Wim van 36e RONDE VAN ITALIF Est uren op de loer verraste Italianen St. Willebrorder won eerste étappe in hoog tempo met 11/2 min. voorsprong Vluchtige Amerikaanse impressies Walcheren Mgr D. Huurdeman aangereden De 80e lijst Burgerzaal in Paleis te Amsterdam weer te bezichtigen ZuidmBeveland China beschuldigt Hoe staan de clubs er voor? Houdt U van steak 2 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 13 MEI 1953 Ambachtsschool te Terneuzen had goed 1952 De „Kabo" vergaderde te Ovezande Tweede Biënnale voor beeldhouwkunst middelburg PRIJSSTOP IN VIETNAM Afschaffing superweeldebelasting Rampschade ten laste van winst over 1952 Voor dele maal in de geschiedenis: Nederlander in rose trui THIJS ROKS enige pechvogel in vaderlandse gelederen vlissingen Wim van Est for ever EXAMENS MARKTEN oY„areT,k0eien 780 6815 62°: Vaarzen 850 750 650; Pinken 550 500 370. en de welke ëal een plaats hoopt Itks vee en. LIET verslag over het jaar 1952 van de Ambachtsschool te Terneuzen ademt een geest van tevredenheid en activiteit. Tevredenheid, omdat in 1952 na enkele jaren van onderhande len en plannen maken tenslotte de broodnodige nieuwbouw en verbouw van de school kon worden begonnen. Activiteit, omdat buiten wat nu een maal „des ambachtsschools" is, nog op zoveel andere gebieden belangstelling werd betoond. Er werd door de leer lingen in clubverband gevoetbald, ge handbald, geschaakt en gezwommen, jeugdconcerten en tentoonstellingen bezocht, filmvoorstellingen en lezin gen bijgewoond, excursies gemaakt, kortom het ontbrak de jongelui niet aan mogelijkheden hun interessen en algemene ontwikkeling te vergroten. De school in cijfers uitgedrukt reilde en zeilde in 1952 als volgt: Op 31 Juli konden op de dagschool van de 117 leerlingen uit de le klasse er 76 worden bevorderd naar de 2de klasse. Van de 121 leerlingen uit de 2de klasse kregen 97 een getuigschrift. Gezien de vakken van onderwijs was de verdeling dezer 97 getuigschriften als volgt: timmeren 25. smeden-bank- werken 36, electrotechniek 15, schil deren 8 en autotechniek 13. Van de 245 leerlingen, die op 31 December de school bezochten, kwa men er 89 uit Terneuzen, 53 uit Axel, 24 uit Hoek, 22 uit Sas van Gent, 19 uit Zaamslag, 10 uit Westdorpe, 9 uit Philippine en 9 uit Biervliet, 2 uit St. Jansteen. Hontenisse, Vogelwaarde en IJzendiike en 1 uit Bouchoute. Op 31 Maart telde de avondschool 207 leerlingen. Bevorderd werden er 74. Een getuigschrift of verklaring ontvingen 84 leerlingen. Behalve uit de reeds bovengenoemde plaatsen be zochten ook leerlingen uit Grcmde, Schoondijke en Hoedekenskerke deze cursussen. Verder is in deze school nog geves tied een Binnenvaartschool en wordt een cursus V.M.T.O. en Aannemers cursus gegeven. rvE jaavergadering der „Kabo" (Ka- tholiek overheidspersoneel) werd deze keer gehouden bij de heer Doe- ne te Ovezande. De voorzitter herdacht in zijn ope ningswoord de overleden bondsbe- stuurder de heer Pattijn, waarna het huishoudelijk deel der agenda vlot werd afgewerkt. De jaarverslagen werden goedgekeurd en het beleid van de penningmeester geprezen door het lid der kascommisie, de heer Pol- fliet. In de bestuursvacature-v. Wy- chen koos men de heer J. Smolders uit Goes. De geestelijk adviseur, kap. v. Lan gen uit Goes hield hierna een boei ende causerie over het herstel der katholieke hiërarchie en wekte de aanwezigen op met de kerkelijke vie ring mee te leven. ANTWERPEN bereidt zich voor op een grootse kunstmanifestatie: op 20 Juni 1953 opent in het Middelheim- park de 2e Biënnale voor Beeld houwkunst. De aandacht zal vooral gevestigd worden op de hedendaagse Italiaanse beeldhouwkunst, die in de naoorlog se jaren fel in het brandpunt van de belangstelling stond. Ruim 50 werken van Italiaanse meesters, waaronder Manzü, Marini, Martini en andere grootmeesters komen in de catalogus voor. Verder worden vermeld: 15 Fïanse beelden, 10 Nederlandse, 10 Engelse, 10 Duitse, 5 Zweedse, 5 Noorse, 5 Deense, 10 Amerikaanse (Verenigde Staten), 5 Zwitserse, 5 Oostenrijkse en mogelijk ook enkele Spaanse beel den. MR. v. ROYEN NAAR DEN HAAG? Mr. a. j. w. van Royen, rechter in de rechtbank te Middelburg, is ge plaatst op de lijst van aanbeveling, ter voorziening in een vacature van raadsheer in het gerechtshof te Den Haag. stadhuis weer te bezichtigen Met ingang van 16 Mei a.s. wordt het Gothische deel van het stadhuis weer ter bezichtiging opengesteld op de Donderdagen en Zaterdagen wat voor het vreemdelingenverkeer altijd een hele attraotie is. ENE Vicaris-Generaal van 't aartsbis- dom, mgr. D. Huudeman is door 'n onbekend gebleven wielrijder te Utrecht aangereden. Mgr. die 65 jaar oud is, werd op de grond gesmakt en liep een hersenschudding op. Hij werd overgebracht naar het St. Antonius- ziekenhuis en is daar ter verpleging opgenomen. DE PIASTERKWESTIE TNE REGERING van Vietnam heeft Dinsdag een prijsstop ingevoerd, teneinde prijsstijgingen na de deva luatie te voorkomen. De prijzen zijn vastgelegd op het niveau van 9 Mei, twee dagen voor de devaluatie. De regering heeft alle firma's verplicht haar voorraden aan te geven en alle industrieën en handelszaken moeten doorwerken. Verder werd een tijde lijk exportverbod uitgevaardigd. Tn het Staatsblad van gisteren was opgenomen de wet van 9 Mei 1953, houdende afschaffing van het omzet belastingtarief van dertig ten hon derd. Daarin is tevens verschenen een Koninklijk Besluit van dezelfde da tum, waarin bepaald wordt, dat ge noemde wet in werking treedt met in gang van 14 Mei a.s. Advertentie) NED RODE KRUIS LIET Informatiebureau van het Ned. Rode Kruis heeft een 80e lijst van slachtoffers van de watersnood uitgegeven. Daarop komt o.a. voor NIEUWERKERK L. van Klin ken, 3 jaar. V.V.Z.F. in Axel bijeen fNNDER voorzitterschap van burge- meester M. Puylaert uit Zuiddor- pe werd in „Het Gulden Vlies" te Axel de algemene vergadering gehouden van de V.V.Z.F. Uit het verslag van de secretaris penningmeester bleek, dat er een ba tig saldo was van bijna f 2000. De aftredende bestuursleden, de he ren P. Dieleman, J ,C. de Hamer en E. Verhelst, werden herkozen. In de financiële commissie werd benoemd de heer P. de Jonge, Terneuzen. Er zal naar gestreefd worden om op 25 Juni a.s. een premie en veu lenkeuring te houden. Een der be langrijkste punten van de agenda vormde die bespreking tot samenvoe ging van keuringen. Dit streven tot centralisatie heeft van verschillende zijden instemming ontvangen, hoewel er ook bezwaren naar voren zijn ge bracht in verband met de practische uitvoering ervan. Wettiging van belasting faciliteiten INGEDIEND is een wetsontwerp, dat ten doel lieeft aan die fiscale te gemoetkomingen, welke onmiddellijk na de watersnoodramp door de Rege ring zijn toegestaan en voor welke geen basis in de wet bestond, thans een wettelijke grondslag te geven. Nieuw is een tegemoetkoming ten behoeve van getroffen bedrijven, me debrengende, dat, op daartoe gedaan verzoek, schade aan goederen, beho rende tot het bedrijfsvermogen, ten laste van de winst over 1952 mag ge bracht worden. De Regering blijft bij haar oordeel, dat bijzondere belastingfaciliteiten voor giften slechts dienen te worden verbonden aan giften aan Nationaal Rampenfonds en Roode Kruis. Speciale berichtgeving) ABANO, DINSDAGAVOND. WIM VAN EST, de gespierde weg-specialist uit St. Willebrord, heeft op de eerste dag van de Ronde van Italië voor een grote verrassing gezorgd. Na een prachtig gereden rit ging hij in de Noord-Italiaanse badplaats Abano Terme als eerste over de eindstreep met een voorsprong van ruim anderhalve minuut op de Italiaan de Santi, die op zijn beurt het peleton op flinke af stand achter zich liet. afstand van bijna 4000 kilometer terug naar Milaan zal voeren. Alleen Thijs Roks kon zich niet in het veloton handhaven. Hij kwam, als honderdste binnen, als le man na de hoofdmacht. Op 20 k.m. voor de eindstreep brak hij een wiel en het repareren kostte hem zoveel tijd dat hij 't verloren terrein niet meer. kon terugwinnen. Zijn achterstand op van Est bedroeg 4 minuten 12 seconden. De vijf ande ren: Gerard Peters, Hein van Bree- nen. Jos Suykerbuyk, Hans Dekkers en Wout Wagtmans plaatsten zich 16e ex aequo, tezamen met de grote favo rieten als Coppi, Bartali, Koblet, enz. PUIKE STEMMING TS DE OVERWINNING van onze landgenoot eigenlijk wel een ver rassing te noemen? Heeft hij niet in de wegwedstrijden, welke in het nog jonge seizoen zijn gereden, laten zien. dat hij in blakende vorm is en hebben wij er in onze voorbeschouwing al niet op gewezen, dat het internationale wie- Ierkamp juist in de vlakke etappes veel van de Nederlandse rouleur ver wachtte? MACHTIGE DEMARRAGE TN DE VROEGE ochtend hadden zich nog enkele regenbuitjes boven Lombardije ontlast, maar toen tegen achten de volgauto's begonnen te ar riveren en de kleurige truien van de eerste renners zichtbaar werden, kwam het zonnetje door de wolken massa's gluren. De Nederlandse ploeg, in Oranje-truien gestoken, was er al heel vroeg bij en Wim van Est zette als eerste zijn handtekening op het grote controle vel met de 112 namen. Vervolgens tekenden de andere Ne derlanders Successievelijk kwamen ook de overige deelnemers opdagen, als laatsten, kort voor de sluiting, de Zwitsers Ferdi Kubler en Rolf Graf. Nadat de lange karavaan zich in de voorgeschreven formatie had opge steld, ging het onder aanvoering van de wedstrijdleider Giuseppe Ambro- sini door de hoofdstraten naar een van de buitenwijken. En daar werd, om precies kwart over tien, het aanvangs- sein gegeven voor de grote wedstrijd, waarvoor alle Italianen zich harts tochtelijk interesseren, en die de 112 deelnemers in drie weken over een HET DIAMANTEN FEEST VAN „ST. JOSEPH" Ter aanvulling van het reeds opge nomen verslag der feestelijke viering van het diamanten lubilé der kath. bouwvakarbeidersorganisatie zij nog gemeld dat de feestavond voortreffe lijk slaagde, dank zij vooral het op treden van ,,de Vriendenkring" met een geestig blijspel. In een vlotte toespraak feliciteerde de voorzitter der Vlissingse K.A.B. de heer Frans Schets, zijn jubilerende bondsbroeders en bood namens de K, A.B. aan .St. Joseph" een foto van het diamanten bestuur aan De Chr vakbond had bloemen gestuurd. GOES AANVANKELIJK RUSTIG MA ENKELE uitlooppogingen, alle op niets uitlopend, viel van Est, 35 k.m. voor het einde van de 263 k.m. lange etappe aan. Erg actief was het peloton tot dusver niet geweest. De Italianen Pellegrini, Baroni, Gismondi en Olmi en de Spanjaard Glial had den bij Nogara een voorsprong van bijna een minuut op de later gevluch te Grossi en 3% minuut op het pelo ton. Maar lang duurde de vreugde niet voor de weglopers, want Coppi, Fornara, Padovani en Ockers gingen er achteraan en weldra was de her groepering een feit. Al urenlang had van Est ervoor gezorgd, steeds zo goed mogelijk zijn positie in de hoofdgroep te handha ven, wachtend op een kans er tus senuit te knijpen, er dan ineens goed vandoor te gaan en niet zijn kost bare energie te verspillen aan een mislukkende aanval. Plots greep hij het stuur alsof hij het verbuigen wilde, de rug gekromd en elke spier van zijn krachtig lichaam ge spannenIn een flits had hij zich Van de compacte groep renners los gemaakt en vóór de massa reageer de, had hij enkele tientallen meters voorsprong, snel uitgroeiend tot honderd meter. De Belg Stan Oc kers was de eerste, die zich herstel de. Hij trachtte het wiel van Wim van Est te pakken, maar de voor sprong van de gebruinde Brabander was te groot en even later was „Stanneke" door het veld opge slokt. HAUTAINE GRIJNS.. DEGRIJPELIJK heerste na deze etap- pe, waarin het gemiddelde boven de 39 k.m. per uur lag, een beste stemming onder het groepje Oranje truien. met in hun midden de glun derende Kees Pellenaars. Zo zal de rose leiderstrui tijdens de 2e etappe van Woensdag, die van Abano Terme naar Rimini (273 k.m.) voert, worden gedragen door een Nederlander! DE UITSLAG „ZEGEVIEREND DOOR DE FINISH J-yE ITALIANEN, die elke poging tot dusver met een hautaine grijns te niet hadden gedaan, keken grimmig en hun ploegleider had weldrazijn instructies gegeven. De Santis zóu de brutale Nederlander, debutant in de Giro, terughalen. Maar De Santis. jachtend wat hij kon en verbeten als een terrier, die de lucht van een ko nijn heeft gekregen, had niet de kracht in zijn pedaaltred, die nodig was een van Est-in-topvorm te berei ken. Integendeel, de Nederlander ver grootte zijn voorsprong voortdurend en toen hij tenslotte de aarden wieler baan van Abano opstoof, bedroeg zijn voorsprong op De Santis meer dan anderhalve minuut. Om precies te zijn op de finishlijn 1 minuut 37 seconden. Ook de andere Nederlanders weer den zich in deze eerste etappe uitste kend. Zij reden een regelmatige koers en toen hun makker van Est eenmaal de aanval had gelanceerd, namen zij in de hoofdgroep dadelijk de taak op zich elke achtervolging zoveel moge lijk te voorkomen. LIET OFFICIËLE klassement van de eerste etappe: MilaanAbano Ter me (263 k.m.) luidt: I Wim van Est, 6 uur 37 minuten 10 seconden; 2 De Santi 6 38 47; 3 Ferrari 6 40 02 4 Brasola; 5 Conté; 6 Albani; 7 Monti; 8 Bini; 9 Benedetti; 10 Pa- dovan: 11 Doni; 12 Conterno; 13 Ba roni; 14 Milano; 15 Pettinati, alle Ita lië en in dezelfde tijd als Ferrari. Op de zestiende plaats ex aequo kwam het grote peloton, bestaande uit ongeveer 80 renners, bij wie zich alle favorieten bevonden, eveneens in de zelfde tijd als Ferrari 06 40 02 binnen. In deze groep zaten ook Peters, Dek kers, van Breenen, Suykerbuyk en Wagtmans. Thijs Roks eindigde op de honderd ste plaats in 6 uur 41 minuten 22 se conden als eerste van het tiental ren ners, dat een achterstand had op de hoofdgroep. Tijdens de eerste etappe zijn de Zwitsers Kubler (wegens defecte de- railleur) en Graf uitgevallen. Na de eerste etappe bezet Neder land in het ploegenklassement met 'n totaaltijd van 19 uur 57 minuten 14 seconden de eerste plaats. De Italiaan se Levricri-equipe staat tweede met 19 58 51. Alle overige ploegen zijn ex aequo derde geklasseerd in 20 00 06. Jef Scherens' toestand bevredigend Bij het röntgenonderzoek is vastge steld, dat de verwondingen van Sjef Scherens, als gevolg van het ongeluk met. zijp wagen tijdens autorpcos te Bree, van veel minder ernstige aard zijn dan'eerst gevreesd'werd. Hij klaagt over pijnen in de borst en in de lendenen, terwijl hij een schouderfractuur blijkt te hebben op gelopen. Maar er is gelukkig geen sprake van een schedelbreuk en vol gens de dokters van het ziekenhuis waar hij verpleegd wordt, kan zijn toestand zeer bevredigend worden ge noemd. Willem Tell's le concours uitstekend geslaagd Het eerste concours van de Handboog- sociëteit Willem Teil te Ovezande in dit seizoen is uitstekend geslaagd. Het aan tal schutters was 84 van 17 verschillende sociëteiten. Willem Teil behield zelf de hoofd vogel, die werd afgeschoten door heb jongste lid P. Zuidhof. De verdere uitslag is als volgt: le klep Iz. van Win- gen. Zorgvliet, Ellewoutsdijk; 2e klep A. de Jonge, Soranus, Heinkenszand; 3e klep gemeente goes. Burgemeester en Wethouders der gemeente Goes brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de afdeling Sociale Zaken der gemeente, welke thans is gehuisvest in de „Prins van Oranje", met ingang van 16 Mei a.s. zal worden gevestigd ten stadhuize, ingang zijde Grote Markt, telefoon no. 2541. De aandacht wordt er voorts op fevestigd, dat genoemde afdeling slechts voor het publiek zal geopend q no Y^e£kdagen des morgens van nn2n n-2'00 UUr' Aan d€Ze uren van gehouden"6 St"kt d® hand wordcn Goes, 13 'Mei 1953 noemdmeeSter e" Wethouders voor- V' -F Kate, Burgemeester J. Huisson, wnd. secretaris. kerkconcert der zang- Verenigingen de schillende ooese zangverenigingen nl Arti et Amicitae, Jubilate Deo, ÉeviLds Dameskoor, de Stem des Volklen^ beide oratoriumverenigingen 4n ge meenschappelijk conceit in'de Grotl Kerk. iedere vereniging^ trad me^n zelfgekozen program en onder eigen directeur op, zodat ér afwisseling ge noeg was. Uiteraard liepen de pres taties nogal uiteen, doch over het al- gemeen stond het gebodene op hoog De baten van dit concert, waarvoor tamelijke belangstelling bestond, wa- ren geheel voor het Rampenfonds. orgelsoiTr A' Ko$sema-ker S8-1 enitele Het historische Koninklijke Paleis op de Dam te Amsterdam zal dit jaar van 15 Mei tot 15 September voor het eerst sinds 1939 weer gedeeltelijk voor het publiek toegankelijk zijn. De Bur gerzaal van het Koninklijke Paleis. De fraaie kristallen kronen dateren uit de tijd van Lodewijk Napoleon. Het beeld op de achtergrond onder de klok stelt de Vrede voor. De beelden groep boven de hoofdtrap geeft een voorstelling van de Stedemaagd van Amsterdam op haar troon. Rechts van haar zit de Dapperheid en aan haar linkerhand de Wijsheid. Het relief ..rechts naast de Stedemaagd, boven de kleine deur, stelt voor de legende van Mercurlus en het relief boven de an dere kleine deur geeft een uitbeel ding van de legende over de houw van de muren om Thebe. Amerikaanse bommen? P)E CHINESE MINISTER van Bui tenlandse Zaken Tsjou en-Lai heeft bij de V. S. geprotesteerd tegen een „schending van Chinees grondge bied en het doden van Chinese bur gers door 25 Amerikaanse vliegtui gen", zo meldt „Nieuw China". De vliegtuigen hadden op 10 en 11 Mei meer dan 50 bommen laten val len op Antoeng en Lakoesjao, waar door meer dan 250 burgers waren ge dood of gewond. Een woordvoerder der Amerikaanse luchtstrijdkrachten in het Verre Oos ten heeft deze bewering van de Chi nese minister louter fantasie genoemd. Oss 19 12 4 3 28 47- -22 Uno Animo 18 12 3 3 27 53- -31 Zwaluw 19 11 3 5 25 47- -28 Hieronymus 19 11 1 7 23 47- -35 Concordia 19 io 1 7 22 51- -34 GUDOK 20 8 4 8 20 34—34 WSC 20 7 4 9 18 49—41 RKC 20 7 3 10 17 41—48 Heusden 19 5 5 9 15 33—50 St. Michielsgestel 19 6 1 12 13 22- -54 OJC 20 5 2 13 12 34—51 Blauw Geel 20 6 0 14 12 26—56 3e KLASSE C Baardwijk 18 11 4 3 26 51- -25 Dongen 17 10 5 2 25 52- -19 HERO 18 11 3 4 25 43- -28 Roosendaal 18 10 2 6 22 34—27 BSC 19 9 4 6 22 47- -38 RWB 19 10 2 7 22 51—45 SCO 18 8 4 6 20 36—31 VES 19 6 4 9 16 43—49 WVO 18 5 3 10 13 3047 VIRTUS 18 2 3 13 7 22—49 Boeimeer 18 1 0 17 2 17—69 AMERIKANEN zijn har telijk, gastvrij en gul, doch al hun hartelijkheid en gulle gastvrijheid heeft ons nooit zo ver kunnen brengen, dat wij enthousiast zijn geworden over hun culinaire vermogens. Van de edele kookkunst heb ben ze absoluut geen ver stand, hetgeen voorname lijk komt, hoe parado xaal het ook moge klin ken, omdat ze zo goed eten. De Amerikaan eet om zich te voeden en dat doet hij voortreffelijk. Z'n maaltijd bevat het juiste aantal vitaminen van elke soort en de ealiorieën- waarde er van is precies berekend. De „steak" is het nationale voedsel ge worden, waarvoor jaarlijks honderdduizenden jeugdige koeien het leven moeten laten, waarmee ik maar wil zeggen, dat dit product wat malsheid betreft van uitstekende kwaliteit is. Uitstekend en groot. Een goede steak hangt aan bei de zijden over het bord en weegt een ons of drie. Wat er dan nog allemaal bij komt, is met zoveel non chalance behandeld, dat het een Europeaan soms pijn aan het hart doet. (Van een bijzondere medewerker). Een Amerikaans diner verloopt ongeveer als volgt: Nauwelijks heeft de gast aan tafel plaats genomen, of een kellner snelt toe met een glas ijs-water, dat een recht-geaarde "Ameri kaan haastig uitdrinkt. De maag is hierdoor zo ver doofd en bevroren, dat er alles in kan vallen, zonder dat men het bemerkt. Hierna komt het voor-ge recht, een glas tomatensap (of sinaasappelsap), dat voor de nodige vitaminen C. moet zorgen. Hiervoor dient ook de eeuwige hal ve krop sla, die naast het bord staat. Bij heel feeste lijke gelegenheid komt er nog een schaaltje shrimps" aan te pas, gar nalen, die zo dik zijn als een pink. Dan volgt de hoofdschotel, een steak van ruim een half pond, met wat verkookte groente, die een Hollandse huisvrouw niet zou durven opdienen. Steak kan eventueel wor den vervangen door kip, waarvoor de entourage ge lijk blijft. Het diner wordt dan besloten met een stuk „pie", een soort vla, ver gezeld van eef) bol ijs. Tus sen dit alles door, dus niet n4 het diner, doch tijdens de maaltijd, wordt koffie gedronken, ryit alles wordt haastig en in zekere zin gedach teloos genuttigd, want de Amerikaan heeft geen tijd om een uur of twee, drie gezellig te zitten tafelen. Bij voorkeur eet hij 'dan ook in een „drugstore", een wonderlijke combinatie tussen drogisterij, cafetaria en warenhuis in het klein, waar men Hamburgers kan eten „snel voedsel aan de lopende band" en men na genoeg al z'n kleine inko pen kan doen. Vooral het eeuwige ijs- water bij het eten was voor ons Europeanen, van wie er enkelen uit het zonnige Zuiden kwamen, een kwel ling. Ik had werkelijk me delijden met onze Italiaan se en Franse collega's en :enmaal had ik gedacht hun een feestelijke maaltijd te kunnen bezorgen. De voor zitter van 'n vereniging, die ons een lunch aanbood, vroeg mij n.l. wat wij, Europeanen, gewoonlijk bij het eten plachten te drin ken. Toen ik voorzichtig op een wijntje aanstuurde, verklaarde hij enthousiast, dat zij een heerlijke Bour gogne in huis hadden. M'n Italiaanse en Franse colle ga's waren in de zevende hemel en namen vol ver wachting aan tafel plaats. En toen kwam werkelijk de beloofde Bourgogne. Een der Italianen werd bleek en greep naar z'n hart. De andere was er schijnbaar reeds mee ver trouwd, dat in dit land al les mogelijk is, en sloeg al leen maar z'n ogen ten hemel. De kellner haalde n.l. de fles uit een ijsem- mer. Toen we deze .bevro ren" Bourgogne proefden, was er niet het minste ver schil meer tussen het glas ijswater voor ons en deze godendrank. Nee, van eten hebben de Amerikanen geen verstand. Zij eten alleen maar om zich te voeden en gezond heid te verzamelen. 3e KLASSE D. Vlissingen RCS De Zeeuwen RKFC Biervliet ODIO METO Zeelandia Corn. Boys Nieuw Borgvliet Breskens Clinge 18 16 17 13 18 11 18 10 18 6 17 7 17 7 18 6 17 6 19 5 17 5 18 4 1 33 3 27 6 23 5 23 8 16 9 15 9 15 9 15 9 14 1 13 11 0 12 10 2 12 10 62—10 50—26 55—34 50—35 3042 42—42 42—46 25—42 32—44 22—44 24—45 33—57 4e KLASSE D. RKDVC 16 14 Veerse Boys 18 14 Raamsdonk 17 7 Vlijmense Boys 17 Wit Zwart 16 RKJW Haarsteeg Nieuwkuik 15 Heukelum 15 Waspik 15 7 6 16 6 15 6 5 5 1 4e KLASSE f. Gilze Mad, Boys Zundert DHV Breda PCP RSV Groen Wit SAB Velocitas 4e KLASSE G. SC Gastel De Schutters NSV Halsteren Ierseke Robur Steenbergen Burgh 1 Kaaise Boys 1 HSC 1 4e KLASSE H. Hulst Ria Hontenisse Aardenburg Steen Sluiskil IJzendijke EMM Oostburg Koewacht PSK 15 9 15 9 15 9 13 9 16 6 16 6 0 30 54—13 1 29 62—8 6 18 26—30 8 16 56—46 8 14 3843 9 13 35—43 9 12 2741 8 12 20—39 9 11 17—24 13 3 19—67 21 47—24 21 38—24 20 45—31 19 35—21 15 27—25 15 3241 13 24—28 9 10 26—37 10 9 26—40 11 9 21—50 15 11 12 12 12 7 1 1 2 0 2 0 0 3 6 1 10 2 8 23 56—24 19 41—16 18 29—17 16 35—24 8 12—11 6 15—22 6 23—30 5 13—30 5 21—38 4 14—47 16 14 15 10 16 9 16 16 16 16 16 16 16 15 0 30 4 21 4 21 5 19 5 18 7 15 6 14 10 10 10 10 10 9 1 11 2 57—22 53—26 48—34 38—26 47—36 39—38 27—40 24—28 37—57 32—60 23—60 Alweer mooie prestatie van Willy Iiighels De Koewachtse wielrenner Willy In- ghels heeft ook de afgelopen Zondag weer mooi gepresteerd. Hij startte te Berlare (B.) en won. Het was een eind sprint met acht man. waarin Willy zich de sterkste toonde. C. Raas. Willem Teil. Ovezande: 4e klep G. Verheijke, Zorgvliet, Ellewoutsdijk: le zij vogel A. Geense, Zorgvliet, Ellewouts dijk; 2e zij vogel A. de Jonge. Soranus, Heinkenszand: le bovenkal P. Schreurs, Zeelandia. Ovezande; 2e kovenkal J. Ver- mule, St. SebasUaan, Heinkenszand (bij loting); le onderkal J. Korstanje, SpeS Nostra, Ovezande; 2e onderkal R. Droes- beke, Zelzaete (B.), bij loting. Zeeuws korfbal-twaalftal samengesteld Voor de samenstelling van het Zeeuwse twaalftal, dat Donderdag middag te Middelburg de strijd zal aanbinden met het vertegenwoordi gende twaalftal van Dordrecht, werd een selectiewedstrijd gespeeld tussen twee proef-twaalftallen. Voor de rust was het een aardige wedstrijd met soms goed samenspel. In de tweede helft, toen de opstelling gewijzigd werd, was het samenspel heel wat minder. Na afloop werd de Zeeuwse ploeg als volgt samengesteld: aanval: mevr. K. van Bergen en mej. M. Voogd (beiden Swift) en de heren P. Eiff (Swift) en A. Franke (Madjoe). Mid denvak: mej. T. van Dalen en mevr. Wisse (beiden Swift) en de heren C, Kieviet (SSS) en F. Oppe (Scampolo), Verdediging: mevr. R. HeyensKole (TOGO) en mevr. A. Blok (Zeelan dia) en de heren J. Wisse (Swift) en T. M. Schuit (Vitesse). s STENO EN TWEN* Van het Instituut Aalbregtse te Oost- burg zijn geslaagd voor het diploma ma* chineschrijven 200 aanslagen per minuut de dames: E. Slager en O. Martens, beiden, te Aardenburg en A. de Hullu te Oost burg. Voor het diploma stenografie met 130 lettergrepen per minuut mej. K. RisaeeuW te Oostburg. E.H.B.O. Een viertal cursisten van de E.H.B.O.* cursus, die te Graauw werd gegeven, heeft, te Nieuw-Namen het examen mee gemaakt en het diploma behaald. He<fc waren de dames C. van den Eynden (ver. pleegster van het Wit-Gele Kruis ta Graauw), Oda Steyaert-Stallaert, ix Molders-d'Haens en G. Staal. VAK-DIPLOMA. Aan de Mode-academie de Leeuw van Rees te Amsterdam slaagde mej. Riet dé Jong te Goes voor lerares coupeuse. GOES. 12 Mei 1953. Eierenprijzen. Bericht van handelaren, Kippeneiere* 101/»; eendeneieren 8; kal* koeneieren 15; ganzeneieren 20. Prijs voor verse kippeneieren f 2.03 p, kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. GOES, 12 Mei 19$3. Hard fruit: St. Remy 515; Jonathan 70; Bramley 32—36; Brederode 16—18; Aardbeien 7—9.50; Kropsla 812; Bloem kool 2146, alles per 100 stuks; Rabar ber 1114; Spinazie 833. beide per 100 kg.; Rammenas 7; Selderij 2.50; Radijs 13; Wortelen 61, alles per 100 bos. ROTTERDAM. 12 Mei 1953. Aanvoer in totaal 5107; Vette koeien en ossen 650; Gebruiksvee 1007 (346); Vette kalveren 100; Graskalveren 241 (95); Nuchtere kalveren 1854; Varkens 150; Biggen 533; Paarden 155; Veulens 7; Scha pen of lammeren 112; Weidie zuiglamme- ren 264; Bokken of geiten 34. Vette koeien 2,84—2,00 2,70—2,82 2,20— 2.40; Vette kalveren 2,802,95 2,652,75 2,352,45; Graskalveren 370 320 250; Nuch tere kalveren 47 42 39; Biggen 50 40 35; Slachtpaarden 1,85 1,80 1,70; Schapen 125 105 90; Lammeren 100 90 70; Weide zuig- lammeren 52 46 40; Kalf koeien 1175 975 Vette koeien aanvoer iets ruimer han del kalm, prijzen als gisteren, prima's boven notering; Vette kalveren aanvoer als vorige weck, handel vlot, prijzen iets stijver; Graskalveren aanvoer iets rui mer, handel stil, prijzen onveranderd; Biggen aanvoer even groter, handel re delik, prijzen iets stijver; Slachtpaarden aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen teruglopend; Schapen aanvoer als vorige wëek, handel kalm, prijzen constant; Lammeren aanvoer als vorige week, han del kalm. prijzen constant; Weide'zuig- lammeren aanvoer iets minder, handel tamelijk, goed prijshoudend; Kalfkoeien aanvoer gewoon, handel stil, prijzen sta biel; Melkkoeien aanvoer gewoon, han del stil. prijzen stabiel; Vare koeien aan voer kleiner, handel kalm. le kw. prijs houdend. 2e en 3e kw. iets minder; Vaar zen aanvoer even minder, handel kalm, prijzen als vorige week; Pinken aanvoer even minder, handel kalm. prijzen als vo. rige week; Bokken of geiten aanvoer ta melijk, handel kalm, prijzen onveranderd TERNEUZEN, 11 Mei 1953. Per stuks in centen: Sla A 7,00—11,00: B 5,00—5,70; Per stuk in centen: Bloem kool B 5261; c 40; Per bos in centen: Peen 4053; Uien 7; Radijs 78; Per kg. m centen: Asperges A 1 90—110; B 99; C 81; Postelein 48; Rabarber 7—8; Spi nazie 819; Aardbeien per doosje 51. WATERSTANDEN Mannheim 269 (—10), Trier 118 +4), Koblenz 192 (+4), Keulen 154 R"!l.rort 361 (—2). Lobith 949 a Nijmegen 731 (onveranderd), Arnhem 745 (—3), Eefde 266 (->-4) Deventer 174 (-1), Namen La Plante (—1, Borgharen 3960 Belfeld n^>t? Grave 468 (+8), Vreeswijk 0.39 (4"7).

de Stem | 1953 | | pagina 3