KLOMPENBEURS TE CUNGE Woensdag 29 Juli WILGEN- EN CANADA- J.L. BOSCH Uurwerken Zeeuwse klompenbeurs in Benelux verband De-betekenis van de populier voor onze landbouwers en polderbesturen CANADA KLOMPEN A. K. Klompen ZIEKENHUIS- EN OPERATIEKOSTEN Ook een stand van Staatsbosbeheer Waarvoor is de Klompenbeurs nüttig Een cultuur, welke veel zorg eist Jhr. de Casembroot opent de beurs Café „DE LANDBOUW" Cam. Hoefnagels - Clinge H.H. Klompenmakers en Klompenbedrijven J. J. DE BAKKER Hulst Canada- en Wilgenklompen KLOMPENFABRIKANT C. J. SEGHERS PRIMA KLOMPEN P. F. de Schepper en Zonen VISMARKT Cam. v. d. Branden en Zn ,T de 12e ZEEUWSE KLOMPENBEURS TE CLINGE (Z.) FA. JOS. DE BAKKER HULST. Fa A. v. d. KELEN ZN. Onovertrefbaar DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 24 JULI 1953 Waarom na 14 jaar weer een beurs Verschillende soorten IN BEZOEKT tijdens de Beurs «oskamstraat a 3 C - post Clinge tel. 48 - st. jansteen. DE GELDERSCHE KLOMP FA. P. SEGHERS KLOMPENFABRIEK „DE GRENS" Steenstraat 10 Hu'st Telefoon 83 TN DE dertiger jaren drukte de nood der tijden ook zwaar op de klompenindustrie in Zeeland zowel als elders. Een der middelen om onder deze economische druk uit te komen was het inrichten van een Klompenbeurs, waar het gefabriceerde onder de ogen van het publiek komt, de aandacht trekt en van kijkers kopers maakt. Waar de vakgenoten elkanders product kunnen zien, de goede kwa liteiten leren waarderen en navolgen en de fouten ervan .zien te ver wijderen. Waar ten slotte door een deskundige keuringscommissie de hoedanigheid van het gefabriceerde tot in de ountjes wordt aangegeven en zo komt tot verbetering van het gemaakte product. TN 1929 begonnen, hield Clinge jaar- x lijks zijn Zeeuwse klompenbeurs tot en met 1939, toen de tweede we reldoorlog hieraan een einde maakte. De eerste jaren na de tweede we reldoorlog kwam er van het herstel van de klompenbeurs vooreerst nog niets, al hoorde men er sporadisch wel eens over praten. Maar vorig jaar bij het zilveren be- staansfeest van St. Gummarui, de R. K. Klompenmakersvereniging, kwam het idee om de oude traditie voort te zetten weer sterker naar voren. Bij het werkbezoek aan Zeeland van Zij ne Koninklijke Hoogheid Prins Bern- hard, toen deze de klompenfabriek van de heer C. J. Seghers, de voor zitter van St. Gummarus bezocht en hiervoor warme belangstelling toon de, was men na afloop van dit bezoek algemeen van oordeel de oude traditie voor te zetten en een 12e beurs in 1933 te organiseren. Doel van deze 12e klompenbeurs, thans „Zeeuwse Klompenbeurs in Be- neluxverband" is vooral het Zeeuwse product, dat qua kwaliteit en kwanti teit nog altijd een voorname rol speelt in onze nationale klompenindustrie, opnieuw en sterker te plaatsen in het teken der belangstelling van handela ren en verbruikers. Gelegenheid tot inzending is gege ven niet alleen aan alle Zeeuwse klompenmakers maar ook aan alle vakgenoten en zelfs ook aan onze Belgische (Land van Waas). Op deze 12e klompenbeurs zal ook een stand worden ingericht door Staatsbosbe heer onder het motto: „Hoe, Waar en Waarom plant men bomen?" Dit initiatief van voorlichting jui chen we van harte toe. Mag ik hier in het bijzonder de aandacht voor vragen? Niet alleen voor de klompen makers, maar ik denk hier vooral aan de besturen van polders en aan de eigenaren van bomen of hunne zaak voerders. Want zij zijn het toch die de grondstof leveren en een eerste voorwaarde is dat de grondstof voor de klompenindustrie zo goed mogelijk is. Dus ook U bent belangstellende. Onze Commissaris der Koningin, Jhr de Casembroot hebben we be reid gevonden deze 12e Zeeuwse klompenbeurs in Beneluxverband te openen, waarvoor we hem zeer erken telijk zijn. Ook vele andere autoritei ten zullen aanwezig zijn. Wij rekenen op de belangstelling van vakgenoten, handelaren, belang hebbenden. kortom op allen, die bij de groei en bloei van een bij uitne mendheid vaderlandse industrie be lang hebben, zowel uit Nederland als uit België. Burgemeester, P. V. M. VERCAUTEREN Stimulans voor een goed product CR wordt mij als voorzitter van de 12e Zeeuwse Klompenbeurs ge vraagd een enkel woordje te schrij ven, <ioe en waarom deze beurs we derom wordt georganiseerd en waar aan ik dan ook zeer gaarne voldoe. ("NP de eerste plaats kan ik niet na- laten mede te delen dat deze beurs door elf wordt voorafgegaan, waarvan de laatste sinds Aug. 1939, dus bijna 14 jaar geleden te Clinge heeft plaats gevonden. Als men bedenkt dat nu na deze lange termijn men toch weer een Klompenbeurs wil organiseren, moet Hiernaast een „klompekapper", die nog op de ouderwetse manier, met de hand, klompen vervaar digt. Ten eerste voor de klant van de klompenmaker, de klompendragende man of vrouw, die er belang bij heeft te weten wat er aan het maken van een klomp vastzit. Zodat hij of zij o.a. begrijpt waarom een paar klompen niet meer voor een paar dubbeltjes verkocht kan worden, zoals vroeger! Verder voor de handelaar, die zich op de hoogte kan stellen van de kwaliteitseisen, welke hij aan de klomp mag en moet stellen. Ook voor de handelaar in machines. Aan de in de klompenindustrie ge bruikte machinerieën is op de beurs eveneens aandacht besteed. Contact met de gebruiker van die apparaten, de klompenmaker, is altijd vruchtbaar. Bovendien natuurlijk voor de klompenfabrikant zelf, die zijn producten kan tonen aan het publiek, aan de detaillisten en met al deze mensen kan praten. De belangstelling van de overheid is in verband met de vele wensen die de klompenmakers nog hebben, evenzeer van niet te onder schatten betekenis! Vervolgens voor al degenen die de klompenmaker hout verkopen of er voor voelen goed klomenpmakershout te telen. De stand van Staatsbosbeheer is in dit verband van groot belang. Niet minder trouwens voor de employé's van de klompenfabrikanten die onafhankelijk ook kunnen inzenden. De beoordeling van hun maaksel is voor hen een waardering waarnaar ze hun vakbekwaamheid kunnen afme ten; de onderlinge wedijver kan huil geoefendheid opvoeren. En tenslotte voor geheel Zeeland, waar de klompenindustrie een gewaar deerde tak van nijverheid is hier toch wel een bijzonder motief voor aanwezig zijn en dat willen wij ook niet ontkennen. Dit hebben ook de hoger instanties, die de klompenin dustrie 'n warm hart toedragen, tot uiting willen brengen, als men weet dat niet alleen onze burgemeester maar ook leden van de Provinciale en Gedeputeerde Staten, Kamer van Koophandel, alsmede het hoofdbe stuur van de Federatie Klompenindu strie herhaalde malen er op aan heeft gedrongen, om deze klompenbeurs in Zeeland weer ni»uw leven in te bla zen tot behoud en welzijn van de Zeeuwse klomenindustrie. Dat wil niet zeggen dat de Zeeuw se klompenfabrikanten bij de Neder landse klompenhandelaren geen be kendheid meer hebben, het tegendeel is gelukkig voor een bepaald gedeel te nog het geval, temeer omdat de Zeesiwse klompenfabrikanten tradi tie-getrouw sinds vele jaren hun pro duct. de klomp, voor het merendeel via de groothandel tot winkeliers en verbruikers steeds wisten te brengen, al was dat afzetgebied niet altijd even rooskleurig te noemen, temeer omdat het aanbod in vele gevallen de vraag overtrof. Het bleek dan ook zeer nood zakelijk de kwaliteit van de klompen op te voeren, om het klompendragend publiek te bevredigen door een goede klomp te produceren. Nu zou men zeggen: wat kan een klompenbeurs daartoe bijdragen? Inderdaad is de klompenbeurs een stimulans om een goed product te helpen bevorderen, immers die klom penfabrikanten die als inzender aan de beurs mee durven dingen, doen al le pogingen om hun klompen zo goed mogelijk te maken, dat heeft men ook begrepen in het andere deel van Ne derland waar steeds nog vier klom penbeurzen worden gehouden en waardoor meerdere connecties met handelaren die misschien de klompen van deze of gene nog niet kenden hebben aangeknoopt. Met het oog hier op heeft het be stuur der R.K. Klompenmakers-Pa troonsvereniging gemeend de Klom penbeurs te Clinge weer te moeten organiseren en dit jaar in Benelux verband waardoor dus ook Belgische fabrikanten in de gelegenheid zijn om bun klompen in de beurs te Clinge in te zenden. De beurs in F«nelux- verband te houden kan wellicht de sleur op concurrentie-gebied uit de weg ruimen.. Het organiseren van een klompen beurs kost alleen niet veel tijd en op offering maar ook de financiële kant speelt daarbij een grote rol en we mogen gerust dank betuigen aan de verschillende instanties die zo bereid willig zijn geweest, de Klompenbeurs financiële steun te verlenen, waar door de organisatie mede mogelijk is gemaakt. Ook is het bestuur zeer dankbaar jegens het schoolbestuur van Clinge dat weer zo bereidwillig is om de schoollokalen te laten gebruiken. Maar zeker past hier ook een woord van lof aan die klompenfabrikanten die met hun klompen naar de beurs zullen komen, wij mogen gerust zeg gen: al zijn alle klompenmakers nog geen inzenders, dat toch de inzendin gen bevredigend genoemd kunnen worden. Wij hopen dan ook dat de inzenders van klompen er de vruchten zelf van zullen mogen plukken. De Voorzitter. C. J. SEGHERS. TNE TEELT van de populier is iets waarvoor de doorsnee landbouwer -L' in het algemeen niet warm loopt. Men beschouwt het als een dood gewone zaak, dat ze er zijn en men zou zich ons Zeeuwsch-Vlaamse land niet zonder deze boom kunnen voorstellen. Toch is de betekenis van de populier in het landbouwbedrijf zonder meer groot te noemen. Reeds van ouds is deze boom een soort geweest, welke wegens zijn veelvuldig voorkomen op dijken, wegen en erven meer tot het domein van de landbouw dan tot dat van de bosbouw behoorde. Dit is zeer goed verklaarbaar als men bedenkt, dat de populier één van de weinige houtsoorten is, welke ook buiten bosverband goed groeit en .tevens slechts genoegen neemt wil hij zich tenminste behoorlijk ontwikke len met gronden, welke eveneens geschikt zijn voor de landbouw. de gunstige subsidie-voorwaarde, wel ke in de eerste na-oorlogse jaren gol den, meer populieren ging aanplan ten en meer zorg aan deze cultuur wilde besteden. Vooral de polderbe sturen, welke hierin een belangrijke bron van neveninkomsten zagen, plantten in graten getale. Men kon immers met de opbrengsten van dit hout meer aandacht besteden aan de verbetering van wegen en waterlos- singenen, terwijl de mindere op brengst der verpachte dijken, welke met populieren beplant waren, slechts zeer gering was vergeleken bij de op brengsten van het hout. DE SOORTEN |N het algemeen is men in deze stre ken de mening toegedaan, dat als men over populieren spreekt hierme de de Italiaanse populier (Populus ni gra var. italica du Roi) of zoals men wel zegt de „kaarspopulier" wordt be doeld. Dit is niet het geval; onder po pulieren verstaat men zeer vele ver schillende soorten, waaronder alle hier bekende „Canadapopulieren". In de vooroorlogse jaren en ook nu nog zij het dan gelukkig wel wat verbe terd werd in het algemeen door on ze landbouwers en polderbesturen weinig zorg aan de populierenteelt besteed. Dit vond mede zijn oorzaak in de ondanks voor hun langschijnen- de omloop toch geringe opbrengst en men wilde meestal niet veel geld uit geven voor goed plantsoen, op tijd snoeien, enz. Het is zeer begrijpelijk, dat dit niet ten goede kwam aan deze cultuur; er werd niet geselecteerd en meestal plantte men maar poten, wel ke men uit de in de omgeving staan de knotpopulieren of uit de pasge- rooide populieren kapte. Een zeer be langrijke factor ter verbetering is ge weest, dat de gehele yopulierencul- tuur in ons land onder controle van de Nederlandse Algemene Keurings dienst voor Bomen gesteld werd en dat iedere kweker van populierhees ters verplicht werd alvorens deze te verkopen ze door deze dienst te laten controleren en plomberen. De oor logsjaren met hun steeds stijgende houtprijzen, welke eerst in 1952 de Climax bereikten, waren er de ooi- zaak van. dat de populier meer in het brandpunt van de belangstelling stond. Men kwam tot de conclusie, dat deze bomen niet alleen schade konden doen aan het bouwland, maar dat ze in betrekkelijk korte tijd veel geld konden opbrengen. Dit was er de oorzaak van, dat men mede i.v.m. LIET grensdorp Clinge, als een der meest karakteristieke gemeenten van de streek een sieraad voor het Zeeuwsch-Vlaamse land. heeft reden tot blijdschap. Voor het eerst sedert 1939 herbergt de school weer een Zeeuwse Klompenbeurs, een 'evene ment dat Clinge sinds 1929 jaarlijks beleefde, doch dat tijdens de oorlog begrijpelijk achterwege moest blij ven en nadien niet gemakkelijk meer tot nieuw leven was te brengen. Im mers, de klompenindustrie maakte en maakt nog een zware tijd door, een periode van-" ernstige moeilijkheden welke de gedachte 'aan het opi^euw organiseren van de traditionele klom penbeurs op de achtergrond drongen Op het ogenblik moge de horizon voor de klompenmakers door ver schillende bereikte verbeteringen iets lichter geworden zijn, bepaald gun stig ziet het ei* in economisch opzicht voor deze karakteristieke tak van in dustrie nog niet uit. Er moet nog veel veranderen voordat de klompenindu strie de toekomst met groter ver trouwen kan inzien. Toch wordt thans, op 29 Juli, weer een klompenbeurs gebouden. Want juist de zorgen waarin de klompen fabrikanten verker®i, dwingen hen als het 5 ware tot het voeren van actie. En in het verleden is gebleken dat de Klompenbeurzen uitstekende middelen zijn om aandacht te trek ken. Woensdag a.s. zal de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de 12e Zeeuwse Klom penbeurs (de eerste in Benelux verband) officieel openen. Om tien uur zal* dit ft it plaats vinden. De klompenmakers laten zien dat ze de moeilijkheden aandurven. Het op touw zetten van een beurs is «en onderneming. Doch het vertrouwen dat de vakgenoten van'dit mooie oude ambacht hebben is groot. Ze zullen er zeker in slagen niet alleen de klomp, die oud-vaderlandse schoei sel, in de belangstelling te plaatsen, doch ook de moeilijkheden welke de bloei van deze industrie nog belem meren met de noodzakelijke hulp van de overheid uit de weg te ruimen. MIETTEGENSTAANDE de vooruit gang der laatste jaren kan echter nog veel gedaan worden ter verbete ring van deze cultuur. Zo zou in de eerste plaats meer aandacht besteed kunnen worden aan de juiste keuze van de soorten voor bepaalde grond typen. Indien men volslagen leek is in deze ijiaterie vraagt men bij een kweker meestal alleen naar „Canada populieren". Dit is niet juist, daar de kwekers niet op de hoogte kunnen zijn met alle plaatselijke omstandig heden en dus meestal die soort geven, waarvan men het grootste aantal op de kwekerij heeft staan. Het zou te ver voeren om hier de verschillende populierensoorten en hun eigenschap pen te bespreken, maai- als algemene richtlijn zou men kunnen aanhouden voor de zwaardere kleigronden ge bruik te maken van de Populus sero- tina ((Zeeuwse* blauwe) en voor de lichtere gronden in deze streken de Populus deltoides var. missouriensis (Amerikaanse populier) of de Populus robusta (Rubuiistpopulier). Deze laat ste soort overheerst de andere soor ten in België. De Latijnse benamin gen. welke men ook op de plombes aantreft, die door de keuringsdienst om de stam van elke heester beves tigd worden, hebben ten doel vergis singen te voorkomen, daar bepaalde soorten vaak in verschillende delen van ons land anders worden aange duid. Zo noemt men de Populussero- tina bv. wel de Zeeuwse blauwe, Lim burgse zwarte. Betuwse blauwe of Graafschapse zwarte. PLANTWIJZE JN de tweede plaats is van belang de wijze van planten, waar vaak veel aan mankeert. De populier is vlakwortelaar, dat wil zeggen, dat de wortels niet diep in de grond gaan, maar aan de oppervlakte blijven. Dit houdt echter niet in, dat de populier niet diep geplant mag worden. De afmetingen der plantgaten kunnen het beste aangehouden worden op 1 x 1 x 0,80 m.; dit betekent dus, dat de bo men ongeveer 80 cm. diep komen te Staan met het gevolg, dat het bestaan de wortelstelsel meestal afsterft. Nu maakt de jonge populier juist onder het bodemoppervlak een nieuw wor telstelsel, terwijl als gevolg van het diepe planten de heester zeer vast in de grond komt te staan, wat dus het bijplanten van palen tegen het scheefwaaien onnodig maakt. Dit is vooral in onze winderige vlakke ge bieden uiterst belangrijk. Een ander voordeel van dit diepe planten is, dat de bomen veel gemakkelijker aan slaan. daar de jonge wortels en spe ciaal de fijne haarworteltjes direct vast met de grond verbonden wor den en niet telkens losscheuren. PLANTAFSTAND mi de derde plaats is het zaak, dat men een goede plantafstand aan houdt. De populier is een licht-hout- soort en verdraagt dus practisch geen beschaduwing. Men moet er dus zorg voor dragen, dat de takken ook op la tere leeftijd elkaar niet kunnen raken. Voor de hier te gebruiken soorten met uitzondering van de Populus Ma- rilandica (Brabantse stander) kan men m.i. het beste aanhouden: Voor eenrijige beplantingen 7 m., voor meerrijige beplantingen 7 x 8 m. De meningen hieromtrent lopen echter nogal uiteen. Het verdient aanbeve ling de eerste jaren de grond rond de jonge populieren zwart te houden, daar anders vaak een vegetatie wordt gevormd, welke de grond hermetisch afsluit. Op arme gronden heeft het zeker een gunstige invloed, indien men een bemesting toepast. Het valt niet te ontkennen en het vormt het hoofdbezwaar, dat sommi ge landbouwers tegen populierenbe plantingen hebben, dat deze indien geplant langs cultuurland voedsel aan de grond onttrekken. Dit bezwaar bestaat inderdaad, maar men moet wel bedenken, dat de voedselonttrek- king uiterst gering is in vergelijking met de landbouwgewassen, terwijl bo vendien het grootste gedeelte van de onttrokken voedingsstoffen in de vorm van jaarlijkse bladafval in de grond terugkomt. Ook de schaduwwerking op landbouwgewassen voert men aan als een punt ten nadele. Dit is juist en men kan dit alleen ondervangen door langs de Zuid-Westzijde van een landbouwperceel geen opgaande bo men te planten. VOORDELEN ■TEGENOVER deze nadelen staan 1 echter zeer veel voordelen, waar van we enkele zullen noemen: le. Be schutting van de gewassen tegen da wind. 2e Het tegengaan van erosie en verstuiving. 3e Behoud van een hoge re relatieve vochtigheid. 4e Tegengaan van te sterke verdamping. 5e Beschut ting van het vee tegen felle zon, re gen en sneeuw. 6e Bescherming van woningen en schuren. 7e Houtproduc- tie. Kostprijsberekening: Het Landbouw Economisch Instituut heeft uit gaande van het standpunt, dat de meest nodige zorg aan de aanleg is besteed een kostprijsberekening ge maakt voor het populierenhout tegen 3% samengestelde rente. Men komt dan voor het gevelde hout van Po pulus serotina (Zeeuwse blauwe) en Populus marilandica (Brabantse stan der) loco plaats van velling bij een rijenbeplanting langs wegen of dij ken op respectievelijk f 20 en f 21 per m3. Per f 100 grondwaarde moet dit bedrag nog verhoogd worden met f 0,44. Hieruit volgt, dat gezien de huidige houtprijzen (ook al zouden deze nog aanzienlijk dalen, wat niet te voorzien is) de teelt van populie ren financieel gezien zeer interessant is. Ten slotte mqgen we een ieder de raad geven om alvorens tot de aanleg van een populierenbeplanting over te gaan, zich omtrent de voorbereidende werkzaamheden en de keuze van het plantsoen in verbinding te stellen met, de ambtenaar van het Staatsbosbe heer, die U gaarne geheel kosteloos van advies zal dienen. Axel, 20-7-'53. De Bosbouwkundig ambten. A bij het Staatsbosbeheer, H. J. M. GOOSSENS. t.o. Beursgebouw PRIMA DRANKEN KOFFIETAFEL 513-0 Wij exposeren op de beurs met A Voor herstellingen aan uw machines Machinefabriek TELEFOON 238 503-O WIJ BIEDEtf U AAN In Canadahout. OP DE BEURS TE ZIEN. Mach. Klompenfabriek Gravenstraat B 10, CLINGE (Z) VERKRIJGBAAR EERSTE KWALITEIT tegen concurrerende prijs in diverse modellen. TE BEZICHTIGEN OP ONZE STAND IN DE KLOMPENBEURS TE CLINGE. Beleefd aanbevelend, 507-O HANDELAREN IN KLOMPEN wenst U meer en tevre den klanten KOOPT dan CS KLOMPEN van z GRAVENSTRAAT B 333 CLINGE (Z) TEL 13. In de van ouds bekende FRANSE KNOOP en de zeer FIJNE NEUSJES KLOMPEN. Zou ook aan belanghebbende een MOOIE FLINKE PARTIJ in de maten 14 cm kunnen leveren. 512-0 Kerkstraat B 70, Telefoon 49. Clinge (Z.) Chevrolet '51 grijs 40.000 km. Chevrolet '51 zwart 52.000 km. Chevrolet '46 in goede staat. Citroen '49 zjvart prima Citroen '4-8 grijs. Ford '46 Vrachtwagen 3 ton. Skoda bestelwagen '46. ,C. Z. Motorrijwiel 1951. Driewieler motorcarrier Pashly 1950. 3 gebruikte Solexen totaal gereviseerd. Klompenfabriek, Kerkstraat B 69, CLINGE. WIJ EXPOSEREN OP DE BEURS MET ONZE BEZOEKT OP WOENSDAG 29 JULI A.S. welke wordt gehouden in Benelux-verband. Om 10 uur v.m. opening door Zijne Excellentie de Commissaris der Ko ningin in Zeeland. Meerdere autoriteiten zullen mede aanwezig zijn. Gezien een buitengewone attractie welke mede in de beurs zal worden gehouden, zal de beurs tot 's avonds 21 uur geopend blijven. Om 20 uur zullen de'behaalde prijzen in de beurs-gebouwen worden uitgereikt, meerdere medailles, diploma's en geldprijzen zijn beschik baar gesteld, tevens een buitengewone verrassing welke is geschonken ter verloting onder de inzenders van handelsklompen. DES 'S AVONDS OMSTREEKS 22 UUR PRACHTIG VUURWERK OP HET SPORTTERREIN. Intreekaarten voor beurs is tevens een lot met kans op prijs, als ook toegangsbewijs op het vuurwerk-terrein, dit alles kost slechts 50 cent. Voorziet U tijdig van plaatsbewijzen, bij de commissie, daar het vuur- werk alleen van op het terrein goed zichtbaar kan zijn, zal elke teleur- stelling willen voorkomen, temeer omdat zo een vuurwerk voor de eer ste maal op Clinge wordt afgestoken. 5140 MOLENSTRAAT B 120, CLINGE, Tel. 1 Wij exposeren de bekende In Wilgen Olmen Canada en Picards. Meerdere malen met le prijzen bekroond CLIJNGE TEL. 22 TE OVERNAME AANGEBODEN BLANK EIKEN WINKEL INVENTARIS, modern, geschikt voor Parfu merieën, luxe artikelen, of sigarenzaak. Brieven franco ond. no. 33550-00 bur. v. d. bL Laat een vertrouwde instelling Uw gezin vrijwaren tegen de financiële gevolgen van: inclusief Sanatorium verzorging voor onbeperkte duur. Alle Verzekeringen. Auto Financiering. Gratis Poiis-controle. Assurantie, en Administratiekantoor C. L. P. BURM GRAVENSTRAAT B 109a CLINGE TELEF. 23

de Stem | 1953 | | pagina 5