D.D.D. Goese St, Vincentiusvereniging heeft f 4.- in kas Jt tktop Vikings zijn terecht Koningin Juliana bezoekt verlamde kinderen iMmm Zeeuwse middenstanders bespraken de schade-regeling Bij de kronin Goed pensioen Zestiende Ronde van IJzendijke DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 21 MEI 1953 Parochiegebouw kwam ter sprake tenlarven9hV?e'2UC/',i9e m°'- Muzikale hulp voor Kruiningens koor Faillissement opgeheyen „VAN JULIANA TOT JULIANA" Walcherse gemeentebestuurders vergaderden Organisatie bleek verder te willen gaan dan haar leden Verzekering tegen hagelschade Minder fraaie verkie- zingslectuur SPORT IN 'T KORT EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN 4 hl voor Ie film: 12. Ze et ult- I hoogt e- I rtleven. I rulm- 1 makers lial ter- lich en Lekende 1)01, de lzer aati lerd be- I. lagere de be- par- kg geno- |ot bur- •werd énd. PER Isk is on- personen zijn er onder Jen zijn Ik in on- len grote lit, nuttig grensge- Ivoor tus- Iters en |a Mari- geweldig, bters ge- boven persoon- de poli- derzocht. 3dag I de R. K. luden, is grote zaal goed be- het ope- De jaarvergadering van de St. Vin centiusvereniging te Goes in „Slot Ostende" gehouden, kreeg op het eind nog een verrassende wending toen uit het jaarverslag van de jonge ren-afdeling was gebleken, dat er thans veel kans op is, dat men voor de aan haar zorgen toevertrouwde jeugd de beschikking krijgt over een eenvoudig keetje. Bij de hierop volgende discussie werd n.l. de vraag gesteld of er bin nen afzienbare tijd kans zou zijn op een eigen parochiehuis, waaraan reeds zo lang gebrek is. Heel concreet kon het antwoord hierop niet zijn. waar na notaris Hamelynck voorstelde de ze zaak eens nader in studie te ne men en de eventuele mogelijkheden onder ogen te zien. Verschillende aan wezigen verklaarden zich hiertoe be reid en nu zal op korte termijn een bespreking hierover plaats hebben. Blijkt er een reeële basis aanwezig, dan zal men contact opnemen met de bevoegde autoriteiten der parochie. de jaarverslagen rve bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. Witkam, die na een korte inleiding de jaarverslagen liet uitbrengen. Uit dat van de secre taris, de heer Donjaquour. bleek, dat het ledental stationnair is gebleven. In de Kinderbescherming kwam eni ge wijziging doordat de voogdij gro tendeels werd overgedragen aan de Middelburgse afdeling, waarvan nu ook een Goese Vincentiaan bestuurs lid werd. De kledinginzameling door de jonge Vincentianen werd een groot succes. Met Kerstms werden de be kende pakketten weer uitgedeeld. Aan eerepatrieerden kon hulp worden ge- Advertentie) boden, als dit nodig was en de com munie-kinderen werden van kleding en schoeisel voorzien. De samenwerking met de overige parochiële charitatieve organisaties was uitstekend en de verhouding met de soc. dienst der gemeente over het algemeen goed. Uit het jaarverslag van de penning meester. de heer Th. Bos, werd men gewaar, dat met de beperkte middelen gewoekerd is. De onkosten zijn zoveel mogelijk gedrukt, zodat de opbrengst der collectes en subsidies zo goed als geheel ten goede kwamen aan de min der bedeelden Dat men niet op het geld is gaan zitten, werd duidelijk, toen de voor zitter meedeelde, dat het kas-saldo momenteel bestond uit vier gulden! KINDERBESCHERMING rve financier van de Kinderbescher- ming, de heer A. Raes, legde daar na verantwoording af. Tegen de uit gaven groot 4496. stonden 4849 aan inkomsten, waarin het saldo van vorig jaar. Tenslotte bracht de heer v. d. Put verslag uit over het werk der actieve Jongeren, die de beschikking kregen over de zaalkapel en 60 jongens en meisjes onder hun vleugels hebben. In zijn slotwoord dankte de president de heer Witkom, allen, die op eniger lei wijze hun steun gaven, waarna ka pelaan van Langer de zeer geanimeer de bijeenkomst met gebed sloot. ■Potten-schad t s/o«en' Mede" enanT m Uw "often. Neem a"dere wollen 'n huis, het f,"°9 yandaag tri* °de/ijl< v# e'tanddelen, be"t e" 'arveo g°or HOt- bestrooi Uw Li_._ "«spuit of "u met fRu Rotterdammers naar Kapelle Liet gedupeerde gemend koor van Kruiningen dat niet slechts alle muziek, doch ook piano etc. heeft ver loren, wordt op vriendschappelijke wij ze geholpen door de Mannenzangver- eniging „Concordia" uit Rotterdam, die daartoe in Zeeland een concert komt geven, waarvan de netto op brengst voor het Kruiningse koor is bestemd. Dit concert wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle. op 30 Mei a s des avonds half acht. Medewerking als organist wordt verleend door de dirigent van het koor Piet v. d. Kerkhoff. Een aantrekkelijk punt op het pro gramma zal ongetwijfeld ook het op treden van de zestienjarige mezzo sopraan Sonja Poot uit Zuid Rhodesia zijn, die behalve enkele aria's van Bach, Handel etc. ook enkele Afri kaanse liederen en psalmen ten ge hore zal brengen. Mej. Poot studeerde reeds 5 jaar bij Mrs. V. Dawe-Wilmot in Salisbury. Voor verdere studie zal zij voorlopig in Holland blijven. Zij is afkomstig uit Vlaardingen, en een dochter van dhr. H. Poot. die vele jaren geleden naar Afrika emigreerde en nu enkefe maanden met zijn gezin in Holland doorbrengt. Wegens gebrek aan actief is het faillissement van J. J. Boutens, gara gehouder te Middelburg, opgeheven. Rijdende expositie in Bra bant en Zeeland Cinds anderhalf jaar trekt de rijdcn- de tentoonstelling „Van Juliana tot Juliana" door ons land. Het is een expositie van voorwerpen uit het Ko ninklijk Huisarchief, die daartoe door H.M. de Koningin zijn afgestaan. Ge durende deze maand en in de loop van Juni zal de tentoonstelling door vYest- B'rabant en Zeeland trekken. De opbrengst van dezq expo.vtie ..Van Juliana tot Juliana" komt ten goede aan het Koningin julianafonds en aan het Prins Bernhardfonds. Zo als men weet. is het Koningin Juliana fonds ih het leven geroepen als ..Na tionaal Fonds ter bevordering van maatschappelijk werk" en het Prins Bernhardfonds beijvert zich speciaal voor culturele doeleinden. Men tracht deze beide fondsen nu financieel ster ker te maken door deze tentoonstel ling. die voorwerpen vertoont, die aan Oranjevorsten of hun gemalinnen heb ben toebehoord en die tot nu toe in het Kon. Huisarchief zijn bewaard gebleven. Ze kunnen nu wat ruimere bekendheid krijgen, doordat ze voor het publiek te bezichtigen zijn. Bouwvolume moet worden gerealiseerd r)E Ver. van Burgemeesters en Se cretarissen op Walcheren heeft in de Theeschenkerjj van de heer J. Du vekot te Vrouwenpolder haar jaar vergadering gehouden, welke onder leiding stond van burgemeester J. L, Dregmans van Koudekerke en Big- gekerke. De voorzitter gaf een overzicht van de vele activiteiten der vereniging in het afgelopen jaar. Daarbij wees hij vooral op de verzorgende taak, die de gemeentebesturen de laatste jaren hebben gekregen- Burgemeester Dregmans drong er verder op aan weer deel te nemen in het bevolkingsonderzoek op tbc, waarvan de tweede ronde binnenkort op Walcheren zal beginnen. Ook werd de aandacht gevestigd op de wenselijkheid, dat jonge meisjes uit de dorpen en steden worden geani meerd voor de opleiding tot verpleeg hulp met het oog op de nadere vol tooiing der uitbreiding van „Der Boede" te Koudekerke. De vergadering besloot pogingen in het werk te stellen als gezamenlijke gemeenten één aannemer aan te trek ken voor de bouw van woningen. Het is n.l. gebleken, dat enkele gemeen ten haar toegewezen bouwvolume nog niet hebben gerealiseerd, hetgeen op Advertentie) De Virginiadie zo korte termijn noodzakelijk is. Bij aan besteding van kleine objecten zijn de kosten aanmerkelijk hoger dan wan neer de woningbouw in verschillen de gemeenten en masse kan worden aanbesteed. Men besloot voorts medewerking te verlenen bij de organisatie van het concert door de Marinierskapel op 3 Juni te Middelburge en twee afge vaardigden te zenden naar de ver- keersconferentie te Middelburg die vandaag wordt gehouden. De ge meente-secretaris van Vlissingen, de heer A. de Beijl, werd herkozen als bestuurslid. Advertentie) Vreemde, maar charmante gasten Liet gezelschap Deense Vikings, waaf- C* over men in Breda in de grootste onzekerheid verkeerde, is te.echt ge komen. De eigenaar van hotel De Krabbenbossen onder Rijsbergen was de man, die de invasie beleefde. De Noormannen hebben bij hem anderhalf uur zoek gebracht met lek ker eten en drinken, terwijl ze tevens een grote verscheidenheid vreemde munten in alle denkbare valuta wil den omzetten. Overigens ontpopte de groep zich als charmante gasten, die in een men gelmoes van Flans, Duits, Engels en. vermoedelijk ook wel Deens hun be wondering uitspraken over Nederland. De Vikings stapten daarna in hun auto-car om de trip voor die dag in Parijs te beëindigen. De enige verwoesting, die zij aan richtten was het bierglas, dat dooi. een ver uitwaaiende, stroeve baard van tafel werd geslagen. Ook in Breda zijn de Vikingen weer gesignaleerd. Een lezer zag ze rS, in hun met vreemde opschriften be hangen tourincars over de Wilhelml- nasingel stuiven. AUeen zouden we wel eens willen horen of ze nu echte of aangeplakte baarden hebben. HAZE7, BEDDEN. ÉN S TAAI WA R£NfA BRIEKEN 16 ZEVENBERGEN Strooi" ,200 e(B> - - 80 -395 Woningexposities voor gedupeerden Mu het water in vele delen van Zee land weg is, is het zaak om te kopen met overleg. Tal van gedupeer den zijn gelukkig weer zo ver, dat zij op het punt staan hun huiskamers, woonkeukens, keukens en siapkamers opnieuw in te richten. Mede omdat vele mensen nu de gelegenheid krij gen hun woningen practisch en gezel lig in te richten, besloot de Bond van Plattelandsvrouwen enige tijd geleden reeds tot het organiseren van een tentoonstelling. De bond wil hiermee de kopers-in-spé voorlichten. Deze ex positie wordt Dinsdag 2 Juni in de „Prins van Oranje" te Goes geopend. De tentoonstellng omvat acht toon- kamers. Verder zullen er deskundige rondgangen worden gemaakt, terwijl ook lezingen over dit onderwerp op het programma staan. In het najaar hoopt men in Haam stede en Zierikzee eveneens een der- delijke tentoonstelling te openen. „0NZE b°SD blijft staan op het positieve standpunt van inte grale schade-uitkering", zei de secretaris van de Ned. Midden standsbond in de gisterenmiddag in „De Korenbeurs" gehouden bij eenkomst met gedupeerde middenstanders. Opmerkelijk was dat uit de vergadering, die overigens niet bijzon- tier druk bezocht was, niet dezelfde cis werd gesteld en ook hier kre gen we de indruk, dat in het algemeen de materiële schade-regeling, zoals in het wetsontwerp voorgesteld, niet tegen is gevallen. Na de opening der vergadering door de heer v. d. Weele uit Colijns- plaat, zei de voorzitter van de lande lijke bond, de heer de Groot, dat men naar Goes gekomen was om de opi nie te peilen i.a.v. het wetsontwerp om dan daarna de gedachten en wen sen over te brengen aan de Kamerle den, aan wie de wet is voorgelegd. OM DE PLOOITJES J^E heer Zwagerman, secretaris van de bond, kwam vervolgens aan het woord en legde de reeds door ons geciteerde verklaring af en zei ver der, dat de staatssecretaris van Econ. Zaken, dr. Veldkamp, zich bereid ver klaarde tot een nadere bespreking over het eventueel gladstrijken van geconstateerde plooien. Het hoofdargument der regering te gen de integrale vergoeding is, zei spr., dat ze de watersnoodslachtoffers niet meer kan geven dan die van de oorlog. Dit is een vrij sterk argument, zo erkende hU en men zal dus even ster ke argumenten moeten aanvoeren om dit pleit te winnen. Een argument voerde spr. zelf aan, n-1. dat de rampschade vele malen geringer is dan de oorlogsschade. Vervolgens gaf hij een overzicht van de voornaamste bepalingen van het wetsontwerp en de gunstige uit zonderingen die erin liggen voor meermaal getroffenen en voor de klei ne man, wanneer die absoluut niet in staat is, om van een bekomen aan vullend crediet voor herbouw rente en aflossing te betalen. Over de immateriële schade kon de heer Zwagerman weinig zeggen, om dat die buiten dit wetsontwerp valt. Wel drukte hij zijn teleurstelling er over uit, dat er nog steeds burge meesters zijn, die nog niet weten dat de bepalingen voor bijzondere hulp aan oorlogsslachtoffers ook gelden voor de gedupeerden van deze laat ste ramp. Deze bepalingen maken o.m. ook uitkeringen voor bijzondere behoeften bij ziekte, studie van de kinderen e.a. mogelijk. VAN 'T KASTJE NAAR DE MUUR DIJ de discussie kwamen zo goed als geen klachten, die direct tegen de wet waren gericht tot uiting, al signaleert men enkele onbillijkheden. De ernstigste grieven kwamen van de zijde van een Kruininger winke lier. die van het kastje naar de muur was gestuurd en in de afgelopen maand nog geen cent vergoeding nad gekregen; wel was hij er f 650 bij in geschoten voor de reparatie van zijn auto, die ondank" dat niet wil lopen. De heer Zwagerman gaf hem enke le wenken en de heer de Groot zei. aan dr Veldkamp een lijst te zullen vragen van verantwoordelijke perso nen. die inlichtingen kunnen geven. De heer v. d. Weeie merkte op, dat ie bond een adviescommissie be noemde, die haar zetel in Terneuzen heeft- Een der aanwezigen wees nog op de wenselijkheid om bij taxaties der schade door een rijksambtenaar ook met een eigen deskundige te komen. Koningin Ingrid van Denemarken (ge- heel links) en Koningin Juliana (ge heel rechts) kijken met veel belang stelling naar de verrichtingen van enige patiëntjes in het instituut voor nabehandeling van lijders aan kinder verlamming te Hornback, waar de vorstelijke personen Woensdag een bezoek brachten. (Tele-foto) BRUGGEN OVER HET KANAAL GENT-TER- NEUZEN Nieuwe regeling ingesteld I. Brug voor spoorweg- en gewoon verkeer te Sluiskil. 1. De brug is op werkdagen, voor de binnenscheepvaart gesloten gedurende onderstaande perioden: van 5.506.00 uur; 7.05—7.10; 7.25—7.35; 8.30—8.35; 9 00—9.05; 9.25—9.35; 11.00—11.05; 12.10—12.20; 12.55—13.05; 13.25—13.35; 13 55—14 05; 15.00—15.10; 16.00—16.05 17.00—17.05; 17.30—17.40; 19.00—19.05 19.30—19.40; 2. Voor dt zeevaart wordt de brug steeds geopend, behalve in de vetge drukte perioden 3. van 19.40—5.50 uur en voorts bui ten de bovenaangegeven sluitingstij den wordt de brug naar behoefte voor de scheepvaart geopend. n. Draaibruggen voor gewoon ver keer over de Oost- en de Middenka- naalarm te Sas van Gent. De bruggen zijn op werkdagen voor de binnen scheepvaart gesloten van 5.45—5 55; 7.15—7.25; 12.00—12.10; 13.45—13.55; 17.00—17.10, Herverzekeringsorgaan opgericht TE GOES hield de Onderlinge fruit telers - hagelverzekering Maat schappij een buitengewone algemene ledenvergadering in verband met de oprichting van een landelijk herver zekeringsorgaan op onderlinge basis. De voorzitter, de heer C. Sanderse, wees in zijn openingswoord o.m. op de grote schade, welke in 1952 aan de fruitoogst door hagelslag is toege bracht. Voor de Onderlinge beteken de zulks een zeer ernstig schadejaar. Hoewel er in 1952 ruim f 83.000.aan schade-vergoeding kon worden uitge keerd werd hiermede de totale schade slechts ten dele gedekt. Hieruit blijkt te meer, dat een gro tere spreiding van het risico gewenst is. Het voorstel van het bestuur om deel te nemen aan dit herverzeke ringsorgaan werd dan ook met alge mene stemmen aanvaard. Als vertegenwoordiger van de on derlinge in het bestuur van het her verzekeringsorgaan werd aangewezen de heer C. Sanderse te Lewedorp. De hieruit voortvloeiende wijziging van het premiestelsel n.l. invoering van een variabele premie vond even eens algehele instemming. Omtrent het percentage eigen risico werd be sloten dit terug te brengen van 15 op 10 pet. Verder werd besloten, dat de aan giften van oogst 1953 voor 1 Juni a.s. op het Secretariaat, Landbouwhuis te Goes binnen moeten zijn. K.J.M.V, ZOEKT CONTACT TE LEWEDORP FNinsdagavond was voor de Kath. Jon- ge Middenstand in het dekenaat Middelburg een contactavond belegd In de zaal van de heer v. d. Dries te Lewedorp. Verschillende afdelingen waren vertegenwoordigd. De secretaris van de landelijke K.J.M.V., de heer Simon Kleyn uit den Haag, hield een inleiding over het streven der organisaties en sneed verschillende actuele onderwerpen aan, welke tot een geanimeerde dis cussie leidden en vele nieuwe gezichts punten openden. De geestelijk advi seur van de landelijke organisatie, rector Brans, gaf mede zijn visiè op verschillende onderdelen ten beste. De afgevaardigden namen zich voor, het gesprokene in eigen afdeling aan de orde te stellen en de gelegde con tacten levendig te houden. Advertentie) Tflll#!- Krabben «n peuteren maakt de kwaal steeds UllSIdU erger- De helder vloeibare J D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEt TEGEN HUIDAANDOENINGEN IS iet waar en onlogisch Lcn te Goes verschijnend christelijk- prot. dagblad publiecerde in ver band met de a.s. gemeenteraadsverkie zing een zeer onsmakelijk propagan da-artikeltje. Katholieken en socialisten zouden het „plannetje" gemaakt hebben om, indien zij inplaats van zeven, acht zetels in de raad en daarmee de meer derheid bereiken, het aantal wethou ders van drie op twee te brengen, om daardoor de prot. christelijke wethou der te „wippen". De beschuldiging is zeer algemeen gehouden en geeft dus weinig vat op haar, doch ze is er niet minder boosaardig om, want er is zeer beslist geen woord va'n waar! Noch tussen de raadsleden, noch tussen de K.V.P. en de P.v.d.A. is er enigerlei contact over deze zaak geweest; in de K.V.P. is er zelfs nooit 'n woord over gerept en ook niet door de leden on derling. OOK GEEN LOGICA Dehalve met de waarheid, is het ar- tikeltje ook in strijd met de lo gica. De P. v. d. A. zou haar vijfde ze tel moeten betalen „met behulp van wat ontevredenen van A.R... C.H. en K.V.P." aldus het blad, maar indien werkelijk ontevreden katholieken overlopen naar de socialistische zijde, dan zou de K.V.P., die geen stem kan missen, haar derde zetel 4 jaar ge- led enmet moeite bekomen moeten afstaan en was er dus weer geen meerderheid voor K.V.P. en P. v. d. A. Het is toch wel erg onzinnig om té veronderstellen dat de K.V.P. zich voor zo'n „plannetje" zou lenen. Neen, bedoeld blad heeft zijn ver kiezingsniveau door deze verdachtma king op een peil gebracht, dat bene den zijn stand is. Drijvende hotels O* ETEN achttal luxe-schepen ,die met J_' meer dan 2500 toeristen uit Euro pa en Noord-Amerika zijn gekomen, worden tijdens de kroningsfeesten gebruikt als drijvende hotels in de Londense haven. Er zijn speciale regelingen getrof fen om het de passagiers van deze schepen mogelijk te maken, zonder moeilijkheden met douane of immi gratie-beambten van en aan boord te gaan. Twee dezer drijvende hotels zijn Nederlandse schepen, namelijk de Veendam en de Rijndam, drie Zweeds, twee Spaans en een Pana- mees. MUSEUM VAN DE WATERSNOOD Collectie groeit in Zierikzee p\e museumcommissie te Zierikzee werkt stelselmatig aan de uitvoe ring van het plan: te komen tot een zo volledig mogelijke documentatie van de watersnood, die stad en eiland zo zwaar heeft getroffen. Het ligt in de bedoeling een gebouw voor deze expositie in te richten. Daarbij is ge- dacht aan het 's-Gravensteen. De archivaris is reeds in het bezit gesteld van belangrijk fotomateriaal, dat nog geenszins volledig is. maar reeds een duidelijk beeld geeft van hetgeen Schouwen-Duiveland in de eerste dagen van Februari ervoer. In afwachting van nadere beslissingen wordt tijdelijk het Prentenkabinet van het museum op het stadhuis geheel gevuld niet rampfotomateriaal. De museumcommissie heeft zich met een rondschrijven gericht tot de burge meesters en dijkgraven van polders op Schouwen-Duiveland met het verzoek een juist en betrouwbaar relaas van de gebeurtenissen na de rampnacht. Van vele zijden heeft de museum commissie reeds betuigingen van in stemming met dit plan ontvangen. De komende generatie zal zich mettertijd een duidelijk beeld kunnen vormen van de overstromingsramp en haar ge volgen. Ook is ai iemand gevonden, die in staat is een maquette te maken waarop de ramp natuurgetrouw zal worden weergegeven. TRYGVE LIE J~\E AFGETREDEN secretaris-gene- raai der V. N„ Trygve Lie, ont vangt een slotuitkering van 20.000 dollar. Hij krijgt dit bedrag, omdat hij er recht op zou hebben gehad, indien voor hem dezelfde bepalingen hadden gegolden als voor andere leden van het algemene secretariaat der inter nationale organisatie. Lie heeft gedurende zijn ambtspe riode een jaarsalaris van 20.000 dol lar ontvangen. Bovendien ontving hij een jaarlijkse toelage van hetzelfde bedrag, een huurtoelage van 10.000 dollar, een toelage van 5000 dollar voor bestrijding van onderhoudskosten van zijn woning en een auto met chauffeur, waarvan de kosten door de V. N. werden vergoed. Hij moest zijn bedienden zelf betalen. Trygve Lie krijgt voor de rest van z(jn leven een pensioen van 10.000 dollar per jaar. Hannie Termeulen naar New-York vertrokken Woensdagavond i£ Haniie Termeulen, de bekende Amsterdamse zwemster, met haar a.s, echtgenoot, mr. J H Boomstra, per KLM-vliegtuig naar New York vertrok ken, waar zij Zaterdag a.s. in het huwe lijksbootje zullen stappen. Na een reisje door de V,S. hoopt het eohtpaar Boomstra in MiamS de boot naar Curacao te nemen, de uiteindelijke be stemming. Hannie as er zioh terdege van bewust, dat haar huishoudelijke plichten nriet zulk een intensieve zwemtraining zullen toestaan als in de afgelopen jaren, maar zij zal het wedstrijdtiwemmen er toch niet geheel aan geven en. hoopt in de West nog vele malen in wedstrijden uiit te komen. Tientallen familileden, kennissen en clubgenoten hebben Hannie op Schiphol uitgeleide gedaan en een gelukkige toe komst toeegewenst. (Teifniscompetitie)» Suecesdag voor S. J. E. F. De resultaten der competitiewedstrij den. Zondag gespeeld, luiden: SJEF 1-Hulster Ambacht 3 71. H.E.: Dr. de JongJ. van der Heijden 60 63; Dr. StaalB. Langenhorst 68 8—10. Dames-enkel: mevr. Bakker—mej. R. van Campen 60 6—3: mevr. de Jong mej. R. van der Heijden 61 60. Gemengd dubbel: Dr. de Jong en mevr. de Jongmej. van Campen en J. vaiï der Heijden 64, 75; mevr. Bakker en Nico Vandewalle—mej. R. van der Heij den en B. Lamgenhorst 61 6—1. Heren dubbel: Dr. de Jong en Nico Vandewalle—J. van der Hedjden en B. Langenhorst 9—1 8—6 6—2. Damesdubbel: mevr. Bakker en mevr. de Jongmej. van Campen en mej. van der Heijden 64 6—2. SJEF 2 speelde te St. Jansteen tegen Smash 2 aldaar en won er met 80. De gedetailleerde uitslagen luidden: Heren enkel: R. de Potter—. Paridaen 26 26; L. de KerfW. Trapman 26 4—6. Dames enkel: mej. T. Lockef eermej. I. Trapman 0—6 2—6; mevr. Rottier— mej. M. Haverland 2—6 1—6. Gemengd dubbel: mej. T Lockef eer en R. de Potter—mej. I. Trapman en J. Paridaen 06 16; mevr. en de heer Rot_ tier—mej. M. Haverland en W. Trapman 1—6 2—6. Heren dubbel: A. Rottier en L. de Kerf—J Paridaen en J. Trapman 3—6 2—6. Dames-dubbel: mevr. Rottier en mej. T. Lockef eermej. I. Trapman en mej. M. Haverland 16 26. Voor de hoofd'klassecompetitie heren van de KNZB is Woensdagavond de waterpolowedstrijd Meeuwen 1 tegen Mer- wede 1 gespeeld. De Meeuwen wonnen de strijd met 145. Aan het criterium van de Dauphiné Liberé. een wedstrijd in zeven etappes, die van 714 Juni a.s. gehouden wordt, zullen 12 a 14 ploegen van, acht renmers deelnemen. Jan Nolten is voor de Mer- cier-ploeg ingeschreven. - De te Duisburg gespeelde voetbal wedstrijd tussen West Duitsland en Oost Nederland eindigde in een 4—6 overwin, ning voor de Duitsers, nadat zij bij rust reeds een 2—0 voorsprong hadden gehad. Bram Appel heeft, zoals destijds ge meld, een contract als trainer getekend met Vervlers (Ben zal 15 Juli a.s. in functie treden. Aangezien het bestuur van Reims hem gaarne nog een seizoen zou willen behouden, wordt naar een op lossing gezocht, welke het Appel zou mo gelijk maken op weekdagen zijn taak als trainer te Verviers te vervullen, maar op Zondagen voor Reims uit te komen. Dit jaar voor nieuwelingen Dinsdag, derde Pinksterdag, wordt de 16e ronde van IJzen dijke verreden, dit jaar voor nieuwe lingen. Men wisselt ieder jaar met Axel, dat dit jaar met amateurs aan de start komt. Er zullen ongeveer 40 a 50 coureurs deelnemen aan de strijd. De start is om half drie op de Pro vinciale weg van IJzendijke naar Schoondijke, even buiten de gemeen te. Vandaar rijden de renners het vol gende parcours: Oranjestraat, Land- poortstraat, Koninginnestraat, Ver lengde Molenstraat, Nassaustraat, Beursstraat, Minnepoortstraat, Mau- ritsw£g, Zevenhofstedenstraat, Pro- vincialeweg. Het parcours is 5 km lang en wordt 16 maal gereden. Onder de ingeschreven coureurs zijn P. v. d. Lyoke, uit Groede, v. d. Ameele, Nieuwvliet, van Boven, Sluis, de Poorter, Oostburg en v. d. Avoird- Bleyenberg wees invitatie af De uitnodiging welke Bleyenberg van Rigtersbleek onlangs kreeg, om naar Frankrijk te komen voor het bijwonen van de bekerfinale, is door Bleyenbergh van de hand gewezen. Staf Dobbelaere naar Olym pische dag Dat de prestaties van de Schoonidijkse athleet Staf Dobbelaere ook in Holland nie* onopgemerkt blijven, is thans ge bleken. De NTC heeft de Marathoinner geinviteerd! om deel te nemen aan de 3000 meter op de Olympische Dag in het Stadion te Amsterdam. Waarschijnlijk zal daaraan ook Jan Adriaanse deelnemen. ARTSDIPLOMA. De heer Jac. C. H. M. Wijffels te Westdorpe slaagde te Utrecht voor het artsdiploma. BOEKHOUDEN. Mej. G. A. van Eek te Terneuzen en de heer H. Cornelis te Philippine slaagden te Den Haag voor het practijkdiploma boekhouden. BESTRATING TE SAS VAN GENT. Ten gemeentehuize van Sas van Gent we.rd in het openbaar aanbesteed: heit uitvoeren van bestratingen met bijko mende werken aan de Poelstraat, voor rekening der gemeente. Er werd als volgt ingeschreven: P. Mollerti te Hoofdplaat f 20000.Krijn Lucasse en Ger. Spon- sele, Walsoorden f 15649; J. en K. de Oude, Biervliet f 16500; J. Sanderse te Axel f 16257; P Rammeloo en C de Ruysscher, Philippine f 16428; Fa. Gebr. de Bokx, Terneuzen f 17575. De gun ning van het werk heeft nog niet plaats gevonden. GOES, 20 Mei. Bloemkool 3071, Krop sla 56, Aardbeien 15, Spinazie 1229, Rabarber 1622, Sjalotten 1625, Radijs 9 cenlt. 's-HERTOGENBOSCH, 20 Met. Op de mart'k van heden werden aangevoerd.: 6.374 stuks vee, zijnde: 2.104 runderen, 370 vette kalveren, 762 ntuchtere kalve ren, 82 fokzeugen, 294 slachtzeugen, 91 lopers, 1.969 biggen, 131 schapen, 549 lam meren, 22 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en. kaifikoeien 8251050; guistie koeien 580— 775; kalfvaarzen 7001000. klamvaarzen 680760, guiste vaarzen 575650, pinken 375525, graskalveren 220325, fokkalve, ren 90155, nuchtere slachtkalveren 36— zware soorten 55—77, drachtige zeu gen 256—325, leppers 65—80, biggen 30—45, sahapen 60—80, vette schapen 110, ooien met lamineren 105—150, lammeren 30—53, alles per stuk. Aanvoer van slaehXvee: 815 Stuks. Prij zen; extra kwaliteiten vaarzen tot f3.15, le kw. 2.953, 2e kw. 2.552.70, 3e kw, 2.20—2.35, vette stieren 2.60—2.70, worst koeien 2.102.20, alles per kilo geslacht gewicht; vette kalveren lachte 1.702.00, per kilo levend gewicht; vette kalveren zware 2.20—2.40. extra kwaliteiten vett® kalveren 2.502.65, nuchtere slachtkalve ren 1.071.22, zware soorten 1,251,45, slachtzeugen 1.54—1.62 met 4 kilo tarra, alles per kilo levend gewicht Overzicht: de handel in melk-enkalf- koeien verliep traag, de kwaliteiten met papieren werden lui verkocht;, prijzen minder Minder aanvoer van guiste koeien en weidevee, weinig vraag waardoor flauwe handel, de goede soorten onge veer prijshoudend, de refL prijzen zak kend. Korter aanvoer van jongvee, over het geheel weinig koQplust en trage han. del met voor de mindere soorten dalen de prijzen. Grote aanvoer van vette kal veren. in de lichtere soorten handel stroef met lagere prijzen, in de zware handel wat beter en goede prijzen, afloop evenwel traag. Nuchtere slachtkalveren handel stug-duur, Grote aanvoer van biggen, handel kalm met lagere prijzen. Korte aanvoer van lopers, flauwe handel Drachtige zeugen matige handel, prijzen moeilijk te handhaven. Grotter aanvoer van schapen en lammeren, schapen kal me handel, lameren handel iets williger met wat hogere prijzen. Ruimer aanvoer van slachtvee, overwegens flauwe handel met wat lagere prijzen. Worstkoeien ble ven ongeveer prijshoudend, afloop traag. Slachtzeugen vlugge handel met. hogere prijzen. KAPELLE, 19 Mei. Exportveiling; Bram ley Seedling 73.40—74.10. Gewone veiling: Bramley Seedling 1244, Jona than 80. Saint Remy 5—28, Brederode 21 —23, Francisca Borgia 16—25. Gieser Wil deman 9Vs, Diversen: Aardbeien 1U,6. Groenten: Rabarber 20, Aardappelen 13, Spinazie 19—25. Kropsla 5U—9»/f Bloem kool 8'/j4y2. Sjalotten 23—24. W ATERST A1SDEIS Mannheim 245 (+7), Trier 112 (-2) Koblenz 165 (—8), Keulen 128 (—2) Ruhrort 328 3). Lobith 928 3) Nil.! megen 710 (—2). Arnhem 728 (—4), Eefde 2a0 (—2) Deventer 159 (—2), Namen La L20), Borgharen 3959 (+8), Belfeld 1086 (—4). Grave 467 (—3), Lith 0.04 (+4), Vreeswijk 0.18 1.)

de Stem | 1953 | | pagina 3