaarzen, geboren van l Jan. tot l Juli 1951: la Anna 49. eigenaar Iz. Ris- seeuw, Cadzand. lb Jifke 122. eigenaar A. Kools-Luteyn, Zuidzande. lc catalogus nummer 28. Kalfvaarzen. geboren van 1 Juli 1951 tot 1 Jan. 1952: la Reintje, eigenaar M. de Rijcke. Aardenburg. lb Emma, eige naar J. Dekker, Retranchement. lc Le na, eigenaar Iz. Basting, Retranchement. ld Wiepkje, eigenaar J. Haak, St. Kruis, le Dora, eigenaar A. Buyck-Talloen, Wa terlandkerkje. Vaarzen, geboren van 1 Jan. tot 1 Juli 1952: la Draga, eigenaar M. de Rijcke, Eede-Aardenburg. lb Atje 12, eigenaar Z. Risseeuw, Retranchment. lc Aukje, eigenaar Z. Risseeuw, Retranchement. chement. Vaarzen, geboren van V Jan. tot 1 Juli '952: la Hilde. eigenaar A. van Gijs, Biervliet, lb Franjum Boukje 133, eige naar Iz. Risseeuw. Cadzand. lc Franjum Dirkje 74, eigenaar Iz. Risseeuw Cadzand. zand. Vaarzen, geboren van 1 Juli 1952 tot 1 Jar». 1953: la Olga, eigenaar M. de Rijcke, Aardenburg. lb Sioerdje Ninke Zwartkop II, eigenaar A. Buyck-Talloen, Water landkerkje. lc Netta, eigenaar C. Mabe- soone, Aardenburg. Volbloed vaarskalveren geboren van 1 Jan. tot 1 Juli 1953: la Gerda v. d. Belt, eigenaar A. de MilliarxvPlasschaert, Oostburg. lb Geertje 43, eigenaar A. Salo- mé-Verhage, Groede. Melkgevende koeien geboren van 1 Ju li '50 tot V Jan. '51: la Elske van Greta, eig. gebr. Aernoudt, Sluis, lb Gerda, eig. J. Cappon-Barendse. Cadzand. lc Nanni. eig. R. de Rijcke. Aardenburg. ld Sophie's Grietje, eig. gebr. Basting, Re tranchement. Melkgevende koeien geboren van 1 Jan. tot 1 Juli '50: la Baarnster Nijlan- der, eig. A. de Mey, Retranchement. lb Agatha 28, eig. P. v. Cruyningen-de Bruy- ne, Zuidzande. lc Vera, eig. J. de Rijcke, Sluis. Droogstaande koeien geboren van 1 ,Tan. tot 1 Juli '50: Barkwerd Hilda, eig. F. Poissonnier, Retranchement. Melkgevende koeien geboren in 1949: a Bruna Zwarthak. eig. A. Salomé-Ver- hage. Groede. lb Carla van Zuidzande. eig. A. Kools-Luteyn, Zuidzande. lc Eachweid Oostenburg, eig. R. Wijffels, St. Kruis, ld Mia, eig. J. Basting-de Blaey, Zuidzande. Droogstaande koelen geboren in 1949: la Sioerdje Ninke Zwartof, eig. A. Buyck -Talloen. Waterlandkerkje, lb Frieda, eig. C. Vercraeye, Aardenburg. Melkgevende koeien geboren in 1947: la Eeke 28, eig. C. Tas, Waterlandkerkje, lb Lydie van Greta, eig. gebr. Aer- noudts, Sluis. Droogstaande koeien geboren voor 1947 en in 1948 (gecomb.): la Molle, eig. J. Kouvzer. Biervliet, lb Hertha, eig. J. de Rijcke, Sluis, lc Wikje 28, eig. Iz. Bas ting. Retranchement. Melkgevende koeien geboren voor 1947: la Paula, eig. Th. Dierkx, Schoondijke. lb Anna, eig. Cam. Dierikx-de Smet Schoondijke. Droogstaande keurstamboekkoeien: la Corrie, eig. A. Verhage-Hoste, Schoon dijke. lb Zwartje, eig. C. Tas. Water landkerkje. lc Wiepkje 23, eig. J. Dek- ker-Basting, Schoondijke. Melkgevende keurstamboekkoeien: la Antje 42, eig. A. Kools-Luteyn. Zuidzan de. lb Janke 27, eig. C. Tas, Waterland kerkje. 8 volbloedafst. met of zonder nog ter dekking staande stier: la Lena's Eduard, eig. Stierenver. Cadzand. lb Nanno, eig. Stierenvereniging Aardenburg. Groepen van 5 stuks vee boven 1 jaar van één eigenaar: Groep B. C. Tas- Heyens, Waterlandkerkje. AFDELING B. VETVEE. Ossen met 4 brede tanden: 1 Os, eig. fa. Moelaert en v. Hijfte, Schoondijke. Groede. Ossen met 2 brede tanden: ia Os, eig. gebr. v. Gijs. Groede. Ossen zonder brede tanden: la O, eig. J. Berthou en Zn., Oostburg. Koeien onverschillig welke leeftijd: la Koe, fa. Moelaert en v. Hijfte, Schoondij ke. Groede. Schotten en vaarzen met 6 brede tan den: la Vaars, eig. gebr. van Gijs, Groe de. Vaarzen met 4 brede tanden: la Vaars, eig. gebr. v. Gijs, Groede. Vaarzen met 2 brede tanden: ia Vaars, eig. fa. Moelaert en v. Hijfte, Schoon dijke Groede. lb Vaars, eig. J. Berthou en Zn., Oostburg. Vaarzen zonder tanden: la Vaars, eig. J. Risseeuw-Aarnoutse, Zuidzande. Dikbillen m. 4 tanden: la en lb vaarzen van gebr. v. Gijs, Groede. Dikbillen niet gewisseld: la vaars, ge br. v. Gijs, Groede. Slachtvarkens boven 200 kg: la varken eig. P. Risseeuw-Masclee, Breskens. AFDELING c. HANDELSVEE Kalfvaarzen zichtbaar drachtig met brede tanden: la Vaars, eig. A. Temmer- man-Daelman, Hoofdplaat. Kalfvaarzen zichtbaar drachtig met brede tanden: la en lb vaarzen, eig. ge br. v. Gijs, Groede. Pinkvaarzen: la en lb vaarzen van fa. Moelaarts en v. Hijfte, Schoondijke, Groede. Graskalveren: ;a kalf eig. M. Ber thou, Oostburg. lb kalf eig. P. v. Oote- ghem, Breskens, ie idem. AFD. D. NED. LANDVARKEN Volbloed beren 7-12 mnd.: 1 eig. R. Jansen, Oostburg. Ingeschreven beren boven 1 jaar: la eig. Th. v. d. Abeele, Eede. AFD. E. GEITEN Geboren 1950 of laterkampioene Di- na. eig. J. Sonnevijlle, Groede. Eenjarige melkgeiten: l Clara, eig. J. Sonnevijlle, Groede. Tweejarige melkgeiten: 1 Mona, eig. J. Sonnevijlle, Groede. Drie- of meerjarige geiten: 1 Corrie, eig. D. v. Houte, Zuidzande. Volbloed lammeren: la Marianne, eig. F. Vanhulle, Zuidzande. lb Liesje Pas man, eig. J. Sonnevijlle, Groede. Lammeren: l Lena, eig. F. Vanhulle, Zuidzande. Geiten met minstens 2 volbloedafstam melingen: 1 Diana met Mona en Clara, eig. J. Sonnevijlle, Groede. AFD. F. FOKSCHAPEN Ooien geboren in 1952: 1 eig. A. Tem merman, Hoofdplaat. Ooien geboren voor 1952: 1 eig. P. Risseeuw-Masclee, Breskens. Ooilammeren: i eig. F. Dekker, Schoondijke. Ramlammeren: l eig. F. Dekker, Scnoondijke. Rammen geboren in 1952: 1 eig. Temmerman, Hoofdplaat. Rammen geboren vóór 1952: 1 eig. Provoost, Cadzand. Advertentie TE Rothenburg (Duitsland), is in de nacht van Woens dag op Donderdag plotseling overleden Mr. A. A. J. Dirven uit Bergen op Zoom. Hij was in Duitsland op zakenreis en het bericht van zijn overlijden be reikte de familie geheel onver wacht. De heer Dirven bleek zich 's avonds reeds onwel te hebben gevoeld, maar niets wees er toen op, dat voor zijn leven moest worden gevreesd. De overledene die juist 63 jaar was geworden, was in Bergen op Zoom en verre omgeving een bekend figuur. Meer dan dertig jaar heeft hij zijn beroep uitgeoefend van advocaat en procureur. De heer Dirven is geboortig uit Baarle-Nassau. Hij was een zoon van de vroegere gemeente-secretaris van die plaats. Hij begon zijn loopbaan in Bergen op Zoom en na enkele jaren op de gemeente-secretarie van Tilburg gewerkt te hebben, keerde hij terug naar de Schelderand, waar hij zich as socieerde met mr. Hartog. jarenlang heeft hij op dit advocatenkantoor ge werkt en hij verwierf zich een uitste kende naam bij de balie. Later heeft de heer Dirven nog sa mengewerkt met mr. van Ginneken en de laatste tijd had hij mr. Franken als compagnon. F ilinpr ogramma Hieronder laten wij de katholieke keuringseisen volgen van enkele films die in Zeeuwse bioscopen worden ver toond: Hofzichttheater IJzendijke. Rode Do- nau, 18 jaar. Luxor Theater Terneuzen: April in Parijs. 14 jaar. Deze vrouw is gevaar lijk. 18 jaar. Ledel Theater Oostburg: Hong- Kong, 14 jaar. Vlammende pijlers, 14 jaar. Bioscoopgebouw Hulst: Cuba Cuba- na, 18 jaar. Zondige grenzen, 18 jaar. Het Centrum Axel: De Bron, 14 j. Gun Crazy, 18 jaar. Olympia Theater Sas van Gent: Morgen is te laat. 14 jaar. Hofmanns Vertellingen. 18 jaar. \/OOB de eerste maal presideerde V burgemeester J C. W. Jobse de vergadering van de gemeenteraad van RiUand-Bath. Hij sprak de hoop uit op een goede samenwerking en kon meteen beginnen met goed nieuws. Hij deelde mee, dat de straten reeds in bewerking zijn voor herstel en dat de weg naar Bath ook spoedig opge knapt zal worden. Hij kon nog met meedelen, wanneer de nooddijk. die gedeeltelijk op deze weg is aange bracht. zal verdwijnen. Voorts deelde de burgemeester mee, dat er twintig krotwoningen zullen worden opgeruimd en dat er 13 her- bouwplichten zijn aangekocht, zodat er in totaal 33 nieuwe woningen ge bouwd kunnen worden. Begin October zullen reeds vier nieuwe woningen worden aanbesteed. Er waren enkele verzoeken om sub sidies Die van de Provinciale V.V. en van Pro Rege werden voor kennis geving aangenomen. Beter kwam er het Kon Wilhelminafonds af, dat een bijdrage van V4 ct. per inwoner zal krijgen. Het bestuur van de Herv. Kleuterschool vroeg een bijdrage van f 100 om de onderwijzeres een cursus te laten volgen in Middelburg De muziekvereniging „Rillandia" en de voetbalvereniging van dezelfde naam kregen ieder een subsidie van f 150 per jaar. De raad besloot een kasgeldlening aan te gaan van f 100.000 voor de fi nanciering van bij voorschot te beta len rampschadekosten. Mevr. de Goffau-Vos. thans in tij delijke dienst als onderwijzeres aan de O.L. School is met algemene stem men izi vaste dienst benoemd. Burgemeester J. C. W. Jobse werd benoemd tot ambtenaar van de bur gerlijke stand. Besloten werd tot deelneming in de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse ge meenten. Van de bijzondere scholen waren verzoeken ingekomen om me dewerking inzake herstel van de door de watersnood beschadigde schoolgebouwen. Dit werd met alge mene stemmen goedgevonden. burgemeesterswoning TN de rondvraag vroeg de heer L. A. Boonman de aandacht voor de kwestie van de burgemeesterswoning. De nieuwe burgervader kan nog steeds zijn ambtswoning niet betrek ken. De heer Boonman vroeg, of het niet mogelijk is een Oostenrijkse of een Noorse woning te bemachtigen. Hij zou gaarne zien, dat de wethou ders bier een serieus onderzoek naar instellen Burgemeester Jobse toonde zich dankbaar voor dit initiatief en hoopte op een spoedig resultaat. De heer J. A. Boot informeerde nog naar de mogelijkheid om meer am bachtslieden aan te trekken. Hij meende dat in andere gemeenten, waar nog veel te herstellen is, een of andere toelage vaak als attractie geldt. De voorzitter zegde een onder zoek toe Tenslotte was het de heer Fran cois. die een loeiende kwestie aan sneed met name die van de brand weersirene. Hij drong er op aan deze sirene alleen Zaterdags om 12 uur te laten loeien en niet bij oefeningen Dit zou nodeloze onrust ondsr de burgerij wegnemen. De raad was het er mee eens. De nu overledene heeft al zijn tijd gegeven het 't werk, dat zijn beroep van hem vroeg. Indertijd heeft hij nog verdienstelijk werk gedaan voor de Vereniging voor Dierenbescher ming en ook is hij bestuurslid geweest van de Alliance Frangaise. Deze func ties echter legde hij neer, omdat hij al zijn krachten wilde schenken aan de advocatenpractijk. Men zal trachten, het stoffelijk overschot van mr. Dirven per vli g- tuig naar Bergen op Zoom te bren gen. De datum waarop de uitvaart zal plaats vinden, moet nog worden be paald. Audiëntie 7.H. EXC. DE BISSCHOP van Bre- da zal geen audiëntie verlenen op 27 September. Advertentie) Nieuwe hoofdingenieur bij de P.Z.E.M. ALS opvolger van de heer ir. A. P. Lindenbergh is benoemd tot Hoofdingenieur bij de N.V. P.Z.E.M. met standplaats Middelburg, de heer ir. R. Froyen, thans districts-ingenieur der P.Z.E.M. voor Zeeuwsch-Vlaande- Voorzitter Alg. Ziekenfonds „Walcheren" ALS voorzitter van het Algemeen Ziekenfonds „Walcheren" is ge kozen de heer J. S. Bloos, Souburg. arts te TOELAGEBESLVIT 1953 Ook voor polder- en waterschapsambtenaren f"ED. STATEN van Zeeland hebben een circulaire gericht tot de be sturen van de Zeeuwse polders, water schappen en waterkeringen, waarin verzocht wordt het toelagebesluit 1953 voor het burgerlijk Rijkspersoneel ook toe te passen op de wedden van de ambtenaren, die bij de polders, wa terschappen en waterkeringen m dienst zijn. Best geoutilleerd op Europees vasteland A LS U ooit in Pakistan mocht ko- men moet U eens opletten op de electrische lampen. Tien tegen één komt U tot de ontdekking, dat de huls van de gloeilamp inMiddel burg is gemaakt! Dat is niet zo won derlijk als het ltflrt, omdat in de Zeeuwse hoofdstad een industrie be staat, die haar product de gloei lampenhuls in vele honderden soor ten over de gehele wereld levert. Het is de N.V. De Vitrite Fabriek (The Vitrite Works), bij de Middel burgers beter bekend als „De Fit ting", momenteel de modernste en wet technische outillage betreft de best uitgeruste fabriek op het vaste land van Europa. Deze voor Middel burg en Zeeland zo belangrijk in dustrie, die honderden mensen werk geeft en nauw gelieerd is met het Philips-concern te Eindhoven, bestond Woensdag zestig jaar. Het jubileum wordt op sobere wijze gevierd met een bijeenkomst van het personeel in het Schuttershof op Zaterdagmorgen a.s. f 45.000 voor een dorpshuis „\/OL verwachting klopt ons hart", zei deze week de heer de Gvooff, voorzitter van de Kruiningse opbouw- commissie, tegen ons, toen we het hadden over de verwachtte surprise uit Tasmanië. Nu gistermiddag arriveerde op het Kruiningse gemeentehuis de deputa tie welke de dikke cheque bij zich had. De deputatie, die bestond uit de heer Rhee directeur van de Midden- standsbank te Amsterdam; diens echtgenote en de heer Carpentier, di recteur der Middenstandsbank te Goes werd verwelkomd door het ge meentebestuur en speciaal door de waarnemend burgemeester, de heet Polderman. De heer Rhee beantwoordde de speech en overhandigde de cheque, welke een waarde van niet minder dan f 45.000 vertegenwoordigde. De deputatie werd meegedeeld dat men deze som wil gebruiken voor de bouw van een dorpshuis en hierop begaf men zich naar Voorhoute. waar men het gebouw wil neerzetten. Tenslotte werd op het gemeente huis nog een verversing gebruikt en keerde de deputatie huiswaarts een gelukkig gemeentebestuur achterla tend. EAOOR DE BURGEMEESTER en de Raad der gemeeute Poortvliet alsmede het secretarie-personeel en een 100-tal kinderen, is een bezoek gebracht aan Hulst. vliet terug ondernomen, via Antwer pen. Nadat de kinderen het Stadhuis hadden verlaten werd door het se- cretariepersoneel van Poortvliet aan Mej. Rammeloo een geschenk aange boden als erkentelijkheid voor de door haar betoonde hulp op de secretarie in Poortvliet na de rampdagen. Vervolgens trakken de raden van Hulst en Poortvliet zich terug in de raadszaal van het stadhuis waar door de burgemeester van Poortvliet na mens de burgerij van Poortvliet een zilveren bel voor de raadszaal werd aangeboden uit dankbaarheid voor de betoonde hulp en het medeleven in en na de Februari-ramp ondervonden. In de namiddag werd door de beide raden een bezoek gebracht aan de speeltuin. Opgemerkt dien te worden dat het bezoek van de kinderen aan de speel tuin mede mogelijk is gemaakt door de burgerij van Hulst. Zij werden allen door de burge meester van Hulst alsmede de raad in de burgerzaal van het stadhuis ont vangen te 10 uur. De burgemeester heette hen allen van harte welkom en hoopte dat de kinderen zich in de speeltuin zouden vermaken. Hij had voor de kinderen een klei ne verrassing, n.l. ieder kind kreeg een zakje snoeu en een klein ge schenk (schoolpakket. ballen etc.). Deze geschenken werden door de burgervader en de raadsleden van Hulst persoonlijk aan elk kind uitger reikt. De kinderen dankten de bur gemeester en het gemeentebestuur door het zingen van enkele liedjes. De kinderen verlieten daarna het stadhuis en reden met de bussen naar de speeltuin, waar de nodige versna peringen en verversingen nog aanwe zig waren. Om ongeveer 6 uur werd door de kinderen de reis naar Poort- Philippine Benoemd. Ingaande 1 October is aan de R.K. school alhier als onder wijzeres benoemd mej. J. de Waal van Groenendijk, Hontenisse. W estdorpe aanbesteding trottoirs nieuwe wijk Woensdag werd op het gemeente- nuis aanbesteed het leggen van trot toirs in de nieuwe wijk. De laagste Inschrijver was de firma Van Bun schoten uit IJzendi.ike. KERMIS Zondag is het weer kermis op de wijk Zwarte Hoek. met welke kermis de rij van wijkkermissen te Westdor- pe wordt gesloten. Zaterdag zal de R. K. Muziekvereniging deze kermis openen met een muzikale rondwan deling. de „ghesellen" op concours. Bij het te Spekholzerheide (Lim burg) gehouden internationale con cours voor éénacters behaalde onze R.K. Toneelvereniging St. Joseph Ghe- sellen een tweede prijs met .Het Apenklauwtje, onder regie van René Staes. Bovendien werden zij in de algemene rangschikking van de 24 deelnemende verenigingen geklasseerd als no. 9, met slechts 4 buitenlandse (3 Duitse en 1 Belgische) en 4 Neder landse clubs voor hen. Het ligt in de bedoeling om „het Apenklauwtje" als toegift te geven bij de opening van het toneelseizoen, dat met October-kermis plaats vindt met het aardige blijspel Patsy. Ongetwij feld zal er grote belangstelling voor bestaan. kringvergadering k.a.b, Zaterdag a.s. zal in het St. Aloy- sluspatronaat- een kringvergadering van de K.A.B. worden gehouden. Tij dens deze vergadering wordt de kring gelegenheid geboden afscheid te ne men van de Dioc. voorzitter Jan Mertens die het Bisdom Breda gaat verlaten. St. Jansteen filmvoorstelling voor de schooljeugd In het patronaatsgebouw werd voor de schooljeugd een filmvoorstelling gegeven aangaande gezondheid en wellevendheid. Zr- Vernimmen gaf de nodige uitleg. Gouden bruiloft. Het 50-jarig hu welijksfeest van het echtpaar Vael Pieters werd alhier in intieme kring gevierd. Graauu) zeldzaam succes op .met nederlandse trekpaard" Het is mogelijk nog weinigen op gevallen. welk een uitzonderlijk suc ces de Graauwse paardenfokkers heb ben weten te behalen op de 21ste Nationale Tentoonstelling van „Het Nederlandse Trekpaard" te 's-Herto- g€n boscli Niet minder dan 4 eerste prijzen en het nationaal kampioenschap wis ten zij daar in de wacht te slepen. Irma van Clairen behaalde in de categorie Merriën van 8 jaar en ouder de eerste prijs en werd tevens kam pioene '53. Eigenaar Gebr. van Mol. Marianne van de Melo en Bertha van de Meio behaalden eveneens beide de le prijs resp. in de categorie Merriën van 6 en 7 jaar en Meniën van 3 jaar. Eigenaar van beide C. Steyaert-Plasschaert. In de categorie Meriën van 3 jaar behaalde Farida de le prijs. Eigenaar R. Buysse-Bau- wens eveneens alhier Vermelden we verder nog. dat door de ingezouten paarden van C. Steyaert-Plasschaert nog diverse an dere prijzen werden behaald w.o. 2 tweede prijzen. Groter succes ia wel zeker niet denkbaar voor een ge meente. Lamsivaarde De kermis was een sncces De najaarskermis behoort weer tot het verleden. Ondanks de minder gunstige weersomstandighedn i& het gedurende de kermisdagen buitenge woon druk geweest. De kermis begon Zaterdag met een oriëntatierit ten bate van het missie werk van de met verlof zijnde dorps genoot pater Emery de Klerk. De postbode van Dorselaar. als steeds man van de tijd, werd nummer één. Kapelaan de Kerf. al zijn pogingen ten spijt, moest het met een tweede prijs doen Tijdens de avonduren brachten de fanfarekorpsen .Vrijheid Eendracht" van Lamswaarde en „Excelsior" van Terhole een avondconcert. De laatste kermisdag stond in het teken dei- volksspelen. Begonnen werd met de schooljeugd die onderling om de prij zen wedijverde. Het hoogtepunt vormde de bloe- menstoet, die veel belangstelling trok. Het sprookjeshuis van „Hans en Griet" samengesteld van eoht sui ker- en koekwerk, getooid met bloe men en de in bloemenpraal uitgebeel de oude molen van Lamswaarde vormden de hoofdschotel. De klasse ring was als volgt: 1 Hans en Griet je (Jac. de Waalstraat) 83 p.; 2 Mo len (Molendreef) 80 p.; 3 Gouden koets (Jac. de Waalstraat) 74 p.; 4 Weerhuisje (Jac. de Waalstraat) 73 p en 5 Butagas (Th. de Deijne) 50 d De klassering der kindergroepen was: l Sneeuwwitje; 2 Muziekgroep meisjes; 3 Naar de speeltuin. Des avonds had nog een muzikale rondgang plaats door de harmonie St, Cecilia van Kloosterzande waarbij te vens serenades werden gebracht aan pastoor Uitdewilgen en L. J. Ver- eeeken, voorzitter van het fanfare korps van Lamswaarde. Tot het sluitingstijdstip toe heer ste er een buitengewoon grote drukte in het dorp en wat nog meer zegt en echte ouderwetse gezelligheid. Maar één tegenvaller was er met deze ker mis en dat was het gemis van een molen voor de kleinere kinderen die nog te jong zijn van de overige at tracties te kunnen genieten. Alle pogingen om een dergelijk molentje te charteren zijn mislukt. Een terugblik werpend op de voor bije kermis kan men spreken van een geslaagde kermis waarvoor in het bij zonder de promotor van alle verma ken het permanente feestcomité, alle lof toekomt. Hoefkensdijk bruiloftgangers hadden pech Een personenauto bestuurd door de heer v. L uit Boschkapelle, met bruiloftgangers komende uit de rich ting Pauluspolder. werd op het kruis punt aan „De Witte bollen" door een personenauto, komende van Hoef kensdijk aangereden. Beide auto's hadden aanzienlijke schade en moes ten met sleephulp worden wegge voerd. De ter bruiloft zijnde inzittenden van eerstgenoemde auto de fami lie b. liepen verwondingen aan hoofd en benen op evenals de chauf feur v. L. Retranchement Bibliotheek. De bibliotheek van de Ned. Herv. Gemeente alhier werd weer voor het publiek opengesteld. Er zijn schitterende boeken bij en keus uit honderden. Voor de lezers zijn de winteravonden weeral goed gevuld. Wegverbetering. Eindelijk is het zover gekomen, dat de Nieuwstraat haar slecht weggedeelte kwijt raakt. Men is n.l. druk doende deze straat te verbeteren en naar men ons meedeelt wordt ook het gedeelte tot de Rijks grens grondig verbeterd. Als nu onze Zuiderburen hun steentje ook bij wil len dragen met verbetering van hun deel, zal dit voor volgend seizoen een grote verbetering zijn, daar men dan weer eens .rustig" naar Knokke kan fietsen. Zelzate bevrijdingsfeesten Ook In ortze gemeente zijn de be vrijdingsfeesten weer beëindigd. De feestelijkheden werden ingezet met een muzikale rondwandeling door de gemeente van de verschillende mu ziekgezelschappen. Verder trok een grootse optocht door de voornaam ste straten, terwijl aan het monu ment der gesneuvelden een korte herdenkingsplechtigheid plaats had. Door burgemeester Chalmet werd een treffende toespraak gehouden, waarin hij vooral wees op de betekenis van het feest, dat werd gevfi^ri. De heer Janssens. voorzitter van dè ^udstrij- ders, bracht hierop hulde aan de ge vallen helden. Des avonds werd ten slotte een groot volksbal gehouden in de grote zaal van het gemeentehuis, terwijl de braden! op de Grote Markt en in de Groenstraat veel publiek trajs. Assen ede bevrijdingsfeesten De bevrijdingsfeesten zijn weer achter de rug. Fierst had een korte herdenkingsplechtigheid plaats aan het oorlogsmonument terwijl daarna door de harmonie „Werkersvreugd" een muzikale rondwandeling door de stad weid gehouden. Des avonds werd een dergelijke wandeling gemaakt door de harmonie „Vrij en Blij" ter wijl verder door de heer van Poueke een filmvoorstelling werd gegeven over de bevrijding van Assenede. Met een concert door de Gentse Konink lijke Politie-Harmonie werden de feesten besloten. Jammer genoeg werkte het weer de laatste dag niet erg goed mee, zodat de belangstelling voor dit concert niet zo groot was. als men had verwacht. Breskens geslipt Op de rijksweg even buiten Bres kens is de luxe auto, bestuurd dooi de heer M uit Oostburg. die in de richting Schoondijke reed. door tot nog toe onbekende oorzaak geslipt, waardoor hij juist andersom kwam te staan; een in de richting Breskens rijdende luxe auto, bestuurd door K. H. uit Goes, die juist wilde passeren, reed de slippende auto aan. waardoor beide auto's flink werden bescha digd. Een juist passerende wielrijder, de heer H. uit Groede. die vermoede lijk door een der auto's werd geraakt, kwam met fiets en al in de sloot te recht. waardoor hij aan één der han den licht werd gewand. Terwijl de rijkspolitie een onder zoek instelde kwam er een luxe auto, bestuurd door de heer A. de F. uit Breskens uit de richting Schoondij ke. Aan de plaats van het ongeval remde deze zó krachtig, dat de wa gen. op het door de regen enigszins glad geworden wegdek slipte en in de sloot terecht kwam. Naast de chauf feur zatein nog vier dames in de auto, die allen met de schrik vrij kwaimen. aanrijding In de Dorpsstraat te Breskens vond een aanrijding plaats tussen een lu xe auto bestuurd door de heer R. uit Sittard en de bromfietser de V. van het gehucht Nieuwe Sluis gemeente Breskens. Dé heer de V.. die geen voorrang verleetöde. werd licht gewond. Dr. v. d. Maps) uit Breskens verleende hem de hulp. Voor nader onderzoek werd hïjnaar het ziekenhuis te Oost- burg overgebracht. De auto liep geen schade op en de bromfiets werd licht beschadigd. Vismijn. Aangevoerd: 1916 kilo bot 0.17—0.45; 1250 schar 0.22—0.67; 1716 schol 0.41—0.67; 1716 tong 1.04— 2.31; 7768 exportgarnalen 0.601.80 en 590 handelsgarnalen 0.771.34. CONCERTEN ROTTERDAMS KAMER-ORKEST Onder eminente leiding van Piet Ketting gaf gister het Rotterdams Kamer-orkest voor volle zalen ln Schuttershof twee artistiek veranL woorde concerten. Het ensemble heeft sinds de vorige keer nog in kwaliteiten gewonnen en vond beide malen een enthousiast ge hoor. In de middag werd geconcerteerd voor de oudere schooljeugd. Toen werd gegeven de melodieuze ouvertu re uit .,'t Geheime huwelijk" van Si- marosa; de 14e Symphonie van Mo zart. 'n juweeltje van compositie en muzikaliteit en tenslotte het kleurige .Concert voor twee fluiten" even eens van simarosa. Peilloos werden deze werken ver klankt en ademloos luisterde de jeugd toe, welke ontvankelijkheid in de hand was gewerkt door de instructie ve voorlichting van Piet Ketting. Een der jongens, die wist te antwoorden op een moeilijke vraag, werd beloond met een vrijkaart voor het avondcon cert. Hij wist n..l dat Bach veel met het contra-punt had gewerkt. Op het avondconcert werd behalve Symphonie het stralend mooie viool concert van Beethoven gebracht, ter- de reeds genoemde Ouverture en 14e wijl na de pauze Beethovens 2e Sym phonie. in al haar klankenweelde feilloos werd weergegeven. Geestdriftig applaus beioonde diri gent en musici voor hun schitteren de prestaties. Als viool-solist excelleerde Nap. de Klijn. TIEN WEKEN MIDDENSTANDS- ACTIE F 25.000 voor de gelukkigen Het z.g. Herfstactie-comité uit de drie middenstandsbonden is met haar plan de campagne op tafel gekomen. De actie zal tien weken duren n.l. van 1 October tot 8 December a.s. Zij wordt verdeeld in 5 periodes van twee weken en voor iedere periode zal ongeveer f 5000 uitgekeerd wor den aan het kopend publiek. Men gaat als volgt te werk: Bij contante betaling ontvangt de koper voor Iedere gulden één waardebon. Het publiek deponeert deze zegels in een gesloten couvert, waarop behalve het aantal ook het adres van de in zender (ster) staat in een bij het po litiebureau geplaatste bus. Iedere avond om acht uur wordt deze bus gelicht en worden de enveloppen bij een gebundeld en het aantal zegels totaal opgeteld. Wanneer nu een pe riode van 12 dagen voorbij is wor den alle dagen bij elkaar geteld en door 12 gedeeld. De dag die het dichst bij het gemiddelde komt. naar bene den gerekend wordt dan beschouwd als de winnende dag. ieder die op deze dag zijn zegels inzond, krijgt een waardebon van 25 pet. van de inge zonden zegels: b.v. Mevr. A. zond op 3 October f 100 aan zegels n en 3 October is de gelukkige dag geweest; dan krijgt Mevr, A f 25 aan waarde bonnen uitgekeerd. Deze kan zij voor 1 Januari 1954 besteden bij een van de deelnemende winkeliers. Mevr. A. mag natuurlijk ook wachten tot ze er meer heeft opgespaard en ze in een der volgende periodes inzenden Tij dens de gehele actie blijven de ze gels geldig. Ktvadendamme Toneelnieuws. Het ligt in de be doeling van de toneelclub „Tot Nut En Genoegen' op 21 en 22 November op te voeren het toneelstuk Pinky, 'n blank nev-meiste door Cid Pic kett Sumner geschreven. Beschadigd. Het Franse m. s. Romance, komende van Antwerpen, voer wegens de hevige wind tegen 't remmingswerk in de buitenhaven voor de Oostsluis, waardoor dit werd beschadigd. Na borgstelling kon het, schip de reis voortzetten. Het Duitse sleepschip Braem 62 voer bij het uitvaren van de Oostsluis te Wemeldinge tegen het remmings werk, waardoor schade werd aange bracht. Na een borgstelling van f 800 kon het schip de reis voortzetten. aan de ketting. De Nederlandse motorsleepboot Al fa II, werd, wegens het niet betalen van een belastingschuld door de eige naar, aan de ketting gelegd. Later werd de sleepboot opgebracht naar de haven van Rotterdam. Rilland-Bath COMMISSIE HERSTEL RILLAND- BATH In onze gemeente is een commissie „Herstel Rilland-Bath" opgericht op initiatief der Z.L.M. afd. Rilland- Bath. Deze commissie beoogt om de burgerij inzake geleden rampschade, in moeilijke gevallen voor te lichten. De commissie bestaat uit de heren: W. O. v. d. Werf. O. van Gorsel. L. J. Bruinzeel en L. A. Boonman (Z.L. M.). J, M. Krijger (Dijkgraaf Reij- gerbergse Polder)C. Hiliebrand (Winkeliersvereniging)C. M. T. d. Griek (Werknemersvereniging) Zierikzee franse deputatie op bezoek Een deputatie uit Caen (Fr.) komt het Lyceum bezoeken, ze brengt tal van geschenken mee voor de school en de leerlingen. De deputatie zal in het stadhuis en in de school worden ontvangen. Een cheque van 1 millioen francs is toegezegd, terwijl een 20-tal leerlingen een uitnodiging zal ont vangen om het volgend jaar een maand vacantie door te brengen ln een der Franse vacantiehuizen. (Advertentie) GOES. Korenbeurs, 3 en 8 uur: Mode show. SAS VAN GENT. Olympia-theater 20 uur: Morgen is het te laat. TERNEUZEN. Luxor, 20 uur: April in Parijs. VLISSINGEN. Concertgebouw 8 uur: Balletavond. ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg Gouden regen. OOSTBURG. Ledel 20 uur: HongKonS- SAS VAN GENT. Olympia-theater 20 uur: Morgen ls het te laat. TERNEUZEN. Luxor 20 uur: April in Parijs.

de Stem | 1953 | | pagina 2