Verkenning van industrieel Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen Z.-VLAANDEREN Inzet der Bredase Academiefeesten MINISTER ZIJLSTRA OP WERKBEZOEK Jalcobs Firma VISSER - KOOLE - AXEL iiliè Confrontatie met brandende kwesties GOUD GEEL STELLING Diploma-uitreiking R. K. Landbouw- huishoudschool te Ovezande BoscFi-Optiek DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 JULI 1953 F HET van ondernemingsgeest en zakelijke durf trillende Oost- Zeeuwsch Vlaamse gewest bracht de minister van Economi sche Zaken, prof. Zijlstra en de directeur-generaal voor de indus trialisatie, dr. E. Kramer, gisteren een werkbezoek, dat voor hem wel een openbaring zal zijn geweest. Doktersdiensten TERNEUZEN Voor het eerst in eigen nieuw gebouw Hulst AXEL HULST OOSTBURG AGENDA HEDEN MORGEN MAANDAG (Advertentie) TE HULST LIET eerste bezoek gold de tricota ge-fabriek van de heer Emile Lockefeer te Hulst. Precies kwart over negen arriveerden daar de mi nister en de dir-generaal. in gezel schap van de leden van Ged. Staten, de heren A. Lockefeer en Hamelink, de griffier der Staten, mr. Pilaar, en drs. Verburg. directeur van het Eti. De heer E. Lockefeer. die 40 jaar geleden het bedrijf stichtte en dit van de grond af opbouwde tot een mo derne en zuiver Nederlandse indu strie, waar bijna 200 mensen werk vinden, zette de bezoekers terstond midden in acute problemen. In zijn inleiding deelde de heer Lockefeer mee, dat zijn fabriek al vóór de oorlog van betekenis was ge worden en dat dit na de oorlog vol komen gemoderniseerd moest worden, wilde men de concurentie volhouden, wat evenwel een investering eiste van een millioen. Intensieve productie is daarom geboden maar dit wordt o.m. belemmerd, door de schaarste aan werkkrachten. Het aantrekken van Belgisch personeel is tegenwoordig practisch uitgesloten door de loon subsidies in dat land en in eigen streek komt mep handen tekort, voor al omdat het uitblijven van voldoen de bouwvolume de bevolkingstoename onmogelijk maakt. Minstens 200 wo ningen heeft Hulst nodig. Voorts is het vervoer een handicap. De fabriek werkt geheel voor eigen land en is dus voor het grootste deel aangewe zen op expeditie via de Wester Schel de. De provincie kan, naar het in zicht van de heer Lockefeer. onmo gelijk de bootdienst zo perfectionne- ren als gewenst. Hier ligt een taak voor het rijk en het rijk alleen. Na nog verschillende kwesties te hebben aangesneden o.a. de Belgische con currentie, sprak de heer Lockefeer, zinspelend op de Benelux, de hoop uit. dat de minister het voor de Z.-Vl. industrie tot een ..Fiat lux" (het wor de licht) zou brengen. Tenslotte maakten de gasten een rondgang door de fabriek, waarna burgemeester Truffino, die mede aan wezig was. hen nog even het exteri eur van het gerestaureerde stadhuis liet zien. WAN de textiel naar het vlas is het te Hulst slechts één stap! Half elf maakte de minister kennis met de firmanten Calle en Hesters te St. Jansteen. die door durf en noeste vlijt een grote vlasfabriek op gang kregen en die zo up to date drijven, dat er onlangs als eerste in Neder land een vlasbreekmachine met dra ger in werd ondergebracht. De heer Hesters Jr. vertelde de mi nister welk een vlucht de roterij in Z. Vlaanderen nam. De roterij is econo misch van enorm belang geworden, ma*ar wordt in haar verdere ontwik keling bedreigd door het gemis aan voldoende zuiver water. Enorme hoe veelheden heeft men hiervan nodig, n.L 2000 m3 per bak. Als afvalwater vloeit dat wel weer in het rayon te rug. maar maakt de kwaliteit van het opnieuw gewonnen water weer slechter. de vakman was er bij neuzen waar de directeur, de heer v. d Peijl, zijn bezoekers te woord stond en hun enige interne zaken voorlegde. DINER MET DISCUSSIES AAN het diner in hotel „Rotter- dam" te Terneuzen, dat kwart voor zeven begon en waar met de Commissaris der Koningin en de le den van G.S. ook vele leidende per sonen uit het gehele economische le ven het agrarische uitgezonderd aanwezig was, ontstond een levendige discussie welke de minister en dr. Kramer, als onder een spervuur van wensen, vragen en opmerkingen leg de. Daar deze „smakelijke" bijeen komst strikt vertrouwelijk was. bleef alles onder de roos; aan de pérscon ferentie die gister te Middelburg plaats had. werd evenwel, voor zover mogelijk, opening van zaken gegeven. Een „WARE JAKOBS"product Virginia shag 65ct. Advertentie' INTERNATIONALE TE WAALWIJK van 21 t/m 31 Aug. 1953 r^EZlEN het nijpende van dit vraag- stuk was ook ir. Dikötter, de di recteur van de Z.-Vl. waterleiding bij deze bespreking aanwezig, die met de cijfers en feiten in de hand klem gaf aan zijn betoog, dat noodzakelijk het afvalwater in Noordelijke richting verder afgevoerd moet worden en dat om de zoetwaterwinning van 3 op 8 millioen m3 te brengen, aanleg van spaarbekkens de oplossing is; de Braakmanpolder opent hiertoe de mo gelijkheid. Er kan nog vee] meer vlas in Z.-VL worden verwerkt, als ei maar meer water komt. Ook hier be zichtigde de minister het bedrijf. Bur gemeester Geirnaerdt woonde het be zoek bij. Het ochtendprogramma.werd beslo ten met een visite aan jie het vorig jaar te Axel opgerichte eerste Zeeuw se Vlasspinnerij, die ook haar moei lijkheden bleek te hebben, welke hoofdzakelijk te wijten zijn aan de bescherming welke de Franse rege ring daar aan de vlasspinnerijen ver leent, wat aan de ene kant de grond stof fenprij zen opvoert en de prijzen van het product drukt. ZIERIKZEE KREEG GEHOOR rvE iunch in restaurant Faes te Axel benutte de minister zo eco nomisch mogelijk, door er een depu tatie uit Zierikzee aan te ontvangen. De drie heren, werkgever Coumon; middenstander Sleutel en werknemer Hoek bepleitten meer bouwvolume; overbruggingsmaatregelen in verband met de sterk gestegen kosten voor levensonderhoud en ingrijpen in het vervoersprobleem, dat voortspruit uit de concessie aan de R.T.M. het glas te sas WRLJ langdurig was het ononthoud te Sas van Gent. waar de minis ter kennis maakte met de spiegelglas- fabriek en met deszelfs knelpunten. Ir. Horstmann sneed o.m. de kwestie der invoerrechten aan en de moeilijk heden gerezen bij het aantrekken van werkkrachten, nu de krooibazen hun seizoenploegen samenstellen en hoger lonen mogen betalen dan de industrie; Burgemeester den Boer was bij de ze bespreking en bij de rondgang aanwezig. Het laatste bezoek van deze dag gold de snel-uitgegroeide industriële onderneming „N.V. de Hoop" te Ter- Te Goes wordt Zondag dienst ge daan door dokter v. d. Werf; te Mid delburg door dr. Feikema; te VUs- singen door dokter Sluyten en te Heinkenszand, Arendskerke en Wol- faartsdijk door dokter Staverman. Dokter Luyckx te 's-Heerenhoek neemt waar voor dokter Folmer en dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gelderblom. Dienst dierenartsen De dienst op Zuid-Beveland (West) wordt Zondag waargenomen door de heren Joh. Klaassen te Heinkenszand en M. Gaakeer te Ovezande. (Advertentie) EEN DER HOOFDPRIJZEN VOOR DE GROTE TOUR DE FRANCE PRIJSVRAAG VAN HET DAGBLAD DE STEM: 4x1 DAMESJURK EN 2 x 1 HERENJAS AANGEBODEN DOOR: P)L DIPLOMA-UITREIKING aan de Katholieke Landbouwhuishoudschool kon gisteren voor het eerst plaats hebben in de eigen en geheel nieuwe school. Doordat tussen de twee naai-Iokalen de harmonica-deur was inge drukt, tad men een prachtige zaal zelfs het podium ontbrak niet waar in behalve voor de leerlingen ook plaats was voor de ouders en andere ge nodigden. ouden van dagen op stap Het traditionele jaarlijkse uitstapje van de ouden van dagen ging ditmaal naar België. Om negen uur werd van de Markt vertrokken met 5 grote bussen van de Z.V.T.M. en doorgere den tot Heeckelghem. de bakermat van de kunstenaars, die uit zand van verschilende kleuren en tinten de mooiste zandtapijten weten te ver vaardigen. Na het bezichtigen van dit moois, werd de inwendige mens versterkt, om gesterkt het tweede traject te kunnen aanvangen. Het doel was nu Brussel, dat geheel werd doorkruist, terwijl ook de mooi ge legen voorsteden als Laeken werden bewonderd. Heel erg lang werd echter in België's mooie maar ook drukke hoofdstad niet getoefd, daar men tij dig Temsche, het einddoel van de reis, wilde bereiken. Begonnen werd hier met een heerlijke maaltijd, die alle eer werd aangedaan. Eén der le den van de gemeenteraad, de heer v. Cleemputte, verwelkomde hier namens het gemeentebestuur het gezelschap. De heer de Waal. leider van de tocht, dankte voor de ontvangst. Als lid van het organiserend comité sprak de heer de Waal daar ook zijn dank uit aan het adres van de vele Terneuze- naren. die met hun bijdrage deze reis weer mogehjk hadden gemaakt, ondanks het feit, dat er reeds tal van collecten voor andere doeleinden wa ren gehouden. Eén der ouden van da gen dankte namens het gehele ge zelschap het comité in het algemeen en de heer de Waal in het bijzonder voor deze mooie reis. Nadat nog rij kelijk gelegenheid was geboden de stad te bezichtigen, werd de thuis reis aanvaard. Bij aankomst te Ter- neuzen stond de harmonie aan de Moffenschans gereed het gezelschap naar de Markt, te begeleiden, waar de reis 1953 weer ten einde was. aanrijding Op het kruispunt Axelsestraat Kerkhoflaan twijfelde de 48-jarige mevr. J. D.-H, van Biervliet, of zij nog al of niet voor een de Kerkhof laan inwillende vrachtauto zou pas seren. Eerst remde zij af. waarop de chauffeur van de vrachtauto door reed, maar toen deze startte, startte ook de Juffrouw met haar fiets weer, zodat een aanrijding volgde. Gewond werd zij het ziekenhuis ingebracht, vanwaar zij na verbonden te zijn per auto naar huis kon worden overge bracht. Haar fiets werd zwaar be schadigd. een wegwedstrijd plaats voor ama teurs over een afstand van 110 km. Deze afstand is verdeeld over 11 ron den en loopt via De Klmge-B.. Mo lenstraat, Spaans Kwartier, Kronen- hoek, Statenboom en Oosterweg. De start zal plaats hebben in de Molen straat. Door heel het dorp zal een geluidsinstallatie worden geplaatst, zodat het voor iedereen zeer gemak kelijk is om de koers te volgen. Ver scheidene renners lieten zich reeds inschrijven voor deze koers. Kemseke hulde aan burgemeester Zondag, 19 Juli a.s.. zal er een grootse hulde plaats vinden, ter ere van de nieuwe burgemeester, de heer R. Verbeke. De plechtigheden zullen ingezet worden met een plechtige Hoogmis, waarbij de gezangen wor den door het beroemde zangkoor uit St. Mariaburg. Schore van ladder ge 7/allen Tijdens het plukken van pruimen is de 76-jarjge St. van Koeveringe van de ladder geschoven en gevallen, met als gevolg een gebroken been. Daar hij niet op tijd voor het eten thuis kwam toog men op onderzoek uit, waarbij men de oude heer hulpe loos in de boomgaard vond liggen. Hij is opgenomen in het ziekenhuis te Goes. Hengstdijk MADAT burgemeester Andriessen het 'welkomstwoord had gespro ken. voerden de meisjes uit de hoog ste 'klas een alleraardigst toneelstukje op en voerden andere leerlingen sier lijke reidansen uit. Hèt grote moment was natuurlijk de uitreiking der diplomas, welke in geleid werd door de burgemeester. De gelukkigen waren de jonge da mes M. Ars. M. Drijdijk; C. Huige; m. de Jonge; M. Martens; J. Martens; M. de Meij; M. Oostdijk; J. de Pag- ter en C. Priem van Ovezande; C. Boonman, Arenskerke; J. van Garsel, Lewedorp; M. Remijn. Nieuwdorp; N. v. 't Westeinde, Nieuwdorp; J. de Broekert en M. Remijnse van Oude- lande; C. de Pagter; N. Mol en T. Schaalje van Driewegen; J. en M. Dieleman te Ellewoutsdijk; T. Goense. Baarland; J. Knuit; L. Martens en M. Remijn, Heinkenszand; J. Nijsten, Borssele; M. Vermue, 's-Gravenpol der en S. vermue, Biezelinge. Afgewezen werd er één. tie directrice, mej. v. Vliet, dankte de burgemeestér en al die de school in de periode van opbouw hadden ge holpen en gaf de geslaagden nog een enkel woordje mee. Op keurige wijze serveerden de leer lingen de genodigden de door hen vervaardigde verversingen, Vol lof was ieder over de prachtige nieuwe school en haar moderne in richting. (Advertentie) de BRIL die U -V NOG /O J-eirfdujdc maakt K. Nieuwstraat 3. Tel. 326 GOED VOORBEELD Het zal wel aan iedere sportlief hebber bekend zijn, dat onlangs een fonds is. gesticht, hetwelk zich zal be lasten met de voorbereiding en fi nanciering van de uitzending van een Nederlandse ploeg naar de ronde van Frankrijk. De wielerclub te Hengst dijk is één der eerste geweest om aan dit fonds een bijdrage te verlenen van f 25. Gezien de mooie resultaten van onze renners in de Tour en het in onze harten levende verlangen om deze resultaten in de volgende jaren op zijn minst te zien evenaren, mag deze geste van de wielerclub Hengst dijk zeker een voorbeeld ter navol ging worden genoemd. Boschkapelle de ouden van dagen op reis Met twee autobussen hebben de ouden van dagen hun jaarlijks uit stapje gemaakt. Dit Jaar naar Brus sel en omgeving. Bij hun terugkomst werden zij door honderden belang stellenden opgewacht. Ook de twee plaatselijke muziekverenigingen ..Con cordia" en „Hosanna" waren van de partij en onder hun vrolijke tonen werden de ouden van dagen naar „Het Centrum" gebracht, waar hen nog een verversing werd aangeboden. BREDA heeft de Academiefeesten ingezet. Met muziek van 14 politie-harmonie- gezclschappen, die daverde tegen de gevels op de Grote Markt. Met een rede van prof. Asselbergs en een van minister-president W. Drees. Op de eerste foto ziet men een der versierde straten van de binnenstad; de Eind- straat. Daarnaast de aan het militaire feest aangepaste "versiering van een der entrees tot het Valkenberg. Heerlen's politiemuziekgezelschap maakte furore met zijn tamboers en pijpers. Men ziet hen op de derde foto de autoriteiten op de Grote Markt passeren. Inte ressant is tenslotte de vierde foto. Daarop ziet men twee Bredase oud-burgemees ters en één oud-gouverneur. Het zijn van links naar rechts de heer B. W. Th. van Slobbe en mr. dr. W. G. A. van Sons beeck en H. C. G. baroii*van Lawick. COMITé REIS OUDEN VAN DAGEN Door het Comité voor de Reis van de ouden van Dagen worden thans weer voorbereidingen getroffen om, evenals voorafgaande jaren, een uit stapje te organiseren. Het zal een Ju- bileumtocht worden, daar het voor de vijfde maai is, dat een tocht georga niseerd wordt. Het damescomité hield reeds voorbereidende besprekingen, waarop ervaringen van de voorafgaan de jaren werden uitgewisseld. In de loop van de maand Juli komt het comité bij elkaar om de tocht te be spreken, waarna evenals het vorig jaar een grote actie zal gevoerd wor den. De ouden van dagen zullen door een huis-aan-huis-circulaire op de hoogte worden gesteld, waarna gele genheid zal gegeven worden om zich als deelnemer op te geven. Eind Augustus of begin September zal dan weer de uittocht plaats vinden. Aan de bevolking en diverse organisaties zal wederom medewerking gevraagd worden. Het comité is als volgt sa mengesteld: Voorzitter, A. v. d. Oude- raa; secretarispenningmeester J. van Mierlo, leden K. Wauters H. v. d. Riet, A. vermeersen. L. Stróucken' P. Warnier, Dr. P. de Gier; F. dé Meurichy en J. Bernard benevens de dames v. d. Ouderaa, v. Mierlo, Stróu cken, de Gier, vérdurmen. Martha en Marie v. d, Walle. stoorvogel en de Paepe. St. Jansteen bond van ouden van dagen In verband met de a.s. reis voor ouden van dagen is opgericht een bond van ouden van dagen. De heren Boeckeling. van dén Berge en P. van Dorsselaer werden resp. gekozen tot voorzitter, secretaris en penningmees ter van deze bond. moedermiddag In het Meisjespatronaat vond een moedermiddag plaats naar aanleiding van de diploma-uitreiking aan de meisjes die de V.G.L.O.-cursus ge volgd hebben. harmonie naar clinge Door onze R.K. harmonie „St Jan" zal Zondag aan het muziekfeest te Clinge worden deelgenomen. de verenigde vrienden De plaatselijke mondharmonica vereniging „De Verenigde Vrienden" had de laatste tijd met moeilijkheden te kampen. Achtereenvolgens moesten de heren J. van vlieberghe en B. In- gels wegens zigkte de dirigeerstok neerleggen. Thans is de leiding van het ensemble in handen van de heer G. Lauwers. Op het wielerfeest a.s. Zondag zal de mondharmonicavereni ging weer haar klanken doen horen. Koewacht De grootmoeder van dit meisje echter overkwam eveneens een onge val. dat gunstig afliep. Door een ruk wind werd de buitendeur van de R.K. Kerk uit haar hengsels gerukt en te gen de grond gesmakt. Doordat zij op het laatste ogenblik opzij sprong kon zij de deur nog enigszins ontwij ken. Zij kwam er met slechts enkele ontvellingen af. En tot overmaat van ramp werd de spiegelruit van de winkel van L.. toen voor zijn deur eveneens een aanrij ding plaats vond. door een rukwind en doordat de deur was blijven open staan tegen de straat geworpen en vernield. Het ongeluk, dat hier gebeurde, liep eveneens goed af. Het 12-jarige oud ste zoontje van de onderwijzer de M. kwam met zijn fiets in de richting van de Markt gereden en zwenkte plotseling naar links. De achterop ko mende auto van de heer S. kon het jongetje niet meer ontwijken. Hevig remmend kon S. zijn auto nog voor de op de grond gevallen jongen tot stilstand brengen. Met slechts enkele bloedende wonden aan handen en been bleek de jongen er goed te zijn afgekomen. Zijn fiets was deerlijk gehavend en van de auto waren de koplampen vernield. En tot slot van deze ongelukkige middag kwam het zoontje van de landbouwer J. M. aan de Langeweg zodanig in een eg terecht bij het spe len dat hij zwaar bloedde aan het hoofd. Hoofdplaat reis ouden van dagen Met 54 man gingen de ouden van dagen op reis naar Antwerpen. Op de heenreis werd de St. Bavokerk ie Gent bezichtigd. In Antwerpen werd door de tunnel gereden. Het hoofd doel van de reis was een bezoek aan de Zoo. Enige interessante uren wer den daar doorgebracht. De regen kon niet beletten dat de oudjes, mede dank zij de offervaardigheid van de bevol king en het initiatief van de commis sie tot uitvoering van de noodwet ouderdomsvoorziening veel hebben gezien en genoten. Geen enkele wan klank werd gehoord. Bij de terugkeer werden zij inge haald door de lustig spelende muzi kanten van „Oefening Baart Kunst". Op de tonen van deze muziek werd voor het gemeentehuis een ronde dans ten beste gegeven. Het was een zeer geslaagde tocht, waaraan prettige herinneringen be waard zullen blijven. Biervliet weg verbieterin g Deze week zijn de kantonniers be gonnen met het gelijk-trekken van het klinker fietspad langs de provin- cialeweg 'iri de Hazelarestraat. Dit is de weg van blauwe steentjes welke twee maanden geleden -met een as- faltlaag is overdekt. De fietspad wordt nu gelijk gemaakt en met as falt bijgewerkt. molenkenskermis De vanouds bekende Molenkensker- mis in onze gemeente is deze week weer luisterrijk gevierd. Er was weer voor elck wat wils zoals dansen, boog schieten, bollen enz. schoolreisje De hoogste klassen der R.K. meis jesschool maakten deze week per tou ringcar een schoolreisje naar Walche ren. Bezocht werden Vlissingen en Middelburg, de duinen van Westka- pelle. Er werd een rondrit gemaakt over het gehele eiland. De diergaarde Bli.idorp stond eveneens op het pro gramma. Wachtebeke de kon. harmonie naar pulle (b.) Op het marktplein gaf de Kon. mu ziekvereniging Harmonie op de kiosk een zeer geslaagd avondconcert, waarin vooral de uitgevoerde werken van G. Boudijn zeer opvielen. Tevens wat dit een schitterende repetitie voor het a.s. internationale concours te Pulle (B.), waaraan van Nederlandse zijde mededingen de Kon. Harmonie van Biervliet en de winnaar van de wisselbeker 1953 Schoondijke. Verwacht mag worden, dat deze twee uitstekende gezelschappen Ne derland op het sterk bezette concours met ere zullen vertegenwoordigen. Sluis auto-ongeluk Toen de heer j, v. met zijn auto huiswaarts reed, slipte de wagen ten gevolge van de gladheid van de weg. De heer V. verloor de macht over het stuur en ramde enige bomen. De auto was een verwrongen massa en als bij wonder liep de heer V. geen verwon dingen op. Ertvelde auto-onget/al Toen de heer R. uit, Merelbeke met zijn bestelwagen in de buurt van de fabrieken Cokes en Kuhlmann reed. moest hij plotseling uitwijken voor een andere wagen ën kwam daarbij op paal van het electrisch net terecht. De auto werd zwaar gehavend en de heer R. liep dusdanige verwondingen op, dat hij naar het ziekenhuis te Assenede moest worden overgebracht. Clinge de kermis nadert De jaarlijkse driedaagse kermis voor ons dorp staat weer voor de deur. Evenals voorgaande jaren zal het feestcomité weer enkele festivi teiten verzorgen zodat het echt ge zellige dagen kunnen worden. Op Zaterdagavond zal de fanfare „Wel doen door Vermaak" de kermis ope nen door op de kiosk een concert te geven, op Zondag zal er een inter nationaal festival gehouden worden, waaraan wordt deelgenomen door de gezelschappen Scheldezonen (Nieuw- Namen)Albrechtsvrienden (De Klin- ge-B.)Muziekvereniging Terhole i Terhole); Harmonie Kloosterzantie (Kloosterzande)Muziekvereniging Heikant (Heikant): St. Jan (St Jan steen). Burgemeester P. Vercauteren zal de voorzitters der verscheidene verenigingen na de rondwandeling door het dorp in de raadszaal op het gemeentehuis verwelkomen. Op Dinsdag 22 Juli a.s. heeft er vergadering schilders- patroons De Nee. Kath. Bond van Schilders patroons .,St. Lucas" heeft een ver gadering belegd om te komen tot een onderafdeling W. Zeeuwsch-Vlaande- ren. De bondsambtenaar H. soeterik gaf een inleiding over het belang van een onderafdeling. Spr. gaf een uiteen zetting over het maandelijks samen komen der schilders om dan hun pro blemen over lonen en aanbestedingen te bespreken. Ook zette spr, het nut uiteen om Katholiek georganiseerd te zijn. ieder Jaar dient aan al de R.K. instellingen opgaaf te worden gedaan wie er wel en wie niet R.K. georga niseerd is daar alleen R.K. georgani seerde schilders aan deze instellingen behoren te werken. Hierna werd over gegaan tot het kiezen van een voorlo pig bestuur, dat als volgt is samen gesteld: v. scl*ick, Eede, voorzitter; Cornelis. IJzendijke penningmeester; v d. Hork Sluis, secretaris. Na deze verkiezing werd vastgesteld dat de eerstvolgende vergadering ge houden zal worden op 22 Augustus in IJzendijke om de aldaar woonachtige R.K. Schilderspatroons aan te sporen eveneens lid te worden. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Aardenburg vergadering r.k. zangkoor Hèt R.K. zangkoor Sint Caecilia kooR zich in de jaarvergadering een nieuw bestuur, dat thans bestaat uit de volgende personen: G. v. d. Vijver, voorzitter; H. Viane, secretaris en J. Verschoore, penningmeester. Op deze vergadering werd tevens besloten tot het voeren van een actie om het aantal werkende leden te vergroten. ANTWERPEN" Kon. Ned. Schouwburg 8 uur: Komediantenrevue 1953. AXEL Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Anna. CLINGE Kermisschieting bij J. v. d. Bergen om 4 uur. Schieting bij Pol Weemaes om 3.30 uur, TERNEUZEN Luxor, 8 uur: Viva Za pata. Concertgebouw, 8 uur: De lucht slag van Japan. OOSTBURG Ledel, 8 uur; De avon turen van Captain Clark. SAS VAN GENT Olympia Theater, 8 uur: Wenn die Abendglocke lautet. PHILIPPINE Kermis. Grote kermis schieting bij G. Wiskerke om 4 uur. GOES Grand: Tien van het vreemde lingenlegioen. Prins, 8 uur: Poppen spel t.b.v. het Rampenfonds. MIDDELBURG Schouwburg: De laat ste grens. HULST Bioscoopgebouw, 8 uur: Anna. DE KL INGE WS Kinema van Dijck, 7.30 uur: Carrie. ZUIDDORPE Kermisschieting bij A. de Ridder om 4 uur. ongeluksdag Bij het spelen in het Korte Dreefje werd het dochtertje van de schoen maker L. door een personenauto aan gereden Na onder doktersbehande ling te zijn gesteld bleek dat de ver wondingen niet ernstig waren. ANTWERPEN Kon. Ned Schouwburg 3 en 8 uur: Komediantenrevue 1953. AXEL Het Centrum, 4.15 en 8 uur: Anna. CLINGE Kermisschieting bij J. v. d. Bergen om 3 uur Schieting bij Pol Weemaes om 3 uur Dansen bij L. v. Duysse. KRAAI Schieting bij F. de Vijlder om 3 uur. TERNEUZEN Luxor, 4.30 en 8 uur: Viva Zapata, 2 uur: Luchtslag om Ja pan Concertgebouw, 8 uur: Lucht slag om Japan. OOSTBURG Ledel, 4.30 en 8 uur: De avonturen van Captain Clark, 2 uur Storm over Montana. SAS VAN GENT Olympia Theater 2.30 uur: Kloof der verschrikking. 5 en 8 uur: Wenn die Abendglocken lautet. PHILIPPINE Kermis. Qrote kermis schieting bij G. Wiskerke om 3 uur. HULST Bioscoopgebouw, 2.30, 5.15 en 8 uur: Anna. KOEWACHT Bal in de zaal bij Albert Wouters Schieting bij Albert Wou ters om 3 uur. DE KLINGE WS Kinema van Dijck, 3 en 7.30 uur: Carrie. ZUIDDORPE Prijsbolling bij E. de Ridder om 3 uur Kermisschieting bij A. de Ridder om 3 uur Dansen bij E. de Ridder. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 8 uur: Komediantenrevue 1953. CLINGE Kermisschieting bij J. v. d. Bergen om 3 uur. TERNEUZEN Luxor, 8 uur: Viva Za pata. OOSTBURG Ledel. 8 uur: De avontu ren van Captain Clark. SAS VAN GENT Olympia Theater 8 uur: Wenn die Abendglocken lautet. PHILIPPINE Kermis. Grote kermis schieting bij G. Wiskerke om 3 uur. Schieting bij Pol Weemaes om 3 uur Dansen bij L. v. Duysse. ZUIDDORPE Kermisschieting bij E. de Ridder orn 5 uur Dansen bij E. de Ridder.

de Stem | 1953 | | pagina 2