Magistrale OVERWINNING van WIM VAN EST St. Willebrorder was ongenaakbaar 56 Km. vóór de finish gebeurde het IS a zo'n zege is het zoet rusten in Monaco Derde Ned. étappe-zege ïsr s.'s Onvergetelijke race van WIM VAN EST Hier zij n de landskampioenen! Het kruis langs de weg.... Gesprekken aan de finish Hij klom als een klipgeit ijzingwekkende kalmte en daalde met TWEEDE BLAD MAANDAG 20 JULI 1953 Vorig jaar won Nolten op dezelfde plaats De posities der Nederlanders Begin Uw vacantie goed. derlanZTr' d°C" Ne' DE UITSLAGEN WIM VAN EST Ditmaal onuitputtelijk zelfvertrouwen „Ik had de moraal, zie-de 3e WEKELIJKSE ETAPPE- PRIJSVRAAG TOUR DE FRANCE „Let maar eens op", zei Pellenaars MONACO, Zondagavond. EINDELIJK DAN WIM VAN EST! Nooit, me nen wij, een mens zó boordevol van vreugde over 'n behaaldsucces een wedstriid te hebben zien beëindigen als deze vierkante krachtrenner uit St. Willebrord. Hij kan lachen, de tweevoudi ge winnaar van Bordeaux-Parijs, dat wisten we, (Van onze speciale verslaggevers). maar dat hij zó stralend zijn ogen kon laten glin steren en dusdanig uitgelaten met zijn gehele fietsers-corpus, zwaaiend met de armen en be reid iedereen aan zijn overgelukkig hart te druk ken, op z'n eentje een overwinning kon vieren, juichend op de finish aan, nee, dat hadden we ons niet kunnen voorstellen. YY/IM VAN EST dus tóch ook eens étappe-overwinnaar! Dat het nu uit- gerekend hier in hêt vorstendommetje moest zijn, op dezelfde plaats, waar Jan Nolten vorig jaar zijn berg-étappe-glorie beleefde, glorie, wel ke ook vandaag-de-dag nog voortleeft, dat was extra mooi en de dave rende toejuichingen, waarmee de mensen hier met ontelbaren naar de sintelbaan gestroomd die andere Nederlander overstelpten, na de lange, sierlijke Nolten, vandaag de krachtmens uit St. Willebrord, kon den. behalve de vreugdetranen schreiende van Est, óók de duizenden kij kers niet onberoerd laten. Het was allemaal zo mooi, allemaal zo men selijk, wat zich daar uit het gemoed van Wim naar buiten drong Ongelooflijke vreugde en voldoening óók onder de Nederlanders, op dit schone plekje aan de Middellandse Zee groter in aantal dan elders, om dat zo velen hier voor vacantie-geneugten neersteken! J\/JEN HAD HET in 't vaderlandse kamp nu anders ingericht Legio pogingen waren de voorgaan de dagen in het werk gesteld om Wim van Est zijn zege-kans te ef fenen. Steeds weer waren ze mis lukt, omdat in de „meute" altijd op nieuw „amok" gemaakt werd tegen de machtige Brabander, die immers een TE mooie plaats innam in het algemeen klassement, ten opzichte van hen in hoofdzaak de Franse nationalen die zich favorieten achten voor de eindoverwinning, óf door anderen als zodanig zijn ge doodverfd. Die Quentin'.Je zou zeggen, dat je, na 'n etappe-zege te heb ben behaald, wel tot en met in je nopjes zou mogen zijn! Niet de winnaar van deze Zaterdag in Marseille. „Jammer toch", zei Quentin tegen een interviewer, „dat ik op Zaterdag won, niks aan!.„Hoezo?", vroeg de interviewer verbaasd. „Wel. gaf de Fransman ten antwoord, „Zon dags verschijnen er immers geen kranten en Maandag zijn ze mij I al weer lang vergeten".... Louison Bobet. een ras-echte Pa- rijzenaar en deswege dagelijks „in liet nieuws", vandaag temeer omdat men in hem ditmaal de winnaar van de Tour ziet mis schien niet ten onrechte pro beert dagelijks zijn kleine achter stand op nummer twee en één weg te werken. Tot nog toe is dat niet gelukt. „Ik ondervind te veel last van de hitte", veront schuldigde schone Louison zich. „op 't ogenblik misschien méér dan één ander, maar als ik ge acclimatiseerd ben" En de Parijzenaars concluderenAlle maal gekheid, als hij maar eens 'n goede kans krijgt Zo re deneren wij óók ten opzichte van onze favorieten. De vraag is maar of die kans nog geboden gaat worden'.! Wat de „Suikerpijs" betreft, gaat het de Nederlanders voor de wind. Jan Nolten heeft er nu de eerste plaats in bereikt, met ons aller Woutje op de tweede (resp. 25 en 24 punten). De concurren tie komt pas veel verder achter op.... Die suikerprijs is goed te vergelijken met een suiker-tan te. De winnaar krijgt straks na melijk 10.000 gulden in de schoot geworpen. Geen wonder, dat die suikere" zo geliefd is! Dat was sympathatiek van Hu- go Koblet. De zusters van het sanatorium te Arrens ontvingen een cheque van 5000 francs, 'ge zonden door mooie Hugo. Het was in genoemd sanatorium, dat Koblet de eerste hulp ontving na zijn val op de Aubisque! Vele wielerkenners hebben zich afgevraagd, waarom in de etap pe van vorige Woensdag de 17 renners, die in Beziers de tijds limiet hadden overschreden deze limiet bedroeg toen 10 pro cent van de tijd van de winnaar niet uit de koers werden ge nomen. De wedstrijdcommissa rissen hebben dit aldus ver klaard: méér dan 15 procent van ae- VOLKOMEN GESLAAGD! lytAAR, zoals gezegd, vandaag had men in de vaderlandse equipe het anders ingericht. En de uitgestippel de tactiek gelukte volkomen. Die tac tiek begon pas te „wgrken", nadat ruim 150 k.m. in betrekkelijk wandel tempo waren weggedraaid. De eerste Nederlander, die in de strijd gewor pen werd. was Jan Nolten. Als een groep bloedhonden ging de meute achter de lange Limburger aan. Stel je voor. dat die Nederlander alwéér met de eer én de centen in Monaco ging strijken, zoals vorig jaar! Er werd dus met gezamenlijke krachtsinspanning op Nolten gere den. Kijk. dat moesten wij nu net heb ben. Daar lag immers meteen de kans voor Wim van Est! En Wim greep ze met armen en benen aan. gulzig enzich voor de volle honderd procent in conditie voe lend om het plan met succes te vol voeren. ALWEER. VLfEDEROM kreeg de St. Willebror der tegenstanders op zijn dak ge zonden: twee Fransen en.een Belg! Maar ditmaal zouden de bewakers er niet aan te pas komen. Misschien hadden zij gemeend, dat van Est in het Esterelgebergte bakzeil zou moe ten halen, maar het was juist tijdens de beklimming, dat Wim zich onge naakbaar toonde en nóg meer tijdens de afdaling van de col van die naam! Want juist daarin wist onze landge noot zijn belagers kwijt te fietsen, in een duizelingwekkende race, de race van een man, die alles op alles zet om te winnen en niets en niemand ook zichzelf niet daarbij ontziet. Daar kwam letterlijk niemand meer aan te pas en toen Wim fiets en lichaam gaaf kon houden tot het laatst toe, was er in geen velden of wegen meer iets van een concurrent te ontdekken Toen de stormachtige toejuichingen even waren verstomd en we gelegen heid kregen om Molineris, Mirando en van Genechten, dat waren name lijk de drie geweest, die van Est aan liet wiel had gekregen, te vragen wat zij van Wims prestatie dachten, moes ten zij ronduit verklaren en ze deden liet zonder omwegen, dat de St. Wil lebrorder in deze etappe te sterk was geweest voor hen L'n voor iedereen. ZEER WARM LIET was me anders het weertje wel! O zeker, de hemel had een uit gesproken blauwe tint, zoals ook de zee in Monaco, maar de hitte was voor een normaal mens ondragelijk. Nergens kon men een vierkante me ter schaduw ontdekken .en daar ieder een in de karavaan vermoeid deze Zondag-rit was aangevangen ver moeid nog van de inspannende kilo meters van daags tevoren was er weinig of geen trek te bespeuren om iets te ondernemen. De coureurs maakten grapjes onder elkaar, voerden gesprekken met de volgers cn stapten soms rustig af, om ergens in een café de dorstige kelen I te laven. Tenslotte lag daar ginds Mo naco, het oord waar Maandag de rust- j dag zou worden doorgebracht en waarom, zeiden ze, zouden we vooraf al niet een voorproefje daarvan ge nieten. De wegen waren fraai en er was geen vuiltje aan de lucht.... meende men. BUITEN DE WAARD GEREKEND... ISa de 16e étappe te Monaco 1 Mallejac, 91.25.10. 4 4 2 Astrua op 1.13 4 3 Bobet op 3.13 4 f 4 Close op 5.38 4 11 Wagtmans op 14.30 4 14 van Est op 18.36 4 16 G. Voorting op 19.59 23 Nolten op 36.53 4 25 Roks OP 37.19 4 28 Suijkerbuijk op 44.23 4 4 34 Van Breenen op 54.01 4 49 A. Voorting op 1 uur 11.24 4 (Advertentie) Met 2-1 is de Haarlemse voetbalclub R.C.H. erin geslaagd van Eindhoven te winnen en aldus het landskampioenschap te verwerven. Het elftal van R.C.H.: staand v.l.n.r.: Wille, van Rheenen, van den Brink, Lasschuit, Bies- biouck en de Vos. Zittend v.l.n.r.: Kosten, de Wette, Gallis, Hooput en Couwenhoven. Een feestelijke vacantie begint met een fééstelijke sigaret! Geniet meer - met "TOEN kwamen daar die aanvallen der achter elkaar Nederlanders. Eerst zoals ge weet van Jan Nolten, toen de werkelijke, „bekeken" attaque van Wim van Est! De Nederlandse journalisten kregen voorkeur om de St. Willebrorder op de voet te vol gen en zij hebben zich niet meer uit zijn spoor behoeven te begeven, voor aleer de kranige Wim zegevierend langs de enthousiaste menigte flitste! Wat een coureur vandaag, deze van Est! Formidabel renners kwam te laat. aan de finish en in dat geval is het re- „Mmentr"r toegestaan deze de starts er,dag alsn°9 te laten i>fs™ hetgeen is geschied. Ter zich /riT10' Jean Robic bevond kinderinvrouu>tje duwde een houcl do h met-schattige-in- 1 isHet vrouw- ETAPPE-KLASSEMENT. Zestiende étappe van. Marseille naar Monaco (236 K.M.) 1 van Est 7.20.53; 2 Molineris (Fr. Z.O.) 7.22.42_ 3 van Genechten 7.23.12 4 Mirando (Fr.Z.O.) z.t. 5 Schar (Zwits.) 7.24.42, 6 Magni (It.) 7.25.08, 7 Bartali z.t.; 8 Astrua z.t., 9 Massip (Sp.) z.t. 10 Mallejac (Fr.W.) z.t., 11 Bobet (Fr.) z.t., 12 Geminiani (Fr. z.t. 13 Lorono (Sp.) 7.25.31; 14 Bauvin (Fr. N.O.C.) 7.25.47; 15 Ros- sello (It.) 7.26.05 16 Rolland (Fr.) z.t., 17 Lauredi (Fr.) z.t. 18 Van Ger.eug- den z.t. 19 Anzile (Fr.N.O.C. 20 Itur- bat (Sp.) z.t. 21 Trobat (Sp.) z.t. 22 Gerrit Voorting z.t., 24 Wagtmans z.t., 34 Nolten 7,28,15, 35 van Breenen 7.29.50, 41 Roks 7.30.03, 47 Suykerbuyk 7.31.12. 70 Adri Voorting 7.38.04. De Luxemburger Hein staakte de strijd. ALGEMEEN KLASSEMENT. 91.46.19 op 21.09. 19 Serra 91,52,30 op 27,20. 20 Rossello 91.55.31 op 30.21. 23 Nolten 92.02.03 op 36.53. 25 Roks 92.02.29 op 37,19, 28 Suykerbuyk 92.09.33 op 44,23, 34 van Breenen 92,19,11 op 54.01. 49 Adri Voorting 92.36.34 op 1 uur 11 min. 24 sec. De suikerprijs werd toegekend aan Mirando van de Franse Zuid-Oost- ploeg. DAG-PLOEGENKLASSEMENT 1 Mallejac 91,25.10, 2 Astrua 91.26.23 op 1,13, 3 Bobet 91.28.23 op 3.13, 4 Close 91.30.48 op 5.38 5 Rolland 91.31.57 op 647, 6 Lauredi 91.32.02 op 52, 7 Schar 91.32.35 op 7.25 8 Gemi niani 91.33.25 op 8,15 9 Bauvin (Fr. N.O.C.) 91.34.48 op 9.33; 10 Mahé (Fr. W.) 91.37.54 op 12.44. 11 Wagtmans 91.39.40 op 14.30. 12 Anzile (Fr.N.O.C.) 91.39.57 op 14.47 13 Mirando (Fr.Z.O.) 91 40,06 op 14.56. 14 Van Est 91.43.46 op 18.36 15 Ernzer 91.44.33 op 19,23. 16 Gerrit Voorting 91.45.09 op 19.59 17 Bartali 91.45.30 op 20.20. 18 Magni (Advertentie) HET VERHAAL VAN EEN STERK RENNER door Jan Nollen Als U f 0.65 overmaakt aan W. Verbist, Komeetstr. 4, Breda, ontvangt U het Boekwerk fran co thuis. 6-00 ontmoeten ook de Tour de France renners vaak. Slechts een eenzame bewoner hebben de „dwangarbeiders" hier als toeschouwer, tijdens een door tocht van een afgelegen dorpje in de Midi. 1 Franse Zuid-Oost ploeg (Moline- ris-Mirando-Lazarides (22 uur 11 min. 30 sec. 2 Nederland (Van Est-Gerrit Voorting-Wagtmans) 22,12,03. 3 Bel gië (Van Genechten-van Geneugden- Close) 22.15.23 4 Italië (Magni-Barta- li-Austrua) 22.15.24. 5 Spanje (Massip- Lorono-Iturbat) 22.16.21. 6 Frankrijk nationaal (Bobet-Geminiam-Rollaud) z t7 Zwitserland Schar-Lalranchi- Metzger) 22.21.49. 8 Frankrijk West (Mallejac-Morvan-Mahé) 22.24.48. 9 Luxemburg (Ernzer-Goldschmidt- Schmidt) 22.27.26. 10 Frankrijk Noord-Oost Centraal (Bauvin-Anzile- Forestier 22.27.43. 11 Ile-delFrance (Quentin-Bober-Renaud) 22.28.19, 12 Frankrijk Zuid-W est (Dupont-Darri- gade-Colette) 22.41.19. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Frankrijk Noord-Oost-Centraal 273.04.03 2 Nederland 273.20.08 op 16.15. 3 Frankrijk 273.34.22, 4 België 273.53.28 5 Frankr. W 273.58.34. 6 Italië 274.20.26. 7 Ile-de-France 274.42.52. 8 Frankrijk Zuid-Oost 275.12,12. 9 Span je 275.23.35. 10 Zwitserland 275.55.03. 11 Luxemburg 276.05.12. 12 Frankrijk Zuid-West 276.23.24. JUBILEUM-KLASSEMENT duwen verbóden -™e0-- toch' dai: tje lachte eens oh„J woordde: Het irnc'w' en ant' uw motor aan dP i 'er> da£ 11 mij hielp". WaarL d» ,-2fte en trouwe gendarme tot rtts~fe~ lijkheid terugCrdj weer op gang brachtV°r wuifde en fluisterde'- parctn d me, ik heb dienst Als dat maar niet verkeerd loopt! Na dat zoveelste medische on derzoek is gebleken, dat 't met een der knieën van Hugo Koblet héél niet goed gesteld is. Er is zelfs kans op, dat die knie geope reerd zal moeten worden. In dat geval gaat die valpartij op de Aubisque nog een griezelig staartje krijgen. Want een knie ongemak is 'n lelijk ding. voor 'n wielrenner niet minder dan voor 'n voetballer! In de Tour kent men geen me delijden. Toen Robic gevallen was gingen de Franse nationalen aan de haal en „Biquet", door Goddet ten afscheid als „de arme jongen met het koperen hoofd" betitelt, moest aanvankelijk al léén verder.Ergens in een dorpje, wat verderop, waren de toeschouwers-in-afwachting op de hoogte gekomen van het dra- ma-Robic. Een winkelierster vroeg aan een koers-commissa- ris, die een pakje sigaretten kwam kopen: „Robic zal nu wel niet meer komen?" „Toch wel", zei de commissaris, „strakjes!" „In een auto veronderstel ik" zei het vrouwtje. Welneeop de fiets!" „Op de fiets?, de arme jongen" i 1 Schar 2 Magni 3 Geminiani 4 Wim van Est 5 Rolland 6 Gerrit Voorting 7 Astrua 8 Bobet 9 Lauredi 10 Beauvin 16 Nolten, 20 van Breenen. BERGKLASSEMENT Zondagavond" SPedale ™'sI^gcvers). MONACO HET HEEFT ER LANG NAAR UITGEZIEN, dat ook voor deze 16de dat zeTet efkaarmef"""l inhoutlen(,e 7,ou mogen, tenzij hij tenminste een half e£, r®nner weg zeer heet, de mistral bracht weinig verk wi ktin ,nd ,Iet was de rmr had. En het ne.nt™ 1.*L™kwikkmZ' omdat de s^t hem in wel erg in hadden, lag hij 50 meter voor en met steeds groter vaart storm de hü achter de vier vluchtelingen aan, die hij, na 8 k.m. nog vóór Juan- les-Pins, luide toegejuicht door de ve le landgenoten langs de weg, maar ook door de Franse toeschouwers, te pakken kreeg. Daar was het verschil tussen de leiders en de voorste groep van het verbrokkelde peloton al meer dan drie minuten geworden. VOORTREFFELIJK JTR WERD natuurlijk wel eens ge demarreerd, maar tot een serieu ze poging tot versplintering kwam het niet. En zelfs de grote premies, bijeengebracht door een vereniging van vrienden van wijlen Desgranges, met het doel de herinnering aan de „Vader van de Tour" op deze wijze te bestendigen, brachten slechts wei nig leven in de brouwerij. Zij wer den verreden op de weg voor de vil la „Mia" van Desgranges te Beau- vallon, boven de Baai van Ste Ma xime gelegen en bedroeg honderd duizend francs voor nummero één en vijftigduizend voor nummero twee. Colette pikte de eerste prijs voor de snelle Darrigade. die tweede werd en het leek erop alsof de gro ten voor deze premies geen belang stelling hadden. ]\JA Frejus boog de weg om door het Esterel, met als hoogste punt een col van 314 meter, met vrij steile zig zagbochten. En nu kwam het toch tot een uitlooppoging, met succes onder nomen door Mirando eerste op het hoogste punt Lorono, van Genech ten Molineris. Zij namen een voor sprong, die in minuten kon worden becijferd. Het geval kreeg een ernstig aanzien en.er was geen Nederlan der bij betrokken. Men moet evenwel niet menen, dat onze jongens werke loos waren gebleven. Jan Nolten en Hein van Breenen hadden herhaalde lijk getracht het tempo in het peloton op te voeren en ook bewerkt, dat het verschil niet zulk afmetingen aan nam als in de vorige etappes. Ook van Est had enige malen getracht weg te komen, zonder dat dit hem vooralsnog gelukte. Pas bij de ravitaillering te Cannes, 180 k.m. van de start en 56 k.m voor de finish, wist hij bijna zonder zijn vaart te vertragen, bliksemsnel het zakje met drinken en etenswaar aan te pakken en onmiddellijk te demar reren. Vóórdat de anderen er goed en LIET laatste stuk van de etappe, de klim van de col van Eze en de daarop onmiddellijk volgende steile afdaling naar Monaco, zou de beslis sing brengen. De man van St. Wille brord reed voortreffelijk en met zo veel zelfvertrouwen, dat de Neder landse volgers zich gingen afvragen of hém zou gelukken, wat Adri Voor ting was ontgaan, het behalen van de derde Nederlandse etappe-zege. Op 't hoogste punt waren de verschillen tussen de vijf koplopers gering. Mi rando, die voor zijn activiteit in deze rit de suikerprijs kreeg (11 stemmen tegen 3 op Wim van Est) ging weer het eerst over de streep. En toen begon die gedenkwaardige afdaling, met van Est als voornaam ste acteur, welke degenen, die er ge tuigen van waren, hun leven lang niet zullen vergeten. Het peloton was bij de bestijging van de beide cols in tal van moten uiteen gevallen. De Nederlanders kwamen successievelijk binnen met achterstanden, die varieerden van ruim 5 minuten voor Gerrit Voorting en Wagtmans tot 17 minuten voor Adri Voorting. die bij de bestijging van de eerste col van het Esterel had moeten lossen. Overigens was Adri Voorting niet de laatste in het dag klassement. want na hem kwamen nog dertien renners binnen. 1 Lorono (Sp.) 30 pnt. 2 Mirando (Fr.) Z.O.) 23 pnt. 3 Schar (Zw.) 22 pnt. 4 Bobet (Fr.) 20 pnt. 5 Bauvin. (Fr.N. O.C. 19 pnt. 6 Astrua (It.) 19 pnt 7 Huber (Zw.) 14 pnt. Le GuiUy (Fr.) 14 pnt. 9 van Genechten (B.) 12 pnt. 10 de Smet (B.) 7 pnt. 11 Lauredi (Fr.) 4 pnt. Tonello (Ile-de-France) 4 pnt. van Est 4 punt, Wagtmans 3 pnt. Mallejac (Fr. Z.W.) 3 pnt. Rotta (Fr.Z.) 3 pnt. Adri Voorting 3 pnt. UN hier is dan de sterke man uit St. Willebrord". Aldus introduceerde Jan van den Brande, de reporter van de Belgische Radio Omroep, Wim v. Est in Monaco zijn luisteraars in België en Nederland. Van den Brande was al even enthousiast als wij: een sportieve kerel! „Proficiat, Wim, en vertel ons eens. „Ik ben weer zo gelukkig „Dat kan ik me indenken". „Ik had vandaag de moraal, zie-de...." „Ja, ja...." „De laatste dagen had ik nogal wat brieven van supporters ont vangen, nou enne.en dan iede re dag een van m'n vrouw, die schreef, dat ik nou toch eindelijk eens moest gaan winnen, nou en ne. „Nogmaals proficiat", zei v. d. Brande, het was een schone over winning. En de groeten zeker „Gèrte", zei Wim, en allemaal in St. Willebrord kregen ze een beurt, Mieke vanzelfsprekend ook!! „Ja, die vrouwenzei de re porter lachend tot slot! (Advertentie* s* m m m m. In het nummer van morgen wordt de van het DAGBLAD DE STEM aangekondigd. (Van onze speciale verslaggevers). MONTE CARLO, Zondagavond. J^EEDS TE BORDEAUX, tijdens de eerste rustdag, had Kees Pellenaars rustig en zonder enige overmoed tegen de directeur van de Tour de France, Jacques Goddet, gezegd: „Let u maar eens op, maar die étappe naar Monte Carlo wint Nederland, evenals het vorig jaar". Goddet had gelachen, herinnerde zich de zege van Jan Nolten van het vorig jaar en voegde er aan toe: „Wel, monsieur Pellenaars, als dat dit jaar óók gebeurt, dan denk ik er hard over om Monte Carlo in 1954 niet tot étappe-plaats te promoveren...." Brrrdie daling van de Col d'Eze van 11 kilometer, over een smalle weg met korte haarspeldbochten, steil naar beneden! Wim van Est kwam midden tussen de volgauto's die niet zo snel konden dalen als hij, terecht. Tweemaal schoot hij met 70 km. snelheid bijna uit een haarspeldbocht, maar met grote durf en handigheid, met verbazingwek kende koelbloedigheid en energie stortte van Est zich, één met zijn fiets, de remmen knarsend en rokend in de bochten, naar beneden. En de grote verrassing voor ons en de buitenlanders was, dat van Est zich plotseling ontpopte als een specialist in het dalen. Zó had men hem nog nimmer naar beneden zien gaan Het werd een dolle rit door de straten van Monaco! De Nederlandse overwinning van het vorig jaar dus geprolon geerd! en met de rustdag voor de boeg, de laatste van deze tour, kan onze ploeg meer dan tevreden zijn over de balans: drie étappes van de 16 gewonnen, drie keer tweede in een étappe, viermaal de overwin ning behaald voor de suikerprijs, viermaal het dag-ploegklassement ge wonnen, tweede in de algemene ploegenklassering met slechts 16 minu ten achterstand op Noord-Oost Centraal Frankrijk en, om slechts één voorbeeld te noemen, precies een vol uur voorsprong op Italië, dat in dit klassement de zesde plaats inneemt en tenslotte voortreffelijke klas seringen in de persoonlijke rangschikking van de Tour.

de Stem | 1953 | | pagina 5