V oeten wassen i n desoep! Baskische priester hielcl kinderen Finaly verborgen De moccatoert voor matante Ninette MOTOROLIE DE TOUR EN DE GEHEIMEN VAN DE MAAG Geen rode wijn A. Th. Bij overgang en slagen Een „ARENDS00G"-boek vragen TREKKING Nationale Paasloterii D1 6 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 6 JULI 1953 Lagouche, kok van rennerskeuken Fransen geen kans bij speurtocht in Spanje Spoedig vertrek naar Israël Verheugend bericht uit Zwitserland AANGEBODEN JACHTWERF „VEBA" ROOIEN VAN DODE HOUT OPSTANDEN GEMEENTELIJK GASBEDRIJF HULST ADMINISTRATIEVE HULP BIJ DE SCHOOLARTS GOEDE WERKERS AANKOMENDE LEERLINGEN. VERKOOPSTERS 29 JULI ZENDT UW GELE LOTKAART SPOEDIG IN. De Avonturen van Suske en Wiske (Hou dan... Ermeens .EnEi/s ^-7 fir tfinVötfp t?ni? Fm man DE TOMTOMKLOPPER %e, het was een dichter Haar de domme mas- sa begreep hem met..Toen riin eerste vrrrenbundel verscheen werd hu... opgesloten in het ge sticht van Vughtthit was natuurlijk een vergis sing..... Hu moest feite/uk in 6 eet ritten Doch run twee ronen heten hun vader niet in de steek! y Opeen nacht verlostenaj hem en namen de vlucht naar Congo waar de negers en deunen doi op run kunst waren(en van run ronen bleef hu hem m het oerwoud doch de andere die de slimste en de knapste en de intelligentste was keerde naar het vaderland weer en.. is thans beng met hier voor u te staan. k/ant die dichter is mud vader/!! j 'piJDENS de Tour van 1952 was Coppi, de avond van de voor- laatste étappe uitgenodigd op 't diner bij de burgemeester van Dyon. Vijf van de zes schotels liet hij voorbij gaan. Toen de gastheer zag, dat hij minitieus de anderhalve gram chocolade van het gebakje verwijderde, waarmee de maaltijd gesloten werd zei hij: „Kom, kom, zal dat grammetje chocolade U kwaad doen. Morgenavond is de Tour voorbij. Ge hebt nog slechts 300 k.m. voor de boeg." De Italiaan antwoordde: „Zelfs tijdens de laatste tien kilometer is het de maag, die uiteindelijk beslist. De benen draaien wel rond. maai de maag blijft achter". Henri Desgrange zei het nog typerender: De Tour de France wordt gewonnen of verloren aan tafel.." 1WJAURICE ARCHAMBAUD onder- iV1 vond dit. Met de overwinning in zijn zak kreeg hij last van zijn maag, hetgeen zijn hele organisme vergiftigde. Hij verloor. Roger Lapébie won, omdat hij de woorden van Desgrange in zijn hoofd had gehamerd. Vier jaren had hij on afgebroken diverse voedingssystemen bestudeerd en beproefd, tot hij tenslot te een dieet vond, waarbij zijn benen rond vlogen. Hij werd volkomen ve getariër. Maar nagenoeg ieder lichaam heeft een andere voeding nodig. Ge steldheid van bloed, lever, nieren en maag zijn beslissend voor de keuze. De sterke Belg Vervaeeke had di verse malen de Tour-overwinning voor het grijpen, doch wegens zijn ongedis ciplineerdheid aan tafel ontbrak hem telkens de laatste stoot. Alfredo Binda zwoer trouw aan een vloeistof, bestaande uit tien geklutste eieren, wat port en sinaasappelsap. Bobet daarentegen kan geen eieren verdragen. Hij „eet" uitsluitend rijste- water met ananassap en.... gemalen haver. Bobet beweert, dat zijn maag tijdens de Tour de France slechts vloeistof kan verdragen. Robic heeft een tegenovergestelde mening, drinkt nooit en eet als een paard. Ik heb deze Fransman tijdens een maaltijd na een etappe een biefstuk van zes ons zien verwerken. De mees te renners hellen echter over naar de Bobet-theorie. In tachtig procent is de drank aan sprakelijk voor tegenslagen. Daarvan weet de Noord-Afrikaner Abd-el-Ka- der-Zaaf mee te praten. In 1952 was hij doende, zoals ieder jaar „zijn" etappe te winnen met een voorsprong van een dik half uur. Andere overwin ningen interesseren hem blijkbaar niet. Het betrof de etappe Toulouse— Montpellier. Al direct bij de start was hij er geheel alleen van doorgegaan en zestig kilometer voor het einde had hij een voorsprong van 34 minuten. Hij had geen water meer in zijn fles. Hij dacht van dorst te sterven, doch moedig trapte hij voort. Een toeschou wer reikte hem een fles over. Hij dronk enkele slokken, zonder zelfs maar te merken, dat het rode wijn was. Een kilometer verder zigzagde hij over de weg. Hij viel tegen een boom in slaap Coppi en Bartali waren gelukkiger. Zij hadden hun waterhalers. Maar zelfs tijdens smachtende dorst dronken ze slechts wat ze verdragen kunnen en., wat ze kennen. Gino wierp in 1952 een fles Vichy-water weg, omdat het „zijn" merk niet was! HET GEHEIM p-AUSXO COPPI heeft nochtans het grote geheim ontdekt. Zijn firma Bianchi heeft een geleerde naar de Sahara gezonden om te ontdekken, waarom een zekere volksstam, die hard werkt onder verzengende tem peraturen kan leven m_t zeer weinig drinken. Zijn „geheim" zit nu in een klein houten doosje, bevattende twaalf tabletten, één per uur. Beginnelingen nemen vaak opwek kende middelen, doch ze vergeten, dat hun stimulerende werking slechts en kele tientallen minuten duurt en dat de reactie daarna te groot is. Dr Berti, die de karavaan jaar in jaar uit volgt, beweert, dat hij aan de ogen der ren ners kan zien of ze stimulerende mid delen gebruiken. Coppi blijft ook trouw zweren aan de suikerklontjes. In de etappe DyonParis (1952) heeft hij vier kilo opgepeuzeld. DE GROTE MAN £R IS EEN MAN, die alle magen der renners kent: Charles Lagouche, een ontdekking ,i Desgrange, nu chef-kok van de rennerskaravaan. Aanvankelijk maakte Lagouche braaf gereed, wat de kampioenen nodig had den. Hun wensen liepen echter zo uit een, dat Desgrange besloot een stan daardmenu vast te stellen, dat ook nu nog grotendeels wordt gehandhaafd. Na hun ontbijt krijgen de renners bij de start drie sandwiches (ham, jam, kaas), het vierde deel van een kippe tje, een schijf rosbief, twee vruchten taartjes, een handvol suikerklontjes, gedroogde abrikozen en vers fruit, waaronder steeds bananen en perzi ken. De bekende rijstkoeken ontbre ken nimmer. De fles kan worden ge vuld met soep, koffie, thee, bier, limo nade, jus de fruit of chocolademelk Volgens een speciaal accoord krij gen de Italianen twee ballen gehakt LOUISON BOBET Gemalen haver! plus koude groente. De zakjes met groene rand zijn voor de Mohamme daanse renners, die geen ham mogen eten! Maarmet Lagouche valt te praten. Hij is er voor de renners en dat vergeet hij nimmer. Enige jaren geleden was het tijdens een etappe zo bitter koud, dat hij opdracht kreeg met grote spoed een warme drank te bereiden. Hij maakte een enorme pan soep. Terwijl hij op zoek was naar 'n tweede ketel arriveerden de drie uit lopers, die er hun voeten in wasten en warmden. GINO BARTALI Vichy zijn merk niet. TTET ONDERZOEK naar de verblijfplaats van de jongens J-Finaly was als lopen op eieren. Vanwege de rancuneuze gevoelens der Basken was het uitgesloten, dat een Spanjaard zich ermee kon bemoeien. Het moest een Bask zijn in hart en nieren.' Dit verzekerden pater Chaillet en André Weill, president van de C.O.S.O., die onafhankelijk van de politie op alle mogelijke manieren en gesteund door de hoogste kerkelijke autoriteiten in Frankrijk erin geslaagd zijn de beide jongens op volkomen wettelijke manier wederom naar hun tweede vaderland terug te brengen Robert en Gérald verblij ven thans op een buitenhuis, het eigendom van de heer Weill, gelegen in de omgeving van St. Léonard, een kleine plaats, ongeveer 5 kilometer ten Westen van Senlis. Het buitenhuis is omheind met een hoge muur en ligt verborgen onder hoog geboomte. "WOLGENS BERICHTEN, die even- wel nog niet werden bevestigd, hebben beide jongens ruim vier maanden gewoond in het Baskische gehucht Azcoïtia, ongeveer 20 k.m. Zuid-West van San Sebastian, in de pastorie van een Baskische religieus, pater Roque Osoro. Deze zorgde ge heel voor de jongens. Hij zorgde er tevens voor, dat zij hun studies kon den voortzetten. Bovendien, zo verze kerden de jongens later, maakten zij dagelijks lange wandelingen en berg tochten door de Pyreneëen. MADRIDS HOUDING "TIJDENS EEN persconferentie te Parijs vertelden pater Chaillet en André Weill over hun ervaringen. Zij wisten, dat de jongens in het Bas kenland moesten vertoeven. Zij kon den er echter niet achter komen waar. Het verzoek aan de Spaanse regering om haar bemiddeling voor een offi ciële recherche liep op niets uit. De regering durfde wegens de reeds ge spannen verhouding tussen de altijd in contramine zijnde Basken en de Spanjaarden niet tussen beide te ko men. Na een langdurig overleg was de Spaanse regering wel bereid een op schrift vastgelegde belofte af te ge ven, dat, wanneer de jongens gevon den zouden zijn, zij naar Frankrijk konden worden meegenomen. Overi gens heeft de regering de jongens voor hun vertrek een stuk laten onderte kenen, waarin zij verklaren vrijwillig naar Frankrijk terug te keren. DE BASK DATER CHAILLET en André Weill trachtten daarom een Bask voor hun zaak te winnen en zij slaag den erin in de persoon van de Baski sche priester en oud-gedeporteerde Pa dre Belloc. Deze trok er met een auto op uit tot Guetaria. In minder dan geen tyd had hij de jongens opge spoord. Hij bracht hen naar de gouverneur te San Sebastian. Pater Chaillet en André Weill hadden zelf dit gebied acht dagen lang met de auto door kruist, doch waren er niet in geslaagd inlichtingen over de verblijfplaats van de jongens los te krijgen. Vrijdagmiddag van de vorige week haalde Mile Germaine Ribière als ge machtigde van André Weill en pater Chaillet, de jongens van San Sebastian af. Zij was voorzien van de nodige pa pieren en kon zonder formaliteiten de grens passeren. Zij reisden onmiddel lijk door naar Parijs tot grote woede van de rechter van Bayonne, die de jongens eerst nog aan een verhoor wilde onderwerpen. Robert en Gérald keerden in Parijs terug, overladen met cadeaux van hun nieuwe vrienden in Spanje, met wie zij, zo vertelden zij, wilden blijven corresponderen. De jongens zullen mogelijk niet lang meer in Frankrijk blijven. Hun tante, mevrouw Rossner, aan wie zij door de rechter zijn toegewezen, is tenminste vandaag met haar man per vliegtuig van Israël naar Frankrijk vertrokken. Toen zij vernam van de terugkeer van Robert en Gérald verklaarde mevrouw Rossner: „Dat is goed nieuws voor ons en wij hopen, dat wij de kinderen spoedig bij ons zullen hebben". De heer en mevrouw Rossner wonen te Gedera, ten Zuiden van Tel Aviv, waar de heer Rossner verbonden is aan de Federatie van Israëlische Ar beidersorganisaties. „De twee kinderen zijn de enige le den van onze familie", aldus mevrouw Rossner, „die ontsnapt zijn aan de moordpartijen der nazi's". De openbare mening in Israël heeft eveneens met grote voldoening ken nis genomen van de terugkeer der beide .jongens. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Moshe Sha- rett, heeft een telegram van geluk wensen aan de familie Rossner gezon den. HET RELLETJE LIET SYNDICAT Géneral de l'Edu- cation Nationale heeft een commu niqué uitgegeven, waarin 't uiting geeft aan zijn voldoening, doch tevens de aanvallen betreurt, die hangende het onderzoek naar de verblijfplaats der jongens, tegen dc Katholieke Kerk zijn gericht. De beste verdediger der Kerk is overigens de heer André Weill zelf, die als vertegenwoordiger van de Joodse belangen verklaarde: „Wan neer er iemand rekenschap moet af leggen, dan is dat zeker niet de Ka tholieke 'erk". Vorstelijke gift in uitzicht £)E kans is niet uitgesloten, dat, dank zij een toezegging van Zwitserse zijde, het Groene Kruis op Schouwen- Duiveland, Tholcn en St. Philipsland na de drooglegging van het over stroomde gebied een aantal wijkge- bouwen zal kunnen stichten en wel in gemeenten, waar deze nog niet wa ren. Het zou hier in verschillende ge meenten een Groene Kruis-wijkgc- bouw met badinrichting en zuster- woning betreffen en in een enkel ge val uitbreiding van een bestaand Groene Kruis-gebouw. Reeds enige tijd geleden is hierover tussen de betrokken Zwitserse instan ties en het Groene Kruis overleg ge pleegd. Daarbij kwam vast te staan, dat het in uitzicht gesteiae bedrag niet zal komen in de plaats van de schadevergoeding door oveheid of Rampenfonds. Daar, waarin bestaand wijkgebouw of de inventaris is be schadigd, dient hiervan bij de beken de instanties aangifte te worden ge daan. Deze schade dient dus, evenals de overige rampschaden, volgens de gestelde regels te worden vergoed. De van Zwitserse zijde toegezegde gift doorkruist dus in geen enkel op zicht het werk van overheid of Ram penfonds, maar is uitsluitend bestemd om wijkgebouwen, eventueel met bad inrichtingen en zuster» oningen te stichten, daar, waar ze nog niet zijn. Op deze wijze zal ongetwijfeld het fnediseh-sociale belang van deze zo zwaar getroffen streek in hoge mate worden bevorderd, zodat het Groene Kruis zich buitengewoon verheugt over deze toezegging. Over de verdere uitvoering van het plan zal nog overleg worden ge pleegd. Aan het bovenstaande kan nog wor den toegevoegd, dat het niet is uitge sloten, dat enige Groene Kruis-vere- nigingen in getroffen gemeenten op Zuid- en Noord-Beveland op dergelij ke wijze door instanties uit een ander land zullen worden geholpen. Brugge-Ostende. Valsemunters-maand MEDERLANDSE toeristen, opgepast! Ge ziet er ier, langs de Belzje kust wel nie veul. pertang nog ge- nog om bestolen of in de pot gesto ken te worden ,lijk Suske van Tes telt uit Oost-Rozebeke is gepasseerd. Ik ga met ons me ziek-maatschappij per autocar naar Oostende, vermits dat beterkoop is as met den ijzeren weg, ge gaat er Uw matante Ninette bezoeken om d'rre naamdag mee te vieren, ge stapt, op de Grand Place de Patisserie Royale binnen, om er 'n mocca-toert van dertig franc voor haar te kopen (matante Ninette leeft van d'r rente) en ze stoppen U den gansen smoorheten dag mee oe mocca-toert in de pot. Dat zou U, Ne derlandse toerist, ook kunnen passe ren. 't les daarmee, dat ik U waar schouw. 't Was de patron-zelf van de Salon de Consommation, die de mocca-toert uit z'n vitrine pakte en schoon em- balleerde in 'n cartonnen doos mee de koninklijke kroon er op gedrukt. Awel, 't ies koninklijk toe gegaan, zulle, da kan ik U verzekeren. Hij pakte m'n briefke van honderd francs, beziet het met z'nnen neus er boven op, beriekt 't, beziet mij van top tot teen, pakt 'n vergrootglas van on der d'n dressoir en dan: „Da briefke is nie goed, zulle meneer!" En, ikke, onnozelaar, ik begin te j lachen: „Nie goed? 'k Heb 't pertang zelf gemaakt, maar, alia, geef maar ier.... 'k geloof, dat ik nog klein briefkes hem!" Ik geef de vent 'n briefke van twintig en een van tien. Maar, die sakkerse Franskiljons ver staan den Vlaamsen humor aie: „Tiens, hebt ge die zelf gemaakt? Da's 'nnen dangereuzen stiel!" Hij komt van achter z'nnen dressoir gelopen, draait z'n winkeldeur met de sleutel op slot, stikt d'n sleutel in z'nne zak, gaat naar den telephone: „lei, Patisserie Royale. Wilt ge seffes een van uw mannen tot ier sturen!" En dan ging 'm, mee z'n dikke vin gers op z'nnen dressoir staan tromme len en tussen z'n tanden fluiten. Ple zant, as ge mekaar voor 't eerst in oe leven ziet en as ge da zo tien minuten lank mot beleven. Maar de plezanterie was er rap af, wanneer daar „een van de mannen" was binnen gelaten: 'nnen gendarm, waar ge, mee 'n leer, tegen op moest klimmen, om er mee te kunnen klap pen. Ik moest m'n brieventas geven en dan werd me correct gecomman deerd: „Ge gaat me volgen naar den Bureel van de gerechtelijke politie". De koninklijke patisseur in z'n wit colberke en z'nne witte paddenstoel op z'nne kop, maakte de deur open: „Merci, m'sieur, au revoir m'sieur!" Daar ging ik, neven den gendarm, mee m'n mocca-toert onder m'nnen erm: Watt en Half-Watt z.g. Ik had 't seffes geschoten: verdacht van valse munterij. Maar m'n consience was proper lijk de paddenstoel van diejen koninklijken patissier. E"N 'n proper consience is alles. Maar toch: as ge daar den Bureel van Politie gaat binnen stappen met rechts 'n mocca-toert en links 'nnen gen darm, die aan z'n eigen helft genog heeft, en daar passeert dan de hele Meziek-maatschappij „De Vreughde- galm", dan zien ze dwars door uw eonsience-pantser heen en ge ziet naar de grond lijk 'nne Christie, die bekend heeft. Bref: ik vraag, of 't lang kan duren dat gerechtelijk valse munters-onderzoek: „Ca dépend", zegt 'm. O, die gendarmen, ge mot ze 't Frans en 't Vlaams deur mekaar horen klutsen„oeuf brouillé" 'nnen anderen naam kan ik er nie voor vinden. Ik word in 'n kamerke gelaten: 'n bankske en 'n tafelke, da was al. En „ea dépend" duurde bijkans 'n uur voor ik bij den Inspecteur werd binnen geduwd. Christene ziele, of ik 'nne zak ouwe vodden en bienen was. Van top tot teen hebben ze me bero ken en besnuffeld. Al m'n papieren geld werd op z'nnen bureau gedepo neerd. Ik moest verklaren, hoe ik aan dat briefke van honderd gekomen was. En, al kon ik er m'nne gepen- sionneerde kosterskop mee redden, ik wist 't op den eerste moment nie. Ik moest terug naar m'n kamerke om daar op te gaan zitten peizenen, ja't moest d'n propriétaire van ons huiske in Rozebeke zijn, die me da gegeven had, as ik de huur betaal de. De man was houtmarchand in Tielt en daar moest naar getelefoneerd worren. Weer 'n uur in 't kamerke, en daar begon m'nne maag op z'n achterste poten te staan. Ik had gepeisd: bij matante Nanette zal de tafel gedekt staan met bief steek en friteslaat ik nuchter blijven. Had ik m'n mocca. toert maar hier, maar die was ook a( gedeponeerd geworren. Sjuust op d'n moment dat ik op m'j deur wilde gaan bonken, werd d;, open gemaakt. Ik kreeg m'n mocci. toert terugze was onschuldig maar ze was tot kruim genepen, want ze wilden zien, of daar masschient ook briefkes in zaten. Geen kruimelk. is er van over gebleven, en ik had geen taartschep van doen, zulle. Voor dertig echte Belgische francs aan mos. eovisch en mocca-vet is er, in ene keer, naar binnen gegaan. D'n houtmarchand telefoneerde, dat 'm mijn twie briefkes van vijftig' francs had gegeven. D'n eerzame kus. ter uit Oost-Rozebeke werd nog die per in de put gedrukt. Wéar kan dat briefke dan vandaan gekomen zijn? VIET ge. Nederlandse toerist, da kta ook U allemaal passeren. Dia mot Polleke het van den bienhou. wer mee thuis hebben gebracht. D'n bienhouwer had geen telefoon. De Rijkspolitie moest er op afgestuurd worren. Ja, ja, God zij dank: Polleke had da briefke mee gekregen, 't On. derzoek werd voortgezet, en ik moest lopen as 'n dolle stier, om de auto- car naar huis te kunnen halen. Of m'nne maag daar accoord mee ging? Ik heb voor schandaal in de autocar gelegen en van matante Ninette heb ik de top van d'r neus nie gezien. SUSKE VAN TESTELT. FAMILIEBERICHTEN (Uit andere bladen). Ondertrouwd: Mr. W. Russell en Helene Bren- ninkmeijer, Amsterdam. A. van Allen en Georgette Dro ge, AmsterdamTilburg. Vie- ke Konings en Harry Mar tens, RoosendaalOosterhout. Overleden: J. Water reus, 59 jaar, 's-Gravenhage. A. v. d. Schoot, 77 jaar, Til burg; B. ter Brake, 69 jaar. De Bilt, J. van Dillen, 53 jaar, Beesd. Getrouwd: Mr. H. C. J. Cavadino en C. M. F. q. van Heukelum Stnyt, die mede namens wederzijd se familie, danken voor de belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Breda, 4 Juli 1953. AANBESTEDING Het Bestuur der R.K. school te ossenisse. op Donderdag 16 Juli 1953 om 14 uur in ca fé J. Burm te Ossenisse: het verbouwen en vernieuwen van het schoolgebouw aan de West straat. Aanwijzing ter plaat se op Maandag 13 Juli 1953 om 14 uur. Bestek en 4 teke ningen verkrijgbaar bij ar chitect J. A. Schalkwijk, Burg. F. v. Waesberghestraat 50 te Hulst, tegen betaling van f 8.restitutie f 2,50. NOTARIS te HULST verkoopt openbaar op Woensdag 8 'uli 1953, des namiddags 3 uur bij de Heer Des. van Kemseke. Gentse straat te Hulst, ten verzoeke van de Familie Dias. mede krachtens rechterlijk bevel: I. De slagerij met ingebouw de koelkast en vleesmolen, annex woonhuis cn stal, te Hulst, zeer gunstig gelegen. Korte Nieuwstraat 11, hoek Kerkstraatje groot 2,28 are, bewoond door R. Reunis. II. Het huis en erf aan de Zeildijk te Hontenisse. groot 7.50 are, verhuurd aan C. Stevens voor f 1.50 per week. III. Het perceel tuingrond aan het Jagertje nabij Hulst, groot 1.45 are. verhuurd aan C. Herrewegh. 855-0 Aanvaarding in genot bij de betaling uiterlijk 8 Augustus 1953. Uitsl. voor de Zeeuwse oplage 4 regels of minder f 0.90, iedere regel meer 10 cent. Bij 3 achtereen volgende plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen halve prijs berekend 25 Letters, cijfers of lees tekens gelden voor een regel. PERSONEEL GEVR. Net R. K. persoon voor direct gevraagd, 25 tot 50 j. Goed kunn. koken, hulp aanw. Fran selei 2, Kapellenbosch, tel. 748629 Verzekerings Mij. vraagt voor afd. Spaarkassen onder Staats controle flinke jongelui voor op leiding Adj. Insp.(trice). Voor inwerking hulp van Insp.(trice) aanwezig. Brieven onder no. S. 5600 aan Advertentiebureau „De Atlas", Postbus 207 Den Bosch. MOTORBOOT, afm. 8.00 x 2.50 m. Nieuwe mah. houten moderne opbouw, ingericht met 4 slaapplaatsen, W.C., aan recht en veel bergruimte. Zeer geschikt voor ruw water, in prima staat. 419-00 ZIJWEG KOENENKADE, AMSTERDAM-Z. Tel. 713402 De houtvester bij het Staatsbosbeheer, Halsterseweg D 40 te Bergen op Zoom adviseert allen, die wensen over te gaan tot het rooien van door de watersnood dood gegane hout gewassen (staande in de provincie Zeeland, op Goeree- Overflakkee en in West-Brabant ten Z. van de Dintel) zich vooraf met hem in verbinding te stellen, zulks i.v.m. het verlenen van de benodigde kapvergunning en de van overheidswege toe te kennen schadevergoeding. Desgewenst geeft hij ook advies omtrent de herbeplanting. Voor de Directeur van het Staatsbosbeheer De Inspecteur G. GERBRANDA. In verband met de verhoging van de kolenprijzen zal het GAS met ingang van de periode: Juli en Augustus (meter opname in September en October MET 1 CENT PER M3 WORDEN VERHOOGD Deze verhoging geldt voor alle klassen, dus zowel: con tractanten, gewone- en muntgasverbruikers. 424-0 D'E DIRECTIE. DE COMMISSIE VAN BEHEER VAN DE SCHOOL ARTSENDIEN ST ZEEUWSCH-VLAANDEREN vroept vrouwelijke sollicitanten op voor de 1 Sep tember 1953 vrij komende betrekking van in West Z-eeuwsoh-Vlaanderpn. Sollicitaties op ongezegeld papier vóór 12 Jüli in te zenden, bij de administrateur van de Schoolartsen- dienst Zeeuwsch-Vl., Burgem. te Vogelwaarde. GEVRAAGD VOOR ONZE BETONFABRIEK TE WALSOORDEN nog enige alsmede nog enkele JAN BLEYENBERGH-FERKET, HULST. WALSOORDEN. Luxe auto, merk Lincoln V 12, prima staat, pracht wagen - f 900; wil ook ruilen voor klei nere wagen. Dekkers, Café Bredaseweg 204, Roosendaal. - Telef. 4840. PERSONEEL AANGEB. Biedt zich aan voor het uit rijden van vlas met grote sprei machine en tractor. H. van Re genmortel Zn., Hazelaerenstr. 33, Koewacht. R.K. persoon, 55 jr., zag zich gaarne geplaatst in klooster of katholieke instelling. - Alle land- en tuinb. werkzaamh. goed kunn. verr. alsmede melken, ploegen, witten en verven en matrassen maken. Br. onder no. 750, Dagblad De Stem, bijk. Hulst. Gevorderde kapster, goed kun nende permanenten en manicu ren biedt zich aan. Brieven onder no. 3156. TE KOOP AANGEB. Skoda 1952, bestelwagen, te koop 750 kgr, 11000 km. gelopen. Ga rage De Muijnck, Paul Kruger- straat 209, Tel. 2008, Vlissingen. TE HUUR GEVRAAGD Kosthuis gezocht te Oosterhout tijdens karwei aldaar. Omgeving Markt. Prijsopgave per week. Brieven onder no. 3157. TE HUUR AANGEB. Vacantie aan Zee. Gr. gem. ka mer met keukengebr. voor 2 pers. a f 35 p.w. incl. gas en licht, vóór 18 Juli en na 9 Aug. Mevr. J. den Boer, de Perpon- cherstraat 79, Dn Haag. HUIZEN Een groot nieuw woonhuis met grote schuur en tuin te koop, een goed gelegen bedrijfspand. Bevr. bij Ed. Crombeen, Cloos- terstraat 118, Kloosterzande. No. 1. No. 2. No, 3. No. 4. No. 5. No. 6. No. 7. No. 8. NOWEE Arendsoog. Witte veder Het raadsel van de Mosquito-vallei Arendsoog in de knel De bende van de blauwe bergen Arendsoog knapt het op Arendsoog en de verdwenen rivier Het spookt op de spoorbaan Binnenkort verschijnt deel 9: „ARENDSOOG GRIJPT IN". Zendt nu reeds onderstaande strook in BOEKHANDEL WALSTRAAT 101 VLISSINGEN Tel. 2029 t Arendsoog-serie No i i t Naam: i t Straat: i t t Plaats: Wij vragen voor spoedige Indiensttreding (Leeftijd 1 6-25 jaar) Voor flinke meisjes een prettige werkkring. Aanmeldingen dagelijks van 9-5 uur bij de chef van ons filiaal, iilllllM Glnnekenstraat 38 BREDA Nieuwbouw, vrije vestiging, v.af f 10.950. Makelaars v. d. Batg Co., Nwe Ginnekenstraat 43, Breda. Tel. 4951 - 4952. 2764 HANDEL De grote verrassing Avada Victoria 1952, met ingebouwde motor, model Royal de Luxe, f 565, D.M.F. Nestor met J.L.O. motor f 575, Solex vanaf f 333. Rijwiel- en Hulpmotorenbedrijf Aart Klip, Vlissingen. Telef. 477. Oggel's koffie, Roodmerk, met spaarbon voor geld of cadeau. DIVERSEN 'D Dag naar de Eftehng ..Dat is pas vacante!'' Grote schieting bij J. v. d. Berghen te Clinge op Zondag 5 Juli, om 3 uur. 738 773. Speels- jong katje, dol op Felix' Kattenbrood, af te halen Vredenburgsingel 21, Breda. K W ART JE SLOTERIJ 25.000 aan prijzen ter waarde van 7000.3000.1500.— enz. Uiterste datum van inzending 24 Juli. Lotkaarten nog gratis cn franco verkrijgbaar bij Postbus 2 Heemstede. Min. besch. van 17/12 1953 2de Afd. A. No. L.O. 520/261 A. 418-00 21-22. Hier is dan het Lam- bik-geheim, zij het dan ten dele. Lambik heeft nog een papa en de goede man is nog altijd in leven. Hij leeft in de Afrikaanse wildernissen en vermaakt apen en negers met de producten van zijn geest, zijnde gedichten. Met gepaste bescheidenheid belicht Lam bik daarbij zijn eigen positie als nederige afstammeling van een groot natuurtalent. Wie was dus P.-A. die een geheim had? Natuurlijk Pa Lambik, de Jungle-dichter die ons enkele weken geleden werd voorgesteld onder zijn Afrikaanse naam: Papal Am- bik, levende in een boomhut. Morgen hoofdstuk II van de- r* boeiende familie-roman. Door W. VAN DER STEEN Twee Nc groep vi Deze opi Metz: w t Roks; ve

de Stem | 1953 | | pagina 4