.Slem Heerenveen (mei Abe) behield titel-kans Brabantse clubs boekten de resultaten beste Willem II en Sparta, Eindhoven en P.S.V. blijven winnen OLYMPIA BOVEN! Kleine, maar Helmond kon vlaggen tweede blad MAANDAG 4 MEI 1953 Temperatuur voor voetbal reeds vrij hoog! Scoringbord spreekt boekdelen Ook full speed door het mulle zand het best op schot M.O.C. was N.A.C.-N.O.A.D. voluit verdiende overwinning Canjels schoot alleen in 5e minuut van tweede helft raak N.A.C.-aanvallen waren veelvuldiger en gevaarlijker Veenhuijzen kan hoog springen Andere eerste klassers VOETBAL OVER DE GRENZEN I R.B.C. - P.S.V. 1-3 Futloze Rooseiulalers schoten niet U'en futloos RBC ging tegen PSV met 3—1 roemloos ten onder, voornamelijk omdat de Roosendalers geen schot durfden te lossen. Met de wind mee kon RBC aan de eerste helft beginnen. De aanvang was allerminst slecht voor de Roosen- dalers. Binnen drie minuten mochten I drie corners tegen PSV worden geno- I men en had Rivière Verninas reeds 1 voor open doel een opgelegde kans ge- mist door te verzuimen te koppen. Maar zelden kwamen de Eindhovena- ren op de RBC-helft. Gebeurde dit, B dan volgde er meestal een of ander fabelachtig schot van Dillen of Fran- sen,- De schoten hadden geen succes, 1 wamt Piet van Osta was in goede vorm en redde tot dan toe alles. In de 14e minuut was Fransen doorge- broken. Hij gaf afgemeten naar van Elderen, die alleen op doel afmar- cheerde en over van osta inschoot (0—1). Het was een zware slag, die RBC door dit doelpunt kreeg te incasseren. Toch drongen de Roosendalers weer op. Zij zouden tot aan de rust op de PSV-helft spelen, maar succes kwam er niet. Niet minder dan tien corners raakten voor de PSV-veste verzeild, maar steiger plukte alles uit de lucht. Ju Aan de andere kant viel er slechts heel zelden iets te beleven. Noemens waardig was de harde kopbal, die Brusselers op van Osta afvuurde. Een I geweldige snoeksprong was voldoende r om de zaak te redden. RBC bleef aandringen, maar noch Bruininckx, S noch Vermunt losten een behoorlijk i schot. Linkshalf Lindenberg deed dat I tenminste nog een keer. RBC had na de rust zo'n sterk wind tegen deel, dat het verder vrij lo gisch was, dat de Eindhovenaren aan de opbouw begonnen van een ver diende overwinning. Temeer verdiend, ;3 omdat de Roosendalers alles behalve '1 enthousiast speelden. Regelmatig za- B ten de Philipsmensen voor de RBC- B veste. Het regende schoten, van ■I Franssen. van Elderen en Dillen en er jfl moest succes komen. In de 12e minuut B schoot van Elderen tegen de paal. In I de 15e minuut stopte van Osta een voortreffelijk schot van Franssen, In de 16e minuut ging deze speler ech- B ter door de verdediging heen en toen |T was het 0—2. Tien minuten later scoorde Brusselers. 03. Wouters ver oorzaakte een penalty (13). De eer was gered EINDHOVEN - DHC 4-1 Dick Snoek naar de kleed kamers verwezen TWIoedig heeft D.H.C. weerstand ge- boden aan een over alle linies sterker zijnd Eindhoven. Aanvan kelijk leek het er op, dat de Eindho venaren met vlag en wimpel naar de overwinning zouden stevenen, toen de deze middag wederom uitstekend op dreef zijnde Noud van Melis reeds na twee minuten de Delftse doelman kansloos had geslagen. Midvoor Dijkman, naast keeper van Schaick de beste man in de Delftse ploeg, kon een kwartier later uit een goede pass van rechtsbuiten v. d. Borg gelijk maken (1—1). Het duurde tot de laatste minuut van de eerste helft vooraleer v. Melis de blauwwitten de leiding wist te hergeven. Ook na de hervatting bleef DHC hardnekkig tegenstand bieden. Toen de strijd meer en meer een hard ka rakter verkreeg, zag de Eindh. links binnen Snoek zich na een overtreding naar de kleedkamer verwezen. On danks het feit, dat de blauw-witten nu met tien man speelden, bleven zij in de aanval. Twintig minuten voor het einde zorgde Frans Tebak voor het fraaiste doelpunt van de middag, toen hij met een hard over de grasmat scherend schot de gehele Delftse ver dediging volkomen verraste. Nadat v. d. Klooster en v. d. Borg aan de over zijde een opgelegde kans hadden ge mist, bracht van Melis zeven minuten voor het einde de stand op 4—1. XERXES - H.D.V.S. 3-0 W armte deed zich gelden Waarom geen „snipperdagen" gege ven, die de spelers ongetwijfeld nutti ger zullen besteden dan met het ver velen van een handjevol publiek. Meer was net immers nietj deze als „derby" te beschouwen strijd tussen Xerxes en HDVS. die destijds in Schiedam zo'n felle kamp nog was. Veel meer-herinneren dan dat de zon zo lekker scheen, zullen de toeschou wers zich vermoedelijk niet en dat was misschien ook wel het belangrijk ste. Xerxes heeft ditmaal gewonnen. Met3—0 nogal liefst, maar daarmede is dan ook alles gezegd, wat te zeggen valt. cammeraat scoorde voor de rust voor het eerst. Everse, die hoe langer hoe meer naar voren verhuist en nu al op de midvoorplaats is aangeland, voor de tweede maal. Coenraads zorg de voor nummer drie en Hermes stelde er niets tegenover. Maar dat had ai zeer vreemd geweest, want van de Schiedammers hebben we de volle anderhalf uur niets kunnen bespeu ren WILLEM II - BW 4-0 Tweede helft was beslissend |~)e titanenstrijd is door Willem II in de tweede helf gewonnen. Hoewel de cijfers een overtuigende overwin ning aangeven, werd deze toch pas in de tweede helft geboren. De rust ging met blanke score in. In de tweede helft zette Willem II onmiddellijk een offensief in en toen Becx een goede pass aan de Bruickere gaf. was het deze laatste, die na 5 min. spelen Willem II met een keu rig gericht schot de leiding gaf (10). Na ruim een kwartier beleefde het Wilem II doel enkele benarde ogen blikken, toen Quadvlieg en Heijmans de verdedigingsgordel van Willem II hadden doorbroken. Het lukte hen echter niet Botermans te passeren. In de 25e minuut gaf Jan van Roessel een behendig stukje voetbal weg, hij passeerde enige BVV-ers en zonder dat iemand de bal kon bemachtigen, sloeg hij Saris met een prachtig, zui ver gericht schot in de uiterste hoek (2—0i. In de 32e mnuut werd het pleit beslecht, toen Mommers met 'en goede pass Becx in staat stelde er 3o van te maken. Nog geen minuut later kopte Remmers de bal in de verkeerde richting, deze belapdde bij de jong die er mee van doorging en in de uiterste bovenhoek Saris voor de vierde maal sloeg (40). THEOLE - SITTARDIA 2-1 uil het vuur gesleept Zege Liet leek er op of de spelers het voor- jaar -,n de benen hadden, want er werd zeer slecht geplaatst en ge schoten. Bovendien zat het de Tiele- naren in de eerste helft van deze ont moeting niet mee. toen 't Limburgse doei ternauwernood aan een doorbo ring ontkwam. De sittardia-doelman. Peters toonde zich een keeper van formaat, want hij deed bij herhaling bijzonder goed werk. De gasten kwamen 10 minuten na de hervatting zeer goedkoop aan de leiding middels een penalty, veroor zaakt door een freekick van Teuwsen (0—1), Hierdoor bleek Theole geheel ontmoedigd, want er werd geruime tijd niet één behoorlijke aanval opge zet. Dit veranderde plotseling een kwartier voor het einde toen een der Sittardia-backs de bal uit 't verlaten doel schoot. De Tielenaren zagen toen in, dat doelpunten mogelijk waren. In de 34e minuut lukte het C. van Eist keeper Peters te passeren (11). Het enthousiasme sloeg toen eerst met recht los. want steeds zaten de Tielenaren weer voor het Sittardia- doel. 8 minuten voor het einde zorgde de Theole linksbuiten Van Barneveld voor de overwinning (21). BLEIJERHEIDE - TEC 4-0 Bezoekers paarden machte loosheid aan enthousiasme ■"T.E.C. wierp zich geestdriftig in de strijd; de .lleijerheide-verdedi ging moest even met de rug tegen de muur, maar succes hadden de Tiele naren niet, integendeel, dit kwam na Advertentie) Goed werk van Maurits I D B.C. HEEFT in eigen omgeving aan P.S.V. de volledige winst moeten laten (1-3). N.A.C. daarentegen legde beslag op de beide punten, waarmede de Breda- naars nu definitief in veilige ha ven zijn beland. Een verrassende 0-1 nederlaag leed A.D.O. contra Limburgia en Xerxes speelde thuis weer eens goed genoeg om Her mes D.V.S. een behoorlijke (3-0) I nederlaag te kunnen bezorgen. Bleyerheide gaf T.E.C. geen schijn van kans (4-0», hetgeen Maurits extra te pas kwam nu het met 1-0 over Feyenoord zegevierde. Eindhoven bleef mét P.S.V. in de running, door D.H.C. met 4-1 te kloppen. Hier is de situatie: Eerste klasse D: Eindhoven 21 12 5 P.S.V. 21 12 4 A.D.O. 21 10 Bleyerheide 21 9 Feyenoord Limburgia N.O.A.D. D.H.C. N.A.C. Xerxes R.B.C. H. D.V.S. Maurits T.E.C. 22 21 21 21 22 22 21 21 21 22 12 32-17 50-27 30-21 36-23 42-40 29-28 31-31 41-51 34-41 34-34 36-40 33-50 35-44 34-50 l 30 minuten aan de andere kant, toen de naar binnen gekomen rechtsbuiten Haas Bleijerheide aan een 10 voor sprong hielp. Voor de rust kw'am hier in geen verandering meer. Na de rust was het weer T.E.C., dat het eerste aan bod kwam, maar had bepaald pech. toen een bal de Bleijer- heidelat beukte en een bal de staan der trof Toen was het echter gedaan met de Tielenaren en nam Bleijerheide het heft in handen. Enkele corners en verwarde tonelen voor het T.E.C.-doel waren het voorlopig resultaat. Totdat een kwartier voor het einde stein- busch 20 en even later 30 maakte. Tenslotte scoorde enkele minuten voor het einde Hanneman nog 4—0 waarmee het einde kwam. B W v. «e UITZONDERLIJKE MILDHEID §7 VOORKOMT EIK IRRITEREND EFFECT. Geruime tijd heeft R.B.C. in de ontmoeting tegen P.S.V. de overhand gehad, doch de Roosendalers konden slechts één keer het Eindhovense doel treffen, zoals het sco ringbord aantoont. Op deze foto ziet men de R.B.C.- keeper van Osta die overigens geweldig van zich afbeet, een ingeschoten bal op lenig-sierlijke wijze vangen. Op het Natuurbad „De Warande" te Oosterhout hebbea deze Zondag de motoren gedaverd, in de nationale ter reincross, georganiseerd door de M.C. „Baronie". Hier boven: twee deelnemers uit de 500 cc. klasse senioren: Witberg op Ariel en A. Koning, op Matchless. MOC-GOES 6-1 Fraaie doelpunten van de thuisclub Presenteerde MOC in de wedstrijd tegen Terneuzen de 16-jarige Willy Jansen die nu de Goes-keeper 3 x liet vissen ditmaal bracht het weer jeugd in het elftal door de eveneens 16-jarige de Rijk een broer van de fameuze keeper Stan de Rijk in de voorlinie op te nemen. En het moet gezegd, het was wéér een voor uitgang. Deze knaap viel op door zijn goede techniek en zijn zuiver plaat sen. Verpalen, de oude rot in de thans verjongde voorhoede, toonde na 3 minuten spelen de jeugdige collega's op welke wijze men een beheerst doelpunt meet maken. Doelman Zwartepoorte werd kansloos gesla gen. (1-0). Voordat Willy Jansen er 2-0 van had gemaakt was Stan de Rijk al danig aan de tand gevoeld door de voorwaartsen van de gasten. De open doekjes die over Rozenoord klonken, waren voor de uitstekend spelende de Rijk. 20 minuten waren er gespeeld, toen de 16-jarige de Rijk een fraaie pass gaf aan Verpalen. De ze gaf op zijn beurt uitstekend door naar Ferry Jansen, die Willy Jansen de bal presenteerde. En vóór Zwarte poorte er erg in had, lag de bal voor de derde maal achter hem (3-0). Mar tens zorgde voor het vierde doelpunt met een afgemeten boogschot, 4-0- Goes deed alle moeite de achterstand te verkleinen. Linksbinnen de Pan slaagde hierin in de 39ste minuut, (4-1). Het was Martens, die 6 minu ten na de rust uit een hoekschop in eens doelpuntte. Het leder werd rekening houdend met de vrij sterke wind door Martens in een boog naar het doel geplaatst. De bal be landde tegen de binnenkant van de rechterpaal en verdween zo in het net, zonder dat iemand hem had kun nen aanraken (5-1). Kort nadien moest Zwartepoorte zijn doel veria' ten tengevolge van een botsing met Martens. Midvoor Versluis nam zijn plaats in. Het was merkwaardig, dat nadien de aanvalsmachine van de Goesenaren beter gesmeerd liep, al wisten zij dan de Rijk. niet meer te passeren. Enkele minuten voor het einde vergrootte Willy Jansen de thuisclubvoorsprong uit een scrimma ge, waarbij het bleef (6-1). TERNEUZEN-INTERNOS 2—4 Vergouwen was op dreef Een kwartier lang was het vrijwel een volkomen op en neer gaande strijd, met de bezoekers door positie kiezen en plaatsen wel iets in de meerderheid. Werkelijk mooie mo menten en gevaarlijke aanvallen voor Y(/aarom, och arme, moeten de clubs, die toch niets meer te winnen of I te verliezen hebben, de resterende twedstrijden nu toch nog uitspelen. Theole en HBS wonnen! |\JOCH IN DE kopgroep, noch in de staart is gisteren wijziging gekomen! Willem II boekte 'n uitzonderlijk grote (4-0) zege op «V-V. en Sparta kwam met de volledige winst (1-2) een ma gere weliswaar van V.V.V. te rug. Theole zag kans om Sittardia te verslaan (2-1), maar.... H.B.S. volvoerde het sterke staaltie om 21?.,/"3 b»i M.V.V. te winnen! t won' zoals verwacht, van Juliana (2-0) en Excelsior gaf op eigen grond niet thuis aan Bra- t 0ok Bmma bleef t meester op eigen terrein: Longa verloor er met 2-1. Zodoende Eerste klasse C: Sparta Willem II Excelsior V.V.V. B.V.V M.V.V. Sittardia Longa Emma S.V.V. Brabantia Juliana H.B.S. Theole 22 15 22 13 21 10 22 10 21 10 22 9 23 10 21 10 22 9 22 10 22 8 22 4 22 5 22 4 stand aldus: 3 4 33 47-21 5 4 31 66-36 6 5 26 53-36 6 6 26 36-32 5 6 25 42-26 7 6 25 38-27 3 10 23 52-58 1 10 21 35-36 3 10 2! 46-47 1 11 21 44-45 0 14 16 35-45 6 12 1 27-46 3 14 13 34-55 3 15 11 32-77 (Van onze sportredacteur). LJOEVEEL keer de thuisclub-mid- voor Canjels scoringskansen liceft gehad is ons ontgaan - het zijn er teveel geweest om te onthouden maar tenslotte heeft hij dan toch, cir ca vijf minuten na herbeginnen, liet genoegen gesmaakt, het enige doel punt van de wedstrijd te kunnen ma ken en hét moet gezegd, dat dit een zeldzaam mooie goal was, onder moei lijke omstandigheden verwezenlijkt Overigens is de thuisclub een groot deel van de ontmoeting, welke in sportieve sfeer werd gespeeld, veruit in de meerderheid geweest. Haar aan vallen waren niet alleen beter van constructie, door het beweeglijke, enthousiaste spel hadden ze ook een veel gevaarlijker karakter dan die van do Tilburgenaren en het was on der de gege-On omstandigheden - N. A.C.'s middenlinie en achterhoede waren uitstekend op dreef - niet te verwonderen, dat de bezoekers geen kans kregen het Bredase net te vin den. F)AT de geelzwarten op hun beurt slechts eenmaal het Tilbui gse net hebben kunnen laten trillen, is men weet dit ah-enerzijds toe te schrijven aan gebrek aan schotvaar digheid in hun aanvalslinie en an derzijds aan hef puike verdedigen bij de bezoekers, waarbij vooral linksback I Ebbing een voortreffelijke partij ten beste gaf. Daarvan zal rechtsbuiten Kraus meer bijzonderheden kunnen vertellen. Het is overigens wel zo, dat bij benutten van de vele kansen, wel ke de thuisclub niettemin te scheppen wist de man aan het scoringsbord heel wat drukker werk zou hebben gehad. De eindconclusie moet derhal ve luiden, dat Noad er met deze 10 goed is afgekomen. LANGDURIG N.A.C.- OFFENSIEF (^EDURENDE de eerste helft gaf de geelblauwe club soms fraai indi vidueel spel te genieten, maar de af werking der aanvallen vergde te veel tijd. zodat de N.A.C.-verdediging, met Lussenburg en Michielsen aan het hoofd, vrijwel steeds zonder in ern stige moeilijkheden te komen, op luchting wist te brengen. Die Tilburg- se aanvallen kwamen echter pas na een openingsoffensief der gastheren, met een kanonnade waaraan Kraus. Hoogenhu.vzen o.m. deel hadden. In de 24ste minuut dacht iedereen Kraus aan N.A.C. de leiding te zullen zien bezorgen, doch de opgelegde' kans ging teloor, toen hij regelrecht in Huysmans' handen schoot. GOED WERK VAN NOAD pAS in de 28ste minuut liet Noad's voorhoede van zich spreken met een werkelijk goed schot van lil/ks- óuiten Loner, dat echter door Veen- huizen onschadelijk werd gemaakt. Een minuut later was het opnieuw even precair voor het Bredase doel. maar met de overigens "~aa'e kopballen van v. Heeswijk en v. d Meys wist de N.A.C.-keeper wel raad. In de 34ste minuut deed van Hees- wijk nog eens van zich spreken, doch Veenhuizen was niet te vermurwen. Zes minuten later slaagde Kraus er eindelijk eens in Ebbing voorbij te komen, een prima schot volgde, doch op het laatste moment was er nog een Noad-been om tvger te voorko men. Onmiddellijk na herbeginnen ont ketende de thuisclub een stormach tig offensief. ,De TUburgse verdedi ging kwam enige keren in het nauw en uit een daarvan, in de vijfde mi nuut, kon Canjels in moeilijke schiet positie staand. scoren. Huysmans werd volkomen verrast, omdat hij meende, dat Canjels het leder naar de vrijstaande Kraus zou doorgeven. Een schitterend doelpunt, dat tevens het enige bleek, want wat de N.A.C.- voorhoede ook probeerde, het lukte niet rf eer en aan Noad-zijde waar de spelkwaliteit er niet beter op was ge worden. evenmin. doel waren er maar enkele- Lang zaamaan begon Internos het spel te beheersen, welke het overwicht dui delijker demonstreerde, wat vooral kwam door de te veel teruggetrokken middenlinie der thuisclub, waardoor de voorhoede slecht of bijna niet ge voed werd. Het was de Terneuzen- doelman, die voor de rust enkele mooie reddingen verrichtte, tot de rust bleef de stand 0-0. Terneuzen probeerde het inderdaad na de hervatting iets beter te doen met een enigszins gewijzigde opstel ling. Nadat Rijcke in de voorhoede speelde, had hij, niettegenstaande vap Alphen doelpuntte, toch een groot aandeel. De stand kwam op 1-1 door dat Vergouwen tien minuten na de hervatting in vrije positie de score reeds had geopend. Maar in dezelfde minuut van de gelijkmaker was het weer Vergauwen, die bijna liggend in moeilijke positie scoorde (1-2), waarna Schrauwen er 2 min. later 1-3 van maakte. Hoewel Terneuzen iets. opleefde en Jansen een min. la ter een goed voorgegeven bal in schoot en daarmee de stand op 2-3 bracht, was het in de resterende mi nuten meermalen gevaarlijk in de volkomen uit het evenwicht geslagen achterhoeder der gastheren. Het was Vergauwen, die in de laatste minuut zijn goed gericht schot door doelman Smit verkeerd beoordeeld zag en in doel zag rollen (2-4). MIDDELBURG-ALLIANCE 2-2 Thuisclub stopperde De thuisclub kwam een zeer gewij zigd elftal het veld in, terwijl men bovendien een proef nam met het stopperspil-systeem. Voor de rust, toen Middelburg de harde wind als Geen verandering FNE drie ontmoetingen in deze klasse totaal gespeeld hebben de Brabantse clubs de meeste winst opgeleverd. Terneuzen heeft zich flink geweerd tegen Inter nos, waarvan met 2-4 werd ver loren. MOC had beslist doelpun- tenhonger. want het won met het halve dozijn van Goes (6-1). Mid delburg moest alle zeilen bijzet ten om Alliance van het lijf te houden, hetgeen slechts voor de helft gelukte (2-2). De stand werd: Baronie 15 12 1 2 '25 47-13 Dosko 14 9 3 2 21 40-26 RAC 15 8 4 3 20 37-27 Alliance 16 8 3 5 19 40-29 Goes 15 7 2 6 16 35-49 Rood Wit 15 5 5 5 15 28-25 MOC 15 5 4 6 14 29-29 Internos 16 4 5 7 13 31-43 Middelburg 15 5 2 8 12 28-29 Terneuzen 16 2 4 10 8 37-55 Axel 16 1 3 12 5 24-43 bondgenoot had, wisten de groen- witten enige druk uit te oefenen op de Alliance-veste. maar voorshands bleef succes uit. Allengs nam Alliance wat meer het heft in handen, maar toch was het Middelburg, dat via linksbuiten Jongepier succes had (1-0). Nog voor de rust werd de voor sprong tot 2-0 vergroot, toen Jonge pier andermaal met een hard, on- houbaar schot doel trof, na missen van een Alliance-verdediger. Allixi- ce gaf de moed geenszins op, maar het duurde tot enkele seconden voor de rust, dat Alliance verdiend tegen- scoorden- Na de thee had Middelburg het zwaar te verduren en een neder laag leek onafwendbaar. Inderdaad kwam de gelijkmaker vrij spoedig via de Alliancelinksbuiten. die hard inkogelde (2-2). Het bleef verder bij over en weer aanvallen met de be zoekers iets sterker maar ondanks goede kansen bleef succes verder uit. Janus van der Zande ver betert nu Ned. record op de 10 mijl TN EEN WEDSTRIJD over 10 Engelse mijlen, georgani seerd door de athletiek vereni ging de L.A.T., in samenwer king met Blauw Wit heeft J&- nus van der Zande (Olympia, Halsteren) het Nederlands re cord, dat sedert 31 Mei 1936 met een tijd van 53 min. 40.2 sec. op naam van Bakker (A.A.C.) stond, verbeterd. De tijd van van der Zande was 52 min. 59 sec. Er werd gestart in vier klassen, resp. A, B, C en D. Het parcours leid de uit het Stadion over de Amstel- veenseweg door het Amsterdamse bos naar Amstelveen en vandaar weer naar het beginpunt terug. Reeds direct na het startschot nam van der Zande de leiding en stond deze niet meer af. Na ongeveer vijf, kilometer moest Bravenboer uit Ai- blasserdam, van der Zande's laatste volgeling, loslaten en van dit.moment begon van der Zande zijn solotocht, Dat bewees N.A.C.'s doelman N.O.A.D. meerdere malen schoten' de ontmoeting tegen óók op dit plaatje, dat „ge werd tijdens een der niet talrijke aanvallen der Tilburgenaren op het Bredase doel. N.A.C. won met 1-0. geleidelijk zijn voorsprong op de an deren vergrotende. Met een verschil van vier minuten kwam hij, luide toegejuicht door het publiek, het Stadion binnen. De tijd van Van der Zande over 10 mijl was 52 min. 59 sec. De uitslag luidt: 1 Van der Zande 52 min. 59 sec. klasse A. 2 Van Ginkel (GAC) 56 min. 50 sec. - klasse A. 3 Prinsen (Daven- tria) 57 min. 10 sec. - klasse D. 4 Wapperom (Parthenon) 58 min. 40 sec. klasse A. 5 Cijs (LAT) 58 min. 45 sec. - klasse B. 6 Ruberg (Minerva) 58 m. 50 sec. - klasse A. 7 Muurlinck (AAC) 59 min. 55 sec. - klasse A. 8 Geerooms (Zaanland) 60 min. - klasse D. 9 Noordermeer (NAC) 60 min. 2 sec. klasse B. 10 Schol (AAC) 60 min. 7 sec. - klasse C. 11 van Asch (GAC) 60 min. 8 sec. - klasse D. In de A-klasse was 1 Van der Zan de. In de B -klasse Cijs (LAT), in de C-klasse Schol (AAC) en in de D- klasse won Prinsen van Daventria de eerste prijs. Eerste klasse A RCH Ajax VSV Ensch. B. Heracles DOS Wagening. GVAV EDO Volewijck. NEC Sneek Zwolse B. Frisia 20 31 22 27 20 24 21 23 20 22 22 22 20 21 21 21 22 20 21 17 20 16 20 16 21 16 2(5 14 Eerste klasse B Heerenveen 22 30 Enschede Haarlem Vitesse Stormvog. DWS L'warden BI. Wit Be Quick 't Gooi Elinkwijk AGOVV Go Ahead Achilles 21 28 21 26 21 26 22 26 21 24 22 24 22 21 22 20 21 19 21 19 21 18 22 10 21 9 FRANKRIJK Montpellier-Reims 26, Roubaix- Bordeaux 31, Sochaux-Le Havre 32, Nimes-St. Etienne 00, Nice- Marseille 31, Lens-Racing 21, Ren- nes-Rijssel 11. Nancy-Sete 01, Stade Francais-Metz 21. BELGIE FC Luik-FC Mechelen 40, Daring -Union St. Gilloise 10, Racing Me, chelen-Anderlecht 3—1. Charleroi SC -Standard Cl 2—0, Berchem Sport- Tilleur FC 0—1, Antwerp FC-La Gan- toise 13, Racing Gent-Beerschot 24, Beringen-OC Charleroi 0—0- ITALIË Atalanta-Spal 0—1. Bologna-Lazio 1—1. Florence-Milaan 0—3. Interna- zionale-Palermo 3—0, Pro Patria-No- vara 2—3, Rome-Juventus 30. Sarnp- doria-Udine 1—1. Turijn-Como 2—1, Triest-Napels 23.

de Stem | 1953 | | pagina 5