Gillette apparaat Sari Góth exposeert te VEERE Zuid-Beveland Vlammend protest In Oss: tezamen 180 jaar getrouwd Adjudant Versluijs te Groenendijk veertig jaar bij de Rijkspolitie Hoe staon de clubs er voor? DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 JUNI 1953 5 Een vader voor zyn ondergeschikten Hartelijke huldiging Het onomstotelijke bewijs Minister MANSHOLT in ZEELAND N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN Nederlands Fabrikaat Terugkeer tot eerste liefde AFD. ZEELAND EXAMENS AANBESTED8NGEN MARKTEN het iolen ierna ver van rkt met /erd. de het >p de zal van ïnbare in he- lejaar- Mid- ;t van be zet en voor- 137-0 wnd. wnd. nihei d yov de cn ge nt op ..Cre- Com- dr. iiddel- tre- res- ge- Losten vincie ichter wacht men- iwburg n Ca- ater 20 iter de uwburg Maamse huzaar. ;n. en de on Ca- Browns "TIJDENS het voorbije weekend 1 herdacht de Adjudant-onderoffi cier der Rijkspolitie, tevens Groeps commandant der groep Hontenisse, de dag waarop hij voor 40 jaar bij de Politie zijn intrede deed. Onder gro te belangstelling werd dit jubileum gevierd. HIJ BEGON ALS HUZAAR ENE heer Versluijs, te Oostburg in Zeeuwsch-Vlaanderen geboren, trad als vrijwilliger in militaire dienst in 1913 en werd ingédeeld bij het 2e Regt. Huzaren afd. politie dienst. In 1915 werd hij overgeplaatst naar het Wapen der Koninklijke Mare- chaussée en kreeg achtereenvolgens verschillende standplaatsen in de Zui delijke provincies toebedeeld waar hij korte of langere tijd verbleef. Toen de reorganisatie van het Ne derlandse politie-apparaat plaats vond werd „Opper" Versluijs overgeplaatst naar de Rijkspolitie met als stand plaats Middelburg, dit was in 1946. Lang is hij daar niet geweest, want in 1947 reeds werd hij overgeplaatst naar Groenendijk met de functie van Groepscommandant Hontenisse waar onder ressorteren alle politieposten binnen de gemeenten Hontenisse en Vogelwaarde. In Groenendijk, een plaats in zijn geliefd Zeeuwsch-Vlaanderen, ver wierf hij spoedig de genegenheid van de bevolking in het algemeen en die der leden der Rijkspolitie in het bij zonder. Voor de collega's was hij iemand, waarmede men graag samenwerkte, voor zijn ondergeschikt personeel een vader die, hoewel stipt, toch zeer rechtvaardig was en dienovereenkom stig handelde. Dat de bevordering tot Adjudant, onderofficier in 1949 door bevolking en politiepersoneel zeer geappreci eerd werd behoeft dan ook geen be toog. DE HULDIGING ding die steeds tussen commandant en personeel heeft bestaan. Hij noem de de jubilaris een vader, zowel voor de bevolking als voor het politieper soneel. Als huldeblijk bood hij een fraai cadeau aan. Opperwachtmeester v. d. Zande van Clinge sprak namens de groeps commandanten en noemde adjudant Versluijs een voortreffelijk collega. Ook werd nog het woord gevoerd door Kapitein Stoorvogel en Ds. Ver beek die de jubilaris prezen om zijn vele goede hoedanigheden. Onder de indruk van de warme hul deblijken, hem gebracht, dankte de jubilaris alle sprekers en zijn perso neel. Ook de reserve-politie der groep bleef niet achter en zij kwamen in de avonduren en boden uit blijk van waardering de jubilaris een cadeau Advertentie) Koop eeu Gillette apparaat no. 32 voor F. 1,10 (incl. 2 mesjes - ter waarde van 30 ct), dan bent U na de eerste keer scheren reeds overtuigd dat dit de ideale combinatie ia waarmee 11 zich perfect en snel scheert. f-)E Adjudant had voor de feestvie- ring zijn woonhuis gekozen om juist ook zijn personeel een zo gezel lig mogelijke dag te verschaffen. Onder de aanwezigen zagen wij o.a. Burgemeester v. Hooteghem, de gem.- secretaris, de wethouders. Kapitein Stoorvogel van de Rijkspolitie die te vens de door omstandigheden verhin derde districtscommandant vertegen woordigde, Dominee Verbeek, naburi ge groepscommandanten en het gehele onder de groep Hontenisse ressorte rende personeel. Burgemeester v. Hooteghem felici teerde de jubilaris namens het ge meentebestuur en wees op zijn ver dienstelijk werk als commandant der groep Hontenisse en bood hem als waardering een bloemstuk aan. Namens het personeel van de groep Hontenisse sprak wachtm. 1 kl. de Ruijter en wees op de goede samen werking en de prettige verstandhou- 's-Heerenhoek Triduum. Na een zeer geslaagd triduum voor Jonge meisjes, werd gis teren, onder grote belangstelling, een triduum gesloten, gehouden voor de leden der H. Familie. Beide triduums werden geleid oor Paters Redempto risten. De opkomst der leden was zeer goed te noemen. Bedevaart. Reeds vroeg in de morgen startten de jongens der.KIC per fiets naar O. L. Vrouw van de Polder op Walcheren, o.l.v. Kapelaan de Jong en enige jeugdleiders. Zon der noemenswaardige pech en begun stigd door goed weer kwam men on geveer 8 uur weer thuis. Yerteke VERBETERING WEGDEK BEATRIXSTRAAT KOST TE DUUR Streven naar bouw van grotere woningen Een door de bewoners van de Bea- trixstraat aan de gemeenteraad inge diend verzoek om verbetering van het wegdek moest worden afgewezen wegens de hoge kosten. Opnieuw be straten moet wachten tot de volgen de begroting. Op verzoek van de heer v. Boven zullen B. en W. trachten om met eigen personeel en materiaal de toestand in de Beatrixstraat te verbeteren. Voor onderhoud van de grasmat op het toekomstige sportveld is een gras- maaimachine aangekocht. Deze doet het werk beter, vlugger en goedkoper. De bedoeling is, het veld ongeveer in September vrij te geven voor bespe ling. In de commissie voor aanbieding gemeenterekening e.a. '51 werden be noemd de heren J. de Koeyer, Buteyn en van Boven. Het voorstel van de heer Koster om de Oude Torenstraat te verbreden zodat parkeergelegenheid zou ont staan in de plaats van het nu bestaan de parkeerterrein achter de Herv. kerk werd met acht stemmen tegen afgewezen. Door aankoop van twee Poolse wo ningen, resp. voor f 700 en f 1040, is een begin gemaakt met de opruiming van de krotwoningen aldaar. De aan besteding van vier woningen zal zo spoedig mogelijk plaats vinden. Ver schillende leden drongen aan op de bouw van grotere woningen, aange zien men steeds vastloopt met het onderbrengen van grote gezinnen. B. en W. zullen hun best doen, daar ook ój overtuigd waren dat de tegenwoor dige bouw totaal ongeschikt ls voor eon groot gezin. De vier woningen zullen gebouwd worden evenwijdig ■net de dijk en aansluitend op de doorbraak DamstraatVarkensdijk. Met algemene stemmen is besloten tot de aankoop van een nieuwe brand weerauto. De kosten bedragen plm. f 20.000. De bedoeling is een gesloten wagen aan te schaffen met een instal latie van voldoende capaciteit en uit- gerust met moderne blusapparaten enz. De heer Prins meende dat de komst van de nieuwe spuit vel enige tijd op zich zou laten wachten. Aan gezien de tegenwoordige in bruikleen 13 van de gemeente Waarde en dus ug m°et, meende hij het onverant woord om zonder spuit te blijven Hij steme voor een autobranrlspuit in bruikleen aan te v-agen b.v. van de ï'te termÖn zullen B. en W. een en ander regelen. In een zeer gezellig samenzijn werd deze feestdag verder doorgebracht en wij zijn er van overtuigd dat deze dagen voor de adjudant en voor diens echtgenote onvergetelijk zal blijven. Geen tweede herverkaveling in polder Kruiningen LIET is erger dan ik dacht". Met deze woorden vertolkte gisteren Minister Mansholt zijn indrukken over het overstroomde gebied van Kruiningen en Waarde, waar hij een bezoek heeft gebracht en besprekin gen heeft gevoerd. Om half vijf arriveerde hij in hotel De Korenbeurs te Goes, waar Z.Exc. een conferentie had met diverse per sonen uit de Zeeuwse landbouw. De minister heeft van de Zanddijk te Kruiningen, waar hij, in gezel schap van ir S. Herweyer arriveerde, samen met ir Post en leden van de districts-adviescommissie van Land- bouwherstel, de Kruiningerpolder per vrachtauto doorkruist. Bij de Bailey brug heeft het gezelschap de auto verlaten en via de brug naar het zo juist gedichte Oostgat gelopen, waar de schade in ogenschouw genomen werd bij de boerderij van de heer, Kostense. Vandaar is men over de Kadijk naar Waarde gegaan, waar eveneens de schade aan de grond aan een inspectie werd onderworpen. Van Waarde keerde het gezelschap per auto terug naar Goes. Desge vraagd verklaarde de minister ons, dat de schadelijke gevolgen van de stroomgaten en de verzanding hem sterk zijn tegengevallen. Het zal een ontzaglijk karwei zijn, dit te herstel len, zo zei hij. Maar het zal in orde komen, al zal het geruime tijd duren. Het waterschap Kruiningen zal niet voor een tweede herverkaveling in aanmerking komen. Een ander geval is dit echter voor Waarde. Maar de ingelanden en grondgebruikers zullen zelf met adviezen moeten komen. Hiervan zal voor een groot deel onze houding afhangen, aldus de minister. Gevraagd naar uitwijkmogelijkhe den voor getroffen boeren naar de N.O.P. of Braakman, zei de minister, dat hiervan niets te zeggen valt. Dit zal geheel afhangen van hetgeen een onderzoek van de bodem oplevert. De minister zal vandaag, Woensdag, via Katse Veer naar Schouwen rei zen. Vanaf Zierikzee zal het gat bij Schelphoek worden bezocht en zullen in Haamstede besprekingen worden gevoerd met de districts-advies-com- missie landbouwherstel op Schouwen. Vanaf het Vliegveld Haamstede zal Z.Exc. per helicoptère naar Flakkee vliegen. Keert 12 dividend uit r\e vergadering van aandeelhouders LJ dei- N.V. Haven van Vlissingen besloot over het afgelopen boekjaar een dividend uit te keren van 12 pot., vorig jaar 7 1/2 pet. Voor het eerst in de geschiedenis van de vennootschap werd een bedrag gereserveerd voor tantième-uitkering aan het personeel. Hiertoe werden de statuten gewijzigd. Het saldo over 1952 bedroeg in totaal 199.601. Nadat van het exploitatiesaldo werd afgetrokken belasting, canon enz. bleef een saldo over van 133.434. Hiervan werd een bedrag van ƒ9.980 beschikbaar ge- BLAUWE GILLETTE MESJES IN EEN VORMEN EEN IDEAAL PAAR Een goeie morgenbegint met Gillette steld voor tantième aan het personeel terwijl ƒ30.454 naar een nieuwe reke ning werd overgebracht. De jaarstuk ken werden goedgekeurd. Tot commis sarissen werden benoemd de heren W. C. Jonker, te Breda en mt'. B. Kolff te Vlissingen. In plaats van de heer W. A, Blankert, chef van de dienst- exploitatie der Nederlandse Spoorwe gen, werd tot commissaris benoemd mr. M. C, de Bruin te Utrecht, chef dienst economische zaken der Neder landse Spoorwegen, 75 prijswinnaars gaan op industriële excursie f)E 380 inzendingen op de prijsvraag „Nederlands fabrikaat", werk stukken die een industriëel onderwerp behandelden, getuigden van zó veel zorg en belangstelling, dat de jury de prijzen, in totaal 75 en een klasse- prijs, gaarne heeft toegewezen. De winnaars, leerlingen van „mid delbare" scholen, gaan in de tweede week van Juli, onder leiding, op in dustriële excursie, de eerste prijzen 5 dagen, de tweede prijzen 2 dagen, de derde prijzen en de klasseprijs 1 dag. Na afloop, op 10 Juli, worden alle prijswinnaars verenigd aan een ge meenschappelijke maaltijd in Utrecht. De definitieve programma's worden dezer dagen bekend gemaakt. Bezocht worden o.m. Bedum, Amsterdam. Gouda, Rotterdam, Vlissingen, Til burg, Schoonebeek, Deventer, Zeist, Bunnik, Bilthoven en Utrecht. Zeeuwse varkenshandelaars te Sluiskil bijeen Rampschadevergoeding uiteengezet TN tegenwoordigheid van de afge- vaardigden van de Kamer van Koophandel te Terneuzen en de Bel gische veehandelarenbond, werd in hotel Meert te Sluiskil de algemene .laarvergadering gehouden van de Zeeuwse varkenshandelaars. De ver gadering werd gepresideerd door de heer H. J. Colsen. Het was voor hem vreugde het grote gezelschap in Sluiskil te mogen verwelkomen. Hij S'1e®s, ?,'a' °P da srote betekenis van Sluiskil als industrieplaats, terwijl hij de aandacht vestigde op het grootste ziekenhuis van Zeeland, dat zich in deze plaats bevindt en waaraan later op de dag een bezoek zou worden ge bracht. Ook deze vereniging gaat nog ge bukt onder de schade van de waters nood, waarbij vele van de aanwezigen dit aan de lijve hebben ondervonden. Een lid is dan ook tijdens de ramp om het leven gekomen. Ten behoeve van de weduwe van dit slachtoffer werd een provinciaal overlijdensfonds gevormd. Voor de slachtoffers van de ramp werd een minuut stilte betracht. De heer Colsen sprak de wens uit, dat de bond een vertegenwoordiging zou krflgen in de K. v. K. te Terneu zen, zoals dit het geval is te Middel burg. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester gaven optimisti sche geluiden, waaruit bleek, dat slechts drie handelaren in Zeeland niet waren aangesloten bij de bond. Bij acclamatie werden herkozen de heren C. Schrijver te Goes, G. Bossers te St. Philipsland en A. Meerdink te Zierikzee. 't Voornaamste program mapunt betrof een voorlichting van het hoofd der rampschaderegeling in Zeeland, de heer Pieters. Hoewel niet volledig, zette hij de huishoudschade- regeling met de hieraan verbonden voorschotregeling uiteen. Vervolgens besprak hij de schade aan de bedrijfs- uitrusting en het vee bij agrarische bedrijven, met als slot, de regeling voor de onroerende goederen. Het tweede deel van de dag werd door gebracht, zoals gezegd, met een be zoek aan het R. K. Ziekenhuis, waar men uiterst gastvrij werd ontvangen. Daarnaast werd de stad Gent bezocht, waar het abattoir een grote belang stelling genoot. Ongepaste reclame bij personeelsorgaan ^ELIJKTIJDIG met de Juni-afleve- ring van „Wij van Financiën" het door het Departement van Finan ciën op 's Rijks kosten uitgegeven blad voor het personeel is als bij voegsel van dit blad aan het onder dit Departement ressorterende omvang rijke personeel toegezonden een fol der, inhoudende een aankondiging en beschrijving van de Eerste Medische systematisch ingerichte Encyclopae dic (in 2 delen), samengesteld door de artsen dr. J. T. Beerma, H. L. Heijermans en W. F. Storm. Volgens de folder zal „dit werk veel bakerpraat, hardnekkig bijgeloof en ander misverstand ontzenuwen en onnodige teleurstellingen voorkomen". De artsen Beerma en Heijermans hebben in de pers voortdurende sex- uele opvattingen gepropageerd, welke volkomen in strijd zijn met de Ka tholieke leer, terwijl de arts Storm als radio-arts van de Vara een open lijk promotor is van de Bond voor sexuele hervorming. Deze artsen zijn dus allerminst aangewezen om voor het katholieke overheidspersoneel een vraagbaak in sexuele aangelegenhe den te zijn. Het Hoofdbestuur van de A.R.K.A. heeft dan ook een vlammend protest laten horen tegen het feit ,dat onder verantwoordelijkheid van de Mlnis- L,Van Financiën deze folder aan het onder dit Departement ressorterende personen is toegezonden, waardoor de katholieke ambtenaren, behorende K/'mrld Personeel, zich ten zeerste gegriefd gevoelen en in hun overtui ging gekrenkt zijn. Van de Minister feeist'.,daï hieromtrent een verklaring aflegt. SARI GóTH, de van Hongaarse afkomst zijnde kunste nares, die naam kreeg met haar subtiele kinderportret ten, heeft zich de laatste jaren teruggewend tot haar eerste liefde: de schilderkunst. Zeven-en-twintig gerijpte vruchten van haar coloristisch talent, hangen nu tegen de wanden der bovenver dieping van de Schotse Huizen te Veere en zijn daar tot 27 Juni a.s. te bezichtigen. J_JET is nog wat vroeg in het seizoen en storm zal het dan ook niet lo pen naar deze bijzondere expositie. Dit moge dan niet fortuinlijk zijn voor de kunstenaresse: het is het wel voor de bezoeker, die daardoor in de rust en stilte waarin ook de doeken van Sari Góth groeiden, dit fijne werk ten volle kan genieten. De vreugde om de kleuren leeft Sari Góth niet uitbundig uit. Het is in een getemperde jubel, dat zij ze laat schitteren in een veelvoud, dat nimmer stoort en wonderwel harmo nieert. Sterk spreekt haar picturaal kunnen uit de diverse stillevens met bloemen, welke stuk voor stuk wel dadig aandoen, modern doch niet ge wild en zeker niet nonchalant. Het paneel met bramen en duindoorns is al een heel gelukkig staaltje van haar vermogen evenals het stilleven met de appels. Ook waar zij de kleuren tot een minimum beperkt, zoals in het stilleven Druiven met Keulse pot een symphonie van blauw en grijs wist ze met deze gedempte tinten 1 verfijnde effecten te bereiken. GOED PORTRETTISTE VT/AT^ Sari Góth als portrettiste ook in verf weet te bereiken, wordt men gewaar in de twee meisjes-por tretten en niet te vergeten in het so bere en toch zo sfeervolle schilderij met Italiaanse kinderen. De uitgehangen landschappen zeg gen ons minder. SARI GÓTH VERTELT IN het huis op de Markt, dat de naam van „De goutsbloeme" draagt, spraken wij haar later, temid den van de schilderijen, door wijlen haar vader nagelaten. Zij vertelde ons, dat zij vroeger iedere zomer naar Zuid Frankrijk toog. Dit vergeet ze nu voor Veere, ook een eerste liefde. Sinds ze het huis, waar haar vader woonde en werkte, weer in handen kreeg, komt ze in de mooie maanden, van Amster dam uit, liever naar het stadje van de schilders, geniet ze van het oude huis en de prachtige tuin, boordevol van herinneringen. Kinderportret in olieverf door Sari Góth, Ze lichtte toe hoe ze er toe kwam het penseel weer op te nemen. „Het portretteren van kinderen is verrukkelijk, maar moeilijk, niet om het tekenen maar omdat men de kin deren bezig moet houden, afleiden en boeien. En natuurlijk eisen de ouders de „sprekende gelijkenis". Minder gebonden aan deze op drachten voelt de schilderes zich vrij er en ziet de kans, de andere moge lijkheden van haar talent te ontwik kelen. Oudere mensen tekent of schildert Sari Góth niet graag, vertrouwde ze ons toe. „De openheid van een kin dergezicht inspireert me. Bij volwas senen mis ik dat. Zelden ontmoet ik iemand onder de ouderen die ik graag zou portretteren". Ongedwongen vertelde de schilde res van haar leven en streven. Met bewondering spreekt ze over haar vader tussen wiens werk ze leeft cn over haar moeder, die ook al schil derde. Over eigen successen zegt Sari Góth heel wat minder, hoewel zij toch de reputatie van een grote naam met ere in haar nieuw vaderland op houdt. Te Oss in de provincie Noordbrabant is het heden Woensdag 17 Juni feest. Vandaag is het echtpaar Fr. timmermans-Hubbers zestig jaar ge trouwd. Twee andere echtparen, de Jieer en mevrouw P. van Lieshout- Van Aalst en A. Doleweerd-v. d. Vorstenbosch, die iets langer en iets Horter dan zestig jaar geleden in het huwelijksbootje stapten resp. 2 Mei jl. en op 5 September a.s. behoor den tot de gasten op het feest. De zes oudjes, tezamen 180 jaar getrouwd, op de foto. (Tenniscompetitie) S. J. E. F. (Aartlenburg) IN DE PROMOTIE Door de mooie overwinning van S J.E.F. I op het Bergen op Zoomse Olympia II heeft l>i Aardenburgse team zich in de beslissingsronde voor de promotie 3e klasse Zuid van de KNLTB weten te plaatsen. De beslis- siiigswedstrijd gaat tegen Drive I uit Sas van Gent. S.J.E.F. II is door ziin nederlaag tegen het sterke 2de team van de Middelburgse L.T.C. voor de promotie uitgeschakeld en blijft dus in de 4e klasse. DE RESULTATEN Promotiewedstrijden 3e klasse: S.J.E.F. I (Aardenburg)Olympia II (Bergen op Zoom) 62. Heren-enkelspel: H. dp Jong—G. Asselbergs 6—3 75; N. Vandewalle J. van Hasselt 16 1—6; Dames-enkelspelMevr. Bakker Mevr. H. Fraser 62 57 108; Mevr. de JongMej. M. Tempelman 36 7—5 3—6. Heren-dubbelspel: H. de Jong en N. VandewalleG. Asselbergs en Brantjes 62 62. Dames-dubbelspel: Mevr. J. Bakker en Mevr. H. de JongMevr. H. Fraser en Mej. M. Tempemaln 26 62 63. Gemengd dubbelspel: Echtpaar de Jong—Mej. M. Tempelman en G. As selbergs 64 62; Mevr. J. Bakker en N. Vandewalle—Mevr. H. Fraser en Brantjes 63 62. Middelburgse LTC II-S.J.E.F. II 3-5 Heren-enkelspel: A. DrostJ. M. Pa- ridaen 6—2 60; J. Sandberg tot Es- sepburgW. Trapman 63 6—8 16. Dames-enkelspel: Mej. M. Snoep— Mej. I. Trapman 6—1 86; Mevr. WolthersMej. M. Haverland 9—7 3—6 6—8. Gemeng'd-dubbelspel: Mevr. Wol thers en A. DrostMej. I. Trapman en J. Paridaen 6—2 61: Mej. M. Snoep en J. SandbergMej. M. Ha verland en W. Trapman 62 63. Heren-dubbelspel: A. Drost en J. Sandberg—J. M. Paridaen en N. Van dewalle 6—2 6—2. Dames-dubbelspel: Mej. M. Snoep en Mevr. WolthersMej. I. Trapman en Mej. M. Haverland 46 36. P. Koens behaalde Konings titel bij „Soranus" De handboogsociëteit Soranus te Hein- kenszand verschoot onder haar leden de koningstitel. Na spannende strijd werd deze voor de tweede opeenvolgende maal behaald door de heer P. Koens. WIM VAN EST EERSTE TE ST. NIKLAAS-WAES Van Breenen 2e Nederlander Te St, Niklaas-Waes werd een wed strijd voor professionals gehouden over een afstand van 160 k.m. In totaal start ten 68 deelnemers. Wim van Est werd winnaar in 3 uur 57 min, vóór de Belg Buyl. Van Breenen bezette de 14e plaats op 10 sec. en Witteveen werd 17© op 2 min. 30 sec. Kampioenscliieting W olf aartsdijk te Aan de kampioensschieting, welke te Wolf aartsdijk gehouden werd, is door 64 man van 17 verenigingen deelgenomen. De uitslag was als volgt r Kampioen op cfe kleppen C. Raas, Wil lem Teil, Ovezande; kampioen op de vo gels: A. Sorber, Batavieren, Goes; 2e klep L. de Jager, Doel naar Hoger, Wol- faartsdijk. 3e klep C. Lous, Edele Hand boog, Oudelande; 4e klep P. Rentmeester Willem Teil, Ovezande; le zijvogel Jan Rijk, Willem Teil, Ovezande; 2e zij vogel A. Sorber, Batavieren, Goes; le bovenkal J. Clays, Edele Handboog, Oudelande; 2e bovenkal P. van de Bliek, Zorgvliet, El- lewoutsdijk; le onderkal L. de Haas, Ba tavieren, Goes; 2e onderkal Mr. Deuit- schaver, Schelde, Gent; opvolgende mees te kleine vogels: P. Rentmeester, Bata vieren, Goes, PATRONATENDAG TE HULST Werd grootsucces De te Hulst gehouden Patronatendag is, ondanks het niet zo fraaie weer, een succes geworden. De uitslagen van deze krachtmeting van de jeugd uit de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse parochies is als volgt: Medaille-winnaars: junioren: 80 m. F. van Vlierberghe, Clinge: hoogspringen C. Janssen, Westdorpe 1.45 m.; versprin gen: F. de Koning, Graauw, 3.87 m.; hor denloop: C. de Boeye, Westdorpe; esta fette: Stoppeldijk. Wisselbeker: Stappel- dijk. Senioren: 100 m.: Alf. Bleyenbergh, Nieuw-Namen; hoogspringen: Stevens, Hulst, 1.60 m.; verspringen: K. Locke- feer, Hulst, 4.45 m.; horden: A. Bleyen bergh, Nieuw-Namen; touwtrekken: Westdorpe; wagenrace: Nieuw-Namen. Wisselvlag: Hulst. Junioren: 1 Westdorpe 50 4/11; 2 Stop peldijk 29 4 11; 3 Clinge 28 611; 4 Koe wacht 22 15 22; 5 Graauw 19 19 22; 6 Nw.- Namen 10 211. Senioren: 1 Hulst 32 p.: 2 Nieuw Na men 3014; 3 Westdorpe ÏO1^; 4 Stoppel dijk 3V4; 5 Graauw 3. Junioreiilournooi MV en AV Middelburg Zondag 21 Juni a.s. organiseert MV en AV Middelburg haar jaarlijkse junioren- tournooi. Voor het eerst is dit op andere leest geschoeid. Iedere deelnemende ploeg speelt n.l. drie wedstrijden, waardoor wordt voorkomen, dat een elftal reeds na één wedstrijd is uitgeschakeld. Er wordt gespeeld in drie groepen: Groep A (1517 jaar), waarin wordJt deelgenomen door Middelburg, De Zeeu wen, Vlissingen (2), RCS, EMIMA (Dor drecht), Patrijzen en Goes. In B spelen elftallen van RCS, EMM, Goes, Middelburg, Vlissingen, De Zeeu wen, Breskens en Zeelandia. In C (pupillen) beneden 12 jaar komen jongens van Middelburg, Zeeuwên, Goes, Vlissingen en Zeelandia tegen elkaar. De wedstrijden beginnen 's morgens 9 uur en duren tot half zes. De standenlij sten van de afdeling Zee land van de KNVB, bijgewerkt tot en met heden, zien er als volgt uit: le KLASSE A: Lucitor 1423, Hansw. Boys 1423; Kruiningen 1319. Vogel waarde 12—12; Rapenburg 12—9, Cort- gene 128; 's Heer Arendskerke 134; Volharding 144. RES. le KLASSE A: Hontenisse 2 17— 33; Hulst 2 1624; Terneuzen 3 1622; Steen 2 1618, Sluiskil 2 1818; Oostburg 2 17—17; Aardenburg 2 18—15; EMM 2 17—14; Ria 2 175; IJzendijke 2 182. RES. le KLASSE B: Middelburg 3 22 43; Goes 3 17—21; Biervliet 2 17—21; Vlissingen 2 19—20; Luctor 2 20—20; De Zeeuwen 3 21—16; Axel 3 17—13; Bres kens 3 18—11; Yerseke 2 13—10; Kruinin gen 2 10—9; Clinge 2 16—9; Robur 2 15-8, 2e KLASSE A: Vlissingen 4 1324; Middelburg 4 14—20; Zeelandia 3 14—17; Noormannen 2 1412; Biervliet 3 12—10; RCS 3 129, Breskens 4 14—7, Zuidzande 13—5. 2e KLASSE B: Hulst 3 12—21; Graauw 12—16; Hansw. Boys 2 12—15; Kwaden- Geslaagde schietwedstrijden te B'iervliet „Prins Hendrikop schot Aan de schietwedstrijd, georgani seerd door Prins Hendrik te Biervliet, namen 9 peletons deel. Ed. Buysse te IJzendijke, lid v. h. peleton de Getrouwe Broeders, wist met een welgericht schot de hoogvo gel te schieten. De eerste zijvogel was voor E. Dhuysserinck, Kapitale Dam en Jac. Wijffels schoot direct daarop de twee de zij vogel (Getrouwe Broeders). Het grootst aantal voltreffers plaatsten de Belgische schutter L. Bonte uit Bouchaute en E. Buysse te IJzendijke. damme 1112; Goes 4 118; Hontenisse 3 12—7; Koewachü 2 125. 3e KLASSE A: Schoondijke 2 1223; Hoofdplaat 2 11—10; RCS 4 11—10; Wal cheren 2 12—0. 3e KLASSE B: Vogelwaarde 2 1322; Terneuzen 4 12—20; Clinge 3 14—15; Corn Boys 3^ 1415; Rapenburg 2 1314; Steen 3 125; Graauw 2 145; Hontenisse 4 12-4. 3e KLASSE C: Goes 5 1326; Domburg 2 1214; Vlissingen 5 1318; Lewecforpse Boys 2 13—10; Middelburg 5 1310; Krui ningen 3 6—7; Zeelandia 4 13—6. EMM 3 13—5. VRIJE UNIVERSITEIT, AMSTERDAM. Voor het doctoraal examen scheikunde slaagde aan de Vrije Universiteit te Am sterdam de heer F. J. Hoek te Middel burg. CHR. KWEEKSCHOOL MIDDELBURG. Aan de Chr. Kweekschool te Middel burg werd de acte van bekwaamheid als onderwijzer behaald door de heren: G. Bertijn te Vlissingen. H. de Box te Bres kens; I. de Boo te Kats en H. van Dam me te Vlissingen. HANDELS-AVONDSCHOOL MIDDELBURG. Aan de gemeentelijke middelbare han delsavondschool te Middelburg slaagden voor het Rijkseindexamen de dames: M. Bouwman, J. de Croo, M. Lous, M. Mille, J. Plevier. W. Post, W. Pouwelse A. Vev- bokkem P. Vos en de heren J. Lukasse W. Maas, J. Slabber en A. Trimpe. KATH. HBS SCHOONDIJKE. Aan de Kath. HBS voor West Zeeuwsch Vlaanderen St. Eloy te Schoondijke, slaagden voor HBS-A de dames: Miep Bogers te Oostburg, Arcéne Goossens te Biervliet, Tonny Klerks te Oostburg. en de heren Eduard de Mul te Philippine; Arnold van Pamelen te Biervliet; Johan van Waes te Biervliet en Herman West dorp te Biervliet. Afgewezen 1 candidate. BOERDERIJ WATERLANDKERKJE. Door het Architecten- en Ingenieurs bureau Sturm te Roosendaal werd namens de heer G. van de Vijver, landbouwer te Waterlandkerkje aanbesteed: het weder - opbouwen van een landbouwschuur met stallingen, het definitief herstellen van een woonhuis, hangar en bijgebouwen, met de daarbijbehorende werken. Inge schreven werd als volgt: J .Herman, Oostburg en W. Vermeulen Waterlandkerkje f 45600; H. Verwey te Oostburg f 45555; L. de Bruyn en Zoon, Sluis f 45300; A. J. Risseeu*w, Oostburg f 45378; P. F. Barra, Oostburg f 45060; Comm. Venn. lz. Bossanj en Zootn, te Oostburg f 44367. GOES, 16 Juni. Exportveiling: Kruis bessen 21.4022.90. Vat-veiling Aardbeien 85.20. Gewone veiling: Aardbeien A 75 93, B 6482. Kersen 64104, Postelein 33 36, Tuinbonen 4850, Dubbele princes- sebonen 170, Gr. Sjalotten 1213, Vroege aardappelen (grote 12—13, idem drielin gen 2029, idem kriel 2022. Peulen 140, Doperwten 4853, Kropsla 2.505, Bloem kool 1426, Komkommers 2031, Kroten 18, Wortelen 28—32. GOES. 16 Juni. Eierenprijzen. Berichft van handelaren: kippeneieren 11; eenden, eieren 8, kalkoeneieren 14 en ganzen* eieren 20 cent. Prijs voor verse kippeneieren f 2.18 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. KLAFELLE. 16 Jun/i.Expo: ft veiling»: Kruisbessen 21.6022.50, idem (aiw.j 12.10. Aardbeien voor de industrie: Madam® Moutot 86.10, Jucunda 89, Climax 80.10. Gewone veiling: Aardbeien: Madam® Lefeber 7089, Madame Moutot 6694, Jucunda 7089, Climax 80101, Deutsch Evern 87, Bowa 78109, Eva Macherau 95, Roem van Yperen 5869. Afwijkende aardbeien 5467. Kersen: Earley Rivers 80—114. Vroege van Spithoven 84. Vandaag werden de eerste aardbeien voor de industrie geveild. He« was een kwantum van 10 ton Mad. Moutot en 5 ton Jucunda. De prijs was resp. f 86.10 en f 89 per 100 kg., wat zeer bevredi gend is. De oogst is dit jaar erg laat. Het vorig jaar werden reeds op 5 Juni de eerste aardbeien voor de industrie geveild. De prijs was toen ruim 30 cent per kg. lager dan dit jaar. KAPELLE, 15 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 21.60—23.50 per 100 kg. Ge* wone veiling: Aardbeien: Mad. Lefèbre A 83—94, B 67—82, Mad. Mou'tot A 87— 92, B 70—86. Jucunda A 82—94. B 72—81, Climax A 81100, B 7180, Bowa A 00, B 72. Deutsch Evern A 02—00, 70—72, Regina A 106, Roem van Yperen B 70 79, Soldwebel A 92, Kersen: Early Rivers 61121, Vroege van Spithoven 121125, Peren: Brederode 1735. Groenten: Eer stelingen grote 3235, drielingen 22 24, kriel 22, Sjalotten 17, Rabarber 11 15. Dubb. Princessen 150. Savoyekool 20 24, Kropsla 2'51£, Bloemkool 1526, Komkommers 1935, Kroten 1718, Bos- peen 2022. ROTTERDAM, 16 Juni. Aanvoer in to taal 4048 (weektotaal 5909). Vette koeien en ossen 750. Gebruiksvee 786. Vette kal veren 145. Graskalveren 123. Nuchtere kalveren 984. Varkens 188. Biggen 365. Paarden 128, Veulens 28, Schapen of lammeren 109, Weide-zuiglammeren 307. Bokken of géiten 32. Vette koeien 290—300 270—280 230—246 Vette kalveren 250—260 240—250 220—230 Graskalveren 360300225, Nuchtere kal veren 555045; Varkens (levend gew.) 554842; Slacht,paarden 190180170, Schapen 120—100—90, Lammeren 100—90 —70, Weide-zuiglammeren 706045, Kalf koeien 1125—950—840, Melkkoeien 1125— 950890, Vare koeien 750680620, Vaar zen 850—750—650, pinken 525—460—380. Vette koeien aanvoer iets minder, han del stroef, prijzen vooral niet lager dan gisteren. Vette kalveren aanvoer even meer, handel stug, prijzen lager. Gras kalveren aanvoer als vorige week, han del kalm, prijzen niet geheel prijshou dend. Nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel traag, prijzen vooral niet hoger.' Biggen aanvoer iets korter, handel flauw prijzen als vorige week. Slachtpaarden aanvoer even minder, handel stil, ruim prijshoudend. Schapen aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen vette schapen iets minder. Lammeren, aanvoer als vo rige week. handel kalm. prijzen onver anderd. Weide-zuiglameren aanvoer kor ter. handel redelijk, prijzen even hoger. Kalfkoeien aanvoer als vorige week, han del stil, niet geheel prijshoudend. Melk koeien aanvoer als vorige week, handel stil, niet geheel prijshoudend. Vare koeien aanvoer iets minder,, handel kalm, prij zen onveranderd. Vaarzen aanvoer ge woon, handel traag, prijzen onveranderd. Pinken aanvoer gewoon, handel traag, prijzen iets lager. Bokken of geiten aan voer iets kleiner, handel traag, n-iet ge heel prijshoudend, TERNEUZEN, 15 Juni. Sla A2 250400, Bloemkool A 1425, B 9—14, C 811, Groene komkommers A 35. B 34. Witte komkommers A 30, B 30, C 24, Selderij 10, Peen 2430, Kroten 17—26, Uien 6— 14, Sjalotten 9, Eerstelingen 1 28—36, 2 2426, idem kriel 1721, Asperges C afw 80131, Aardbeien (doosje) 22—37. idem per kg. 105—139, Doperwten 47, Peulen, 120123, Savoye kool 1823. WATERSTANDEN Maraiheim 374 6), Trier 204 23), Koblenz 280 (—13), Keulen 276 (—4), Ru. hrort 488 (+14, Lobith 1077 (+36), Nij megen 851 (+32), Arnhem 853 f-281Eef de 343 19). Deventer 241 16), Namen La Plante 130 (+50), Borgharen 3991 (+7) Belfeld 1081 (—20), Grave 457 (—10).

de Stem | 1953 | | pagina 3