EMILE DE maakte historie VILDER uit Graauw Hogere waardering voor autobestuurders Harris heeft grote verwachtingen van Daan de Groot Heldhaftige tochten langs het Zeeuwse waterfront Hongaren waren in liet water Nederlanders de baas De Nederlandse tenniskampioenschappen Jaarlijkse ringrijderij te Middelburg was groot succes Hoofdkwartier Darul Islam veroverd Zuicl-Slavië zo goed als zeker van eindzege Mevrouw van Est reikte sigaren uit HET REGENDE IN ZURICH 6 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1953 het geschiedenisboek komt Wat niet in A geschiedenis is geworden, als de gevoigenzuen _zr^"n"^e^s 'yan Bennaars, Overbeeke en Cools uitgenodigd TWINTIG UUR PER DAG Schokkende uitslagen op 5e tournooidag FAKKELRALLY 1953: 1350 KM. Promotor: Mr P. Adriaanse „gejobsC Kaartlezer komt ov het tweede plan HERMAN FIKKERT volgt Paul de Waart op Zuiveringsacties in Indonesië OM DE TROFEO ITALIA Nederland met 5-4 verslagen MARKTEN Sympathieke prijsvraag Zwitserland rekent op nieuwe zege van Plattner SPORT IN 'T KORT Belgen jaloers op Nederlandse ploeg EXAMENS reking met r, de heet k dringend een glas ook)," zegt K. l)or mij na twee din- e heer J. B. Rotterdam, en bier." ek,"zegt de P. P. uit daar moet bier naar n man mij iet drinken, tijd in huis," w M. L. uit end is het ïdt de boek- G. H. uit „of het nu sen of zeilen ier bij hard rken, en een is extra na i goede ver- op," vindt de irikant v. G. uit unpen. A LS STRAKS de vreselijke ramp, die ons volk op 1 Februari 1953 trof, dat de Zeeuwse polders weer hun oogsten geven g jn aardappelen en bieten, even welig_en ov vriendenk;Jng de de harten van hen die ve „enezen, dan zullen de mensen die ergste wonden wenwat zullen z«n geneze .vertellen ve]e helden. de geschiedenis schrijve honderden mensen die werden gered, daden, die werden verr rul)herboten, door vissersvaartuigen uit Sand van Urk en" overal vandaan waar ge maar vissersvaartuigen vindt. dan konden de Oosterlanders weer naar hun huizen terugkeren. Doch de Rampaartsedijk was niet anders te bereiken dan door het wa ter. Het water, dat met eb en vloed op en neer ging en dat zo hoog stond, dat gewone auto's daar niet door konden. Hij heeft gereden door het water, met inzet van zijn eigen leven, want dikwijls was de stroom sterk en kon de tractor slechts met moeite op de weg worden gehouden. Twintig uur per dag reed hij soms, omdat het nodig was. En wat een ander niet kon of niet durfde, dat kon de Vilder. En de strijd, de taaie met zoveel tegenslagen gestreden strijd werd ge wonnen, de Rampaartsedijk kwam dicht en het is de Vilder, die daarin een zo groot aandeel heeft, dat zijn superieuren getuigden: ..De Vilder, ge hebt eigenlijk een ridderorde ver diend!" Voor de centrale training K.N.V.B. Voor de Centrale Training van de Ne derlandse Elftalclub, welke Dinsdagavond 25 Augustus a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam begint, heeft de Keuze- Commissie van de K-N.V.B. de volgende spelers (in alphabetische volgorde) uit genodigd: A. Bak, Excelsior; Rienus Ben- naars, Dosko; M. van Beurden, B.V.V.; L. Biesbrouck, R.C.H.; W. Bleyenbergh, Rigtersbleek; C. J. Cools, R.B.C.; J .J. Dahrs, Blauw-Wit; A. van Ede. Sparta; J. van der Hoek, Feyenoord; J. Klaassens, V.V.V.; P. van der Kuil. V.S.V.; H. Lager waard, Excelsior; W. Landman, Sparta; C. Luiten, D.O.S.; P. Meyers, N.E.C.; J. B. Odenthal, Haarlem; L. J. O. Overbeeke, Dosko; W. Schmidt, Eindhoven; J. van Schijndel, S.V.V.; L- Steiger, P.S.V.; F. Tebak, Eindhoven; M. Terlouw, Sparta; en M. van Woerden, Feyenoord. De Keuze-Commissie deelt mede, dat de mogelijkheid blijft bestaan, dat alsnog spelers zullen worden uitgekozen om de training te volgen, indien zij daartoe aan leiding vindt. Het zal de lezer opvallen, dat Abe Len stra bij de geïnviteerden ontbreekt. Ze zullen U misschien ook nog ver tellen van de strijd die werd gestre den om de opengeslagen dijken dicht te krijgen en ze zullen de Waterstaat prijzen en de grote aannemersmaat schappijen. Maar ge zult nooit weten, on der welke moeilijke omstandig heden, eenvoudige mensen hun plicht hebben gedaan, hoe juist zij het zijn geweest, die onder zeer moeilijke omstandigheden de spits hebben afgebeten. Hoe zij met gevaar en inzet van hun eigen leven hebben gereden door het zoute water, dat zijn prooi, ons mooie Zeeuwse land, niet wilde prijs geven, hoe zij in dat zoute water hun materialen hebben opgeofferd, omdat zij wisten: het gaat om het behoud van onze vruchtbare Zeeuwse pol ders en als het dit getij weer mislukt, dan zijn we weer minstens 14 dagen achteruit, dan heeft de zee weer twee weken tijd om zijn vernielend werk aan de mooie boerenhofsteden voort te zetten, dan komen de dijken voor de winter niet meer dicht, dan is ons mooie Zeeuwse land misschien voor goed verloren. Zulk een man, die zijn plicht deed in het belang van allen, is de heer Emile de Vilder uit Zandbergen Graauw. Om 6 uur in de morgen van 1 Fe bruari werd hij door zijn burgemees ter gezegd met zijn tractor met aan hangwagen te gaan helpen met de aanvoer van materialen. Naar Dui EMILE DE VILDER Heldentocht per tractor. van Bruinisse gedaan, om in het we derom verdronken dorp verschillende zaken te redden. Toen de Oude Dijk weer dicht was, begon voor de Vilder eerst het werk. Na de Oude Dijk moest ook de Rampaartsedijk worden gedicht, tus sen de polders Oosterland en Vier Bannen. Want als de Rampaartsedijk dicht kwam, dan kon de polder Ooster land dicht komen, dan bledf het dorp voor verdere vernieling gespaard en WAREN DE eerste 4 dagen van het tour- nooi om de nationale tennistitels op de Mets-banen zonder schokkende gebeurte nissen verlopen, Vrijdag vielen er enkele bijzondere uitslagen te noteren. In de eer ste plaats werd mej. Mullemeister win nares in een fel duel tegen mej. Teke- lenburg en ten tweede moest van Swol in zijn afgebroken partij tegen Karamoy met een achterstand genoegen nemen. De weersomstandigheden waren slecht; van kwart voor drie tot kwart voor zes kon niet worden gespeeld en na de her vatting waren de banen uiterst glad. Geen enkele partij in de dubbelspelen kon worden uitgespeeld en zij moesten tot heden, Zaterdag, worden uitgesteld. Mej. Rollin Couquerque tenslotte werd in het dames-enkelspel uitgeschakeld door mevr. Peters. In de tweede set kreeg mej. Rollin Couquerque hinder van een spierverrekking in het linkerbeen (de eerste set bracht zij met 6-4 op haar naam) waardoor zij sterk werd gehan dicapt en met 6-2 verloor. In de derde beslissende set kon zij bij 3-3 niet verder spelen en werd zij uitgeschakeld. Niets wees erop, dat mej. Tekelenburg in* het dames-enkelspel eveneens gewipt zou worden. De eerste set won zij royaal met 6-0, maar met 8-6 en 6-4 schreef mej Mullemeister de tweede en de derde op haar naam, waarmee zij zich in de demi finale plaatste. Van Swol moest hard vechten op de zeer zware en gladde baan tegen de on vermoeibare Karamoy. Reeds in de eerste set bleek, dat de Amsterdammer het niet gemakkelijk zou krijgen (4-6), doch in de tweede en derde set herstelde hij zich goed: 6-3 7-5. Ka ramoy bleek een gelijkwaardige tegen stander en zeer veel ballen wist hij met zijn bijzondere looptechniek te halen, al hoewel ook voor hem de zware baan on getwijfeld een handicap was. De vierde set was weer voor Karamoy met 6-4 en het gering aantal toeschouwers zag met spanning de laatste set tegemoet. Bij de stand 3-2 voor Karamoy moest echter we gens de snel invallende duisternis worden gestopt. De partij wordt vandaag voort gezet bij de stand waarmede zij werd af gebroken. De waterpolowedstrijd Nederland- Hongarye, welke in het tournooi om de Trofeo Italia Donderdagavond te Nijmegen werd gespeeld, is door de Hongaren met 6-3 gewonnen. Hier zien we de Hongaren hun eerste doelpunt maken door de schutter Markovics. NJAUWELIJKS hebben de vier orga nisatoren van de Fakkelrally, die belast waren met het uitzetten van het parcours voor 1953, hittegolf en Franse stakingen getrotseerd, of het grote nieuws voor sportautomobilis- ten in het algemeen en voor adspirant- rallyerijders in het bijzonder valt op deze lustrumrallye 1953: de autobe stuurder is niet meer afhankelijk van de beste kaartlezer ter wereld en kan de Fakkelrailye 1953 winnen door velshoek ging hij en daar was zijn I eigen capaciteit! eerste kennismaking met de strijd Dit heeft men weten te bereiken tegen de zee. Toen deze strijd beslist zonder het algemene en onder sport- was, trok hij naar Ossenisse, naar automobilisten zo gewaardeerde ka- Zeedorp en naar Kampen. rakter van de Fakkelrailye te wijzi- Maar toen in het Zeeuwsch-Vlaam- gen. Door een. ingrijpende vereenvou- se land de versterkingen waren aan gebracht en de zee was teruggedron gen. toen begon eerst recht de „odys see" van de Vilder. Hij stak de Schelde over naar Hans- weert en vervoerde er kadavers uit de Kruiningenpolder. Hij reed naar Goes en toen in Rilland Bath de strijd om de vierde weg begon, was de Vilder daar ook van de partij. Drie of vier keer winst, maar als de vloed kwam doorzetten, dan wer den de zandzakken weer weggevaagd en begon de strijd opnieuw. Zandzak ken, zandzakken en nog eens zand zakken. die moesten worden aange voerd in ontelbare hoeveelheden en de Vilder was een van degenen, die ln die aanvoer een voorname rol speelde. In Krabbendijke werd wrakhout vervoerd evenals In Woensdrecht. In April kwam de Vilder naar Schouwen-Duiveland om zand te ver voeren, maar met Beloken Pasen brak daar de dijk weer door. Veel heeft hij toen voor het gemeentebestuur diging van de routebeschrijving heeft de autobestuurder thans de winstkan sen in eigen hand en behoeft hij slechts te zijn vergezeld van een kaart- uÜÜI' j p de ho°gte is van de te- i „„L °p onvolprezen Michelin- kaarten, zodat de zo beruchte inteken- v°r'ge iaren voortaan de finitief tot het verleden behoort. Waarmede de Fakkelrailye 1953 er nochtans met gemakkelijker op is ge worden, want er is dit jaar een par cours ontworpen, dat door zijn geraf- fineerd bochtenwerk, zijn vele heu- kilometer zal tegen komen, waarvan de weg niet geasphalteerd is. Een aantrekkelijke bijzonderheid is voorts de vaststelling van het uur van vertrek en aankomst. De start in Bay- eux is bepaald op de late ochtend uren, resp. vroege middaguren van Zondag 13 September, zodat men even tueel eerst op Zaterdagmiddag naar Bayeux behoeft te reizen en men op Zondagmorgen voldoende tijd heeft om zyn Zondagsplicht te vervullen en zijn voorbereidingen voor de grote wedstrijd te treffen. De aankomst te Eindhoven vindt ongeveer om zes uur plaats van Maan dag 14 September, een uur, waarop het drukke locale verkeer volledig is geluwd. VIER KLASSEMENTEN. DE JAARLIJKSE ringrijderij te Middel burg, georganiseerd door de V.V.V. is, naar het oordeel van hen die het weten kunnen, een succes geworden. Met span ning hebben de toeschouwers de verrich tingen van ruim honderd Walcherse ring- rijders gevolgd. Vele malen moest wor den gereden om de prijzen te veroveren. Twee rijders, die acht ringen behaalden in acht beurten en vijf rijders met ze ven van de acht ringen, dat was een re cord, dat met gouden letters in de ana len van de Walcherse ringrijderij kan worden aangetekend. Maar er was meet. Dat was het spon tane enthousiasme, waarmede de deelne mers na afloop van dit ringrijdersfestijn hun promotor, mr P. C. Adriaanse, die dertig jaar lang de leiding van de ring rij derijf eesten heeft, hébben gehuldigd. Er waren toespraken en geschenken, maar het grate moment was, toen tiert jonge boerenkerels mr Adriaanse op de armen namen -en -hem op echte ringrij dersmanier „jobsten". Driemaal zweefde de jubilaris hoog boven de juichende me nigte op het Molenwater en evenzovele malen wed hij opgevangen in de sterke armen van de jonge boeren. TWEE BLEVEN OVER lenburgh namens de provinciale V.V.V. Tenslotte hield de heer P. Brasser van Kleverskerke, gezeten op een machtig boerenpaard, een op rijm gestelde toe spraak, waarbij hij namens de ringrij - dersvereniging een zilveren plaquette met inscriptie overhandigde aan de heer Adriaanse. De prijzen werden uitgereikt door het lid van de Gedeputeerde Staten, de heer A. Schout, die de bekers van Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina overhan digde en wethouder J. W. Kögeler, die namens de burgemeester van Middelburg de beker van de gemeente uitreikte. HTOT OPVOLGER van Paul de Waart als hoofd van de reportage-afde ling van de K.R.O. is met ingang van 1 September benoemd de heer Her man Fikkert, thans leider van de om roepdienst. Bovendien zal te zijner tijd nog een nieuwe radioverslaggever worden aangesteld. Als opvolger van de heer Fikkert in de functie van leider van de omroepdienst is aangesteld de heer Bert Radersma, thans omroeper. In plaats van de heer Radersma komt de heer Fons Disch, thans medewerker aan de K.R.O. Schoolradio-afdeling, voorheen verbonden aan het program ma voor de strijdkrachten. (Advertentie) veis en zijn vier interessante klasse menten en waar lustrumparcours ge noemd mag worden. Wie op deze tra jecten het voorgeschreven gemiddelde van vijftig kilometer weet te halen mag zich een uitstekend automobolist noemen, die in iedere rallye in bin nen- en buitenland tot de kansheb bers mag gerekend worden. WENSEN INGELOST. lyjET DEZE nieuwe regeling zijn de organisatoren van Fakkelrailye tegemoet gekomen aan de wens van vele honderden sportautomobolisten, die hun rijvaardige capaciteiten vaak zagen genivelleerd door de schier on overkomelijke moeilijkheden, waar voor de kaartlezer werd geplaatst. De belangrijkste conclusie, die uit het bovenstaande getrokken kan wor den, is dan ook, $at geen enkele sport automobilist behoeft te aarzelen om in te schrijven voor de Fakkelrailye 1953, nu het met een eventueel middelmatige kaartlezer tot de kanshebbers behoort. PRACHTIG PARCOURS. l_JET PLAN om niet minder dan vier klassementen in het parcours op te nemen, zodat inderdaad aan de fi nish de gehele rallye achter de rug is, heeft men thans definitief kun nen realiseren. Deze klassementen be loven een'der grootste attracties van de lustrum-Fakkelrallye te worden. Uiteraard kan over deze klassemen ten weinig worden gepubliceerd, maar enkele gegevens zijn reeds bekend ge worden. Zo zal er „ergens" in de Ardennen een uniek bergklassement worden verreden; er is een regelmatigheids- proef; verder een heuvel-snelheids- klim op 't bekende trajecj; op de Cau- berg bij Valkenburg en tenslotte als vierde klassement een behendigheids test. Eerst nadat men deze klassemen ten achter de rug heeft, zal men de finish kunnen bereiken. De inschrijving voor de lustrum- Fakkelrallye staat open tot 1 Septem ber aan het secretariaat van de Fak kelrailye, Dommelstraat 27, Eindho ven, tel. (K. 4900) 4300 of 5004. Door een eenvoudig systeem van loten is het startnummer onafhanke lijk van de volgorde van inschrijving. Tenslotte: De Koninklijke Nederland se Automobiel Club heeft als sport commissaris voor de internationale j ye *953 aangewezen de zeer Sict rallye- en automobielsport- I? ge van de KNAC, de heer J. j! Bin"?' De sportcommissie van gewezen Zal nog worden aan' pR IS de laatste tien dagen enorm hard gewerkt door de vier spor tieve kerels, die verantwoordelijk zijn voor de route van de Fakkelrailye 1953. Het parcours is nu definitief vastgesteld op 1350 kilometer en het loopt over wegen met een uitstekend wegdek, zodat men nauwelijks tien DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. voor Uw: REISDEVIEZEN TOURISME OF ZAKENREIZEN VREEMDE VALUTA AAN- EN VERKOOP Kantoren IN ZEELAND: Sluis en Hansweert. IN NOORDBRABANT: Roosendaal - Station; Putte; Wernhout; Wuustwezel; Goirle; Bergeijkse Barrière. Geopend: van 7.30—22.30 uur. Ook Zondags. 2^WEL uit Bogor als uit Tjilatjap berichten correspondenten over grote en langdurige zuiveringsacties van legereenheden tegen Darul Islam- benden. In het gebied ten Noorden van Ka- wunganten werd tijdens een tiendaag se zuiveringsactie van drie bataljons tegen het hoofdkwartier van de Darul Islam in het gebied van Tjilatjap een belangrijk resultaat geboekt. Men dreef de bende op de vlucht en veroverde het hoofdkwartier. Daar- DE WEDSTRIJDEN zsïf, waaraan meer dan honderd rijders, allen in het traditio nele Walcherse boerencostuum gestoken, deelnamen, namen vrijwel de gehele dag in beslag. Hoewel het weer minder gun stig was, toonde het publiek grote belang stelling. Vooral toen tenslotte de dertig rijders bekend waren die met acht beur ten elk om de vijf bekers zouden rijden. Na vier en vijf beurten waren er nog heel wat gegadigden, maar tenslotte ble ken toch slechts twee rijders in staat acht maal achtereen_.de ring te bemachtigen. Dat waren L. Kodde Jzn. van Bigge- kerke en P. Rooze van St. Laurens. Luid toegejuicht streden deze twee om de be kers, die respectievelijk door H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Wilhelmina waren geschonken. Vier maal moesten zij rijden voor de man uit St. Laurens een steek liet vallenen de wethouderszoon uit Biggekerke zich overwinnaar mocht noemen. Om de derde, vierde en vijfde beker was de strijd zo. mogelijk nog span nender. Vijf rijders hadden zeven ringen vergaard en na eenmaal rijden bleken er nog drie over, t.w, A. Brasser van Kle verskerke, P. Peper van Aagtekerke en B. Arendse van Gapmgë. Tenslotte kon genoteerd worden, dat B. Arendse als derde de beker van de gemeente Mid delburg had gewonnen, P. peper als 4e die, welke ter beschikking was gesteld door mr. Adriaanse en A. Brasser de be ker, weilke destijds door de heer Franke geschonken is. DE FRAAIST VERSIERDE EEN DAMESJURY beoordeelde de ver siering der paarden. De eerste prijs was voor F. Wisse te St. Laurens, de tweede voor J. Wallenburg uit Middelburg, de derde voor J. Maljaars uit Oostkapelle en de vierde voor L. W. Röoser uit St. Lau rens. Voor de uitreiking der prijzen richtte mr. J. A. Dumon Tak zich als voorzitter van de Middelburgse V.V.V. tot de heer Adriaanse. Vervolgens sprak mr J. Moo- ONDER ENORME belangstelling en onge looflijke spanning is Vrijdagavond in het Goffertbad te Nijmegen de vooral voor Nederland zo belangrijke ontmoeting te gen Zuid-Slavië gespeeld. Na ontelbare enerverende momenten heeft onze ploeg met 5-4 het onderspit tegen de Zuid-Sla- viërs moeten delven. Het is een ongelooflijk spanende wed strijd geweest. Ons polo-zevental speelde nu heel wat beter dan daags tevoren te gen de Hongaren. Zij slaagden er in het eerst te scoren en later geruime tijd een gelijke stand (4-4) te bereiken. Tenslotte konden de Zuid-Slaven met een voor- JSJIET DE BEFAAMDE COUREUR WIM VAN EST, maar zjjn vrouw Mieke reikte de prijzen uit, verbonden aan de Tour de France-prijsvraag van het „Dagblad De Stem", geschonken door de beroemde man uit St. Wille- brord, zijnde twee kistjes sigaren van elk vijftig stuks. Het lag in de be doeling van Wim de prijzen persoonlijk uit te reiken, maar hij was in trai ning voor de klassieker Bordeaux-Parijs en hij had Donderdag meer dan driehonderd kilometers af te leggen om de gewenste conditie voor de „def^ by van de* weg" op te doen. treffelijke goal de overwinning uit het vuur slepen. Hierdoor werd Nederland voor de Trofee uitgeschakeld, terwijl het nu practisch zeker is, dat het kostbare kleinood mee naar Yoego-Slavië zal gaan. Later op de avond won Hongarije met 6-3 van Italië, terwijl over België zegevierde. De stand luidt nu: ZUID-SLAVIE 4 4 HONGARIJE 4 3 NEDERLAND 4 2 SPANJE 4 2 ITALIË 4 1 BELG IE 4 0 Spanje met 5-4 23—13 26—14 26—15 13—22 10—17 928 1VAEVROUW VAN EST overhandig de aan de heer J. Verkuijl-Broos uit de Molenstraat te Roosendaal een kist sigaren en zij deed dat ook aan de heer Daniel Luijkx junior uit Sint Willebrord, de chauffeur van de wiel renner. Het was puur toeval, dat Da niel Luijckx deze prijs won. Hij zat slechts enkele seconden naast de tijd die door Magni werd genoteerd in de laatste étappe. Hij was de beste inzen- derui»it Sint Willebrord. Mevrouw van Est, in de omgang steeds Mieke genoemd, overhandigde de sigaren met een sympathiek woord. Zij hoopte, dat de prijswinnaars het volgende jaar weer gelukkig zouden zijn en zij vertelde de prijsvraag zo sympathiek te vinden, dat haar man en zij reeds hadden besloten bij een volgende gelegenheid weer een en an der ter beschikking te stellen. Mevrouw van Est overhandigde de sigaren, terwijl de fotograaf zijn werk deed. Hij maakte een plaatje van de gelukkige prijswinnaars, de sigaren in ontvangst nemende. De rayonbeheer der en de rayonredacteur Roosendaal van Dagblad de Stem zagen lachend, toe hoe Mieke deze handeling ver richtte. Een waterpoloploeg, bestaande uit oud internationals (o.a. de oud-aanvoerder van het Nederlands zevental, Cor Braa- sem) heeft in het Goffertbad te Nijmegen Vrijdagmiddag met 7-2 gewonnen van een combinatie van spelers van het Neder lands jeugdzevental en reserves van ver schillende buitenlandse ploegen. Van onze adverteerders by vielen meer dan dertig doden aan de zijde van de bende. Het leger kon beslag leggen op 40 ton rijst, 500 stuks vee, patromax- lampen, naai- en schrijfmachines en documenten. Ook in het gebied van Bogor werd een bende uit haar pleis terplaatsen verdreven en konden le vensmiddelen, huisraad, munitie en uniformen in beslag genomen worden. Het aantal doden en gewonden werd nog niet meegedeeld. Aan de zijde van de strijdkrachten waren geen ver liezen. (Van onze speciale "verslaggever). ZURICH, Vrijdagavond. JN AANSLUITING aan ons eerder doorgegeven verslag (dat de lezer elders in dit blad aantreft, Red.) volgen thans nog diverse bizonder- heden, welke wij in de loop van de dag te weten kwamen, o.a. na ge sprekken met renners in het hotel „Sterne", in de onmiddellijke nabij heid van de Oerlikonbaan gelegen. Daar zijn namelijk de Nederlandse deelnemers ondergebracht en Reg Harris. De Belgische ploeg is nogal afgunstig op onze landgenoten, omdat zij in het hart van Zürich een hotel aangewezen kregen en daardoor steeds grote afstanden moeten af leggen, want zoals men misschien weet is de Oerlikon een flink aantal kilometers van het centrum der stad verwijderd. De Nederlanders daar entegen kunnen bij wijze van spreken uit hun hotel in de baan stappen! Daan een mooie kans maakt op de titel achtervolging bij de amateurs. HET REGENDE! Zwitsers zich met de hoop koesteren, dat hun landgenoot Plattner in staat zal zijn de wereldtitel ook dit jaar uit het vuur te slepen. Duizenden Zwitsers voorzagen zich deswege reeds nu van toegangskaar ten en als het weer dus ten gunste keert zal Oerlikon bomvol enthousiaste Zwit sers zitten. 'T IS MAAR DE VRAAG REGINALD HARRIS, die vorig jaar mèt Derksen door de Zwitser Oscar Plattner eruit werd gereden, blijkt reeds van 11 Augustus af hier in Zürich te zijn om zich voor te bereiden op het wereldkam pioenschap. Nu het hem zodanig ernst is, kunnen ongetwijfeld sterke dingen van de Engelsman worden verwacht. Harris vertelde ons ongevraagd, dat Daan de Groot, die hij had zien trainen, veel in druk op hem had gemaakt. Hii fietst ta lentvol meende Reg en hij meent, dat INTUSSEN is het mooie weer voorbij. Vrijwel de gehele Vrijdag heeft het ge regend, zodat er van trainen op de baan weinig komen kon. Een geduchte han dicap voor de renners, maar wanneer er geen verbetering intreedt niet minder voor de organisatoren, want op een natte wielerbaan is het nu eenmaal onmogelijk wedstrijden te rijden, in tegenstelling tot wegwedstrijden, dieonder alle omstandig heden doorgang kunnen vinden. De Zwitserse Wielerbond verwacht Zon- 1 dag een uitverkochte baan, omdat de OF ZIJ PLATTNER echter toe zullen kunnen juichen is voorlopig nog een open vraag, want Reg Harris en van Vliet ver klaarden ons met overtuiging, dat zij geloven het tot de finale te zullen bren gen, ende Zwitser dan geen kans zul len geven! Bij de amateurs wordt Peacock, Moret- tini en de Bakker de beste kansen gege ven (Hijzeiendoorn acht men over het algemeen niet capabel zich bij de finalis ten te fietsen). En Harris mag dan voorspeld hebben, dat de Groot een goede kans maakt, het gros der insiders houdt het voorlopig op een finale tussen van Heusden en Mes sina, met als grote*» derde kanshebber de Deen Dalgaard. Dolf Verschueren is de grote favoriet voor de titel bij de stayers. Voor het overige zullen wij allereerst maar eens afwachten of de weersomstan digheden beter worden en doorgaan der wedstrijden mogelijk is. Het zou namelijk de eerste keer niet zijn, dat de wedstrij den onderbroken of verschoven moesten worden. Hetgeen intussen niet te hopen is, want dan is voor ons het leed nog niet te overzien. Ter afsluiting van deze telefonade nog dit: de Franse amateurs zijn vandaag per autobus naar hier getransporteerd, van wege de staking in la douce France. Tus sen haakies. de profs kwamen op eigen gelegenheid met..,, eigen auto's. N.V. T IDEALE MEUBEL Lang heeft het groots opgezette, half klaar zijnde gebouwencomplex aan de H.G. Dirckxstraat te Roosen daal op zijn bestemming moeten wach ten. Enkele maanden geleden kocht een N.V. deze half afgewerkte gebouwen en in snel tempo werden deze vol tooid. Een grote magazijnruimte werd omgezet in grote en ruime toonka- mers, waarin thans tientallen comple te ameublementen zijn opgesteld door de N.V. 't Ideale Meubel onder direc tie van de heer L. van Zeggeren. Het hoofdgebouw wordt door deze meube len en de aparte afdeling voor vloer bedekking, gordijnstoffen enz. geheel in beslag genomen. AUes is in een zeer aangename sfeer gebracht en men komt niet uitgekeken op de prachtige salons, huiskamers en slaap kamers in verschillend genre. In de bijgebouwen zijn de werk plaatsen ondergebracht. Vrijdag j.l. werd dit complex ge opend voor tal van genodigden en vanaf heden zijn de toonzalen open gesteld voor het publiek. In deze industriewijk past zich 't Ideale Meubel prachtig aan. V.E.V. •8 Voor het examen sterkstroommonteur V.E.V., slaagde te Eindhoven, de heer W. G. Nieuwenhuize uit Heinkenszand. STENOGRAFIE Voor het Unie-Praktijkdiploma kantoor stenografie slaagden te Breda de da mes: P. C. Lantsheer, Hoek; D. S. Cor- nelis en M. L. Cornelis, Philippine; S. P. Meijer, Terneuzen; C. J. Philipse uit Zaamslajf en H. J. M. Verbiest uit Zuid dorp e. GOES, 20 Augustus 1953. Exportveiling: Perzikappel A 33; BC 30; I grof 31; I 30; II 20.15; Early Victoria I grof 21; I 19.90; II 9.80—10.05; Codlin Keswick I grof 19.10: II 9.90: Zigeunerin A 39.10; BC 35.60—36.30; C 32.90; I grof 36.80—37; I 34—34.10; II 25.70; Manks Cod lin A 34; I grof 31; I 31; Clapp's Favorite A 28.60—28.90; BC 23.10—24.10; I grof 24 —25; I 20.50—20.95; II 17.20—17.60; Precose de Trevoux A 25; BC 20.95; I grof 23; I 19; II 11; Dubb. Pr. bonen A I 32.20; A II 26.30—28.10; Afw. 21.90. Verpakt fruit: Zigeunerin A 4449; B 41—48; C 40—42; Clapp's A 33—35: B 30. Gewone veiling: Perzikappel Keuken 19 —21; Fabr. 12—14; Early Victoria Keuken 1314; fabriek 1012; Codlin Keswick Keuken 10; fabriek 89; Zigeunerin Keu ken 2533; fabriek 1619; Clapp's Fa vorite Keuken 16—18; fabriek 912; Pre cose de Trevoux Keuken 1116; fabriek 59; Bramen 6873: Druiven 100111; Czarpruimen I 30; II 12: grof 17; Washing ton I 2335; II 17; Monsieur Hative I 3639; II 28; grof 32; Belle de Louvain I 28—31; grof 23; Dubb. Boerewitte I 20 21; II 89; Reine Claude Verte I 32 39; grof 31; Reine Victoria I 34—36; II 17 —19; grof 31. KAPELLE. 21 Augustus 1953. Exportveiling: appelen: Zigeunerin A 35.60—37.40; BC 32.60—34.90; I grof 29.50; I fijn 28.50; II 24.80; K 20.90—26.60; fabr. 12.30—13.60; Manks Codlin A 29.80—33.70; I grof 28.30; K 18.90; Perzikappel I 27; II 15.50; James Grieve A 52; I grof 45.80; K 31.10; Melba I 27.10; II 13.20; Nelsons Glorie I 25; Lady Seedling I 27.60; II 19; Jacq. Lebel I grof 20; I fijn 18.20; II 9.30; K 15.20; fabr. 4.80; Codlin Keswick I grof 17.40; I fijn 17.40; II 9.50; K 13.20— 13.60; fabr. 6.30—8.30; Early Victoria I grof 19.80; I fijn 18.50—19.80; II 9.70— 10.50; K 13.10; Peren: Clapp's Favorite A 28.10—28.90: BC 24.40—24.50; I grof 25.10—25.30; I fijn 22.30—22.80; II 18.10—19.10; K 14.20—17.10; fabr. 915.60; kr. 3—3.80: Br. de Merode I grof 19.70; I fijn 20.50; II 12.20; K 10.50; fabr. 6; Br. de Amanlis I grof 17.40; I fijn 17.40; II 10.10; K 12.90; fabr. 5.40; Dr Ju lius Guyot I grof 26.60; I fijn 26.60; II 10.15; Precose de Trevoux I 20.45; II 10.55; fabr. 6.206.80; Juttenpeer A 54.90; B 43.10; I 30.10; II 18.20; Diversen: Bramen industrie 67.40; Dubb. Princessebonen I 25.7025.90; II 24.40 24.70; afw. 20; Verpakt fruit: Zigeunerin AA 47; A 43; Worhester A 42; B 36; C 28; Gewone veiling: Aardbeien Climax 88 150; Bramen 79—105; Frambozen 200; Druiven 8595; Vijgen 5.510; Pruimen: R. Cl. d'Ouillin 1540; Reine Victoria 18—51; Belle de Louvain 1639; Kirkes 50; Boerewitte 2126; Mons. Ha tive 2558; Purple Pershore 8—13; Wijn pruimen 12—31; Cl. Conducta 28; R. Cl. de Verte 59; Czarpruimen 8—14; Appelen en peren: Br. de Merode 36; Clapp's Favorite 6—25; Jutten 2442; La dy Seedling 1331; Zigeunerin 1425; Perzikappel 1523; Precose de Trevoux 11—20; Early Victoria 4—10; Manks Cod lin 15—26; Yellow Transparant 26; N. H. Suikerpeer 3—7; Codlin Keswick 7—10. Blocveiling pruimen: R. Cl. d'Ouillin II. 13.9016.30; gesch. 6.80; Belle de Louvain II 13.50—15.80; Groenten: Aardappelen 7—11; Bloem kool 8—32; Savoye kool 19; Snijbonen 20 —48; Kropsla 3; Augurken 2560; Tros- princessen 27—34; Kroten 5—9.5; Kom kommers 8—19; Tomaten 21—35; Rode kool 14. LEEUWARDEN. 21 Augustus 1953. Aanvoer; 140 stieren 2.50—2.62; 115 vet te koeien eerste kwaliteit 2.60—2.81; twee de kwaliteit 2.50—2.59; derde kwaliteit 2.302.49; 694 melk- en kalfkoeien 700 1025; 45 pinken 350475; 333 graskalveren 190350; 125 nuchtere kalveren 4062; 610 vette weideschapen en lammeren, vet te weideschapen 60—105; lammeren 30—61; 446 vette varkens, oude varkens 1.70—1.80; vette biggen 1.80—1.86; zouters 1.76—1.80; 344 biggen en lopers, biggen 30—52; lo pers 53100; 62 bokken en geiten geen notering; 152 paarden 450985; Totale aanvoer 3066. Overzicht: Stieren, aanvoer minder, stemming williger, prijzen prijshoudend; melk- en kalfkoeien, aanvoer matig, stem ming rustiger, prijzen niet hoger; pin ken, aanvoer klein, stemming kalm, prij zen als vorige week; graskalveren, aan voer klein, stemming kalm, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren, aanvoer klein, stemming matig, prijshoudend; var kens, aanvoer klein, stemming oude var kens en zouters beter, waarvan prijzen ook hoger; zouters als vorige week; big gen en lopers, aanvoer klein, stemming zeer kalm, prijzen gelijk; schapen, aan voer klein, stemming kalm, prijzen niet hoger; lammeren, aanvoer klein, stemming kalm, prijzen niet hoger; paarden, aan voer matig; in werkpaarden is de stem ming beter, in slachtpaarden is de stem ming kalmer; van werkpaarden is het prijshoudend en voor de slachtpaarden is het lager. WATERSTANDEN Mannheim 3.07, —0.08; Trier 1.10 —0.02; Koblenz 2.12 +0.01; Keulen 1.79 —0.02; Ruhrort 3.80 —0.04; Lobith 9.78 —0.04; Nijmegen 7.62 —0.06; Arnhem 7.75 —0.03; Eefde 2.95 0.02; Deventer 2.00 0.04; Namen La Plante 1.36 +0.04; Borgharen 39.21 —0.10; Belfeld 10.90 +0.10; Grava 4.67 .+0.12.

de Stem | 1953 | | pagina 7