i Ruime meerderheid (79 verzekerd stemmen) E.D.G.-verdrag in de Tweede Kamer Rhee zal Bestand niet nakomen De strijd tegen blaren en spierpijn RUIM 4.000 VERMISTEN Brand maakt 18.000 daklozen f6500 Barbacki na 70 uur gered r IS, iGESSEN I iTIEF GESPREK OVER EENHEID GESNEUVELD IN KOREA Jubilerende K.M.A. ontving bezoek van Vorstelijk Echtpaar Rumoerig MATK0ZENSHAG Had Stalin politiek testament v Tour de France- j prijsvraag Tienjarige jongen vond de dood Stemming is niet daverend Aanvulling vacantie-o;elcl lichter! TO beuren DAGBLAD VOOR ZEELAND Is de Groot C.P.N.) analphabeet Vrij koel OORLOGSSCHEPEN IN ISTANBOEL „Zaai verdeeldheid in het Westen DULLES BLIJFT HOPEN OP NAKOMING VAN BELOFTEN laatste daa j Benauwde dagen op een berg-richel Vier-dagen-tippelaars hadden goed weer Gebrek aan liederen...,. WE VERLOREN ADRI VOORTING! ïjsvraa^ t mant el an rloor lidewijn- CDA. e de France, en UBILEUM- lassement Geminiani, 4 v. orting, 7 Astrua Bauvin. 11 Bar- olten, 19 Wagt- ie) Wagtmans. nans op mijn motief". ort, toerisme k. 106-OO gisteren als toeschouwer ergens in de AR. waar de an de Col du •inden. Zojuist irting en Bo rn. Zag Faus- erde daar, een jn landgenoot ling daar aan niet vergist: 'erdaad. in sne ude Gino en en Fausto be dot de vroe- en de kleine o en diens ge- Er moet wat het gemoed jiij dit -.ag ge- ierkte het niet zijn hand ten en bleef het me tijd nasta- \i opgekeken zijn landge- kleine rakker aan de Zee ■h te Gap be had het thuis nger uit kun- lar we maken 11 hij vp'-wacht 1IE TWEE aan zien!! it tijdens dc be- d'Èze, de iaat- te Monaco, waar rend arriveerde, •r Mirando, van. lerkenswaard is, lling tot de bei- adel blijft. Een [>er-vorm! 1 ie DONDERDAG 23 JULI 1953 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave! N. V. Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778. Verantwoordelijk Hoofd redacteur! J. J. H. A. Bruna Redactieraad: X v. Hoolegem. Mr. Dn. A. JJM. Mes. Mr. H. B h de Rechter. L. J. v. 1 Westende. P. V» M- Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post 1 6.15, Per week (uitsluitend bij niet-post- besteli.) 0.42. Incasso wordt berekend L-nsse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. 93e JAARGANG No. 20781 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezondsn Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan» zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. p7ïröaï7~vnor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor ZeeuwsdUviaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 - (Bjjbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) EEN UUR had de Tweede Kamer nodig om op gang te komen, toen voorzitter dr. Kortenhorst gisterenmiddag om 1 uur het Verdrag van de Europese Defensiegemeenschap (E.D.G.) aan de orde stelde. In dat uur werden drie stemmingen gehouden. Eerst sputterden mr. Lemaire, ds. Zandt en de communisten tegen het tijdstip en de krap toegemeten spreektijd, maar met 58 tegen 6 stemmen werd toen uitgemaakt, dat dit voordebat zou worden be-, eindigd. Toen was er een stemming nodig (57 tegen 8), dat men met het eigenlijke debat zou beginnen en vervolgens moest de Kamer zich accoord verklaren met een spreektijd per fractie van anderhalf uur (62 tegen 6 stemmen). De tegenstemmers waren steeds de communisten, die bij de stemming over het nu eindelijk tóch beginnen de heren Gerbrandy en Lemaire als mede-tegen stemmers aan hun zijde vonden. Nog geen uur later waren reeds zestig van de honderd volksvertegenwoordigers achter het E.D.G. gaan staan (K.V.P. en P. v. d. A.) en nog eens een half uur later was daar tegens de verklaring van de anti-revolutionairen, dat zij op één lid na (Gerbrandy) eveneens accoord waren, terwijl ook de heer Korthals (V.V.D.) het voorstemmen van zijn fractie (8 man) aankondigde. Dat is bij elkaar dus al 79 stemmen, heel wat meer dan de twee-derde meerderheid, welke de regering verlangt. Wel ter bereid, Ruygers heeft bezwaren \Y/IJ spraken de heer Weiter naar aanleiding van de uitnodiging van het Bestuur van de K.V.P. tot een gesprek over de eenheid. De voorzit ter van de K.N.P. moet uitteraard nog met zijn bestuur overleggen over het te geven antwoord, maar persoon lijk voelt hij er in ieder geval voor, op de uitnodiging in te gaan. De heer Ruygers. secretaris van de Katholieke Werkgemeenschap in de Pv.d.A., vreesde, dat de besprekingen nu reeds bemoeilijkt zijn door een ar tikel in de Volkskrant, dat een be paalde interpretatie aan de uitnodi ging gaf. Hij ziet een precaire situatie cn meent, dat die niet gestoord mag worden door voorbarige uitleggingen. Men kan hierbij aantekenen, dat voor een interpretatie in de Volks krant het Bestuur van de K.V.P. niet verantwoordelijk is en dat dit er ook niet aan gebonden is. Vandaar begrij pen wij het niet goed, dat een kran tenartikel de uitnodiging zou kunnen dwarsbomen. r\E REGERING maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens actie in Korea gesneuveld zijn: Op 14 Juli de soldaat A. H. van den Hoorn, uit Soesterberg. Op 20 Juli de soldaat H. Roeters, uit Dordrecht en de soldaat C. Jonge- nelen uit Goes. R. I. P. kaanse troepen in West-Europa ge handhaafd blijven. Voor zover nodig zullen vandaag de debatten worden voortgezet en zeer waarschijnlijk komt ook reeds vandaag de Regering aan het woord. De Japanse watersnood "WOLGENS de jongste verlieslijst, die door de Japanse politie is gepu bliceerd, hebben op het eiland Hon- sjioe bij de overstromingen 675 men sen de dood gevonden: 4190 personen worden vermist. Het aantal gewonden bedraagt 4.507. Het water zakt nu en het weer is beter geworden. EISENHOWER is het niet eens met de voorgestelde verlaging van de hulp aan het buitenland met 1 milliard dollar. „Gezamenlijke veiligheid is veiligheid voor de V. S.", zei by. MINISTER LUNS, teruggekeerd van zijn reis (5 weken) naar Zuid-Oost- Azië, Indonesië, Australië en Nieuw- Guinea, verklaarde op Schiphol: „Mijn reis heeft in het algemeen aan de ver wachtingen beantwoord". EGYPTE zal in het lopende belasting jaar 400 millioen gulden aan defensie besteden. IN WEST-DUITSLAND bestudeert Minister Witte momenteel de metho de van woningbouw. DE UITVOER van Nederland naar West-Duitsland is weer met enkele aanzienlijke bedragen uitgebreid, met name o.a. 2.5 millioen D.M. voor vlas en 2.25 millioen D.M. voor hoeden. HILDE BENJAMIN, de Oost-Duitse (nieuwe) Minister van Justitie, heeft zes hooggeplaatste ambtenaren laten arresteren wegens „vijandige activi teit tegen de Staat". J~NE vergadering begon rumoerig. Als een vinnige zespuntige donderkop kwam de communistische oppositie opzetten. De vijf heren en de ene da me voerden vanaf hun banken een hopeloze obstructie tegen de behande ling van het verdrag. Toen aan het adres van de kamervoorzitter het woord „collaborateur" (met de Ame rikanen) werd toegeschreeuwd, ha merde dr. Kortenhorst kalm het ge druis weg en verordonneerde, dat dit woord niet in de officiële handelin gen zou worden opgenomen omdat het een belediging inhoudt. De com munisten konden hun agitatie echter op het volle uur laten voovtsudderen, want de eerste van de 14 ingeschre ven sprekers was jhr. v. d. Goes van Naters, die overeenkomstig de socia listische traditie de communisten in eigen kamp ging bestoken. „Ik kan thans zeggen, zo maar in het open baar, dat Beria een schurk is en een S.S.-generaal, en kijk eens aan, de communisten interrumperen niet eens'." riep hij uit. Hij zei dat om aan te tonen, dat de politiek van de Rus sen binnenslands even onbetrouwbaar is als buitenslands. Maar toen de communistische leider Paul de Groot toch iets mompelde over een andere gevallen en zwaar gedecoreerde man, namelijk Von Manteufel, antwoordde jhr. v. d. Goes: „Mijnheer, ik ben pas aan de B., en U noemt een naam met een M. Als U hier geen onderscheid in ziet, bent U een analphabeet. Ik heb toch gezegd, dat ik het hele alfabet desnoods zou nagaan!" Daarop schoot Paul de Groot wit van woede naar voren en het zag er naar uit, dat hij de socialistische woordvoerder naar de hals zou vlie gen „Voorzitter, hij noemt me een analphabeet! Dat is een belediging Het werd een groot geschreeuw in de communistische hoek en voorzitter EEN MISSIONARIS, pater Ricar- do, heeft in het Braziliaanse oer woud een primitieve stam van In dianen met blauwe ogen en rose wangen aangetroffen. De stam heet Pausiani. HET BEROEMDE doek van Titiaan, „Flora" zal te bewonderen zijn in het Rijksmuseum tijdens de zomerten- toonstelling „De Venetiaanse Mees ters". TWEE JONGETJES, broertjes van 10 cn 11 jaar, zijn bij het spelen in Rid derkerk te water geraakt en allebei verdronken. DE BESPREKINGEN tussen Zuid- Korea en Japan tot verbetering der wederzijdse betrekkingen zijn afge broken. DE KAPITEIN van het Zweedse schip „Naboland", dat in botsing kwam met de Turkse onderzeeër „Dumlupi- nar" (waarna deze zonk) verklaarde, dat een van zijn instrumenten „niet goed meer werkte". DE EERSTE 70 Russische auto's zijn in ons land aangekomen. Zij worden nog deze week in de handel gebracht. EEN SUBCOMMISSIE van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voorgesteld onverwijld diploma tieke betrekkingen aan te knopen met de Oekraine en Wit-Rusland. (Advertentie) VAN ROSSEM S ^flCfLESW5' 3 Weersverwachting, geldig tot hedenavond: J Veranderlijke bewolking met en- i kee regenhuicn. Matige nu en dan i vrij lkrachtige wind tussen Zuid- J J West en West. Vrij koel. J Vandaag: Zon onder 20.44 uur i Maa nop 18.51 uur. Morgen: Zon J J op 4.49 uur. Maan onder 1.47 uur. dr. Kortenhorst overstemde dat met zijn machtige hamer. ALTERNATIEF '"TOEN de rust weer was hersteld kon jhr. v. d. Goes verklaren, dat zijn fractie voor het verdrag zou stem men. Ten aanzien van de Duitse deelname was hij even praktisch als later de K.V.P.-woordvoerder dr. Mar- ga Klompé bleek te zijn. „Het alter natief van de E.D.G. is een neutra lisatie van Duitsland en dat betekent een einde van een wezenlijk vrij Europa. We kunnen een neutraal Duitsland niet als een onberekenbare factor laten voortbestaan naast het onberekenbare Rusland". Dr. Klompé stipuleerde dit argument nog wat wij der uit. „Een neutraal Duitsland zon der leger is ondenkbaar. Een natio naal Duits leger is gevaarlijk. Blijft dus als enige mogelijkheid: Duitsland méé in een Europees leger", aldus de K.V.P.-afgevaardigde. Zij kondigde echter een amende ment aan om het Nederlandse parle ment gelegenheid te laten houden een woordje te blijven meespreken. Jhr. v. d. Goes was hier niet enthousiast over. „We moeten de E.D.G. niet gaan aankleden", zei hij. DE HEER FENS rT"TEN Amerikaanse oorlogsschepen zijn vanmorgen in Istanbul aange komen. Zij zullen er tot 27 Juli blij ven. De Sovjet-Unie heeft dezer dagen bij Turkije tegen het aangekondigde bezoek van de oorlogsschepen ge protesteerd. Drie schepen van de Indische ma rine, die in de nota van de Sovjet- Unie niet zijn genoemd, zijn eveneens in Istanbul gearriveerd. De Indische oorlogsbodems blijven vijf dagen. Kort geleden hebben Griekse, Ita liaanse, Turkse, Britse en Amerikaan se oorlogsschepen in Griekse wateren oefeningen gehouden. LTET 125-JARIG BESTAAN DER K.M.A. is Woensdag besloten met een her denkingsbijeenkomst in de Grote Kerk te Breda, waar de chef van de generale staf, generaal B. Hasselman een rede uitsprak. Om twee uur brachten H. M. de Koningin en Prins Bernhard een bezoek aan de Academie. Hier inspecteerden zij de in gala-uniform opgestelde cadet ten. Daarna vond een bezoek plaats aan de Academie, waarbij vele, de officier dierbare plekjes werden bezocht. Op de foto links ziet men H.M. de K.M.A. verlaten, vergezeld van haar gastheer, brigade-generaal K. Puffius. Rechts van de Koningin haar echtge noot. Rechts ziet men hoe Koningin Juliana de cadetten-compagniën in specteert. CTALIN verklaarde in October 1952 op het congres der Russische commünistische partij een voorstan der te zyn van een laten schieten van Oost-Duitsland, met het doel het stre ven naar Europese éénwording te dwarsbomen. Stalin voerde aan, dat een sterk en onafhankelijk Duitsland hetzij de zij- TN de avondvergadering verkondigde de heer Gerbrandy zijn afwijkende mening en kwamen vervolgens enke le voorstanders aan het woord, waar onder de K.V.P.-afgevaardigden Fens en Blaisse. Eerstgenoemde wees erop, dat West-Europa alleen verdedigd kan worden, als die verdediging diepte heeft en niet beperkt blijft tot een smalle strook langs de kust. Hij vroeg van de Regering met nadruk de ver zekering, dat alle landen van West- Europa in geval van oorlog integraal zullen worden verdedigd. Men wilde in Washington nog eens met klem aandringeh, dat de Engelse en Ameri- "P\E Zuidkoreaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Pjoeng Joeng Tai, heeft Woens dag meegedeeld, dat Zuid-Ko- rea een overeenkomst, gesloten tussen Eisenhowers gezant Ro bertson en president Syngman Rhee, als verbroken beschouwt en dat Zuid-Korea geen wa penstilstandsovereenkomst zal nakomen. De minister zei, dat de V. S. door het doen van beloften aan de com munisten in besloten zittingen te Pan- moendjon, de overeenkomst met Zuid- Korea hadden geschonden. „Ik ben blij, dat de communisten ons lieten weten, wat de V.S. deden, voor het te laat was". Hij deelde mee, dat Zuid-Korea niet van plan is, verdere besprekingen de V.S. te vragen, doch hij voeg de hieraan toe, dat zijn regering wel bereid is, onderhandelingen te voe ren „met een ieder die onze toestand wil bespreken". Op de vraag, wat Zuid-Korea van plan is te doen, antwoordde de mi nister: „Alles is mogelijk. Wij zullen ons echter op geen enkel punt aan de wapenstilstand houden". VERKLARING VAN DULLES J70STER DULLES, heeft naar aanlei ding hiervan verklaard, dat Rhee aan Eisenhower en aan hem de ver zekering had gegeven, dat hij op geen enkele wijze een bestand met de com munisten zou belemmeren. De minister deelde mee, dat hy, zo dra een wapenstilstandsovereenkomst is getekend, met Rhee besprekingen zal voeren over de te voeren gedrags lijn op de politieke conferentie. „Wij nemen aan", zo zei Dulles, „dat Rhee niettegenstaande zijn ge voelens van twijfel, zich zal houden aan de verzekeringen, welke hij de President, aan mij en aan Robertson heeft gegeven. Rhee kan er op zijn kfur'°P vertrouwen, dat de V.S, de bif de a u €erl«k z"Uen helpen kin v. i, uw en het berei ken van haar eervolle doeleinden". In het Engelse Lagerhuis heeft mi nister Butler op een vraag van Attlee gezegd, dat de mogelijkheid tot het bijeenroepen van een algemene ver- gadermg der V.N., thans ernstig be- hoort te worden onderzocht. Een felle brand, aangewakkerd en voortgedreven door een straffe wind, maakte, in Se omgeving van Singapore, in de nabijheid van het vliegveld, ongeveer 8000 personen dakloos. Dc wijk, die werd verwoest, werd be woond door Chinese handelaren; er brak paniek uit onder de bewoners, eerst na twee uur slaagde men erin de brand te blussen. Op de foto: Vette rookwolken stijgen op; vele nieuwsgierigen waren samengestroomd om de brand te kunnen zien. de der V. S., hetzij die der Sovjet- Unie zou kiezen. „In beide gevallen zal Duitsland in conflict komen met Frankrijk cn Groot-Brittannië, het geen de uitbreiding van het commu nisme zou bevorderen", zou hij heb ben gezegd. Stalin zou een „politiek testament" hebben nagelaten, dat dezelfde geest ademt als zijn hier aangehaalde ver klaring. Hij zou het Kremlin hierin hebben aanbevolen de grote lijn der sinds 1919 en in eerste aanleg tot 1945 gevoerde politiek, om verdeeldheid te zaaien tussen de Westerse mogendhe den, te handhaven. VANDAAG is het de voor de inlevering der formulieren j voor de grote van het J DAGBLAD DE STEM Honderden prachtige en waardevolle prijzen tot een totaalwaarde van ruim Doe mee en win een prys Een formulier is elders in dit nummer afgedrukt. £}E JONGE FRANSMAN, Barbacki, strompelde de Mont Blanc af, na dat hij zeventig uur lang op een smalle richel van de Aiguille du Fou had gezeten. Gisterenavond werd hjj in het ziekenhuis van Chamonix we gens uitputting cn bevroren handen opgenomen, aldus verhaalt „Trouw". Twee dagen en drie nachten had Barbacki, een student van Poolse af komst, hoog in het gebergte doorge bracht. Een gids had verteld, dat hij al die tijd aan een touw hing, doch dat is niet waar gebleken. Barbacki vertelde, dat hij en zijn vriend Chullivat Zaterdag hun toe vlucht op de richel hadden gezocht, nadat zij overvallen waren door een storm. Zij hadden geen dekens en huiverden in de ijskoude lucht, totdat Chullivat besloot in zijn eentje de af daling te wagen Chullivat is daarbij in een 145 me ter diepe spleet gevallen. Berggidsen vonden hem daar dood, met een ver brijzelde scheldel. Barbacki wist daar niets van. Hij at wat uit een potje honing, het enige voedsel, dat hij bij zich had en ging slapen. De gidsen vonden hem Maandag, maar hij was te bang om met hen mee naar beneden te gaan. Hij zei, dat hij het nog wel een nacht uithield. Gisterenmorgen bij het aanbreken van de dag ging een volledig uitgeruste rddingsploeg op weg om Barbacki van de gevaarlijke piek te halen. Hij was blauw van de kou en half uitge hongerd, maar overigens niet ernstig gedeerd. DE ONBEWAAKTE F)E 10-jarige F. Holleman uit Schie dam is gisteren tegen 1 uur bij 'n onbewaakte overweg tussen Schie dam en Rotterdam, aan de Laansloot- seweg, aangereden door de trein, die van Amsterdam kwam en via Schie dam naar Rotterdam en verder rijdt, 's Middags overleed de jongen in het ziekenhuis. De bestuurder van de trein heeft niets van het ongeval gemerkt, doch een collega, die met een trein de overweg in andere richting passeerde, dus onderweg naar Schiedam, zag het jongetje liggen. In Schiedam heeft hij dit direct gemeld, waarna men op onderzoek is uitgegaan. ■ypAT OP DE EERSTE DAG van de Vierdaagse viel te voorzien, is op deze Woensdag verwezenlijkt: velen vooral degenen die onvol doende getraind het slagveld betraden bleken niet bestand tegen de vermoeienissen, de blaren en de spierpijn, welke zij Dinsdag hadden opgelopen en waarvan d naweeën zich op de tweede dag met niets en niemand ontziende felheid hebben geopenbaard. Keerden Dinsdag avond vijftig wandelaars niet op hun basis terug, Woensdagmorgen ont braken er tachtig op het appèl, zodat de eerste dag in totaal 130 slecht- offers heeft gevergd. TyjAAR wie Woensdag vroeg langs het parcours reed, kon met een half oog al zien, dat deze tweede dag heel wat uitvallers zou opleveren. Ve len hadden het er ook al voelden zij zich niet geheel fit maar op gewaagd, doch reeds voor zeven uur lagen er geblesseerden langs de weg, terwijl menigeen hinkend voorwaarts ging. De Woensdag kan dan ook in de annalen van de 37ste Vierdaagse ge boekstaafd worden als de dag van de blaren en de spierpijn. Op de eerste hulppost in Wijchen was het al vroeg een komen en gaan van lieden die last van voeteuvels hadden en me nigeen kreeg het niet prettige maar verstandige advies de mars niet uit te lopen. De wandelvcrenigingen die over het algemeen reeds vroeg in het jaar be gonnen met de training, hadden, met de militairen, het minst met deze na righeid te kampen, maar vooral on der de individuele deelnemers wer den rake klappen uitgedeeld. Ook de sfeer was niet zo opgewekt als andere jaren te Wijchen. Waar het aan lag? Het is moeilijk om een be paalde factor daarvoor aan te wijzen; eerder is het een complex van geval len dat de oorzaak van dit gemis aan stemming vormt. Daar is op de eerste plaats het hoge tempo, waarin de tippelaars marcheren. Reeds voor half acht waren de eersten Wijchen gepasseerd en tegen elf uur waren er al zowaar groepjes terug in Nijme gen. In vroeger jaren hield men de grote rust in Wijchen, maakte op het feestelijk versierde marktterrein zelfs een dansje, bleef daar wachten op vrienden en kennissen om daarna in gesloten gelederen op te rukken naar de finish. APATISCH PUBLIEK WEN andere factor van betekenis is, dat het publiek nog altijd in grote getale langs de route aanwezig lijdend schijnt aan enige apathie. Slechts zelden barstte een enthousiast applaus los, wanneer een detache ment, wandelclub of een ploegje in- dividuelen Wijchen binnen gemar cheerd kwam. En ook dat is spijtig, want een open doekje kan zo vaak aanmoedigend werken. Tenslotte de zang. Eerlijk gezegd, deze is van ge ring gehalte. Natuurlijk zijn er gun stige uitzonderingen, maar de over grote meerderheid kent geen andere liederen dan „De keizer van Japan". „Zie ginds komt de stoomboot" en .meer van dergelijke fraaiigheden. HET VERLOOP jyiAAR goed, nu nog iets over het verloop. Nadat de route Dinsdag door de Betuwe had gevoerd, waren op de tweede dag het Land van Maas en Waal en het Rijk van Nijmegen operatie-terrein met Beuningen en Wijchen als grote centra, waar alle wandelaars moesten passeren. Zwenk ten de 30ers en 40ers in Beuningen af naar Wijchen. de lange afstanders wachtte het taaie eind over de grote verkeersweg naar Druten, vanwaar zij over Horssen en Bergharen Wij chen bereikten. Veel hinder van het weer heeft het Vicrdaagseleger niet ondervonden Over het algemeen vond men de tem peratuur aangenamer dan die van Dinsdag toen het kwik tot 30 graden opliep. De verwachting voor Donder dag is niet ongunstig: vrg koel met een enkele bui. En dat geeft de bur ger moed, want wie zou nu de af standsmarsen hun climax naderen de hoop opgeven? Maar.... heroverden le plaats in ploegenklassement JAMMER van Adri Voorting! In de moordende étappe van Gap naar Briangon (165 km.) verloor de Ned. équipe deze dappere jon gen: het was teveel voor hem ge weest! Maar Louison Bobet mocht dan de eerste plaats in het alge meen klassement hebben veroverd en Mallejac de gele trui ontfut seld hebben, onze ploeg herover de de eerste plaats in het alge meen ploegenklassement, hoogst belangrijk, want als de zeven over gebleven landgenoten er in slagen, die plaats tot Parijs toe in te ne men, zullen zij beloond worden met 2.5 mill, francs, dat zijn zo'n slordige 25.000 gulden! Het is aan Nolten, die als tweede achter Bo bet eindigde, aan Woutje Wagt mans die een keurige 8ste plaats bezette en... blozende Adriaan Suy- kerbuyk te danken, dat dit werd bereikt. Er zullen nu wel héél bij zondere dingen moeten gebeuren, als onze vertegenwoordigers niet met een zegevierende équipe uit deze Jubileum-Tour te voorschijn komen. Kranig gedaan Nolten! Bravo Bredanaarsü Alle sportlie- venden zijn trots op jelui!!! O Voor bouwvakarbeiders ^OOR DE bouwvakarbeiders, die bij het begin van hun vacantieweek over te weinig d.w.z. voor minder dan f 60 aan vacantiebonncn beschikken, bestaat de mogelijkheid een compen satie-uitkering te ontvangen. Zij moeten zo spoedig mogelijk een aanvraag voor die aanvullende uitke ring indienen. Aanvragen die later dan een week na de vacantie binnenkomen, worden niet meer in behandeling genomen. Een millioen straathonden r^ENERAAL Mangkorn Phromy- othi, Minister van Binnen landse Zaken van Thailand, die zo juist tot burgemeester van Bangkok is benoemd, heeft mee gedeeld, dat zijn eerste bestuurs daad de zorg voor de reiniging van de stad en de opruiming van de zwervende honden zal zijn. Men neemt aan. dat er ongeveer een millioen loslopende honden in Bangkok zijn. Hij is ook van plan maatregelen te treffen tegen de handel in opium. Naar schatting zal als ge volg van deze maatregelen jaar lijks ruim 20 millioen gulden min der in de Thailandse schatkist vloeien.

de Stem | 1953 | | pagina 7