Ons aller Woutjede held van Melz - Luik Drie nieuwe zich aan Ie klassers dienden WERELD-SUCCESSEN Ook hier de strijdlustigste renne| De Groot: sensationeel crosser PAYMANS kampioen van Nederland op de weg wéér de beste reportages I Zo vielen de punten LOGOMOTIEF loopt altijd lichterI Hoe staan de clubs er voor Hij pedaleerde phenomenaa! en klom als een klipgeit Wekelijkse Etappe-Prijsvraaö DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 6 JULI 1953 Spanning in landskampioenschap volledig teruggekeerd Alleen in C 2 nog geen beslissing Wéér geslaagd motorevenement te Hulst Maar Albert de Laere won met voorsprong TOUR DE FRANCE Het werd een Brabantse zaak Cantineau in de sprint geklopt EXAMENS MARKTEN Hevig verbolgen op Schar Ook nog een Wekelijkse Etappe-Prijsvraag le wekelijkse étappe-prijsvraag JIS HET IN DE STRIJD om de gouden plak eigenlijk niet precies zo verlopen als wij hadden verondersteld?! Eindhoven kwam met de volledige winst van R.C.H. in de lichtstad terug en Sparta deed niet voor van Melis c.s. on der. Was de zege van Eindhoven overtuigend (0-2), welsprekender nog werd die van de mannen van Terlouw by Vitesse, dat er met 2-5 onder door moest. UIERMEDE is de spanning. althans minstens voor komende Zondag, als de laatste ontmoetingen worden gespeeld, volledig teruggekeerd en de papieren van R.C.H. zi.in nu zodanig gedaald, dat er alle reden is om te veronderstellen, dat de kampioensme daille niet in Haarlem terecht zal ko men. Nu immers de voo»sprong van R.C.H. op Eindhoven en Sparta tot één punt is gereduceerd f6-5-5) en Vitesse 4 winstpunten uit eenzelfde aantal wedstrijden (5) vergaarde, is letterlijk alles mogelijk en met geen mogelijkheid te voorspellen, waar straks de vlag zal wapperen. dit laatste betreft is dat weJ het geval geweest bij drie clubs uit de promotie 2e klasse. In drie groepen kwam het namelijk tot be slissingen. Oosterparkers haalde het in A, E.B.H.O. in B en RIgtersbleek in C. V.V.H. OF DOSKO DEST dus nog een vierde club om de zaak „rond" te krijgen. Dat Dosko in groep C van Helmond win nen zou, mocht redelijkerwijs worden verwacht, maar dat de roodgelen re- ze tegenstander een zó grote neder laag zouden bezorgen (40), zal zelfs de vurigste aanhanger der Bergse kampioenen niet hebben durven ver moeden. Ongetwijfeld zijn de kansen van Dosko nu met sprongen gestegen de mogelijkheid om alsnog gelijk met V.V.H. te eindigen, is volledig voor handen. Het is namelijk aan te ne men. dat ook van Helmond „uit" ge wonnen zal worden en wie zal willen beweren, dat een zege op de Limbur gers in de Scheldestad niet eveneens tot de mogelijkheden behoort?! Ook hier dus blijvende spanning!! Het is me de competitie wel dit sei zoen!! KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND R.C.H.—EINDHOVEN 0—2. EINDHOVEN heeft in Heemstede 'n alleszins verdiende 02 overwin ning op RCH behaald. De Haarlemse ploeg speelde in deze ontmoeting ver beneden haar normale vorm en met uitzondering van Biesbrouck en Las- schuit zagen we de RCH-spelers slechts weinig goede dingen doen. Het ram melde geducht bij de Haarlemmers en als gevolg daarvan kon Eindhoven vooral in de eerste helft het initiatief in handen houden. Dit danken de Eindhovenaren trou wens ook aan hun beter ploegverband en de goede balbehandeling. De ach terhoede kon zich met gemak hand haven tegen de zwakke Haarlemse aanvalslinie en hoewel Frans van Tuyl het dikwijls in snelheid moest afleg gen tegen de Haarlems, middenvoor Gallis, was zijn rustig opstellen en goe de kijk op het spel voldoende om de RCH-voorhoede weinig kans te ge ven. Hij werd daarbij uitstekend ge steund door F. Tebak, terwijl doelman Hanssen enkele goede schoten op fraaie wijze wist te stoppen. Daarmee voorkomend, dat RCH in de begin periode de leiding nam. Hoewel de thuisclub het enkele ma len met verre schoten probeerde, ging langzaam maar zeker het initiatief ge heel in handen van de bezoekers over. De voorhoede combineerde soms uit stekend en vooral linksbuiten Schmidt was een doorlopend gevaar voor de Haarlemse achterhoede. Biesbrouck en Lasschuit moesten hun verdediging constant te hulp snellen, maar ook zij konden niet voorkomen, dat 5 minu ten voor rust Louwers uit een voorzet van Schmidt Eindhoven de leiding be zorgde. (0-1). De thuisclub behield enige tijd een licht veldoverwicht, dat echter niet tot succes leidde, omdat de Haarlem se aanvallen slecht werden afgewerkt en de Eindhovense defensie te sterk bleek voor de Haarlemse aanvallers. Eindhoven, hoewel minder in de aan val dan RCH, bleek ook in deze speel- helft de beter spelende ploeg en ook nu vroegen diverse vlotte combinaties de grootste aandacht van de Haar lemse verdediging. Eenmaal kopte van Melis tegen de paal. maar na een half uur had Snoek eindelijk succes. Toen deze speler tweemaal een schot in zond, dat doelman Wille even zovele malen stopte, maar bij de derde po ging had Wille het nakijken. (0-2). VITESSE—SPARTA 2—5. CPARTA heeft te Arnhem verdiend revanche genomen voor de on Spangen geleden nederlaag, al geeft de 5-2 overwinning een niet geheel juist beeld van de wedstrijd. Wel na men de Rotterdammers binnen 20 mi nuten een voorsprong van 3-0, doch Vitesse liet zich niet ontmoedigen en begon fel van zich af te hijten en met energiek spel liepen zij de achterstand kort na rust tot 2-3 in. Een doorbraak van Sparta sloeg de hoop voor de Arn hemmers de bodem in en in de laatste minuut werd het zelfs nog 5-2 voor de Rotterdammers. Sparta legde de grondslag voor de overwinning in het eerste half uur door het accent volkomen op de aan val te leggen. De Rotterdamse voor- Mitltlelburg 2-Dosko 2 0-3 Advertentie) hoede had destijds op Spangen ontdekt dat zij met kort spel door het door Hendriks bezette centrum niet veel zouden kunnen bereiken en midvoor Boot had blijkbaar opdracht zoveel mogelij kop avontuur uit te gaan langs de vleugels. Hendriks volgde niet en de achterspelers, doordrongen van het gevaar, dat voor van Ede en van Male dreigde, durfden de dekking niet over te nemen. Op de rechtervleugel vooral kreeg Boot nu herhaaldelijk vrij spel met van Ede en daar was dan ook de geboortegrond van de drie doelpunten. Zeven minuten na heta derde doel punt van Sparta passeerde Jansen Ter louw en zijn schot in de uiterste hoek was onhoudbaar voor Landman. (1-3). Nadat van Voorts zijn harde werken vijf minuten na rust zag bekroond met een tweede doelpunt voor Vitesse, pak ten de Arnhemmers nog meer aan. De wedstrijd, die tot nu toe een aantrek kelijk karakter had gehad, werd nu zelfs enerverend en het waren Land man en Terlouw, die in vele benarde situaties redding brachten. Maar ten slotte verloochende zich de betere klasse van Sparta niet. Van Ede, een voortdurende bedreiging voor Vitesse, was weer enige malen gevaarlijk voor het Arnhemse doel verschenen en ook moest Vitesse nu rekening gaan hou den met de switches van Boot en Bennningshof met hun vleugelspelers. Het dekkingssysteem van de Arnhem se achterhoede, die Alberts toch wel degelijk bleek te missen, was nu be paald onvoldoende. Hendriks en doel man L'Amie deden wat zij konden, maar na een half uur brak de Sparta- voorhoede door de defensie van Vi tesse heen en van Male bracht de stand op 4-2. In de laatste minuut do ken de Spartanen wederom voor het Arhemse doel op en met doorgevoerd samenspel stelden zij van Ede in de gelegenheid L'Amie voor de vijfde maal te passeren. (2-5). De drie eerste doelpunten werden gemaakt door Terlaak, van Male en Boot. VOETBAL Om he+ kampioenschap van Nederland: RCHEindhoven 02; VitesseSparta 2—5. Promotie tweede klasse. Groep A: Oos- terparkers—ZFC 1—0; (Oosterparkers pro moveert). Groep B: VolendamEB OH 01; (EB OH promoveert). Groep C: DoskoHelmond 40. Groep D: RigtersbleekQuick 30 (Rig- tersbleek promoveert). Zuid I. Vierde klasse G: Steenbergen Yerseke 33. Vierde klasse H: HulstKoewacht 34 (PSK degradeert). KORFBAL Kampioenschap van Nederland: Blai Wit—Het Zuiden 7—6. Zuiden: 2e klasse: OrganonPSV 3—3. Wagtrnans Deze renners lieten op hun Locomotfef-Racerijwretav de bekwame leiding van de Roadman der Loeomotief- fabrieken Kees Pellenaars, zelfs de grootsten achter zich! RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN DAGELIJKS GEBRUIK De Dosko-reserves hebben zich in Middelburg goed hersteld van de in zinking, waarmee zij vorige week te kampen hadden. Reeds bij rust had den zij een 3-0 voorsprong geboekt. Daarna kwamen er geen doelpunten meer en gingen beide partijen goed tegen elkaar op. HULST-KOEWACHT 3—4 P.S.K. degradeert Door een 3-4 nederlaag, die Hulst op eigen terrein van Koewacht thuis kreeg, is het vonnis over PSK defini tief geveld. De Philippinenaren zullen degraderen. Poltie-elftallen van Goes en Gent speelden gelijk Zaterdagavond speelde het elftal van de Goese Gemeentepolitie een voetbalwedstrijd tegen de ploeg van de Politie uit Gent. Het werd een spannende, op hoog peil staande wed strijd tussen twee gelijkwaardige ploegen. Huisman bezorgde Goes voor de rust de leiding, maar in de tweede helft kwamen de bezoekers fel opzet ten. De Goese verdediging weerde zich uitstekend, maar kon toch niet voorkomen, dat de Belgen de gelijk maker achter Roza deponeerden. (Advertentie- Nederlandse dames-athleten oppermachtig te Antwerpen De internationale athletiekwedstrij- den van Beerschot zijn voor de Ne derlandse dames op een klinkend suc ces uitgelopen. Fannq Blankers Koen (Sagitta) won de 80 meter horden in 12 sec., Willy Lust (Zaandam) werd in 12.1 sec. tweede en ook de derde plaats was voor een Nederlandse, Trees van der Burg (Meeuwen) nam die in 12.6 sec. voor haar rekening. De 100 meter was voor Puck Brou wer (Celebes), die in 12.2 sec. de ze ge behaald. Op d 4 x 100 meter esta fette behaalde de ploeg van Sagitta in de fraaie tijd van 48.4 sec. de over winning. Bij de heren boekte Mac Donald Bailey een dubbel succes. De 100 en de 200 meter liep hij in de uitsteken de tijden van resp. 1.6 en 21.4 sec. Gaston Reiff won de 3000 meter in een snelle tijd van 8 min. 12.6 sec. YJ/EDEROM kan de Motorclub te Hulst hoogst tevreden zijn. Enkele duizen den mensen kregen onder de dichte bomen op de wal waar voor hun geld in de zonder meer opwindende finale. De sensatie werd niet zozeer te weeggebracht door de strijd om de eerste plaats want Albert de Laere reed daar vast en rustig met een veilige voorsprong als wel door de crosser De Groot, die met een adembenemende vaart zijn positie in de einduitslag bijna ronde op ronde verbeterde. gevaar. Een poging in de pauze mis lukte dan ook. Vóór de finale, zowel als na de wedstrijd trachtte men hard nekkig het nummer alsnog ingelast te krijgen, jammer genoeg zonder resul taat. De einduitslag werd: 1 A. de Laere (Dentergem)2 F. Michiels (Tre- melo)3 A. de Groot Erpskwerps)4 A. van Quickelberghe (Dondelghem) 5 F. Jennes (Bongerhout)6 R. de Clercq (Wondelchem)7 K. Verbrug- gen (Emelchem); 8 L Dirckx (Emel- chemi: 9 K. Dries (Antwerpen); 10 G. Dries (Antwerpen). Lr gebeurden al direct belangrijke dingen. Nauwelijks was de blauwe benzinerook opgestegen uit het Doel- bolwerk of'de renners van den Oever en vertruyen, beiden op kop, reden op elkaar in. Gelukkig moest de EHBO er niet aan te pas komen. Michiels en de Laere slaagden erin zo'n grote bres te slaan dat de man in derde positie, Quickelberghe, bijna op een halve ronde door kwam. Op half koers, rond de tiende ron de kwam de beslissende wending. De Laere had zijn voorganger ingehaald, passeerde hem en slaagde er zowaar in onmiddellijk een kleine voorsprong te nemen, intussen was de Groot zo indrukwekkend opgerukt naar de vijf de plaats, dat de aandacht zich van dat ogenblik af op hem concentreerde. Toen hij Quickelberghe achter zich had. kreeg hij in de verte Michiels in het. vizier. De Laere reed toen reeds veilig met voorsprong. De spanning rond de figuur in de witte trui. De Groot, steeg. Het was nog vijf ronden. Twee ronden voor het einde zat hij aan het wiel. Twee ronden lang pro beerde de Groot voorbij te komen, maar telkenmale ontnam Michiels hem op dit smalle parcours de kans. Hoewel de Groot hem vrij dicht was genaderd, kon Albert de Laere, qnbe- dreigd door het duel achter zijn rug finishen. Hij had daarmee een groot bewijs van zijn klasse geleverd. WONDERLIJK PARCOURS RCH 5 2 2 1 6 7-6 Sparta 5 2 1 2 5 10—7 Eindhoven 5 2 1 2 b 7-8 Vitesse 5 1 2 Groep A 2 4 10-13 Oosterparkers 4 3 0 1 8—6 ZFC 4 2 1 1 b 6-5 Veendam 4 0 1 3 1 7—10 (vervolg klassementen 3e etappe) ALGEMEEN KLASSEMENT Liet was 's morgens mooi weer rond het wonderlijke parcours van ge vaarlijke bomen, smalle paadjes en angstwekkend steile hellingen. Stipt op tijd vertrok de eerste serie. Zoals te verwachten was, werd dit een duel tussen de grootmeesters van den Oe ver en de Groot, waaraan geen van de anderen te pas kwamen. Op het critieke moment kreeg de Groot pech, dus werd het voor van den Oever een koud kunstje. De uitslag: 1 P. v. d. Oever (Amezoden) op BSA; 2 Aug. de Groot (Erpskwerps) op Sarolea op nog geen ronde. De tweede reeks over 20 ronden le verde het duel van Quickelberghe de Laere, dat tot het einde toe span nend bleef. Hier plaatsten zich o.m.: 1 A. van Quickelberghe (Wondelghem; op sarolea: 2 Alb. de Laere (Denter gem) op AJS. GEEN SIDE-CARS F)e demonstratie met de side-cars was wegens motordefect erg in 1 Schar 17.28.23 2 Wagtmans 17.29.25; 3 Renaud (He de France) 17.31.53; 4 Roks 17.32.18; 5 Meunier (Fr. N.O. Centr.) 17.32.19; 6 van Est 17.33.48; 7 Close 17.34.02; 8 ex aequo Robic (Fr. West) Astrua (It.); Anzile (Fr. N.O.) 17.34.23: 11 Ernzer (Lux.) 17.34.28; 12 Serra (Sp.) 17.36.07; 13 Impanis 17.36.28; 14 Bauvin (Fr. N.O. Centr.) 17.37.16; 15 Hassenforder (Fr. N.O. Centr.) 17.37.35; 16 Rolland (Fr.) 17.37.42; 17 Geminianl (Fr.) 17.38.51; 18 Rosselio (It.) 17.38.53; 19 Pianezzi (Zwits.) 17.38.56; 20 Mahé (Fr. West) 17.39.57 21 Gaul (Lux.) 17.40.21; 22 Gerrit Voorting 17.40.40; 23 Bartali 17.41.00 24 Bobet z.t.: 25 Koblet z.t.; 26 Vlvier (Fr. Zuid West) z.t.; 27 Magni z.t.; 53 Nolten 17.47.31; 56 Jan sen 17.48.21; 62 van Breenen 17.50.01; 78 Adri Voorting 17.54.17; 87 Suyker- buyk 17.57.47; 108 Stevens 18.07.58. PLOEGENKLASSEMENTEN Het ploegenklassement van de der de étappe ludde: 1 lie de France (Bo- ber, Renaud. Tonello) 10.20.51; 2 Frankrijk Noord Oost Centraal (Has senforder, Meunier. Anzile) 18.30.03; 3 eBlgië (Close, Impanis. Adriaens- sens) 18.30.03 4 Luxemburg (Ernzer, Gaul. Diederieh) 18.31.54;; 5 Frank rijk (Rolland, Geminiani. Bobet) 18. 36.05; 6 Nederland (van Est. Gerrit Voorting, Roks) 18.36.15; 7 Spanje (Serra. Garcia, Gelabert) 18.36.54; 8 Zwitserland (Pianezzi, Koblet. Hu- toer) 18.37.01; 9 Frankrijk West (Ma- hé. Audaire. Robic) 18.38.02; 10 Frankrijk Zuid West (Darrigade, Ba res. Bastianelli) 18.40.56; 11 Frank rijk Zuid Oost (Mirando, Baffeft, La- zarides) 18.43.16; 12 Italië (Magni, Astrua, Baroni) 18.43.33. Het algemeen ploegenklassement luidt na de derde étappe; 1 Nederland 52.27.40; 2 Frankrijk Noord Oost Cen traal 52.34.07; 3 He de France 52.39.59; 4 Frankrijk 52.41.24; 5 België 52.46.01; 6 Zwitserland 52.48.19; 7 Italië 52,49. 46; 8 Frankrijk West 52.59,37; 9 Lu xemburg 53.01.15; 10 Frankrijk Zuid West 53.02.47; 11 Spanje 53.12.15; 12 Frankrijk Zuid Oost 53.14.19. Oosterparkers promoveert naar e«r- ste klasse. Groep B EBOH 4 2 2 0 6 3—4 Volendam 4 12 14 77 DFC 4 0 2 2 2 8—12 EBOH promoveert naar eerste klasse. VVH '26 Dosko Helmond Rigtersbleek Kimbria Quick Rigtersbleek ste klasse. Groep C 2 2 0 2 1 0 2 0 0 Groep D 4 2 2 3 1 1 3 0 1 6—3 5—3 2-7 105 8—5 2—10 promoveert naar eer- GEMEENTE-ADMINISTRATIE Voor het examen Gemeente-administra tie I slaagde de heer M Steijn, ontvanger der gemeente Ovezande. MIDDELB. TECHN. SCHOOL. Aan de Middelb. Tecbn. School werd het eindexamen (werktuigkunde) met goed gevolg afgelegd door de heren E Borghgraef en G v d Knaap uit Goes en A Wijnands uit Hansweert. ^ONDAG is op het Zandvoort- se circuit gestreden om het kampioenschap van Nederland 1953 op de weg voor amateurs. Van de ongeveer 300 renners passeerden slechts 21 de eind- LUIK, ZATERDAGAVOND. (Van onze speciale verslaggevers). ZO VERONTWAARDIGD hebben we Woutje Wagtmans nog nooit zien kijken! Als zijn blikken hadden kunnen doden was Fritz Schar beslist naar de eeuwige jachtvelden verhuisd Het was ook wel héél erg, wat ons aller Woutje had moeten on dervinden in zijn race naar de finish hier, in 't hart van Wallo nië. Bijna zeventig kilometer aan één stuk had de gele truidrager geprofiteerd van Wagtmans', met phenomenale snelheid rond- snorrende achterwiel, zonder ook maar één keer de kop van onze landgenoot te hebben willen overnemen: in wielerkringen een wet van Meden en Perzen. Maar Schar had vanmiddag maling aan wetten en ongeschreven overeenkomsten. Hij had alleen oog voor een tweede overwinning enhet behoud van het lucra tieve gele shirt die niet in gevaar zouden komen als hij en z'n fiets van pech gespaard zouden blijven. En Wagtmans kon maar zwoegen, tenslotte alleen maar hopend, dat de in zijn kielzorg rijdende Schar een lekke band of iets dergelijks zou krijgen. Maar Schar kreeg géén pech en Woutje, die het ten leste bestierf van de dorst, géén slok water van de Zwitser, hoewel hij in arrenmoede hem her haaldelijk daarom had gevraagd. De kleine Bredanaar wist, dat hij het in Luik opnieuw in de sprint tegen Schar zou moeten afleggen. Daar was dus niets aan te doen, maar dat niet „overnemen" weet ge en dat superegoisme van zijn rivaal, om Woutje die slok drinken te weigeren! Dat zat onze Wagtmans dwars en kon hij niet verbergen, óók niet, toen hij van zijn karretje was ge stapt en de Zwitser op enige afstand met de bloemen zag staan. koers, die hem „slechts"! een tweede plaats bezorgde, in het vaderlandse kamp was er niettemin grote vreugde en voldoening over het bereikte re sultaat, dat opnieuw een zeer belang rijk bedrag in de „equipe-pot" bracht, bijna een even groot als daags tevo ren, want met geringe achterstand en na een scherpzinnige koers te hebben gereden, eindigden Wim van Est en Gerrit Voorting respectievelijk op de 11e en 12e plaats, waardoor Neder land de eerste plaats in het landen- klassement behouden had. Bovendien werd Woutje nog vorste lijk beloond voor de tweede ach tereenvolgende keer! met de 1000- gulden-prijs als strtfdlustigste renner, waardoor Nederland opnieuw de aandacht der millioenen wielersport enthousiasten tot zich had getrokken. En niet te vergeten van de organisa toren van de Tour, die de wind niet beter in de zeilen konden hebben! ALS DaT GEBEURD WAS..! groep de leiding: Hassenforder, Des bats, Schar en ons aller Woutje. Met een was de eigenlijke koers begon nen. Om beurten aflossend, zetten zij gevieren er een dusdanige gang in, dat zij bij k.m.-paal 152 reeds 40 se conden voorsprong op het veld had den. Het eerste lastige obstakel kwam weldra in zicht: de klim van Trois Ponts, met een stijging van 23 meter over een afstand van. 1 k.m. Woutje reed zo formidabel, dat de twee Franse regionalen spoedig afvielen! En Woutje pacede maar door, met verbluffend gemak engrote snel heid. De Zwitser liet van dat ogen blik af Wagtmans alléén het zware werk doen, in de hoop hem kwijt.te zullen raken en de hoop koesterend straks alleen de finish te Luik te kun nen bereiken. DAAR ZIJN DE „AZEN"! streep, daar het parcours over een afstand van 176 km. (42 ronden) zeer zwaar was, mede door een straffe zeewind. Er wa ren ongeveer 10.000 toeschou wers. F)E Tlhurger Cees Paymans bevocht er een prachtige zege. Brabantse coureurs domineerden trouwens toch dit hele kampioenschap. Lange tijd werd er geen strijd ge leverd. totdat zich in de 32e ronde een groep van 9 man afscheidde van het peloton. Dit groepje bleef tot 100 meter voor de eindstreep bijeen, zo dat de sprint de beslissing moest brengen. Hier toonde de Tilburger Paymans zich de meerdere en sloeg met een half wiel Cantineau uit Bre da in de tijd van 4 uur 30 min. 10 sec. DE UITSLAG LIET was tenslotte héél verstandig van Woutje geweest, in de eind sprint geen duel met de Zwitser aan te gaan. Het zou alleen maar energie verspilling zijn geweest en daar moet je juist in een Ronde van Frankrijk voor oppassen! Schar is nu eenmaal sneller in de sprint dan Wagtmans, niets aan te doen! Doch hoe hoog de anders zo olijke Woutje de zaak zat, kwam nog een keer tot uiting, toen hij in de richting van Schar kijkend uitriep: „Wacht maar, de Tour is nog niet afgelopen.... Er komen nog méér dagen en misschien krijgt hij dan ook nog eens zo'n stervende dorst...." Zo is het inderdaad. Der gelijke dingen doet een renner in de Ronde van Frankrijk meestal niet on gestraft en men kan er van op aan, dat deze weigering Schar nog wel eens op zal breken! INTUSSEN heeft Wagtmans deze Za- terdag de hele karavaan in extase gebracht en mèt deze de honderddui zenden, die in Luxemburg en België langs de weg stonden. Een moeilijke en zware wag, want deze tweede etap pe de Belg Impanis, die hem vóór de Tour begon verkende, had er reeds op gewezen deze tweede rit was zéér zwaar en het gemak waarmede Woutje dat zware karwei heeft uitge voerd, stempelde hem onder de vol gers tot een renner van grote klasse. Temeer, omdat hij die zeventig ki lometer zónder hulp of steun heeft moeten doen, en daarbij óók nog als eerste de top van de Moulin du Ruy een col, van de 3e categorie en gel dend voor het bergklassement be reikte en daarmede leider werd in dit nog prille klassement. OVERIGENS... GROTE VREUGDE ("YVERIGENS zou Jacques Goddet voor een historisch" precedent ge plaatst zijn geworden, als Wagtmans deze tweede etappe op zijn naam had gebracht. In dat geval zouden Zon dagochtend immers twee renners, in de gele trui gehuld, Luik hebben moeten verlatenDat hadden wij wel eens mee willen maken. Wat een verwikkelingen zou zo'n situatie wel niet hebben kunnen teweeg brengen?! Enfin, Schar bleef nu dus alleen met de kostbare trui. Maar we denken toch zo half en half, dat hij er maar weinig écht pleizier van heeft en de komende dagen niet erg leuk voor hem zullen verlopen. Temeer niet, omdat zijn „baas" Hugo Koblet, dit rijden blijkbaar slechts matig heeft kunnen bekoren. TAM begonnen VjNELDRA drong het tot de groten in het peleton door, dat die twee vluchtelingen wel weer eens ernstige zege-plannen konden hebben. In alle ernst zetten daarop Astrua, Bartalj, Robic, Magni, Louison Bobet en Moli- neris de achtervolging in (Koblet hield zich „sjaakies" in de groep). Maar zij konden rijden wat zij wilden, een hoger tempo draaien dan Woutje daar ginds in de verte vermochten zij niet Wagtmans werd inmiddels op zijn tocht naar Luik uitbundig toegejuicht. Herhaaldelijk poogde hij de Zwitser van zijn wiel te schudden, maar het lukte niet, ook niet tijdens de afda ling van de Moulin du Ruy (56 meter hoog), welke top Woutje het eerst had bereikt! Het achter het duo jagende peleton deed wat het kon om in de resterende kilometers de vluchtelingen te berei ken, doch zij slaagden er niet in, al namen zij iets van hun achterstand terug. WEINIG GENOEGEN VLOOTJE mocht dan teleurgesteld w zijn over de ontwikkeling van de YLAT de strijd in deze tweede etap. pe zelf betreft, deze had aanvan kelijk een zeer tam verloop en is verder vrij vlug verteld. Wel was het tempo vrij behoorlijk, maar op klei ne schijn-schermutselingen na, waar aan ook Thijs Roks deelnam, gebeur de er niets bijzonders gedurende de eerste 90 kilometers. Pas tijdens de klim naar de heuvel bij Diekirch (Lux.) ontketende de Franse regionaal Dacquay op z'n eentje een aanval. Het peleton liet hem ongeveer 2 mi nuten voorsprong nemen, maar daar bleef het dan ook bij, want tc.n brak de tegenaanval los en zeer spoedig was hij weer tot de orde geroepen. rjIT was ternauwernood geschied, of vier renners namen uit de grote CCHaR won tenslotte de sprint in Luik, maar Woutje vormde geen tegenstander, zodat de menigte er wei nig pleizier aan beleefde. Een kleine minuut later kwam de eerste groep binnen en er heerste grote vreugde in de vaderlandse gelederen vele hon derden Nederlanders stonden aan de finish! toen men in het gezelschap van Bartali, Koblet. die nog naar vo ren was gesneld, Robic. Magni, Close, Astrua, Rosello en Ernzer, Wim van Est en Gerrit Voorting aantrof, waar door het landenklassement voor de onzen was behouden. Thijs Roks kwam een minuut later binnen, en bezette de fraaie 17e plaats. Nolten eindigde als 25ste, van Breenen, Suij- kerbuijk en Janssen werden 26ste ex aequo geklasseerd, Adri Voorting 92e en Henk Stevens 106e. De uitslag luidt: 1 Paymans (Til burg) 4 uur 30 min. 10 sec.; 2 Canti- teau (Breda) z.t.; 3 Koning (Breda) z.t.; 4 Wolf (Vlijmen) z.t.; 5 Boel- laard (A'dam) z.t.; 6 de Jongh (Ma de) z.t.; 7 Versluis (Daddinxveen) z.t.; 8 Tonny Peters (Haarlem) z.t.; 9 van der Zande (Halsteren) z.t.; 10 van Steenselen (Mijnsheerenland) op 1000 meter; 11 Gramser (Siébengewald); 12 Pauw (Utrecht). De uitslag van de nieuwelingenwed strijd over een afstand van 59 km. 014 ronden), luidt: 1 Theijsse OA'dam) 1 uur 29 min. 4 sec.; 2 van der Brug (Amersfoort) z.t.; 3 van der Linden (Helmond) z.t. VAN LOOYEN won koers te Breskens In Breskens werd een kermiskoers gereden voor amateurs en nieuwelin gen. De uitslag bij de amateurs werd: 1 J van Looyen, Steenbergen, 100 k.m. 2 uur 40 minuten; 2 P v d Ly- cke, Groede; 3 (op 1 ronde) A Bor- remans, Hoogerheide; 4 J van Nispen, St. Willebrord; 5 Verploetse, St. Lau- reins (B)6 C Oosthoek, 's Heeren- hoek; 7 J Driessen, Terheyden; 8 W Heeren, St. Willebrord; 9 A Gietman, Roosendaal; 10 A van Dam, Roosen daal. Bij de nieuwelingen was de uitslag: 1 J Westdorp, 's Heerenhoek; 2 W Baeren, Oud-Gastel; 3 E Denissen, Roosendaal; 4 A van Sluis, Vlissingen. ETAPPEKLASSEMENT 1 Schar 6.20.50, over 227 k.m. 2 Wagt mans, 6.20.54; 3 Bartali, 6.21.39; 4 Ko blet 5 Robic 6 Magni 7 Close, 8 Astrua, 9 Rosselo 10 Ernzer. 11 Van Eest, 12 Gerrit Voorting, 13 Bobet, 15 Anzile 15 Bauvin, 16 Vivier, allen z.t. als Bartali. 17 Roks 6.22.47. 18 Couvreur z.t. 19 Impanis 6.23,39; 20 Molineris 6.25.49; 25 Nolten 6.25.56. 26 ex aequo een grote groep in 6.26.7 met onze landgenoten Van Breenen Suykerbuyk cn Jansen. 92 Adri Voortig 6.34.56 116 Stevens 6.39.48. Naast de grote Tour de France Prijsvraag met ruim f 6500 aan waardevolle prijzen, organiseert het Dagblad De Stem d jaar voor zijn lezers óók nog een Beantwoordt één vraag Wie wordt de winnaar van de étappe L Mans'ISantes (181 km.), die op a.s. Don derdag, 9 Juli zal worden verreden Voor de juiste beantwoording van deze vraag stelt he Dagblad De Stem beschikbaar 1 WAARDEBON VAN fl. 25.— 1 WAARDEBON VAN fl. 10.— 1 WAARDEBON VAN fl. 5.— Bij meerdere goede inzendingen beslist het lot. Iedere per soon kan slechts één inzending insturen. Personeel en agente van het Dagblad De Stem, alsmede hun huisgenoten zijn va deze Etappe-Prijsvraag uitgesloten. Over de uitslag ka niet worden gecorrespondeerd. Doet niet alleen mee aan de grote Tour d France Prijsvraag van het Dagblad D Stem, maar neemt óók deel aan de Weke lijkse Etappe-Prijsvraag Vult onderstaand biljet in en levert het uiterlijk a.s. Woen dagavond 8 Juli in bij een der daarop vermelde kantore van het Dagblad De Stem (bij voorkeur zonder enveloppe Bij inzending per enveloppe daarop duidelijk vermelden etappe-prijsvraag. invulformulier voor de van het dagblad de stem. ATTENTIE! Dit biljet uiterlijk op Woensdag 8 Juli 1953 in leveren bij een der kantoren van het Dagblad De Stem te Brei (Reigerstraat 16), Roosendaal (Molenstraat 45), Bergen op Zoo (Zuivelstraat 26), Waalwijk (Grotestraat 189), Goes (Westsingel 98 Hulst (Dubbele Poort 7), Terneuzen (Noordstraat 56) of Oostbu (Nieuwstraat 41). wie wint de tour de france-etappe van donderdag, 9 juli 1953 (Le Mans— Nantes, 181 k.m.)? Naam: Straat: Woonplaats: Duidelijk invullen. Maakt bij het inzenden van Uw oplossing zo mogelijk géén gebruik van 'n enveloppe. Dit bespaart ons veel extra werk. DAGBLAD DE STEM 93e 's HERTOGENBOSCH, 4 Juli 1953. O de pluimveemarkt van heden wer den aangevoerd circa 15.000 stuks. Pryzen: kippen (witte) van 1,651,70; kippen (gekleurde) van 1,501,55;; jonge hanen, geschikt voor export van 2,00 2,10; jonge hanen, lichte soorten van 1,70 1,80, alles per kg. levend gewicht; oude hanen van 2,753,50 per stuk; konijnen van 1,50—1,60 per kg. levend gewicht; konijnen van 2,75—6,50 per stuk. Overzicht: handel in kippen iets vlug ger dan vorige week, prijzen niet hoger; grote aanvoer van jonge hanen; jonge hanen boven 1 kg. gewicht werden vlug verhandeld, lichtere soorten jonge hanen kalme handel: weinig aanvoer van ko nijnen, vlugge handel. GOES, 4 Juli 1953. Exportveiling: Aardbeien: Madame Mou. tot 71,90; Jucunda 76,60. Gewone veiling: Aardbeien 6489; frambozen 7484; rode bessen 43—56. Kersen: Hollanders B 53—61; Markiezen A 76; B 6678; Suikerkersen B 2934;; Br. Bruine B 66; Vr. van Werden B 62— 64; Velders B 56. TERNEUZEN, 3 Juli 1953. Per 100 stuks in centen: SI a400980; Per stuk in centen: Bloemkool A 31—58; B 2629; C 1920; Groene Komkommers A 23; B 20; C 1521; Witte komkommers A 20—21; B 18; C 16; Meloenen 79; Per bos in centen; Selderij 5—7; Peen H 15— 18; Kroten 5; Per kg in centen: Eerste lingen I 11,60—21,00; II 8—12; kriel 5—6; Andijvie 15; Princ. bonen 150159; Wage naars 12;; Saxa 146—153; Doperwten 26— 49; Postelein 21; Kroten 7; Rode kool 5— 8; Savoye kool 7—9; Rabarber 13—17; Spinazie 1518; Tomaten 7176. Aardbeien: Soldwebel 5356; Madame Moutot 6098; Rode bessen: Jonkheer van Tets 3948; Prolific 30—54; Laxton 40. Bramen: Kruisbessen rijp 2931; Zwar te bessen 5560. 4 4 4 lat 4 bCA sen krs 4 Zul 4 rei 4 5 Ma 4 ZOI j uu

de Stem | 1953 | | pagina 6