De Wonderboom" Stadionspel w wordt hoogtepunt JEUK: Mensen «n Muzen VAN SPRANG a Ridgwav draagt zijn functie over RINGRIJDERIJ EERSTE KLASSE In Memoriam M. Nijhoff Een waardevolle Gids-aflevering r Fa. P. J. van Aalst Perzische Tapijten DAGBLAD DE S'ii^iVl VAN DINSDAG 14 JULI 19d3 Bossche K.A.B. viert feest op 19 Juli 4000 personen nemen er aan deel Jan Naaijkens is de schrijver DOSKO-V. V. H. '16 Om de gouden plak NATIONAAL KUNSTBEZIT EXAMENS MARKTEN Priesterwijding in Londens Stadion D. Crombach g-een spreekuur Bekendmaking VERLOREN 9 te koop aangeb. KINDERSCHOENEN te huur gevraagd huizen wonin gruil dtversen Aan onze 4bonné's, die met V 4C 4NTIE gaan. >b- en, en eer ol- dat de «lij- eek om ak- *ar- i de nam. op zijp, tbair tus- _.eys- Qgere dat kan Tioei- aan daar dom- dat u wel kilo- :kken, ont arden, e ver- land zon- sstapt, het aarder. «egt en en ge- j tot 't odat ge me- waar weg- ?r een l in 'n n gl? TN Den Bosch worden opnieuw voorbereidingen getroffen voor cel» groots en indrukwekkend feest, dat op Zondag 19 Juli staat te ge beuren in het sportpark „De Vliert". Dan komt namelijk de Bossche Bond van de K.A.B. zijn gouden feest vieren en de diocesane K.A.J. het zilveren jubileum. Het hoogtepunt van dit feest wordt het stadionspel „De Wonderboom". in de binnenkamers heeft afgespeeld. Bovendien wilde hij niet komen tot een défilé van grote massa's mensen zonder dramatische inhoud. De oplossing vond hij door naast de massale groepen symbolische figuren in te schakelen, die de dramatische gang van het spel moeten schragen. „De Wonderboom" is de K.A.B.wier geschiedenis in overeenstemming ge bracht wordt met de vier jaargetijden in de natuur. De boom wordt door de arbeiders verbeeld in de persoon van Toontje Solidair, terwijl de tegengestelde machten als kapitalisme, Marxisme, etc., worden uitgebeeld door Jan Pik- in, die de bloei trachten te verhinde ren. Door het hele spel loopt dan de ge schiedenis van Vader Abram, die ze ven zonen had (de stichters van de K. A.B.). Een van hen treedt in het be gin in het huwelijk en de bruiloft, de zilveren en de gouden bruiloft zijn telkens aangepast aan de historische ontwikkeling. Zo wil dit spel een duidelijk beeld geven van de geschiedenis van de grote opbloei van de K.A.B. DE REGIE Liet feest zal Zondag om 12 uur oe- ginnen met de sportwedstrijden van de jubilerende K.A.J., waarin de kampioenen van de districten zullen dingen naar het bondskampioenschap Om 2 uur begint het grote K.A.B.- feest met een cultureel mozaiek even eens in het sportpark De Vliert. To neelclubs zullen dan een wagenspel opvoeren, muziekgezelschappen zullen uitvoeringen geven, gymnastiek- en volksdansgroepen zullen demonstre ren en zo meer. Dit alles zal zich af spelen op de verschillende terreinen van het sportpark, zodat er voor de bezoekers al wandelend veel te genie ten zal zijn. Om half vijf tenslotte zal in het stadion zelf het stadionspel „De Wonderboom" opgevoerd worden. Bij de viering van dit feest heeft de K.A.B. zich op het standpunt gesteld, dat de Bond niet alleen voor de ar beiders zelf is, maar ook voor de ge zinnen van de arbeiders. De gezinnen worden daarom zoveel mogelijk in de feestviering betrokken. Dit bete kent, dat de mannen, vrouwen, jon gens' actief aan het spel zullen deel nemen, terwijl ook de ouders en de kinderen genodigd zijn het feest mee te vieren. Zo zal „De Wonderboom" door niet minder dan 4000 personen gespeeld worden en zullen 35.000 per sonen het spel komen zien. Jan Naaykens, de schrijver van het spel, zat al direct met de moeilijk heid, dat hij een spel moest schrij ven over de historie van de K.A.B. voor de openlucht, terwijl deze his torie zich voor een belangrijk deel (~)ok de regie (Anton Sweers) heeft haar taak niet licht opgevat. Voor de verplaatsing van de grote groepen op het grote terrein heeft zij vijf platforms met een toren ontwor pen, van waaruit de spelers recht streeks het veld kunnen betreden. Be halve de twee toegangen tot het veld worden bovendien vier bruggen ge bouwd over de tribunes heen, zodat de groepen van zes kanten het veld kunnen betreden. Voor de costumes zorgen de deel nemers zelf en zo hebben allen sa mengewerkt om de viering van het gouden feest van de K.A.B. tot een voor velen onvergetelijke gebeurtenis te maken Op Zondag 19 Juli a.s. DLIJKENS een officieel bericht in het K.N.V.B.-orgaan „De Sport kroniek" wordt Zondag 19 dezer te Bergen op Zoom de wedstrijd Dos- ko-VVH '16 gespeeld. Door te win nen kunnen de roodgelen nog op een laatste kans mikken. Op het ogenblik is ons nog niet bekend, op welk tijdstip deze weer hoogst belangrijke wedstrijd door gang zal vinden. Eindhoven-R.C.H. begint om 5 uur De beslissingswedstrijd Eindhoven- RCH om het kampioenschap van Ne derland zal Zaterdag 18 Juli in het Feijenoord-stadion te Rotterdam niet om zeven uur, doch om vijf uur be ginnen. Vlak bij die plek. f-fET WAS niet ver van de plek, waar Wim van Est destijds in het ravijn is ge stort, dat de regionaal Buchail- le van de weg geraakte en in de afgrond terecht kwam. Ook nu stonden tal van wagens aan de kant van de smalle weg, vlak langs de steile rotswanden om hulp te bieden. Wonder bo ven wonder kwam de Frans man er met enkele vleeswon den af. De Belg van der Stockt heeft t het springen van een bandjei moeten betalen met een lelijke pal enkele kilometers na de pas-overgang. Later is hij toch weer op de fiets gestapt, maar kwam ruim een half uur na, de winnaar binnen. Hassenforder was het vierdeI slachtoffer in deze etappe. Maar hem. is niets overkomen: hij heeft alleen de tol moeten be talen voor zijrt roekeloos om springen met ziin kracht in de achtste etappe tot aan Bordeaux. De man. die toegejuicht werd door tienduizenden, die door de Franse bladen toerd opgehe meld als geen ander, kwam 50 minuten later dan de onbeken de Catalaan Lerono binnen en werd van de lijst geschrapt. geruisloos. Kleverskerke groeps- kampioen. r\E RINGRIJDERIJ op Walcheren L-' viert steeds meer hoogtij. Dat is weer duidelijk gebleken bij de wed strijden om het kampioenschap van het eiland, die Zaterdag voor de eer ste klasse op de weide van de heer Goedbloed bij Gapinge werden gehou den. Deze ringrijderij, georganiseerd door de Zeeuwse Ringrijders Vereniging, kreeg een speciaal tintje, doordat de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, vergezeld van zijn echtgenote, geruime tijd de ver richtingen der 69 rijders volgde en na afloop de eerste prijzen uitreikte. Het bleek, dat Kleverskerke als over winnaar uit de strijd te voorschijn kwam. De familie Brasser verdedigde met groot succes de eer van deze kleine gemeente. Persoonlijk kampioen van Walcheren werd dit jaar de heer J. van Wallenburg uit Middelburg, die daarmede de erepalm overnam van de heer J. de Klerk uit Nieuw en Sint Joosland. Reserve-kampioen werd de heer P. Roose uit Sint Laurens, die, Het décor voor „De Wonderboom" naar een ontwerp van Cuno v.d. Steene Plan van Prins Bernhard- fonds ITET „Prins Bernhard Fonds" heeft zo deelt het mede een plan ontworpen om te trachten de beelden de kunst in het Nederlandse culture le leven weer die plaats te doen in nemen, die iii verdient. De vraag is n.l. opgeworpen of het mogelijk zou zijn, in plaats van de beeldende kunstenaar maatschappelijk te steunen, het publiek in staat te stellen, door middel van een subsidie, volwaardige kunstwerken aan te schaffen tegen een gereduceerde prijs. Besprekingen hierover zijn gaande met deskundigen en met de kunste naarsorganisaties, die een grote be langstelling aan de dag leggen. Uiteraard vergt de practische uit voering van een dergelijke proef een grote voorbereiding, omdat voorop moet staan dat de vrije kunst zo goed mogelijk wordt gediend, teneinde het schilderij en het beeld weer hun nor male functie te laten innemen door de vrije wisselwerking van de beelden de kunstenaar en het opnemend pu bliek, aldus het Prins Bernhard Fonds. (Advertentie) Niet krabben. De helder vloeibare D.D. D. kal- meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. geneesmiddel tegen yfe 'etfe °whl huidaandoeningen De uitslagen van de Benelux-Ronde In het Schuttershof te Middelburg vond de prijsuitreiking plaats van de 4de Benelux-Ronde. De MC De Zeeu wen uit Middelburg ontving twee wisselbekers, n.l. die voor de grootste club in totaal en die voor de grootste Nederlandse club. De wisselbeker voor de grootste Belgische club ging naar Gent's Harley and Indian Ri ders. De RAC West kreeg de wissel beker voor de grootste RAC. Individuele prijzen werden toege kend aan A. D. Rijkboer uit Meppel als de verstkomende Nederlandse automobilist; J. Boesjes. uit Gronin gen als de verstkomende Nederland se motorrijder; J. Dupont uit Herstal als de verstkomende Belgische auto mobilist; J. Snijders uit Angleur als de verstkomende Belgische motorrij der; W. Königs uit Stolberg in Duits land als de verstkomende automobi list buiten de Benelux; J. H. v. d. Berg uit Amsterdam als de oudste motorrijder (62 jaar); P. F. Goossens uit Amsterdam als de oudste automo bilist (54 jaar); R. Fies uit Gent als de jongste motorrijder (22 jaar); mej. E. Staal uit Breda als de jongste auto mobiliste; mevrouw E. Schoute uit Amsterdam als de verstkomende auto mobiliste. Concours „Juliana" in Kwadendanune Te Kwadendamme had de kermis- schieting plaats op de doelen van de doelboogsehutterij „Juliana". De uitslag was: Meeste punten: M. Steenbakker, 96, kampschot 4, Juliana, Kwadendamme. Opv. punten: H. Steenbakker, 96, kampschot 3, idem. Meeste rozen: P. Soranus, Heinkenszand. Opv. rozen: A. Rijk Jzn., idem. Meeste vieren: M. Geus, Juliana, Kwadendamme. Opv. vieren: C. Geus. idem. Meeste drieën: J. C. Scheele, St. Sebastiaan, Yerseke. Opv. drieën: L. Geus, Juliana, Kwa dendamme. Meeste tweeën: L. Remijn, idem. Opv. tweeën: M. Glerum, St. Sebastiaan, Yerseke. Meeste enen: A. evenals van Wallenburg, kans zag 24 van de 30 maal, dat gereden werd, de ring aan zijn lans te rijgen. De kam pioen kreeg een zilveren wisselbekoi en een zilveren medaille van de N.V. Zeeuwse Voeder- en Kunstmesthan del, alsmede een zilveren asbak van de commissaris. Van 9 uur 's morgens tot half 6 's middags is gereden en pas na ver schillende malen kampen kon de volg orde der winnende drietallen worden vastgesteld. De pollepel was voor J. Mesu uit Veere en de prijs voor de meeste volgringen ging naar dezelf de rijder. De uitslag was als volgt (drietal len): 1 Kleverskerke 58 r. 2 Sint Lau- rene 57 r. (wisselbeker Kunstmest handel v.h. Koomen te Dirksland). 3 Gapinge 53 r. (wisselbeker J. Balke nende, Kapelle). 4 Aagtekerke 52 r. (wisselbeker L. Vermaire, St. Lau rens). 5 Veere 52 r. (wisselbeker fa. Minderhoud, Westkapelle). 6 Zoute- lande 52 r. (wisselbeker D. J. v. d. Have, Kapelle). 7 Nieuwland 51 r. 8 Oostkapelle 48 r. 9 Arnemuiden 48 r. 10 Middelburg 46 r. 11 Koudekerke 46 r. Uitslagen persoonlijk kampioen schap:! J. v. Wallenburg 24 r. 2 P. Rooze 24 r. 3 Jac. de Klerk 23 r. 4 en 5 A. Brasser en P- de Visser Czn., elk 22 r. Extra prijzen: 125e ring: W. Pro voost (baan 1) en A. Janse (baan 2). 275e ring: A. v. d, Heijden (1) en C. Crucq (2). 350e ring: D. v. d. Voorde (1) en L. Brasser (2). 450e ring: A. Brasser (1) en Jac. Goedbloed (2). In tc-.Oo.„ó-'—k van ,tu .loge imrgcriijke en militaire auto riteiten heeft generaal Matthew B. Ridgway het oppercommando over de NATO-strijdkrachten overgedragen aan generaal M. Gruenther. Ridgway keert terug naar de Ver. Staten. Generaal Ridgway (rechts) schudt de hand van zijn opvolger staande voor de SHAPE-vlag, tegen het einde van de plechtigheid. Van der Lijcke tweede te Assenede Ter gelegenheid van de kermis werd te Assenede een wielerwedstrijd voor amateurs georganiseerd over 126 k.m. waaraan werd deelgenomen door 60 renners. Geheel de wedstrijd werd be heerst door een duel tussen René van Mecnen, een der sterkste amateurs in België, en de Zeeuws-Vlaamse co- ming-man P. Vander Lijcke. Het grootste deel van de course reden zij getweeën voor de anderen uit, pro berend elkaar los te gooien. Enkel de sprint kon nog een beslissing brengea. •Deze kwam uit in het voordeel van René van Meenen, die de 126 k.m. af legde in 3 uur 25 mina P. van der Lijcke werd 2e op 15 Mtr. 3e R. Ver- plaetse. 4 Odiel van der Linden. 5 Heeze. 6 Vankerkbove. 7 M. Verhelst (Ned.). 8 Derwijken. 9 C. Oosthoek (Ned.). 10 Paepe. 11 Gentil Saelens, 12 Thys. 13 Van Quekelberghe (Ned.). Luctor promoveert naar de K. N. V. B. Luctor uit Heinkenszand, kampioen van de 1ste klasse A van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., is gepromo veerd naar de 4de klasse van de K.N. V.B, De eerste promotiewedstrijd, te Westkapelle tegen de Noormannen gespeeld, eindigde in een 3-3 gelijk spel. Maar in de thuiswedstrijd heb ben de mannen uit Heinkenszand op duidelijke wijze hun meerderheid ge demonstreerd, want zij wonnen met 4-0. BELASTINGCONSULENT. Voor het 2e en 3e deel van het te Eindhoven afgenomen examen voor be lastingconsulent slaagde de heer J. van Osch te Goes. UNIVERSITEIT GENT. De heer P. F. Verdonck te Hoofdplaat slaagde aan de Rijksuniversiteit te Gent voor he-t le doctoraal examen in de toegepaste psychologie. GOES, 13 Juli. Rode bessen 76, Aard beien 89—101, Frambozen 61—175, Kruis bessen 41—53, Zoete Morellen 5763. Klerken 7483, Zwarte kersen 76—77, {rieken 70. Eierkrieken 5762. Vlees- cersen 46. Oranje pruimen 43, Dru ven: 7rankenthaler 170, Pruimen 5.50—10, Iroenten: Bloemkool 2347, Komkom- ners 2325. Kropsla 810, Tomaten 40 2. Doperwten 56, Dubbele Princessebo- len 82—90, Saxabonen 78—81. Tuinbonen ;4. Wagenaarsbonen 76—78, Stamsni.ibo nen 88, Aardappelen grote 1416, idem Irielingen 1113, idem kriel 39, Andij vie 1019, Groene Savoyekoofl 1820, ^ode kool 6—7, Rabarber 68, Zilveruien '347, Kroten 68, Uien 811, Worte en 17. KAPELLE. 11 Juli. Industrieveiling: Aardbeien: Jucunda 86.50, idem afw. 64.90 -57.90. Madame Moutot 86.50, idem afw. >79064.90, Rode bessen 47.4048.20, idem ifw. 40.05, Zwarte besen 55.80. alles per '00 kilo. Gewone veiling: Dubbele Prin- ■essebonen 105113, Aardbeien 6491, Kersen: Markiezen 78—101, Krieken 47 >4, Klerken 6591. Vleeskersen 5556, Morellen 6276. Mierlose zwarte 6587, /roege van Werder 68. Abesse de Mou- on 65. Meikersen 60, Citroenkersen 55, Vilhelminakersen 56, Hollanders 74. Rode lessen 4861, Kruisbessen 2340, Fram- ■ozen: Malling Promise 79140, Pruissen 291, Hornet 86 ROTTERDAM. 13 Juli. Binnenlandse, panen, officieuze noteringen ,per 100 kg. franco Rotterdam. Voedergranen, door de onzekerheid op de internationale graanmarkt waren kopers zowel als verkopers terughoudend. Zomergerst 26 26.50, grove daarboven. Haver geschikt om te punten tot f 27.25, overigens van f 23—24 50. ROTTERDAM. 13 Juli. Aanvoer in totaal 1634. Vette koeien en ossen 1095. VsrkPDK D39 Vette koeien 278—284 268—276 240— 258. Varkens (lvend gew.) 195193180. Vette koeien aanvoer groter, handel traag, prijzen iets minder, prima's boven notering. Varkens (levend gewicht) aan voer minder, handel vlug. omhooggaande prijzen, prima's boven notering. TERNEUZEN, 11 Juli. Sla 8—10.10, Bloemkool A 26—46, B 817, Gr. kom kommers A 2824, B 1723. C 1621» Witte komkommers B 20, C 1819. Me loenen 6184, Selderij 3—6, Peen II 8— 17, Kroten 7—11, Uien 15—19, Eerstelin gen I 14.50—19, II 7—14, Kriel 7, Andij* vie 1622, Kassnijbonen 168, Princesse- bonen 18—121, Wagenaars 75104, Saxa 105115, Doperwten 1528, Rode kool 7 11, Savoye kool 510, Rabarber 59, Tomaten A 40—41. B 35—37. C 28—31, Rode bessen: Prolific 3767, Duitse zure 30, Kruisbessen (rijp) 1522, Zwarte besen 5560.10, Frambozen 120. MACHINESCHRIJVEN Voor het te Terneuzen gehouden examen machineschrijven voor het Unie-Praktijkdiploma slaagden de da mes F. de Zeeuw, M. v. d. Sneppen en F. Oppeneer te Terneuzen en P. den Engelsman te Axel en de heren J. de Bruyne, C. de Rijke en J. v. d. Staal te Terneuzen en I. Sprew te Axel. WATERSTANDEN Mannheim 530 0.04), Trier 184 0.06), Koblenz 360 0.14). Keu len 3.73 0.18), Ruhroit 6.05 0.20), Lobith 12.23 0.17), Nijmegen 9.98 0.16), Arnhem 9.79 0.16), Eefde 4.93 0.11), Deventer 3.82 0.10), Namen La Plante 1.45 0.02), Borgharen 39.85 0.13), Belfeld 11.05 0.09), Grave 4.64 0.09). FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Emile, zoon v. Hr. en Mevr. de Vlam-Simits van Waesberghe, Waalre. Overleden: J. Dijk. stra, 55 jaar_ Amsterdam; Vrouwe R. Beels-Baronesse van Lynden, 60 jaar, Amster dam. Ir. J. Mierstrasz, 87 jr., 's-Gravenhage. H de Wit-van Vroemhoven, 67 jaar, Eindho ven; Pater P. Verwer, 62 j. Heer. IV] EER DAN ELFDUIZEND mensen hebben Zondag in het Olympisch Stadion te Londen een pontificale H. Mis bijgewoond, tijdens welke dertien Nederlanders, vijf Oostenrijkers, twee Ieren en tien Britten door kardinaal Griffin, de Aartsbisschop van West minster, priester gewijd zijn. De wij delingen behoren tot (le Congregatie van St. Joseph van Mill Hill. De H. Mis werd opgedragen aan 'n speciaal opgericht altaar, dat het mid delpunt heeft gevormd van de ten toonstelling voor priesterroepingen, welke de vorige week meer dan 130 duizend bezoekers getrokken heeft. Op deze tentoonstelling werd een inzicht gegeven in het werk van pries- Capello, Soranus. Heinkenszand. Opv. ters, broeders en kloosterzusters. I enen: C. Carnelisse, St. Sebastiaan, Yerseke. Met vreugde geven wij ken nis van de geboorte van onze tweeling ELISABETH PETRONELLA en CATHARINA JOHANNA N. M. Kooman-de Vlier Bergen op Zoom, Vacantiecentrum „De Kloof". Tijdelijk Alg. Burg. Gasthuis, Kamer 10. 351-00 {JET ONLANGS VERSCHENEN dubbelnummer van het algemeen cultureel maandblad De Gids dat geheel aan de nagedachtenis van de overleden dichter Martmus Nyhoff gewyd was, is thans b« de Uitgevers-Mij. W. de Haan N.V. te Utrecht ook in boekvorm verschenen. Het is verlucht met een fraa. portret op het omslag en tal van interessante illustraties tussen de tekst. Heterogeen gezelschap J^E REDACTIE van deze aflevering, bestaande uit Emmy van Lokhorst en Bert Voeten, heeft voortreffelijk werk gedaan door een twintig bijdra gen op te nemen, die stuk voor stuk van belang zijn. Uiteraard is het een terogeen gezelschap, dat hier aan nipt ^00rcE kwam. Dat neemt echter rfp men zich na lezing van overzirbt de essays- schetsen en vormen vaneen behoorlijk beeld kan Niihnffs „f "mvang en inhoud van daar riokt^Vre Wel zullen er hier en houdintr tmt1,un'en blijven. Zijn ver den we neL» Cbyistendom b.v. von- Het is trouwonS ,scberP geformuleerd, net is tl ouwens duidelijk dat met de ze uitgave het J Niihnff ">atste woord over 11 Ig gesproken is. Wei zullen toekomstige geschiedschrijvers hun taak vergemakkelijkt zien Jdoor de rijke verzameling gegevens die hier bijeen gebracht is. DRIE GEDICHTEN. HELE»K °Pebt met ecu drietal gedichten van A. Roland Holst, Ed. Hoornik en Bert Voeten. Deze laatste werd geïnspireerd door de uitvaart op de Haagse begraafplaats „Westduin' Onder de blote bomen, bij de zwijgende zee, een winterochtend, lieten wij hem achter met de witte bloemen van ons vaarwel. U)E uitvoerigste en best gedocumen teerde studie is van Gerard Knu- velder, een uitwerking van het hoofd stuk, dat hij in zijn Handboek aan Nijhoff wijdde. Anthonie Donker geeft een samenvatting van de her denkingsrede, die hij op 3 Maart in het Minervapavilloen te Amsterdam heeft uitgesproken. De spreker her innerde er toen aan, dat Nijhoffs plotselinge dood weinige dagen voor de noodlottige Februaristorm viel. En zoals de dichter de laatste jaren vele malen de woordvoerder van zijn land was geweest, zou hij bij deze ramp ongetwijfeld het woord hebben genomen en in een gedicht voor zijn volk hebben gesproken wat dit op dat ogenblik verlangde te horen. W. Gs. Hellinga beschouwt Nijhoff als philo- loog, terwijl Guillaume van der Graft de lekespelen behandelt. DE MENS De heer en Mevrouw K. SpeckensLoomans geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon CHARLES, die bij het H. Doopsel de namen ontving CHARLES, LEONARDUS, MARIE. Hulst, 11 Juli 1953. den Waghemakerestraat 19. Met grote vreugde cn dank baarheid jegens God, geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje, dat bij het H. Doopsel de namen ontving van z EDWIN. AUGUSTUS PETRUS. Aloys van Meelen. Henriette van Meelen Arenrts Bennie. Walsoorden 36 Juli 1953. TANDARTS, TERHEYDEN op 14 en 17 JULI. 317-00 Hiermede brengen wij nog maals ter kennis van het pu bliek, dat de heer J. H. A. GOMMERS, wonende Oostdam 49 te Sas van Gent, niet in het bezit is van de erkenning, welke bevoegdheid geeft tot het uitvoeren van binnenleiding installaties voor water. Het is derhalve aan Gom_ mers voornoemd verboden, zowel voor eigen rekening als namens a Here, wel er- kepde waterfitters binnenlei dingsinstallaties uit te voeren of te doen uitvoeren. Instal laties in strijd met dit ver bod uitgevoerd, worden niet goedgekeurd, zodat in die gevallen geen waterlevering zal plaats vinden. Alle ter zake voorkomende moeilijk heden of schaden zijn en blijven voor rekr/dng van de opdrachtgevers. 337-0 N.V. Waterleiding Mij. „Zeeuwsch-Vlaanderen Terneuzen. Een DAMESPOLSHORLOGE van Hulst naar Emmapolder. Tegen beloning terug te bez. bij J. V. Verbist D 45a, Em mapolder, Nieuw Namen. 338-0 Brood- en Banketbakkerij Kock-Söder, Zeisstr. 2 Breda, Tel. 7827, vraagt voor zo spodig mogelijk een halfwas brood - banketbakker, leef tijd boven 16 jaar. 361 TERNEUZEN. Een mak en vertrouwd paard voor bakkers- of groentenbedrijf te koop Ook geschikt voor klein boerenbedrijf. Te bevr. F. Vaal, St. Jozefstr. Hengstdijk. 770 VOOR GROEIENDE KINDERVOETJtS ITlooie aparte modellen! Catharina straat 10 - Breda IMPORTEURS VAN Speciaal adres voor het repareren en reinigen van Oosterse Tapijten op eigen atelier. 562-oo H.H. Bakkers een z.g.a.n. kneed machine 65 kgr., draaihevel, 6 jr garantie, pr f 650 en 20 brood- bussen. Br. onder no. 9030. Studebaker 1950, Citroën 1949, - Fordson bestelwagen, 500 kg 1951 alles in prima staat te koop aan j geboden. W. B. Smulders, auto mobielen, Berkdijksestraat 92, Tel. K 4250 Goed degelijk tehuis gezocht bij R.K. familie voor a.s. leerling M.T.S. te Breda. Br. m. voli. gegevens o.a. samenstelling van gezin, onder no. 3529. Nieuwbouw, vrije vestiging, v.al MIJHOFF als mens kan men beter leren kennen uit de bijdragen van Cola Debrot, die vertelt over ontmoe tingen met „deze bijzondere persoon, die ik ge'durende een drietal jaren zonder voorbehoud tot mijn vrienden heb mogen rekenen"; van Jan Engel man, die in prachtig proza eveneens van een ontmoeting verhaalt; van H. J. Reinink, die Nijhoff als ambtenaar schetst; van Theun de Vries, die enige tijd met Nijhoff in Florence door bracht; van L. J. M. Feber die Nij hoff analyseert als Hagenaar; van K. H. R. de Josselin de Jong, die een klein persoonlijk getuigenis geeft en van L. C. Michels, die een en ander meedeelt over Nijhoffs activiteit in de Woordenlijstcommissie: Zijn adviezen, bepaaldelijk rakende de fijnere scha keringen van het moderne Nederlands, bewezen altijd weer zijn verantwoor delijkheidsgevoel, de scherpte van zijn gehoor en van zijn waarneming. BIO- EN BIBLIOGRAFIE. tMet leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze actieve medewerker, de heer THEODORUS JOHANNES HOLTHUIZEN. Zijn plichtsbetrachting hebben wij steeds op hoge prijs gesteld. Zijn nagedachtenis zullen wij blijven eren. De Directie C. Jamin N.V. Rotterdam, 12 Juli 1953. 344-00 ]TN NOG zijn hiermee niet alle op- L- stellen van dit rijk geschakeerde boek opgesomd. Vermelden we nog de levensschets, die verzorgd werd door G. H. 's Gravesande. Hierin vinden we tal van treffende bijzonderheden over Nijhoff en de illegaliteit. Ten slotte verhoogt een complete bibliografie in niet geringe mate de documentaire waarde van dit herden- kings-geschrift. W. VAN DER VELDEN. 4. Met leedwezen ontvingen wij de tijding van het overlijden van onze collega, de heer THEODORUS JOHANNES HOLTHUIZEN. Zijn activiteit en werklust zullen wij steeds met erkentelijkheid blijven gedenken. Filiaalpersoneel, Medewerkers en Rotterdam, 12 Juli 1953. Collega's bij C. Jamin N.V. 345-00 f 10.950. Makelaars v. d. Berg Co., Nw. Ginnekenstraat 43, 24460, Tilburg. 3340 1 Breda, Tel. 4951-4952. 3497 Woningruil Utrecht - Breda; - voorkamer, huiskamer, gang en keuken, 2 slaapkamers, zolder, tuin en schuurtje of voorkam., huiskamer, keuken, 3 slaapkam., vliering, tuin en schuurtje voor gelijkw. woning te Breda. Brieven onder no. 3552. 'n Dag naar de Efteling is pas vacantie „Dat 23078 tTot onze diepe droefheid overleed heden, in de leeftijd van 44 jaar, vrij onverwacht, nog gesterkt door de Genademiddelen der H. Kerk mijne geliefde man en onze geliefde behuwdzoon, broeder, behuwd- broeder en oom, CORNELIS JACOBUS BOVéE in leven Dierenarts te Bergen op Zoom, echtgenoot van Maria S. R. P. Mattheeussens. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe godvruchtige gebeden aan. Bergen op Zoom, M. S. R. P. Bovée-Mattheeussens Familie Bovée Familie Mattheeussens. Bergen op Zoom, 12 Juli 1953. Zuivelstraat 49. De Plechtige Uitvaart zal plaats vinden Woensdag a.s. om 10 uur in de Parochiekerk van de H. Maagt Maria, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof te Bergen op Zoom. De Rozenkrans zal gebeden worden Ma m- dag- en Dinsdagavond om 7.30 uur in de Parochiekerk U LEEST HET DAGBLAD DE STEM TOCH OOK GRAAG WANNEER U MET VACANTIE 1ST Zendt ons dan enkele dagen voor Uw vertrek onderstaande strook in gevuld toe, en wii zullen zorgen dat het Dagblad De Stem U zonder kosten wordt toegezonden. Normaal adres Naam Straat F 1 a a t s Naam Straat Plaats Vacantieadres van tot en met U kunt deze strook aan de bezorger afgeven.

de Stem | 1953 | | pagina 3