I Gouden plak belandde in Haarlem DOSKO—V.'V. H.STRIJD VAN GEMISTE KANSEN Aanvankelijk was er wapenstilstand Doet mee ƒ6500 WERELDSUCCESSEN Locomotief V.V.H. WERD EERSTE KLASSER GEMEENTE GOES wéér de beste reportages! „Tour de France 1953" - Prijsvraag INKOOPSTER DAGBLAD DE «STEM VAN MAANDAG 20 JULI 1953 DE GELUKKIGSTE ZEGEVIERDE Profronde te Breda „JE BOTERHAM j i VERDIEND...." 1 j I loopt altijd lichter v. Overbeeke weer de gevaarlijke man Vreugde in Heerlen VAN NIMES NAAR MARSEILLE Maar toen van Est wegliep.... Hoondert's handen waren er eerder! EXAMENS MARKTEN prachtige prijzen GEROUTINEERDE VERKOOPSTERS LEERLING VERKOOPSTERS TROOn* DREESMANN V ROOM&DREESMAN N vervalt. QE GOUDEN PLAK is dan tóch niet in Eindhoven terecht gekomen! Span nend, buitengewoon spannend is de beslissingswedstrijd, Zaterdagmiddag in het Feyenoord-stadion gespeeld, verlopen. Toen scheidsrechter Bronk- horst voor de laatste maal (loot, had elk der partijen één doelpunt gescoord, zodat verlenging noodzakelijk was geworden. Niet lang nadat herbegonnen was, scoorde R.C.H. een tweede doelpunt, waarmede de ontmoeting was af gelopen en de Haarlemmers lsgidskampiocn waren geworden. Men kon over dit resultaat Inderdaad beweren, dat de gelukkigste had gewonnen, want de partijen waren volkomen aan elkaar gelijk geweest. In Bergen op Zoom Is eveneens de beslissing gevallen. Dosko kon het tegen de Heerlense V.V.H. '16 niet verder dan tot een puntenverdeling (1-1) brengen en daaraan hadden zoals men weet de Limburgers voldoende aan om naar de eerste klasse te promoveren. Jammer voor de Bergenaren, jammer voor Bergen op Zoom, dat zo gebrand was geweest op een le klasser. Vol gend jaar maar weer eens geprobeerd roodgelen! R.C.H.—EINDHOVEN 2—1 RUIM 55.000 toeschouwers hebben be leefd, dat negentig minuten niet vol doende waren om de voetbalkampioen van Nederland aan te wijzep. En het scheelde bitter weinig, of ook de vijf tien minuten extra-voetbal waren niet toereikend geweest om een winnaar te kunnen aanwijzen. Terwijl scheidsrechter Bronkhorst (die uitstekend leidde) de fluit reeds naar de mond bracht om een nieuwe rustperiode aan te kondigen, werd L. van Tuyl op datzelfde moment min of meer verrast door een reuze trap van Biesbrouck. Hij aarzelde even, maar lang genoeg voor Couwenhoven om de bal op te pikken en daarna langs hem heen te snellen. Nóg poogde F. Tebak in te grijpen, doch bereikte er slechts mee, dat Gallis ongedekt voor de doelmond kwam te staan en weinig moeite had om de hem tijdig toege speelde bal laag en hard in de lin kerhoek te jagen. Er restte zelfs geen tijd meer voor de laatste aftrap! R.C.H. had op het nippertje en op gelukkige wijze het kampioenschap van Neder land gewonnen. Gelukkig om meer dan één reden. Dat zenuwen een rol zouden spelen, was te voorzien en dat geschiedde dan ook prompt. Dit duurde evenwel niet zo lang en geleidelijk aan werd het spel beter. Men wilde echter vaak al te mooi afwerken en door deze verkeerde op vatting in een zo belangrijke ontmoe ting werden, vreemd genoeg, bijna zonder uitzondering alle andere spe lers aangestoken. Zodat men regelma tig als het lukte, wel te verstaan mooie aanvallen zag opbouwen, waar van echter tevoren reeds viel te voor spellen, dat ze op niets zouden uit draaien. Ofschoon.... R.C.H. werd er precies na een half uur spelen, door zijn linksback van der Brink het sladhtoffer van. Want ook deze wenste een voorzet van Louwers niet op de doelmatigste manier onschadelijk te maken, liet daardoor de bal lopen en stelde Snoek in de gelegenheid van dichtbij in te schieten. (0-1). (Advertentie) Het zag er voor de Haarlemmers niet fraai uit, toen de Wette zich ook nog moest laten vervangen (van Lies hout deed dit echter zeer behoorlijk), maar toch was reeds drie minuten la ter de stand weer gelijk. Een pass in de diepte bood Gallis een vrij veld en keeper Hanssen kon slechts door uit lopen het gevaar trachten te keren. De Haarlemse midvoor wipte de bal echter keurig over hem heen en Hoo- nout. was op de doellijn net iets vlug ger in de spurt om de bal te bereiken dan R. van Tuyla. (1-1) Toen begon het spjelpeil echter snel te zakken en in de tweede helft had de wedstrijd met kampioensvoetbal weinig gemeen. Slechts in het begin van dit gedeelte school er wat gevaar voor R.C.H., dat even werd terugge drongen, maar behalve een schuiver van Schmidt, juist langs de verkeerde kant van de paal, was er verder wei nig. Ook de individuele voetbalstaaltjes, De Zeeuwse jeugdkampioenschappen In het kanaalbad te Terneuzen wer den voor de eerste maal de Zeeuwse jeugdkampioenschappen gehouden. Het weer was vrij gunstig en de be langstelling groot. Er waren 10 titels te verwerven en hiervan gingen er vier naar Luctor, drie naar De Zee hond, twee naar De Schelde en één naar S.Z.V. Dogko 2-Middelburg 2 5-0 Voor de promotie naar de reserve le klasse speelde Dosko 2 Zaterdag avond tegen Middelburg 2. Het veld was door de grote regenval zeer moei lijk bespeelbaar. De Bergenaren wa ren overwegend in de meerderheid en drukten dit uit in 5 doelpunten. Mid delburg slaagde er niet in tegen te scoren. Hans Dekkers won gisteren een in ternationale wielerwedstrijd te Breda De verdere uitslag werd: 2 van As, Roosendaal, 3 v. Stayen (B.), 4 Za gers (B.), 5 Borgmans (B.), 6 Witte- veen, Amsterdam, 7 v. d. Zande, Hal steren, 8 Nico van Est, Fijnaart. 9 Steenbakkers, Den Bosch, 10 de Beu- kelaere (B.). De uitslag der amateurs was: 1 W. Bos, Greup, 2 Keepers, Roosendaal, 3 A. Geluk. Rotterdam, 4 J. Driessen Terheijden, 5 G. v. d. Berg, Sliedreeht Uitslag nieuwelingen: 1 v. d. Ruit, Amsterdam, 50 km. in 1 uur 13 min. 53 sec. 2 Stoop, Zevenbergen, 3 Rut ten, Den Bosch, 4 Bastelaar, Rotter dam, 5 Heeren, Roosendaal. die er voordien nog al eens waren te bewonderen geweest, ontbraken ver der. Zo worstelde men zich dan naar de verlenging, die in de alerlaatste se conden dus de mooiste aanval en het mooiste doelpunt van de middag zou opleveren. De eindstand is daardoor geworden: R.C.H. 7 3 3 1 9 10— 8 EINDHOVEN 7 3 1 3 7 14—10 SPARTA 6 2 2 2 6 11— 8 VITESSE 6 1 2 3 4 10—19 t L-IET had Wim van Est gestoken, dat hij geen etappe op zijn J t naam in deze Tour zou kunnen t t brengen. Te Marseille had hij daar nog eens rustig over nagedacht en J J hij was tot de conclusie geko- t men: Zondag moest het maar eens gebeuren. Hij had uit Nederland J enkele brieven gekregen, waarvan f de inhoud hem had geprikkeld. Men trachtte in die brieven Wagt- J mans en Wim van Est tegen el- kaar uit te spreken. Maar van Est t verzekerde met de grootste na- J druk, dat er tuswn Woutje en hem niets was, integendeel, ze waren de beste vrienden. Maar dat behoefde nog geen reden te J J zijn om niet eens een keer te t gaan ..vlammen", zodat de ande- re bij wijze van spreken stilston- J den. J .„Ze dachten thuis zeker, dat ik J J geen etappe kon winnen. Welnu, ze zullen er nu wel anders over J denken", vertelde Wim ons. „Mi- J rando en de anderen hebben zich t inderdaad leeg gereden op de t Eze", peinsde van Est hardop, J „en daar profiteerde ik van. Ik zette het grote „mes" en toen ging J 't naar beneden. Maar wat een J bochten. Ik moet er niet meer aan J denken, Ik stond een keer bijna - stil. Want precies in een bocht zaten twee volgauto's op elkaar, t Ik was blij, toen ik beneden was en het stadion binnenkwam". Schertsend voegde Pellenaars, die veel pijn had in de lenden in verband met een lichte val van de hoteltrap voor het vertrek te Mar- t seille, er aan toe: „Je hebt nu ten- t minste je boterham verdiend in J deze Tour". Het grapje werd loyaal door i van Est geïncasseerd. J (Advertentie) WIM VAN EST deed zijn best LOCOMOTIEF deed de rest. Rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik. 7.oo (Advertentie) ^J.V.H. EERSTE KLASSER. Verdiend! Want de mannen uit het bronsgroen eikenhout gaven op Rozcnoord te Bergen op Zoom tegen de roode-gele Bergenaren de beste partij voetbal weg. Voetbal van de bovenste plank is het in deze belangrijke wedstrijd overigens niet geworden. Het was de warmte die het deed. De Heerienaren schenen van de warmte het minst hinder te hebben. Hun spel was agressiever dan dat van de Bergenaren, die er deze middag maar niet in konden komen. Behoudens enkele uitschieters van Overbeeke, Hop mans en Machielsen konden de Bergenaren het de V.V.H.-doelman niet erg lastig maken. Beide voorhoedes gingen mank aan schutters, zodat de doel- verdedigers Hoondert en Zeekaf niet al hun talenten moesten ten toon spreiden. dat Overbeeke afvuurde greep Zee kaf uitstekend. Een siddering ging even daarna door de defensie van V. V.H. toen overbeeke een kopstoot op doel gaf, dat Zeekaf met de meeste moeite tot feen hoekschop kon ver werken. WAN de verdedigingen was die van V.V.H. veruit de beste. Het klop te in de defensie van de gasten beter dan bij Dosko, al moet worden ge zegd dat Nijssen vaak als een rots in de branding stond. In de middenlinie deed Fred Hoed weer zeer verdien stelijk werk en van hem kwamen dan ook meestentijds de goed opge bouwde aanvallen. In de voorhoede was weer v. overbeeke de gevaarlijke man, maar hij kreeg te weinig steun van zijn medespelers. Bennaars nog last van zijn te gen Helmond opgelopen blessure werd in de Dosko-aanval danig ge mist. Rack die nu voor Bennaars in viel, is tegengevallen, al maakte hij dan het enige Bergse doelpunt. Goe de schietkansen heeft deze knaap ge had, maar al zijn schoten gingen hoog over het doel van Zeekaf. KWARTIER TE LAAT (Van onze speciale verslaggevers). MARSEILLE, Zaterdagavond. £ELFS DE BENJAMIN VAN DE NEDERLANDSE PLOEG heeft zijn aandeel willen leveren in de tumultueuze ontwikkeling van deze Jubileumtour, waarvoor de candidaten voor de eindzege nog altijd zeer nombreus zijn. Adri Voorting schreef vanmiddag zijn naam weliswaar niet op de erelijst der étappe-winnaars, maar de tweede plaats welke hij hier veroverde, was weinig minder waard! Na een indrukwekkende race, op een uitgekiend moment aange vangen, kwam de jonge Haarlemmer tezamen met de II de France-man Quentin en de N.O.C.-vertegenwoordiger, Forestier de wielerbaan op gereden. Voorting lag op kop en dat was goed, althans tot aan de finish lijn, die eenmaal gepasseerd, nog gevolgd moest worden met vijfhonderd meter fietsen, om de eigenlijke eindstreep te kunnen bereiken. voegden, stormde Bobet aan. achter de groep HARD DOORTREKKEN. QM kwart voor drie een kwartier te laat dus gaf scheidsrechter Hom uit Amsterdam het sein, dat de ploegen ten aanval konden trekken. Dosko deed dit het eerst maar het liep op niets uit. Spoedig nam V.V.H. het heft in handen en moest de ver dediging van Dosko alle zeilen bijzet ten om erger te voorkomen. Voorals nog ging dit de Bergse defensie goed af. Linsbuiten Koenderink kreeg een dot van een kans maar zijn schot be landde aan de verkeerde kant van de paal. Een goede combinatie tussen Wingen. Kisters en Greten bracht deze laatste met de bal aan zijn voet vlak voor doelman Hoondert. die echter op uitstekende wijze ingreep. Een gelijk geval viel aan de andere kant voor, toen de snelle Overbeeke op Zeekaf afstormde, maar ook die bezwoer het gevaar. GEMISTE KANSEN Nadat Rack een vrije trap had ge- nmen, waaruit Machielsen haast het net van Zeekaf had gevonden, kwam in de 25ste minuut het V.V.H.-doel punt tot stand, Koenderink die een pass had ontvangen van Gardier drong tot op tien meter van het hei ligdom van Hoondert door en loste toen zo'n hard scht in de rechter benedenhoek, dat Hoondert niets an ders kon doen dan de bal uit het net halen. Vreugde in het Heerlense kamp. Dit doelpunt schudde de Bergenaren even wakker. Rack schoof voorbij Groenendijk maar weer ging zijn schot huizenhoog over. in de 32ste minuut kreeg Gardier een opgelegde kans om de voorsprong te vergroten, maar zijn schot werd door Hoondert even keurig gestopt als het was in geschoten. In de 42ste minuut van de eerste helft kreeg Overbeeke een mooie kans om met gelijke stand te gaan theedringen, maar het schot dat hij afvuurde, suisde net langs de buitenkant van de paal. DE GELIJKMAKER |WTACHIELSEN begon, na de hervat- ting, met een kans voor Dosko te missen. Wingen deed dat voor V.V.H. In de derde minuut ontstond voor het Dosko-doel een zeer hachelijk moment. Doelman Hoondert had een ingeschoten bal onderschept maar weer los gelaten. Greten was er als de kippen bij, loste een schot, maar de snel opgerichte Hoondert kon ander maal het gevaar bezweren. Tien mi nuten was de tweede helft oud toen Overbeeke een van zijn droge, harde knallen naar het doel van Zeekaf zond. Maar deze gaf niet thuis of be ter gezegd wel thuis en onderschepte het schot subliem De Dosko-druk op het V.V.H -doel werd groter en Ma chielsen Hopmans en Overbeeke pro beerden de ijzeren gordel van de gas ten te doorbreken. Geen resultaat echter. ETEN fraaie kopbal van Koenderink belandde juist naast de paal. Een zeer gevaarlijk moment ontstond in de 14e minuut toen Machielsen een. hoekschop nam. waaruit Rack juist over kopte, geheel buiten bereik van doelman zeekaf. Deze werd kort daar na door Overbeeke danig aan de tand gevoeld toen Overbeeke alleen voor hem verscheen. Het harde schot, Dit kwam wel in de 17e minuut toen Rack een simpel balletje kreeg te verwerken en dit dan ook met suc ces deed. Hij plaatste het leder ach ter de geheel verbouwereerde Zeekaf, dat verdediger Slaghuis het gevaar die in eerste instantie had gedacht, best had kunnen keren (1-1). Vele kansen zijn er daarna nog ge weest, maar tot doelpunten konden geen van beide meer komen en zo be haalde V.V.H. op sportieve wijze hei eerste klasserschap. De stand: WH '16 3 2 1 0 5 7—4 Dosko 4 12 14 75 Helmond 3 0 12 1 3—8 MULO Te Den Bosch slaagde voor het Mulo-examen de heer Piet Verschure te Raamsdonk. Voor het Mulodiploma A. slaagdi te Bergen op Zoom mej. N. Huizen uit Willemstad. STAATSEXAMEN VOOR MUZIEK Voor het theoretisch deel staats examen Piano M.O. slaagde de heer W. de Kort te Goes. R. K. NAAISCHOOL TE AXEL Geslaagd zijn voor: costumière: D. Adam, R. de Coninck, R. Smet. G. de Vries, R. de Meij. Voor lingerienaai ster: A. de Beller, E. Heijens, G. Oudenaarde, L. van Nieuwlande. BOUWKUNDIG TEKENAAR De heer M. I. Roegiers uit Sas van Gent slaagde te Gent met de grootste onderscheiding voor 't examen bouw kundig tekenaar. V.V.H. is gevaarlijk voor het Dosko-doel kunnen komen. De hal belandt vlak voor het Bergse net, doch de goed getime-de rood-gele keeper, Hoondert, kan nog op het juiste moment het leder voor de voeten van deze Heerlense speler weggraaien. Het werd tenslotte 1-1 in deze promo tie-wedstrijd, waaraan V.V.H. '16 voldoende had om de eerste klasse bin nen te kunnen gaan! Mil greep Adri Voorting de kans I QE MARSEILLANEN gingen te keer, dat het niet mooi meer was en we kunnen ons indenken, dat de broer van Gerrit daar van onder de indruk kwam. Hij bleef hard aan de kop doorgaan en dat had hij be ter niet kunnen doen, want nu bood hij zijn twee Franse tegenstanders gelegenheid om gelanceerd over hem heen te gaan. Vit de laatste bocht komend, gooide Adri er nog een schepje op, doch op het rechte eind kwam Quentin, met Forestier aan het wiel, onweerstaanbaar naar vo ren geschoten en gooide zijn fiets enkele centimeters eerder over de meet dan Voorting dat kon doen. Het was intussen Forestier niet gelukt onze landgenoot voorbij te komen, zodat het toch nog een fraaie twee de plaats voor Nederland werd. Voor de jongste van de acht, bij zonder goed. werk, want gevoegd bij de voorsprong, welke hij op ande ren in het veld. had weten te beha len, bracht deze tweede plaats hem de 44e positie in het algemeen klas sement. VL7AS DIT SUCCES voor de Benja- Tr min onder onze landgenoten dus in staat geweest de aandacht der in ternationale wielerwereld opnieuw op de Nederlandse equipe te vestigen, Woutje Wagtmans behaalde zo langs z'n neus weg een 11e plaats en klom daarmede opnieuw enige plaatsen in de algemene rangschikking op: tot de elfd En precies zó deed Gerrit Voorting, die deze Zaterdag naar de 15e plaats opschoof. Wim van Est heeft het voortdurend te kwaad met de Belgen. blik af is het een geweldig interes sante strijd geworden, waarover hier*- onder uitvoerig valt te lezen. WAPENSTILSTAND LIET was bekend, dat de grote heren het elkaar in deze etappe niet las tig zouden maken, men sprak zelfs van een wapenstilstand tot aan de Al pen! Het was óók bekend, dat alleen uitlooppogingen van renners met meer dan een half uur achterstand in de rangschikking zouden worden ge doogd. Toen v. Est dan ook wegging, kort na de start te Nimes, kreeg hjj spoedig gezelschap van Meunier, Im- panis en Debruyne. Wim viel immers binnen de limiet van een half uur.... Nog in de Crau, waar het behoor lijk heet was, al kon men ditmaal niet van een Sahara-temperatuur spreken, werd een aanval opgezet, die lange tijd geen enkele reactie uitlokte. Vi- tetta nam er het initiatief toe en hij kreeg hulp van Schellenberg, Quen tin, Forestier, Serra, Molineris, Remy en Baroni. Deze kopgroep van acht man liep geleidelijk uit en had na 80 k.m. ruim 4 minuten voorsprong op de hoofdmacht, waarin zich intussen de Spanjaard Iturbat en Adri Voor ting, een zeer kwieke en strijdlusti ge Adri, hadden afgescheiden. Onze landgenoot en de Spanjaard konden zich nog vóór de bevoorrading van Aix en Provence, op 106 k.m. van de start, bij de leiders voegen. Hier was het verschil tussen de nu uit tien man bestaande hoofdgroep en het gro te peloton bijna tien minuten gewor den en nu werden enkele heren, die tot de favorieten gerekend worden, toch ernstig ongerust. Drie Franse na- tionalen: Bobet, Gauthier en Gemi- niani begonnen een woedende tegen aanval, waarbij ze werden geholpen door de groene truidrager Schar, de Smet, Diot en de drager van de gele Oók vandaar weer Wim had hetl trui Mallejae, die zich voor alle zeker- Uüvanaaag weer. wim naa nei _iA.-maaf AnHoi™ iïo* ernstige plan om in een solorace te trachten alleen in Marseille binnen te vallen, doch hij was er nog niet tus senuit gemuisd, of Impanis en de jon ge de Bruyne sprongen naar hem toe enenfin de rest begrijpt men wel. Van Est's bedoeling was uiter aard niet om de Belgische ploeg aan een betere positie ln het algemeen klassement te helpen. Van dat ogen- heid door zijn ploegmaat Audaire liet vergezellen. Alles geraakte in opschudding, het peloton viel in vele moten uiteen. Nol ten kreeg een inzinking en werd re gelmatig gelost, samen met van Bree- nen en Boks en nog een aantal andere deelnemers. Een zwerm Italianen: Magni. Astrua en Bartali, bU wie zich nog Gerrit Voorting, Close en van Est FAE jacht op de koplopers was ont- ketend en de voorsprong slonk, alhoewel er hard aan werd getrokken, ook op de beide cols van de Bedoule en de Gineste, deze laatste van de der de categorie. Bij Aubagne had Serra een lekke band gekregen en was te ruggevallen uit de kopgroep, evenals zijn landgenoot Iturbat, die op hem bleef wachten. Er bleven dus acht lei ders over, maar bij de klim naar de 327 meter hoge col van de Gineste, splitste het groepje zich. Forestier, Adri Voorting en Quentin, die in deze volgorde over het hoogste punt gin gen en daarvoor respectievelijk 3, 2 en 1 punt kregen, namen enkele tien tallen seconden voorsprong op Baro ni, Schellenberg, Remy, Molineris en Vitetta e» konden die ook tijdens de afdaling naar Marseille handhaven. Wederom hing een Nederlandse zege in de lucht, maar ze ontglipte ons, op het nippertje, omdat Adri in de eind sprint met een kwart wiel door Quen tin werd geklopt. Adri Voorting is dus vandaag de uitblinker geweest van onze ploeg. Ook Wagtmans die in het begin van de etappe een wiel stuk had ge reden en zich met behulp van van Breenen, Adri Voorting en Suijker- buijk weer bjj het peleton had kun nen voegen leverde een goede pres tatie. DE UITSLAGEN Vijftiende etappe van Nimes naar Marseille (173 k.m.). 1 Quentin (lie de France) 4.32.32. 2 Adri Voorting z.t. 3 Forestier (Fr. N, O.C.) z.t. 4 Baroni (It.) 4.32.56. 5 Schellenberg (Zw.) z.t. 6 Remy (Fr.) z.t. 7 Molineris (Fr. Z.O.) z.t. 8 Vi tetta (Fr. Z.O.) z.t. 9 Serra (Sp.) 4.35.08. 10 Iturbat (Sp.) 4.37.19. 11 Wagtmans 4.37.56 en Rolland (Fr.). 13 de Smet z.t. 14 Magni 4.39.35. 15 Gemi- niani (Fr.) z.t. 16 Bobet (Fr.) z.t. 17 Bartali z.t. 18 Massip (Sp.) z.t. 19 Ger rit Voorting z.t. 20 Astrua (It.) z.t. 21 Teisseire (Fr.) z.t. 22 Van Est z.t. 23 Close z.t. 24 Mallejae (Fr. W.) z.t. 25 Adriaenssens z.t. 32 Schar 4.41.18. 48 Suijkerbuijk 4.42.35. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Mallejae (Fr. W.) 84.00.02. 2 Astrua (It.) 84.01.15 op 1.18. 3 Bobet (Fr.) 84.03.15 op 3.13. 4 Close 84.04.43 op 4.41. 5 Rolland (Fr.) 84.05.52 op 5.50. 6 Lau- redi (Fr.) 84.05.57 op 5.55. 7 Schar 84.05.57 op 7.51. 8 Mahé (Fr. W.) 84.08.17 op 8.15. 9 Geminiani (1 r.) 84.08.17 op 8.15. 10 Bauvin (Fr. N.O. C.) 84.09.01 op 8.59. 11 Wagtmans 84.13.35 op 13.33. 12 Anzile (Fr. N.O. C.) 84.13.52 op 13.5u. 13 Ernzer (Lux.) 84.16.47 op 16.45.14. Mirando (Fr. Z.O.) 84.16.53 op 16.51. 15 Gerrit Voorting 84.19.04 op 19.02. 16 Bartali 84.20.22 op 20.20. 17 Magni 84.21.11 op 21.09. 18 Van Est 84.23.53 op 23.51. 23 Roks 84.32.26 op 32.24. 25 Noltcn 84.33.48 op 33.46. 27 Suijkerbuijk 64.38.21 op 38.19. 34 Van Breenen 84.49.21 op 49.19. 44 Adri Voorting 84.58.30 op 58.28. FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen Verloofd: Elsemarie van Erp en Jan Smeele, arts 's-Hertogenbosch. Overleden: G. Brands- maSibrandy, 76 jaar, Hil versum. M. de V'ertStrij- bosch, 77 jaar, Best. Pater Mag. Clemens, Suermondt, O.P., 66 jaar, Venlo. Jos Si mons, 80 jaar Maastricht. A. an Dun, 75 jaar, 's-Herto- genboech. AANVULLING advertentie besteding GYMNASTIEK LOKAAL aan de Bergweg, Goes, d.d. 24 Juli a.s. De besteding zal geschieden in twee percelen: a. In massa zonder het glas- en schilderwerk. b. Glas- en schilderwerk. Inschrijvers moeten bestekhouders zijn. 9-0 aan de grote van het DAGBLAD DE STEM Tal van tot een totale waarde van Dit biljet uiterlijk op Donderdag 23 Juli 1953 in te leveren bij de agent van het Dagblad De Stem of bij een'der kantoren van het Dagblad De Stem te Breda (Reigerstraat 16), Roosendaal (Molenstraat 45), Bergen op Zoom (Zuivelstraat 26), Waalwijk (Grotestraat 189), Goes (Westsingel 98), Hulst (Dubbele Poort 7), Terneuzen (Noordstraat 56) of Oostburg (Nieuwstraat 41). 1. WIE WINT DE „TOUR DE FRANCE 19537" IN WELKE TIJD wordt de laatste étappe (Montlugon-Parijs, 328 km) door de winnaar van die étappe afgelegd? minsec. Naam Straat Duidelijk invullen (Niet duidelijk ingevulde formulieren moeten terzijde worden gelegd Maak dij het inzenden van uw oplossing zo mogelijk géén gebruik van 'n enveloppe Dit bespaart ons veel extra werk. DAGBLAD DE STEM natuurlijk TE KOOP AANGEB. Tweedehands dames- en heren- rijwiel te koop. Bij L. Vonck, - Wilhelminastraat 25, St. Jansteen Motorcarrier te koop, merk: J.L.O., 125 cc., i.g.s. Bouwjaar 1950. Bij M. Kayser, Oudeweg 14, Axel.793 Een i.g.s.z. keukenkachel te koop. Bevragen H. ten Hoor, Vredestraat 6, Sas van Gent. Een z.g.a.n. herenrijwiel te koop compl., aan billijke prijs. Oude Kaai B. 160, Graauw. 791' TE HUUR AANGEB. Logies voor personen aangeb. ranefgem. Den Haag in ruil voor soortgel, logies in of om Breda. Tijd n. o. e. t. komen, Brieven Agrippinastraat 57, Voorburg Z.H. HUIZEN Nieuwbouw, vrije vestiging, v.af f 10.950. Makelaars v. d. Berg Co., Nw, Ginnekenstraat 43, Breda, Tel. 4951-4952. 3497 DIVERSEN Grote opruiming van behang selpapier, verf en lakken, 10 pro cent korting. Bij L. Wöginger- Verbraeken. schildersbedrijf, Wilhelminastraat 61, St. Jansteen telef, 54. Voor het a.s. wielerfeest te Graauw verkrijgbaar: verse pa ling. Bij H. Lievens, Achter eindstraat, Graauw. 790 CONSULTATIEBUREAU VOOR TUBERCULOSE BESTRIJDING TE GOES. WU VRAGEN voor spoedig# indiensttreding voor HERENMODEVAK BABYVAK LEERWARENVAK Ook kunnen nog enige geplaatst worden. Schriftelijke of Monde linge sollicitaties aan de afdeling Personeel, Lange Delft, Middelburg MIDDELBURG - VLISSINGEN =S Voor onze afdeling DAMES-MODE en AANVERWANTE ARTIKELEN vragen wij GEROUTINEERDE Dames die de nodige ervaring hebben, feeling voor Mode bezitten en in staat zijn leiding te geven aan personeel, gelieven te reflecteren. Brieven met voll. inlichtingen, vergezeld gaan de van recente pasfoto, te richten aan de Directie van ALKMAAR •s HERTOGENBOSCH, 18 Juli 1953. Op de pluimveemarkt van heden wer den aangevoerd circa 11.600 stuks. Prijzen: kippen (witte): van 1,951,40; (gekleurde) van 1,25—1,30; Jonge hanen, boven 1 kg. gew. van 1,851,90; lichte soorten van 1,451,50; Oude hanen van 2,253,50, per stuk; Konijnen van 1,50— 1,55 per kg. levend gewicht; Konijnen van 3.00—6,75 per stuk. Mededelingen: Minder aanvoer van kip. pen, kalme handel met! lagere prijzen. Grote aanvoer van jonge hanen, matr.ge handel, prijzen zakkend. Konijnen korte aanvoer, prijzen voor de tijd van het jaar heel goed. TERNEUZEN. 17 Juli 1953. Per 100 stuks in centen: Sla 8,4012,40; afw. 6; Per stuk in centen: Bloemkool A 64; B 30; Groene komkommers AA 24; 17-21; C 16; Witte komkommers A 1»; B 15; C 16; Meloenen I 77.79; II 70; Per bos in centen: Selderij 4; Peen n 812; Kro ten 715; Uien 218; Per kg in centen: Eerstelingen I 1217; II 610; kniel 4—7; Dorée I 1317; Andijvie 2125; Stamsnij- bonen 42; Princ. bonen I 4047; II 3031; Saxa 3542; Tuinbonen 27; Doperwten 19 21 Kroten 7; Rode kool 1113; Sav. kool 612; Peen 11; Spinazie C 5354; Toma ten B 57—61; A 64—70; Uien 4—11. Aardbeien: Jucunda 100; Rode bessen: Prolific 75—79; Duitse Zure I 5066; II 30—31; Bramen Kruisbessen rijp 15—28; zwarte bessen per 100 kg 5555.40; Mo rellen 2931; Frambozen 76100; Kersen Spreekuur van de districts - consultatiebureau arts van Dinsdagmiddag 21 Juli 3000-o UTte»vei Verschijn Reigerslrj. nistratie redacteur. C-J. v.Ho H. B. L. V. M. VI MOOrultbell f 6.15, pe| beste 11.) J>,sse nui

de Stem | 1953 | | pagina 6