HET WIELERFEESI Enquête onder Parijse hotelhouders echt fan nu en» merken dat het weer vacantie wordt... k Zondag draait de veertiende Ronde van Achtmaal Voor week-end en vacantie Tante Madelein DAGBLAD DE STEM VAN 7, A TERDAG 25 JULI 1953 Dg vGpututis vciTL d& NgcIgvIcmcIsg toui ist Over het algemeen best tevreden over onze landgenoten Slechts enkele klachten Mr. d'Ailly in Caravan-dorp Geslaagd sportfeest te Westdorpe k.a.j. Sluiskil won Tour de France door Breda De sigaret met het grootste aantal vaste rokers! Prinses te koop! Uitstekend rennersveld aan de start Q&Y\ GEVAERTfilm voor S taatsbark op de Theems TE GRAAUW MARKTEN waterstanden (Advertentie) A- drag in de hotels nog wel iets te wen (Van onze Parijse correspondent). WE HEBBEN twintig Parijse hotelhouders, die geregeld Nederlandse gasten hebben, hun mening gevraagd over de Nederlandse tourist. Hieronder was er niet één, die wilde beweren, dat Nederlandse klanten lastiger waren dan gasten van andere nationaliteiten. Er waren er drie bij, die zich konden herinneren moeilijkheden te hebben gehad, Zo worden er twee landgenoten van verdacht de hotelhanddoeken bij hun bagage te hebben gevoegd. Eén echtpaar uit Amsterdam bleek kamers te hebben gereserveerd en niet te zijn gekomen. Het derde geval betrof twee jongelui, die op hun kamertje hun maaltijden pleegden te bereiden waarfppBn hst bchsnfT niet bestsnd bleek te zijn. Deze drie heren met „klachten" zeiden evenwel ongeveer het vol gende- ,Ons bedrijf is moeilijk. We ontvangen vele charmante gasten. Zo nu en dan loopt er ook wel eens een naarling tussen. Maar onder de Franse gasten is het ook zo. De Amerikanen, Engelsen, Zweden, Italianen, Spanjaarden, Belgen en Duitsers zijn zeker ook al met beter tevreden. Op iedere nationaliteit is iets aan te merken." Bovenstaande verklaringen wijzen in de richting van een heel andere conclusie. Enige uitzonderingen daar gelaten (om de regel te bevestigen) zijn de Parijse hotelhouders hoogst tevreden. En het wil er bij ons nu niet in, dat de oette landgenoten naar Parijs gaan en de belhamels naar Luxemburg. Overigens blijft er buiten het ge drag sen over. OP STRAAT. MONSIEUR C. uit de rue Rivoli ver- 1V1 telde: „Inderdaad, het was een schadepost voor me, want het behang was naar de bliksem. Dat is echter de enige onaangenaamheid, die ik ooit met Nederlandse toeristen heb gehad. Toch weten ze me te vinden. Ik heb vrijwel het hele jaar door landgenoten van U op kamers. In grote trekken ben ik er zeer tevreden over. Ik mag U misschien zeggen, dat ik ze liever heb dan Italianen, Spanjaarden en Amerikanen. Ik geloof niet, dat U in heel Parijs een hotel kunt vinden, waarin men Nederlanders weigert of waarvan de eigenaar zal beweren, dat de Neder landers moeilijker zijn dan andere nationaliteiten. Als ze dat in Luxem burg wel gezegd hebben, dan moet die man in kwestie ofwel erg over dreven heben ofwel hij moet het heel slecht hebben getroffen Een andere hotelhouder, eveneens een van de drie met klachten, zeide: „Mijnheer, ik heb eens een Italiaans gezin hier gehad, vader, moeder en vier kinderen. Ze bezetten twee ka mers en bleven veertien dagen. Ze zijn vertrokken zonder te betalen, met medeneming van wat linnengoed, een tafelkleedje en enige glazen. De kamer zag er zó vreselijk uit, dat ze naderhand geheel moest worden op geknapt. Maardat geeft mij nog niet het recht om te beweren, dat de Italianen slechte gasten zijn. Ik zit al veertig jaar in het vak. Geloof me, iedere nationaliteit heeft naarlingen. Maar ik wil U dit wel zeggen, dat ik gaarne Nederlanders heb!" ZEVENTIEN KLACHT LOZEN. TAE IN GROEPSVERBAND reizende toeristen gedragen zich op straat niet altijd correct. Vaak stellen ze zich erg aan. De metro is juist niet de meest geschikte plaats om een veertigstemmig „Ouwe Taaie" aan te heffen en het park in Versailles is te mooi en te goe.d onderhouden om er via tientallen papieren zakjes reclame te maken voor onze grote levensmid delenfilialen. Die zijn er toch niet mee gediend. Wel krijgt men soms de indruk, dat de Nederlanders geen pa piermanden kennen. De groepsreizi- gers strooien ook nog met visite kaartjes. Na middernacht kan uit de parkeerplaatsen der luxe N.L. touring cars namelijk blijken, dat de groeps- reizigers al of niet onder aanvoering van de reisleiderbusondernemer hun vermaak gaarne zoeken in wijken, die door de Parijzenaars worden geme den. Gelukkig denkt de Fransman er niet altijd het slechtste van. Hij weet, dat Pigalle nu eenmaal draait op de vreemdelingenexploitatie. Hij weet ook. dat de meeste vreemdelingen er slechts komen om een ongezonde nieuwsgierigheid te bevredigen. Maar reclame is dat nu niet direct. Zo zou den er nog enkele andere feiten kun nen worden genoemd, waarbij het overigens niet zeker is. dat uitzonde ringen en regels niet worden ver ward. T"AE ZEVENTIEN andere ondervraag de hotelhouders hadden geen en kele klacht. Twaalf er van beweer den, dat Nederlandse gasten hun ka mers nagenoeg niet verontreinigen. De heer G. H. in het vierde arrondis sement zcide: „Er zijn niet zo erg veel gasten, die hun peukjes in de asbak werpen. De Nederlanders doen hét wel. In noodgevallen geef ik Neder landers een duurdere kamer voor minder geld, omdat ik weet, dat ik risico loop op beschadigingen enz. In dezelfde wijk zit een hotelletje, dat permanent is volgeboekt met Nederlanders. f)E GéRANTE vertelde me: „Vroe ger namen we wat we krijgen konden. Het onderhoud der kamers was toen drie maal duurder dan nu, Al twee zomers zijn we steeds vol geboekt met Nederlandse gasten. Ik heb ze liever dan onverschillig welke andere klanten. Het zijn prettige men sen, die andermans spullen ontzien. Ik heb hier ook tal van jongelui ge had, die met hun drieën op één kamer sliepen en hun eigen ontbijt klaar maakten. Ik leende ze messen, bord jes, vorken en wat dies meer zij. Nog nimmer heb ik de patroon één klacht behoeven over te brengen. Geef mij maar Nederlanders, dan weet ik wat ik heb In drie andere gevallen kregen we daarentegen te horen, dat Nederlan ders vaak luidruchtig zijn en soms moeilijk kunnen begrijpen, dat andere mensen willen slapen. Een heer, ver grijsd in het vak zei: ..Ik heb Neder landers gehad, die bijna evenveel la waai maakten als Amerikanen. Dat wil wat zeggen! Overigens ben ik erg Burgemeester A. J. d'Ailly heeft een bezoek gebracht aan het Caravan dorp in de omgeving van de Roeibaan in het Amsterdamse Bos, waar on geveer 100 caravanbezitters uit Frankrijk, België en Engeland hun rij dende huisjes voor een paar dagen hebben neergezet. Zij zyn op weg naar het grote Internationale Caravancongres, dat te Kopenhagen zal worden gehouden. Op de foto: Burgemeester d'Ailly en zijn collega, Mr. G. P-. Haspels uit Nieuwer-Amstel op visite bij Jos. Cluts en zijn echtgenote uit Tierlemont (België). (Advertentie) De zon, die zich nu eens niet liet verdringen door regen- of onweers buien, de vrolijke muziek, verzorgd door de heer A. J. Vreecken uit Axel, die over het gehele veld schalde, het machtige strijdlied van de KAJ en het vurige woord van de Dioces. Voorzit ter, Piet van der Ven, dat alles bracht een echte feeststemming onder de deelnemers en het in grote getale op gekomen publiek. Die stemming is ge bleven, dank zij de verbeten strijd van de deelnemers op de verschillende nummers, een strijd, die tot het einde vol spanning, maar tegelijk ook vol sportiviteit bleef, zodat de overigens op haar taak berekende jury door geen enkele klacht of reclame werd lastig gevallen. Na het laatste nummer bleek de eindstand te zijn: 1 Sluiskil, 67 pun ten; 2 Lamswaarde, 60 14 punt; 3 West dorpe, 57 1 2 punt; 4 Hoofdplaat 42 p.; 5 Stoppeldijk 17 1 4 punt; Winnaars op de diverse nummers werden: 100 meter: 1 B. Remery, Westdorpe 11.6 sec.; 2 M Vanhyfte, Sluiskil; 3 M. van Dam, Westdorpe. 1500 meter: 1 E. Bleyenberg, Sluis kil; 2 J. Vael, afd. Stoppeldijk; 3 E. Allonsius, Westdorpe. Hoogspringen; 1 F. Serrarens. 1.60 m. Lamswaarde; 2 H. van Maele, Sluiskil; 3 A. Pijcke, Hoofdplaat. Vèrspringen: 1 F. Serrarens, Lams waarde, 5.56 m.; 2 M. van Dam, West dorpe. 5.52 m.; 3 A. Blommaert, Lams waarde, 5.41 m. 4 x 100 m. Estafette: Westdorpe, 53 seconden. Na afloop van de wedstrijd werden in het Patronaat de prijzen uitgereikt. (Advertentie) w.\F*t".vr5 7'B^EOA-^V.vtfc Te Lyon is de directeur, van de Tour de France, de heer Goddet, van Nederlandse zyde eens gepolst over de mogelijkheid van een étappe-aan komst in Nederland. Hierbij werden, volgens de Tel„ Maastricht en Breda genoemd. Het waren slechts enkele vage suggesties, maar gezien de goodwill, welke onze renners in de huidige Tour hebben gekweekt, moet het geenszins uitgesloten worden ge acht, dat Goddet deze zaak nog eens ernstig zal bekijken. Vooral 's Zaterdags. Als er zo'n vacantieklant bin nenkomt, zie ik het al aan z'n gezicht. Die heeft zijn vacantiegeld al in zijn zak. Die trekt er met goede zin op uit! En als hij dan niet één of twee, maar wel 10 doosjes Cross neemt (of soms l een hele slofweet ik het helemaal - zeker. Veel kan er in de vacantie voor hem veranderen. Maar e'én ding blijft het zelfde: z'n King's Cross. Tenslotte weet je wat je hebt en niet wat je krijgt. Vooral niet de grens over gaat. „Prettige vacantie, meneer !"zeg ik dan. I 00K EN VOORAL IN DE VACANTIETI1D. Wanneer het altyd al Uw diepste verlangen is geweest een echte Prin- se te kopen, grijpt dan nu Uw kans. Er is er namelijk een te koop bij een Duitse antiquair in Hamburg. Zij is reeds 3600 jaar oud, doch werd slechts 19 jaar. Zij werd in 1828 in de Ko ninklijke graven van Thebe gevonden en de mummie want in deze toe stand is zij werd in 1952 door de Hertog van Coburg naar Duitsland ge bracht. De historie vermeldt niet, hoe de antiquir in het bezit kwam van de Prinses misschien kon de Hertog haar plotseling niet meer uit staandoch het is niet zijn bedoe ling haar te behouden. Hij biedt haar te koop aan voor de somma van 30.000 Duitse Marken, een behoorlijk bedrag maar als U bedenkt, dat dit de enige, en waarschijnlijk laatste mogelijkheid is om een Prinses te kopen EN VAN BRABANTS oudste wielerronden, de ,Zes van Achtmaal" zal''Zondag- a.s. weer doorgang vinden. Hoe het actieve comité er telkenjare weer in slaagt zo'n schitterende ronde te laten verrijden is een raadsel, want niettegenstaande Achtmaal een beetje afgelegen ligt, komt er steeds weer een uitermate goed „veld" aan de startlijn. Sinds 1932, het jaar waarop Achtmaal zijn officiële eersteling had, is er na tuurlijk wel het een en ander veranderd, maar de spannende strijd om de schitterende prijzen en ere-palmen, welke deze ronde kenmerkt, is steeds gebleven. rvE ZES VAN ACHTMAAL wordt deze ronde genoemd en evenals de Acht van Chaam is deze naam af geleid van het parcours, dat in Acht maal met één „lus" het cijfer zes vormt. Dit parcours is in de loop der jaren heel wat verbeterd, want enkele jaren geleden was men nog genood-' zaakt de renners ovér 'grintpaden eii puntige „kinderkopjes" te sturen, ter-' wijl men thans een goede klinkerweg ter beschikking heeft. Dit voorkomt ook vele ongelukken, want vroeger hadden de renners het nog wel eens voor een handje, om links van de weg op het rijwielpad te gaan rijden op het rechte gedeelte, waar achter blijvers en uitlopers elkaar dus pas seerden. Daar de amateurs hun 100 k.m. (de nieuwelingen 60 k.m.) nu op de snelle klinkerweg af kunnen leg gen, is ook dat probleem niet meer aan de orde. „HET VELD." TTET RENNERSVELD is steeds van goedgehalte geweest, 'n blikop de ere-lijst van deze ronde zegt dit trou wens wel. Namen als die van de Kor- ver, Kees Pellenaars (de ploegleider in de Ronde van Frankrijk), John Braspennipx, Woutje Wagtmans en Pietje de" Bruyn spreken voor zich! Ook bij deze 14e uitgave is het orga- In een historisch schouwspel werd Koningin Elizabeth en dc Hertog van Edinburgh de geschiedenis van de Theems van 1013 tot nu vertoond. Tweehonderd boten en bijna 6000 personen namen aan deze vertoning, die uiteraard plaats vond op de rivier zèlf.'deei. Ongeveer 5 kilometer lang was de stoet, die op de Theems van Greenwich naar de Royal Festi val, Hall pier voer, waar de Koningin de eerbewijzen in ontvangst nam. Op de foto: De Staatsbark „Everest", waarin de burgemeester van Londen en zun echtgenote waren gezeten, leidde de stoet. niserende comité niet hij de «pakken neer gaan zitten en is het er weer in geslaagd, een uitermate „elite" gezel schap naar Achtmaal te krijgen. On der het witte spandoek zullen Zon dag de bekendste renners uit de om geving aantreden met de concurrentie van Westelijke en Oostelijke „groten." In dit verband noemen we dan bij de amateurs Jan van Osta uit Oude Mo len, de sterke Rosendaler Pietje de Bruyn, die de vorige editie van de Achtmaalse ronde op zijn naam schreef de Bredase musketiers Wies yan Don gen, Antoon Verstraetên en Pirel met de sterksten van Willebord Wil Voor uit, n.l. Rien van der Veeken, Ko van Nispen, Heeren en Herik van Glerum. De naam van de Madése favoriet Pie- ter de Jongh spreekt ook boekdelen en Verhelst- uit Axel is geen onbe kende meer tussen de rij der overwin naars. KEES v. d. BORST ..Ettense zege?.... Verder zien we nog op de geselec teerde startlijst namen als die van V. t Oever, Verhoeven, Jef Roovers. v. Beers, v. d. Zande,- Gietman, v. Steen- selen en de Ettense ,hope" Kees v. d. Borst. FAVORIETEN? CEN MOGELIJKE favoriet aan te wijzen is dus wel een zeer moei lijke opgave. Maar het wil ons toch voorkomen, dat vooral Pieter de Jongh Wies van Dongen, v. d. Borst en van Steenselen de grootste kanshebbers zijn. De nieuwelingen, die 20 ronden van 3 k.m. af te legen hebben, komen ook met hun beste kanspaarden, Het zijn de Zundertenaren van Beek, Dekkers, Buys, Zagers, Damen en van Gaal; de beste krachten uit Rijsbergen, t.w. v. d. Bemd en Vermeer, en uit St. Wille- brord H. de Jong, Valentijn en de Pij per. Bovendien hebben ingeschreven. P. van Est, Fijnaart; Rijn Vos, Stand- daarbuiten; Bartelen, Oud-Gastel; Heeren, Sprundel; van As, Roosendaal en de Bredanaars de Jong en Koe- voets. Het bestuur, dat gevormd wordt door voorzitter Donkers, secretaris v. Has- sel en de leiden Kerremans. van Aert en Stes, heeft dus weer voor een ster ke bezetting gezorgd. Als de voorte kenen niet bedriegen, ziet het er naar uit, dat we daar in Achtmaal Zondag a.s. weer van een puik stukje wieier- strijd kunnen gaan genieten. door TOM KOOPMAN J^EME VERHAGE wendde zich bedroefd tot de theemuts, die welgedaan ai$ een goeiige moeke op tafel stond. „Ik zal 't doen!" sprak ze resoluut, de theemuts strelend. „Ja, ik doe 't! Dit is niet te verdragen. Ik kom er niet uit." v. Ze. 'ïe.t h.00'd zinken en betrok nu ook het voetenbankje in haar overpeinzingen .Nau welijks een jaar getrouwd en nu al...." Ze durf de het woord niet noemen. Maar eindelijk zei ze toch met een zachte snik: „Nu al een verwoest hu- welijkDolf bedriegt me! Ik ben er nu zeker van. Die schuwheid als ik op z'n kamer kom z'n onverschillige manier van kussen.en dan die geheimzinnigheid van 'm't Is 'duidelijk hoor!" sprak ze bedroefd tot de theemuts. „Elke keer dat ik op z'n kamer kom, zie ik 'm 'gauw wat wegmoffelen. Dat klopt toch niet? 'n Man mag geen geheimen hebben voor z'n vrouw. Ze wond zich even op bij de gedachte, dat Dolf het standpunt. „Man en vrouw zijn er twee", huldig de, maar direct nam het verdriet weer de over hand. „Hij bedriegt me. Daar ben ik zeker van! Er is natuurlijk 'n ander. Misschien Emmy weer. Die heeft altijd op 'm geloerd. Die praatjes van Dolf, dat Emmy veel te verwend was en boven dien twee jaar ouder dan hij, moeten natuurlijk verbergen, dat hij echt wég van haar is. „O Dolf," snikte ze zacht. „Hoe kun je....!" Haar'gedachten maakten weer de cirkelgang van iedere dag sinds ze dat wantrouwen had op gevat. Het begon bij haar beschaamd wantrouwen en het eindigde bij de vraag „Hoe krijgen we het weer zoals vroeger?" En als vanzelf volgde hierop de slot-apotheose: „Tante Madelein!" IA, tante Madelein, de milde, begrijpende, levens- wijze vrouw, die de rubriek „Zeg 't mij" in 't damesweekblad „Revue van Eva" redigeerde. Zo wel voor vetvlekken in het trijp van een thee stoeltje als voor problemen van opvoeders en echtgenoten wist zij raad. Met enkele woorden kon zij een levensprobleem uiteenrafelen. Ze was allerminst bevreesd voor een weldoortimmerde psychologische beschouwing van het huwelijks leven en deszelfs perikelen. De mannenziel was voor haar gelijk een breipatroon. Twee steken rechts, drie averechts, met een nippeltje en een werkje en om de andere steek één steek minderen. „Ik zal 't haar vragen", besloot Lenie nog maals, maar nu met meer overtuiging. „Het is 'n soort hoger beroep, zal ik maar denken. Tenslotte is dit niet zomaar een kleinigheidje. Ik heb wel degelijk reden tot wantrouwen." Lenie voegde de daad bij het woord en ging op zoek naar haar schrijfmap. Ai, de inktpot staat boven bij Rudolf. Ze liet zich echter niet weer houden. In twee tellen was ze de trap op. Dolf schrok merkbaar ,toen Lenie de kamer betrad. Snel schoof hij een beschreven blad papier onder zijn vloeilegger. Zo kalm mogelijk vroeg Lenie: „Heb jij de inktpot hier. Dolf?" Hij schudde het hoofd. „Ik geloof, dat-ie in de voorkamer staat. Wacht, ik zal 'm wel even voor je halen." Weg was hij. Lenie was alleen in de kamer. Op de tafel lag het manuscript van Dolfs laatste roman. Hij was er bijna meer klaar. Maar hiermee was hij niet bezig geweest, want zijn boeken tikte hij op de schrijfmachine. Er stak een witte hoek papier uitdagend on der de vloeilegger uit. Aha, de brief! „Zou ik?" dacht Lenie, wat beschaamd. Van de plaats waar ze stond zag ze enkele regels van Dolfs fijn schrift. „Lieve Monica", las ze met enige moei te. „Na je verklarende brief begrijp ik je moei lijkheden volkomen. Het valt voor zo'n jong meiske niet mee Daar hoorde Lenie dat Dolf de trap op kwam. Ogenblikkelijk verwijderde ze zich van de tafel, hijgend naar adem in haar begrijpelijke woede en verdriet. Rudolf kwam binnen, de inkt pot als „Uw pils meneer" voor zich uitdragend. Het duizelde Lenie. Ze zag die regels nog voor zich. „Lieve Monica" - dus niet Emmy, ging het door Lenie heen, - „je verklarende brief" - hij had haar dus meer dan eens geschrevenhet valt voor een jong meiske niet mee...." - om de drommel niet, dacht Lenie. Een huwelijk kapot maken is niet ieders werk! Ze zou haar kunnen villen, die Monica met haar belachelijke zeep- naam. Dolf was weer gaan zitten. „Mag ik straks rekenen op een kopje van je heerlijke koffie?" vroeg hij, argeloos. Lenie's gemoed schoot vol. „Ik zou maar 'n kopje van Monica vragen!" 't Was er uit voor ze het wist. Ze zag haar man schrikken. Dat was raak geweest! Doch Rudolf vroeg verwonderd: „Welke Monica, en wat is er met Monica?" De tranen kwamen Lenie in de ogen. „Jouw lieve Monica", riep ze „die jij zo goed begrijpt, na haar verklarende brief", citeer de ze nadrukkelijk. „Die lieve Monica bedoel ik, voor wie 't niet meevalt een huwelijk kapot te maken. Dié Monica, jouw „kleine meiske" En toen opeens „O Dolf, hoe kun je zoiets doen? Amper een jaar getrouwd en nu al...." j^JOLF had eerst erg ontdaan gekeken, maar plot seling begonnen zijn ogen te twinkelen. „Je hebt die brief gelezen, merk ik!" Hij haalde het papier te voorschijn. „Jammer, dat je niet alles gelezen hebt. Hier, ik zal je voorlezen wat er verder volgt. „Het valt voor een jong meiske niet mee om de kookkunst te leren. Bloemkool hoeft maar een ogenblik te koken en 'n rollade is iets anders dan een bak- lapje. Heb je wel steeds het kokende vet over je product gegoten? Dat moet, hoor meid. Je vraagt me naar een goed kookboek. Probeer eens „Wij in de keuken" te krijgen, van mevrouw Brom-Zwabberdam. Succes, hoor!" Lenie's ogen werden .hoe langer hoe groter. „Wat is dót?" vroeg ze verbaasd. „Schrijf jij over rollade en bloemkool? Wie is die Monica Dolf lachte hartelijk. „Monica is een pas ge trouwd vrouwtje dat niet koken kan en dat mij daarom om raad vroeg. Ik had het je niet willen zeggen, maar een maand of wat geleden ben ik begonnen te werken voor een damesweekblad. Ik ben het orakel, dat kanariepietjes geneest, vetvlek ken uit peau de suède schoentjes haalt en nooit vergeet een snuifje zout in de andijvie te doen Volgende maand schrijf ik over de schoonmaak.. Ik heb dit erbij genomen, omdat het met de boeken niet vlotten wil. En de schoorsteen moet toch roken? Ik schaam me d'r 'n beetje voor, maar enfin, je weet 't nu eenmaal tóch al. Monica ,Ma deliefje, Eenzaam Hartje en mevrouw P. te K. aanbidden me. Ondergetekende heeft de eer ze plechtig te verwensen. En hun vilten hoedjes en aspergesoep erbij!" Lenie viel verbluft in een stoel neer, zenuw achtig lachend. „En ikhijgde ze, „ik, idioot die ik ben, ik had nog wel willen schrijven over jouw „ontrouw" aan je collega van de „Revue van Eva", tante Madelein, je weet wel!" Dolf sloeg zich schaterend op de knieën. „Lieve kind", hikte hij, „LenieDie tante Ma deleindie ouwe prent.... dat ben ik!" (Advertentie) BEZOEKT op ZONDAG 26 JULI 1953 Gelegenheid tot DANSEN bij TH. KINDT, met medewerking van het Orkest „THE GAILLY BOYS". LEEUWARDEN, 24 Juli U6 stieren 2.56-2.75 per kg slachtgewicht, 115 vett* koeien le soort 1.65-2.87, 2e soort 2.59- 2.64. 3e soort 2.35-2.58 per kg slachtge- \vicht,676 melk- en kalfkoeien 700-1110, 50 pinken 250-475, 255 graskalveren 200-310, 178 nuchtere kalveren 30-62. 354 vette en weideschapen 60-120, 490 lammeren 30-62, 367 vette varkens, oude 1.55-1.65, vette biggen 1.75-1.80, zouters 1.73-1.76 per kg, 260 biggen en lopers, biggen 20-45, lopers 46-80, 40 bokken en geiten, geen note ring, lil paarden 450-1050, totaal aanvoer 3052. Overzicht: Stieren: aanvoer min der, stemming -williger, prijshoudend. Melk- en kalfkoeien: aanvoer ruimer, stemming kalmer, prijzen iets lager. Pin ken; aanvoer klein, stemming kalm, prij zen al* vorige week. Graskalveren: aan voer klein, stemming kalm, prijzens als vorige week. Nuchtere kalveren: aan voer klein, stemming "willig, prijshou dend. Varkens: aanvoer klein, stemming lui, prijzen als vorige week. Biggen en lopers: aanvoer klein, stemming zeer traag, prijzen als vorige week. Schapen: aanvoer ruim, stemming kalm, prijzen, niet hoger. Lammeren: aanvoer ruim, stemming kalm, prijzen niet hoger. Paar den; aanvoer ruim, stemming kalm, prij zen niet hoger. Mannheim 454 0.11), Trier 1.79 0.16), Koblenz 3.21 0.19), Keu len 3.29 0.15), Ruhrort 5.55 0.03), Lobith 11.63 0.04), Nijme gen 9.41 0.04), Arnhem 9.39 0.07), Eefde 4.32 4- 0.02), Deventer 3.27 0.01), Namen La Plante 1.46 0.08), Borgharen 39.65 0.07), Belfeld 10.76 0.20), Grave 4.74 0.04).

de Stem | 1953 | | pagina 7