BRAM HEEREN groot triomfator te DINTELOORD Limburgse duif wint le prijs Dax Waakzaamheid parool in Rijen Na twintig jaar iveer een ronde sf canning bleef er tot het einde toe in PIJNLIJKE ATHLETIEK NEDERLAAG Nieuw wereldrecord estafette Yan de Brekel won Omloop der Kempen Veertien gewonden Tweejarige deed het met 90 km. per uur 3 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 3 STOOP WON BIJ NIEUWELINGEN TERNEUZEN Maar magistrale zege van v. d. Zande Amateurploeg voor de Ronde van Kroatië DE PLOEG VOOR DE WERELDKAM PIOENSCHAPPEN r-> Wegkampioenen in het buitenland SPORT IN 'T KORT EXAMENS PIET DE JONGH onderscheidde zich Witte raafzat plotseling op de eiers.... Baas op vacantie de P. JVINTELOORD heeft, na meer dan twintig jaar weer eens een wie lerkoers beleefd. Drie uur lang heb ben Zaterdagmiddag meer dan 50 amateurs een wedstrijd gestreden, zo als men maar zelden in de amateurs wereld te zien krijgt. Het dreunde van de spanning, die tot uitdrukking kwam in voortdurende aanmoedigin gen van het zeer talrijke publiek. Het was Bram Heeren die, na bijna de gehele koers in het brandpunt van de strijd te hebben gezeten, in machti ge fraaie stijl als eerste over de eindstreep flitste, onmiddellijk ge volgd door van de Zande uit Halste ren die zijn krachtsinspanning bij een laatste ontvluchting, met een tweede plaats beloond zag. Het was best weertje, toen om 3 uur Zaterdagmiddag de amateurs zich achter de witte lijn schaarden, om het door duizenden wielersport liefhebbers omzoomde parcours van 1600 meter, zeventig maal te gaan afleggen. Het is een wedstrijd ge worden om nooit te vergeten. Onop houdelijk is er gevochten en met recht kan de winnaar met trots op deze ronde terug zien. omdat door het zware gevecht hoge eisen aan de deelnemers werden gesteld. Gedurende de eerste tien rondjes zochten de renners hun „zit" en hun positie en toen die gevonden waren, vond de eerste ontsnapping plaats, v. Osta. Roovrs, Verstraeten en Drie sen gingen er vandoor in een gewel dig tempo. Was deze eerste ontsnap ping gevaarlijk? Men was nauwelijks op stap en het bleek een geweldige toer te zijn de voorsprong te behou den. FELLE ACHTERVOLGING pakken had. Het peloton was met meegekomen en dus lag de zege voor een van beiden voor het grijpen. Met een brede lach van een groot triomfator op het gelaat, snelde Bram Heeren op de finish aan, ge volgd door v. d. Zande, die niet meer in staat was er „nog iets aan te doen" omdat hij te veel energie had verspild bij de ontsnapping. De uitslag luidt: 1 A. Heeren, St. Willebrord, tijd 2 u. 57 min. 34 sec. over 110 km.; 2 C. v. d. Zande. Hal steren, zelfde tijd; 3 H. Glerum. St. Willebrord, op 17 sec.; 4 Jac. Looyen, Steenbergen; 5 P. Maas. Pindorp; 6 C. Keepers. Roosendaal; 7 P. Muil wijk. Rotterdam; 8 A. Geluk, Rotter dam; 9 J. Driesen, Terheijden en 10 Gommer v. Geel. Deurne. DE NIEUWELINGEN MA 20 ronden liet Heeren zich voor het eerst op het voorste plan zien. Samen met Schrauwen 'uit Os- sendrecht wist hij een 25-tal seconaen uit te lopen. Toen roerde het pelo ton zich, aangevoerd door de Breda- naar Konings en de man uit Steen bergen Jac. Loyen. Tien ronden duur de het alvorens men de snode vluch ters te pakken had. De moedige Looy en kreeg tegenslag. Zijn oandje gaf de geest. Toch presteerde hij het in de grote groep te blijven, van fiets te wisselen, en later met zijn gerepa reerde eigen karretje zonder verlies de wedstrijd voort te zetten. VERGEEFS r\E nieuwelingen hebben in Dintel- oord ook een stevig partijtje fiet sen ten beste gegeven. Winnaar van de koers over 55 km. werd J. Stoop uit Zevenbergen, die in de laatste honderd meter een kleine voorsprong wist te nemen op zijn twee concur renten, die tezamen met hem. drie ronden voor het einde uit het peloton wisten weg te lopen. Uitslag: 1 J Stoop, Zevenbergen; 2 W. de Wit. Leur; 3 J. de Berger, Bergen op Zoom; 4 C. Schijvenaars, Oud-Gastel; 5 L. v. d. Pluym. Dus- sen; 6 P. v d. Avoird, Oosterhout; 7 W. Danen. Oud-Gastel; 8 P. Rijnvos. Standdaarbuiten; 9 J. Huerter, Raamsdonksveer; 10 A. Wuyts, Kruis land. (Advertentie) ERUIME tijd loerden diverse ren ners op een kans om weg te springen, maar de wederzijdse bewa king was te scherp. Even was Piet de Bruyn los. maar ook deze krachtfi guur werd tot de orde geroepen. Plot seling kwam er weer licht tussen een tweetal renners en het peloton. Het waren weer Heeren en Schrauwen, die energiek over hun stuur gebogen, een ontsnapping waagden. Ook nu ging het feest niet door. Ditmaal was het Borremans uit Hoogerheide die de twee hazewinden in het peloton terug riep. Nauwelijks zat men weer bij elkaar of daar schoot de Ettenaar v. Beers weg. Met ruim dertig k.m. voor de boeg deed hij een vermetele poging om de lauwerkrans te grijpen. Zijn voorsprong groeide zienderogen. 37 Seconden wist deze moedige knaap uit te lopen. In het zicht van de ha ven, 15 km. voor de finish, werd hij een prooi van het peloton', dat met p\E Iandenwedstrijd JBelgië-Neder- land is met 250 punten tegen 164 door België gewonnen. Deze pijnlijke nederlaag wordt hoofdzakelijk gewe ten aan een zekere laksheid, die de Nederlandse athleten de laatste tijd dwars sehijnt te zitten. Da het ook anders kan. heeft Ja nus van der Zande. de altijd strijd lustige uit Halsteren, laten zien. Hij, allerminst een baanloper, aangewezen voor de tien kilometer, start, loopt, trekt zich niet aan van gevestigde repuaties van Belgische kilometer- en baanspecialisten en behaalt een magistrale overwinning. „Vecht- Janus" van der Zande nam op die tienduizend meter in het begin een tijdje de kop, maar vond het daarna verstandiger om de Belgen Roels Le- blond en van Driessche voorop te la ten gaan. Na 5 kilometer kwam er enige tekening in de strijd, toen de Olympia-man in gezelschap van Roels en Leblond van de overige deelne mers geleidelijk aan wegliep en met de twee Belgen het duel voortzette. Leblond kon het op een gegeven ogenblik ook niet meer bijbenen en moest lossen. In de laatste twee kilo meter trachtte Roels zijn rivaal met kore tussensprints kwijt te raken. Een tactiek, die hem tenslotte duur te staan kwam. Want die demarraegs bleken zijn krachten te hebben ge sloopt. Op het ogenblik, dat iedereen cacht, dat het gevecht om de zege in volle hevigheid zou ontbranden 300 meter waren beiden nog van de eindstreep verwijderd stortte Roels ineen. Janus finishte met een glim lach op zijn gelaat in 32 min. 33.2 sec. Het sympathieke bakkertje uit Halsteren zorgde daarmede voor de derde Nederlandse overwinning. Ook Piet de Bruyn van de partij De Nederlandse amateurploeg. welke deelneemt aan de Ronde van Kroatië en Joogo-Slavië, is als volgt samen gesteld: Flor van der Weijden (Maastricht); Henk Smeets ((Ritthem); Keulers (Geleen); Piet de Bruijn (Roosendaal) en Jan Plantaz (Eindhoven.) Deze Ronde wordt verreden van 8 t.m. 16 Aug. Na de^3e etappe is er een rustdag. Als chef d'quipe gaat Willy Corstjens mee. Woensdag a.s. vertrekken de renners. Cantineau aangezocht Gijs Pauw kan in ieder geval niet naar Lugano gaan voor de wereldkampioenschappen op de weg voor amateurs. In de plaats van Pauw is door de K.N.W.U. ingeschreven Cantineau uit Bre da. Verder zijn als reserves voor de sprint voor amateurs aan de organisatoren alsnog opgegeven Mahn (Amsterdam) en Canti neau (Breda). De mogelijkheid is groot, dat in het nummer professional ach tervolging van de Kamp zal uit komen. Sportvliegersrallye te Soesterberg Als onderdeel van het 40-jarig be staan van de Luchtmacht is Zondag op Neerlands oudste vliegveld een Benelux Rallye gehouden. De wedstrijd eiste een te vliegen traject, waarop enkele kruisen waren uitgelegd en een op de vliegbasis Soesterberg te maken doellanding, waarbij geen gebruik mocht worden gemaakt van de motor. Het bleek, dat de eerste prijs was gewonnen door Nederland met 308 strafpunten België kreeg de tweede prijs met 591 strafpunten en het ge mengde team de derde prijs met 985 strafpunten. Waterpolo in Breskens Zaterdagmiddag werden door de zwem- en poloclub Scheldestroom te Breskens polowedstrijden georgani seerd. Bij de heren werd in twee afdelingen gespeeld en bij de dames werd een vriendschappelijke wed strijd gespeeld. De uitslag in afdeling I was: Bruinvis 2Luctor 1 05; SZV 1—Zeehond 1 0—2; Luctor 1—Zee hond 1 17. De uitslag in afdeling 2 luidde: Scheldestroom 1—Scheldestroom 2 4-1 Scheldestroom 2—Luctor 2 0—7; Luc tor 2Scheldestroom 2 12. De vriendschappelijke dameswed strijd tussen SVZ 1 en Luctor 1 ein digde in een gelijk spel 1—1. Heeren won in België De West-Brabantse veteranen .heb ben zich weer onderscheiden. Thans in een wielerwedstrijd over 75 k.m., die in Loenhout in België werd ver reden. De uitslag: 1 Chr. Heeren, Sprundel, winnaar van de beker; 2 van Hooydonk. Zun- dert; 3 P. Vriens, Breda; 4 Hannes (B.; 5 W. van der Kloot, St. Wille brord. Wielerverrassingen bij de vleet Te Solingen werd het Duitse kam pioenschap op de weg uitgeschreven, dat gewonnen werd door Heinz Mul ler die een tijd noteerde van 5 uur 57 min. en 41 sec. over 180 km. Preis- keit werd tweede op één lengte en Pfannenmueller bezette de derde plaats met 5 lengten achterstand, I I BP,.M Frits Schaer werd Zwitsers kam- angstaanjagende snelheid kwam na- pioen op de "E, welke wedstrijd te dersnellen. GESLAAGDE AANVAL FN toen kwam van der Zande. Hij demarreerde zo snel, dat nie mand bij machte was zijn wieltje te houden. Dit was zijn grote kans. Hij had echter niet gerekend op Heeren. die de man uit Halsteren spoedig te (Advertentie) 1 Morges werd gehouden De afstand bedroeg 237 km. Schaer sloeg Huber met een half wiel in de tijd van 6 uur 56 min. 42 sec. Lanfranchi werd der de in 6 uur 57 min. en Perdi Kübler bezette de vierde plaats in 6 uur 59 min. en 33 sec. Het kampioenschap van Luxem burg, uitgeschreven over 178 km. werd gewonnen door Ernzer, die een tijd noteerde van 5 uur 15 min. en 21 sec. Nummer twee. Diederich. deed er bij na 5 min. langer over en noteerde 5 uur 20 min. en 12 sec. Gaul werd der de in dezelfde tijd. Kirchen staakte de strijd. Carrera behoudt wereldtitel libre De Argentijn Leopold Carrera heeft de wereldtitel biljarten libre behou den door in de laatste partij de Spanjaard Domingo te slaan. De eindstand luidt: 1 en wereld kampioen Carrera (Arg.) 16 p.; 2 Domingo (Sp.) 13 p.; 3 van Hassel (B.) 13 p.; 4 Spielmann (Did.) 8 p.; 5 Bu- tron (Sp.) 6 p.; 6 Nussberger (Zwits.) 6 p.; 7 Pinto (Port.) 4 p.; 8 Gribaud (Fr.) 4 p.; 9 Iglesias (Chili) 2 p. Na de fene atlaque van La Grauw, Mchagnoul en Rusman is het veld in de Ronde van Rijen gehergroepeerd. Maar de „groten" blijven waakzaam. Een moment uit de spannende wieler koers, waar de kleine Sonnemans een - verrassende zege boekte. Yan Est tweede te Aalst Te Aalst werd een wegwedstrijd voor professionals gehouden over een afstand van 120 k.m. De Belg Rosseel won in 3 uur 2 min. vóór onze landgenoot van Est, die op drie lengten tweede werd. De Belgen Keteleer, Rijckaert en van denBroeck eindigden resp. op de derde, vierde en vijfde plaats. Te Duisburg werd een stayers wedstrijd gehouden tussen een Duit se en een Nederlandse ploeg. Brtner. Zims en Bolten. die het Duitse team vormden, sloegen de Nederlandse ploeg, bestaande uit Kunst, Staaken- burg en van der Kamp. met 28 tegen 16 punten. Een Britse ploeg is er tijdens de landen-athletiekwedstrijd Groot- BrittanniëFrankrijk in het White City Stadion te Londen in geslaagd het wereldrecord op de 4 x l mijl es tafette te verbeteren. De Britten no teerden 16 min. 41 sec, en bleven daarmee 1.8 onder he oude record. De Eindhovense eerste klasser P.S.V. verloor te Graz met 63 (rust 42) van de Oostenrijkse eerste klasser Sturm Graz. Er waren 3500 toeschouwers aanwezig. De doelpun ten voor P.S.V. werden gemaakt door Brusselers (2) en Dillen. Arie van Vliet heeft Zondagmid dag de Grote Prijs van Kopenhagen voor beroepssprinters gewonnen, voor Jan Derksen en de Australiëer Syd ney Patterson. Van de 163 amateurs, die te Val- kenswaard voor de Omloop der Kem pen, een wegwedstrijd over 199 k.m., aan de start waren verschenen, heb ben er 33 de finish bereikt. Winnaar werd de Limburger Piet van de Bre kel in 4 uur 52 min. 2 sec., Wolfs uit Vlijmen veroverde een fraaie tweede plaats. De Madcnaar Piet de Jongh domi neerde echter. Hij was de enige, die voorsprong durfde nemen en zonder de indirecte hulp, die zijn rivalen kregen, (zelfs van officials) zou hij de zegepalm zeker hebben veroverd. Halverwege de wedstrijd, toen het peloton aanzienlijk was uitgedund, kwam er pas tekening in het verloop van de strijd. Een groepje van acht renners had zich van de hoofdmacht losgemaakt. Bij Luijkgestel werkte de Jongh. die bij dc koplopers behoorde, zich los en spoedig won hij 500 meter. Met nog ruim 10 k.m. voor do boeg trok een groep auto's, waarin jury leden en officials zaten, naar voren. De zeven overgebleven renners van de kopgroep werden in het kielzog van de auto's meegetrokken, met het gevolg, dat de door de Jongh gewon nen voorsprong teloor ging en allen weer bij elkaar lagen. In de sprint toonde van den Brekel zich de sterk ste. PIET DE JONGH ....sterk coureur, zwakke leiding... De uitslag luidde: 1 van den Brekel (Echt) 4 uur 52 min. 2 sec.; 2 Wolfs (Vlijmen) z.t.; 3 van 't Hof (Sassen- heim), z.t.; 4 Koone (Eindhoven) z.t.; 5 Cantineau (Breda) z.t.; 6 Snijders (Halfweg) z.t.; 7 de Jongh (Made) z.t.; 8 Cuyten (Mierlo) z.t.; op 4 min. 55 sec.: 9 Peters (Haarlem); 10 Post (Nieuw Vennep.) In het White City Stadion te Londen hebben vier Engelse lopers Zater dag een nieuw wereldrecord estafette over de Mijl gevestigd. Van links naar rechts: Chataway, Seaman, Bannister en Nankeville, die de afstand liepen in de tijd van 16 minuten en 41 seconden. Het oude record stond op naam van Zweden en was 16 minuten 42.8 seconde. De wedstrijd was een onderdeel van een tweedaagse Engels-Franse ontmoeting. Botsing bij Hardertvijk QP DE Rijksstraatweg te Hierden bij Harderwijk is een ernstig auto ongeluk gebeurd. Veertien personen werden gewond, waarvan zes ernstig. De heer S. Koetsier uit Monniken dam, die per auto met echtgenote en vijf kinderen in de richting Harder wijk reed, ontmoette een boerenwa gen met paard, waarachter twee auto's kwamen. Plotseling passeerde een van deze auto's de bespanning, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Bei de auto's werden geheel vernield. De heer Koetsier, alsmede vijf kinderen werden ernstig gewond. Mevrouw Koetsier werd licht gewond. Ook de inzittenden van de andere auto, die bestuurd werd door de heer J. uit Elburg, werden allen ge wond, doch niet ernstig. als besluit v J ,natlonaal concours van Dax (980 k.m. van Breda), gen onder ideale Je met de oude duiven> werd dit Jaar vervlo- fn»ezet uit ali. 0 and'Bheden- Er waren ongeveer 4500 duiven uur te Dax aan de voet Npder,and' z« werden Vrijdagmorgen te 10 werd een tweeiatieeJe^ch3? .fyreneeen in vrijheid gesteld. Winnares wera een tweejarige geschulpte duivin uit Heer (L.) IWIEN LOST de duiven op een z.g. V1 „overnachtvlucht" niet bijv. 's morg sente 6 uur. In dat geval bestaat de mogelijkheid dat duiven uit de „kortvlucht" (Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Limburg enz.) nog op de avond van dezelfde dag hun hok bereiken, terwijl de duiven die verder het land in moeten, door de invallende duister nis worden gedwongen, een beschut plekje te zoeken voor de nacht. Aan dat buitenslapen is een zeker risico verbonden, dat men, omdat hst voor deelnemers uit de overvlucht nu een maal onvermijdelijk is, billijkheids halve ook de vogels uit de kortvlucht niet mag besparen. Het konvoiji werd daarom, wind kracht en windrichting in ogenschouw genomen, te 10 uur gelost en niemand kon redelijkerwijs verwachten dat er bij deze late lossing 's avonds duiven door zouden komen. Maar het onver wachte gebeurde! Evenals op het in ternationaal concours van San Sebas- ttian, gegeven te Brussel op 25 Juli j.l., zette één enkele duif door. Was het op die gedenkwaardige Spanje- vlucht, de fenomenale „Stier" van meester Andr Van Bruaene te Lauwe (bij Kortrijk) geweest, die, na ander half uur in het donker te hebben doorgevlogen, te 22.25 de thuishaven wiste te bereiken een prestatie die in de duivenwereld op één lijn wordt gesteld met de tienduizend meter van Zatopek of het uurrecord van Coppi op deze Dax is het de 2-jarige ge schulpte duivin van de liefhebber H. Hogenboom Raadhuisplein 25 te Heer (bij Maastricht), die te 23.30 bij toe val op het hok gevonden 'werd. Daar, onder normale omstandighe den van weer wind, alleen de „witte raven" onder de duiven in volslagen duisternis doorvliegen (de duif is een typische dagvogel, die in het donker zeer slecht ziet), wordt in Lfmburg al gemeen aangenomen dat deze crack duif, die als jaarduif o.a. de le prijs won op Orleans, reeds te ongeveer 21 uur moet zijn gearriveerd. De heer Hogeboom zelf, die aannemer is, was juist met vacantie. even kijken,... VERZORGER, Joseph Petrus Darding, had nog tot half negen zitten wachten, terwijl buiten de re gen in stromen neerplensde. Daarna maakte hij aanstalten de jonge dui ven te gaan inkorven voor een oefen- vluchtje even over de grens. Dat moest gebeur enin Gronsveld en om dat de baas nooit wil hebben dat Sjef dat 's Zaterdagsavonds met slecht weer op de fiets doet, had hij een vriend gevraagd hem er even per auto naar toe te brengen. In het inkorflo- kaal wordt doorgaans nog een boom opgezet over de„soort" en een partijtje biljart gespeeld en onder deze bedrij ven was de bui over en half twaalf eer Darding, mev zijn lege duiven- mand en zijn cons'ateur weer terug was in Heer. Voor alle zekerheid, ge kunt ten slotte niet weten, ging h(j nog even kijken op het hok.... waarbij hij tot zijn grote verrassing zijn eerstafgege- ven duif op de (aangepikte) eiers vond zitten. Zij heeft een snelheid aangehouden van bijna 90 k.m. per uur, iets meer nog zelfs dan d« „duif van het jaar", de fameuze „Stier" van Van Bruaene', die in éné ruk uit Spanje kwam en wiens baas hem opwachtte met felle schijnwerpers! DE EERSTE 25 MIDDENSTANDSEXAMEN MIDDELBURG Op het te Middelburg gehouden Middenstandsexamen voor Zeeland slaagden de volgende personen: M. de Muynck, B. Nieuwenhuijse, F. Nieuwenhuijse, L. Nieuwenhuijse, allen te Borssele, B. J. Nieuwenhuijse en L. Steketee, Yerseke, B. de Nooijer, G. Polderman en T. Theune, allen te Vlissingen, J. de Nooyer te Arnemuiden, C. van Oevelen, M. van Ouwerkerk, A. Steutel, J. Sturm, en mej. J. Ligthart, Schenk allen te Mid delburg, J. Paauwe, Heinkenszand, P. Polfliet en J. Schrieks, beiden te 's Heerenhoek, J. de Potter, Koude- kerke, W. v. d. Putte, J. van de San- de, beiden Breskens, J. v. d. Repe, mej. W. Reynierse, H. Schout, C. J. Sinke en mej. P. Traas, allen te Baar land, mej. M. Risseeuw, Groede, mej. J. Roelse en P. Roelse, beiden West- kapelle, H. Roeting, A. Sturm en F. Sturm, allen Veere, J. Sanderse te Grijpskerke, J. Schipper, C. Stave- nuiter, J, Steendam, allen te Goes, F. Schijf, Ovezande, J, v. Strien, Wol- faartsdijk, J. Traas, Ellewoutsdijk, L. Tramper, 's Gravenpolder, en J, Janse Kapelle. GEDIPLOMEERDEN GOESE AMBACHTSSCHOOL Afdeling Timmeren: A. Allemekin- ders, te 's Gravenpolder, C. Almekin- ders te 's Gravenpolder, A. v. d. Berg te 's Heer Arendskerke, B. Bos te 's- Heerenhoek, J. Brouwer te Kapelle, J. Bruël te Goes, P. v. Campen te Hans- weert, L. Dominicus te Kruiningen, M. van Hekken te Oudelande, P. v. d. Hoek te Goes, C. Hubregtse te 's Gra venpolder, J. Jansen te Kattendijke, C. Kleunen te Kattendijke, A. de Kok te Nieuwdorp, W. Kole te Hansweert, J. v. d. Kreeke te Kapelle, P. Leys te Schore, C. v. d. Linde te Kloetinge, A. v. d. Maale te 's Heer Arendskerke P. Melis te Borssele, J. Mieras te Goes, C. Minderhoud te Nieuwdorp, H. v. d. Post te Goes, C. de Schipper te Kapelle, J. Smallegange, te Kort- gene, P. Smolders te Goes, W. Verlin de te Goes, A. Vermeule te Ovezande, A. v. d. Walle te Kloetinge, B. West' strate te Kattendijke, M. Wondergem te Kruiningen, W. Wondergem te Goes en M. Zuydwegt te Wemeldinge. Afdeling electrotechniek: A. de Boe te Kattendijke, V. de Bruyn te Kloe tinge, A. de Dreu te Goes, W. Heyli- gers te Goes, J. Huige te 's Heeren hoek, S. van Iwaarden te Krabben- dijke, M. Karelse te Heinkenszand, J. Kerkhove te Wemeldinge, J. de Kos ter te Heinkenszand, G. Moorman te Wemeldinge, J. Nortier te Ellewouts dijk, P. Naas te Lewedorp, A. de Regt te Wolfaartsdijk, E. Thoden van Vel- zen te Vlissingen, J. Walhout, te Walhout te Borssele, P. Zandee te Goes en W. v. d. Zweden te Goes. Afdeling smeden-bankwerken. C. v. Benthem te Goes, M. Boon te Goes, D. de Bruyn te Lewedorp, C. Cappon te Heinkenszand, J. de Dreu te Goes, C. v. d. Dries te Nieuwdorp, P. Duyn- houwer te Goes, T. Dijkstra te Wol faartsdijk, J. v. Eykeren te Hans- weert, J. Geys te Kwadendamme, J. Hoekman te Biezelinge, T. Hoek van Dijke te Hoedekenskerke, J. de Hoo ge te Hansweert, J. v. Iwaarden te Wolfaartsdijk, J. Jansen te Kruinin gen, C. Kant te Kapelle, D. de Klerk te 's Gravenpolder. P. Koens te Drie wegen, A. Kole te Ierseke, A. Kooman te Ierseke, J. Krijger te Borssele, J. Lambertus te Goes, M. Lambrechtse te Kats, J. Lokerse, te 's Gravenpol der, J. Menheere te Lewedorp, J. Murre te Nisse, L. Nieuwdorp te Goes, J. Nieuwenhuijze te Oudelande, H. van Noorden te Ierseke, M. Phi- lippi te 's Heer Arendskerke, J. M. Platschorre te Ellewoutsdijk, M. van 's ZATERDAGSMORGENS begonnen de telefonische meldingen al vroeg. Onder het nodige voorbehoud volgen hieronder de grote kansheb bers naar de eerste 25 prijzen natio naal: Hogenboom te Heer (seriel Vrijdagavond 23.30, Van den Bogaard te Helmond, Zaterdagmorgen 6.05, Botermans te Dongen 6.20, Schuiven te Susteren 5.58, Bakers te Eindhoven 6,45, Verheijen te Wychem 7.50, Dierckx te Maastricht 6.45, Dekkers te Eindhoven 7.15, Gorissen te Helmond 7.30, Titulaer te Blerick 7.50, Van Wanrooy te Broekhuizenvorst 8.01, Van der Horst (Joh.) te Breda 7.17, Schrauwen te Rucphen 7.12, Jonkers te Halsteren 7.10, Crezee te Klundert 7.45, De Krom te Vught 8.10, Van Has sel te Wernhout 7.27 en 8.15 (serie II), Konings te St. Willebrord 7.44, Jas pers te Roosendaal 7.45, Perteijs te Breda 7.56, Bernaards te Halsteren 7.40, Steijlen te Tilburg 8.05, Peters te Steenbergen 7.52 enz. Tussen 8 en 9 uur vallen er meer dan honderd dui ven. Benoorden de rivieren zijn de eerste meldingen binnen gekomen van Schoots te Tiel 9.01 en van Adrichem te Naaldwijk 8.58. In tegenstelling tot St. Vincent heeft het concours zonder dat van een waaivlucht moet worden gesproken, een uiterst vlot verloop gehad. Allemaal goeie, d. br. Poelje te Ierseke, J. de Roo, Schore, J. Schaier te Goes, J. Schouwenaar te Wilhelminadorp, J. Staal te Ierseke, M. Traas te 's Heer Arendskerke, D. Vahlenkamp te Goes, H. Verburg te Kloetinge, W. Vermont te Goes, A. v. d. Vliet te Wolfaartsdijk, P. v. d. Vliet te Hansweert, J. Voois te Goes, P. de Waal te Colijnsplaat, A. Wesdorp te Hansweert, J. Willemse te Kapelle, G. de Witte te Goes, D. Wouterse te Kwadendamme, en A. Zweedijk te Hoedekenskerke. Afdeling Schilderen; J. Bruggeman te Goes, J. Paardekooper te Borssele, A. Schipper te Ierseke, en G. Verhoe ven te Goes. Afdeling brood-banketbakken: P. v. Anrooy te Goes, J. Bakker te Oude lande, P. Bek te Heinkenszand, H. Bisschop te Goes, A. de Groote te Hoek, J. Meulblok te Kwadendamme, H. Polfliet te Goes, J. Priem te Hein kenszand, M. Raes te 's Heerenhoek, M. de Regt te Borssele en J. Steketee te Goes. Kopklasse autotechniek: Th. Bickel- meyér te Goes, A. Boonman te 'e- Heerenhoek, Th. van Duin te Goes, J. v. d. Guchte te Lewedorp, F. de Jonge te 's Heer Arendskerke, M. A. Knuit te Heinkenszand, M. Muller te Goes, J. Nieuwenhuyze te Ierseke, G. de Nood te Ierseke, J. Priester te 's- Heer Arendskerke, J. Sinke te Ier seke, F. Veerhoek te Wolfaartsdijk, J, Verhage, te Wolfaartsdijk en C. Ze- gers t'e Kapelle. Kopklasse landbouwwerktuigenher- stellen: P. Clarisse, te Gravenpolder, A. Dommisse te Kapelle, C. v. d. Driea te Lewedorp, L. Huissoon te 's Gra venpolder, D. Lindenbergh te Wemel dinge, A. Steenbakker te Baarland, en C. Steyn te Hoedekenskerke. Kopklasse metselen: N. v. Antwer pen te Nieuwdorp, C. Dalebout te Kloetinge, J. Griep te Hansweert, J. v. Kerckhoven te Kloosterzande, J. Kopmels te 's Gravenpolder, D. de Korte te Heinkenszand, A. Lemmers te Heinkenszand, W. de Leeuw te Wolfaartsdijk, A. Moelker te Goes, J. Paardekoper te Borssele, P. Schrijver te Goes, M. v. 't Veer te Goes, F. Ver- bart te Lewedorp. MACHINISTENSCHOOL I MIDDELBURG Voor het schooldiploma zijn ge slaagd: P. Adriaansen, Terneuzen, C. Boo gaard, Aagtekerke, W. Boussen te ÏJzendijke, M. Bronke, Souburg, Chr. Coomans, Domburg, A. Flipse, L. Gil lissen en A. Guldenaar, Middelburg, J. Hengst, Westkapelle, J. van Kalke ren, Goes, R. Philippi, 's H, Arends kerke, G. v. d. Plassche en H. Schrij ver te Goes, N. Steenblok, Nieuwdorp, H. Steens, Bergen op Zoom, J. Traas Middelburg, A. v. d. Beek, Zaamslag, N. Dekker, Middelburg, P. Dekker, Borssele, H. v. d. Doe, Zierikzee, C. Everaert, Terhole, R. Fastenau, Mid delburg, J. Houtekamer, Wolfaartsdijk C. Kooman en A. Koudijzer, Zierik zee, C. v. d. Mast, Souburg, M. Meijer, Oostkapelle, J. Potter, Hansweert. D. de Pree, Colijnsplaat, W. Vader, Vlis singen. Voor het staatsdiploma slaagden; J. Casteleyn, Vlissingen, C, de Jager en A. de Wolf, Middelburg, J. Wortman, Goes, E. Timmer, Vlissingen, f. Ga- brielse, Oostburg, J. Neve, en J. Din- gemanse te Middelburg, H. Nieuwen- huize, Krabbendijke, P. Platteuw, Wol faartsdijk, M. Noordhoek, Kortgene, S. Roelse, Domburg, H. Legrand, Axel W. van Eek, Vlissingen, L. Janse te Middelburg, G. Kakké, Goes, J. v. Oost Nieuwerkerk, R. Evertse, Bergen op Zoom, P. Witte, Goes, W. Vader, Vlis singen, H. Bolderik en F. van 't Hof, Middelburg, M. Galjard, Zierikzee, f. de Koning, Goes, A. van Beek, Zaam slag, L. Gillissen, Middelburg, C. v. d. Plassche, Goes, C. v. d. Mast, Souburg R. Fastenau, Middelburg, H. v. d. Doe, Zierikzee. Breda is bezig drie dagen zomercarnaval te vieren. Prins Maskerado III heeft Zaterdag j.l. bij zijn aankomst aan het Bredase station toen wel op zeer merkwaardige wijze zijn ererondje over het plein gereden. Hij zat toen namelijk op een Markhoekse zeug van formidabel formaat. Dat ziet men op de foto. Zondag j.l. was er Kindercarnaval op de Grote Markt en diezelfde middag is de prins uitbundig in Oud-Ginneken ont vangen. Ook het Stichtingsbestuur van de feesten 125 jaar K.M.A., heeft de Prins en zijn gevolg in het tentenkamp van het Valkenberg een warm welkom bereid. ii

de Stem | 1953 | | pagina 3