U ...ikdoe (op mijn manier) óók aan sta Sneeuw, mist en... gesloten overwegen MAATREGELEN TOT BEVEILIGING VAN POLDER WALCHEREN Schurf tbestri j ding y m DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 APRIL Algemene vergadering komt bijeen Verbeteringen aan dijken te Vlissingen en tussen Westkapelle en Domburg Er moet gespoten worden Ernstige aanrijding te Biervliet Stijlvolle herdenking in Mei Nog enkele urgente kwesties LOPEND Pater v. d. Eisen in kijkvenster Het Ned. Rode Kruis De 69ste lijst DE JUBILEUM TULPEN RALLYE MARKTEN Slechte weersomstandigheden noopten vele equipes tot opgeven Vandaag passeerde de karavaan Breda ALLEMAAL GESLAAGD Jaar van uitstekende resultaten Eindles R. K. Landbouwschool te Hulst Daviscup-tournooi SCHRAUWEN (Ossendrecht) won in Melsele-Waes Bloemen voor Kees v. d. Borst Officiële mededelingen 1 CS9 JL O O tij- het yaterdasmiddag 9 Mei a.s. zal de al- gemene vergadering de Polder Walcheren vergaande beslissingen hebben te nemen om te komen tot een verdere beveiliging van het ei land. Daarom zullen de commissaris sen 's morgens om half 9 op pad tij gen om de situatie aan de duinen en dijken van de Polder ter plaatse on der ogen te zien om 's middags besla gen ten ijs te komen, wanneer men de te nemen maatregelen gaat bespre ken. Hoewei een gedetailleerd voorstel nog niet is ingediend, blijkt uit de reeds thans aan de commissarissen toegezonden stukken, dat het vooral om twee belangrijke dingen gaat, westkapelle aan de binnenzijde. Nu het smalle duin ten Noorden van de Nolledljk sterk is vermagerd, zal daar de glooi ing hoger moeten worden opgetrok ken en bovenwaarts daarvan een be kleding met klei moeten worden aan gebracht om daarop een deugdelijke grasbegroeiing tot ontwikkeling te kunnen brengen. Ook hier zal in plaats van het oude rijspakwerk een verlenging van de glooiing moeten worden aangebracht. NOG MEER WERKEN (Advertentie fïote vernielingen zijn immers aan- *-* gebracht aan de dijk tussen West kapelle en Domburg en provisorisch is een en ander hersteld, zodat geen on middellijk gevaar meer aanwezig is. Er dient echter een beslissing te val len over het definitieve herstel van de dijk. Het heeft geen zin de ontgron dingen. die zijn opgetreden, weer met zand aan te vullen .Om bij een nieu we hoge stormvloed goede weerstand te kunnen bieden, is het doelmatiger landwaarts van de betonrijbaan een brede platte berm te handhaven en daarop een golfbreker aan te brengen. Er zal daar dan een zelfde werkwijze worden gevolgd als in 1949 bij de ijze ren toren is gebeurd. De golfbrekers op platte glooiing hebben goed voldaan en het was reeds bekend, dat de inge nieur der Polder er voor voelde hier toe eveneens over te gaan op het be dreigde punt. In verband met de ster ke afslag van het smalle duin aan het noordeinde van de zeedijk zal voorts tot uitbreiding van de glooiing, zowel in de lengte als in de hoogte moeten worden overgegaan. vlissingen Liet overvloeien van de oude en de nieuwe Nolledijk is van zodanige aard geweest, dat tot verhoging van deze dijken zal moeten worden over gegaan. Deze verhoging zal gepaard moeten gaan met enige verbreding F)E waarschuwingsdienst van de Kring Zeeland der N.P.O., de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst en de Plantenziektenkundige Dienst heeft weer een waarschuwing uitgegeven voor de schurftbestrijding. Het verdient aanbeveling de appels zo kort mogelijk voor de bloei nóg een keer te bespuiten tegen schurft, om infectie tijdens de bloeiperiode te voorkomen. Als middelen komen hier voor in aanmerking: Carbamaten. Deze zijn o.a. vooral ook op hun plaats, wanneer door een bepaald middel spuitschade werd ver oorzaakt en op bedrijven waar regel matig chlorose optreedt. Zwavelpreparaten. Deze middelen moeten alleen gebruikt worden als de temperatuur voldoende hoog is. Bij scherp, zonnig weer moeten de per centages niet te hoog gekozen worden. Kwik. Bij gebruik van dit middel moet men bedenken, dat de voorbe hoedende werking vrij kort is. Wan neer de bloeitijd iang duurt en er is infectiegevaar, moet men reeds tijdens de bloei opnieuw spuiten. Wanneer tijdens de bloei moet worden gespoten, moet men een mid del gebruiken dat niet giftig is voor insecten. bloedluis, blad rollers enz. Wolgens de agenda zullen nog meer werken moeten worden uitge voerd. Het betreft herstel, uitbreiding en verbetering van de zeewering van de Noordwatering te Zoutelande en verhoging van de tweede waterkering te Vrouwenpolder. Deze waterkering is niet hoog genoeg om de hoogste zeestanden te keren, temeer daar de smalle duinregel erg is verzwakt en op één plaats is doorbroken. De ver eiste veiligheid kan alleen worden ver kregen door het maken van een deug delijke tweede waterkering in het hooggelegen duinterrein over 550 m. lengte en het verhogen van de noor delijk daaraan aansluitende inlaagdijk over 400 m. lengte. Bij gevaarlijke viersprong ]~NE viersprong Oudestad - Gentse- straat - Weststraat - Beukei- straat te Biervliet eiste weer een slachoffer. Terwijl de 16-jarige J. S. met zijn rijwiel tesamen met enkele vriendjes in grote snelheid vanuit de Oudestad over de bewuste viersprong wilde ren nen, kwam de heer R. B. met z?in auto uit de Beukelstraat. Het vriendje schoot nog juist over de weg, maar zijn waarschuwingsgil kon niet meer baten. Ondanks ver woed remmen van de automobilist werd J. S. gegrepen en over de mo torkap heen het trottoir op geslin gerd. Dl- J C Hage was vrijwel onmid dellijk ter plaatse, en verleende het slachtoffer, die café Willem Beukelsz. was binnengedragen de eerste hulp, waarna hij de jongen naar het zie kenhuis te oostburg vervoerde. Het nieuwe rijwiel was zwaar be schadigd, terwijl o.a. de beide kop lampen van de auto versplinterd wa ren. De automobilist, wiens wagen eveneens in orde bevonden werd, treft in deze geen enkele schuld. Vooral door de omlegging van het verkeer Oost-West Z.-Vl. is dit punt bijzonder gevaarlijk en de verkeers- fouten welke juist daar door de jeugd gemaakt worden zijn legio. Op Franse begraafplaats te Kapelle rvE JAARLIJKSE herdenking op de Franse begraafplaats te Kapelle bij Goes zal ook dit jaar weer op 16 Mei a.s. worden gehouden. Het lag in de bedoeling op 4 Mei in Kapelle een reünie te houden met nabestaanden van Franse oorlogs slachtoffers. Wegens de moeilijke verbindingen is deze reünie echter een jaar uitgesteld. Wel komt mis schien het „Comité du Souvernir Francais" naar Kapelle. In Goes worden er op de avond van 4 Mei een interkerkelijke sa menkomst in de Ned. Herv. Kerk en een dienst in de R. K. kerk ge houden. Na een stille omgang zal een krans worden gelegd bij het ge denkteken op de Grote Markt. Hel verkeer over de nood brug bij Krabbendijke De Rijkswaterstaat, die de laatste dagen overstelpt wordt met aanvra gen voor vergunning om de noodweg tussen Krabbendijke en de Zanddijk te mogen passeren bij avond en nacht, vroeg ons te melden, dat deze vergunningen slechts worden verleend in zeer urgente gevallen. Zij, die geen zeer dringende reden hebben, moeten dus geen poging doen. ("AP vele bedrijven verdient het over- weging om bij de laatste voor- bloeibespuiting tegen schurft, tevens parathion te gebruiken. Hiermede kan men o.a. tegelijkertijd bloedluis. blad rollers. bladluis en wintervlinder be strijden. De wantsen staan ook op uitkomen. Voor zover deze insecten op de bomen aanwezig zijn, zullen ze door parathion worden gedood. Voor een goede spintbestrijding is het nog te vroeg, Parathion moet ge spoten worden als de luchtvochtigheid voldoende hoog is. Hiervoor dient men de radioberichten te volgen. 'f Bezoek der Water snoodcommissie i DEHALVE de problemen welke j.l. Maandag voorgelegd werden aan de Watersnoodcommissie uit de Twee de Kamer en waar wij reeds melding van maakten, kwamen nog enkele andere urgente kwesties aan de orde. Zo vestigde de heer C. Philipse, lid van Ged. Staten van Zeeland, de aan dacht op de vergoedingen voor gron den, die geen of een gedeeltelijke oogst zullen opbrengen. Wanneer men dat gaat baseren op de gemiddelde pachtprijs geeft dit aanleiding tot on billijkheden. Hij vroeg daarom de regeling ten deze over te laten aan een commissie van plaatselijke des kundigen. Nog vroeg hij bij de scha devergoeding rekening te houden met pas gebouwde behuizingen waarop nog gouden of zilveren daken rusten. Ver der pleitte hij voor volledige uitkerin gen aan de erfgenamen van slacht offers. WONINGEN Advertentie) ]~)E heer de Groof wees er op, dat door het vernielen van de huizen ongeveer 200 gezinnen straks geen woning zullen hebben in de gemeen te Kruiningen. Bouw van een houten nooddorp is daarom zeer wenselijk. Burgemeester Vader ten slotte, vroeg aandacht voor de naschade aan drooggekomenwoningen. Op het St. Janskerkhof te Utrecht is een klein houten gebouwtje verre zen, waarbinnen in een donkere ruimte veertien kijkvensters zijn ge plaatst, die karakteristieke momenten weergeven uit het leven van enige belangrijke personen, die een grote rol hebben gespeeld in de emancipatie van de Katholieken gedurende de laatste honderd jaar. De poppen en in terieurs werden ontworpen door Lou ten Bosch uit Dordrecht. Dit kijk venster stelt voor: Pater Van den Eisen, die leefde van 1853-1925, één van de strijders voor de verheffing van de Brabantse boeren. Als toe schouwers v.l.n.r.: pastoor J. van den Berg, mr. J. Derks, voorzitter Di rectorium der Kykvenstertentoonstelling en mgr. A. W. M. Wiegerink, deken van Utrecht. LTET Nederl. Roode Kruis heeft de 69e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers „wa tersnood" uitgegeven. Daaraan ontlenen wij: DREISCHOR: L. Steenland, 2 jaar. FIJNAART: J. A. Markus, 3 jaar; N. W. Markus, 5 jaar. KORTGENE: C. A. de Regt, 11 jaar. NIEUWERKERK: A. van de Berg, 47 jaar; W. van de Berg, 12 jaar; S. Cats-Slootmaker, 30 jaar; A. van Dienst, 17 jaar; M. Klee- mans, 64 jaar; J. van Klinken- Top, 35 jaar; H. M. Krabbe, 15 jaar; F. Peule, 21 jaar; H. Pol, 43 jaar; P. de Reus, 28 jaar; J. Smallegange-Heijboer, 50 jaar; J. v. d. Weijde-Verhoek, 31 jaar. OOSTERLAND: P. Hendrikse, 2 jaar. OUWERKERK: J. C. Bouwman, 4 maanden. STAVENISSE: J. M. Mol, 7 jaar; G. A. Quist, 48 jaar; T. Wesdorp-Hage, 24 jaar. .1. II ik ;mn vandaan. En wat Omdat ik - net als U - graag weet, waar ik aan toe ben, heb ik de laatste tijd de verkoop van de belangrijkste sigarettenmerken eens precies op geteld. Ik werd zo langzamerhand stapelgek van al die nieuwe merken. Daarom wist ik eigenlijk vandaan. En wat ziet II nu? Nu ziet U dat het merk, dat al jarenlang de meeste vaste rokers heeft - en dat is Cross, zoals U weet - nog altijd aan de kop ligt. Vóórdenieuwelingen kwamen ging-ie regelmatig omhoog (dat ziet U aan de lijn met een 1 erbij). Toen de nieuwe merken-regen aan de was, stond de stijging van de Cross- bijna stil (dat ziet U aan lijn 2). Maar nuik heb er echt plezier in gaat 't weer hurry up. (Kijkt U maar naar de lijn met de 3 erbij SIGARET MET HET GROOTSTE AANTAL ROKERS Zy-. „Ik ben in vtff minuten terug, dus begin me niet over een kwartier al met je claxon te alarmeren". Slagregens, mist engesloten overwegen hebben de deelnemers in de nacht van Maandag op Dinsdag in de Vogezen geducht parten gespeeld. De landbouwers daar zullen evenals hier te lande, na die langdurige droogte erg blij geweest zijn, dat de hemelsluizen zo wagenwijd open gingen, maar voor vele rallye-rijders werden die slagregens en later de mist een niet te onderschatten handicap, een, waarop waarschijnlijk hij de mooi-weer start in de verschillende plaatsen niet was gerekend. Nadelige invloed op het humeur had een en ander natuurlijk niet; tenslotte wordt een dergelijk evenement pas inte ressant als plotselinge verrassingen, zoals deze, optreden, waardoor de opgave met een andere, zwaardere vormen aanneemt, een kolfje naar de hand van de doorge winterde rijders. Van Luxemburg ging het Maandag avond naar Epinal en van hieraf naar de beruchte Ballon d'Alsace, waarvan de voet via een door het gros der deelne mers op geslaagde wijze gereden afda ling, nog juist voor het invallen der duisternis werd bereikt. Daarna moest het gold hier weer een klassements- Eroef de top weer worden bereikt. •e weg daarheen verkeerde in goede staat en dat was maar goed, want het 42 kilometer lange traject van de Bal lon naar Willers, waar de tweede speciale etappe aanving, was zeer zwaar, zo zwaar en bovendien vanwege de dichte nevel zo moeilijk te berijden, dat Piet Nortier besloot de tijden voor alle klassementen met 5 minuten te verlengen. Des /avonds rond elf uur reden de eerste rijders de controle te Belfort binnen. de stand na 2 proeven Na twee proeven was de stand in de diverse klassen als volgt: l A. M. Gros-J» ongedeerd, gogeat, Fr., mét Panhard; l B. M. Da- monte, It., met Fiat; 2 A. M. Carstedt, Zweden, met Simca; 2 B. F. Schliger, r., met Peugeot; 2 C. H. Graaf van Zuy- len van Nyevelt met Jowett Javelin: 4 A. J. Banks, E., met Bristol; 4 B. M. Gatsonides met Ford Zephyr. Klasse 5: E. Appleyard, E., met Jaguar; Klasse 6: Han Swie Tik, Ind., met Chevrolet; Klas- LIET is voorwaar niet ieder jaar dat er zo'n klas afscheid neemt van de R.K. Landbouwwinterschool te Hulst. Het was een prima klas, die haar diploma's in ontvangst mocht nemen, alle 19 candidaten geslaagd! En hoe! Dit vond de directeur, ir. J. M. van der Wolf. nog eens een klas om ten voorbeeld te stellen aan de komende jaargangen. Behalve leraren, leerlingen en ouders, waren er tal van vertegen woordigers van diverse instanties aan wezig, zoals ook bleek uit het wel komstwoord van de voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. Vercauteren, aan de heer Veenstra, inspecteur van het Landbouwonderwijs uit Den Haag, vertegenwoordigers van de gemeente besturen en de boerenleenbanken, de putaties van. de Landbouwscholen uit Roosendaal en Middelburg, aan Ir. v. Puylaert, en de vele andere aanwezi gen. VERRASSENDE LEZING Leonardus J. Cornelissens, Terhole, 5 Aloïsius R. M. de Deckere, Clinge, 6 Josephus I. M. de Deckere, Nieuw Na men, 7 Jan Deurwaarder, Zaamslag, 8 Jacobus Dieleman, Hontenisse. 9 Mar cel v. Driessen, Waterland-Oudeman, 10 Josephus L. d'Haens, Graauw, 11 Josephus J. M. Kips, Graauw, 12 Jo seph A. de Koek, Kloosterzande, 13 Henri J. de Maayer, Nieuw-Namen, rangnummer 2, 14 Guido A. M. Mangnus, Graauw, rangnummer één, 15 Gesar de Theije, Terhole; 16 Renó J- de Theije, Hontenisse, 17 Cornells M. v. d. Veeken, Stoppeldijk, 18 An- toine Vereecken, Hontenisse. 19 Aloysius F. M. v. d. Vijver, Graauw. se 9 A. W. Engel, Did., met Porsche; Klasse 9: B. K. Zeiler, Did., met Por sche. Klasse 10: M. Gillies, E., met Aston Martin. Ondanks het verhogen van de rijtijd met 5 minuten bleek de etappe van Wil lers tot Schweighause nog zwaar genoeg en enkele bekende equipes liepen een of meer strafpunten op. Gatsonides o.a. één. Te Genève, het meest zuidelijke punt van de rallye, bleken heel wat uitval lers te noteren te zijn. Aan Ned. zijde waren dat van der Lof, met M. G., B. Wortman met Peugeot, A. Kouwenberg met Sunbeam Talbot, W. Verhey van Wijk met Healey, P. Vogelenzang met Citroen, A. Hoogervorst met Volkswagen, L. Bornstein eveneens met Volkswagen, A. van Ooy Jr. met Fiat, P. Visser met Borgward, de dames-equipe mej. Ver schuur met Austin. OOK NOG SNEEW Gedurende de passage van de Jura, in de nabijheid van de Zwitserse grens, viel er sneeuw. Overigens vernamen wij in Genève, dat de nachtetappe tussen Wil lers en Schweighause de bekende spe ciale de zwaarste sinds Spa was ge weest. Het derde traject voerde na/ir het schilderachtige Gerardmer, waar de deelnemers voor de eerste maal gelegen heid kregen om even uit te blazen alvo rens te starten voor de 4e speciale etap pe, de 80 k.m. naar St. Marie aux Mines en vandaar naar Saarbrucken. Toen rest te nog de moeilijke opgave der „Duf zend Bochten", welke Dinsdagnacht in Luik eindigde. HERSENSCHUDDING In de etappe met de derde klassements proef naar de Col de la Faucille (ook be kend uit de Tour de France) vond een ongeval plaats; de heer P. Vogelenzang met Citroen vloog uit een der bochten en bekwam tijdens de botsing een her senschudding; hij moest in het zieken huis te St. Claude worden opgenomen. Zijn passagiere, Mej. Verrijn Stuart, Het resultaat van deze 3e klassements proef was: Klasse l A. M. Grosgogeat, Fr., met Panhard; l b. M. Damonte, It., met Fiat; 2 A. S. Martinek, Hongarije, met Ford Taunus; 2 B. F. Schligler, Fr., met Peugeot; klasse 3: M. Becquart, Fr., met Jowett Javelin; klasse 4 A. J. Banks, E., met Bristol; klasse 4 B. M. Gatsonides met Ford Zephyr; klasse 5 E. Appleyard, E., met Jaguar; klasse 6 M. Voormolen met Ford; klasse 9 A. W. Engel, Did., met Porsche; klasse 9 b. D. Murray, E., met Frazer Nash; klasse 10 Chr. Fraikin, B., met Jaguar. Overigens is uit de binnengekomen be richten uit Frankrijk, Zwitserland en Luxemburg gebleken, dat talrijke equi pes strafpunten hebben opgelopen, het geen voor een belangrijk deel te wijten is aan de minder gunstige weersomstan digheden, welke de deelnemers in het buitenland op hun weg hebben ontmoet. controle te breda TR. de Wolf maakte zijn eerste woord- 1 je erg kort om het meteen over te geven aan twee leerlingen, van wie er een lezing op het programma stond: eerst Marcel van Driessen, uit Water land-Oudeman over Bietenteelt, daar na Ernest Bogaert uit Hontenisse over het ontstaan en de ontwikkeling van de landbouw in Zeeuwsch-Vlaan deren- Vooral deze laatste voordracht toonde een breedheid van visie, een dichterlijke omkleding en een leven dige voordracht, dat we niet mogen nalaten deze met ere te noemen. Trouwens, de spreker Ernest Bo gaert, werd die middag meer met ere genoemd, zo ook door de directeur, Ir. de Wolf, die bij het bekend maken van de uitslag 3 van de 19 geslaag den een bijzonder woord van lof mocht toedelen: Guido Magnus uit Graauw, Henri de Maayer uit Nieuw- Namen en Ernest Bogaert uit Hon tenisse. Dankwoorden werden allerlei rich tingen uitgezonden, gepaard met be den om subsidie. De heer Veenstra reikte de diülo- ma's uit, na een treffend toespraakje, waarin een kijkje werd gegund ach ter de schermen van het grootbedrijf van het nationale landbouwonderwijs. Deken Plasschaert sprak als voor zitter van de Raad van Toezicht. Rector C. van Bavel sprak een treffend woord van gelukwens en af scheid aan zijn jongens. Namens de geslaagden sprak Guido Magnus woorden van dank en bood de school een enveloppe met inhoud aan ter verfraaiing van het gebouw. Namens de talrijke ouders sprak de heer P. Bruggeman uit Graauw. Het slotwoord van de heer P. Ver cauteren was een' waardig einde van een erg bevredigende middag. De geslaagden: 1 Cyriel Baecke, Boschkapelle, 2 Ernest L. P- J. Bo gaert. Hontenisse, rangnummer 3, 3 Arnoldus Fr. Bruggeman, Graauw, 4 Het monument „Voor hen die vielen" vervaardigd door de beeldhouwer Pe ter Roovers uit Heyen (L.), welk mo nument geplaatst is in het plantsoen aan de Pettelaarsweg te Den Bosch, is plechtig onthuld. Het gedenkteken draaft als opschrift: „Gedenk, die tot der dood getrouw in 't zicht van tirannieke machten het vege lyf ten offer brachten opdat de geest verwinnen zou." In de vroege ochtend van heden, Woensdag, tussen 6 en 9 uur, passeerden de Tulpenrallye-rijders Breda, waar zij hun controleblad aan het Oranjehotel moesten laten afstempelen. Daar ons blad op dat tijdstip reeds in druk was, kon daarvan geen verslag in dit num mer worden opgenomen. Alle Bredase automobilisten waren natuurlijk zeer be nieuwd of de equipe Mr. C. v. d. Rroon- A. van Dongen-D. Meulenbelt met Ja guar, in Brussel gestart, naar men weet, ook hier nog zonder strafpunten zou zijn gebleven. K.N.V.B'. AFD. ZEELAND Zondagcompetitie 3 Mei EERSTE KLASSE A: Luctor 1Vogel waarde 1. EERSTE KLASSE B: Domburg 1 Schoondijke 1; Groede 1—Walcheren 1. RES. EERSTE KLASSE A: Aardenburg 2—PSK 2; R;a W 2—Sluiskil 2; Hulst 2— Ter-neuzen 3. TWEEDE KLASSE B: Hontenisse 3— Hansw. Boys 2; Goes 4—Koewacht 2; Kwa. dendamme 1Graauw 1. Wijziging wedstrijdprogranima UITGESTELD: Concordia SVDOSS (3 B); Roosendaal—Dongen (3 C); Breda— Zundert (4 F). INGELAST: Hero—BSC (3 C); DHV PCP (4 F); OostburgHontenisse (4 H). (Tenniscompetitie) ANIMO-MLTC 6-2 Voor de tenniscompetitie behaalde Ani mo uit Terneuzen een 62 overwinning op MLTC uit Middelburg. De uitslagen waren DAMES ENKELSPEL: mevr Thomaes mej Haag 61 61mevr Spaasmevr Anneveld 60 6—0; HEREN ENKELSPEL: JurryAnneveld 61 36 06; v d PeylHaag 61 36 63; HEREN DUBBELSPELv d Peyl en Drok—Anneveld en Sandberg tot Essen- burg 36 36; DAMES DUBBELSPEL: mevr Thomaes en mevr Spaas—mevr Anneveld en mei Haag 6—0 6—1; GEMENGD DUBBELSPEL: mevr Tho maes en v d Peyl—mej Haag en Sand berg tot Essenburg 6—2 6—2; mevr Spaas en Drok—mevr Anneveld en Haag 7—5 64. De loting voor de wedstrijd Nederland Ceylon voor de eerste ronde van het tournooi om de Davdscup (Europese zóne) heeft het volgend resultaat gehad: Vrijdag 1 Mei: Van SwolScharengui- vel; Wilton—Ernst. Zaterdag 2 Mei: Wilton en van Swol Scharenguivel en Fonseka. Zondag 3 Mei: van Swol—Ernst; Wilton —Scharenguivel. Op Vrijdag en Zondag beginnen de wed. strijden om 2,15 uur. Op Zaterdag om 2,30 uur. D« qemetnschaDpclijkr route •in de Tulpen Rallye GOES, 28 April 1953. Eierenprijzen. Bericht van handelaren: Kippeneieren 10l/«; eendeneieren 8; kal- koeneieren 15; ganzeneieren 20. GOES, 28 April 1953. Export fruit: Jonathan B C 61; IC R 70,10—67,70; I 58,20—58,80; II 41,46; Golden Delicious B C 73,80; ICR 85,70—86,00; I 55,00—70,63; II 40,00; Bramley S I 36,10; St. Remy I 12,10. Verpakt fruit: Golden Delicious AA G 3 A 97;. Hard fruit: Jonathan 1154; Golden De. licdous 1573; Bramley 1325; St. Remy 6—11; Win si on 22—37; Goudr. 45—56; Klei- peren 3; Alles in guldens per 100 kg. GOES, 28 April 1953. Prijs voor verse kippeneieren f 1,98 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald.* ROTTERDA/I. 28 April 1953. Aanvoer in totaal 5292; Vette koeien en ossen 700; Gebruiksvee 1260 (531); Vette kalveren 60; Graskalveren 165 (49); Nuch tere kalveren 2121; Varkens 163; Biggen 457; Paarden 158; Veulens 5; Schapen of lammeren 92; Weide'zuiglammeren 65; Bokken of geiten 46. Vette koeien 2,80—2,96 2,68—2,78 2,10— 2,20; Vette kalveren 2,80—2,90 2,60—2,70 2,30—2,40; Graskalveren 370 320 250; Nuch. tere kalveren 48 45 39; Biggen 45 35 30; Slachtpaarden 1,95 1,90 1,80; Schapen 130 110 90; Lammeren 100 90 70; Kalf koeien 1175 975 840; Melkkoeien 1175 975 840; Va re koeien 800 700 650; Vaarzen 850 750 650; Pinken 550 500 370. Vette koeien, aanvoer iets kleiner; han del tamelijk; prijzen vooral niet lager; prima's boven notering; Vette kalveren, aanvoer als vorige week; handel vlot; prijshoudend; Graskalveren, aanvoer even minder: handel flauw; prijzen onveran derd; Nuchtere kalveren, aanvoer korter; handel levendig; grijzen iets stijver; Big gen, aanvoer groter; handel kalm; prijzen als vorige week; Slachtpaarden, aanvoer als vorige week; handel lui; prijzen even lager; Schapen, aanvoer matig; handel goed; prijshoudend; Lammeren, aanvoer matig; handel goed; prijshoudend; Kalf- koeien, aanvoer als vorige week; handel traag; iets teruggaande prijzen; Melk koeien, aanvoer als vorige week; han del traag; iets teruggaande prijzen; Vare koeien, aanvoer gewoon; handel flauw; niet geheel prijshoudend; Vaarzen, aan voer kleiner; handel stil; prijzen onveran. derd; Pinken, aanvoer kleiner; handel stil; niet geheel .prijshoudend: Bokken of geiten, aanvoer minder; handel kalm; prij zen met moeite te handhaven. TERNEUZEN, 27 April 1953. Groenten, per 100 stuks in guldens: Sla 7,3014.00: Per stuk in centen: Bloem kool 9.SO; Per bos in centen: Uien 13; Ra. dijs 1314; Per kg in centen: Asperges 1,091,41; Afw. 92; Rabarber 13; Spina zie I 15—17; II 10—11; Witlof A II 31—33; B II 23—30. Nederlanders gaven de toon aan In Melsele-Waes (B.) werd Maandag 'n wedstrijd voor amateurs verreden, waar aan ook door verschillende Nederlandse renners met succes werd deelgenomen. Niet minder dan vijf landgenoten klas seerden zich bij de eerste tien, met Schrauwen uit Ossendrecht als winnaar. Het was door de lange regen een zwa re wedstrijd en de uitvallers waren dan ook legio. Voor de velen, die een uit- looppogmg ondernamen, leek het ook on. doenlijk zich te handhaven. Eerst 15 km. voor het einde wist Schrau wen het peloton definitief de rug toe te keren en slaagde er in met 1 minuut voorsprong onbedreigd als winnaar te eindigen. De uitslag was: 1 A Schrauwen, 130 km 3 25; 2 Tons (B) op 1 minuut; 3 van Baal (B); A A Borremann (Hoögerheide); 8 Eddy de Wael (Hontenisse); 9 P Maas (Pin dorp); 10 H v d Kloot (Zundert). In 2e Ronde van Stoppeldijk Voor de tweede ronde van Stoppeldijk, een koers voor amateurs over een afstand van 108 k.m., bestond grote belangstel ling. Aangelokt door het fraaie voorjaars weer, waren vele sportliefhebbers geko men om getuige 4e zhn van een boeiende kamp. Na een wisselende strijd, gelukte het uiteindelijk aan C. van de Borst uit tten een voorsprong te nemen, die hij tot het einde toe zou bewaren. Hij slaag de er zelfs in om op het gehele peloton een ronde uit te lopen. Hij won daarmede de fraaie beschikbaar gestelde beker. De uitslag was als volgt: lCvd Borst. Ettcn 3"uur 2 minuten. Op een ronde: 2 M Ver- helst. Axel; 3 J van Nispen, Sint Wille- brord; 4 J van Osta, Fijnaart; 5 P Oomen, Et ten; 6 W Matïhijssen. Wouw; 7 J van Sas, Den Haag; 8 A M Luijckx, Halfweg; 9 L M van Batenburg, Bossehenhoofd; 10 A v d Putte, Den Haag; 11 W A Biester- veld, Amsterdam; 12 J Maas, Roosen daal; 13 C Oosthoek, 's Heerenhoek: 14 P Timmerman, Lewedorp; 15 P M Breu. gelmans, Zegge. Schitterende zege van Gilbert Salens De reuner Gilbert Saelens uit de grens, gemeente Stekene behaalde te Elverselë een prachtige overwinning in de spurt. Hij wist de 115 km in 3 uur 15 minuten af te leggen vóór de Roeck, Reynders, Smet, Martens, Boeckhaert. Er waren niet min der dan 50 amateurs aan de start. Piel van As zeventiendé te Westerloo (B.) Een te Westerloo (B.) gehouden weg wedstrijd voor professionals, waarbij 65 renners aan de start verschenen, is ge wonnen door de Belg Maelbrancke in 4 uur 3 minuten over de 165 kilometer. Tweede werd* Anthonis (B.) en derde van Staeyen (B.i. Onze landgenoten Smits en van As eindigden resp. op de tiende en de zeventiende plaats. Snort in 't Kort In de eerste ronde heren-enkelspel van het internationaal tennistournooi te Florence heeft onze landgenoot van Fo- reest van de Italiaan Migone verloren; hij werd met 62 75 geslagen. EXAMENS R.K. UNIVERSITEIT. De heer L. Stieger uit Goes legde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen met goed gevolg zijn candidaatsexamen rech ten af. HOEFSMID De heer Jan Hazen Az. uit 's Heeren hoek slaagde te Utrecht voor hoefsmid met Rijksdiploma. WATERSTANDEN Mannheim 285 0,07); Trier 127 0.03); Koblenz 204 (onveranderd); Keulen 169 (—0,14); Ruhrort 378 (—0,06); Lobith 983 0,02); Nijmegen 763 (—0,02); Arnhem 775 C.01); Eefde 296 (—0,03); Deventer 200 0,02); Namen La Plante 15 0(0,03); Borgharen 3958 (—0.03): Belfeld 1093 0 01); Grave beneden 471 0,06); Vrees wijk 0,52 (4-0,12); Lith 0,33 <4-0,25). OPKOMST MILITAIREN VOOR INLEVEREN VAN WAPENS. Voor de militairen, die op Woensdag 29 April 1953 hun wapens moeten in leveren, zijn enkele extra-treinen in gelegd, waarvan de dienstregeling hierna volgt, Voor de inlevering te Arnhem, Assen, 's-Hertogenbosch en Tilburg: Den Haag S.S. v. 8.54 Voor burg, v. 9.00 Rotterdam Maas, v. 8.59 Gouda. v. 9.25 Utrecht C.S., a. 9.54 Utrecht C.S., v. 9.56 Arnhem, a. 10.41. De militairen met bestemming Assen moeten te Utrecht C.S. overstappen op de hierna vermelde extra-trein van Utrecht C.S. naar Assen. Militai ren met bestemming 's-Hcrtogenbosch of Tilburg moeten te Utrecht C.S. overstappen op de hierna genoemde extra-trein naar laastgenoemde plaat sen, komende uit Amsterdam. Voor de inlevering te 's-Hertogen bosch, Tilburg en Arnhem: Amster dam C.S. v. 9.11, Amsterdam M.P. v. 9.18, Amsterdam A.mstel v. 9.23, Utrecht C.S. a. 9.51, Utrecht C.S. v. 9.58. 's-Hertogenbosch a. 10.36, 's- Hertogenbosch v. 10.38, Boxtel v. 10.53 Tilburg a. 11.06. De militairen met bestemming Arnhem moeten te Utrecht C.S. overstappen op de voren- vermelde extra-trein, komende uit Den Haag. Voor dc inlevering te As sen: 1. Amsterdam C.S. v. 9.22 Naar- den B. v. 9.4'S Amersfoort a. 10.05 overstappen op dc hierna vermelde extra-trein, komende van Utrecht: 2. Utrecht C.S. v. 10.04. Amersfoort v. 10.24. Zwolle v. 11.14 Meppel v. 11.33, Assen a. 12.10. Voor de inlevering te Tilburg: Rotterdam D.P. v. 9.25. Feije- noord v. 9.32, Dordrecht v. 9.54. Bre da v. 10.09, Tilburg a. 10.30. Met de vorengenoemde treinen moeten reizen dc militairen, woonachtig in één dei- vorengenoemde plaatsen, alsmede de militairen, die via één dezer plaatsen naar hun bestemming reizen en der halve op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats moeten vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de extra-trein, Alle overige militairen moeten, in gevolge hun bestemming reizen met de treinen of bussen van de normale dienstregelingen, per eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. 717-oo

de Stem | 1953 | | pagina 3