r Bobet, groots in de bergen, veroverde gele trui JAN NOLTEN uitgesproken rivaal van Louison Bobet ALS NOLTEN DIE LEKKE BAND NIET HAD GEHAD! Het gedroomde werd NEDERLAND weer 1e in ploegenklassement Hagazijn „NOVA WERELDSUCCESSEN LOCOMOTIEF Wagtmans tweede en Suijkerbuijk derde landgenoot in Briancon Wim van Est kreeg driemaal pech -lp- I Een der hoofdprijzen een prachtig herëncostuum DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 JULI 1953 Louison bobet heeft ongenadig om Nog vier dagen.... De posities der 5 Nederlanders J Col d'Izoard: om te griezelen BOBET was ongelooflijk sterk Wout Wagtmans ontsnapt 5 V s' a loopt altijd lichter! Onfortuinlijke sprong voor de grote Tour de France Prijsvraag 1953 van het DAGBLAD DE STEM naar keuze ter waarde van f 180.- 'angeboden door AXEL IN o DE 93e (Van onze speciale verslaggevers). BRIANgON, Woensdagavond. ZICH HEEN GERANSELD! Oei, oei, wat zijn er vandaag op de Col de Vars en de Col d'Izoard klappen uitgedeeld! Een onzer, de jongste Voorting, had uiteindelijk geen krachten voldoende meer om die meppen van schone Louison te incasseren. Wij verloren hem hier in- Briancon en dat zette flink de domper op de vreugde, die overigens terecht in de vaderlandse gelederen heerste. Want Bobet mocht dan Gerrit's broer ge veld hebben en zijn landgenoot Mallejac de gele De Franse regering leeft, hoe kan het anders, al evenzeer mee met de Tour. Om daar officieel uiting aan te geven, heeft zij twee leden van het Kabinet aangewe zen om haar te vertegenwoordi gen bij de aankomst in het Pare des Princes, rond vier uur a.s. Zondag. Het zijn de ministers van Opvoeding en P.T.T., de heren Marie en Ferri. Jacques Goddet, u weet wel, de directeur van l'Équipe en van de Tour, schreef aan de vooravond van de beslissende Alpenrit, dat de renner die haar het meest wenste, zou winnen. Daarbij had hij, zoals ontelbaren, Bobet op 't oog. Welnu, ge weet het, Louison won, maar wat dacht u, dat Nol ten of Wagtmans, of wie dan ook, die wens niet eveneens „het meest" hebben gekoesterd?! Even een paar data en cijfers. In 1938- triomfeerde Bartali na de overtocht in de bergen (en nu, de arme!); in 1949 was dat Coppi, in 1950 Kubler en in 1951 op nieuw Koblet. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat Bobet's naam ditmaal op de lijst der overwinnaars in Parijs zal kun nen worden bijgeschreven. Nog een cijfer, om te laten zien, hoeveel lezers Frankrijk's groot ste sportblad „l'Équipe" tijdens de Ronde telt: gisteren bedroeg de oplage: 541.032 exemplaren'.! Of Goddet zijn volk ook warm gekregen heeft!! Marcel Bidot, de ploegleider van Bobet (Franse nationale equipe) werd gisteren overrompeld door de journalisten. Zij wilden alle maal weten, wat hij nu van de eindbeslissing dacht en wie zou triomferen. Maar Marcel kwam niet uit zijn tent. Hij zei: „Het enige wat ik op 't ogenblik zou wensen, is, nu reeds in Parijs te zijnHij is natuurlijk bang dat schone Louison nog iets kan overkomen en overigens is Bidot een man, die het spreekwoord: „geen hei roepen voor je er over bent?' volkomen onderschrijft, 'n nuchtere Fransman, deze Marcel! Deze monsieur Bidot ontvangt ook talloze brieven van bewon deraars (sters) de laatste sterk geparfumeerd en.... criticas ters. Zo dreigde een dezer laat ste Bobet op een tomaten-bom' bardement te tracteren als hij nog langer Geminiani zou dwars zitten. Als ik me van al die be dreigingen wat aan moest trek ken, vertrouwde Marcel ons toe, had ik beter in Parijs kunnen blijven. Ze krijgen hun verstand overigens nooit, die gekken!! Er zijn nog andere bewonderaars. Bernard Gauthier bijvoorbeeld ontving van een supporter een schrijven van de volgende in houd: „Ik had om 10.000 francs gewed, dat ge voor Monaco een etappe zoudt winnen. Ik ben niet bereid u te vergeven, dat ge dit hebt nagelaten". Bernard heeft teruggeschreven: „een volgende keer zult ge mij vooraf moeten raadplegen En dan die andere Franse cou reur, Bauvin! Deze durft de bin nengekomen brieven niet meer te openen. Allemaal bedelbrie ven, concludeerde hij schamper. Een was er bij van 'n groep pad vinderszij vroegen hem hun een motorfiets te schenken en ergens anders vandaan verzocht een co mité om een premie voor 'n te organiseren tombola. Als ik daar aan moest beginnen, mocht ik Goddet wel om een extra toelage vragen, besloot Bauvin. Dus ge weet het, eventuele vragers: laat onze jongens met rust. Ze moeten veel te veel afzien voor die paar centen..... Voor de achtste maal in successie heeft het dameszevental van de Rob ben beslag gelegd op het kampioen schap van Nederland. De te A'dam ge speelde eerste klasse wedstrijd tegen de Hollandse Dames Zwemclub (Am sterdam) is in een 11-0 overwinning voor de Hilversumse dames geëindigd De Robben zijn dit jaar ongeslagen kampioen. tJET PUBLIEK, in enorme menig ten tegen de berghellingen ver zameld, leek dol te worden van vreugde, toen daar de schone Loui son in solovlucht langs kwam gesto ven. Eindelijk ging dan de wens van uiielerminnend Frankrijk in vervul ling. Eindelijk zou dan weer eens 'n landgenoot de schoonste trofee op wielersportgebied gaan veroveren: zegevierend in Briangon arriveren! Zij wisten toen nog niet, dat even vóór de beklimming van de grimmi ge lzoard, slechter geplaveid dan ooit, Mallejac het maillot jaune reeds aan de kopman van de Franse trico lores had verspeeld. Louison zelf wist dat wel, daarvoor had zijn ploegleider, Marcel Bidot, aan Bo bet's jviel gekleefd, wel gezorgd! Al leen reeds deze wetenschap gaf hem vleugelen. ALS 'N SCHADUW trui van de schouders hebben gesleurd, met Jan Nolten (2e) was Louison niet klaar en evenmin met ons aller Wout je, die na de geweldige in spanningen van daags tevoren ook vandaag weer in de voorste gelederen (8e) eindigde. En wat dacht U van blozende Adriaan Suykerbuyk, die als derde Nederlander finishte op de voor hem fantastisch goede 27ste plaats. Deswege had óók hij een belangrijk aandeel in de winst als ploeg, welke Nederland wederom op de eerste plaats in het algemeen ploegenklassement bracht. Dus tóch gehaald en dat na die onbeschrijfelijk zware tweede en laatste Alpenrit!!! Hulde! Driewerf hulde!! O a £)US BOBET IN DE GEI.E TRUI! Zó is het, en men weet, uit onze voorgaande beschouwingen, dat dit voor de hand had gelegen. Zijn „voorganger", Mallejac heeft zich kranig verdedigd, maar met de Bo bet van vandaag was geen land te bezeilen. Het werd in deze tweede en laatste Alpenrit, met die Vars en die lzoard als gevreesde obstakels (resp. 2111 en 2360 meter hoog!) duidelijk, dat Bobet tot hier zonder uitzondering zijn krachten had gespaard. Op de Col de Vars lag De- ledda nog voor, maar toen kwam Bobet pas voor goed los en er was geen coureur, van welke ploeg ook, die hem in stijl, kracht, durf en sou plesse kon evenaren, nog minder overtroeven. Hoewel, die Jan Nol ten met Bobet dus maar héél weinig te gebeuren of lange Jan zou hem in zijn nekvel grijpen. De eerste mogelijkheid daartoe scheen zich voor te zullen doen op de top van de lzoard. Daar begaf het namelijk een van Louison's banden. Maar de volgwagen van Marcel Bidot was op slechts een meter afstand en dan weet men wel, dat zo'n ongemak weinig, om niet te zeggen niets, te betekenen heeft. In no-time was het euvel dan ook verholpen en het had practisch géén tijd gekost. Dat was later, op circa vijftien kilo meter van de finish wél het geval met Nolten. De renners waren toen juist aan de afdaling naar Brianqon een gemeen, slecht stuk! bezig en de Limburger vreesde blijkbaar niets, toen hij op zoek ging naar de voor hem uit gierende Bobet. Een bandje liet dat akelige, fluiten de geluid horen en Jan kon afstappen voor het leggen van een nieuw. Ook DAT was vlug gedaan, maar nu het juist in deze phase van de tweestrijd was gebeurd, kon Bobet daarvan in bijzondere mate profiteren. HET BLEEF SPANNEND CLECHTS voor één tegenstander moest hij zorg hebben: voor onze lange Limburger, Jan Nolten. Want hij was het, die Louison als een schaduw volgde en bleef volgen. Er behoefde QNZE LANDGENOOT zette energiek door, zo energiek, dat de Spanjaard Lorono vandaag weer eens in zijn element die pech van onze Nolten had weten uit te buiten en tot vlak bij deze was kunnen komen, in een oog wenk terrein verspeelde en dit bleef doen tot aan de eindstreep, zodat de tweede plaats tóch nog in handen van een Nederlander terecht kwam. Een onbetwistbaar succes, van grote afmetingen. Dat was trouwens die van Woutje Wagtmans eveneens. Bezette hij niet de achtste plaats, opnieuw ein digende vóór Bartali (die hete tranen schreide....) en Geminiani en al die andere fameuze klimmers uit de berg landen! Het is DAAROM, dat wc ook van daag van een tweeledig Nederlands succes durven spreken, succes, dat zo den aan de dijk zette in algemeen en ploegenklassement! MADAME BOBET CCHONE LOUISON moet wel zéker van zijn zaak zijn geweest! Want het kon geen toeval zijn, dat zijn vrouw de verre reis van de ville lumière naar hier had gemaakt. Het was uiteraard een treffend weerzien. Uitbundig en hartelijk tegelijk! Maar mevrouw Bo bet kreeg maar even gelegenheid om haar sympathieke Louison want dat is hij! de vreugde over dit glorie volle einde te betuigen. De duizenden bij de eindstreep wilden hem óók zien en zij begonnen gescandeerd te roe pen. te bidden en te smeken om toch even langs te rijden. Het werd een ovationeel slot, dat de dolzinnige menigte HAAR Louison bereidde en er kwam pas na zeer lan ge tijd een einde aan de huldebetui gingen. die zich tot over geheel Frank rijk zullen hebben uitgestrekt, nu het de lieveling der wieiermassa was, die had getriomfeerd! WIJ BLEVEN NIET ACHTER! IV/IAAR OOK Nederland mocht wat dit betreft, meedoen en dat heb ben wij van onze kant dan ook niet nagelaten. Vooral toen de officiële berekening had uitgewezen, dat onze equipe de N.O.C.-ploeg voorbij geste vend was en de eerste plaats in het algemeen ploegenklassement opnieuw de hare mocht noemen! Op hun manier hadden dus ook die „Ollanders" om zich heen gesla gen, want daar kwam nog bij, dat ons aller Woutje één plaats opklom in de algemene rangschikking (op dit moment een prestatie, welke speciale aandacht verdient). Dat Wim van Est, ook zeer actief van daag, nu de 15e plaats bezet en Ger- rit Voorting, die een beroerde avond had zoals ge wel begrijpen zult, nu op de 16e plaats prijkt. Jan Nolten deed een reuzensprong, gelijkend op een dubbele salto, én neemt de 17e positie in. Thijs Roks mag zeker niet ontevreden zijn met diens 27e en Suykerbuyk trots op zijn 29e wijzen. Hein van Breenen sluit de rij als 36e. Ook al geen positie om mee te huilen. Integendeel, daarvoor moet ge u realiseren, dat er na Tarzan nóg veertig coureurs komen!! Na de 18e étappe te Briangon 't 1 Louison Bobet, 105.01.05. J f 2 Mallejac, op 8.35. 4 J 3 Astrua, op 9.48. f 4 Close, op 11.55. f 5 Schar, op 14.58. 4 J 9 Wagtmans op 17.14. 4 J 15 van Est, op 36.45. 4 16 G. Voorting, op 37.08. J 4 17 Nolten, op 39.38. 4 J 27 Roks, op 1.02.00. 4 4 29 Suykerbuyk, op 1.07.02. 4 36 v. Breenen, op 1.22.34. 4 J Adri Voorting werd uit de strijd 4 J genomen. Nederland heroverde de J 4 le plaats in het algemeen ploegen- klassement! f ENORM SUCCES r\US MET zeven man over de Alpen! Landgenoten, wrijf van voldoening in de handen, want het is een enorm succes. Te groter, nu die zeven zo prachtig geklasseerd staan en zoveel prachtige prestaties hebben verwezen lijkt. Onze ploeg heeft gemikt op het terugwinnen van die eerste plaats in de ploegenrangschikking. Nu dat ge lukt is. vraagt gij u in het vaderland natuurlijk af of onze jongens die tot Parijs zullen weten te behouden. De kans is er ongetwijfeld en zelfs een goede. Vanzelfsprekend zal er thans nóg meer koelbloedigheid en overleg no dig zijn enparaatheid, want de eer en die twee-en-een-half millioen Er resten nu nog vier etappes. Die van morgen voert naar Lyon en be zorgt alleen bij het begin enige moei lijkheid met de Col du Lautaret (2e categorie) en de Cöte de Moirans (3e categorie). Dan volgt Vrijdag de 70 k.m.-tijdrit van Lyon naar St. Etienne. Gelukkig hebben wij in van Est, Voorting en Wagtmans o.a. uitstekende coureurs te gen het horloge, zodat Nederland in werkelijkheid ook PAAR geen tijd be hoeft te verliezen aan de Franse na- tionalen, die thans de eerste bedreigers van Bellenaars en zijn mannen zijn ge worden. Daarom, met gematigd optimisme de resterende dagen te lijf! En stel je*voor dat een of meer van die zeven het nóg eens extra op de heupen krijgen?! Dan zou het inderdaad te mooi zijn om waar te wezen DE UITSLAGEN: ETAPPE KLASSEMENT Achttiende etappe van Gap naar Briangon, (165 kilometer): 1 Bobet 5 11 17, 2 Nolten 5 16 45, 3 Lerono 5 17 14, 4 Serra 5 19 39, 5 Close 5 19 47, 6 La- zarides 5 21 01, 7 Schar 5 21 02, 8 Wagt mans 5 21 05, 9 Bartali 5 21 46, 10 Ge miniani 5 22 05, 11 Astrua, 12 Mallejac, beide zelfde tijd, 13 Mahé 5 22 10, 14 Teisseire 5 23 18, 15 Lauredi 5 23 33, 16 Lmpanis 5 23 37, 17 Magni 5 24 17, 18 Huber 5 24 20. 19 Bober 5 25 45. 20 Rolland 5 26 05. 27 Suykerbuyk 5 29 37, 30 van Est 5 31 39, 33 Roks zelfde tijd, 39 Gerrit Voorting 5 33 46, 42 van Bree nen 5 35 31. (Advertentie) (Van onze speciale verslaggevers). BRIANgON, Woensdagavond. J\JIEMAND had erop gerekend, dat vandaag de lont al onmiddellijk na het vertrek in het kruit geworpen zou worden. Het waren Dacquay en Quennehen, die ten aanval trokken op speciale order van hun ploeg leiders. Door woest berglandschap zich siingerende, flauw stijgende weg, geschroeid door de gloeiende Alpenzon, jakkerden de drie uitiopers voort in een tempo, dat ver boven het berekende gemiddelde van ongeveer 28 km. per uur lag. Zij namen 300 meter, 500 meter, maakten het verschil meer dan 1.5 min. hij kilometerpaal 40 en nog steeds dacht men niet aan een ernstige aanval. Y'OEN HET verschil echter 4 kilo meter vóór Barcelonette tot ho ven de 3 minuten was gestegen verkeerde men nie langer in onze kerheid: het gold hier een driest en ook een onverstandig offensief, van de aanval af tot mislukking gedoemd maar met de moed der wanhoop uit gevoerd. De voorsprong werd trou wens nóg groter en bedroeg op een gegeven ogenblik zelfs acht minu ten, DE COL DE VARS JWIEN passeerde Barcelonette, toen A La Condamine, 74 k.m. van de start op een hoogte van 1310 meter en klom naar Saint-Paul-sur-Ubaye, waar de eigenlijke bestijging van de Col de Vars aanvangt! Dit laatste stuk is 8 k.m. lang. over welke afstand men klimt van 1470 tot ruim 2100 meter. Nog steeds zwoegden de drie onverstandige helden aan de kop. Dacquay raakte even achter, doch kreeg met inspanning van alle krach ten weer aansluiting. In de laatste ki lometer vóór de top van de col slonk de voorsprong zienderogen, want uit het verbrokkelde peloton was een te genaanval ingezet. Louison Bobet, de Franse favoriet, die naar mate zijn vorm beter is geworden ook steeds meer zelfvertrouwen heeft gekregen, ging zijn troeven uitspelen. Lorono toonde andermaal, dat hij als klimmer tot de besten behoort. Mallejac ver dedigde zijn gele trui zonder veel hoop, doch met mannenmoed. De best geplaatste Italiaan, Astrua, trok mee ten aanval en Jan Nolten, die aan de voet van de pashoogte kalmpjes tegen Pellenaars gezegd had, dat hij ze daar boven wel te pakken zou krijgen, werkte zich ook in zijn soepele, ele gante stijl naar voren. OP DE TOP 70 noteerden wij op de Vars deze volgorde van doorkomst: aan kop Deledda en Dacquay. op 15 sec. ge volgd door Quennehen. Lorono en Bobet kwamen 1 min. 45 sec. na de eerste twee en Nolten als zesde had op de top 2y2 min. achterst. In groep jes, of alleen, passeerden daarna on der meer Mallejac op 2.55, Astrua op 3 min., Close en Geminiani op 3.30, Huber en Schar op 3.35, Bartali op 3.45, Wagtmans op 4 min., van Est en lmpanis op 4.25, van Breenen, Isotti, Drei cn Schmidt samen op 6.40, Roks, Suijkerbuijk, Gerrit Voorting, van Geneugden en Remy op 7.05. Het drietal Dacquay, Deledda en Quennehen was bij het bereiken van de top vrijwel aan het einde van zyn latijn. Het zou op het verdere verloop van de wedstrijd geen invloed meer uitoefenen, behalve Deledda, die zich halverwege de lzoard in de voorste gelederen handhaafde. De leiding ging over op Bobet, die hen in volle vaart voorbij stoof tijdens de afdaling naar het 1100 meter lager gelegen Guillestre. gevolgd door Nol ten, Lorono, Serra en nog een reeks andere azen. Over de prachtige weg met dui zend en één bochten en lussen, bereik ten zij af en toe een snelheid van meer dan 80 k.m. GRIEZELIG! ^MJILLESTRE ligt 55 k.m. van de finish te Briangon en ruim 30 k.m. vóór de pasovergang van de lzoard. De weg stijgt eerst geleidelijk en daarna steil tot Arvieux, 10 k.m. van de 700 meter hoger gelegen top. De laatste 10 k.m. van dit traject, door een steeds woester wordend bergde- cor, met griezelige afgronden links van de weg en rechts daarvan hoog oprijzende, vervaarlijke rotswanden, stelden zware eisen. De over het stuur gebogen en op de pedalen danser.de renner had overigens weinig gele genheid om op de omgeving te let ten en de volgers evenmin, want zij hadden al hun aandacht nodig voor de weg, die na de beruchte Casa De- serta, een woestenij van steen met rotsen als burchten, in een kromming van een traject, in afschuwelijke staat verkeerde. DE GRJJV1MIGE IZOARD MEGEN kilometer van de tor waag den wij het nog even de positie op te nemen. Bobet leidde toen met 1 min. 35 sec. op Nolten, 3.25 op Lo rono, 3.55 op Deledda. 6.05 op Malle jac, Serra en Geminiani. 7 min. op een groepje met Bartali, Schar. As trua, Huber, Close, Lauredi, van Est en Waftmans. Zou Nolten zijn kleine achterstand op Bobet kunnen uitwis sen en voor een derde Nederlandse zege in successie zorgen? Wij vroegan het ons af, terwijl de leidende renners weer voorbij gingen op de smalle, bochtige weg, waar overal wagens terzijde stonden met kokende radiatoren. Maar Bobet was vandaag geweldig sterk, de sterkste van het gehele veld! Dat bleek, toen wij op de top van de lzoard, waar tienduizenden geestdriftige toeschou wers slechts met moeite door de gen darmerie achter de omheiningen wer den gehouden, de volgorde van door komst noteerden. Die luidde: 1 Bo bet, 2 Nolten op 3.30, 3 Lorono op 4.15, 4 Serra op 7.20, 5 Geminiani op 7.35, 6 Bartali op 8.32, 7 Mahé op 8.40, 8 Mallejac op 8.40, 9 Close op 8.50, 10 Wagtmans op 8.55, 11 Lazarides op 9.20, 12 Astrua op 9.50, 13 Lauredi eveneens op 9.50, 14 Schar op 10.00, 15 Van Est op 10.05. Thijs Roks had 15 min. achterstand, Suijkerbuijk 16 min. 10 sec., van Breenen 17 min. 15 sec., en Gerrit Voorting 19 min. 10 sec. Na Gerrit kwamen nog meer dan 30 renners over het hoogste punt van de col. LEKKE BAND VAN NOLTEN! 5i*ff - Welk een drift, energie, moed en doorzettingsvermogen spreken uit de houding van de kleine Bredanaar, die op weg is naar de overwinning in Gap. Hier ziet men hem op 't moment, dat hij Bartali achter zich liet. Op de achtergrond de Col de la Sentinelle (Schildwacht), waarover gisteren in ons hlad uitvoerig te lezen was. Adri Voorting en de Luxemburgers Diederich en Goldschmidt, die na het sluiten van de controle nog niet te Briangon waren binnen gekomen, ble ken onderweg de strijd te hebben ge staakt. Iturbat (Spanje) en Dupont (Frankrijk Zuid-West) bereikten Bri ancon wèl, doeh te laat en ook zij zul len niet voor de 19e etappe starten. De „Suikerprijs", de premie voor de meest strijdlustige renner, werd toe gekend aan Louison Bobet. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Bobet, Fr„ 105 01 05; 2 Mallejac, Fr. W. 105 09 40 op 8.35; 3 Astrua, It., 105 10 53 op 9.48; 4 Close. België, 105 13 00 op 11.55; 5 Schar 105 16 02 op 14.58; 6 Rolland. Fr., 105 17 31 op 16.26; 7 Geminiani, Fr., 105 17 55 op 16.50; 8 Lauredi. Fr., 105 18 00 op 16.55; 9 Wagt mans 105 18 19 op 17.14; 10 Mahé, Fr., W. 105 22 29 op 21.24; 11 Bartali, It„ 105 26 04 op 24.59; 12 Mirando, Fr. Z. O.. 105 29 54 op 28.49; 13 Serra. Sp., 105 31 58 op 30.53; 14' Magni. It.. 105 35 00 op 33.55: 15 van Est 105 37 50 op 36.45; 16 Gerrit Voorting 105 38 13 op 37.08; 17 Nolten 105 40 43 op 39.38; 18 Ernzer, Lux., 105 41 01 op 39.56; 19 Bauvin. Fr. N.O.C. 105 41 15; 20 La zarides. Fr. Z. O., 105 43 11 op 42.06; 27 Roks 106 03 05 op 1.02.00; 29 Suyker buyk 106 08 07 op 1.07.02; 36 van Bree nen 106 23 39 on 1.22.34. ETAPPE- PLOEGEN- KLASSEMENT 1 Frankrijk (Bobet, Geminiani, Teis seire) 15 55 40; 2 Spanje (Lorono, Ser ra. Langarica) 16 03 14; 3 Nederland (Nolten. Wagtmans, Suykerbuyk) 16 06 57; 4 Italië (Bartali, Astrua, Magni) 16 08 08; 5 België (Close, lmpanis, Adriaenssens) 16 10 48; 6 Zwitserland (Schar. Huber, Lafranehi) 16 11 27: 7 Frankrijk West (Mallejac. Mahé. Bul- tel) 16 17 29; 8 Frankrijk Zuid Oost (Lazarides, Mirando, Rotta) 16 25 37; 9 lie de France (Bober. Tonello. Rou- er) 16 51 59; 10 Luxemburg (Ernzer, Schmidt, Kemp) 16 55 47; 11 Frankrijk Noord Oost Centraal (Dacquay, Quen nehen. Anzile) 16 56 40: 12 Frankrijk Zuid West (Darrigade, Colette, Paret) 17 18 33. ALGEMEEN PLOEGEN KLASSEMENT 1 Nederland 314 26 22; 2 Frankrijk Nationaal 314 34 21: 3 Frankrijk Noord Oost Centraal 315 05 17; 4 België 315 11 30; 5 Frankrijk West 315 25 52; 6 Italië 315 30 31: 7 Spanje 316 30 00: 8 11e de France 316 42 57; 9 Frankrijk Zuid Oost 316 45 03: 10 Zwitserland 317 13 36; 11 Frankrijk Zuid West 317 59 20; 12 Luxemburg 318 41 53. BERG- KLASSEMENT 1 Lerono 47 punten; 2 Bobet 36 punten; 3 Mirando 29 punten; 4 Schar 22 punten; 5 Astrua 20 punten; 6 Bau vin en Serra elk 19 punten; 8 Le Guil- ly 18 punten; 9 Huber en Nolten elk (Advertentie) 14 punten; 16 Gerrit Voorting en Wagt mans elk 7 punten; 22 Adri Voorting 5 punten; 24 van Est 4 punten. JUBILEUM KLASSEMENT 1 Schar 233 punten; 2 Magni, 3 Ge miniani, 4 Rolland, 5 Wim van Est, 6 G. Voorting, 7 Astrua, 8 Bobet, 9 Lau redi, 10 Bartali, 15 Nolten, 18 Wagt mans. (Advertentie) Als Jan Nolten over de bergen gaat. rijdt ook hy op Locomotief fabrikaat. Rijwielen voor sport, toerisme cn dagelijks gebruik.330-OO Water polospeler scheurde nekivervel TN de gemeentelijke bad- en zwem inrichting in de Waal te Tiel is Dinsdagavond, toen de spelers van Vahalis (Tiel) en Wilskracht (Utrecht) te water gingen voor een voor de kring Midden-Nederland van de K.N. Z.B. te spelen waterpolowedstrijd, de Wilskrachtspeler Jan van Liempt in het ondiepe gedeelte met zijn hoofd in de modder gedoken. Na een in het Sint Andreas-ziekenhuis, waarheen van Liempt onmiddellijk was overge bracht, ingesteld onderzoek, bleek hij een nekwervel gescheurd te hebben, terwijl bovendien zijn ruggegraat wai beschadigd. Gentil Saelens wint te Beveren Dc 110 km. wegwedstrijd voor amateurs te Beveren werd een harde koers, waarin menige ontsnapping viel te constateren en waarin 't ten slotte Gentil Saerens gelukte om al leen weg te wippen en onbedreigd met bijna 1 min. voorsprong te win nen. De volgende plaatsen werden resp. ingenomen door van Hul, Ver hoeven, Schoónjans. Duif, v. Weert, Martens, Broem, Lebon en Claes. De 110 km. werd afgelegd in 2 uur 55 minuten. HET stond toen al Vast dat Noltcn al is hij dan ook een snelle da ler, op de laatste 20 k.m., waar de weg voortdurend omlaag gaat, Bobet niet meer zou kunnen achterhalen, zoals ook al beslist was, dat Mallejac zijn gele trui zou moeten afstaan aan Bobet. Even kreeg men nog hartklop pingen, omdat Nolten plat reed, zo dat zijn tweede plaats in het gedrang kwam. Maar Pellenaars was in de buurt met zijn jeep en het oponthoud werd tot het minimum beperkt. Zó werd Nolten tweede met ruim 5 min. achterstand op Bobet! Er zijn trouwens tal van banden in deze etappe stuk gereden. Rossello, de Italiaan, kreeg het record op zijn naam, hij „creveerde" niet minder dan 10 keer. Wout Wagtmans reed tijdens de afdaling zowaar Bartali voorbij en eindigde voor „il vecchio" op de acht ste plaats, een kleine 10 min. achter de winnaar. Met ruim 40 min. voorsprong op het tijdschema arriveerde Bobet te Briangon en wij behoeven dus niet nader te betogen, dat er hard is ge reden. leml Wel gevf op een I voed met) gen Nil Welt te zt voor uitni hij aanzi' uitnc Ntadi Welt is word vierl dadel Vq ger oud-| het Libal NaT El Econ Soel<| der geard In Abb wind zijn HET zal inl uitsprf de D| DE kruisd De bi papeg keur breek VOOfl re kaf struct) weer; tenlari rapto.l DOOP wagen reisdu met 71

de Stem | 1953 | | pagina 12