Weg vrij voor 2e T.H. in Eindhoven Ook Eerste Kamer geeft goedkeuring Een zwaluw-nest naast de tapkraan am Straaljager verongelukt r 5^ ticlijk Minister Cals en Prof. Schermer horn debatteerden over bestuursvorm MATROZENSHAG Er was iets mis.... Indonesië wenst inlichtingen Hongaren krijgen beter eten Verkeer hersteld Ruim 300 doden „Miesje" Vuurspuwende dolfijn in Breda WAARBORGEN VAN WESTELIJKE GROTE DRIE AUTOBOTSING TE WEERT VAN DALSUM speelt Don Camillo LANIEL wint eerste ronde 6 :ream 95 ct. i sen voorvork. DAGBLAD VOOR ZEELAND Atoom-geleerde Alleen practijk- ingenieurs Wolken illl'.lifó De Oost-Duitse cultuur Daar had Gerrit niets op tegen! Benelux-conferentie VLIEGER OMGEKOMEN Oost- en West-Berlijn DE JUNLOPSTAND Lief en leed uit twee vogel-)huwelijken „Drama" in café ,,'t Hoekske" te Ulvenhout Nu„ heeft de familie van Campen hout ook een poes, „miesje" ge naamd, die vanwege haar poesen streken zoals begrijpelijk zich nu niet meer in het café mocht ophouden Door de familie werd hier dan ook streng op gelet, doch het toeval wil, dat op zekere dag tijdens het eten miesje op onverklaarbare wijze toch het café was binnen geslopen. Hier door is moeder-zwaluw waarschijnlijk onrustig geworden en van haar nest je gekomen. Door haar angst is zij, zoals een zwaluw dat doet, laag door het café gaan vliegen om zodoende te trachten de poes af te schrikken en uit het café te verwijderen. Doch dit werd haar droevige einde, want toen Uiterste poging om Rliee te overtuigen Twee doden HULP AAN MIDDEN-OOSTEN Er zit weer muziek in Baarle Na 16 uur debat ADEM orophyl dubbel- dringt sikbare spoeler» ran ver- DINOS TIJDIG! [NEUZEN )K GRAAG strook in- U zonder 93e JAARGANG No. 20769 Voor Cod, Koningin en Vaderland Uitgave! N. V. Uitgevers My Neerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda, Reigerstraat 16, Tel. Redactie: 8181. Admi nistratie: 8778 - Verantwoordelijk Hoofd redacteur! J, J. H. A. Bruna Redactieraad: C. J. v. Hootegem. Mr. Dr. A.J.J.M Mes Mr. H B L de Rechter L J v 1 Westende. P. v' M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post f 6 15 per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42. Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct. Postrek. no. 278841 DONDERDAG9 JULI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezondan Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. ^7voo; de Zeeuwse Eilanden: GOES. Westsingel 98. Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 (Bijbureaux: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 351 Hedenmiddag promoveert aan Rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de wis- en natuurkunde ir. M. Bo- gaardt. Ir. Bogaardt is een deskundige op het gebied van atoomonderzoek. Hij is leider van de Nederlandse groep die werkzaam is in het Noors-Neder landse Instituut voor Atoomonder zoek te Kjeller in Noorwegen, waar onderzoekingen worden verricht op het gebied van de econoifische toe passing van atoom-energie. (Van onze parlementaire correspondent). yOWEL DE EERSTE als de Tweede Kamer hebben thans goed- gekeurd, dat de voorbereidingen worden getroffen voor een Tweede Techenische Hogeschool en doordat er reeds een rege ringsbesluit was, dat, wanneer ergens voorbereidingen getrof fen zullen worden, dit in Eindhoven zal geschieden, hebben de beide Kamers der Staten-Generaal door hun goedkeuring te hechten aan de voorbereidingen automatisch mede voor Eind hoven beslist. Een kleine minderheid had echter in de Tweede Kamer nadrukkelijk vastgesteld, dat ze deze verbintenis tussen voorbereidingsplannen èn Eindhoven niet wilde maken. Het zelfde gebeurde thans in de Eerste Kamer. De anti-revolutionai ren en christelijk- historischen waren vóór de voorbereidingen, maar wilden zich niet binden aan Eindhoven. OP DE ONBEWAAKTE overweg bij Ermelo is de 77-jarige mej. v. d. Pol uit Putten door een trein gegrepen. Zij was op slag dood. BRUSSEL zal zich candidaat stellen als zetel van de Internationale Tar- weraad. De Raad zetelt thans in Lon den. De Britten weigerden het nieu we tarwe-accoord te tekenen. NEDERLAND heeft voor 712.000 dol lar zogenaamde „Off-shore"orders uit Amerika gekregen. België voor 1 millioen dollar. De order voor ons land betreft onderdelen van wapens en voertuigen. DE NOORSE TANKER „Kosmos' heeft bij het eiland Wight een 56-jari- ge Brits gemeente-ambtenaar opgepikt De man was met zijn seheeeje in moeilijkheden geraakt. Met vlaggen seinde hij zijn jacht te willen verla ten. Door de tanker is hij in Rotter dam aan wal gezet. DE GROOTSTE atoomspljjtoven van Europa. dc protonen-synehronotron van de universiteit in de Engelse stad Birmingham, is voltooid. Er is zeven jaar aan gewerkt. EEN DEENS sportvliegtuig heeft gis teren bij Leidschendam een geslaagde noodlanding gemaakt. De piloot was ongedeerd, het toestel onbeschadigd. P)E beraadslagingen in de Eerste Kamer over het wetsontwerp wa ren brokkelig. Dinsdagavond laat hadden enkele senatoren hun woordje erpver gezegd. Woensdagmorgen spra ken er nog enkelen. Het waren de heren de Vos van Steenwijk (VVD), Algra (AR), Veldhoven (KVP), Geug- jes (Comm.), Schermerhorn (PvdA) en Kolff (CH), en als de Delftse hoogleraar prof. ir. Schermerhorn zich niet in het debat had gemengd, dan zou minister Cals nauwelijks ge weten hebben, wat hij had moeten antwoorden. Doordat rond het mid daguur tussen de bedrijven door de begroting van Maatschappelijk Werk even werd afgedaan en goedgekeurd, had minister Cals alle gelegenheid zich voor te bereiden. Prof. Schermerhorn had betoogd, dat theoretisch deze uitbreiding ook in Delft had kunnen worden nage streefd. Toch was hij van mening, dat Nederland een tweede T.H. nodig heeft, en wel omdat bij een verdere uitbreiding van Delft de persoonlijk heidsvorming der studenten in het gedrang zou komen. Hij is een fel te genstander van ont-persoonlijking, van massa-geest. Een T. H. zou dan niet meer worden dan een examenmo len en de studenten zouden nummers zijn. Daarom: decentralisatie. Minis ter Cals onderschreef dit woord voor woord. Ernstige waarschuwingen had prof. Schermerhorn laten horen over de aanstaande bezetting van de tweede T. H. De helft van het aantal docen ten zal vast moeten zijn, zei hij. Wan neer men volstaat met meer dan de helft buitengewoon hoogleraren, die elders vele beslommeringen hebben, dan is het een verloren zaak. Ook hierin viel minister Cals de man uit de praktijk bij. De commissie van voorbereiding zal van de bewindsman dan ook de wens te horen krijgen, dat hij voorstander is van tenminste de helft vaste docenten. Dat zal het minimum moeten zijn, aldus mr. Cals. PRAKTIJKINGENIEURS IN DE MONDING van de Missis sippi is een vliegtuig van de Amerikaanse kustwacht omgesla gen bij een poging een gewonde zeeman aan boord te nemen. Drie van de 6 inzittenden kwamen om het leven. OOK UTRECHT heeft onderhandelin gen aangeknoopt met de „Sabena" over de mogelijkheid de helicopter- verbinding Brussel-Rotterdam door te trekken naar de Jaarbeursstad. DE TWEELING (meisjes), die een maand geleden geboren werd in het Noordoosten van Thailand (Siam) is de eerste echte Siamese tweeling ter wereld. Het onderlijf van de twee meisjes, die samen 4 kilo wegen, is aan elkaar gegroeid. Behalve de le ver zijn alle organen normaal. DE BRITSE REGERING wenst geen besprekingen met Frankrijk. Duits land. Italië en de Benelux over de rol, die het Britse leger in een Euro pees leger zou kunnen spelen. SOEKARNO heeft gisterenmiddag mr. Burhanuddin Hararap officieel aan gezocht een nieuw Indonesisch Kabi net te vormen. DE K.N.A.C. raadt alle berijders van rijwielen met een hulpmotor aan voor lopig de gedragsregels van fietsers aan te nemen in het verkeer. (Advertentie l VANROSSEMS hetoavond?Chting' gC'dig f 0 0 tot f 0 koel weer met wisse- i in bewolking en in hoofdzaak J luid ^°tor(teHjke helft van het 4 0 jjrp verspreide buien. Ma- 0 J )l krachtige Westelijke wind. 9 9 ^on onder 20.59 uur. 0 zon n p 20.14 uur. Morgen: 9 uur p 4 32 «ur. Maan op 3.24 J 1 DR was nóg een punt van volledige overeenstemming tussen de hoog leraar en de minister: in Eindhoven zullen alleen praktijk-ingenieurs wor den opgeleid, mensen, die ingesteld zijn op actief werk in de industrie. „Productie-ingenieurs", noemde prof. Schermerhorn hen. In Delft is n.l. 'n plan ontworpen (voor de afdeling Werktuigkunde) om naast de grote groep van productie-ingenieurs een kleine groep de kans te geven zich speciaal te bekwamen in het zuiver wetenschappelijke vlak. „Dergelijke scheidslijnen liggen voor Eindhoven beslist niet in het voorne men", zei minister Cals. PUNT VAN DISCUSSIE TY/AAR de socialistische hoogleraar en de katholieke minister lang over discussieerden, ook met interrup ties, was de bestuursvorm van de nieuwe T. H. „Ik sta op één bestuurs organisatie voor het hele technische hoger onderwijs in Nederland", aldus prof. Schermerhorn. „Als de ministar dit straks in een definitieve wet tot oprichting een tweede T. H. niet vast legt, zal ik bij die gelegenheid tegen stemmen!" Maar minister Cals liet zich niet im poneren. „Ofschoon regeren vooruit zien is, weet ik op dit ogenblik wer kelijk niet wat precies de beste be heersvorm zal zijn in het jaar, dat de tweede T. H. wordt opgericht. De com missie van voorbereiding moet dat nog bestuderen. Ik kan geen toezeg gingen doen buiten de huidig gelden de wettelijke regeling (wet Hoger Onderwijs) om. De wet op het Ho ger Onderwijs moet nog een wijziging ondergaan". Iedereen weet, dat de minister aan de tweede T. II. een eigen beheer wil geven. Daarnaast denkt hij aan een lichaam van overleg tussen de beide T. H.'s en de Adviesraad voor het On derwijs kan de minister assisteren bij het nemen van besluiten door het ge ven van advies. Met een discussie daarover liep het debat ten einde. Enkele uren nadat in de Tweede Kamer een andere stad ge legenheid had gekregen om de vlag uit te steken, namelijk Utrecht, dat met 58 tegen 26 stemmen goedkeu ring kreeg tot een aanzienlijke grens- uitbreiding (bijna 3000 hectaren), kreeg nu ook Eindhoven alle aanlei ding tot feestvreugde. Echter, zei minister Cals, als men zich in Eindhoven opmaakt om feest te vieren, dan heb ik daartegen geen enkel bezwaar, mits het gebeurt in een nationale geest, omdat het inderdaad tot vreugde stemt dat er in Neder land waarschijnlijk een uitbreiding komt voor de opleiding tot ingenieur. FNE „CULTURELE Bond voor de de- mocratische hervorming van Duits land", een organisatie in Oost-Duits- land, waarvan de schrijver Johannes Becher voorzitter is, heeft een ver klaring gepubliceerd, waarin wordt geëist „Vrijheid van meningsuiting bij alle wetenschappelijke en kunstzinnige besprekingen en staking van de over heidsinmenging in artistieke en lite raire aangelegenheden' Het bestuur stelt de Oost-Duitse Re gering verder een radicale wijziging van de inhoud en de taal van kranten en radio-berichten in Oost-Duitsland voor, die voortaan voorlichting moeten geven „in overeenstemming met de werkelijkheid, in een begrijpelijke taal en zonder de toestand mooier voor te stellen dan hij Is". De Bond acht diet vooral noodzake lijk nauwe betrekkingen aan te kno pen met culturele kringen in Frank rijk „teneinde ook op die wijze te werken voor een vreedzame oplossing van de Duitse kwestie en de vrede in Europa te verzekeren". Nederland-Australië U\E NIEUWE Indonesische zaakgelas- tigde in Australië, dr Tamzil, heeft in Sydney verklaard, dat Indonesië in lichtingen wenst over de jongste be sprekingen tussen de Ministers van Buitenlandse Zaken van Australië en Nederland. „We willen volledig op de hoogte zijn alvorens beslissingen te nemen", zei hij. Dr Tamzil deelde voorts mee, dat Indonesië van plan is Australië onder de bepalingen van het Colombo-plan de levering te verzoeken van machines voor het aanleggen van wegen door de oerwouden in Indonesië. Of het ook nodig is P\E Hongaarse Minister van Handel, Jozsef Bognar, heeft nieuwe belof ten gedaan voor het verbeteren van de levensstandaard van de arbeiders. De Minister verklaarde, dat de aan voer van levensmiddelen, vooral van groente, moet worden verbeterd, en beloofde, dat tegen eind Juli de prijs van meel tot ongeveer de helft zal worden teruggebracht. Ook beloofde hij. dat van 1 Augustus af wit brood, roggebrood en andere broodsoorten in de winkels beschikbaar zullen zijn. De prijzen van aardappels en kolen zijn volgens hem reeds gedaald. De textielvoorziening zal worden verbe terd. De Minister gaf toe, dat de bevol king in de grote industriële centra en in de steden voortdurend leed onder de dringende tekorten aan belangrü- ke goederen. Hij schreef dit toe aan het slechte beheer van de landbouw coöperaties. Op 24 Juli a.s. [~)E Eerste Ministers, -de Ministers van Buitenlandse aken en de Mi nisters van Economische Zaken van de Beneluxlanden, zijn 8 Juli te Lu xemburg bijeen geweest. Zij zijn tot overeenstemming geko men over een aantal beginselen, die zullen voorgelegd worden aan een voltallige Regeringsconferentie, die 24 Juli aanstaande zal worden gehou den". Dit officiële communiqué werd gis teren te Luxemburg uitgegeven. Nederland verliest eerste man in de Tour rjITMAAL was het de beurt aan onze naaste Zuiderburen om te juichen. In de zesde etappe, gisteren verreden tussen Caen en Le Mans (befaamd om zijn auto races), zegevierde namelijk de jeugdige Belg Martin van Ge- neugden. Hij versloeg in de eind sprint zes tegenstanders, waaron der Hein van Breenen, die intus sen nog een fraaie 5e plaats be vocht. Er is jammer genoeg ook min der goed nieuws van het Tour front. De jonge Limburger Henk, Stevens arriveerde namelijk met te grote achterstand aan de finish en is daardoor van verdere deel neming uitgeschakeld. Alle wie lersportenthousiasten hopen van zelfsprekend, dat het daarbij blij ven zal. Vandaag gaat de tocht naar de havenstad Nantes. Op onze „Tour"-pagina zijn het uitvoerige nieuws over deze 6e etappe en nog tal van interessante i dingen te lezen. (~\P de zogenaamde Duivelsdjjk te Zuid-Berghuizen in de gemeente Losser is gistermiddag kwart voor twaalf een Gloster „Meteor'-straalja- ger van de vliegbasis Twenthe van de Kon. Luchtmacht verongelukt. De 27-jarige sergeant-vlieger J. G. Zou ten uit Eygelshoven kwam daarbij om het leven. Sergeant Zouten was gehuwd. Nader bleek, dat de vlieger van plan was op de vliegbasis Twenthe te landen. Boven de buurtschap Zuid- Berghuizen op enkele kilometers van Oldenzaal, schijnt hij in moeilijkhe den te zijn geraakt. De „Meteor" schoof over een weiland en via een landweg tot voor de woning van de landbouwer Veldhuis. Het raakte ep zijn weg enkele bomen, maakte een kwart slag om en kwam tot stilstand. Landbouwers, die aan het werk wa ren in de nabijheid, schoten onmiddel lijk toe. Zij haakten de „hood" van het vliegtuig los, om dc vlieger te hel pen, maar het bleek dat de sergeant vlieger reeds was overleden. Enkele delen van het vliegtuig, o.a. het contragewicht dat zich in de neus bevond en een der wielen vlogen door de voormuur en het met pannen ge dekte dak van de woning van de fa milie V. De echtgenote en zoon van de heer V. bevonden zich thuis. De jongen lag te bed. Hij werd door de luchtdruk weggeslingerd, maar liep geen verwondingen op. A/IET ingang van heden is het ver- keer tussen Oost- en West-Berlijn weer geheel hersteld. In de bekendmaking wordt gezegd, dat er speciale veiligheidsmaatrege len zullen worden genomen door de Oost-Duitse Volkspolitie, om de rust in de oostelijke sector van Berlijn te verzekeren. „Alle noodzakelijke stappen-om het binnenkomen van fas cistische agenten te voorkomen, zijn gedaan", aldus de bekendmaking, waarin een beroep op de bevolking wordt gedaan om het bestuur van Oost-Berlijn te helpen bij haar pogin gen om de orde te handhaven. In Oost-Berlijn zijn overigens weer stakingen aan de gang. De arbeiders blijven echter rustig binnenshuis. Het verkeer is normaal. Het was lang niet de eerste de beste, welke de Roosendaaise Gerrit Voorting aan de finish in Dieppe stond op te wachten voor de traditio nele zoen: namelijk de Franse actrice Anne Flore. Gerrit heeft niets tegen op haar gezelschap! \/OLGENS de „Tag", het blad j van de West-Duitse Minister S voor zaken betreffende ,eheel J J Duitsland, Kaiser, hebben ruim J 300 personen het leven verloren J J b(j de ongeregeldheden in Oost- Berlijn en Oost-Duitsland op 16 en 17 Juni j.l. Het blad zegt, dat deze gegevens afkomstig zijn van de Duitse democratische Republiek. Jj^EN ZEER ZELDZAME gebeurtenis speelt zich momenteel af in het café ,,'t Hoekske" van de heer C. van Campenhout te Ulvenhout. Rechts boven de tapkraan, juist naast de radio, woont een zwaluwen-paar. J-JET WAS op de eerste Mei van dit jaar, toen door een openstaande raam (bovenlicht) van het café ,,'t Hoekske" van de heer C. v. Campen hout een zwaiuwenpaar kwam binnen gevlogen, de zaak eens goed in ogen schouw nam en spoedig daarop een nestje ging bouwen rechts boven de tapkraan, juist naast de radio. Ongetwijfeld het mooiste hoekje van een café en misschien heeft ook dit zwaiuwenpaar de zaak zo opge vat, dat het beste plaatsje vlak bij de tapkraan is, doch dat voor een stukje vrolijke muziek men ook niet te ver van de radio verwijderd moet zitten. Met man en macht werd gewerkt aan de voltooiing van het nestje en het duurde daarna niet lang of moeder zwaluw had reeds 4 eitjes. DROEVIG EINDE. men later in het café kwam, zag men met verontwaardiging, dat miesje in een hoekje zat met moeder-zwaluw in de bek. Dit was dan ook het droe vige einde van het zo gelukkige zwa luwen-paar. NIEUW LEVEN. In het Valkenberg te Breda, zal een fantastische dolfijn des avonds een vuurmassa uitspuwen, die door een vernuftige installatie, waardoor bran dend gas tegelijk met het water de dolfijnmond zal verlaten, een bijzon- andere aanblik zal opleveren, tijdens de Academiefeesten van 17 Juli tot 9 Augustus. De heer G. L. W. Sliepen, directeur V.V.V. en secretaris van de Stichting 125 jaar K.M.A. staat boven op de dolfijn, doch het zal hem niet vergaan als Jonas en de Walvis. jyjISSCHIEN zullen de V. S. een beroep doen op Groot-Brittan- nlë en Frankrijk om met de V. S. op de een of andere wijze een waar borg van veiligheid aan Zuid-Ko- rea te verschaffen, waarmee presi dent Syngman Rhee zou kunnen in stemmen. Dit werd Woensdag te Washington vernomen. Een hoge regeringsambtenaar, die niet met name genoemd wilde wor den, zei, dat er een wapenstilstand gesloten moet worden, maar dat er tot nu toe geen voor Syngman Rhee aanvaardabre formule is gevonden. De functionaris gaf klaarblijkelijk uiting aan de vaste wil van de Rege ring om alles in het werk te stellen teneinde tot een bestand te komen. PJOCH VADER-ZWALUW nam deze situatie schijnbaar niet al te droe vig op, want de volgende dag kwam hen reeds met een andere wederhelft het café binnen gevlogen. En het duurde niet lang of het nestje boven de tapkraan werd weer in gebruik genomen. Door het nieuwe zwaluwen-paar werden de vier eitjes, de veertjes, sprietjes en pluimpjes uit het nestje geworpen en nieuw dons weer aan gedragen. Eitjes werden er weer ge legd, een rustige broed-periode volgde en thans is het een drukte van belang, daar de 4 a 5 jongen worden gevoed. En het zwaluwen-paar stoort zich aan niemand. In dit café, waar dikwijls een grote drukte heerst vanwege tal rijke bezoekers en het maken van mu ziek, leeft thans rustig en ongestoord een gelukkige zwaluwen-familie. On begrijpelijk, maar waar! UNP de Eindhovenseweg bij Weert is gisteravond tegen acht uur een auto-ongeval gebeurd, dat aan twee mensen het leven heeft gekost. Een derde werd zwaar gewond. Uit de richting Eindhoven kwam een uit Sittard afkomstige personen auto, waarin alleen de bestuurder was gezeten. Deze wilde een boeren kar passeren, juist toen uit de rich ting Weert een andere luxe auto kwam, waarin een dame en een heer zaten. De beide wagens botsten tegen elkaar en de uit de richting Eindhoven komende wagen werd geheel ver nield. De bestuurder van deze wagen en de dame, die als passagier in de andere wagen zat, waren op slag dood. De bestuurder van laatstge noemde wagen werd met zware in wendige kneuzingen naar het zieken huis te Weert overgebracht. Aanbod van de V. S. WOLGENS diplomatieke kringen te v Cairo hebben de V. S. de Arabi sche landen militaire hulp aangebo den voor de verdediging van het Mid den-Oosten. De eerste reacties op dit aanbod kwamen van de zijde vin Egypte en waren „zeer gunstig". De hulp is slechts bedoeld als maat regel op korte termijn, hangende een regeling van het Brits-Egyptische ge schil over de bases in de Suez-kanaal- zone. Te Cairo wordt verder verklaard, dat de Amerikaanse Regering om te beginnen 140 millioen dollar wil be steden voor hulp aan de landen in het Midden-Oosten, waaronder ook Israel en Perzië. De Arabische landen moeten de verzekering geven, dat de Amerikaan se wapens niet tegen Israel zullen worden gebruikt. Egypte zal bovendien moeten belo ven, dat bet materiaal niet tegen de Britse strijdkrachten in de Suez-ka- naalzone zal worden gebruikt. Functionarissen van het Amerikaan se Ministerie van Buitenlandse Za ken wilden nog geen commentaar ge ven op het feit, dat de communisten het voorstel van generaal Clark tot hervatting van de bestandsbesprekin gen hebben aangenomen. yOT GROTE OPLUCHTING van muziekminnend Baarle is het bericht afgekomen, dat de inbeslaggenomen instrumenten van de Harmonie St. Remi zijn teruggegeven, echter op voor waarde, dat voortaan de stand van de zon in de gaten gehou den wordt bij een uitstapje over de grens en dat te voren de Kon. Maréchaussée worden ingelicht. Van een op te richten Harmonie door de heren kom miezen schijnt dus niet veel in huis te komen, hoewel de boze tongen nu weer beweren, dat de Harmonie zonnebrillen heeft aangeschaft om angstvallig de stand van de zon te bestuderen. r)E bekende acteur Albert van Dal- sum zal de titelrol spelen in het toneelstuk over Don Camillo, dat in het najaar door het Oost-Nederle.nds Toneel te Arnhem in première woydt gebracht. Nog niet bekend is, wie de figuur van Peppone, de communisti sche burgemeester, zal voorstellen. Voor dit toneelwerk is het eerste deel van de uitgave van De Fontein gekozen. Het is zodanig bewerkt dat de vele fragmenten tot één groot verhaal worden verbonden, hetgeen mogelijk is door het inbrengen van enkele figuren. Het tweede deel, dat in September a.s. in Nederlandse bewerking zal verschijnen, draait reeds als film in de beide hoofdsteden Parijs en Rome. ME een debat van 16 uur heeft de Franse Nationale Vergadering gisterochtend met 314 stemmen tegen 267 het gehele wetsontwerp der Re gering, houdende maatregelen tot fi nancieel en economisch herstel, goed gekeurd. Het wetsontwerp verleent de Fran se Regering bijzondere volmachten om hervormingen in te voeren in de overheidsdiensten en de genationali seerde bedrijven. „Maar" 20.000 valse kaartjes ^ONDAG hebben 20.000 toeschouwers in het Ri ver Plate-Stadion te Buenos Aires op vervalste toegangs bewijzen de voetbalwed strijd Argentinië-Spanje bij gewoond. Naar de Argen tijnse voetbalbond meedeel de, hebben degenen, die deze kaarten van de hand hebben gedaan, hiermee 300.000 pesos verdiend.

de Stem | 1953 | | pagina 6