f mm Firma Yai Kwestie Molenstraat-Waterleiding te Clinge wordt opgelost Pastoor J. Brogtrop overleden Raad van Schoondijke besloot tot aan koop van nieuwe grasmaaimachines De dijk val bij Serooskerke Walcheren Zuid-Beüelarid Schipper mag ik overvaren Z.-VLAANDEREN Zuid I van de Kon. Nederlandse Voetbalbond ingedeeld ar naa J. J. BH C.v.d.Kr 2 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 11 AUGUSTUS 1953 De Kerkstraat wordt verbeterd Riolering achter de woningen in de Willemsweg Binnendijk wordt thans hersteld „Minestrelen" naar het rampgebied Nog geen rnodel- keuken Proef alarmering VLISSINGEN EXAMENS AANBESTEDINGEN HULST ft De scheidsrechters vergaderen MARKTEN Bijna aeen verschuivinaen DUS NU. AGENDA HEDEN MORGEN Hote IS IEDER URN NIEUWE ELEC NPPIMGCUII J~V commissie, belast met het on- derzoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden, ver klaarde deze in orde gevonden te heb ben. De Raad kon na dit advies zijn goedkeuring hieraan hechten. Van de besturen van de R.K. Bi bliotheken te Clinge en Nieuw-Namen waren verzoekschriften binnengeko men om een subsidie van 5 ct. per boek. De Raad willigde deze beide ver zoeken in en maakte tevens het be sluit, dat deze subsidie niet meer moet warden aangevraagd, mits de biblio theken in een behoorlijke toestand verkeren. Aan de Latijnse school te Gemert kon nog geen subsidie ver leend worden, aangezien in dit schrij ven vermeldt stond, dat deze school onder toezicht van Ged. Staten van N. Brabant staat, terwijl zij geen steun ontvangt van de Provincie Brabant. Hetzelfde verzoek zal na ingewonnen inlichtingen nogmaals in de Raad ko men. in verband met de gemaakte opmerkingen in de vorige raadsver gadering betreffende de autokosten van de hulpkeurmeester van de Vlees- keuringswet was door de stad Hulst een nadere uiteenzetting gegeven. De autokosten ad ƒ2300.— waren als volgt verdeeld: verzekering ƒ300. aflossing 900.en exploitatie-kos ten 900.—. In totaal waren 13.272 km. afgelegd. Hierop wordt door de Hoofd keurmeester controle uitgeoefend aan de hand van de dagrapporten. DE WINKELSLUITING Thans was van het Ministerie van Economische Zaken bericht ont vangen, dat het sluitingsuur van de winkels gesteld moet worden op 19.00 uur. behalve op vrijdag tot 22.00. Hoewel de Raad dit sluitingsuur te vroeg vond. moest de Raad zich ac- coord verklaren met dit schrijven. De vacantie-uitkeringen voor de publiek rechtelijke lichamen is nu bij wet ge regeld. Aan de ambtenaren zal 2 pet. ongelimiteerd van de salarissen wor den uitgekeerd. Bij schrijven van het R.K. Schoolbestuur te Kapellebrug werd meegedeeld, dat de verbetering van de school te Kapellebrug circa 8000.zal bedragen, dus iets hoger dan oorspronkelijk geraamd was. Betreffende de brandweer was een schrijven binnengekomen, dat het be ter was om een volledige brandweer installatie aan te schaffen, dan te vertrouwen op de hulp van andere ge meenten. Het was gebleken, dat de brandweermiddelen voor de gemeente Clinge onvoldoende waren. Aan de hand van dit schrijven deelde de voor zitter de vergadering mede. dat B. en W. met de Hoofdinspecteur en Inspec teur van het Brandwezen een bespre king zouden hebben, waarna deze met voorstellen in de Raad zullen ko men. Van het Schoolbestuur te Clinge was een schrijven binnengekomen voor de verbetering van de St. Ber- nardusschool. Hiervoor waren twee begrotingen n.l. één van 56 163.— en een plan van ƒ72.107— Gezien B. en W. het laatst bedoelde plan in het oog hebben, kon de Raad zijn goed keuring geven om de gelden voor deze verbetering beschikbaar te stellen. Met de verbetering van de zijstra ten zal systematisch worden verder gegaan. Thans zullen weer twee stra ten werden verbeterd, n.l. Kerkstraat en Reinaerdstraat. De riolering voor deze beide straten zal worden aanbe steed, terwijl de beide wegen in eigen beheer zullen worden gelegd. Dhr. Se- ghers verzoekt bespoediging van de ze zaak in verband met het najaar. In ieder geval zal de Kerkstraat het eerst aan de beurt komen, omdat in de win termaanden het practisch onmogelijk is hier te werken. BOUWGROND ^lvorens tot de rondvraag over te gaan deelde de voorzitter aan de Raad mede, dat de kwestie Molen straat en Waterleiding thans in een zeer goed gevorderde toestand ver keerde. Van het polderbestuur was een bericht ontvangen, dat deze in de nieuwe weg in de Molenstraat zouden bijdragen. Nu er dus in de naaste toe komst een nieuwe weg komt met rio lering. zal de Waterleiding afzien van alle plannen voor het waterwingebied. Dit geldt voor de lijn getrokken voor bij A. Geubbels aan de Zuid-zijde en J. van Holle aan de Noord-zijde. Met een is er dus in de Molenstraat veel grond, welke weer bebouwd kan wor den. Echter is er maar één bepaling gesteld en dat is. dat iedere nieuw gebouwde woning op de riolering moet worden aangesloten. In de rondvraag informeert dhr. Hageman naar de verhoging van dé PoldeTlasten als de Molenstraat verbe terd wordt. De voorzitter kan de Raad meedelen, dat de Polderlasten ver laagd zullen worden, en dat deze thans bij dé wet geregeld zijn. Dhr. Hoefnagels vraagt of het niet mogelijk is. dat de Raad ook eens een uitstapje maakt. De voorzitter deelt de Raad mede, dat de Raad wel dege lijk een uitstapje zal maken b.v. naar de Waterleiding of naar do Braakman i.v.m. Saeftinge in de naaste toekomst. Dhr. Ruymbeke zou gaarne zien, dat de muziekgezelschappen zowel te Clinge als te Nieuw Namen een paar maal per jaar een concert gaven op de kiosk. Immers de kiosk is er toch en de gezelschappen ontvangen jaar lijks een subsidie. De voorzitter zegt de gezelschappen hierop eens te zul len attenderen. Na langdurige ziekte JN de ouderdom van 61 jaar overleed in het ziekenhuis Charitas te Roo sendaal de zeer eerw. heer J. A. M. Brogtrop, emeritus-pastoor. Pastoor Joannes Adrianus Maria Brogtrop werd in 1917 tot priester ge wijd en benoemd tot sub-regent aan het seminarie Ype- laar. In 1922 volg de-zijn benoeming tot kapelaan aan de St. Laurentius- parochie te Ginne- ken, waar hij 18 jaar werkzaam was. O.a. was hü gees telijk leider van de verpleegden in de tuchtschool. Zijn belangstelling ging vooral uit naar al les wat de jeugd betrof. Op 1 April 1938 werd hij benoemd tot pastoor te Bosschenhoofd, waar hij eveneens veel zegenrijk werk ver richtte. Nog vers ligt zijn koperen feest in het geheugen. Helaas kon hij dit niet geheel meemaken vanwege zijn slechte gezondheidstoestand. De ze noopte hem in het begin van dit jaar met emeritaat te gaan. De plechtige uitvaartdienst zal ge houden worden op Woensdag 12 Augustus om 10 uur in het ziekenhuis Charitas te Roosendaal, waarna de be grafenis plaats heeft op het R.K. kerk hof te Bosschenhoofd. Donderdag 13 Augustus om 10 uur wordt aldaar een H. Mis van Requiem opgedragen. TN een bijna tropische hitte werkte de raad van Schoondijke een vrij omvangrijke agenda af. Afwezig was het lid de Badts. Een verzoek om subsidie voor de R.K. en N. Hervormde Gezins zorg vond een gunstig onthaal met dien verstande dat een subsidie ver leend werd van f 0.27 per inwoner en niet van f 0,32 zoals aanvankelijk ver zocht was. Een commissie uit de ver gadering van burgemeesters, secreta rissen en ontvangers was tot de con clusie gekomen, dat met een verlaagd subsidiebedrag kon worden volstaan. Aan deze geldelijke bijdrage zal de voorwaarde verbonden worden, dat ook personen die niet tot de R.K. godsdienst of Ned. Hervormde kerk behoren eveneens op aanvrage gehol pen dienen te worden. Het verzoek van de Wed. Jac. Huigh om een bijdrage in de aankoop van het woonhuis Weststraat 14 werd af gewezen omdat naar het oordeel van de raad geen aanvaardbare rechts grond aanwezig was om goedgunstig te beschikken. Een verzoek van de Bond Mobilisa tie-Invaliden om een bijdrage van 1 cent per inwoner werd afgewezen. WONINGBOUW dat achter deze wonnigen een secun dair riool dient te worden gelegd, dat zal aangesloten worden op het riool in de Landbouwstraat. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Neele naar de mogelijkheid om de nistonhut van de heer W. Leen- houts in de Willemsweg af te breken. Spreker meende dat deze „blikken trommel" nu niet bepaald de straet sierde en vond opruiming zeer ge wenst. De voorzitter bleek het hier mede volkomen eens te zijn en deed de toezegging dat hij een en ander nader zou bezien. r\E toestand van de oude zeedijk tus- sen Zierikzee en de Schelphoek ten Zuiden van Serooskerke is sta- tionnair. Honderd arbeiders hebben een hele dag gewerkt aan de verstevi ging van de inlaagdijk. Zoals men weet is Zaterdag een opening in tie inlaagdjjk gedicht. Tevens is men be gonnen met het herstel van de scheu ren in de binnendijk. Men is thans bezig met de herbouw van het buizennet, dat vorige week na de dijkval bezweek. Dit buizen net is aangesloten op een zandzui ger. die zo spoedig mogelijk de op spuiting van de binnenkant van de inlaagdijk hoopt voort te zetten. Door het uitvoeren van al deze maatregelen hoopt men het polder land voorlopig voldoende te kunnen beschermen tegen het zeewater. De stroom is ter plaatse thans niet sterk, waardoor de afkaveling van de grond aan weerskanten van het ongeveer 100 meter brede gat in de oude zeedijk zich niet heeft voortgezet. Wanneer met de sluiting van het gat een begin zal worden gemaakt en op welke wij ze deze dichting zal geschieden, is nog niet beslist. AAN de Stichting „Eigen Haard" te Aardenburg, welke Stichting toe wijzing van bouwvolume had verzocht voor de bouw van woningen te Schoondijke, werd in principe mede werking verleend. Aan P. I. Haartsen werd een perceel grond toegewezen aan de Lange Hee renstraat; het betreffende perceel was eerder toegewezen aan W. J. Ver sprille. Tot op heden werd alleen aan de voetbalvereniging een vergoeding voor het gebruik van het sportveld in rekening gebracht. De raad was van oordeel dat ook anderen die gebruik van het sportveld maakten een ver goeding verschuldigd waren en stelde de volgende tarieven vast: voor de athletiek f 5 per wedstrijd; voor de R.K. H.B.S. f 75 voor het cursusjaar 1953/'54; de Landbouwhuishoudschool zal f 25 voor het komende cursusjaar moeten betalen. In het vervolg zal voor verkoop van limonade, ijs en fri tes f 1 per dag per standhouder ver schuldigd zijn. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden werden accoord be vonden. De Centrale Winkel werd ver kocht aan J. de Feijter-den Hamer te Schoondijke voor de som van f 6753. Na een uitvoerige uiteenzetting door de voorzitter besloot de raad tot aankoop van een motor-gazonmaaier, voor de prijs van f 2495. De voorzitter concludeerde dat de aanschaf van de ze vrij dure machine absoluut nood zakelijk gebleken was. De kleine ga zonmaaier waarover de gemeente thans beschikt kan onmogelijk het sportveld in korte tijd bewerken; de nieuwe machine doet het werk in 1 dag tegen de kleine in drie dagen. De heer RisSeeuw-Provoost was van me ning dat bij de aankoop van deze ma chine getracht moest worden om deze via een plaatselijke agent te doen le veren, opdat ook een ingezetene hier uit nog financieel voordeel kon trek. ken. Het voorstel tot uitvoering van be strating en riolering van de Veld- straat, de riolering achter de wonin gen in de Willemsweg en de bestra ting en riolering van de Ventweg naast de van der Slikkestraat werd aangenomen. De voorzitter deelde me de, dat de woningen in de Willems weg niet aangesloten konden worden op de riolering van de Veldstraat, zo- Jhr. de Casembroot stelt gemaal in gebruik YY/OENSDAG 19 Augustus a.s. zal de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. de Casembroot het gemaal Groenewege van de polder Hoedekenskerke offi cieel in gebruik stellen. p\ank zij de financiële medewerking van de gemeente Amsterdam is een plan van de Jeugdvriendenasso ciatie mogelijk geworden. Het jongenskoor de „Minnestrelen" onder leiding van Hubert Cuypers zal op drie dagen concerten geven in het rampgebied. Op 13 Augustus a.s. treedt het koor op in Brouwershaven, op 14 Augustus in Zierikzee en op 15 Augustus in Re- nesse en Haamstede. (Advertentie) Maar toch is er vooruit gang Welke huisvrouw droomt er niet zo nu en dan van een modern ingericht >huis, voorzien van alle comfort en vooral van zo'n modelkeuken, als ze wel eens in tijdschriften of op een tentoonstelling ziet, waar zo onge veer alles machinaal gebeurt. En met een lichte zucht zal xe bij zichzelf vaststellen, dat tjët. wannéér'aflemtiis- houdelijk werk.met dergelijke moder ne hulpmiddelen gedaan wordt, ook niet moeilijk is er altijd verzorgd en aantrekkelijk uit te zien en zelfs tijd over te houden. Maar toch ziet het er niet so somber uit, als menige huisvrouw denkt. Voor een van de naarste werkjes, de dagelijks afwas, brengen de Castella-fabrieken thans een modern afwasmiddel, dat reeds door duizenden en duizenden huis vrouwen vol enthousiasme ontvangen is, de Castella Vaatwas. In het won derlijke schuim van dit nieuwe mid- '•del (een lepel Castella Vaatwas geeft teilen vol sop) is de hele afwas zon der ook maar de geringste moeite in een ommezien gedaan en.wat de ■huisvrouw vooral zeer zal waarderen, haar handen hebben van dit afwas middel (per pak 25 cent) niet in het minst te lijden, integendeel, zacht als fluweel worden deze door dit Castella sop. En zo gaat de droom van de huisvrouw, althans voor een deel in vervulling. 321-(oo INE EERSTE DONDERDAG van iedere maand zullen proeven met sirenes over het gehele Belgische grondgebied worden gedaan. De volgende signalen zullen worden uitgezonden: om 14.00 uur, einde alarm (continutoon)om 14.05 uur. alarms (huiltoon); om 14.10 uur. ein de-alarm (continu-toon). VOOR DE LOURDES-BEDEVAAKT. Met het draaien van de film: „Het Ave Maria van de Arbeidersjeugd" in het Kajottersgebouw in de Wil- helminastraat is nu ook in Vlissingen de tijd gekomen zich te bezinnen op de in Juli 1954 te houden bedevaart van en voor de Nederlandse jeugd naar Lourdes en te gaan sparen om het bedrag van f 200,bij elkaar te krijgen. Cor Kleisterlee, diocesaan bestuur-, der van de K.A.J. vertelde, dat op het ogenblik in Nederland door 5000 meisjes en jongens gespaard wordt om volgend jaar naar Lourdes te kunnen gaan. Dat deze bedevaart f 200,kost kwam volgens spreker hierdoor, dat er ook 300 zieken mee gaan, die niets betalen, terwijl mili tairen een korting krijgen van 30 procent. Hij hoopte dat ook uit Neder land volgend jaar 10.000 meisjes en jongens uit de werkende stand naar Lourdes zullen gaan en hij wekte de aanwezigen op te zorgen, dat er ook uit Vlissingen bij zouden zijn. Hierna werd de film getoond van de Lourdes-bedevaart van de Bel gische Arbeidersjeugd, van de 13000 meisjes en jongens, die naar Lourdes waren getrokken om tesamen met Maria te komen tot Jesus. Het is een film, die voor zich zelf spreekt en zij die verstek hebben laten gaan, zullen spijt, hebben dat zij deze ge legenheid om de film te zien, niet hebben aangegrepen. INBREKER OP HETERDAAD BETRAPT Een brigadier van. politie heeft de 46-jarige ongehuwde chauffeur W. op heterdaad betrapt, toen hij aan het inbreken was in het magazijn van de Vlissingse winkeliersvereniging W. een recidivist had voor een waarde van ƒ1500.— gestolen en in n auto ge laden met de bedoeling het in Rotter dam aan <je man te brengen. Hij is in gesloten -.i zal voor de officier van justitie worden geleid. 's-Heerenhoek HOOFDAKTE. Bij de te Utrecht gehouden examens slaagde de heer J. A. de Groene uit Ter- neuzen, thans onderwijzer te Utrecht, voor de hoofdakte onderwijzer, onder deel B. KLEERMAKERSGEZEL. Te Utrecht slaagde mej. A. J. de Groene uit Terneuzen voor het diploma gezel herenkleermakerij HOOFDAKTE A. Voor het examen hoofdakte A slaagde mej. M. de Boo uit Kwadendamme, on derwijzeres te Best (N.Br.) WASSERIJ TE EEDE. Door architect Buinooge werd aanbe steed het bouwen van een woonhuis met wasserij voor rekening van R. de Vreeze aan de Dorpsstraat. De uitslag is als volgt: 1 Th. Standaert-de Roover, Eede f 69840; 2 A. Standaetr en Zoon, f 69985; 3. Le Grand, Oostburg f 70700; 4 Fa. Daansen, Aardenburg f 70800; 5 V. Ver- straete. Hoofdplaat f 72000; 6 Fa. van de Poel, Terneuzen f 72950. De gunning werd aangehouden. K.A.J. LOURDES-BEDEVAART De eerste der landelijke bijeenkom sten, die in het kader der K.A.J. Lour des Bedevaart zijn georganiseerd, werd te 's-Heerenhoek gehoqden. De staf ysn. de. H^arjgjnse Diocesane Bond o.l.v. Aalmoezenier HuySoom was voor deze gelegenheid present, en de heren zijn zeker tevreden naar huis gegaan, gezien de deelname vsgv vele jongeren waarvoor deze dag was georganiseerd. Uit vrijwel alle parochies waren Ka- jotters en Kajotsters present De dag werd geopend met een open lucht H. Mis waaronder predicatie door de Diocesaan Aalmoezenier, 's Middags' werd door dezelfde Aal moezenier een inleiding gehouden. Zijn Eerwaarde schilderde zijn persoonlij ke ondervinding van de Lourdes-Be- devaartqn wei zo suggestief, dat alle aanwezigen geboeid weTden. Na de inleiding werd een film gedraaid van de bedevaart der 200.000 Vlaamse Ka jotsters in 1952 en hierna konden vra gen worden gesteld en mogelijkheden en moeilijkheden besproken om tot praktische resultaten te kunner. ko men. Tenslotte werd de zeer geslaag de bijeenkomst gesloten qoor een pro- j cessie en plechtig danklof. Yerseke Sas van Gent DRUK BEZOEK AAN HET ZWEMBAD. Ondanks het feit, dat het weer de laatste weken niet heeft meegewerkt, is het bezoek aan het zwembad zeer bevredigend te noemen. In de maand Juli had het bad 6925 betalende be zoekers, terwijl er thans sinds de opening in Mei 14617 personen de poorten zijn gepasseerd. HARMONIE KRIJGT UNIFORMEN Eind dezer maand eerste optreden. De Koninklijke Stedelijke Har monie zal niet lang meer in burger- costuum optreden. De onlangs met grote kracht gevoerde actie voor de financiering van de uniformen heeft tot resultaat geleid. Men is nu bezig de costuums te vervaardigen en het laat zich aanzien, dat binnen enkele weken iedere muzikant zijn fonkel nieuw uniform zal hebben. De uit monstering van de Hulsterse Harmo nie zal zeker een ware verrassing vormen. Het ligt in de bedoeling om eind dezer maand voor de eerste maal in uniform op te treden. Op 29 Augustus ontvangst Hulst de bevriende Har monie uit Lokeren en daags daarna wil men de Koninklijke Stedelijke Harmonie geüniformeerd laten „para deren". Op het programma staat ook nog een gezamenlijk concert, te geven door het Hulsterse gezelschap en dat uit Lokeren. Een machtige har monie van meer dan honderd muzi kanten zal dan verscheidene werken ten gehore brengen. StJansteen Uitstapje. Met de touring-car van de heer Aug. Maes maakten ver schillende K.A.-vrouwen een uit stapje naar Den Haag en Schevenin- gen. Verschillende bezienswaardig heden, ook onder weg, werden hezien. Terhole ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP De 76-jarige rustend-landbouwer H. Breyaert was tijdens het voorbije weekend diens zoon behulpzaam bij hef, binnenhalen van het hooi. bij welke werkzaamheden hij dusdanig van de wagen viel, dat hij met ont wrichte nekwervel en gesplinterd schouderblad in het ziekenhuis te Hulst moest worden opgenomen. Zondagochtend is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen over leden. Kuitaart KERMIS WAS SUCCES. De jaarlijkse kermis zit er weer op en zoals we dat in dit dorp ge woon zijn, was het aantal bezoekers weer zeer talrijk. Het zeer gevari eerde programma van volksspelen, dat door het buurtcomité was samen gesteld, viel bij ieder in de smaak, vooral bij de deelnemers, die hieraan nog lang prettige herinneringen zul len bewaren. Na afloop van de volksspelen werd het initiatief van de buurtvereniging overgenomen door „Vrijheid-Een- dracht" uit Lamswaarde, dat de avond vulde met gezellige muziek. Het feestcomité, dat in verband met de drukke werkzaamheden van de leden, dikwijls onder zeer moei lijke omstandigheden heeft moeten werken, mag dan ook op zeer goed geslaagde dagen terugzien. Een overzicht van de enorme verkeersdrukte aan de pont te Breskens REGELING VOOR PARKEREN Door B. en W. en, de politie wordt de mogelijkheid onderzocht in de Le pelstraat en Wijngaardstraat het par keren van auto's beter te regelen. Waarschijnlijk zal het hierop neer komen. dat voortaan slechts aan één kant van de straat geparkeerd mag worden. De Belgen zetten hun wagens nu overal neer, zodat soms geen door gang over blijft voor andere wagens. GOEDKEURING RAADSBESLUI TEN DOOR G.S. GEWEIGERD Door G.S. is geen toestemming ver leend voor gunning van de bouw van vier woningwet-woningen. Deze wa ren door de fa. J. Hopmans uit Goes ingeschreven voor ƒ41825.Dit was de enige inschrijver. De begrotingspost voor herstel en opbouw terrein rond de Herv. Kerk is door G.S. eveneens niet goedgekeurd. Dhr. Koster trok direct van leer te gen G.S. Het is een schandaal en de toestand ronq de kerk een chaos. Ver betering van Oude Torenstr. en par keerterrein Is zeer urgent. Na 13 jaar zijn we nog even ver als in '40 bij het bombardement. Reeds drie maal is deze post door G.S. geschrapt en nu is de maat vol. Hij stelde daarom voor in beroep te gaan bij de Kroon. De burgemeester wilde hiermee nog even wachten tot de financiële bij drage van 't rijk bekend is. Daar dit zeer binnenkort is, kunnen de leden zich hiermee verenigen. De heren Prins Koster en Sinke werden aangewezen om de rekening 1952 Burgerlijk Armbestuur na te zien, terwijl de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden weiden onderzocht en in orde bevonden. De aanvraag van Mieras-Paauwe voor grondhuur op het industrieter rein werq goedgekeurd. Aan de Molenpolder zal ƒ450.— be taald worden om een nieuw polder huisje te plaatsen. Het oude sta-in- de-weg voor de mosselwagens, die daar keren moesten, lag op een morgen vroeg in elkaar. De gemeente voelt zich verplicht schadevergoeding te betalen, daar reeds lang over afbre ken werd onderhandeld. Bij de rondvraag kwam de brand- -puit ter sprake B. en W. hadden wel iets op zicht maar qe inspectie keur de het systeem af. Men is nu bezig een ontwerp te maken voor trekker- manschappenwagen met afzonderlijke motor-pomp. Nadat de voorzitter de niet terugke rende leden Glerum, Sandee en Bu- teyn haq toegesproken, ging de raad over in geheime zitting. Behandeld werd: aankoop grond aan de Margriet- straat uitbreidings- en bouwplan Po len en de bouw van een nieuwe school. Koetcacht Groot internationaal Hengel- concours te Koewacht Zaterdag 15 Aug. organiseert de Koewachtse Hengelaarsvereniging een groot Internationaal hengelconcours op de viswateren „Het Grote Gat" en ,.De Konijnenputten". Niet minder dan 10 hengelaarsverenigingen zullen hieraan deelnemen. De prijzen zullen worden uitgereikt in café Art. Raes nabij de Kerk. L. VAN REMOORTERE KAMPIOEN Zaterdag werd de laatste competi tie viswedstrijd gehouden, voor het kampioenschap in de Koewachtse Hengelaarsvereniging. Kampioen werd dhr. Ludovicus van Remoortere. die een prachtige beker ontving, welke ge schonken was door dhr. P. Dierick, 2e werd dhr. Alphons van de Vloet. TWEE GOUDEN SCHUTTERS De Koewachtse handboogmaatschap pij ..Elk zijn recht" heeft dit Jaar twee gouden schutters. Het zijn de he ren Alphons de Smet en Jacobus van Acker, welke reeds 50 jaar deze edele sport beoefenen. Ter gelegenheid van de jubilarissen wordt door de Mij. Zaterdag a.s. een grote jubileumschie- ting gehouden. GROTE DRUKTE IN ONZE GEMEENTE Ten gevolge van het binnenhalen der vlasoogst, waar men momenteel mee bezig is, heerst er in onze ge meente een zeer grote drukte. Dag en nacht komen de vrachtauto's geladen met het goud gele vlas in onze ge meente aan. Dit seizoen betekent voor onze vlassers het drukste van het ge hele jaar. Retranchement AFSCHEID WETHOUDER WILLEMSEN In de, onder voorzitterschap van burgemeester Leenhouts gehouden, raadsvergadering, dankte deze wet houder Willemsen, die wegens gevor derde leeftijd niet in de Raad terug keert. Grote waardering had hij voor hetgeen de wethouder gedurende een reeks van jaren in het belang der ge meente heeft verricht. Hij bracht ook het raadslid De Hullu die eveneens niet terugkeert in de raad, dank voor de ondervonden sa menwerking. De geloofsbrieven van de tot lid van de Raad verklaarde leden werden onderzocht en in orde bevonden, zo dat tot hun toelating kon worden be sloten. Op voorst! van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming besloten tot wijziging van de verordening houdende een interimregeling ziekte kosten gemeentepersoneel 1953. Een verordening tot toekenning van een vacantie-toeslag aan het personeel der gemeente over 1953 werd vastgesteld zonder stemming. Overeenkomstig haar verzoek van 12 Juli 1953 werd zonder stemming besloten aan de Classicale Commissie Bijzondere Ker kelijke Gezinszorg der Ned. Herv. Kerk in West-Zeeuwsch Vlaanderen, een bijdrage van 14,12 te verlenen in het nadelig slot van de rekening over 1952. De verordening op de heffing en in vordering van begraafsrechten. welke tot 1 Jan. 1954 is goedgekeurd, werd zonder h.s. opnieuw vastgesteld. Afwijzend werd beschikt op de sub sidie-aanvragen van de centrale van Kath. Militaire Tehuizen en van de Bond van Mobilisatie-invaliden. Op voorstel van B. en W. werd besloten, op nader vast te stellen voorwaarden, medewerkng te verlenen tot ontbin- dinding van de huurovereenkomst met de Nederia Jeugdherberg Centrale. Moerbeke NIEUWE PASTOOR Door de bisschop van Gent werd als pastoor van onze grensparochie aangesteld de Z. E. heer J. de Valck, vroeger kapelaan te Zaffelaere. Binnenkort neutrale grens rechters De centrale organisatie van voet balscheidsrechters heeft in Hotel Noord-Brabant te Utrecht haar jaar vergadering gehouden onder voorzit terschap van de heer K. van der Meer. Het voorstel van de COVS om in het komende seizoen als proefneming bij de eerste klas-wedstrijden neutrale grensrechters aan te stellen, is door de KNVB gunstig ontvangen. Of het echter reeds in het nieuwe seizoen mogelijk zal zijn de proef te nemen, was nog niet zeker. Door een te geringe belangstelling voor het scheidsrechtersinternaat te Lunteren is dit internaat 1 Augustus niet geopend, zoals de bedoeling was geweest. De periodiek aftredende be stuursleden werden allen herkozen. In de plaats van de secretaris, de heer W. Jansen (Den Haag) die door ver andering van werkkring zijn functie moest neerleggen, werd de heer G. van Riemer (Den Haag) gekozen. Het voorstel van de afdeling Zaanstreek om voor de COVS een collectieve ongevallenverzekering af te sluiten, stuitte op te veel bezwaren om te worden aangenomen. De heer F. van Veen sprak de vergadering toe na mens de scheidsrechterscommissie van de KNVB. Scliieting te Kwadendamme Aan de door ADLM te Kwaden damme gehouden schieting werd deel genomen door 77 schutters van 17 so ciëteiten. Hoofdvogel; J. Rijk, van VZOS; le zijvogel: J. Verdonk van Concordia; 2e zijvogel: Jac. de Baar van Willem Teil; le bov kal: J. Ver donk van Concordia; 2e bovenkal: J. de Baar van Willem Teil; le onder- kal H. de Jonge van Zeelandia; 2e onderkal: P. Vermue van Jacoba van Beieren; le klep: W. de Jonge van ADLM; 2e klep; A. de Jonge Jzn. van Soranus: 3e klep; J. Vermeulen van St. Sebastiaan; 4e klep: J. Rijk van ADLM. Ringrijderij te Middelburg U)onderdag 20 Augustus zal op het Molenwater te Middelburg de Jaar lijkse grote ringrijderij worden gehou den. Deze ringrijderij zal een bijzon dere betekenis hebben, daar het 40 jaar geleden is, dat de Vereniging voor vreemdelingenverkeer deze ring- rijdersfeesten ging organiseren. De belangstelling voo dit jaarlijkse ring- rijdeTsfestijn wordt geregeld groter, zowel van de zijde der deelnemers als van die der toeschouwers. Ook dit jaar wordt op een zeer grote belang stelling gerekend. De deelnemers zijn steeds in Zeeuwse dracht gekleed. De Ronde van België voor onafhankelijken De vierde etappe van de Ronde van België 7 voor .onafhankelijken. van Gent naar Tienen, over 190 kilometer had,tot uitslag: 1 Ghidini (It.) 4 uur 59 min. 7 sec.; 2 Stynen (B.) z.t. Piet van Roon (Ned.) werd met een aantal andere renners ex aequo 27e geklasseerd in 5-00-32. In het algemeen klassement blijft Wyckstandt (B.) met 20-37-11 leider. Van Roon staat 54e met een totaaltijd van 21-09-14. Gentiel Saelens eerste te Temse Aan de grote prijs „Den Uil" te Temse namen 44 amateurs deel. De koers werd zeer hard betwist en ten slotte wist Gentiel Saelens uit Ste- kene het pleit in de spurt te winnen vóór A. Eloot, A. de Laet, M. van Aerde, G. Inghels, G. Sonck, J. de Roeck, G. Bosman. A. Bijl, W. Ver meulen (Clinge). F. Verbeek, J. de Kever (Kieldrecht) en K. Smet. De 125 k.m. werden afgelegd in 3 uur 10 min. en 5 sec. Twee nieuwe wereldrecords dames Tijdens de atletiekwedstrijden van het internationale sportfestival te Boekarest zijn twee wereldrecords verbeterd. Een Russische damesploeg bracht het wereldrecord 4x200 m. estafette omlaag met maar liefst 3-3 sec. Het team noteerde een tijd van 1 min, 3.4 sec. Het oude record stond op naam van een Russische en een Brit se districtsploeg met 1 min. 39.7 sec. Het tweede wereldrecord, dat werd verbeterd, was dat van de dames- vijfkamp. De Russin Alexandra Tchoudina behaalde een puntentotaal van 4.888 punten. Het oude record stond op naam van onze landgenote Fanny Blankers-Koen met 4410 p., sedert 15-16 Sept. 1951 te Amsterdam gemaakt. DE SPORTKRONIEK, het officiële orgaan van de K.N.V.B., heeft de competitie-indeling gepubliceerd van het district Zuid I. De indeling is vrijwel gelijk gebleven aan die van het vorige seizoen. Zij is aangevuld met gepromoveerde clubs en de zwakke broeders zijn verdwenen, maar onderlinge verschuivingen heb ben zich bijna niet voorgedaan. De indeling luidt nu: 3e KLAS B: Baardwijk, Concordia SVD, GUDOK, Heusden, Hieronymus St. Michielsgestel, OJC. RKDVC, RK TVV, RWB. Uno Animo, Zwaluw VFC. 3e KLAS C: BSC, DHV, Dongen, Hero, RKC, Roosendaal, SCO, VES '35. Virtus, WSC, WVO. Zierikzee. 3e KLAS D: Axel, Biervliet, Bres kens, Corn. Boys, Hulst, METO. Nieuw Borgvliet. ODIO, RCS, RKFC. Zee landia, De Zeeuwen. 4e KLAS D: DESO. GW, Haar steeg. HVCH. Nieuwkuik. Raamsdonk RKJVV, Vlijmense Boys, Wit Zwart. Zaltbommel. 4e KLAS E: Broekhoven. GSBW. Nevelo, Oisterwijk, Ons Vios, PCP. SVG, TAC, VOAB. Were Di. 4e KLAS F: Boeimeer. Breda, Gilze Groen Wit, Madese Boys. BSV, SAB. TVC. Veerse Boys, Zundert. 4e KLAS G: Burgh, Grenswachters Halsteren. HSC '28, Ierseke. Kaaise Boys, NSV. Robur, De Schutters, SC Gastel, Steenbergen. 4e KLAS H: Aardenburg, Clinge, EMM, Hontenisse, Koewacht. Luctor, Oostburg, Ria W, Sluiskil, Steen en IJzendijke. RES. le KLAS: BW 2, Eindhoven 2, Helmondia 2, LONGA 2, NAC 2, NOAD 2, PSV 2, Taxandrai 2, De Valk 2. Willem II 2. RES. 2e KLAS A: Brabantia 2. Eindhoven 2. Helmond 2, PSV 3, Oss '20, TOP 2 of De Spechten 2. De Valk 3. VELOC 2. Wilhelmina 2, Woensel 2. Zwaluw FVC 2. RES. 2e KLAS B: Alliance 2. Baro nie 2. BSC 2. BW 3, DOSKO 2, LONGA 3. NAC 3, NOAD 3. RBC 2, RKTVV 2. Roosendaal 2?. Willem 113. RES. 2e KLAS C: Axel 2. Breskens 2. Corn Boys 2. Goes 2, Middelburg 2 RCS 2. Terneuzen 2, Vlissingen 2, Zee landia 2. De Zeeuwen 2. RES. 3e KT,AS B: BW 4. Concor dia SVD 2. DESK 2. GW 2, Hiero nymus 2. St. Michielsgestel 2. ODC 2. OJC 2. RKC 2. TOP 2?, WSC 2. REP 3e KT.AS C: Hero 2. Tntcrnos 2 MOC '79 2. NAC 4 Rood Wit 2. Roosendaal 2?. SARTO 2, SET 2, TSC 2, Willem II 4, Zierikzee 2 ROTTERDAM. 10 Aug. Aanvoer ln to taal: vette koeien en ossen 1070. Gebruiks vee 977. Varkens 403. Vette koeien 270—280. 254—268, 220—238 varkens (levend gewicht) 200198194. Vette koeien aanvoer iets kleiner, han del kalm, niet prijshoudend; enkele pri ma's boven notering. Varkens (levend gewicht) aanvoer even minder, handel vlot, stijgende prijzen. ROTTERDAM, 10 Aug. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Voedergranen van de nieuwe oogst: Tarwe f 26, op vochtcon- ditie. Rogge f 21.5022.00: Zomergerst f 22.50—23 35; Wintergerst f 22.50—23.50: Haver f 23.5024.00. peulvruchten- tame lijke aanvoer, zeer flauwe stemming. Groene erwten f 44.0049.00; Schokkers 55.00—62.50. KAPELLE, 10 Aug. Exportvetling: Appelen: Perzikappel A 33.7034. BC 26.80—27.90, I grof 28, I fijn 26.40—26.80, II 16.30, K 18.20, fabriek 7.60—7.80; Yel low Transparant BC 38.80, I grof 40, II 23, Early Victoria I grof 15.3015.50, I fijn 16, II 5.10—6.10, K 10.40. fabriek 4.70 5, Codlin Keswick I grof 15.60, I fabriek 15.60. K 10.35: Peren Precose de Trevoux A 42.70, BC 24.40—25.50. I 20—23, II 14.30 —15.70, K 18, fabriek 7.90. N.H. Suiker peer I 10.30—10.50, II 6.70—6.80. Indus trieveiling: Dubbele Princessebonen I 35.20—38, II 34.70, afw. 21.90, Bramen 51.90 52.30, Pruimen: Reine Claude d'Ouillin I 8.60—7.90. afw. 3. gesch. 3.204.30, Czar pruimen II 6.206.30. Gewone veiling: Bramen 5268. Druiven 90149. Fram bozen 109, Abrikozen 7, Vijgen 59. Prui men: Ontario 1534, R Cl. d'Ouillin 9 25. Czar 11—26, Utility 11—33, Monsieur Hative 15—26. Dubb. Boerenwitte 7—20, Belle de Louvain 25; Appelen en peren: Yellow Transparant 28, Perzikappel 4 19, Pr. de Trevoux 730, N.H. Suiker peer 6—8*4. Br. Herenpeer 47Vi, Early Victoria 3—8, Melba 8—21, Groenten Aardappelen 813. Uien 34, Savoye- kool 15—17, Andijvie 10—13, Snijbonen 46—52. Tomaten 2442, Bloemkool 15 55, Kropsla 5' -Augurken 1587, Komkommers 811. GOES, 10 Aug. Exportveiling: Perzik appel A 33.20—33.50. BC 26.40—26.50, I gr. 29, I 25, II 15.80—15.90, Early Victoria I grof 14. 1 15.60—15.70, 11 5.40; Melba C 18, 1 23.35. II 22.70; Precose de Trevoux A 3642.60, BC 23.50—31.20, I grof 29, I 25, 11 15.20—31.20, Dubbele Princessebo nen A2 32, Afw. 24.60; Verpakt fruit: Czarpruimen A 18. Washington A 24. Gewone veiling: Perzikappel K 18, F 8 9. Early Victoria K 10, F 4. Bruine Herenpeer K 10, F 8, N.H. Suikerpeer I 9—12. 11 48; Perziken 1429. Druiven 160180, Bramen 50.4057, Czarpruimen I 11—22, I 6—8, grof 14—16, F 5—14; On tario I 14—30, 11 14—18, grof 18—20, F 5—14, Washington I 14—22, 11 9—15, grof 1219. Groenten: Komkommers Al 15 20. BI 14—17, Kropsla A2 9—11. BI 8—9, Bloemkool Al 6172, A2 3857, afw. 18 —45. Tomaten A 4650, B 45—46, C 39 40. Dubbele Princessebonen 1637, Stok- snijbonen 16—47. Wagenaars 7, Pronk- bonen 23. Eerstelingen 11, Bintjes 1113 idem bonken 13, Groene Saveyekool 10 14. Rode kool 813, Uien 4. Rabarber 4, Augurken I 106. II 8. 111 39, Postelein 1631, Waspeen 16, Kroten 6—8, Worte len 13—14. WATERSTANDEN Mannheim 37? '-5., ricr 1?8 (—1), Koblenz 258 3), Kculer 238 (-10), Ruhrort 456 (—12, Lobitn iU67 ,—12). Nij megen 850 (—11), Arnhem 849 (—11), Eefde 367 7), Deventer 269 6). Na men La Plante 131 (onveranderd), Borg haren 3896 (—58), Belfeld-beneden 1088 (4-8), Grave-beneden 457 (+11). HULST. Bioscoopgebouw, 8 uur: £'^m- stad. TERNEUZEN. Luxor. 8 uur: Het licht scheen in de duisternis. SAS VAN GENT. Olympia-theater, 8 uur: Drie van de Tankstelle. VLISSINGEN. KAB-gebouw Beursstr. 3, 8 uur: Repetitie toneelvereniging Vriendenkring. AXEL. Centrum, 8 uur: De gouden poort. TERNEUZEN. Luxor. 8 uur: Het licht scheen in de duisternis. OOSTBURG. Ledel, 8 uur: De gouden poort. SAS VAN GENT. Olympia-theater. 8 uur: Drie van de Tankstelle. NIEUW-NAMEN. Monsterschieting op de staande .wip hij A. Bogaert om 3 uur. SIGAREN - SI| DORPSSTRA/ Bespa boot via R Philip v. Klei Vraagt geheel FORD TA De nieuwe uitmoi omvat o.m. 1 Stuurwiel, bedi ivoorkleur. 2 Shoekproof aut S Heldere interie 4 Bekleding at of duurzaam kt 5 Stevige verehro 6 Decoratief moto Vraag vrlibllj TAUNUS CONSUL TAUNUS ZEPHYR Off. Ford-Deal Breskens, Tel. 32 UERRUKT - r r I t Gedipl. Naain handelaa: Reparatie- en Sljjp-inricht O r a n j e p 1 Bresken Tel. 80

de Stem | 1953 | | pagina 2