125-JARIGE 700 K.M.A. ONTVANGT REÜNISTEN Vandaag ploeteren zij in de Alpen Generaal Hasselman onthult bas-reliëf in zuilen-galerij iSSSÉS en oud in geanimeerd gesprek Schandaal in West-Duitsland Veteranen van de Vierdaagse Reeds 75.300 daklozen Blijdschap om het weerzien van oude kameraden Brand in nieuwe Alexanderkazerne Gouverneur K. Puffius Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Voedsel-blokkade Weer Brits soldaat in Egypte zoek Van nu af seen vervalsingen Bartali koestert nóg ernstige plannen TEGENWAARDE- MILLI0EN r DAGBLAD VOOR ZEELAND Nederlandse vlieger in Canada verongelukt Genoeglijke lunch in legertent j Warm weer Bevordering voor H. C. 0dPe In de Nijl-delta IN O.-DUITS BLAD: R. K. toneeldirecteur bleek oplichter De (zeer rijke) hertog van Westminster overleden AANKLACHTEN INGETROKKEN Ned. Tour-ploeg verwend in Menton PELLENAARS VOORSPELT DE PEL kwam juist terug met de ploeg uit Menton, waar de echt paren Jansma en Blankaert, eige naars van het Grand Hotel d'Am- sterdam een lunch hadden geïmpro viseerd. De jongens, met het Wilhel mus" en met hoera's ontvangen, hadden heerlijk in de schaduwrijke tuin gezeten. Zij waren een paar uur lang helemaal opgenomen in de sfeer van de kleine Nederlandse ko lonie te Menton en hadden zich daarna te goed gedaan aan een maaltijd, die aangename herinnerin gen naliet. Volgens Pellenaars was dat op deze laatste rustdag van de Tour allemaal reusachtig geweest. HARING NAAR RUSLAND De watersnood in Japan Begrenzing van de pluimveestapel Rector Aloysiuscollege te Den Haag Wild-West in Amsterdam 93e JAARGANG No. 20779 UTtgavei N. V. Uitgevers Mu Neerland!». Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel. Redactie: 8181. Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur! J. J. H. A. Bruna Redactieraad: C.J. v. Hoolegem. Mr. Dr. A. J. J. M Mes. Mr. H. B. L. de Rechter. L J. vw 1 Westende. P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post t 9.15, per week «uitsluitend bij niet-post- toesteli.) f 0.42. Incasso wordt berekend, ixisse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841. DINSDAG 21 JULI 1953 Voor God, Koningin en Vaderland Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezondan Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. B^Trpüu~voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 - (Bijbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) /GISTERENAVOND tegen half elf is er een uitslaande brand uitgebro ken in de nieuwe Alexanderkazerne aan de van Alkcmadelaan te 's-Gra- venhage. De brandweer rukte uit met groot materieel. De garageloods van de ka zerne stond spoedig in lichter laaie. QP DONDERDAG 16 JULI jl. is in Canada by een vliegongeval met rijn instructeur om het leven geko men de derde sergeant-vlieger A. J. H. van der Haar. Tijdens een duik bij een bombarde mentsoefening is het toestel neerge stort bij het vliegveld Mac Donald van de Royal Canadian Airforce, ge legen in Manitoba. Sergeant van der Haar uit Veenendaal was 22 jaar en ongehuwd. DE WESTELIJKE gealliëerde Com missie heeft te Bonn bekend gemaakt dat in de drie bezettingszones advies raden komen, die over het al dan niet vrijlaten van Duitse oorlogsmisdadi gers aanbevelingen moeten doen. DE DIPLOMATIEKE betrekkingen tussen Israël en de Sovjet-Unie zijn hersteld. Op 12 Februari 1953 werden zy verbroken. WEGENS SPIONNAGE is in Bonn 'n ambtenaar van het West-Duitse Com missariaat voor de Veiligheid gear resteerd. Hij was sinds 1 Juli in dienst. DE SCHADE, dit weekeinde aange richt door storm in Neder-Beieren, GUL-LACHEND stond onder de Henricus-poort van het Kasteel van Breda de gouverneur, brigade-generaal K. Puffius, Maan dagmorgen zijn zevenhonderd gasten op te wachten. Met uitge stoken handen liep hij de mannen van het verste promotièjaar tegemoet: welkom. Toen stroomde de zon-overgoten binnen plaats van de Koninklijke Militaire Academie vol oud-cadetten, die zichtbaar genoegen erin hadden hun alma mater van jaren terug nog eens terug te zien. En hoe! Want het uitwendige van het Kasteel mag dan al hetzelfde zijn gebleven, van binnen is de vroegere kweekschool van Nederlands officieren totaal gemoder niseerd. Evenals hun opleiding. Maar daar maken de oud-cadet ten heden kennis mee, als zij een tocht zullen maken naar het hun zo bekende cadettenkamp en de schietbanen. Het gulle welkom aan het station door de senaat van het cadettencorps, de muziek van de Koninklijke Mili taire Kapel, die in veldtenue daar stond opgesteld, het weerzien van zo veel oude studiemakkers, schiep al aanstonds de typische sfeer, die een bijeenkomst van oude makkers nu eenmaal altijd oproept. Oude gene raals, kaarsrecht maar stram van le den, liepen vergenoegd over de bin nenplaats, een praatje makend met ieder, die maar naar hen luisteron wilde, blij de makker te treffen, die zij in jaren niet hadden gezien. Die sfeer werd eveneens opgeroe pen door de vijf militaire drumbands die langs de route station-Academie stonden opgesteld. Het waren er een vijftal: op het Stationsplein stond het muziekkorps van de Koninklijke Mi litaire Kapel. Verderop de band van de verbindingsdienst, de luchtmacht en de grenadiers. Op de parade voor het Kasteel stond de band van de ca detten, die hun oud-collega's een wel kom toeriepen. Er werd een gezellige borrel ge wordt geschat op 55 millioen gulden. schonken voor m"en zicj, aan tafel 6e- „.snood geleistc.de grootste eiland een tlenta,la" mataaa 'an6a legertent Kioesjioe) heeft een asregen doen neerdalen op omliggende plaatsen. Er vielen geen slachtoffers. EEN AMERIKAAN, Tom Kane, en de Australiër Johnstone vertrokken gis teren met hun vrouwen voor een hu welijksreis van 25.500 km. Zij reizen in een kampeerwagen, die per tractor wordt voortbewogen. HET KETELHUIS van de drukkerij Zomer en Keunig te Wageningen is ingestort, nadat zich een ontploffing voordeed. De 5 aanwezige ketels ble ven geheel intact. EEN AUTO met 7 inzittenden reed Zondagavond in Amsterdam in het Nieuwe Diep. Dank zij de hulp van twee militairen konden alle zeven worden gered. DE HOGE COMMISSARIS in Indone sië, mr. W. Graaf van Bylandt, bracht een bezoek aan Oost-Java. In de ge hele Indonesische Pers wordt dit be zoek „een succes in alle opzichten" genoemd. ÏVnt. WONGSONEGORO is door pre sident Soekarno aangewezen als for mateur van een nieuw Indonesisch Kabinet. opgeslagen. Het was daar gezellig onder die tent. Er heerste een sfeer van vertrouwelijkheid en kameraad schap onder de honderden gasten, die aan deze goed-verzorgde lopende lunch deelnamen. 1500 OUD-CADETTEN GAVEN HUN BIJDRAGE I UITENANT-GENERAAL B. R. P. F. Hasselman, chef van de gene rale staf, heeft daarna als oud-cadet en hoogste in rang een blijvende her innering aan het 125-jarig bestaan der Academie aangeboden. Dit is een bas reliëf, aangebracht in de zuilengale rij op de binnenplaats van het Kas teel. Het is van de kunstenaar Niel Steenbergen, de luitenant-kolonel der genie F. Lohmeijer, was daarbij aesthetisch adviseur. Ruim 1500 oud-cadetten van de jaargangen 1882-1952 hebben aan de totstandkoming van dit huldeblijk hun medewerking verleend. Zelfs was er een bijdrage van een oud-cadet van de jaargang 1879. Het bedrag, dat over is, is bestemd voor het Collaertfonds, aldus deelde generaal Hasselman tenslotte mee, die de echtgenote van de gouverneur ver zocht het bas-reliëf te willen onthul len. Hij bood haar daarna bloemen aan. Generaal Puffius aanvaardde het geschenk met een eenvoudig woord. DE LIJKEN van een man, vrouw en drie kleine kinderen zijn ge vonden bij Assoean in Egypte. De slachtoffers waren tengevolge van de jongste hittegolf van dorst om gekomen. DE VROUWEN in Syrië zullen in October a.s., wanneer de verkiezingen voor een nieuw Parlement worden ge houden, voor het eerst passief kies recht hebben. DE WERKLOOSHEID in de V. S. is met 7 pel. onder de mannen, die uit Korea terugkeerden (tegenover 2 pet van de mannen van dezelfde leeftijd) het grootst. TOT HOOFD van de afdeling „Publi citeit" van Den Haag is benoemd de heer B. J. M. Bekman uit Heerlen. EEN GROEP KINDEREN uit de rampgebieden vertrekt vandaag per trein voor een zes-weekse vacantie in Italië. Dit op uitnodiging van het Ita liaanse Rode Kruis. HET anderhalfjarige zoontje van de graanhandelaar Scheepens te Eindho- ven is gisteren door een met zakken graan beladen wagen overreden en op slag gedood. EISENHOWER heeft dr. Adenauer lc*' he' voor Oost-Duits- tï morS'emt* voedsel ter waarde van 7iin n dollar ter beschikking van Regering zal worden gesteld. J he^en"vond7aChtinS' geIdis tot J ten hoge temperaturen! z°n onder 20.47 uur iw„ 16.38 uur Zon op "lY uu^ MaaS J onder 0.06 uur G Rrtrnn linn T rtniiok de K-MA„ werd de bronzen medail- IT. ourun van LjUWICK le van dezelfde orde uitgereikt, "piJDENS de receptie op de binnen- plaats verscheen ook de minister van oorlog, ir. C. Staf. Hij wenste niet alleen de jubilerende K.M.A. ge luk, doch belichtte in enkele woor den het werk van de vroegere gou verneur der Academie, generaal-ma- joor der cavalerie H. C. G. baron van Lawick, die in een der moeilijkste pe rioden, n.l. die van de Duitse inval het gouverneurschap had bekleed' Om zijn verdiensten te eren werd hjj bevorderd tot luitenant-generaal ti tulair. Zeer prees de minister de tegen woordige gouverneur, brigade-gene raal K. Puffius, die door zijn moderne ideeën de Academie naar de laatste eisen van de tijd heeft ingericht. Ook de manier, waarop de tegenwoordige gouverneur met de burgerlijke auto riteit samenwerkt, werd zeer door de minister gewaardeerd. Het was hem daarom aangenaam te kunnen mee delen, dat het H.M. de Koningin be haagd had, gouverneur Puffius te be noemen tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Hartelijk applaus steeg op ter ere van beide mannen, die ieder op hun wijze en in hun tijd leiding hebben gegeven aan de opbouw van Neder lands officierenkorps. NOG DRIE ONDER SCHEIDINGEN TWTAAR even hartelijk was het ap plaus voor de leraar J. H. van Wermeskerken, docent straf- en tucht recht, die reeds 25 jaar aan de K.M.A. verbonden is. Zijn verdiensten werden namelyk eveneens met een onder scheiding van het hoogste gezag ge- eerd. Hij werd officier in de orde van Oranje Nassau. Tenslotte werd adjudant-o. o. L. Groenenberg de zilveren medaille met de zwaarden verleend, verbonden TTET EGYPTISCHE Ministerie van Voedselvoorziening heeft een ver bod uitgevaardigd voor het vervoer van levensmiddelen en andere goede ren van de Nijl-delta naar de Suez- kanaalzone. Als gevolg van deze maatregel zul len de 85.000 Britse soldaten die in de kanaalzone zijn gestationneerd, alsme de hun gezinnen en de ongeveer 35.000 hulpkrachten hun inkopen niet meer in dit gebied kunnen doen. Boter, sui ker, vlees, fruit, olie en andere levens middelen zullen voortaan per vliegtuig of per schip moeten worden aange voerd. In officiële Egyptische kringen wordt tegengesproken, dat het hier een „eco nomische blokkade" betreft. De maat regel is slechts genomen om te voor komen. dat de bronnen van het land worden uitgeput, zeggen zij. pR WORDT weer een lid van de Brit- se Luchtmacht in Egypte vermist. In een brief van het Britse Ministerie van Luchtvaart aan de ouders van de vermiste militair, Stainton, werd ge zegd, dat Stainton op 18 Juli met een personenauto is zoekgeraakt, toen hij op weg was van Aboe Soeeir naar Is- mailia, een afstand van twaalf kilo meter. Eerder in Juli verdween de Britse militair, Rigden, eveneens van de Luchtmacht. HET OOST-DUITSE partijblad van de S.E.D. te Karl-Marx-Stad (Chemnitz), „Volksstimme heeft Maan dag in een hoofdartikel bekend ge maakt, dat de brieven van lezers aan de redactie werden vervalst „op een dusdanige wijze", dat de arbeiders hun mening er niet in terug konden vin den". Ook berichten van correspon denten waren op onjuiste wijze her schreven. Het blad belooft, dat zijn „redacteu ren thans zullen worden opgeleid om verantwoordelijk te zijn voor het ge schreven woord". 17 EN ONAANGENAME verrassing A-' beleefden de kerkelijke en we reldlijke autoriteiten in West-Duits land. De directeur-regisseur van het Katholieke toneelgezelschap „Die In- sel", Dr. Manfred Rainer, werd tijdens een gastspel van zijn troep door de politie van het in de Eifel gelegen stadje Schleiden ontmaskerd als een onder valse naam levende internatio nale oplichter en gevankelyk naar 't Huis van Bewaring te Gemünd over gebracht. .Hmri 40 hufttAume, In werkelijkheid was hij in het ge heel niet tot het voeren van de doc torstitel gerechtigd; zijn ware naam is Friedrich Fronz, Oostenrijker, ge boren op 9 Mei te Wenen, die wegens tal van misdrijven door de justitie van verschillende landen sedert vele jaren wordt gezocht. Merkwaardig ge noeg lagen zijn artistieke prestaties alsmede van het door hem geleide toneelgezelschap op hoog peil; zodat hij zich de sympathie had weten te verwerven van het departement van Kunst en Wetenschappen te Düssel- dorp, dat hem zelfs voor het geven van een gastspel naar de hoofdstad van het land Noordrijnland-Westfalen liet komen. Ook in andere steden van West-Duitsland, zoals in Frankfort en München, waren de door zijn gezel schap gegeven uitvoeringen een groot succes en niet alleen in Katholieke kring. De ontdekking van de misdadiger is te danken aan de vindingrijkheid van een politie-ambtenaar te Schleiden, die de aanmeldingsformulieren van de gasten der plaatselijke hotels met het politie-opsporingsblad vergeleek. Hierbij trok' "Üfêf "zijn aandacht, dat enkele van de gegevens van de to neel directeur overeenstemden met de gegevens van de gezochte Fronz. Vandaag begint de Vierdaagse weer. Nymegen is al vol enthousiaste wandelaars uit binnen- en buitenland, die zich door het slechte weer niet laten afschrikken. Op de foto: Oude bekenden ontmoeten elkaar. Twee veteranen, links de heer W. A. Nijkamp uit Hengelo (71 jaar), en rechts de Haarlemmer P. Wiedijk (59 jaar). De heer Nijkamp loopt voor de vijfde maal mee, en de heer Wiedyk voor de dertiende. P5E HERTOG van Westminster, een van de rijkste Britse edelen, is op 74-jarige leeftijd in zijn woning in het graafschap Sutherlandshire overleden. Voor de oorlog werden zijn bezittin gen in Londen, 240 hectare, op 240 millioen gulden geschat. Aan pacht voor gebouwen aan het Londense Grosvenor Square zou hij minstens tien millioen gulden van de Amerikaanse Regering hebben ontvangen. In een van deze gebouwen is de Amerikaan se ambassade gevestigd. De naak Finaly jypVR. HEDWIGE ROSSNER, tante van de „ontvoerde" Joodse wezen Robert en Gerald Finaly, heeft haar aanklacht tegen de 23 personen, die in deze zaak waren beschuldigd, in getrokken. Noch mevr. Rossner noch haar ad vocaat konden worden bereikt om dit bericht te bevestigen, maar vertegen woordigers van de katholieke en joodse autoriteiten gaven een com muniqué uit, waarin vreugde over het besluit van mevr. Rossner, wordt uit gesproken. Van de 23 beschuldigden zijn de meeste katholieke priesters en kloos terzusters. Voor meer bouivproducliviteit gPOEDIG is de officiële publicatie te verwachten betreffende een nieuwe toewijzing van gelden uit de tegenwaarderekening, bestemd voor de productiviteitsverhoging in Ne derland. De bedrijfstakken welke ditmaal met een aanmerkelijk bedrag begun stigd zullen worden zijn het bouwbe drijf. de kleine metaalindustrie en 't confectiebedrijf. Waarschijnlijk zal een bedrag van f 1.1 millioen ter beschikking worden gesteld van het bouwbedrijf. Het bedrag zal worden gebruikt voor de instelling van een lichaam voor de verhoging van de productivi teit in het bouwbedrijf. (Van onze speciale verslaggevers). MONACO, Maandagavond. /pAKTIEK? ze' Pe"enaars, toen we hem vandaag daarnaar vroegen. „Wat voor taktiek we gaan toepassen?.... Wel, daar moet ik nog eens over denken, weet je wel. Ik houd er nu eenmaal niet van, alles voor een hele tijd vast te leggen, dat is nooit goed en altijd gevaarlijk, vooral omdat de omstandigheden telkens veranderen". ÏA" J Wé zei Pellenaars. „ze weten niet wat ze moeten doen om het ons naar de zin te maken. We worden verwend. Vanmorgen is jonkheer van den Berch van Heemstede, de oud voorzitter van de K.N.W.U. in het ho tel geweest om de jongens te compli menteren, erg aardig! Kn ik krijg stapels telegrammen uit Nederland. Alleen de K.N.W.U. heeft nog niets van zich laten horen. Snappen jullie dat nou?" Intussen w^s de ploegleider bezig de renners bij elkaar te trommelen, die zich in de pas ontvangen post uit het vaderland hadden verdiept en ver spreid in het hotel de brieven en krantenknipsels zaten te lezen. „Als ik ze niet achter de broek zit, dan schiet het slapen er vanmiddag helemaal bij in", foeterde Pel. „Voor uit jongens, naar de auto's en vlam een beetje alsjeblieft". Maar bij de auto's stond een Franse fotograaf, een zeer hardnekkige, en de jongens kon den zo'n haast niet hebben of zc moesten eerst nog poseren, arm ir arm en met de ploegleider in het midden. l^EES heeft nog iets verteld over zijn plannen. Niet veel en niet al te nauwkeurig, want hij is een voor zichtig man, ook en misschien wel vooral tegenover journalisten. Ik moet eigenlijk morgen eerst eens zien, wat er tussen Monaco en Gap gebeurt", zei hij. „Dat is een zware etappe vol met bergen. Je weet. dat Wagtmans, van Est en Gerrit Voor- ting lang niet gek staan in het klas sement. De anderen zullen hen moe ten bijspringen als dat nodig is. Nol ten laat ik helemaal vrij, als die het op zijn heupen krijgt, kunnen we mis schien nog wel eens in ons vuistje la chen. Thijs, Hein, Adri en Jos zullen hun wieltje moeten afstaan als die an dere vier in nood komen. Maar nu moet je dat alles niet zo heel streng naar de letter nemen. Want het kan best gebeuren, dat juist een, op wie niet is gerekend, geweldig goed draait en als dat zo is, houd ik hem niet te rug. Vergeet niet, dat ze tweede staan in het ploegenklassement. Met slechts 16 minuten verschil op de Noord-Oost Centrale ploeg van Frank rijk. Nou, d:e ploeg houdt het d?-r naar mijn mening niet. Ik geef ons een goede kans en zal daarnaar han delen". ALS NOOIT TEVOREN j~AE mening van Pellenaars. dat de ronde van 1953 er tot nu toe een is geweest als nooit tevoren, wordt door alle renners en volgers gedeeld. De renners, verlokt en gestimuleerd door de vele premies, rijden nog har der dan de wedstrijdleiding had ge hoopt en verwacht. Maar niet allen zullen een dergelijke inspanning on gestraft kunnen voortzetten; er vielen tal van diepe inzinkingen te noteren. De oude Bartali. die zich voortdu rend zo veel mogelijk heeft gespaard, verklaart openlijk, dat hij hierop speculeert. Hij staat op het ogenblik 20 minuten achter op de gele truidra ger Mallejac en hij meent, dat hy dit, per slot van rekening kleine verschil gemakkelijk in de Alpen zal kunnen uitwissen. De Bartali van vier of vijf jaar ge leden zou het ook ongetwijfeld kun nen. Of die van 1953 er toe in staat is, zal Dinsdag en Woensdag blijken. Maar de Fransen rekenen op Louison Bobet in de bergen. Op de rustdag heeft de Franse favoriet nog een trai ningsritje gemaakt naar boven, naar de Turbie. Mallejac, de drager van de gele trui, is duizendvoudig aan het verstand getimmerd, dat hij in de etappe van Monaco naar Gap het kostbare kleinood absoluut zou verlie zen. De Senaat van het cadettencorps ging aan het hoofd van de stoet reünisten, die zij aan het Bredase station had afgehaald. Het werd een plezierige wandeling. Eenmaal in het feestpark Het Valkenberg wilde de oudste pro motie uiteraard haarfijn op de hoogte gesteld worden van wat er van het vroegere „Valleke" geworden was. En zo raakten de jonge cadetten in ge animeerd gesprek met de mannen die 50 jaar en langer geleden op de Aca demie hun opleiding ontvingen. 150.000 vaten van 100 kilo P5IT JAAR zullen 150.000 vaten zou- te haring met een netto visge. wicht van 100 kg. naar Rusland wor den geëxporteerd. Het contract betekent een record wat betreft de haringleveranties aan Rusland. Een delegatie van de redersvereni- ging heeft gedurende ruim 14 dagen in de Russische hoofdstad onderhan delingen gevoerd. Per maand zulien 25.000 vaten woiv den geleverd. De eerste leverantie is bepaald op de tweede helft van Augustus a.s. TNE JAPANSE politie heeft medege- deeld, dat 75.300 mensen dakloos zijn door overstromingen in de distric ten Wakajama en Nara op het eiland Honsjioe. De brandweer van Tokio treft voor zorgsmaatregelen bij een rivier ter plaatse, daar nieuwe zware stormen worden verwacht. Ongeveer 330 hui zen in het gebied van Tokio hebben van het water te lijden. Verscheidene huizen zijn ingestort. Zeer veel bouwland staat onder wa ter. Volgens de verbeterde schatting van het aantal slachtoffers, zijn tot dusver 251 doden geteld; 2004 mensen worden vermist. Er zijn 345 gewonden. TIET HOOFDBESTUUR van de n Stichting voor de Landbouw heeft zich uitgesproken voor het reserveren van de pluimveehouderij voor de be drijven beneden 20 H.A. Dit betekent, dat men een uitbrei ding van de kippenhouderij buiten da landbouw en op de grote landbouw bedrijven wil voorkomen. Het hoofd bestuur zal daarom voorstellen, dat een bedrijf beneden 20 H.A. 200 kip pen per H.A. kan aanhouden, met een maximum van 600 stuks per bedrijf. De grotere bedrijven kunnen in totaal 100 kippen houden. Tot 50 stuks is iedereen vrij, dus ook degene die bui ten de landbouw staat. Bij dit alles zal een uitzondering worden gemaakt voor de reeds bestaande kippenstapels. Dit geldt in het bijzonder voor de z.g. hoenderparken of kippenfarms. Pater J. van Rijckevorsel S.J. 'T'OT RECTOR van het St. Aloysius college te Den Haag is benoemd de Z.Eerw. Pater J. A. M. H. van Rijckevorsel S.J., die reeds van 1938 tot 1944 aan het hoofd van dit insti tuut heeft gestaan Pater Dr. J. R. Rietstra S.J., tot dus verre rector van het college, blijft rector van het gymnasium. Pater Jos. Daniels S.J. vertrekt naar Nijmegen om er aan het Canisiuscollege les te geven. TN EEN café te Amsterdam is Zondagavond tegen midder nacht tussen de eigenaresse en een klant ruzie ontstaan, omdat de laatste een plaat van de wand had gescheurd. De klant, een 19- jarige jongeman, haalde uit de achterzak van zijn pantalon een zwaar legerpistool en richtte dit op de vrouw. Toen een ijlings gealar meerde politie-agent verscheen, gooide de jongeman het wapen, dat later bleek met twee scherpe pa tronen geladen te zijn, over een tafel heen in de hoek van het ca fé. Op het politiebureau gaf de En gels sprekende jongeman op, dat bij 20 jaar en Amerikaans soldaat was. Hij had echter een Neder lands paspoort en bij ontdekking hiervan begon hij zich van zijn moedertaal te bedienen. Bij nader onderzoek bleek hij in het bezit van verscheidene Amerikaanse pa pieren met verschillende namen..

de Stem | 1953 | | pagina 1