Castella-Vaatwas MENKES Z.-VLAANDEREN WALCHEREN St. Sebastiaaii en St. Arnold hand in hand tegen de t.b.c. Jubilet H.I Burgemeester Geirnaerdt van St. Jansteen gaat heen blinkender vaat en zachtere handen! WENNEKER De in Del DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 31 JULI 1953 Wegens bereiken pensioengerechtigde leeftijd Orö^en te^nS keukea Benoemingen Bisdom Breda Audiëntie „DIENST VOOR MILITAIREN" Goed geslaagde schieting te Westdorpe ten bate van „Herwonnen Levenskracht" H. L. schiet in de roos DE BESLISSING VAN DE KROON Belediging en trap tegen been DRALLE SHAMPOO Prins Bernhard opent kamp te Hansweert WATER ZAKT in de polder Kruiningen Tegemoetkoming aan getroffen vervoerders Woningbouw te Borssele KLOMPENBEURS CLINGE AXEL Faillissementen MIDDELBURG VLISSINGEN Zeeuwse regiecursus begonnen BRUGGE in het brandpunt van de belangstelling AGENDA HEDEN MORGEN fSS&LS 4midd doen JN de raadsvergadering van gistermiddag heeft de burgemeester van St. Jansteen, de heer P. H. Geirnaerdt,, medegedeeld dat hij wegens het binnenkort bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, aan H.M. de Ko ningin met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag heeft aangevraagd als burgemeester der gemeente St. Jansteen. Met de heer Geirnaerdt gaat één der sympathiekste burgemeesters uit het Zeeuwsch-Vlaamse land heen. Hoe vitaal hij ook nog is, de voorschriften nopen hem tot zijn ontslag-aanvrage. Meer dan 23 jaren heeft hij zijn beste krachten aan St. Jansteen ge geven en de ontwikkeling en bloei der gemeente zijn de zichtbare bewijzen van zijn krachtig beleid.^ Nooit was de heer Geirnaerdt ietsje veel om zijn gemeente of de ingezetenen te dienen. Voornamelijk aan de ontwikkeling van de vlas-industrie had hij zijn hart verpand. Met de bevolking van zijn gemeente heeft de heer Geirnaerdt steeds een nauw contact weten te on derhouden; ieder kon steeds bij hem terecht en voor menigeen is hij een goed raadgever geweest. Hij heeft dan ook volkomen recht op de ere naam „burgervader". Nooit zal St. Jansteen zijn kordate optreden in de eerste oorlogsdagen vergeten, waardoor de gemeente voor een ramp is behoed. Zijn houding ge durende de moeilijke achter ons lig gende jaren is bekend; niet voor niets draagt hij sinds kort een hoge Bel gische onderscheiding. St. Jansteen zal zijn burgemeester zeker niet met stille trom laten ver trekken. LEVEN IN GEMEENTEDIENST r\E heer Geirnaerdt werd op 6 Sep- tember 1888 in Veghel geboren. Van 1905 tot 1912 was hij ambtenaar ter secretarie te Sas van Gent. daar na vervulde hij tot 1914 dezelfde post in Breda. Op 1 Juni 1924 trad hij in dienst der gemeente Bergen op Zoom, waar hij tot 1 Juli 1930 als adjunct commies en als commies-chef heeft gewerkt. Op 1 Juli 1930 volgde zijn benoeming als burgemeester van St. Jansteen. (Advertentie) Per pak 25 cent Dubbel pak 45 cent Nieuwe rectoren te Roosen daal, Bergen op Zoom en Rijsbergen 7. H. EXC. DE BISSCHOP VAN BREDA heeft eervol ontslag ver leend aan de Z.E. Heer E. Adriaan- sens, Rector „Charitas" te Roosen daal en heeft benoemd tot Rector „Charitas" te Roosendaal de Z.E. Heer J. v. Poppel; tot Rector St. Catharina-Gestieht te Bergen op Zoom de Z.E. Heer A. V. Hooydonk; tot Rector Zrs. Dominicanessen te Rijsbergen de Z.E. Heer M. v. d. Vegt; tot Kapelaan te Dongen (St. Jo seph) de W.Eerw. Heer J. v. Gastel; tot Kapelaan te Etten de W.Eerw. Heer J. Weijnen; tot Kapelaan te Kruisland de W. Eerw. Heer L. Stevens; tot Kapelaan te Chaam de W.Eerw. Heer J. Corstiaensen. Zullen hun studies voortzetten: de W.E. Heer Drs. J. Reunk en de W.E. Heer L. Aarden aan de Univer siteit te Leuven, en de W.E. Heer J. Jansen aan de Gregoriana te Rome. De twee laatstgenoemde zijn priesters van het Seminarie. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen op 2 en 5 Augustus. FILMPROGRAMMA LJieronder laten wij katholieke keu- rtngseisen volgen van enkele films, die in Zeeuwse bioscopen wor den vertoond: Bioscoopgebouw Hulst; Morgen is te laat 14 jaar; Vrouwen zonder naam, 18 jaar met enig voorbehoud. Het Centrum Axel; Het kind, dat haar gegeven werd. 18 jaar; Het tes tament van Dr Mabuse. 18 jaar. Olympia Theater Sas v. Gent: High noon 14 jaar. Luxor Theater Terneuzen: S.O.S. Held in nood, 18 jaar; In de macht van de gangsters 18 jaar. Ledel Theatei Oostburg:Intriges in het Oosten 14 jaar: Dc duivelsbriga- den. 14 jaar Hofzicht Theater IJzendijke: Nood lot in de woestijn. 18 jaar. Actie der K.A.J. QE K.A.J. in het Bisdom Breda is met een actie gestart welke de naam „Dienst voor de militairen" heeft gekregen. Het diocesaan bestuur heeft in samenwerking met kajotters- leiders in militaire dienst richtlijnen samengeseld welke thans ter bestu dering en uitvoering naar de afdelin gen zijn verzonden. De bedoeling van deze nieuwe dienst is het leggen van een vast contact met de jonge arbei ders welke voor de vervulling van hun dienstplicht onder de wapenen zijn. Briefwisseling en het zenden van lec tuur zijn er een onderdeel van. De K.A.J. afdelingen welke geves tigd zijn in garnizoensplaasten, zullen o.a. door middel van contactbijeen komsten en ontspanningsavonden een hechte band trachten te smeden om zo samen met de legeraalmoezenier de militairen geestelijk en lichame lijk fit te houden en hen een steun te zijn nu zij zo plotseling in een ge heel ander millieu tussen mensen van verschillende religie en overtuigingen zijn geplaatst. In samenwerking met de parochiële geestelijkheid zal getracht worden aan alle aanstaande militairen door middel .van cursussen en contactavon den een goede en degelijke voorlicn- ting te geven, terwijl ook van het retraitewerk voor dienstplichtigen veel aandach zal worden besteed. J)E ALGEMENE VOLKSGGEZONDHEID is de laatste jaren met grote schreden vooruitgegaan. Mede dank zij „Herwonnen Levenskracht" onder auspiciën van de K.A.B. wordt de t.b.c. met kracht en energie bestreden, zodat men langzamerhand deze volksvijand wel heeft kun nen beteugelen. Thans wil de K.A.B. overgaan tot bestrijding van een ziekte waaronder ons volk gebukt gaat: de Rheuma. DEWUST van haar zware taak tracht Herwonnen Levenskracht fondsen te verzamelen om haar nieuwe doel stellingen te verwezenlijken, waar aan enorme kosten zijn verbonden. Met het organiseren van een schie ting ten bate van het goede doel heeft Herwonnen Levenskracht met recht in de roos geschoten. Het toont ook weer, dat ieder op zijn manier spon taan meewerkt. De schieting vond plaats bij de heer Verschelden en was georganiseerd door „de Weegbrugschutters". Voor 't goede doel waren tientallen waarde volle prijzen geheel belangeloos af gestaan: coupons stof, fietstassen, ta felkleed, 150 kg. kolen, taarten, nylon kousen, boter, pluimvee, enz. enz. Het succes was geweldig. Niet minder dan 121 schutters uit Zeeuwsch-Vlaan- deren en België namen er aan deel. MAURICE.... ETEN der vogels werd gescoten door de heer Maurice de Smet. Het daarop vermelde nummer wees uit, dat de heer de Smet een der kisten bier, beschikbaar gesteld door de brouwerij te Westdorpe, had gewon nen. Met echte Zeeuwsch-Vlaamse gulheid nodigde de winnaar niet al leen zijn peletonleden, maar ook zijn tegenstanders uit om van zijn buiten kansje mee te profiteren. Wat aan geen dovemansdeur was geklopt.! EEN EXTRA PRIJS „■yf/ACHT es even", riep de heer de Smet. De brouwerij v. Waes Boodts geeft prijzen. Je kunt het aan Autobusconcessies Geen eindpuntenvervoer tussen Goes-Middelburg DEHALVE op de beroepen van de heer Krijger te Goes inzake de autobusdiensten Goes-Katse veer en Goes-Wolfaartsdijkseveer, vielen ook enkele andere beslissingen. Zo werd verworpen het beroep van de Stoomtram Walcheren tegen de beslissing dat zij geen eindpuntenver voer mag gaande houden tussen Goes en Middelburg en omgekeerd. Alleen mogen dus in de toekomst biljetten worden afgegeven voor en van de tussenstations op deze lijn. Ongegrond werd verklaard het be roep van gebr. v. Fraassen te Vlis- singen tegen het afwijzen van hun verzoek een dienst van Vlissingen uit op Wolfaartsdijkse- en Katseveer in te leggen. Voorts werden verworpen de be roepen van G. de Jager te Driewegen en G. de Koster te Colijnsplaat. Eerstgenoemde wilde autobusdien sten in de Zak van Zuid-Beveland, waar echter de A.M.Z. in voorziet en laatstgenoemde had geopponeerd te gen het feit, dat de vergoeding welke de A.M.Z. hem destijds had moeten betalen voor overgenomen diensten was geïncasseerd door het Beheers instituut en later in beslag genomen door het tribunaal. Het was gister noch de A.M.Z., noch de N.V. Stoomtram Walcheren bekend, wanneer de beslissingen van kracht werden. Ook de Verkeersin- spectie wist daarop nog geen be scheid, zodat momenteel alles nog op de oude voet wordt voortgezet. Yërsekenaar voor Middel burgse Politierechter WOOR de Politierechter te Middel- burg stond terecht de 58-jarige los-werkman B. J. V. uit Yerseke. die een mede-bewoonster van zijn dorp tijdens een ruzie had beledigd en een schop tegen het been had gegeven. Dit kwam hem te staan op een geld boete van f 10 of 5 dagen hechtenis met toewijzing va neen civiele vorde ring van f 25. Mej. C. A. v. d. G., fruitkweekster te Kapelle, werd eveneens wegens be lediging veroordeeld, en wel conform de eis tot f 10 of 5 dagen hechtenis. Zij had n.l haar buurman enige min der nette uitdrukkingen toegevoegd toen deze zijn tuinheg aan het knip- nen was. de binnenkant van de kroonkurk zien. Als iemand een prijs wint komt dat ten goede aan Herwonnen Levens kracht". Ieder kreeg een Hesje.... geen prijs. Het laatste flesje was voor Maurice.. Hij maakte het open., een bruine kroonkurk, dus f 10. ,,'t Es veur e goe doel", zei Maurice en stelde het bedrag ter beschikking van Herwonnen Levenskracht. Een mooie geste! DE UITSLAG TN totaal werden 93 prijzen verscho- ten, waarvan de voornaamste hier onder volgen: L. v. Damme, Koewacht: bagagedra ger, dubbele fietstassen, snelbinder; M. Rammeloo, Sas van Gent: paar da messchoenen; E. de Ridder, Oude Pol der: coupon stof; J. Mallet, Sas van Gent: stof voor damesmantelpak; C. de Maillie, Westdorpe, kist bier van Waes Boodts; P. van Laere, Sas van Gent: herencostuum; Herman Bosch, Sluiskil, 2 lappen stof; R. Raes, Zei- zate: 150 kg. kolen; D. Hamelinck, Sluiskil: rozijnenbrood 60 cm. lang. Het grootste peleton, 12 man sterk, was afkomstig uit België, namelijk het gezelschap „Eendracht" te Doorn- zele. (Advertentie) SUPER IN PLASTIC jjïr' -. BE.RKEN-CBÉME EN Et-SHAMPOO, 25.-35 45 ct Geschenk van Zwitserse Rode Kruis DRINS BERNHARD zal op 15 Augus- A tus a.s. in Hansweert een barak kenkamp openen. De barakken zijn geschonken door het Zwitserse Rode Kruis naar aanleiding van de wa tersnoodramp. Het complex, dat onderdak kan bie den aan 480 personen, is in Hans weert (achter de Zanddijk in de Zou- teweg), gebouwd door ongeveer 38 Zwitserse vrijwilligers. Ook het trans port naar ons land geschiedde geheel belangeloos. De barakken zijn hier ge plaatst voor 10 jaar. Thans zijn er D. U.W.-arbeiders in ondergebracht. Van het complex maken deel uit twee cantines, twee keukens en tien logiesbarakken. Bij de overdracht op 15 Augustus zullen o.m. ook aanwezig zijn de Zwitserse gezant in ons land en mevrouw D. Secrétan. Over drie weken droog ("hMDAT bij de Phoenix-caisson in de Veerhaven te Kruiningen geen onderloopsheid optreedt, heeft Wa terstaat toestemming gegeven het wa terpeil in de polder Kruiningen ver der te verlagen. De vijf duikers tussen polder en kanaal zijn opengesteld en daardoor vloeit heel wat water af; bovendien werkt de grote pomp die bij Hans- weert-Oost is opgesteld en er 50 M3. per minuut uitslaat. Met het plaatsen van twee andere pompen is begonnen en over enkele dagen is de suatie-sluis in de polder ook weer in zoverre hersteld, dat langs die weg het overtollige water geloosd kan worden. Intussen ziet men het water, dat na Vrijdagmorgen nog 'n weinig gestegen was. weer zakken. Over drie weken kan de polder geheel droog zijn, in dien alles naar wens verloopt. Op Schouwen-Duiveland: r\e vervoerders op houwen en Dui- veland, die door de ramp ernstig zijn getroffen, zullen faciliteiten krij gen wat betreft de betaling van motor rijtuigenbelastingen. Zij kunnen nj. de Ontvanger van de Directe Belas tingen en Accijnzen te Zierikzee ver zoeken hun een z.g. 60-dagenkaart uit te reiken op de voet van artikel 4, lid 4 der Motorrijtuigenbelastingwet. Deze nieuwe regeling treedt in wer king met ingang van I Augustus a.s. Na 31 Juli 1954 zullen geen kaarten meer worden afgegeven. Dit resutlaat is een gevolg van een verzoek, dat „Centraal Overleg" waarin de N.O.B. Wegtransport zitting heeft, richtte tot de minister van Financiën. In dit verzoekschrift werd erop gewezen, dat op Schouwen en Duiveland het over grote deel van de daar thuis horende motorvertuigen bij de ramp verloren sing, dan wel zodanig werd beschadigd, dat de vervoerders eerst na grondige revisie van hun wagens weer daarvan gebruik konden maken. Bovendien was en is de moeilijk heid, dat niet-beschadigde voertuigen of reeds herstelde wagens slechts ln zeer beperkte mate gebruikt kunnen worden, omdat er zeer weing vervoers- mogelijkheid naar andere delen van het eiland bestaat. Overbrenging naar Noord-Brabant is uiterst bezwaarlijk, zodat b.v. eigenaars van bruikbare auto's in Zierikzee slechts in geringe mate in de gelegenheid zijn hun voer tuigen op het vasteland te gebruiken. Het gevolg van dit alles Is, dat de moorrijtuigenbelasting de exploitatie kosten van het voertuig onevenredig ongunstig beïnvloedt. Het verzoek was dan ook om, in het Kader van de reeds verleende belastingfaciliteiten aan de getroffen bevolking, b.v. voor de periode 1 Mei 1955 tot 1 Mei 1954 de mogelijkheid open te stellen een z.g. 60-dagenkaart te verkrijgen. Dit verzoek blijkt thans te zijn ingewil ligd met dit verschil, da de periode, waarin bedoelde faciliteit zal worden gegeven, van 1 Augustus a.s. tot 1 Augustus 1954 zal lopen. Het is dus niet nodig, dat de eigenaren over een speciale wagen beschikken, welke an ders nodig is ter verkrijging van een 60-dagenkaart. Eenden en goudvissen F)e raad van Borssele kwam in spoed eisende vergadering bijeen om een besluit te nemen omtrent de wo ningbouw. Er was besloten vier wonin gen te bouwen. Twee woningen waren reeds verkocht, de verkoop van een derde ging niet door en de vierde wo ning kwam voor rekening van de ge meente. Deze gang van zaken stag neerde de woningbouw. Na discussie werd besloten de verkoop van de wo ningen aan te houden. De andere twee woningen komen ten laste van de gemeente, die deze. zodra hiervoor kopers zijn van de hand zal doen. De her D. Smit zag gaarne, dat er weer eenden kwamen in de dorps- vaart. De vooritter zegde dit. toe. Ook zal getracht worden' de vaart met goudvissen te ven-ijken, op een vraag van de heer van Liere werd medege deeld. dat de huizen aan de Zuidsin gel binnenkort waar nodigopgeknapt zullen worden. Uitslag der keuringen Afd. Mach. werk 50 paren: Fa. P. Sephers, Clinge, 34 p. Ie pr. Ch. v. d. Branden, Clinge 35 p. Ie pr. J. v. Bo ven, St. Jansteen, 32!/4 p. 2e pr. Jan ,v. d. Branden, Clinge, 32 p. 2e pr. P. F. de Schepper, Clinge, 3274 p. 2e pr. Wed. C. J. v. Boven, Clinge, 23 '4 p. Idem 2314 p. Jos. de Bakker, Clinge, 34 p. Ie pr. C. J. Sephers, Clinge, 34 p. Ie pr. Idem 34 7/8 p. Ie pr. A. v. d. Kelen-Rottier, Clinge, 3514 p. Ie pr. A. Zaman, Clinge. 34 p. Ie pr. Fa. A. v. d. Kelen Zn.. Clinge, 36V4 p. Ie pr. Afdeling Kinderklompen: G. J. Pol, Jutfaas, 3 VU p. 3e pr. G. Geerts, Gie ten, Drente, 3614 p. Ie pr. Fa. P. Se- ghers, Clinge. 3314 p. 2e pr. A. W. de Klerck, Arnhem, 32 p. 2e pr. J. v. Bo ven. St. Jansteen, 3374 p. 2e pr. P. F. de Schepper, Clinge, 3214 p. 2e pr. E. Wietsers, Eelde, 347.1 p. Ie pr. Gebr. v. Bree, Stiphout, 3514 p. Ie pr. Ch. Willaert, Clinge 2714 p. A. de Kerf, Clinge 27 p. Jos. de Bakker, Clinge, 3474 p. Ie pr. C. J. Sephers, Clinge, 3414 p. Ie pr. Idem 3474 p. Ie pr. A. v. d. Kelen-Rottier, Clinge. 35 5/8 p. Ie pr. A. Zaman, Clinge, 35 p. Ie pr. F. Flos, Koewacht, 2514 p. Fa. A. v. d. Kelen, Zn., Clinge, 3674 P- beker. Afd. Machinaal werk, 3 paren: G. J. Pol, Jutfaas, 32 p. 2e pr. G. Geerts, Gieten, Dr., 3614 p. Ie pr. Fa. P. Se- ghers, Clinge, 34 p. Ie pr. A. W. de Klerck, Arnhem, 321p. 2e pr. J. v. Boven. St. Jansteen, 3374 p. 2e pr. P. F. de Schepper. Clinge, 3274 p. 2e pr. E. Wietsers. Eelde, 35 p. Ie pr. Gebr. v. Bree, Etiphout, 3514 p. Ie pr. Ch. Willaert. Clinge, 28 p. A. de Kerf, Clinge 2774 P- Jos. de Backker, Clin ge, 3414 p. Ie pr. C. J. Seghers, Clin ge, 35 1/8 p. Ie pr. Idem 34 7/8 p. Ie pr. A. v. d. Kelen-Rottier, Clinge, 3574 p. Ie pr. A. Zaman, Clinge, 34'/4 p. Ie pr. F. Flos. Koewacht, 257 p. Fa. A. v. d. Kelen, Zn., Clinge, 3674 p. Ie pr. Afdelinge luxe werk: Cam. van den Branden, Clinge 9 p. Ie pr. P. F. de Schepper, Clinge, 814 p. Ie pr. Gebr. P. en J. v. d. Kelen, Clinge, 8 p. 2e pr. T. Pijck, Breskens, 7 p. Afdeling personeel nasnijden: Jos. Polfliet, Clinge, 7 p. 3e pr. L. Plas- schaert, Clinge, 714 p. 3e pr. Willy v. Boven, Clinge, 714 p. 3e pr. C. van Boven, Clinge, 734 p. 2e pr. Leonard van der Kelen, Clinge, 774 p. 2e pr. Leonard Seghers, Clinge, 874 p. Ie pr. Petrus Seghers. Clinge, 8 7/8 p. Ie pr. Ch. Sghers. Clinge, 8'4 p. Ie pr. Geor ge Seghers, Clinge, 814 p. Ie pr. Ri chard Seghers, Clinge. 8 p. 2e pr. Ka- rel van Broeck, Clinge, 8 5/8 p. Ie pr. Andr. Seghers. Clinge. 814 p. 2e pr. R. v. Broeck, Clinge, 814 P- Ie pr. Jos v. d. Kelen. Clinge, 814 p. Ie pr. Frans Clarijsse, Clinge, 87 p. Ie pr. Carmel Clarijsse, Clinge, 8J4 p. 2e pr. Josuë Mariman, Clinge. 814 p. 2e pr. Fl°r. Clarijsse. Clinge. 9 p. Ie pr. Alb. Cla rijsse, Clinge, 914 P- Ie pr. Jos. de Schepper, Clinge. 8 p. 2e pr. Alb. de Schepper. Clinge, 8 p. 2e pr. Henr. de Schepper, Clinge, 814 p. 2e pr. Hoogste aantal ingezonden paren: Fa. A. v. d. Kelen, Zn.. Clinge, 2133 paren, le pr. Aloys v. d. Kelen-Rot tier, Clinge. 553 paren, 2e pr. C. J. Seghers, Clinge. 210 paren, 3e pr. Jos de Backker. Clinge. 101 paren. 4e pr. Cam. v. d. Branden, Clinge, 102 paren 5e pr. Sluiskil TENTOONSTELLING Bij het einde van het schooljaar werd er in de klaslokalen van, de R.K, school alhier een tentoonstelling georganiseerd van het werk van de ruim 300 leerlingen. Door een over grote belangstelling van de zijde van de ouders hebben deze laatste bewe zen dat zij zich bijzonder voor het onderwijs, dat hun pupillen krijgen, interesseren. In een bonte schakering lagen schriften, werkstukjes en onder wijsmiddelen vanaf beginnend bij het kleuteronderwijs tot de hoogste klas sen van het Lager Onderwijs toe, uit gestald. In tegenstelling met voorgaan de jaren, kon men, door de in gebruik neming van een nieuwe huishoud school, ook de prestaties in deze tak van onderwijs volgen. Voor velen was de tentoonstelling van het werk de: leerlingen een openbaring. Naast de verschillende heerlijke gerechten, ko \- den voornamelijk de moeders genie ten van het kunstvolle naai- en hand werk. Resumerend mocht men con stateren dat de eerw. zusters met de overige leken-onderwijskrachten, die alles benutten om het bijzonder on derwijs in onze plaats zo hoog moge lijk op te voeren, eer van hun werk hebben behaald. De ouders die deze contactdag op hoge prijs stelden, waren dan ook zeer erkentelijk voor dit vele opoffe rend en ter lering strekkend werk. Scheepvaart. Aan de kade van de cokesfabriek - alhier kwam het Duitse s.s. Bernhard Blumenfeld voor om een lading cokes in te nemen met exportbestemming. DE JEUGD OP REIS De leerlingen van de R.K. Lagere school zijn dit jaar naar „De Efteling" geweest en het Tilburgs dierenpark. De reis va nde leerlingen van de hoog ste klassen van de Openibare School ging naar Limburg, waar Valkenburg en Maastricht werden bezocht. NIEUWE HOED VOOR DE WATERTOREN Na Sprangers Bouw- en Betonbe drijf, dat de gaten in de buitenmuur van de watertoren heeft gedicht, komt nu het loodgietersbedrijf Jobse uit Middelburg een nieuwe bekleding op de kap van de watertoren aanbrengen. Het uiterlijk van de toren zal na deze reparatie en vernieuwingen er heel wat op vooruitgaan. Zuiddorpe AANSTELLING STATIONHOUDER P.T.T. Met ingang van 12 Augustus a.s. is voor onze gemeente de heer B. Steel aangesteld als stationhouder van da, P.T.T. Op genoemde datum, de datum tevens waarop Zuiddorpe automatisch begint te telefoneren, wordt des na middags om één uur de post verhuisd, waarvoor men reeds volop bezig is de nodige veranderingen aan te bren gen in de woning van de heer Steel. Voor de Zuiddorpenaren heeft de naam Steel in verband met de P.T.T. geen vreemde klank, aangezien de vader van de nieuw aangestelde sta tionhouder, de heer Alfons Steel, 31 jaren als postbode bij de P.T.T. werk zaam was. Mooie resultaten. Op de dans avond gegeven ten bate van de reis voor ouden van dagen, die geslaagd mag heten, werden 106 entree's uitge reikt. Aan de bolling voor hetzelfde doel, namen 44 bolders deel, zodat ook deze een aardig sommetje opbracht. Men mag hier dus spreken van moi/.e re sultaten. Kuitaart KERMIS OP KOMST De jaarlijkse kermis op Zaterdag 1 Zondag 2 en Maandag 3 Augustus ve buurtcomité „Kuitaart" is dan ook al geruime tijd bezig om deze dagen weer ot een festijn te maken voor jong en oud. Speciaal aan de volksspelen van de kleine garde op Maandag 3 Aug. is dit jaar bijzondere aandacht besteed, waarna ook de ouderen en heel ouden hun beurt zullen krijgen onder de muzikale leiding van de fanfare „Vrijheid Eendracht" 'it Lamswaarde. Terhole Kermis. De beide kermisdagen zijn weer voorbij. Bijzonder druk is het niet geweest terwijl vooral de kermis-Maandag door de aanhouden de regen werd gesaboteerd. Bovendien bevatte de kermis slechts één kraampje. (Advertentie) Citroe^^^eyeZl Lamswaarde MISSIE-LEZINGEN Het ligt in het voornemen van Pa ter de Klerk om ln d« diverse tot de parochie behorende wijken lezingen te houden over zijn missiewerk. Met lichtbeelden zal een en ander worden toegelicht. Ovezande WINKELWEEK Bij de opening van de jaarlijkse winkelweek wordt op 22 Augustus een wielercourse georganiseerd. De Hanze, die de organisatie van de winkelweek dit keer op zich heeft genomen, is nog druk bezig met het opstellen van een volledig program, wat haar wel toevertrouwd is. Breskens Vismijn Week van 19 Juli t.m. 25 Juli: 5924 kg export garnalen voor f 1.19-2.55, 40 kg binnenland garnalen voor f 1.31-1.87, 1603 kg bot voor f 0.16 -0.43, 1222 kg schar voor f 0.20-0.57, 2064 kg schol voor f 0.17-0.44, 3565 kg tong voor f 0.30-1.94, 126 kg rog voor f 0.18-0.40. Sluis REISJE OUDEN VAN DAGEN De ouden van dagen uit het tehuis Rozenoord maakten met enkele auto bussen een reisje langs de Belgische kust. Vertrokken werd van Sluis via Damme naar Brugge, waar verschil lende bezienswaardigheden werde» bezocht. Van daar ging de tocht via Yperen, waar het middagmaal werd gebruikt, naar Oostende en verder langs de kust terug. In Knokke werd nog aangelegd bij Siska waarna de oudjes tegen 9 uur moe doch zeer voldaan in Sluis terugkeerden. (Advertentie) ETaillissement is uitgesproken over de Bouwonderneming ..IJzendijke", Molenstraat 1 IJzendijke en dwe ven noten J. M. Th. van Poucke, IJzen dijke en C. M. D. van der Hooft, Ka^ zernestraat 1. IJzendijke. R. C.: mr. B. S. sieperda. Cur.: H, A. R. de Mul. Oostburg. BIJ AANKOOP VAN 1 LITER NIEUWE BESSEN ■n JUWEEL VAN 'n GLAS CADEAU Uitsluitend verkrijgbaar in de slijterij a f 5.50 per liter HINDERWET Ter inzage legging verzoek om vergunning Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis dat ter secretarie dier ge meente ter inzage ligt een van de vereiste bijlagen voorzien verzoek om vergunning ingevolge de hinderwet, van Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. te 's-Gravenhage, Raamweg 90 tot het wijzigen van de bestaande benzine-, gemengde sme ring- en autogasoliepompinstallalie door verplaatsing van de electrische autogasoliepomp op het perceel plaat selijk gemerkt Rotterdamse Kaai no. 27/29. kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie B, nr. 2866. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 7 Augustus 1953. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in te brengen in een open bare zitting ten gemeentehuize op Woensdag 12 Augustus 1953 te 10.00 uur. Zij, die niet in persoon of bij ge machtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk bezwaren hebben inge bracht en niet op de zitting zijn ver schenen. zijn wel tot beroep gerech tigd indien zij niet woonachtig zijn in deze gemeente. 245-0 DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter algemene kennis dat door J. M. Vogel, wonen de te Middelburg, een verlof A is aan gevraagd voor het terras van het clubhuis, behorende bij de tennisba nen achter het Zanddorp. Binnen veerten dag:en na heden kan ieder tegen inwilliging van dit verzoek bij hun College schriftelijk bezwaren indienen. 244-o Middelburg, 29 Juli 1953. Burgemeester en Wel houders voorn N. Bolkcstein, burgemeester J, Ph. Koene, secretaris. FINANCIERING RESTAURATIE GASTHUISKERK De raad besloot 12 Juni j.l. een subsidie van ƒ12.300 toe te kennen voor de restauratie van de Gasthuis- kerk terwijl rijk en provincie resp. 41.000 en 5600 willen geven. over verhoging van deze subsidie bedragen wordt nog onderhandeld. Om deze subsidies geheel of in ge deelten te kunnen ontvangen, moeten door de kerkeraad der Christelijk ge reformeerde gemeente declaraties wor den ingediend, waavan de bedragen moeten worden gestaafd door over legging van gewaarmerkte afschrif ten van voor voldaan getekende nota's. Een en ander betekent, dat de res tauratiekosten door genoemde kerke raad moeten worden voorgefinancierd. Daartoe ontbreken hem de nodige middelen. Hij heeft zich daarop tot de ge meente gewend met het verzoek of zij de vóórfinanciering van de subsi dies van het Rijk en de provincie niet op zich kon nemen. B. en W. adviseren hierop de raad gunstig. DE WEDEROPBOUW DER BREEWATERSTRAAT B. en W. schrijven de raad: „In verband met de uitvoering van het we- deropbouwplan ..Breewaterstraat" is het noodzakelijk, dat aldaar nog en kele percelen door de gemeente wor den aangekocht. De gelegenheid doet zich .hans voor in het bezit te komen van het perceel grond met opstal aan de Grote Markt 18. De eigenaar, de heer L. Dekker alhier is bereid genoemd per ceel aan de gemeente te verkopen voor een som van ƒ5.000 welke prijs ons aanvaardbaar voorkomt. Het is onze bedoeling de opstallen, na aankoop, zo spoedig mogelijk af te breken. De aanvaarding van het gekochte zal geschieden per 31 December 1953 of zoveel vroeger als het pand zal zijn ontruimd". B. en W. stellen nu de raad voor hun een crediet daarvoor te verlenen. Deelname uit Zeeland en "pE België HULST is de Zeeuwse regie-cur sus begonnen. De eerste bijeen komst droeg een officieel karakter. De provinciaal secretaris van het W. K.A., dat deze cursus voor amateur- regisseurs organiseert, de heer Ch. Heirman, leidde dit novum in, waarbij hij zich vooral richtte tot de heer Her man Bruggen, zoon van de bekende Vlaamse meester Staf Bruggen. De heer Bruggen jr. heeft de leiding van de regie-cursus. De cursus beooft, aldus de heer Heirman, de amateur-regisseurs een dieper inzicht te geven in de kunst van het toneelspel, voornamelijk in de regie daarvan. De cursus omvat: geschiedenis van het amateurtoneel en haar taak in de huidige samenle ving; de taak van de regis.teur bij zijn groep en zijn houding tegenover de spelers; de plichten en rechten van beiden. Wat het practische gedeelte betreft: voordragen declameren, toneelspelen met beantwoording van de vraag wat het verschil hiertussen is; de keuze van het stuk, de rolverdeling, de le zing, de repetities, de aanleg van een regieboek, typering, karakterspel, mise-en-scène. decorbouw, costumes, grime, belichting, enz. De cursus is verdeeld over vier week-ends (Zaterdag 's avonds en Zondag 's morgens). Ze wordt ge volgd door 24 deelnemers, voorname lijk uit Zeeuwsch-Vlaanderen, doch ook uit Zuid-Beveland en zelfs van St. Nüriaas in België. De sluiting zal geschieden op de z.g. Genesius-dag. Bekende Vlaamse en Nederlandse sprekers en declamators zullen aan deze bijeenkomst medewerken. IR. A. P. LINDENBERGH VERLAAT ZEELAND r\E Hoofdingenieur der N.V. P.Z.E. M„ ir. A. P. Lindenbergh, is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot Technisch Adjunct-Directeur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Holland te Bloemendaal. De heer Lindenbergh, die 27 Jaar aan de N.V. P.Z.E.M. was verbonden, heeft een belangrijk aandeel gehad in de opbouw van het bedrijf en de electrificatie van Zeeuwsch-Vlaande ren. In 1926 trad hij bij de P.Z.E.M. in dienst en reeds in 1927 werd hfj be noemd tot Ingenieur in Z.-Vlaande- ren. In 1949 werd hij benoemd tot hoofd ingenieur en in 1951 werd hij belast met de leiding van de Zuid- en de Middengroep. Naast zijn zeer drukke werkkring in Terneuzen heeft de heer Linden bergh een belangrijk aandeel gehad in het maatschappelijk leven in Ter neuzen. Hij was o.a. gedurende enige jaren lid van de gemeenteraad en bekleedde verschillende bestuurs functies. Met lede ogen ziet Zeeland deze bekwame en geziene figuur ver trekken. MIET alleen door zijn ongeëvenaard middeleeuws kader, maar tevens door zijn grootse kunstprestaties, trekt Brugge steeds de belangstelling van al wie Iets voelt voor het ware schone. De tentoonstelling „Het Portret in de Oude Nederlanden" in het Stedelijk Museum, wekt de bewondering van de duizenden kunstliefhebbers. De hoofdschotel van deze buitenge wone verzameling wordt ongetwijfeld gevormd door de 2 monumentale zij vleugels van het beroemde Portinari- drieluik door Hugo Vander Goes, uit het Uffizi-Museum te Florentië. Dat werk, te Brugge vervaardigd en on middellijk naar Florentië overgebracht heeft sedert 1476 nooit meer deze stad verlaten. Deze Tentoonstelling de rijkste die Brugge sedert de oorlog op touw zette is iedere dag tot 31 Augustus toegankelijk van 9 tot 18 uur. Ook de sprookjesachtige belichting van de monumenten en „reien", als mede de beroemde beiaardconcerten trekken weer de grote massa, zodat men nog moeilijk van een „Bruges la Morte" kan gewagen. Van onze adverteerders VAN WAES-BOODTS GEEFT PRIJZEN WEG. De Westdorpse bierbrouwerij van Waes-Boodts heeft, in de wetenschap, dat alle bier nog steeds best is. voor haar nieuwe ..type" bier een aardige attractie ontworpen. Wie een flesje van Waes-Boodts bier koopt, heeft kans een aan de binnenzijde gekleur de kurk aan te treffen. De kleur geeft aan. hoe groot het meevallertje is. dat de brouwerij de bierdrinker heeft toebedacht. De hoogste prijs is 25 gulden. GOES. Grand: Zegluster eens even. MIDDELBURG. Electro: Engelse kro ningsfilm. SAS VAN GENT. Olympia-theater, 8 uur: High Noon. TERNEUZEN. Luxor, 8 uur: SOS, hedl in nood. VLISSINGEN. Alhambra: De derde man. AXEL. Centrum, 6.30 en 9 uur: Het kind, dat haar gegeven werd. DE KLINGE-WAAS. Kinema van Dijck. 7.30 uur: De mariniers vallen aan, en Het geheimzinnige Afrika. HULST. Bioscoopgebouw, 8 uur: Vrouwen zonder naam. Grote wie lerkoers voor amateurs in Nieuw-Hulst om 2.30 uur. Schieting De Batavie ren op de staande wip. KUITAART. Gaaibolling bij A. de Bakker om 4 uur. OOSTBURG. Ledel, 8 uur: Intrigues in het Oosten. ROSKAM. Schieting bij J. Baart om 4 uur. SAS VAN GENT. Olympia-theater, 8 uur: High Noon. TERNEUZEN. Luxor. 8 uur: SOS, held in nood. Concertgebouw, 8 uur: Zij was 17 jaar. MU2 te Drie Ned IA AN het i; cours te Nederlandse allen een zee haalden. Ia de Vaai muziekver. met 326 pnt dei- jury. in de afd. O.K.K. uit een 2e prijs te eindigen Stampersgi ste afdeling met 266 pnt. Groot ovei met 381 pnt. Wanneer voeli, doei Chefarine samenwerk geneesmid verenigd, v mens, wee Uw werk ii 'A-S- Maand veertig j! Petrus van M de Paters der de Heilige Kortrijk in B Pater Petn megen in 1887 in de Congre ln 1908, was sionaris In 1 den (Oceanië nieuw naar Hawaii-Eilan< te Honolulu was. Door ziekte de laatste dr IJpelaar te Op dezelfde Marcus Erwic ren in 1886) terfeest. Op vacanti deze feestdag doorbrengen. Pater Mare ln Brazilië, is Braziliaanse gregatie te Pi de Janeiro) i naar Nederlai van zijn kloc nemen aan h< te Zandhoven Het feest za in besloten ki Eveneens jarig Piieste: Pater Joachim sius Ceelen en non te Nulan Spijkers te W< Nederlant wereldka Naar wjj ve commissie va welke ons gen bij de van de baan Lugano) in als volgt sau Baan: Spri doorn; Hijzele den uitgezonc schorst wordt men van een genheid is nu Sprint prof van Vliet. Achtervolgii den en de G~ Achtervolg' sen. Stayers d Bosch de Graaf. nK toaker Wiersi slechts twee schreven.) Weg: aangewezen la Gr !ii de en Res Ama l

de Stem | 1953 | | pagina 2