PagMa9 PcSU*» „Geweten pijnigt mij, zoals de politie pijnigen kan" Holle Bolle Gij zen MISSIEDAG BATAVUS HET WORDT VERMOEDELIJK TAMME ZONDAG AKKERTJE in romantische sfeer Kidric schond zijn belofte en liet dood van weldoener toe I Herkent *dj het vanuit de lucht? Daar ligt I EKHOLE! Rondom liet sterfbed van een Kerkvervolger Vroeger katholiek De wonderen der show-wereld Overzicht van schade aan woningen en boerderijen in het rampgebied Weerspannige zeelui Flying Dutchman [2 DERDE BLAD VRIJDAG 8 MEI 1953 Pijn op gezette tijden Succes van Jaap Emner te Parijs Morgen vraagt H. Kindsheid aandacht ENKELE CENTEN van kinderen verrichtten wonderen Competitie èn tijd draaien verder Geen opzienbarende resultaten te verwachten DOSKO en BARONIE weer gelijktijdig in 't veld (Bijzondere correspondentie) EEN der meest fanatieke communistische leiders van Joega-Sla- vië, Boris Kidric, is in een ziekenhuis van Belgrado op een en veertigjarige leeftijd overleden. Totdat hij wegens een on geneeslijke bloedziekte in November 1952 moest worden opge nomen, was hij, als minister voor de industrie en de mijnbouw, maar vooral als vooraanstaand lid van het centraal comité der communistische partij van Joego-Slavië, een der meest gevrees de mannen van het land. Het sterven schijnt hem niet zo ge makkelijk te zijn afgegaan als het likwideren en vermoorden zij ner vijanden. Toen hij vlak voor de dood stond, verklaarde hij aan Djilas Milovan, eveneens lid van het Centraal Comité der Joegoslavische communistische partij: „Je weet, dat ik als voor aanstaand revolutionnair niet langzaam behoef te sterven. Maar omdat mijn geweten mij pijnigt gelijk de politie pijnigen kan, moet ik de kelk tot het bittere einde leegdrinken." r\eze woorden, welke bewijzen hoe hy op zijn sterfbed een inzicht kreeg in het onmenselijk karakter der communistische politiemethoden, en tevens, dat het blijkbaar gewoonte is onder vooraanstaande partijfunctio narissen zich door zelfmoord te ont trekken aan het lijden van een lang zaam en pijnlijk sterven, hebben in Joego-Slavië onder de katholieken 'n diepe indruk gemaakt. In deze woor den heeft het katholieke volk tevens bespeurd dat Boris Kidric, die van huis uit katholiek was, zich niet heeft kunnen onttrekken aan de stem van zijn geweten als stem van God, die zelfmoord verbiedt. VAN HUIS UIT I^icLric was de zoon van de bekende „cultuur-bolsjewist", dr Fr. Kidric, hoogleraar aan de universiteit van Ljubljana, die verleden jaar is ge storven. Reeds in de zesde klas van het gymnasium openbaarde hij zich als communist; in dat jaar is hij toe getreden tot de communistische par tij. Toen hij echter, tijdens het ver spreiden van communistische lectuur, mede-leêrlingen die hem bestreden met een revolver bedreigde, werd hij van het gymnasium gestuurd. Zijn vader hielp hem met privaatlessen verder, waarna hij aan de universi teit van Ljubljana nog een jaar che mie studeerde. Toen werd hij echter wéér wegens communistische activi teit gearresteerd maar spoedig daarop vrijgelaten dank zij de goede connec ties welke zijn vader had onder de vrijmetselaars in Belgrado. De vader landse bodem was de veelbelovende zoon te warm onder de politieke voe ten geworden. Met behulp van de Poolse communisten Feuerberg en Izak vluchtte hij naar Wenen. Van hier uit heeft hij geruime tijd de ver boden communistische jeugdbond ir Joego-Slavië geleid en later de verbo den activiteiten van de Joegoslavi sche communistische partij in de ja ren, welke de tweede wereldoorlog voorafgingen. Wegens zijn gevaarlijke politieke arbeid werd hij tenslotte door de Weense politie gearresteerd onder de aangenomen naam van dr Drexler. Hij zou zeker tot de doodstraf ver oordeeld zijn geworden, want zijn ac tiviteiten waren niet alleen gevaarlijk voor Joego-Slavië gebleken maar voor de internationale orde en vrede, ware het niet, dat prof. dr Lambert Ehrlich, een bekend wetenschapsmens van in ternationale vermaardheid aan de universiteit van Ljubljana en modera tor van de studenten, zich over de af gedwaalde had ontfermd. Want prof. Ehrlich bemoeide zich als moderator niet alleen met de „bra ven", maar evenzeer en zelfs in niet geringe mate met de „verdoolden". Daarom trad hij in verbinding met de Oostenrijkse autoriteiten, van wie hij ook verlof kreeg de gearresteerde Bo ris Kidric in de Weense gevangenis te bezoeken. Als resultaat van een lang durig gesprek tussen Kidric en prof. Ehrlich beloofde Kidric zijn commu nistische activiteiten te staken, waar op hij door de Oostenrijkse autoritei ten werd vrijgelaten. Van Wenen ging Kidric naar Parijs, waar hij zich, ondanks de aan prof. Ehrlich gegeven belofte, weer geheel ging bezig houden met de communis tische propaganda in samenwerking met communistische voormannen als Bebler en Kardèli, evenals hij Slove- nen. Spoedig werd de illegale commu nistische actie in Joego-Slavië van Parijs uit geleid. De Parijse politie, die het destijds de communistische agitatoren niet al te lastig maakte, oordeelde nochtans, dat Kidric en de zijnen te ver gingen, waarop zij ach ter Kidric ging heenzltten. Inmiddels stdnd de tweede wereldoorlog voorde deur en opeens verscheen Kidric in Ljubljana, waar hjj door de politie werd verhoord. Hij werd echter met rust gelaten, toen de politie ter ore kwam. vermoedelijk weer van prof. Ehrlich, dat hijzijn leven had ge beterd. Nochtans had hij enige tijd in de gevangenis van Ljubljana vertoefd waar hij, dank zij alweer de mede werking van prof. Ehrlich, in het huwelijk kon treden met Zdenka Ar- mie, een felle communiste, die op het ogenblik nog een hoge functie vervult in de communistische partij van Joe go-Slavië. Tijdens de bezetting van Joego-Sla vië door de Duitsers ontpopte Kidric zich als de theoreticus van het Joego slavische communisme, terwijl hij tevens naarstig werkte aan de com munistische revolutie, welke in 1941 uitbarstte en 't katholieke volk tegen over twee fronten plaatste: het nazis tische en het communistische. Cr zijn maar weinig verhalen uit het Vlaanderenland die zoveel indruk op mij gemaakt hebben als dat van Felix Timmermans, waarin hij ver haalt van dié boerenbras-partij, waar na de grote teiloren met soep achter eenvolgens in overvloed werd aange voerd: „tarbot met aardappelen, hesp met laboonen, kalfsgebraad met as- pergiën, kempische kiekens met sa- laad, een heel speenvarken met bril voor de oogskes en appelsien in den snuit, honderd meters worst met kool enz., en er werd daarvan gegeten, op geladen en bijgeschept dat het zweet hen op het voorhoofd stond en in hun telloor lekte". Ik vond het verhaal eigenlijk tè lek ker doch bovenal te véél om waar te zijn, doch sinds ik weet dat de circus historie mensen gekend heeft die als „veelvraten" hun kostje verdienden, ben ik van de waarheid ten volle overtuigd. Hoe weerzinwekkend het ook mag zijn, het geloof in een wer kelijk eens bestaan hebbende Holle Bolle Gijs wordt gesterkt als men leest dat er tegen het eind van de 18e eeuw een zekere Joseph Kohlnicker te Göt- tingen woonde, die bij de studenten bekend stond als de man die voor zijn ontbijt zes-en-dertig worsten naar binnen werkte en daarbij acht liter bier dronk! |~Ne Verenigde Staten schijnen een man geherbergd te hebben, die in het openbaar zulke hoeveelheden ver slond, dat men hem zienderogen zag opzwellen. Deze veelvraat, John Nor ton genaamd, ondervond nimmer last van zijn gulzigheid, uitgezonderd een enkele maal toen hij voor een wed denschap een paar lepels kalk en ce ment door het keelgat had gewron gen! Ter gelegenheid van een andere weddenschap om een bedrag van 3000 dollar, at hij eerst een dozijn citroe nen, vervolgens als voorgerecht een kippenragout en een schaapsbout, zo dat de goede zeventig eieren die hij daarna met schaal en al naar binnen sloeg, hem niet op de maag gelegen zullen hebben. Het begon hem toen pas écht te smaken, gezien de gangen die nog volgden: een pastei van gefi leerde kabeljauw, zes blikjes corned- beef van een kilo en een plumpudding voor twaalf personen! Toen zijn tegenstander het allang had opgegeven, begon Norton juist Toen de oorlog tussen Duitsland en Rusland uitbrak, werd hij belast met de vorming van het communisti sche Bevrijdingsfront, dat zich spoe dig ontpopte als een verschrikkelijke terreurbeweging, welke duizenden katholieke Slovenen het leven kostte. Tot de slachtoffers behoorde ook prof. Ehrlich wiens dood mede op rekening komt van Kidric, die toen ook poli tiek secretaris en dus de machtigste man was in de communistische party. Als politiek secretaris heeft Kidric tevens het kader van de partij ge- vormd. Op 15 Mei 1945, na. de z.g. bevrij ding van Slovenië, vormde hu de Volksrepubliek Slovenie en onder Tito vervolgde hjj zo fel hu kon de katholieken en de katholieke Kerk. In 1946 werd hij minister van in dustrie en mijnbouw en kreeg hu de kans Joego-Slavië te collectiveren. Zelden is een mens zo gehaat als mi nister Kidric. die tienduizenden kleine ondernemers, boeren en middenstan ders het bestaan onmogelijk maakte. Toen hij in 1952 ziek was geworden, moest hij van zijn ziekbed af zien, hoe het door hem opgebouwde econo mische (communistische) systeem afbrokkelen, doordat Tito, door de omstandigheden gedwongen, een mil dere koers ging varen. STIERF VERBITTERD. FN a ar door mislukte Kidrics zwoegen en als een verbitterd man vond hem de dood. Zijn stoffelijk overschot werd per extra-trein naar Ljubljana gebracht, waar het midden April, op staatskosten, ter aarde werd besteld. Het volk liet btf z*jn verscheiden geen traan, ofschoon de autoriteiten aan zün graf gloedvolle toespraken hebben gehouden, waarin Kidrics vieren zonder vis en bossen zonder verdiensten" voor partij en volk in den brede werden geschetst. Advertentie) I hoeft geen 'verloren dog' te betekenen-!* V Is altijd makkelijk bij Ut* hebben, die helpen direct! Speelde zelfgebouwde viool aan het dessert: eerst een kist met 20 kg'appelen, gevolgd door een wa termeloen van tien pond, sinaasappe len, vijgen, dadels en een bus biskwie. Bescheiden glimlachend en, naar het leek, zonder enige schadelijke gevol gen, nam Norton daarop de prijs in ontvangst. En toen ging hij naar huis, want voor hij 's avonds weer op zou treden, moest hij toch eerst nog een klein stukje" eten....! FRITS v. DIXHOORN P\E Nederlandse concertviolist jaap Emner heeft te Parijs het succes van zijn leven geboekt. In de salon van de Franse dirigent Maurice He witt en op diens uitnodiging gaf hij, met medewerking van de Nederlandse pianist Max van Doorn aan de vleu gel, een recital voor een uitgelezen publiek van musici, acteurs en ande re kunstenaars, zoals hij gewoon is, bespeelde hij ook in dit concert een instrument, dat hij zelf heeft ge bouwd. Het succes van dit recital was zelfs voor Parijs een evenement. Jaap Emner werd meteen geënga geerd voor een optreden in Juni en tevens officiëel uitgenodigd om deel uit te maken van de jury voor het concours dat begin Juni in het P&- rijse conservatorium wordt gehouden. ■j Aontoi nog ondtr <**t*r INttt. Of /KM KtoiM T/AN DE RUIM 190.000 woningen en boerderijen in het rampge bied werden ruim 50.000 getroffen door de stormvloed van 1 Februari. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek gaf dezer dagen een over zicht van de schadecijfers. zoals deze gedetailleerd Hagen voor het getroffen gebied. Opvallend is hier bij, dat ruim de helft van de getrof fen woningen in de provincie Zuid- Holland ligt. Ruim een kwart in Zeeland en de rest in Noord-Bra bant, terwijl in de overige gebieden van Nederland de beschadigingen zeer verspreid en ook incidentieel zijn. Nu een groot gedeelte reeds is drooggevallen, blijkt echter, dat vooral op Schouwen-Duiveland en op Zuid-Beveland nog vrij veel woningen in het water staan. In de provincie Zuid-Holland is de schade percentueel minder. Wij geven in deze kaart nog een aanwijzing hoe de verwoesting over de verschillen de gebieden verspreid is. Vechtpartij in Rotterdam WOENSDAGAVOND klom een 24- jarige zeeman te Rotterdam in een verkeerspaal. Na enig getalm vol deed h\j aan het bevel van een agent van politie om zich te verwijderen. Even later plaatsten deze man en een vriend, een matroos, hekken, die bij een wegopbreklng stonden, op het trottoir, waardoor de voetgangers be lemmering ondervonden. De zeelieden weigerden de hekken weer op hun plaats te zetten en ook voldeden ze niet aan de sommatie om door te lopen. Inmiddels had zich een groep van ongeveer 60 personen om de agent verzameld. Toen twee agen ten de zeelieden naar een politiepost wilden overbrengen verzetten zij zich en een algemene vechtpartij ontstond. Een agent kwam te vallen. Hij werd geslagen en getrapt. De andere poli tieman. die ook werd aangevallen, trok zijn dienstrevolver en loste enige waa-r schuwingsschoten. waarop het meren deel van de aanvallers de vlucht nam. Met assistentie van andereagenten werd de menigte verspreid. De zeelui zijn in het politiebureau opgesloten. Advertentie) rpERHOLE is niet groot (Luchtfoto K.L.M.). en het ligt, idyllisch tussen vruchtbare velden, die er, van zo'n hoogte bekeken, als keurige vakjes uitzien. De kaarsrechte lijn van de weg van Hulst naar Perkpolder wordt in de kom van het dorp slechts even onderbroken; waar de Notendijk, de weg naar Schud- debeurs er op uitkomt ziet men de kerk en de pastorie dui delijk staan. Op de hoek is ook het huis waar wijlen dokter Colsen woonde goed te zien. Tegenover de kerk staat de grote schuur van de heer Vinck en ook de lichte loods van transportbedrijr van Damme valt direct in 't oog. Achter de kerk ziet men de begraafplaats en geheel links bovenaan ontwaart men nog juist de boerderij van de heer Nijskens. £)OOR GEHEEL ONS LAND wordt Zaterdag of Zondag voor de kinderen de dag der H. Kindsheid gevierd en wellicht zien we onze kleine meisjes en rakkers in kleu rige stoet uittrekken, verkleed als echte paters en missiezusters of een van de Heiligen uitbeeldend van het hemelse hof. Geen beter middel om de kinderen missieliefde bij te brengen, dan hen zelf de missie te laten uitbeelden. Duizen den missionarissen danken hun roeping aan het werk der H. Kinds heid, dat reeds vroeg hun aan- Licht en sierlijk, - een Batavus-sportiiets met 'n enorme gang. Met de Flying Dutchman-maakt U de langste tochten - zonder een spoor van vermoeidheid. De enige fiets met de 5 plussen P)E VIER KAMPIOENSCANDIDATEN en hun diverse directe con currenten hebben zo te zien dit keer geen al te moeilijke opgaven, zodat naar alle waarschijnlijkheid ook komende Zondag geen wijzigingen in de standenlijsten zullen optreden. Naar alle waarschijnlijkheid uxmt het zou de eerste keer niet zijn dat een zwakke broeder zijn sterkste tegenstander deed struikelen. Tal van clubs zijn immers nog niet veilig en voor andere dreigt de situatie fataal te worden. Verrassingen blijven dus tot het laatst toe mogelijk, óók in de kopgroepen, waar diverse clubs de vlag misschien al wel klaar hebben liggen, maar vooralsnog zich wel zullen wachten hoera te roepen, want zover is het nog niet, al nadert de beslissing dan met rasse schreden. CPARTA wint de laatste tijd voort- durend met kleine cijfers en meestal slechts met de oneven goal. Overmorgen komt Sittardia op be zoek, dat het vorige Zondag zo lelijk liet zitten. Ook nu voorspellen wij deze Limburgers een nederlaag. Julia na, nog niet in veilige haven, zal alle wapens moeten omgorden tegen Theole, dat nu onderaan bengelt en niets onbeproefd zal laten om met winst naar Tiel te kunnen terugkeren. BW definitief uitgeschakeld, zal o.i. toch alle zeilen bij gaan zetten om SW een nederlaag te bezorgen, het geen ook wel zal lukken. HBS-Willem II is een om vele redenen interes sante ontmoeting. De Hagenaars kon den zich met twee punten voorsprong op Theole op een na de laatste plaats nestelen, zodat er hun alles aan ge legen is die te consolideren. De trico lores op hun beurt mogen met twee punten achterstand op Sparta nog aanspraak blijven make-, op de titel, zodat van weerszijden hard aangepakt zal worden. Niettemin houden we het op een Tilburgse zege. Brabantia kan van MW winnen en ook LONGA geven we thuis gewonnen contra Ex celsior. terwijl VVV met Emma wel raad zal weten. De twee Eindhovense titelcandida- ten. beide uitspelend, respectievelijk tegen Hermes-DVS en Feijenoord, zijn zo goed op dreef, dat ze er in zullen slagen deze klippen te omzeilen. Ook onze gewestelijke eerste klassers moe ten op reis: RBC naar NOAD en NAC naar Limburgia. Er zit ongetwij feld winst in voor beide bezoekende clubs, maar dan zal, wat RBC betreft meer feu sacré meegenomen moeten worden en NAC zich schotvaardiger dienen te betonen. We zullen er het beste maar van hopen. DHC verliest van ADO, TEC heeft een kansje con tra Xcrxes en zelfs Maurits is nog niet verloren tegen Bleyerheide. DE TWEEDE KLASSERS. TN DE TWEEDE KLASSE A is, wat de kop betreft, de spanning gebro ken, nu Helmond het kampioenschap in de wacht sleepte. De strijd tussen DESK en RKTVV, die nu een gelijk aantal punten (10 uit 19 wedstrijden) bezitten, gaat echter onverminderd voort; ieder behaald punt is een kost baar en wellicht beslissend. DESK heeft Kolping te gast en kan als alle energie wordt opgebracht winnen. RKTW neemt het op tegen Wilhel- mina, en ook daar kan winst in zitten voor de thuisclub. VELOC klopt SET, Helmond doet hetzelfde met Schijn- del. Spechten houdt TOP er onder en Woensel weet vermoedelijk raad met SARTO. In 2 B komen de twee kampioens- candidaten weer eens tegelijkertijd in het veld. DOSKO doet de verre reis naar Axel en Baronie krijgt Rood-Wit op eigen grond te bekampen. Dat wor den ongetwijfeld overwinningen voor de groen-witten en de rood-gelen, zo dat het einde nog lang niet in zicht is en de spanning aan de kop onver minderd blijft voortduren. Internos zal RAC de voet danig dwars gaan zetten, misschien wel in die mate, dat de Rijenaren zonder winst terug moe ten reizen. Terneuzen heeft een kans je contra Middelburg en ook Goes is niet bij voorbaat verloren tegen het bezoekende Alliance. DE DERDE KLASSERS. LI OEWEL Oss met drie punten voor sprong op Uno Animo de leiding heeft in 3 B, is de beslissing hier nog lang niet gevallen, temeer omdat Uno Animo een wedstrijd minder heeft ge speeld. Zondag is er intussen geen verandering in de situatie te verwach ten, omdat Oss aan Blauw-Geel geen tegenstander van formaat heeft, even min als Uno Animo aan Heusden. GUDOK's krachten lopen weinig uit een met die van RKC en ook WSC kan succes boeken in eigen omgeving contra Concordia. Zwaluw ten slotte klopt OJC. De drie kampioenscan- didaten in 3 C gaan waarschijnlijk alle winnen: Dongen van WVO, Baard wijk bij Boeimeer en HERO van VES. Gaat BSC de krachttoer van j.l. Zondag herhalen en nu SCO een nederlaag bezorgen? RWB heeft goede papieren contra Roosendaal. De be langrijkste ontmoeting in 3 D is de in Bergen op Zoom te spelen derby RKFC-Vlissingen. Wordt dit een over winning voor de Bergenaren? ODIO weet vermoedelijk thuis raad met Biervliet en ook N. Borgvliet staat gunstig voor de winst tegen Clinge. RCS klopt Corn. Boys, hetgeen we ook Zeelandia contra Breskens zien doen. De Zeeuwen hebben betere pa pieren dan het bezoekende METO. DE VIERDE KLASSERS. dacht en liefde richtte op het mis siewerk. Kardinaal Suhard Parijs heeft eens gezegd, dat by hem voor het eerst de gedachte, om zich geheel aan God te wyden, opkwam, toen hy als kind door de H. Kindsheid erop attent werd ge maakt. Het werk der H. Kindsheid werd in 1843 in Frankrijk gesticht evenals het werk van de Voortplanting des Ge- loofs en toen dit laatste in 1922 tot Pauselijk Liefdewerk voor de vol wassenen werd overgebracht naar Rome, besliste de Paus, dat het secre tariaat van de H. Kindsheid in Parijs zou blijven gevestigd, voorzeker om daardoor de Franse Katholieken die in de vorige eeuw zoveel voor de Mis sie gedaan hebben, te eren. Maar de Paus kende aan dit werk dezelfde rechten toe als aan de Voortplanting des Geloofs en Paus Pius XII, die als kardinaal in 1934 tot Protector van de H. Kindsheid werd benoemd, besloot deze functie te behouden, ook toen hij tot Paus was gekozen. PRESTATIES LIET IS niet te verwachten, dat in de situatie aan de kop in 4 D na Zondag verandering zal zijn gekomen nu RKDVC het zeer zwakke Waspik als tegenstander ontmoet en Veerse Boys het tegen Wit Zwart op krijgt te nemen. Nieuwkuik en Vlijmense Boys lijken ons aan elkaar gewaagd, evenals RKJJV en Haarsteeg. Ook in 4 F schijnt de toestand onder de kampioenscandidaten ongewijzigd te blijven. Immers, Velocitas zal DHV niet aan kunnen, evenmin als PCP Madese Boys en Gilze wint ongetwij feld van RSV. Als Zundert en Breda gelijk spelen wat min of meer te verwachten is en DHV wint, het geen zoals gezegd eveneens te voor zien valt, dan prijken de lui uit Zevenbergschen Hoek Zondagavond op de derde plaats. In 4 G ditmaal slechts twee wedstrijden: Kaaise Boys -Halsteren en Schutters-NSV. De bes te kansen zijn hier voor de thuisclubs weggelegd. Met uitzondering van EMM, dat Hontenisse niet aan zal kunnen, staan alle thuisclubs in 4 H gunstig voor de' winst. Aardenburg zal raad weten met Koewacht, Hulst op zijn beurt met Oostburg, Steen misschien met RIA en IJzendijke zeer waarschijnlijk met Sluiskil. WAT het werk der H. Kindsheid voor de Missie betekent, moge uit enkele cijfers blijken. Met de enkel* centen, die de kinderen offeren, wer den in 1950 in de missiegebieden 385.000 kinderen opgenomen in kin derziekenhuizen, 108 000 werden in een weeshuis verpleegd en voor 2.800.000 kinderen was het mogelijk de lagere school te volgen en tot een vak te worden opgeleid. Een groot aantal lagere scholen in de missiege bieden is afhankelijk van het Pause lijk Liefdewerk der H. Kindsheid. Voornamer evenwel dan deze stof felijke hulp, die de kinderen aan de Missie geven, is de geestelijke invloed van het werk voor hen zelf. Het is wei een grootse gedachte geweest van de stichter, bisschop de Forbin Janson van Nancy, om in het kind geen zwakheid te zien, maar een kracht en door het kind het kind te willen redden. Wanneer de Christe lijke kinderwereld haar gebeden zou offeren voor de kinderen in de mis sielanden en voor het werk der mis sionarissen, dan zou er van dit kin dergebed een onberekenbare invloed uitgaan en zouden op duizenden kilo meters afstand de genaden neerdalen en het werk der missionarissen be vruchten. BREED ZIEN F)OOR het werk der H. Kindsheid wordt de aandacht der kinderen reeds vroeg opgevorderd voor de be langen der Kerk; zij leren breed zien, de wereld over, waar overal andere kinderen leven, die zij als broertjes en zusjes leren beschouwen en die evenals zijzelf zijn bestemd, om kin deren van God te worden door het H. Doopsel. Zo overspant het kind in zijn gedachten de gehele wereld, leert practisch de waarheid beleven van het mystieke lichaam van Chris tus' Kerk, leert verantwoording voor de .uitbreiding van het Godsrijk op aarde. En wanneer het in de kleurige optocht der Kindsheid als „echte pater of zuster" paradeert, groeit mis schien reeds het verlangen, er een maal zelf aan mee te helpen. We gun nen daarom onze rakkers gaarne de ietwat romantische sfeer van de dag der H. Kindsheid en of ze als zwarte nikker op een wagen zitten of als St. Jan met een schapenvacht om lopen doet er niet toe, ze staan die dag al lemaal in dienst van de missie en ik denk, dat het Kindje Jezus ook wel mee zou genieten, als Hij nog echt mee kon lopen.

de Stem | 1953 | | pagina 9