fllÜfJfÜtü BRYLCREEM Jubileum-fokpaardendag te GOES Z.-VLAANDEREN TROTSE „40"-FORMATIE startte voor hoofdstedenrit ZUID-BEVELAND Wesen bij Notendijk en Baalhoek worden verbeterd Merrie-premiekeuring te IJZENDIJKE PROFESSOR C0RD0NI Merriekeuringen te Oostburg 2 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 JULI 1953 2 Premiekeuring „Het Nederlandsche Trekpaard Er waren beste merriën aangevoerd Kato van Keilen kampioen De verenkwestie wederom aan de orde D Sn dat twi AXEL EXPORT VLASPRODUCTEN geeft U glanzend haar Gilze-Rijert vierde feest van de Kon. Luchtmacht Vier nieuwe officieren beëdigd Dagorder van Chef Luchtmachtstaf Herstelwerkzaamheden op een schilderij Goede belangstelling GOES AGENDA HEDEN MORGEN J_|ET WAS WOENSDAG maar wat een belangrijke dag voor de Zuid-Beve- landse paardenfokkers, toen te Goes ter gelegenheid van de premie keuring van de afdeling Zeeland der Koninklijke Vereniging „Het Neder- landsche Trekpaard", de Bond van fokkers zyn veertigjarig bestaan her dacht met het houden van een jubileum-fokpaardendag. Voor welke gebeurtenis we een grotere belangstelling verwacht had den, vooral uit andere provincies. De wat late bekendmaking en het ein delijk fraaie weer, dat vele handen bindt, zullen hieraan geen goed ge daan hebben. Jammer, maar men had hier alle belangstelling verdiend: Zuid-Beveland liet uitstekende fok- paarden zien! Practisch als men hier is werden niet alleen de dieren gekeurd maar was er ook een keuring van hoefbe slag; een belangrijke aangelegenheid als we bedenken dat 365 dagen van het jaar op die hoeven en zo groot lichaamsgewicht rust en het paard zo ver van de natuur is geraakt, voor al ook door zijn verkeer op de ver harde wegen, dat beslag nu eenmaal onontbeerlijk is, zelfs onder de beste soorten. Het was speciaal op de premiekeu ring dat we beste merriën zagen en het was dan ook uit de categorie der vierjarigen dat de kampioene en de reserve-kampioene werden gerecru- teerd: uit de kleine maat de eerste werd kampioene de bruinschimmel Kato van Keilen, d.v. Nico v. Smakt van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge, terwijl no. 1 van de grote maat. Re seda v. Monnikenhof, eveneens d.v. N. v. Smakt, eig. D. A. Timmerman te Kattendijke, reserve werd. De laat ste nog ja zo sterk, de eerste echter nog wel zo typisch en wel zo har monisch. Naast deze beide schimmels die tevens bewijzen dat de aan koop indertijd van Nico van Smakt een goede is geweest, waren er meer dere merriën die practisch even goed waren te veel om ze te noemen. Maar een waardige groep was het die voor de keuring om de hoogste titel terugkwam! De eigenaren van deze beide mer riën zijn wel mede de dragers van de fokkerij, al werden dan hun va- derpaarden-met-afstammelingen ver slagen door Nico II van Caroline, v. Nico v. Berk. van Gebr. Vefdonk te Nieuwdorp. Deze toch werd verdiend eerste met een heel aardige groep mooi typische veulens; de veulens v. Nico van Ella (tweede) van D. A. Timmerman te Kattendijke waren zeer fors en sterk, terwijl ook Karei v. Keilen (derde) eig. Lenshoek, heel aardige telgen liet zien. MOEDERPAARDEN DIJ de moederpaarden werd eerste de merrie van Timmerman, Hen- riette van Brunswijk met vier zeer goede dochters: veulen, 1, 2 en 4 jaar oud, allen hoog bekroond. Niet zo heel veel minder waren de beide tweeden: Roza v. Keilen van Gebr. Rouw te Goes en Draga v. Keilen van Lenshoek met resp. 3 en 4 goede tel gen, terwijl toch ook de vier die een derde prijs kregen, gezien mochten worden met hun kroost. Aan de keuring om het kampioen schap namen 13 merriën deel; van de 8 beneden 10 jaar waren 5 dochters van Nico van Smakt, de hengst van de Hengstenver. Zuid-Beveland, wel ke vereniging vandaag demonstreer de met haar nieuwe aankoop: Edel man van Veldzicht, twee maal natio naal reservekampioen, een formidabe le machtige knaap. Of hij even goed zal fokken als zijn voorganger? We helpen het hopen! De bekendste hengsten, niet van de vereniging, hebben we als vaderpaar- den, reeds behandeld. e gemeenteraad van Hontenisae kwam in openb. vergadering bijeen om een tamelijk lange agenda af te handelen. Een zeer belangrijk besluit was, dat thans zal worden overgegaan tot ver betering van de Notendijk bij Terhole en de weg door Baalhoek in de Kruis polder. Over de verbetering van genoemde wegen is in voorgaande raadsvergade ringen reeds veel gesproken doch thans na besprekingen met het be stuur van het waterschap Lamswaar- de ts een oplossing gevonden. Het weggedeelte Notendijk vanaf de kerk tot de woning van de heer Bracke wordt 5 m. breed en het verdere ge deelte 3 m. en zal voorzien worden van een teerdek. De gemeente zal hierbij tot een maximum van f 7000. in de kosten tegemoet komen. Door Baalhoek zal eveneens een beerweg komen waarbij de gemeente zal subsidiëren. De commissie van onderzoek, be staande uit E v. Acker. G. Adriaan- sen en P. Andriessen heeft de geloofs brieven van de nieuwe raadsleden on derzocht en in orde bevonden. UITBREIDINGEN WATER LEIDING daar er al tevoren een en ander was beproefd. G. Adriaansen achtte het fietspad KruiswegWalsoorden met een breed te van 4 tegels wel wat smal. Hij zag dit gaarne op 5 tegels gebracht. J. P. P. de Meyer drong nog aan op het plaatsen van een omheining bij de kolk in Walsoorden-Tol. De veren kwestie bracht allen in beweging. De Raad meende, dat het beter zou zijn dat tal van organisaties en ook de diverse gemeenten adhaesie zouden betuigen met de voorstellen van Hulst en Hontenisse om zo veel mogelijk de aandacht van Regering en Ged. Sta ten op de voor Z. Vlaanderen ontsta ne moeilijkheden door het uitvallen van het veer Perkpolderhaven-Krui- ningen te vestigen. bizonder aan de burgemeester van Goes, de marktcommissie en de jury. Van alle kanten werd hierop be stuur en bond gecomplimenteerd. De heer Stols bepleitte het houden van 'n jaarlijkse fokdag te Goes voor heel Zeeland, gezien het succes, dat men thans had gèhad, terwijl de heer masdtifd iTtowMoSLS I ia'ar m" waar de voorzitter der jubilerendep7 T w®nn!Jiiin vereniging, de heer Scheele-de Put ter, dank bracht aan allen die hun medewerking hadden gegeven, in het wanneer de Z.L.M. een tentoonstelling te Goes mocht houden. (Advertentie.) in iedere RICHMOND zijn verwerkt de edele SLOW-SMOKE'VIRGINIA tabakken, afkomstig van de beroemde WINSTON-SALEM FIELDS USA De geprimeerde dieren Advertentie' {~)P de premiekeuringen voor mer- ries te Oostburg vielen de prijzen als volgt: 2-jarige kleine maat: Mimie v. d. Krabbenschans, eig. gebr. Aernoudts, Sluis; Sonja van Terhofstede, eig. A. de Mey, Retranchement; Jennie van de Ronduit, eig. S. van Vooren, Sluis; Astrid d'Ahea, eig. A. Aernoudts, Sluis; Ingrid d'Ahea, eig. A. Aer noudts, Sluis; Selma van Moustic, eig. G. v. Hal, Aardenburg-St. Kruis. Grote maat: Sonja van Dierken- steen, eig. gebr. de Milliano, Water landkerkje; Hermine van Sluis, eig. A. Wemaer, Sluis; Cora van Moustic, eig. P. Beunt-Rijckhorst, Aardenburg- St. Kruis; Jenny van St. Kruis, eig. P. de Backere, Aardenburg-St. Kruis; Jenny van Moustic, eig. F. de Sutter, Aardenburg. Hoek MEER DAN GOUD Op de Molendijk herdachten A. P. Butler en D. M. v. d. Wiele het feit, dat zij 55 jaar geleden in 't huwelijks bootje stapten. Van vele zijden moch ten deze oudjes bewijzen van medele ven ontvangen. Sas van Gent GRATIS FILMVOORSTELLING Het is langzamerhand een traditie geworoen. dat de directie van het „Olympia'-theater alhier de ouden van dagen uit Sas van Gent en West- oorpe vergast op een gratis filmvoor stelling. Dat een en ander bij de oud jes in de smaak valt, is alleszins te begrijpen. Ook dit jaar zullen ze weer van een gratis filmvoorstelling kunnen genieten. De directie van het theater heeft nl. besloten om op Maandag middag van de Sasse kermis deze filmvoorstelling wederom te doen doorgaan. Bedrijfsongeval. Bij zijn werk zaamheden op de superfosfaatfabriek alhier kwam de heer F. A. Heijne, doordat hij uitgleed, met de benen in zwavelzuur terecht. Nadat de eerste zorgen door Dr. Puylaert waren toe gediend, kon hij naar huls worden veivoerd. Het zal echter wel enkele weken duren voor hij van de gevolgen van dit ongeval zal zijn hersteld. Westdorpe uit zes lessen. Daarna zal aan de cur sisten de gelegenheid worden gegeven om een voortgezette cursus van zes lessen te volgen. Voor vele leden van de K.A.V. zal deze cursus van groot belang worden geacht. Men verwacht dan ook een grote deelname. CLINGE VOORUIT De winkeliersvereniging „Clinge Vooruit" heeft weer een actie op touw gezet voor de aanstaande kermis. Bij aankoop van een bepaald bedrag zul len hiervoor rittenbonnetjes gegeven worden voor de draaimolens. Deze ac tie mocht het vorige jaar een gewel dig succes boeken en het ziet er naar uit dat dit ook dit jaar het geval zal zijn. St. Gilles PRACHTIGE UITSLAG De jeugdige W. Vlijminckx wera tot laureaat uitgeroepen in de litte raire wedstrijd, uitgaande van het „Herdenkingscomité 1940'45". Hij mocht zijn prijs in ontvangst nemen in de Universiteit te Gent ta het bij zijn van de Commissaris der Koning, de Rector der Universiteit, de burge meester van St. Gilles alsmede van zijn onderwijzers de heren Tijssen en de Wolf. V raseme Benoemd. Tot secretaris van on ze grensgemeente werd benoemd de heer G. Verschelden. NIEUWE MONSTRANS. Onze parochiekerk zal binnenkort worden verrijkt met een nieuwe monstrans. Deze monstrans werd aan de kerk geschonken. Door allerlei omstandigheden was het niet moge lijk geweest deze eerder aan te schaffen en het is zeker jammer dat de geefster van deze monstrans onder tussen is overleden. Een tekening van deze monstrans welke in het bijzon der bestemd is voor grote kerkelij ke plechtigheden en processies hangt achter in de kerk. De parochianen, die oud goud en edelstenen in hun bezit hebben en dit niet gebruiken, worden opge roepen dit te besteden voor het ver fraaien van deze nieuwe aanwinst van de parochiekerk. r\p diens verzoek werd m.i.v. 16 Juli a.s. eervol ontslag verleend als hoofd der Openbare Lagere School te Hontenisse aan de heer M. de Graaf. Ook deed de voorzitter in verband hiermede mededeling, dat voor de eer ste maal ook katholieke leerkrachten voor de vacante betrekking hadden gesolliciteerd. De uitbreiding van het waterleidingnet naar Kalverdljk en Perkpolderhaven werd in beginsel aanvaard, verder overleg met de Wa terleiding Mij. zal geschieden, waarbij getracht zal worden ook Kreverhille en het Zuidelijkste deel der gemeente op het waterleidingnet aan te sluiten. De herstelwerkzaamheden te Wals oorden vlotten niet erg. Het betreft schade door de watersnood en hier voor dient de beslissing van de be voegde instanties te worden afge wacht. De noodzakelijke herstellingen wor den nu reeds gedaan door de gemeen te en zulks tot een bedrag van plm. 1700.—. SPEELPLAATS NOODZAKELIJK Dij de rondvraag wezen J. F. P. de Meyer en G. Adriaansen op het gevaar van het spelen der kinderen in de Cloosterstraat. Beide sprekers drongen aan op een speelplaats en stelden het gemeentelijk sportterrein voor. De voorzitter zag het sportter rein toch liever niet als speelplaats, Architect L, Lippens begraven In de grensgem. St. Gilles overleed de ook in Zeeuwsch-Vlaanderen be kende architect L. Lippens De over ledene was daarbij leraar aan diverse nijverheidsscholen. voorzitter van verschillende sociale verenigingen en drager van vele hoge onderscheidin gen. Bij de begrafenis waren vele autoriteiten, o.m. burgemeesters, se cretarissen en notarissen, aanwezig. Volgens de laatste statistiek blijkt, dat in de maand April de volgende vlasproducten zijn geëxporteerd: Lijn zaad 418644 kg f 354.016; Ongerepeld vlas 283 950 kg, f 56.596; gerepeld vlas 17422508 kg, f 5.918.232; vlaslint 852163 kg. f 1.899.235; gehekeld vlas lint 1400 kg., f 4847; werk 338360 kg. f 311.285; afvallen 390299 kg., f 56.217. Voor een totaalbedrag van f 8.600.328. DE UITZAAI Volgens de verschenen gegevens van de landbouwinventaiisatie blijkt, dat er in 1953 in totaal zijn uitge zaaid: 26957 ha. vlas. De uitzaai ls verdeeld als volgt: 22257 ha. witbloei en 4900 ha. blauwbloei. Tengevolge van de watersnood van 1 Febr. is e; 6320 ha. minder uitgezaaid. OMDAT BRYLCREEM zuivere natuurlijke oliën bevat, geëmulgeerd voor smetteloze haarverzorging OMDAT BRYLCREEM geen gom, zeep oi alcohol bevat en droog haar weer gezond maakt OMDAT BRYLCREEM het haar de gehele dag correct houdt zonder overrtedige vettigheid. Vraag BRYLCREEM - de perfecte hairdressing County Perfumery Co. Ltd, Stanmore, England - Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam 3-jarigen kleine maat: Mona, eig. A. Scheppers, Aardenburg-St. Kruis; Erna van Moustic, eig. A. de Hullu- Luteyn, Schooridijke; Rita van de Biezen, eig. R. Buyck, Aardenburg; Paula d'Ahea, eig. gebr. P. Aernoudts, Sluis; Antwice v. d. Brakke, eig. R. Wijffels, Aardenburg. Grote maat: Ria van Terhofstede, eig. A. de Mey, Retranchement; Cora van Lindenhof, eig. M. Maes, Aarden burg; Cora van de Liter, eig. O. Plas- schaert, Oostburg; Elvier van Moustic, eig. C. den Hamer, Schoondijke; Car- la van Groede, eig. C. Cijsouw, Groe- de; Ludwina, èig. E. de Reu, Oost burg; Bertha v. d. Westmolen, eig. kind. Quataert, Aardenburg. 4-jarige kleine maat: Frieda van Monna, eig. A.. Salomé, Groede; Car men d'Ahea, eig. A, Aernoudts, Sluis; Excellente, eig. C. Almekinders, Re- tranchement; Jo van Draaibrug, eig. M. Aernoudts, Sluis; Elly van Eglon, eig. I. Versprille, Aardenburg; Bian- ca, eig. M. de Letter, Groede. Grote maat: Ruda, eig. Th. Die- rikx, Schoondijke; Honda van Ouden polder, eig. O. Blondeel, Aardenburg; Nellie van Hermine, eig. gebr. Bas ting, Retranchement; Elvier van St. Kruis, eig. P. de Backere, St. Kruis. 5-jarige en ouder kleine maat: Mir- za van Mina, eig. J. v. Hal, Aarden burg; Julma van Dierkensteen, eig. gebr. de Milliano, Waterlandkerkje; Dirka van Hermien, eig. O. Blondeel, Aardenburg; Anny, eig. gebr. Bonte, Aardenburg; Delphina d'Ahea, eig. A. Aernoudts, Sluis; Olga van Dierken steen, eig. gebr. de Milliano, Water landkerkje; Elza v. d. Zwaan, eig. R. Buyck, Aardenburg; Liza van 't Hof ter Moer, eig. P. de Backere, Aarden burg; Bles van Groede, eig. C. Cjj- souw, Groede, Ida v. Zeedijk, eig. P. de Ridder, Retranchement; Lydie van Dierkensteen, eig. gebr. de Milliano, Waterlandkerkje; Jeanette van St. Kruis, eig. P. de Backere, Aarden burg. Grote maat: Cora van Albain, eig. F. de Sutter, Aardenburg; Paula van Dierkensteen, eig. gebr. de Milliano, Waterlandkerkje! Caline v. d. Biezen, eig. M. de Paepe, Aardenburg; Jac queline, eig. gebr. Bonte, Aarden burg; Irena, eig. C. Almekinders, Re tranchement; Bella van de Zeedijk, eig. P. de Riddere Retranchement; Marga, eig. O. Blondeel, Aardenburg; Cora van Oostburg, eig. J. v. d. Meu- len, Schoondijke en Cora van d'Isa- bella, eig. A. de Bruyckere, Aarden burg. 40 JAAR BIJ DE SPOORWEGEN De heer C. A. de Coninck is 40 jaar in dienst bij de Spoorwegen. Dit heugelijk feit gevierd te Axel, waar de inspecteur der N.V., de heer du Bois, hem namens de directie toe sprak. Namens het personeel van station Axel deed dit de stationschef, de heer J. Dieleman, die de jubilaris enkele geschenken aanbood. Des avonds waren alle collaga's ten huize van de jubilaris en menige herinnering uit zijn lange diensttijd werd opgehaald. FANFARE TROK UIT. Ter gelegenheid van de verjaardag van' Prins Bernhard trok de fanfare Hosanna door de stad, gevolgd door de turnclub. De belangstelling van de zijde van de jeugd was groot. Schoolreizen. De leerlingen van de Chr. U.L.O. school maakten een reisje naar Utrecht, de Grebbeberg en Elten, terwijl de leerlingen van de Ohr. Nat. School naar Loon op Zand gingen. St, Jansteen Ter bedevaart. Zondag a.s. zal door onze parochie een bedevaart worden gehouden naar de kapel van O. L. Vrouw Tereecken te Kapelle- brug. Clinge Op ALLE militaire vliegbases in ons land is gisteren het 40-jarig bestaan van de Kon. Luchtvaart gevierd. De viering op de vliegbasis Gilze-Rijen is daarvan zeker niet de minste geweest. Bij gelegenheid van deze. voor de militaire luchtvaart zo bijzondere dag, werden op Gilze-Rijen vier nieuwe officieren beëdigd. Het waren de res. 2 Itn. ir J. Ubbink, res. 2e ltn. W. Sjouke, rcs. 2 ltn.-vl. K. Felkers en res. 2e ltn. wnr. H. Cuylitz. Aan deze beëdiging ging de jubileumherdenking vooraf, waarin de start van de ,40"-formatie, bestaande uit 26 Harvards, een van de hoogtepunten was. QM even over 9 uur stonden voor twee hangars de troepen opge steld. Het waren een compagnie van de Kon. Marine en twee compagnieën van de Kon. Luchtmacht. Bovendien was aanwezig de kapel van de Mari ne Luchtvaartdienst uit Valkenburg. Het geheel stond onder commando van kpt.-vlieger wnr. E. Smitshuysen. die als paradecommandant fungeer de. De commandant van de vliegbasis, overste A. M. van Rest. betrad de vliegbasis in gezelschap van o.a. ltz.-I W. Bierenbroodspot en van de burge meester van Gilze-Rijen. mr. v Mier- io. Na de begroeting van de troepen ging aan de vlaggenmast plechtig de vaderlandse driekleur omhoog, waar bij de kapel het Wilhelmus speelde. Terwijl alle aanwezigen aandachtig d.t plechtige ogenblik volgden, werd in de verte het geronk van 26 vlieg tuigmotoren waarneembaar. Kort te voren waren de Harvards twee aan twee van de vliegbasis opgestegen. Nu toonden ze zich weer in een keu rig gesloten formatie, die het jubel getal 40 van de Kon. Luchtmacht bo ven Nederland zou gaan tonen. Gilze-Rijen was de eerste plaats die dit kunststukje te aanschouwen kreeg. Daarna vloog de formatie, die in en kele maanden tijds is ingestudeerd, haar tocht over alïe provinciale hoofdsteden van ons land, met uit zondering van Middelburg. De 26 vlie geniers stonden daarbij onder com mando van majoor-vlieger D. J. ter Beek. Toen het motorgeronk weer was weggestorven, las overste van Rest de dagorder voor, die was uitgegaan van de chef van de Luchtmachtstaf, ltn.-generaal vlieger I. A. Aler, en die op iedere vliegbasis in Nederland werd voorgelezen. Daarin werd, na een gelukwens aan alle leden van de militaire luchtvaart een woord van herdenking gewijd aan het werk van de luchtvaartpioniers en bijzonder ook aan hen, die in tij den van oorlog of vrede hun leven voor Koningin en Vaderland hebben gegevs=. Tijdens een minuut stilte werden deze laatsten herdacht. Tenslotte werden aan de vlaggemast ook de vlaggen van de Kon. Lucht macht en van de Marine gehesen. DE BEëDIGING INE herdenkingsplechtigheid was daarmee achter de rug. Het ogen blik vap de beëdiging was aangebro ken. Dë vier jonge officieren traden voor het front van de troepen en ka pitein H. Kramer las de Kon. Beslui ten voor, waarin de benoeming werd bekend gemaakt. In handen van over ste van Rest legde de vier nieuwe of ficieren de eed van trouw af. In een korte tpespraak die hierna volgde, wees de commandant van de basis op de waarde van de eed en op de voor rechten en de plichten, die aan het officierschap verbonden zijn. Met het aanbieden van de geluk wensen door de genodigden en een défilé van de troepen werd de plech tigheid besloten. KOE VERDRONKEN Toen de landbouwer P. M. alhier op 'een morgen naar zijn weiland ging. kwam hij tot ontdekking, dat een koe in een drinkput was verdronken. Ver moedelijk moet de koe in de put zijn gaan drinken en daar een hartverlam ming hebben gekregen. EERSTE ACTIE VAN DE K.A.V. De pas opgerichte K.A.V. alhier heeft reeds een eerste actie op touw gezet. Thans staat de gelegenheid open om zich op te geven voor een naai- en knipcursus, welke in Sep tember a.s. zal aanvangen. Het is de bedoeling, dat deze cursus zal bestaan Schoondijke MEJ. VERHAGE GAAT HEEN Mej, J. verhage, die sedert Met 1946 als directrice werkzaam is aan de Landbouwhuishoudschool „Prinses Marijke", gaat Schoondijke verlaten. In de eerste jaren na de bevrijding Is, mede door haar energieke leiding, het huishoudonderwijs onder uiterst moei lijke omstandigheden voortgezet. Haar ontslagaanvrage is ingewilligd por l september a.s. Kennis. Mede door de verschil lende sportwedstrijden werd de kennis Zaterdag en Maandag druk bezocht en heerste bij de verschillende ver makelijkheden op 't Dorpsplein als mede in de dangsgelegenheden een gezellig vertier. Ook het muziekconcert genoot Zon dagavond een grote belangstelling. Hoofdplaat LIJVIGE AGENDA WERD AFGEWERKT Voor het afwerken van een lijvige agenda kwam de raad in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. F. C. Tem merman. De geloofsbrieven der nieuw-gekozen en herkozen raadsle den werden in orde bevonden. De raadscommissie, belast met het nazien van de gemeenterekening 1951, bracht bij monde van de heer Wiele- man verslag uit. Bij de aanvang van de behandeling van het voorstel van B. en W. tot aan leg van enkele trottoirs en een ge deelte secundaire riolering in de kom der gemeente, uitte de heer Wieleman zijn teleurstelling, dat de opzichter niet aanwezig was om het plan toe te lichten. Wethouder Termote deelde nog me de, dat de begroting rekening houd» met het leggen van trottoirtegels tot aan de gevels en dat niet tot onteige ning zal worden overgegaan. Het plan werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Gedeputeerde Staten onthielden hun goedkeuring aan een begrotingswijzi ging. waarbij de raad een bedrag ad f 68,97 had uitgetrokken voor verzeke ring tegen het risico der gemeente bij eventuele ongevallen van burgemees ter en wethouders en overig personeel. B. en W. stelden voor bij de Kroon in beroep te gaan. Met vijf tegen twee stemmen (van de heren A. J. Cam- maert en Th. Wieleman) werd beslo ten tegen het besluit van Gedeputeer de Staten in beroep te gaan bij de Kroon. Via de Katholieke Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereniging wil men een complex van drie woning wetwoningen bouwen in het uitbrei dingsplan te Slijkplaat tegenover de nieuwe kleuterschool aldaar. Dezé woningen zullen betrokken worden door de watersnoodslachtoffers. Het voorstel van B. en W. kon zon der hoofdelijke stemming genade ver krijgen. Bij de behandeling van verzoeken om ontheffing navorderingsaanslag hondenbelasting werd zo breedvoerig ged'scussieerd, dat de heer Steijaert opschrikkend van hondengeblaf op straat lachend opmerkte, dat hij een hondenbetoging vreest. De burgemeester deelde mede, dat een protesttelegram werd verzonden aan de raad der gemeente IJzendijke in verband met het voorstel van bur gemeester en wethouders van die ge meente aan hun raad om een keu ringsveearts te benoemen. In de rondvraag merkte de heer Wieleman op, dat de spuikom zodanig stinkt, dat het niet langer meer houd baar is. Meegedeeld werd, dat een plan tot algehele riolering en zuive ring zal worden opgemaakt. Vier kunstenaars kregen opdracht MA OVERLEG met het departement van onderwijs, kunsten en we tenschappen heeft het departement van waterstaat aan vier Nederland se kunstschilders opdracht gegeven een schilderij te vervaardigen van de herstelwerkzaamheden in Zeeland na de watersnood. Deze opdracht is verstrekt aan de schilders David Schulman te Laren, prof Jan Wiegers, Johan Buning en Eddy Fernhout, allen te Amsterdam. Men beoogt hiermee deze herstel werkzaamheden ook op kunstzinnig gebied voor het nageslacht vast te leggen. De vier kunstschilders heb ben Maandag een rondrit door Zee land gemaakt om elk een plekje uit te zoeken, dat hen voor de opdracht het meest aantrok. Zij zullen volgen de week naar Zeeland gaan om schet sen en tekeningen te maken. (Advertentie TJITGAANDE van de Kon. Ver. „Het Nederl. Trekpaard" werd in IJzendijke de jaarlijkse Premiekeu ring gehouden. De publieke belang stelling was goed. De uitslag laten we hier volgen: 2-Jarige merries kl. maat: 1 Robi- ne, Stallen de Dobbelaere, IJz.; 2 Paula van Schoondijke, A. J. Verha ge, Schnd.; 3 Irene van Joziahoeve, eig. Cl. van de Burm IJz.; 4 Lady, eig. P. Serrarens IJz. Grote maat: Marijke, eig. Gebrs. Buijsse Biervliet; 2 Bianca, eig. Cl. van de Hauwe IJz.; 3 Eduardine van Rongenhof, eig. Eug. van Damme IJz.; 4 Miclette, eig. A. Haverbeke, Biervl. 3-Jarige merries kleine maat: Qui- ta, eig. Stallen de Dobbelaere IJz.; 2 Nora van Egelinnapolder, eig. A. P. de Dobbelaere Biervl.; 3 Hersa van Stroopuit, eig. Cyr. Plaaschaert IJz.; 4 Elza van Hoofdplaat, eig. J. F. Tem merman Hoofdpl. Grote maat: 1 Tannie, eig. Gebrs. Buijsse Biervl.; 2 Lia van Veerhoek, eig. A. J. Temmerman-Daelman Hoofdpl.; 3 Hermine van Tivoli, eig. Jacq. Wijffels IJz.; 4 Astrid van Schoondijke, eig. A. J. Verhage Schd.; houdt in HULST voor de laatste maal zitting DON DERDAG (heden.) van 14—20 uur in HOTEL DE GRAANBEURS MR. SEPERS VERLAAT GOES Naar wij vernamen heeft mr. J. Se- pers alhier een practijk overgenomen te Rotterdam. Bij een eventueel ver trek uit deze gemeente zal er een raadsvacature ontstaan; zijn opvolger in de raad is de heer A. Heyboer. MAN BEKNELD TUSSEN AUTO'S Bij het lossen van een vrachtauto, geraakte gistermiddag op de Kade de 35-jarige M. S. in dienst bij de fa. de Jager-Tolhoek, bekneld tussen zijn eigen wagen en een passerende vracht auto waarvan de chauffeur blijkbaar niet zag wat hij teweegbracht. S zakte in elkaar en werd naar het Gasthuis gebracht, waar bleek, dat hij een rib had gebroken en nog enige in wendige kneuzingen had bekomen. KLEEDGELEGENHEID BIJ 'T SAS De zwem- en badclub 't Sas, die vo rig jaar al een primitieve kleedgele genheid bij het Goese Sas voor haar leden bouwde heeft haar gedane be lofte Ingelost en is thans met iets be ters voor de dag gekomen. Er werden nu 12 cabines voor de dames. 2 voor de heren en bovendien een grote kleedbank aangebracht. De vereniging stelde voorts de heer v. Zweede aan tot zwemleraar en In structeur. 's Gravenpolder NOG GEEN NIEUWE SPUIT De raad van 's-Gravenpolder kon zich nog niet geheel verenigen met het voorstel van B. en W. om een nieu we spuit aan te kopen; het werd daar om aangehouden. heinkenszand 5 Quina, eig. Stallen de Dobbelaere IJz.; 6 Olga. eig. Cl. v. d. Hauwe IJz.; 7b Gonda van Annie, eig. C. van de Vijver IJz.; 8 Lima, eig. H. Maas Biervl.; 9 Jesse van Buitenlust, eig. Aug. Buijsse IJz, 4-Jarige kl. maat: 1 Roza van Plaa- kebord, eig. A. Termote IJz.; 2 Pol ly, eig. Stallen de Dobbelaere IJz.; 3 Bernadette, eig. E. P. Mullaert Biervl.; 4 Olga v. d. Jozinahoeve, eig. Cam. v. d. Hauwe-Burm IJz. Grote maat: 1 Paula, eig. Stallen de Dobbelaere IJz.; 2 Olga, eig. Gebrs. Buijsse IJz.; 3 Roza v. h. Grootdorp, eig. M. J. Riemens Schd. 510-Jarige merries kl. maat: 1 Minette, eig. Stallen de Dobbelaere IJz.; 2 Olga, eig. idem; 3 Rita van Schoondijke, eig. A. J. Verhage Schd.; 4 Stella, eig. C. van de Vijver Biervl.; 5 Medusa, èig. Cam. Wijffels IJz.; 6 Jenny van St. Kruis, eig. P. Serra rens Aardenb.; 7 Lady van Clairon, eig. Ed. Deveneijns IJz.; 8 Laura, eig. Eug. van Damme IJz.; 9 Terese d'A- mice, eig. J. Haverbeke Biervl.; 10 Frida van 't Eiland, eig. Cam. v. d. Hauwe IJz.; 11 Nora van Naron, eig. Eug. van Damme IJz.; 12 Bellefleur, eig. J. Haverbeke Biervl.; 13 Flavie van Cora, eig. Ed. Deveneijns IJz.; 14 Vera van Jozinahoeve, eig. Cam. v. d. Hauwe IJz.; 15 Jozina van Jozinahoe ve, eig. idem; 16 Mascotte, eig. A. P. de Dobbelaere Biervl.; 17 Mimi van 't Lusthof, eig. Adr. Veraart Biervl. Idem, grote maat: 1 Greta van de Liter, eig, A. J. Temmerman-Dael man Hoofdpl.; 2 Josephina van Mid delhorst, eig. A. J. Verhage Schd.; 3 Galine van 't Plakkebord, eig. A. Ter mote IJz.; 4 Esperance, eig. A. Haver beke Biervl.; 5 Roza, eig. P. Serra rens Aardenb.; 6 Gerda, eig. J. Die leman Biervl.; 7 Lilliane, eig. Stal len de Dobbelaere IJz.; 8 Yvonne, eig. Eug. van Damme IJz.; 9 Flora van het Grenszicht, eig. Alb. van Waes IJz.; 10 Scoda van Jozinahoeve, eig. Cl. v. d. Hauwe IJz.; 11 Irene. eig. C. Plasschaert IJz.; 12 Olga van Ed. De veneijns IJz. Oordeel der jury: 2-jarige kl. maat: Matige klasse; 2-jarige gr. moot: Ma tig met goed kopnummer; 3-jarige kl. maat: Vrij goede klasse; idem. grote maat: Beste klasse met goede kop- paarden; 4-jarige kl. maat: Een tame lijk goede klasse; idem, gr. maat: Vrij goed met goede kopnummers; 510- jarige kl. maat: Een grote klasse van goede kwaliteit met meerdere goede fokmerries; idem, gr. maat: Iets klei ner in getal maar beste klasse. VERGADERING ZIEKENHUIS- VERPLEGING De onderafdeling Heinkenszand van de Ziekenhuisverpleging op Zuid en Noord Beveland hield haar jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer P. staverman. Uit de verslagen bleek, dat het le dental der afdeling sterk is toegeno men. De ontvangsten bedroegen 6291,68 en de uitgaven ƒ6270,12. Tot leden van de kascontrolecommissie 1953 werden benoemd de heren N. C. de Regt en A. Vermeulen. De heren P Staverman. P. Koster en M. Huis- soon werden als bestuurslid herkozen. Tot afgevaardigden naar de jaar vergadering te Goes werden gekozen de heren P. Staverman en M. Rottier. ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwburg 8 uur: Komediantenrevue 1953. GOES. Grand: Kroningsfilm. MIDDELBURG. Electro: The Glass Mountain. SAS VAN GENT. Olympiatheater 5. 7. 8 en 9 uur: De kronimg van koningin Elizabeth. VLISSINGEN. Alhambra: De vrouw van mr. Cray. ANTWERPEN. Kon. NecT. Schouwburg 8 uur: Komediantenrevue 1953. SAS VAN GENT. Olympia-theater 8 uur: De burcht der haat. TERNEUZEN. Luxor 8 uur: Het zevende kruis.

de Stem | 1953 | | pagina 2