W alcheren Z.-VLAANDEREN Brede Watering verhoogt het dijk geschot en belasting op gebouwd Zuid-Betieland Hefarme 4 Emancipatie nog lang niet voltooid „.De Huistyranbij Jongeren Groep Zeeuwsch-Vlaams Toneel ROKEN DOET KENNEN. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDA' 2 Vruchtefnjloze bloei in de Kruiningerpolder PROF. DR. JOS. J. GIELEN Boeiende uiteenzetting te Hulst De appels zijn duur In September alles in orde Weldoener gezocht Auto met 1500 kilo roomboter te Clinge aangeslagen Goede en beheerste opvoering van kolderstuk „Het laatste uur" MIDDELBURG VLISSINGEN Garage-uitrusting TERNEUZEN HULST ROOK STEEVAST GOLDEN MIDWAY Stormschade op zes ton geschat 4 middelen in 1 tablet doen wonderen I GOES AGENDA HEDEN MORGEN - r -> LJET KLEINE gehoor, dat Erof Dr. Jos. J. Gielen toesprak in het Jansenius Lyceum te Hulst, was na afloop wel erg overtuigd, dat de strijd voor de emancipatie van ons Katho lieke volksdeel nog niet gestreden was. Voortdurend puttend uit zijn rijke ervaring, had Prof. Gielen dit dan ook op indrukwekkende wijze aangetoond. Zoals bekend, was Prof. Gielen in de eerste jaren na de oprichting di recteur van de toenmalige Handels dagschool te HuLst, wat nu ondertus sen is uitgegroeid tot het Jansenius Lyceum. Het was daarom een bijzon der gelukkig initiatief van de Bond van Oud-leerlingen van het Janse nius Lyceum Prof. Gielen voor een actuele voordracht naar zijn oude standplaats te nodigen en het is ook niet te verwonderen, dat Prof. Gielen zelf, ondanks de verre reis, deze uit nodiging met vreugde accepteerde. -HET LIGT AAN ONSZELF" NJatuuriijk zijn ook hierbij talloze moeilijkheden te pas gekomen: al les was b.v. geregeld, toen de ramp van 1 Februari roet in het eten kwam gooien. Maar zowel de Bond als Prof. Gielen versaagden niet. met het ge- gevolg, dat nu een zeer aandachtig pubhek geboeid was door de wijze, waarop Prof. Gielen een onderwerp behandelde, dat in deze dagen van het Herstel van de Kerkelijke Hiërar chie ons allee' belangstelling nodig heeft: de Emancipatie! De stand van onze emancipatie nu, op dit ogen blik.... Want we zijn er nog niet, nog lang niet. ai hebben we zelf de indruk van wel. In dit verband kwamen de voorbeelden los uit zijn loopbaan. In derdaad waren deze zeer tekenend. En het ligt aan onszelf. We hebben in de afgelopen eeuw kansen te over ge had maar ze zijn slechts zelden be nut. Als we even bedenken, dat we in de loop van de twintigste eeuw begon nen zijn volop aan onze emancipatie te werken! En nu nog weten we niet wat er loos is; we vinden alleen, dat we het wel goed hebben en dat we dus zowat geëmancipeerd zijn. Maar spreker haalde sterke staaltjes op uit de kringen van de Departementen etc. die het luisterende gezelschap wel spoédig tot andere gedachten moesten hebben gebracht. Ook het voorbeeld van Ir. Hopster, waarvan men openlijk zei en schreef, dat hij een puik voor zitter zou zijn van de K.N.V.B., maar dat het jammer genoeg niet kon. om dat hij katholiek was, spreekt boek delen. We hebben ook veel te weinig waarlijk intellectuelen, die zich kun nen scharen tot een indrukwekkende rij van grote persoonlijkheden met een levensstijl. Hier kwam men aan de meest betekenende factor in het emancipatieproces: het onderwijs. Naar aanleiding hiervan kwamen na de pauze uit de vergadering een paar vragen los. die uitvoerig met plasti sche voorbeelden uit zijn practijk werden belicht en besproken door de oud-minister. Natuurlijk zou men ook de vraag verwachten over; Prof. Gie len contra Evert Vermeer, de man met de rode bril, een kwestie, die via krant en radio veel stof heeft doen op waaien. Prof. Gielen gaf toelichting op het hele geval. De voorzitter van de Bond, Jan de Caluwé, dankte de eminente persoon hartelijk, dat hij zich waardig had ge acht na lange tijd zijn kleine stad te bezoeken en de aanwezigen zo'n zeld zaam boeiende en hoogstaande mid dag te bereiden. Tevoren had ook reeds de rector van het Lyceum, Drs. J. J. P. Boezeman, woorden in die geest gesproken. 's Avonds ging de Oudleerlingen bond verder met haar feestavond, die Prof. Gielen tot zijn grote spijt niet kon bijwonen, aangezien hij de vol gende dag reeds vroeg in Groningen moest zijn. nu voor een lezing van grootser allure. MU HET fruitseizoen bijna teneinde is lopen de prijzen voor de nog aanwezige appels sterk op. Deze week werd ruim 10 cent per k.g. meer be taald dan de vorige week. De prijs van de Jonathan ligt nu rond 75 cent. Alleen in Goes en Kapelle-Bie- zelinge is nu nog aanvoer van fruit. Op de andere veilingen is het ge ruimd. De aanvoeren zijn thans niet groter meer dan ongeveer 20 ton per veilingsdag. Nog enkele weken wordt een der gelijke aanvoer verwacht,, dan zal de fruitoogst van 1953 geruimd zijn. Op veilingen in de Betuwe wordt nog wat Goudreinette aangevoerd. Ook hiervoor worden hoge prijzen betaald. Verlaten liggen de huizen, omringd door boomgaarden, in de overstroom de Kruiningerpolder op Zuid-Beve land. Bij eb zakt het water en valt een gedeelte van het land bijna droog Bij het wisselen van het getij echter wordt alles weer overspoeld. Enkele vruchtbomen staan in bloei. Vruch ten zullen ze echter niet dragen. 72000.- schade in Borssele- polder TN de vergadering van de cal. pol- der Borssele deelde de voorzitter, de heer Nijsten, mee, dat het defini tief herstel van de stormschade op ruim f 72.000 is geraamd. Half Sep tember kan alles weer in orde zijn. De onderhoudswerken zijn voor dit jaar gegund aan de fa. v. Boven te Ellewoutsdijk voor f 23.000. Op de aanbeveling voor voorzitter werd de heer Nijsten no. 1 geplaatst en de heren Van Overbeek en Boone als no. 2 en no. 3. De begroting 1953'54 werd vast gesteld op f 68.743 met f 1599 voor onvoorzien. De rekening 1951'52, die een eindbedrag van f 130.285 ver toonde, had een goed slot van f 32.780. Het dijkgeschot werd bepaald op f 61.000. De waterbouwkundig ambtenaar, de heer Duvekot, deelde mede, dat de yloedhoogte op 1 Februari 4.60 N.A.P. was. Tussen de dijkpalen 0 en 18 en tussen 41 en 55 was het wa ter over de dijk gelopen, terwijl tus sen de dijkpalen 18 en 40 het vloed merk juist of vrijwel de kruin had bereikt. Het binnentalud is uitge zakt op 23 verschillende plaatsen, over een gezamenlijke lengte van 775 meter en een totale oppervlakte van 5679 m2. De buitenkruinlijn werd bij die verzakkingen slechts op één plaats bereikt en nergens overschre den. ■cx><xxxxxxx>^<x>oo<><>oood><xx> V 1* V (~\P een winderige November- N^avond in 1914 werd het echt paar Beamer uit het verre Ha waii overmatig geplaagd door de regen en sneeuw, die neer striem den uit de donkere hemel. Zij wachtten als vluchtelingen op vervoer. Eb- was iemand in Vlis- singen, die hen royaal onderdak verleende. Het echtpaar is inmiddels blijkbaar in goede doen geraakt, want de burgemeester van Vlis- 5 singen kreeg een dezer dagen een brief, waarin het, thans wonende 9 110 Kamehameha Avenue Hilo, <5 Hawaii, een cheque van 20 dollar O overmaakt aan de weldoener, die x echter naamloos de geschiedenis q is ingegaan. O Ook de heer Beamer is de naam van zijn gastheer vergeten. De g gift ligt evenwel klaar voor de g belanghebbende op de gemeente- O secretarie. g OOGOOGO0ÖOOOOGOGGGOOOGOÓ P)INSDAGMIDDAG omstreeks drie uur wilde de chauffeur v. d. V., uit Clinge, met zijn vrachtauto, bela den met brandhout, de grens aldaar overschrijden. De douane-ambtenaar vertrouwde de zaak niet en onder zocht de wagen. 1500 kg roomboter, verpakt in hou ten vaten, kwam te voorschijn. De vrachtauto werd in beslag ge nomen en de chauffeur in verzeker de bewaring gesteld. r\AT DE GRAANBEUKS-ZAAL niet geheel vol was, toen de Jongeren Groep van het Zeeuwsch-Vlaamse Toneel „De Huistyran" opvoerde, zal wel te wijten zijn aan het fraaie lenteweer en de omstandigheid, dat die avond de Kromstaf-steentjes op een radio-sein stuk geslagen moesten worden, want de speelsters en spelers hebben werkelijk meer belangstelling verdiend. Het was de eerste maal, dat de Jongeren Groep voor het voetlicht kwam en het was een veelbelovend debuut. De meeste acteurs hebben we al meer gezien in het Zeeuwsch-Vlaams Toneel. P)E Jongeren Groep werkte onder re- gie van Jan de Caluwé, die een ware prestatie leverde. Voordat ,,De Huistyran", een kolderstuk van God fried Bomans, werd opgevoerd, kwam de Groep met een schets van de hand van de jeugdige regisseur zelf, welke „Het laatste uur" was geheten. Het stelt voor de laatste momenten voordat het doek vóór de opvoering opengaat. De medespelenden zijn dus zogenaamd in hun gewone doen, juist zoals ze anders zijn. met dit verschil evenwel dat nu het doek open was. Het ging er niet alleen om, te laten zien welke capriolen de actrices en acteurs uithalen in hun zenuwachtig heid, zo vlak voor de opvoering, doch de schrijver wilde tevens uitdrukke lijk tot uiting brengen welke een liefde voor het toneelspel ook de jon geren bezielt. Het was een geslaagde schets. Toen eindelijk de „vrijer" van de souffleuse er toe bewogen was zijn veto tegen de medewerking van zijn geliefde op te heffen, kon het doek inu figuurlijk) opengaan om aan de Huistyran te beginnen. GOEDE DEBUTANTE de echtgenote van de schreeuwerige kolonel had een zeker even goede te genspeelster gevonden in de debutan te Annie van Dorsselaer, de dochter. Het spel was misschien niet altijd even sterk, doch ze is een goede aan winst, nu voor de Jongeren Groep en later voor het Zeeuwsch-Vlaams To neel zelf. BETERE STRAATVERLICHTING NOORDSINGEL - N'OORDWEG Mede in verband met gerechtvaar digde klachten over de verlichting aan de Noordsingel-Noordweg, stellen B. en W. de raad voor hier verbete ring in te brengen. Aan de Noordsin gel is daar reeds mee begonnen. Voor de Noordweg wil d« directeur van de gemeentebedrijven masten met T.L.-armaturen plaatsen, die minder stroom gebruiken. De totale kosten zullen f 10.400 be dragen en de jaarlijkse exploitatie lasten f 650. DE VERNIEUWING VAN DE KEERSLUISBRUG. In verband met de werken tot ver nieuwing van de Keersluisbrug, zal de vaart door de binnenkeersluis op 4, 7, 8 en 9 Mei en mischien ook op 15 en 16 Mei geheel zijn gestremd en op de andere dagen tot 13 Mei slechts op onregelde tijden mogelijk zijn. Ook zal de vaart door deze sluis van 5 Mei tat naderë aankondiging gesloten zijn van 2Vi a 3 uur vóór hoog water tot 5 k 6 uur na hoog wa ter; in de regel éénmaal per et maal VOLKSCONCERTEN Morgen (Koninginnedag) geeft „St. Cecilia" een concert in het Bellemy- park; „Crescendo" doet dit in Haven dorp en „Ons Genoegen" in Plan Oost. De concerten worden 's avonds gegeven, van half acht tot negen uur. Advertentie) Advertentie) Onderdelen Toebehoren Banden BURGERLIJKE STAND Huwelijksaangiften: Daniël Hame link, 34 jaar en Anna C. Klaassen, 23 jaar jd. Johannes H. Verbruggen, 24 jaar jm. (won. te Sas van Gent) en Maria C. van Driel, 22 j. jd. Lam- bertus G. van de Riet, 26 jaar j.m., (won. te Amersfoort) en Mariëtte J. van Maele, oud 23 jaar jd. Huwelij ksvoltrekkingeir. Sybran- dus M. Verwer, 26 j. jm. (won. te Goes) en Maria A. Standaert, 27 j. jd. Albert Ivens, 26 jaar im. en Maria F. Seegers, 24 j. jd. Pieter C. Aan- geenbrug, 25 jaar jm. en Adriana Visser, 30 j., jd. Geboren: Jan Jacobus z. v. Wil lem Pijpelink en Janna J. van Taten- hove; Magrietha Adriana Alida, d.v. Adriaan C. Heijnsdijk en Rosalia M. van Trappen. Willy, dochter van Guil- jaam Moes en Jana ten Hoeven. Wil lem Marinus, z.v. Marinus P. Schoots en Krina van Meurs (won. te Axel), Cornelia Elisabeth d. van Pieter A. Lijnbaart en Anna Jonkman. Overleden: Elizabeth Smoor, 83 j. echtg. van Francois van den Broeke; Francois P. Orlebeke,- 77 j. weduwn. van Janneke W. van der Wiele, (won. teAxel). Philippine WERK AAN DE KERK VORDERT. Wit-marmeren altaar. De bouw van de nieuwe kerk vor dert gestaag en men is nu met het metselwerk reeds op raamhoogte ge komen. Ook het interieur krijgt zo langzamerhand tekening, vooral nu de verschillende bogen zichtbaar wor den. Pastoor de Bie is reeds op pad ge weest om voor het altaar en de com muniebank te zorgen. Beide zullen vervaardigd worden uit wit marmer. In het hoofdaltaar zal een afbeelding in bronskoper worden aangebracht, evenals in de panelen van de commu niebank. Dit werk wordt uitgevoerd door de bekende beeldhouwer Niel Steenbergen, die deze week naar Philippine zal komen. Zonder tegenslagen zal men op 8 December inderdaad zo ver kunnen zijn dat de consecratie op die dag doorgang zal kunnen hebben. EXPOSITIE IN OUDHEID KAMER. Na herinrichting De Oudheidkundige Kring „De vier ambachten" heeft het programma voor het a.s. zomerseizoen reeds op gesteld. Het begint met een lezing, die al wordt ze dan in de schone Meimaand gehouden waarschijn lijk aller belangstelling zal trekken. Ir. H. Lussanrt de la Sablonière uit Middelburg zal op Dinsdag 5 Mei een causerie houden over de restauratie van de historische bouwwerken in de provinciale hoofdstad. Half Mei wordt een excursie naar Middelburg gehouden. De tocht zal gaan via Aardenburg, waar de St. Bavo zal worden bezocht en Bres- kens. Als het pakje GOLDEN MIDWAY open gaat, weet U het eigenlijk al. Wat een geur, wat een kleur! En als U GOLDEN MIDWAY ge rookt hebt, weet U het pas góed. Zo'n speciale mélange van de fijnste Amerikaanse import-tabakken hebt U nooit eerder geproefd. 'N BIGGELAAR'S PRODUCT Nu 60 et Zeeuwse Nationale Reserve kreeg contact-orgaan Gisteren verscheen het eerste num mer van het Contact-orgaan voor en door de vrijwilligers van de Nat. Re serve in Zeeland. Kolonel van Hinte, inspecteur der N.R., begroet het nieuwe lootje aan de oude star hartelijk en overste de Feyter, de districtscommandant, gaf het een „voorwoord" mee. dat tevens een afscheid is, omdat hij 1 Mei de dienst verlaat en het commando over geeft aan majoor Verstappen. LIEU is niet gemakkelijk om dit stuk van Bomans beschaafd te spelen. De tekst van het stuk wemelt van „sla hem z'n hersens in" en der gelijke krachtige uitdrukkingen meer en de situaties zijn soms zo zot, dat het gevaar niet denkbeeldig is dat de spelers er een potje van maken. Dit nu is gelukkig niet gebeurd. Natuur lijk, het is een zot stuk en het is dan ook voor het voetlicht gebracht als Bomans bedoelde. Maar toch ook weer niet te rumoerig. Jan de Caluwé als de tyran, een oude gepensionneerde kolonel, deed het in zijn hoofdrol uitstekend, maar had toch, qua spelkwaüteiten, veel „concurrentie" van Piet Weemaes als Hendrik, de huisknecht. Ook Wim Borghstijn als de sullige Wittebol heeft het er meer dan lofwaardig af gebracht. Jo Gommers speelde de aanvankelijk zeer bange, maar latei- door middel van een fles port tot al les in staat gebrachte minnaar even eens heel behoorlijk. Annie Maes als ^^OOR DE GISTERENMIDDAG te Goes gehouden vergadering der Brede Watering bestond zeer grote belangstelling. Bü de aanvang der vergade ring deelde de dijkgraaf, de heer P. Dekker, mede, dat het herstel van de beton glooiing in eigen beheer, goed vordert. Tot heden is aangevoerd 2000 ton zuilenbasalt, 3600 blokken beton en 250 ton puin. Het herstel van de dijk bij Katten- dijke is gegund aan de fa. J. Janse te Kloetinge voor f 238.000 en het herstel van de zeedijk te Schore aan F. Duynhouwer te Goes voor f 140.000. Plannen voor het herstel der dijken bij Wemeldinge en Yerseke worden voorbereid en binnen enkele weken aanbesteed. De jongste voorjaarspeilingen tus sen Kattendijke en Wemeldinge. ver tonen enige achteruitgang en in de buurt van de Kakuitsweg, waar sinds jaren de grootste diepten voorkomen, over het algemeen verdraging aanga ven. De stoommachine is verkocht aan de Vlasroterij te Koewacht voor f 2500 en half Mei zal een aanvang gemaakt worden met de ombouw van het ge maal. Enkele voorstellen werden vlot goedgekeurd. Ze betroffen o.m. het sluiten van een overeenkomst met de Molenpolder over het recht van door bonden op te richten Waterschaps- bank tot een bedrag van f 2000. Er was enige oppositie tegen het voor stel. Zo meende de heer Lindenberg, dat er genoeg geld beschikbaar is en dat de Unie die gemakkelijker zal kunnen krijgen via de organisatie- DE BEGROTING 1953 -54 IJIT het rapport der financiële com- missie bleek dat de begroting voor het komende jaar sluit met een eindbedrag van f 1.171.000, waarin een post onvoorzien van f 57.837. Gezien de stijgende uitgaven kan het huidige peil van het dijkgeschot niet gehandhaafd blijven. De voorzit ter deelde mede, dat dit dijkgeschot van f 31 op f 40 moet worden ge bracht en voor de vronen van f 22 op f 32. terwijl de aanslag voor de gebouwde eigendommen verhoogd moet worden van 6.2 tot 8 procent. -Een der redenen hiervoor is. dat het tocht en de aankoop van een strook I noodzakelijk teren van de wegen een grond voor de aanleg van een bin- bedrag vordert van f 43.600 en het vroeg de heer v. d. Have of het niet redelijk was dat het Wegenfonds, dat een inkomen van f 180 millioen heeft, ook voor de tertiaire en quartaire we gen bijdraagt. De voorzitter vond dit van wel, misschien kan de Unie van Water schapsbonden hiervoor ijveren- Uit het rapport der financ. com missie bleek voorts nog. dat voor herstel stormschade f 600.000 is ge raamd. Vertrouwd wordt, dat het Rijk deze schade vergoed. De totaal-opbrengst van het dijkge schot en de aanslag op gebouwd be draagt f 457.000. BEGROTING GOED GEKEURD nenberm voor de zeedijk bij Kapelle Voorts besloot men deel te nemen in een door de Unie van Waterschaps- uitbaggeren van het haventje te Kat tendijke f 4500. T.a.v. de post voor wegonderhoud U)E begroting en de verhoging van de lasten werd goedgekeurd, met instemming der financ. commissie. De voorzitter deelde nog mede, dat het personeel van het Waterschap geen gratificatie wenst te ontvangen, voor de vele extra werkzaamheden in verband met de ramp verricht. (Ap plaus). Op de aanbeveling van drie perso nen ter voorziening in de periodieke aftreding van de dijkgraaf, de heer P. Dekker, werd de heer Dekker no. 1 geplaatst, no. 2 J. Lenshoek en no. 3 burgemeester Willemsen van Yerseke. Van de 139 stemmen verwierf de heer Dekker er 135. Deze dankte voor het grote vertrouwen, dat daaruit bleek en hoopte dat, indien bij herbe noemd wordt, dit niet te beschamen. Waarschijnlijk half Juni wordt er een fietstocht naar enkele Belgische Scheldedorpen gehouden en 'n maand later volgt er een bustocht naar Wa terloo en Villers of naar Oude- naerde. Wanneer de oudheidkamer zal zijn ingericht, zullen er enkele exposities vau oude kaarten, platen, munten e.d. worden georganiseerd. Kuitaart ACTIE VOOR PATER DE KLERCK De grote missie-actie voor de thuis vertoevende pater Em. de Klerck is begonnen met een missiedag. Een schieting werd georganiseerd, een gaaibolling vond plaats terwijl er ook gelegenheid was zich te amuseren met dansen En dit alles voor de mis sie. Het buurtcomité dat het de laatste weken niet gemakkelijk heeft gehad zag haar werk bekroond, want de missiedag is een succes geworden en pater de Klerck, die zelf ook aanwe zig was, toonde zich zeer verheugd en dankbaar. Koewacht ZEER GROTE DRUKTE OP DE VLASROTERIJEN. Tengevolge van het mooie weer in de laatste weken heerst er een grote drukte op de vlasroterijen in onze gemeente. Door het mooie zonnige weer kan reeds na 2 5 3 dagen het vlas van de droogweide in de' schuren of turbine zalen geborgen worden zonder dat het gerote vlas enige scha de heeft ondervonden. Iedere vlasser is er dan ook als de kippen bij om van deze mooie periode gebruik te maken. 1 MEI AS. DOORLOPEND BEREIKBAAR Met ingang van 1 Mei zal Koe wacht zowel 's nachts als overdag. Zondag of werkdag kunnen telefone ren. De bedoeling was om hier reeds 1 April mee te beginnen doch door gebrek aan perceel kon er die datum nog niet toe worden overgegaan. Dit betekent voor onze gemeente een gro te verbetering. Fancy-Fair. Traditie getrouw zal er ter gelegenheid van Koewacht kermis in Don Bosco weer de jaar lijkse fancy-fair worden gehouden. De organisatie zal berusten bij de K.A.B.. jonge boerenstand en jonge boerenbond. Bedevaart 20 Mei aanstaande zal door de plaatselijke Katholieke Actie afd. Vrouwen een bedevaart worden gehouden naar Oostakker. Leden zowel als niet-leden kunnen hieraan deelnemen. Hét ranchement men wordt door de meisjes van de R.K. School Eede, O.L. School Aar denburg en R.K. Landbouwhuishoud- school. Na de wedstrijden en spelen en na de uitreiking van verversingen aan de kinderen, gaat het in optocht terug naar de Markt, onder muzikale leiding van de muziekvereniging E.N. Z.K. uit St. Kruis. Des avonds brengt de muziekvere niging Kon. Aardenburgse Fanfare een serenade aan de gouden bruids paren en geeft een concert op de kiosk op de Markt. Sluis BEGIN VAN BRAND De brandweer werd gealarmeerd voor een begin van brand, ontstaan in de linkervleugel van de zgn. zie kenbarak nabij het Pensionaat St. Jo seph alhier. De brandweer, die spoe dig ter plaatse was, had de brand vrij vlug onder de knie. De oorzaak van dé brand, ontstaan tussen plafond en zoldering,'moet ver moedelijk gezocht worden in het feit, dat men tussen zoldering en plafond met snijbranders de buizen van de centrale verwarming heeft verwij derd. De schade was gering. Advertentie) V.V.V. OPGERICHT Doordat het tourisme steeds grote re vormen begint aan te nemen, zijn enkele initiatiefnemers, door middel van een vergadering, gekomen tot de oprichting van een. V.V.V. Het be stuur zal bestaan uit de heren H. I. Brakman, J. Hennekij, M. Risseeuw Sr.. Chr. Lauret en A. Barendse. Overgeplaatst. De heer J. Viel- voije, grenskommies van 's Rijks be lastingen te Roosendaal wordt m.i.v. 16 Mei a.s. overgeplaatst naar Re- tranchement. Breskens Wanneer U zieh onbehaaglijk voelt, hevige pijnen hebt, ieet 'n enkel tabletje Chelarine „4" wonderen. Door de samenwer king van 4 beroemde genees middelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een ander mem, weer m staat met plezier Uw werk te doen. 'n jflje doet wonderen A.R. KIESVER. OPGERICHT In het gemeentelijk ontspannings gebouw is een vergadering gehouden, tijdens welke een afdeling van de A. R. Kiesvereniging werd opgericht. Door het lid van Gedeputeerde Sla- ten, de heer A. Schout, werd een in leiding gehouden onder de titel „Wat is A.R. en Waarom zijn wij A.R.". UITVOERING TURNVERENIGING In het gemeentelijk ontspannings gebouw gal de plaatselijke turnvereni ging D.I.O. een geslaagde uitvoering voor een geheel gevulde zaal. De nummers werden alle met een harte lijk applaus beloond. Medewerking werd verleend door de bekende accor deonvereniging Mirian die het geheel een gezellig verloop deed hebben. In de pauze werd nog een geslaagde verloting gehouden. FEESTAVOND IN AMBONEZEN KAMP Ter gelegenheid van de 3e verjaar dag van de Republiek der Zuid-Mo- lukken werd in het Ambonezenkamp een feestavond gehouden, waaraan o.a. werd medegewerkt door de be kende Ambonezenband „Suara Malu- ka" uit Middelburg. Na het openings woord van de kampraad, de heer Maaiker, werd een vlot programma afgewerkt, bestaande uit Indische dan sen en behendigheidsspelen, afgewis seld door muziek en zang van genoem de band. Het aantal belangstellenden was zo groot dat een 100-tal personen met een staanplaats genoegen moest nemen. PROGRAMMA JAARDAG H. M. KONINGIN JULIANA. In verband met het uitdrukkelijk verzoek van H. Mi Koningin Juliana is door het bestuur van de Goese Oranjevereniging voor Donderdag 30 April a.s. een sober programma sa mengesteld, dat er als volgt uitziet: Van 8 tot 9 uur klokgelui en caril- lonbespeling; van 8.15 uur tot 1 uur filmvoorstelling in de bioscoop voor de schooljeugd met tractatie; van 3 tot 5.00 uur Korfbalwedstrijden op de Markt; van 8 uur tot 9.30 uur con cert op de Markt door Muziekvereni ging „Euphonia". VOLKSCONCERT OP DE MARKT Morgenavond concerteert „Eupho nia" van 8 tot 10 uur op de Grote Markt. Het programma draagt geheel het karakter van de nationale feest dag. Ovezande RAADSVERGADERING. De Raad der gemeente kwam on der voorzitterschap van Burgemees ter Andriessen bijeen. Besloten werd aan de Z.L.M. een bijdrage te verlenen van f 35.per jaar voor iedere leerling uit deze ge- meente die de op te richten lagere tuinbouwschool te Kapelle zal bezoe ken. Een subsidie van f 25.werd ver leend aan de Ned. Mil. Bond Pro Rege voor oprichting en exploitatie van Protestants Christelijke Militaire tehuizen in Nederland. De vergoeding voor de R. K. School I over 1953 werd vastgesteld op f 3650.- en voor de School met de Bijbel op 935.—. De reeds voor 1952 vastgestelde tij delijke ziektekostenregeling voor het gemeentepersoneel werd voor 1953 van overeenkomstige toepassing ver klaard. Aardenburg PROGRAMMA KONINGINNEDAG Ter gelegenheid van Koninginne dag worden voor de kinderen weer kinderfeesten georganiseerd. Om half twee 's middags vertrekt de stoet van schoolkinderen o.l.v. de onderwijzers en gemeentepersoneel met muziek van de Kon. Aardenburgse Fanfare naar het sportpark. Na opstelling voor de tribune volgt de opening en het zin gen van het Wilhelmus. Daarna zijn er voor alle klassen kinderspelen en voor de Jongens voetbalwedstrijden tussen de diverse scholen. Thans zijn er 5 wedstrijden, waaraan deelgeno men wordt door de R.K. Jongens school Aardenburg, O.L. School Aar denburg, R.K. School Lede en een ge mengde ploeg. Hierna spelen de R.K. Landbouwschool tegen de Jongeren van de R.K. H.B.S., ook om een me daille. Voor de winnaars der diverse .eerjaren zijn bij de kinderspelen prij- :en uitgeloofd, waarvan de uitreiking al plaats vinden in het sportpavil- joen Voor de meisjes is et' een wed strijd in trefbal. waaraan deelgeno- Faillissenieiiten Na gedaan verzet is het faillisse ment van J. Langevelde, commissio nair te Kruiningen, vernietigd. Het faillissement van mevr. E. van Prooye-Fransman, hotelhoudster te Groede. is geëindigd door het verbin dend worden der enige en tevens slot uitdelingslijst. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg: De laatste op het schavot. AXEL Centrum, 20 uur: Opstand der Gauchos. GOES Grand: Het kind, (Jat haar ge geven werd. MIDDELBURG Electro: Zoek de zon op. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Zonen der Sioux. SAS VAN GENT Olympia Theater, 20 uur: De schat van Monte Christo. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: De man zonder angst. VLISSINGEN St Jacobskerk, 19.30 u.: Matthaus-passion; Alhambra: De ezel van het regiment; Luxor: Taxi 85 •rijdt voor. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera. 19.30 uur: De Hugenoten. GENT Kon. Ned. Schouwburg: De blauwe engel. GOES Grand: Sentimental Yourney. MIDDELBURG Electro: Het grote car_ I naval. AS VAN GENT Olympia Theater, 16 en 20 uur Soldaat Boem.. I VLISSINGEN Alhambra: Het geschon- 1 den huwelijk.

de Stem | 1953 | | pagina 2