Auto- en Motorzegening Hoeven 26 Juli 12 uur Bromfietsen Zondag 4 Augustus 12 uur Walcheren ONGEWENSTE geestelijken rijwillige dwangarbeiders Zuid-Beveland Het zieltje Ons kortverhaal Directeur E. Visscher te Middelburg werd gehuldigd De Kaagweek geopend bij wisselvallig weer Kampioensmedaille naar Haarlem of Eindhoven? DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 JULI 1953 Ook zijn eerste leraar voerde het woord MIDDELBURG Waar Praag gratis werkkrachten haalt Gevluchte student vertelt VLISSINGEN Posudek Veulenkeuringen te Oostburg Wéér zo'n geluksvogel! EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN (Advertentie) Vele noorden van dank en waardering DONDERDAGMIDDAG is tijdens een officiële samenkomst in Hotel „De R.ire" afscheid genomen van de heer E. Visscher, die wegens het bereiken van (le 65-jarige leeftijd zijn functie van directeur der Technische School en Machinistenschool moet neerleggen. De heer en Visscher betraden cle met vele bloemstukken versierde zaal vanaf het bordes onder een haag van vlaggen door, welke door de leerlingen der Machinistenschool werden gedragen. Heleentje Hozee, een zusje van een der koopvaardijmachinisten, die de heer Visseher heeft „afgeleverd", en Veri Koster, een dochtertje van één der oud-leerlingen en nu voorzitter van het huld.g.ngscom.te, de heer C. L. Koster te Vlissingen, mochten bloemen aanbieden en een >>'0 menmand dragen, die liet comité voor het echtpaar Visscher had bestemd. schrale jongeman" Visscher, die hem inwijdde in de geheimen van het vak van werktuigkundige. Hij had hem altijd als een cons ciëntieus leerling gevonden die hij later als collega ontmoette. KARAKTERVORMING \TADAT de heer Koster een wel- i komstwoord had gesproken voer" den vele sprekers het woord, die al len de scheidende directeur dankten voor zijn werk en hun waardering uit spraken voor hetgeen hij in de loop der jaren voor het technisch onder wijs op Walcheren heeft gedaan. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein die met drie wethouders aanwezig was wees op het grote belang van technisch onderwijs, vooral na de laatste oorlog. Hij was van oordeel, dat de heer Visscher altijd uitstekena heeft kunnen voldoen aan de eisen, die dit onderwijs stelde en stelt, De Technische School heeft een goede naam en de directeur die niet al tijd even gemakkelijk was! zette daarop zijn stempel. De burgemees ter uitte ook zijn waardering voor de wijze, waarop de heer visscher zeer veie leerlingen na afloop van hun studie en positie in de maatschappij wist te geven. Tenslotte dankte mr. Bolkestein hem voor 7-ijn werk als on dercommandant van de brandweer, welke functie hij voorlopig blijft be kleden. BELGISCHE STEM I TIT Gent was voor deze huldiging speciaal overgekomen de heer Eug. Famelaer, tot voor kort hoofd inspecteur van het Technisch Onder wijs in België, die in de tijd van de Oostvlaamse tentoonstelling de heer Visscher had leren kennen en hem nu kenschetste als een sterke directeur, die zijn zaken kende en met hart en ziel het beste voor zijn school zocht. Hij gaf hem de raad aan het tech nisch onderwijs te blijven denken, .,want dat is goed voor de gezond heid". Ir. J. P. Berdenis van Berlekom, sprekend namens het bestuur der bei de scholen zei de huldiging te zien als een bewijs van de grote waarde- DAT TROK PUBLIEK Een enorme mensenmenigte naar rume schatting zeker 10.000 mensen heeft op de Markt kennis kunnen maken met het bekende radio-orkest „Accordeola" onder leiding van aJn Gorissen en met zang van Max van Praag. Zowel voor als na de pauze waren het vooral de populaire num mers. die een dankbaar applaus oogstten. In de middaguren waren honder den kinderen op de Markt verzameld, toen twee kindervoorstellingen wer den gegeven. In de pauze van het concert 's avonds gaf de stadsbeiaardier. de heer Th. Ferwerda. het wekelijks beiaard concert. ring. die in brede kring aanwezig is voor de persoon en het werk van de heer Visscher. Hij wilde niet ingaan op zijn succesvolle loopbaan als leraar en directeur, aafigezien dit t.z.t. bij het afscheid van zijn werk door het bestuur zal geschieden. Ook als di recteur der vitrite Fabriek wees de heer v. Berlekom op de wederzijdse uitstekende verhoudingen met de ju bilaris. De voorzitter der Ver. van Directeu ren van Nijverheidsscholen, de heer J. H. L. van Kimmenaede te Nijme gen. wees op de lofwaardige wijze, waarop de heer Visscher zijn taak heeft verricht en wenste hem Gods zegen toe. De heer H. J. Zeeman te Wester- veld ontpopte zich als de eerste le raar, nu 42 jaar geleden, van „de TE. J. HARDONK, secretaris Stich- 1 ting Vakopleiding Automobiel- en Motorrijwielbedrijven te 's-Gravenha- ge roemde de heer Visscher als pae- dagoog, die niet alleen zijn leerlingen techniek en handvaardigheid leerde, maar niet minder hun karakter vormde en liefde voor het gekozen vak bijbracht. Als lid van het dage lijks bestuur van het Verbond, voor Veilig verkeer sprak de heer S. Ham burg uit Drachteh zijn grote waar dering uit voor de „veilig verkeer- man" Visscher. Hij bood hem een kist sigaren aan. Tenslotte sprak de heer W. C. Mullié te Middeburg. voor zitter van het District Walcheren van de Bovag, woorden van dank voor hetgeen de heer Visscher voor de top klasse heeft gedaan. In zijn dankwoord heeft de heer Visscher de sprekers stuk voor stuk geantwoord. Hij gaf de verzekering de techniek nog niet geheel te zullen la ten schieten en hij onderstreepte het bijzonder grote belang van karakter vórming. die hij bijna nog meer no dig achtte dan het andere. Des avonds werd in het Schutters hof een feestprogramma afgewerkt, dat gedeeltelijk door leerlingen der beide scholen werd verzorgd. Ook nu voerden verschillende autoriteiten het woord. Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld de aanbieding van een televisietoestel aan de heer en mevr. Visscher namens de leerlingen, oud-leerlingen en ouders. nische Bataljon voor de tijd van 2 13 jaar. Volgens de mededelingen van Jan Vesecky was de 10e Compagnie van het 53e Technische Bataljon geduren de de jaren 19511952 gelegerd in het Noordelijke deel van Moravië. In De cember 1951 kwamen de priesters bij het Bataljon en zij droegen nog steeds het groene uniform met zwarte uit monstering, toen Jan Vesecky, nog niet zo heel lang geleden, opnieuw een moeilijke weg koos, een weg die leid de naar de vrijheid. JAN VESECKY is een jonge Tsjech, die vol vertrouwen de toe komst tegemoet ziet. Hij is oprecht en een jongeman, die de moeilijkheden niet uit de weg gaat en de consequenties van zijn daden volledig onder de ogen durft te zien. Het is dan ook niet te verwonderen, dat Jan zich niet heeft laten intimideren door de prachtige communistische leuzen en heeft geweigerd de „ge makkelijke" weg te gaan, welke de communisten voor de Tsje chische jeugd hebben uitgestippeld. „Als jongen al had ik een grote voorliefde voor moeilijk begaan bare paadjes", zegt Jan Vesecky een beetje verlegen. Jan, die zijn weder waardigheden bij zijn aankomst te Munchen vertelde, wil graag voor ingenieur studeren. Dat had hij ook in Tsjechoslowakije kunnen doen. Het „vervelende" echter was, dat de jonge Vesecky niet sympathiseer de met. de conjmunistische leer en dus weigerde toe te treden tot de Tsjechische Communistische Jeugd Organisatie. Ja 'en daar krijg" je in het huidige Tsjechoslowakije moeilijkheden mee. VERBETERING ZEEWERING Binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met het definitief her stel van de geschonden zeewering na bij het Vlissingse badbedrijf. De sta len dam wand is reeds gearriveerd; over een lengte van 150 meter wordt deze ingeheid. In verband met oen en ander is een deel van de boule vard voor het rijverkeer gesloten. Een aangename situatie is dit niet voor het vreemdelingenverkeer, maar omdat het werk tegen het najaar ge reed moet zijn kan dit niet anders. PRIESTERWIJDING De eerw. heer H. de Vries, zoon on zer parochie, wordt morgen (Zondag) in de kapel van het Studiehuls der Priesters van het H. Hart te Hees bij Nijmegen, tot priester gewijd. Vol gende week Zondag zal de Neomist, 's morgens kwart voor negen, zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in onze parochiekerk. Een comité, dat gelden inzamelde, zal z. eerw. die dag een feestgeschenk aanbieden. Ovezande OUDEN VAN DAGEN NOG JONG VAN GEEST Na hun jaarlijks uitstapje, waar onder andere een bezoek wérd ge bracht aan het Dierenpark te Til- bufg. werd 's avonds met muzikale be geleiding van de fanfare „Juliana". v611!, r9ndedans uitgevoerd op het kerkplein waarbij de benen nog eens van de vloer gingen. De reis was goed verlopen, doch vanwege de regen hadden zij een paar uur verplicht onderdag moeten zoeken. Doch na de middag klaarde net weer op en werd het program verder afgewerkt. Alle deelnemers, fii w®ren er plm. 80, hebben zeer bufengCn°ten' ondanks de fikse regen- BENOEMING LERARES latoU^shou^ch^l^t^ie^.^ naaien benoemd mei a L™., uit Oudenbosch Het korps leraressen tok1uTTOnedmPi!,eef en bestaat ,hans ook uit volledig bevoegde krachten. fJEDERE TSJECHISCHE schooljon gen", aldus Vesecky, „weet wat 'n Posudek is". Het is namelijk het politieke register van een leerling, dat zorgvuldig wordt bijgehouden. Tegen de tijd van de eindexamens worden de posudeks van de aanstaande stu denten nauwkeurig door een kleine commissie bestudeerd en wordt de toekomstige student in een vraagge- spf?,. ,aan de tand gevoeld over zijn politieke betrouwbaarheid. Het eind resultaat bepaalt of men in aanmer king komt voor verdere studie. Welnu de posudek van Jan Vesecky luidde als volgt: Wzichte van de Volksrepubliek is niet duidelijk, waarschijnlijk negatief. Hij is niet aangesloten bi, de Communist.i- serie Jeugd Organisatie Veseclcu is geschikt voor fabrieksarbeid en wordt niet aanbevolen voor ver dere studie". Met deze aantekeningen kon Jan het doen. Tijdens het vraaggesprek vroeg men hem welke boeken hij had gele zen. Het „speetJan, de commissie te moeten meedelen, dat hij nog nooit iets had gelezen van Marx, niet eens iets afwist van Popov, de uitvinder van de draadloze telegrafie en .helaas" de „Korte Geschiedenis van de Com munistische Partij van de USSR", ge schreven door de eminente auteur J. V. Stalin ook niet kende. Welke boeken hij ln zijn vrije tijd dan wel had gelezen? Wel, de Tsje chische klassieken en internationaal bekende literaire werken. Dat deed de deur dicht. VREEMDE GROEP RECRUTEN dorpje aan de Zuid-Boheemse grens gearresteerd. „Was u van plan te vluchten?" vroeg een der ondervragers van de Staatsvei ligheidsdienst. „Ja", antwoordde Vesecky, ,want in mijn eigen land mag ik nergens ver der studeren". Na twee maanden voorarrest werd Jan, gelijk met zes anderen in een proces, dat nog geen kwartier in beslag nam, veroordeeld. Negen maanden lang zat hij in de cel en werd toen als electriciën tewerk gesteld in een mijn. Vervolgens werd hij ingelijfd bij het zogenaamde „Vrijwillige Technische Bataljon". Het was een nogal vreemde groep recruten waarin hij terecht kwam. Bij na de helft van de 260 manschappen, bestond uit priesters, seminaristen en protestantse geestelijken. Later werd Vesecky ingedeeld bij een aparte eenheid, die 25 man telde en van wie er 20 priesters waren. De leden van het Bataljon, dat onder commando staat van de Moravostav, het Bureau voor Militaire Werken, dragen een groen uniform met zwarte uitmonstering. De manschappen moe ten werken aan de bouw van militaire pakhuizen en officiershuizen, de aan leg van wegen, de drainering van vliegvelden, enz. enz. „ONGEWENST" W atersnooilkincleren bezochten. Antwepen VESTIG Nederlandse kinderen uit het watersnoodgebied hebben gis teren een bezoek aan Antwerpen ge bracht op uitnodiging van de plaatse lijke afdeling van de Belgische Bond van Oudstrijders. De burgemeester van Willemstad, de heer C. A. van der Hooft, bege leidde de kinderen. Het uitstapje was georganiseerd door de stichting „Het Vierde Prinsenkind". Bij het Koning Albert-monument werden bloemen neergelegd door de kinderen door de heer van der Hooft en door de Consul-Generaal der Ne derlanden te Antwerpen, de heer Middelburg. De kindern zijn op het stadhuis ontvangen. ""TE Oostbufg werd onder auspiciën van de Veferiigmg van Paarden fokkers in "West Zeeuwsch-Vlaande- ren „Rust Roest" een veulenkeuring gehouden, -waarvan de uitslag er als volgt uitziet. Hengstveulens geboren na 30 April: Ma* van Blokshoeve, eig. D. Dusar- duijn te Groede; Moustic van Bea trix, eig. A. E. van Pamelen. Schoon- dijke; Herseur van Moustic, eig. C. N. den Hamer. Schoondijke; Imous, eig. C. J. Almekinders, Retranche- ment; Carmoh van Excellente, eig. C. J. Almekinders te Retranchement; Moustic. eig. A. M. Dhont, St. Kruis. Hengstveulens geboren voor 1 Mei; Umberto van Dierkemsteen, eig. Gebr. de Milliano, Waterlandkerkje; Nico van 't Eiland, eig. Gebr. Bonte. St. Kruis; Urbain van Dierkens'teen, etg. -Qebr. de Milliano, Waterlandkerk- je; Nico. eig. Wed. F. P. J. Dierikx, Oostburg; Carlo van Jaap, eig. J. van Hal, Eede; BruinSCh. (hengst), eig. A. Becu. Groede; Certain van St. Kruis, eig. P. E. de Backere. St. Kruis. Merrieveulens geboren na 9 April: Marjan, eig. Iz. Lutein-Verhage. Zuid- zande; Irene, eig. C. Cijsouw, Groede; Jourica van Mousfic eig. A. de Hullu, Schoondijke; Vera, eig. J. v. Over loop, Aardenburg; Lia van „De Liter" eig. O." F. Plasschaert, Oostburg; 30-5 Brmnsch, eig/L. J, M. Blondeel, Aar denburg; Ona van de watertoren, eig. J-, v. d.Méulen. Schoondijke. A- Merrioveulen*- geboren voor 10 Aprilt. Honda van Groede, eig. A. J. Salome. Groede; "Mfnar eig. A. JVL Dhont, St.. Kruis; Udine van Dier- kenstèen. eig. Qebr. de Milliano, Wa terlandkerkje; Corrie van Slapersha ven, eig. ïz. vérplanke, - Waterland kerkje; Klara van Elza. eig. A. Deij, Aardenburg; Cora van Groede eig. J. Becu-Verplanke, Groede; kitty van Oostburg, eig. j. v. d. Plasse, Oostburg, OM DE GOUDEN PLAK |-f ET is ni» vrijwel zeker, dat heden, Zaterdagavond, in het Feyenoord- stadion te Rotterdam (aanvang 5 uur) de beslissing in het fel om. streden landskampioenschap zal vallen. Morgenmiddag, te half drie, begint te Bergen op Zoom de minstens zo belangrijke wedstrijd Dosko WH '16 en het is niet onmogelijk, dat daar bekend wordt, wie mag promoveren. Niet onmogelijk want ^IET LANG nadat het gesprek had plaats gehad, werd Jan in een TJET IS VOOR een geestelijke in het tegenwoordige Tsjecho-Slowakjje Jeel gemakkelijk om In het Batal jon terecht te komen. De districts-se- wT!£ J.,en van het Staatsbureau voor Kerkelijke Aangelegenheden namelijk, „J" alsJ?e hippen bij om oprechte P ïesters, die weigeren vertrouwen in de regeringspropaganda en regerings- WdDageren en die niet kunnen worden beticht van een of an dere „misdaad" als „ongewenst"- priester weg te zuiveren naar 't Tech- Kinderen uit de rampge bieden naar Engeland Met de trein van'8.30 i ur uit Goes, vertrok gistermorgen een aantal jon gens. leerlingen van de Middelbare en Ulo-scholen uit de rampgebiedn: Zuid-Bevëland. Schouwen en Goeree- Overflakkee voor een ongeveer 10- daags verblijf naar Stone, in Enge land. Zij zullen daar de gasten zijn van de Engelse Rotarians en twee aan twee worden ondergebracht bij Engelse families aldaar. De reis ging via Ostencje-Dover. en het gezelschap stond onder leiding van het hoofd der Ulo-school in Kruiningen de heer Stel. De organisatie te Goes berustte bij de Goese Rotary, De jongens zul len in Engealnd verschilende uitstap jes maken. Verhelst 2e in Grote Prijs Odiel van der Linden De te Assenede gehouden wegwed strijd voor amateurs over een afstand van 105 km. w.erd' gewonnen door R. Braem in de tijdyan 3 uur 9 min. De Zeeuwse amateur Marinus Verhelst uit'Axèl, die samen met Braem was ontsnapt, kon het in de sprint niet tegen zijn tegenstander bolwerken en moest dan ook genoegen nemen met de 2e plaats. De verdere uitslag luidt als volgt: 3 R. De Meyer, 4 A. van der Jeught, 5 Reiniers, 6 C. Oosthoek (Ned.), 7 De Thaeye, 8 Marck, 9 Van Quickelberghe INed.), 10 De Smet. Dosko gaat voor allerlaatste kans vechten EINDHOVEN het halen, vraagt men zich in het Zuiden met grote belangsteling af. Het schijnt, dat van Melis c.s. in bijzonder goede vorm verkeren; daarvan getuigde althans de verleden week gewonnen ontmoeting tegen Vitesse. Na het behalen van het afdelingskampioenschap hebben de Eindhovenaren het er blijkbaar nogal van „genomen", maar op het ogenblik is de stemming zó. dat R.C.H. de tegencandidaat voor de gouden plak wel in héél goede conditie zal moe ten verkeren, om de blauw-witten vol doende de voet dwars te kunnen zet ten. Intussen betreft het hier de meest belangwekkende wedstrijd van het seizoen en dan plegen de zenuwen meestal .een ernstig woord mee te spreken. Normaal gesproken dunkt ons echter, dat Eindhoven gaat winnen, waardoor de. gou deD medaille opnieuw in onze gewesten terecht zou komen. DOSKO'S LAATSTE KANS CN wat zal het resultaat zijn van die promotiewedstrijd in de Brabant se Scheldestad? Men herinnert zich, dat Dosko, dat nu bezoek krijgt van het Heerlense V.V.H. '16 zijn eer ste ontmoeting tegen deze club speel den envrij onfortuinlijk met de oneven goal verloor. Daarna klopten de roodgele Bergenaren het te gast gekomen Helmond met zeer sprekende Gatsonides moest opgeven in de Alpenrallye Onze landgenoot Maus Gatsonides, die met een Ford Taunus had inge schreven voor de Alpenrallye heeft wegens een ongeval de strijd moeten staken. Gatsonides. winnaar van de rallye Monte Carlo 1953, die als een der favorieten gold voor deze Alpen rit, sloeg in de 4e étappe van Sint Moritz naar Val d'Isère (513 km.) tijdens de in hoog tempo genomen af daling in een bocht over de kop en stortte 50 meter naar omlaag in een ravijn. Onze landgenoot kwam er zon der verwondingen af, doch de auto werd vernield. Nederlandse amateurs in België De Nederlandse amatenrs doen het in Belgische wedstrijden nog steeds goed. Zo wist J. Nieskens te St. Trui den een course over 125 km. te win nen met een voorsprong van 2 min. op de na hem komende renner. O. Joris. Rien van Grinsven zegevierde te Waterschei-Genk voor Arnold Maes en een andere landgenoot: Van de Brekel. r\US u komt vast?" »U „Beslist." „Adieu dan"Hartelijk drukte ze mij met de kleine geglaceerde hand en met luchtige veer krachtige tred ging ze verder. 'n Frisse verschijning, die Kitty Oorvers.... zo niets koket of sentimenteel.... echt resoluut., haast iets jongensachtigs.... zal een flinke vrouw zijn Ik zou komen op een muziekavondje. Zij en zas Leonie zouden meezingen op een liefda digheidsconcert, vanavond nog eens repeteren. t Was er echt gezellig. Behangelijk de thee was geurig, de sigaren waren goed en de schemerlamp bracht iets vaags, iets dromerigs aan had ik geluisterd naar Jo- hann Brahms: Oh wüsst ich doch den Weg zurück den lieben Weg zum Kinderland. „En vroeg Kitty me lachend, maar toch scherp vorsend met haar ogen.... „Mooi, hoor.... echt mooi..., prachtig...." „Heus?" „Zeker prachtig" Een glimlach van voldoening zweefde om haar lippen. Iets triomfantelijks, als genoot ze reeds haar succes van morgen, lichtte in haar ogen. Toen zou Leonie een stukje .viven. Even kwam de meid binnen, zei zacht iets tot mevrouw. „Welnee," zei deze luid, „laat. ze maar gerust binnenkomenTante Marie vroeg of. er soms belet was." „Tante Marie?".spijtig pruilden.de lipjes., „dat die nu net moet komen, die geeft om zulke liedjes toch mets.... van concerten moet.ze hele maal niets hebbeneen echt zieltje n Klein mager ietwat gebogen vrouwtje, ln het zwart gekleed, kwam de kamer binnen. Een geelbleek gelaat, een scherpe neus, 'n Zorgelijk toch niet onvriendelijk gezicht. Enigszins verlegen, alsof ze vergiffenis vroeg dat ze stoorde, ging ze zitten. „Doe je niet even je mantel uit?" cijfers, doch uitspelend tegen dezelfde rivaal kon jammer genoeg slechts een gelijk spel mee naar huis terug wor den genomen. Dit resultaat was zeer te betreuren, vooral nu Helmond op zo dubieuze wijze aan Dosko dat kost bare punt kon ontnemen. De zaken staan er zó voor, dat V.V.H. om te be ginnen moet verliezen, om Dosko de kleine kans op gelijk eindigen met de Limburgers te verwezenlijken. Om te beginnen, want daarna zal V.V.H. op eigen grond minstens nóg een punt aan Helmond dienen te verliezen; dat is dan in de laatste ontmoeting in de ze promotie-competitie. Als de Lim burgers er evenwel in slagen Dosko op Bergse grond te verslaan, gaan ze de hoogste regionen binnen. Vooralsnog betwijfelen we, dat dit laatste gaat gebeuren. Het is een zeer aparte opgave om Dosko op „Rozen- oord" te kloppen en als men het ons vraagt, zal dat ook V.V.H. '16 morgen niet gelukken. „Nee, ik blijf maar heel even" toen naar mij blikkend „ik wist niet dat er belet was." „Helemaal geen belet". Het werd stil'. „Kom", sprak Leonie ineens, „ik mag wel even een liedje zingen, Tante, 't Is een beetje wérelds. enfin als u het te erg vindt, stopt u uw oren maar. toeDe stem klonk ietwat hooghartigschert send. Ze zong Hullebroeks Marleentje. 't Zieltje glimlachte. „Aardig, aardig", knikte, „maar nu ga ik weer." „Komt u morgen ook luisteren, Tante?" „Maar kind".... „'n Echt goed mens", fluisterde Kitty, „ma 'n zieltje, ouderwets, bekrompen".... JTen maand of drie later bracht het toeval mij weer met het „zieltje' in aanraking. Zij had mij in haar huiskamer ontvangen, eenvoudig vrien delijk had ze mij te woord gestaan. Ik was klaar. Toch maakte ik geen haast te vertrekken. Het was er zo vriendelijk gezellig en vragend bleef mijn oog rusten op het portret van twee jongens in uni form van adelborst. „Een mooi portret, juffrouw, ook familie van U?" Een gelukkige glimlach kwam op haar gezicht. Zij streelde het portret met haar ogen. „Dat zijn mijn jongens", zei ze blij, „ik heb ze altijd bij me gehad. Toen mijn broers vrouw dood was hij zelf was ook op zee heeft hij die twee kleuters bij me gebracht. De oudste was drie. de ander twee jaar. 'k Heb er wat mee te stellen gehad ondeugendEn 't ergste was: toen mijn broer ook kwam te overlijdengeld was er nietdaar zat ik met twee wilde jon gens. maar ik heb me er door heen geslagen en heb nogal wat verdiend met fijn borduurwerk., ennfin, dat is voorbij, ik ben gelukkig en tevree.. en mijn jongens maken het besthier zolees maar eens." Het was een brief vol plagerijdankbaar.. Even later stond ik al op straat. Ik dacht aan het muziekavondje. Ik hoorde het Kitty weer zeggen: „Niets geen mens voor onze tijd'n echt zieltje Nu, flinke, resolute sociale Kitty, voor mijn part wordt je zo'n zieltje. Ronde van Bosclikapelle Op Zondag 19 Juli a.s. viert de Wie lerclub „De Zwaluw" te Vogelwaarde haar 50-jarig bestaan. Bij gelegenheid hiervan organiseert de jubilerende vereniging in samenwerking met de supportersclub een koers voor nieuwe lingen. Om half drie zal de voorzit ter van de wielerclub, de heer M. Janssen, die op deze dag zijn gouden jubileum als bestuursild viert, het vertreksein geven. Een vijftigtal ren ners heeft voor deze koers ingeschre ven. Na afloop van de wielerwedstrijd vindt de trekking plaats van de loterij. In verschillende café's wordt gele genheid tot dansen gegeven. Met uit zondering van Pluvius, die zich voor dergelijke festiviteiten in ons dorp danig interesseert, zijn alle sportlief hebbers natuurlijk van harte welkom. Amateurs in Axel op 15 Aug. De wielerclub „Volharding" organi seert op 15 Augustus a.s. een wegwed strijd voor amateurs. In verband met de Zaterdagse weekmarkt ligt het parcours nu buiten Axel. Het is 7700 meter lang. Start en finish zijn nu bij het N.S.-station. Rinus Yerlielst 2e te Assenede Te Assenede werd een wegwedstrijd voor liefhebbers georganiseerd. De grote uitblinkers waren: Saelens, Mar tens, Verhelst, Braem en van der Linden. Jammer genoeg leden van der Linden, Martens en Saelens pech. Verhelst en Braem snelden nu alleen naar de aankomstlijn, waar de Belg onze landgenoot met een wiellengte klopte. Robert de Paauw le te Sinaai Ondanks het slechte weer werd adn de nieuwellngenkoers in de grensge meente Sinaai door 20 renners deel genomen. De renners waren zeer aan elkaar gewaagd en tenslotte was het Rob. de Paauw, die het eerste de fi nish passeerde. Na hem arriveerden: Present, Buysse, Olibrandt, E. Thie- lens (Stekene), Roggemans, van den Bosch, Inghels, Verstraeten en van de Velde'. R.K. J.B.B'. Biervliet oogstte succes Dit jaar werd de Sportdag der R.K J.B.B. voor Oost- en West-Z.-Vlaan- deren in St. Jansteen gehouden. Uit Z.-Vlaanderen waren zes afdelingen vertegenwoordigd. Voor de vierde maal in successie behaalde de Bier- vlietse dames de eerste prijs met be ker. Dit jaar met 234^ punt. Schieting te Overslag Te Sluis werd in café „Het Grens- kantoor" bij Ph. Coone een schieting gegeven waaraan 78 schutters deelna men. De hoogvogel werd afgeschoten door de heer Verhebben, de zijvogel door de heer A. Hillaert. 7 Vogels, welke niet werden afgeschoten, moes ten worden verloot. Op de staande wip namen 89 schutters deel. Ue traditionele Kaagweek werd Vrij dag geopend met onderlinge zeilwed strijden. Veel wind stond er niet, doch de deelnemers begonnen deze dag met groot enthousiasme. Tijden* de eenmanswedsfrijd rcgenboogklasse. KLINISCH HOG£S ONDERWIJS ROTTERDAM De heer Th. A. Bos te Middelburg slaagde voor het artsexamen. HERSTEL LANDBOUWSCHUUR Bij de aanbesteding voor het herstel len van een landbouwschuur c.a. in da gemeente St. Annaland werd ten over staan van de architect ir. C. Sturm uit Bergen op Zoom ingeschreven als volgt: 1 C. Geluk, St. Maartensdijk, f 31.100; 2 A. Muller, St. Maartensdijk, f 29.300; 3 Fr. Burgers, St. Annaland, 29.450; Jac. Vos, Tholen, f 28.972. De gunning is aangehouden. WONINGEN TE KORTGENE Te Kortgene werd aanbesteed het bou wen van 33 woningwetwoningen, die ge bouwd zullen worden op de Pompweide aldaar. Er werd ingeschreven als volgt: J. Baayens, Kapelle, f 326.000; C. Priem Lewedorp, f 328.500; Fa. J. de Jonge, Bie- zelinge f 330.700; N.V. Heykam, Vlissin gen f 346.000; Kortewegs Bouwmaatschap pij, Breda f 349.800 en Amsterdamse Be- tonmaatschappij „Volharding" 367.900. GOES, 17 Juli Yellow transp. 69-64, dubb. pr.-bonen 35.60-41.10, rode bessen 49.70-75, zwarte bessen 55-69.60, frambozen 91-140, aardbeien 57-88, kruisbessen 23- 46. Kersery klerken 59-94, vleeskersen 41- 63, zwarte kersen 48-63, krieken 64, prui men: oranjepruimen 34-45, Ruth Gerstet ter 23-52, Golden Japan 5-8 per 100 stuks, alles in gulden, per 100 kg of stuks, groente: bloemkool 19-48, komkommers 16-27, kropsla 8-12, per 100 stuks; doperw ten 16, dubb. pr. bonen 33-37, saxsa bo nen 29-35, wagenaars bonen 25-28, stam- snijbonen 76-90, tuinbonen 22-27, aardap pelen gr. 12-14, driel. 10-12, andijvie 8-18, gr. sav. kool 17-19, rode kool i3-17, ra barber 5-6, waspeen 9, postelein 33-35, netmeloenen 76-94, per 100 kg; kroten 4- 10, uien 8-10, wortelen 12-17, selderij 4.50, per 100 bos, alles in guldens. GOES, 16 Juli. Rode bessen 52-10-66, zwarte bessen 57.40-67.30, frambozen 86- 145, aardbeien 52-87, dubb. pr. bonen 45.40-46, kersen: klerken 44-81, vleesker sen 36-46, zwarte kersen 48-50, krieken 49-59, zw. blanche 36, pruimen: oranje- pruimen 34-47, Ruth Gerstetter 38-44, kruisbessen 14-42, alles per 100 kg; per ziken 22-25 per 100 stuks, alles in gul dens. KAPELLE, 17 Juli Industrieveiling t Rode bessen 48.40-48.70, idem afw. 40.05, zwarte bessen 55-67.60, frambozen in krat ten 125, zure morellen 45.80, dubb. prin- cessebonen I 40.85-41.10, idem II 35.10, al les per 100 kg, Gewone veiling: kersenx markiezen 66-101, klerken 68-113, krieken 59-79, vleeskersen 64-70, Abesse de Moulon 67-73, Varikse zwarte 64-69, morellen 30- 54, Wilhelminakersen 46-58, zw. blancha 57, Mierlose zwarte 68-78, zure morellen 44-55, meikersen 67, frambozen; Malling Promise 162-237, Hornet 126-170, Pruissen 141-205, logambessen 159, rode bessen: prolific 48-79, witte bessen 25-29, kruis bessen l9-e62, pruimen: orangepruimen 30-60, Ruth Gestetter 29-62, appels: Yel low Transparant A 74-75, B 62-73, I 51-73, K 45-47, val 14-24, alles per kg; groenten: aardappelen grote 9.5-13, drielingen 7.5- 8.5, kriel 3.5-4.5, uien 3.5-8.5, doperwten 29-31, rode kool 11, savoye kool 17, rabar ber 0.5, tomaten 30-65, gele bonen 21 per kg, kroten 1.5-6, bospeen 12 per bos, krop sla li, komkommers 15-26, bloemkool 11- 36 per stuk. LEEUWARDEN, 17 Juli 135 stieren 2.56-2.75 per kg sl gew, 116 vette koeien le soort 2.65-2.87, 2e soort 2.59-2.64, 3e soort 2.35-2.58 per kg slachtgew., 857 melk- en kalf koeien 700-1135, 45 pinken 250-485, 173 graskalveren 200-325, 256 nuchtere kalve ren 30-62, 345 vette en weideschapen 60- 120, 508 lammeren 30-65, 302 vette varkens oude 1.55-1.65, vette biggen 1.75-3.80, zou ters 1.73-1.76, 274 biggen en lopers, biggen 20-45, lopers 46-80, 37 bokken en geiten geen notering, 109 paarden 450-1100, totale aanvoer 3201. Ovrzicht: Stieren aanvoer ruim, stemming kalmer, prijzen lager. Melk- en kalfkoeien aanvoer ruimer, wel enige belangstelling, prijzen hoog. Pin ken aanvoer klein, stemming kalm, prijs houdend. Graskalveren aanvoer klem, stemming kalm, prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer klein, stemming willig, prijzen hoger. Varkens aanvoer klein, stemming kalm, zouters lager, oude var kens en vette biggen gelijk vorige week. Biggen en lopers aanvoer klein, stemming traag, prijzen als vorige week. Schapen aanvoer ruim, stemming williger, prijs houdend. Lammeren aanvoer ruim, stemming williger, prijshoudend. Paarden aanvoer ruim, stemming kalm, slacht- paarden lager. Werkpaarden prijshou dend. TERNEUZEN, 15 Juli Groenten: Sla 7.90-10.60, bloemkool A 45, B 31, C 18-19, groene komkommers A 22-24, B 21, witte komkommers A 19, B 16-19, C 14-17, me loenen I 75-78, afw. 35-40, selderij 9, peen I 19-20, II 8-17, kroten 9-10, uien 15-19, eerstelingen I 14-17, II 6-13, kriel 5-6, an dijvie 16-23, princ. bonen 36-49, wagenaars 34-44, saxa 43-44, doperwten 24-33, kroten 8, rode kool 7-14, sav. kool 7-14, peen 13, tomaten A 42-53, B 45-49, C 39, uien 14- 19, aardbeien: Jucunda 52-96, rode bessen prolific 60-73, Duitse zure 30, kruisbessen rijp 15 24, zwarte bessen 61.30, afw. 55.30, frambozen II 100, kersen B 50-58. WATERSTANDEN Mannheim 5.09 0.11), Trier 2.08 0.02), Koblenz 3.48 0.02), Keu len 3.49 (0), Ruhrort 5.73 0.02), Lobith 11.81 0.03), Nijmegen 7.59 0.03), Arnhem 9.40 0.08), Eef- de 4.56 0.04), Deventer 3.60 0.03). Namen La Plante 1.50 0.02), Borgharen 39.56 0.57), Belfeld 11.20 0.10), Grave 4.68 0.08).

de Stem | 1953 | | pagina 7