'ik Vliegende schotels en een echte zeemeermin SPINWIEL s N.V. Mijn laatste keus! Een keurige, bescheiden verpakking; een sigaretfantastisch fectie Tegenstellingen lussen K.V.P. en P.v.d.A. Poorten van „De Eftelinf 30 April open RODENT "op" Wat een Wonderiijke Wereld een Een film zonder gesproken woord De Krachtproef RADIO 12 49.50 69.75 NTELS )NNEN 149,- NEUZEN TWEEDE BLAD Fout erkend Op reis STAATSGASBEDRI.JF OP KOMST VRIJDAG 24 APRIL 1953 De zegen Wat ifwerking flatteert uit i en fantasie ibeline- of gestreepte fleurige des- :uren. SORTERING. MODELLEN. UUMS tegen )NS in alle 0 23,90 in, grijs, bor- 953-0 I in laden bij ons van zeer in fraaie even OUDEN M.O. STRAAT 14, HULST n van boekhoudingen. khouden en midden- VAN DER STEEN !?Jfajegnng!'tlseen mriendel'j/itoisjtlioor.1 J7R zijn op het parlementiare veld een paar feiten voorgevallen, welke aantonen, dat de politieke verhoudingen in ons land moeilijk zijn gaan liggen. Met name de ver houding K.V.P.—P.v.d.A. Professor Oud gewaagde zelfs van een fami lie-ruzie, welke uitdrukking Pro fessor Romme afwees, omdat hij de familierelatie ontkende Maar het zijn dan toch wel twee partijen, met welker samenwerking het hui dige bewind staat of valt. Het debat bewoog zich over een principieel punt: Moet te allen tij de de prijsvaststelling bij de Over heid blijven of moet die, zodra dat mogelijk is, overgedragen worden aan enig publiekrechtelijk orgaan? Minister Mansholt zei zo beslist mogelijk: Bij de Overheid. De K.V. P., alleen gesteund door de A.R., vond dit nu juist een taak voor de belanghebbenden zelf. als die zich kunnen presenteren in een geëigend orgaan. Dit verschil van mening moet men zien als een symptoom. Een symptoom van het verschil in op vatting omtrent de practische uit werking van de P.B.O. .omtrent de toekomstige maatschappij-inrich ting. Het gevecht zal ook in de toekomst nog wel menigmaal ontbranden, denken we ,als die uitwerking aan de orde komt op andere terreinen. Merkwaardig is het intussen te zien, hoe bij deze eerste schermutseling de liberalen mitsgaders de Christe- lijk-Historischen en Welterianen de zijde van de socialistische minister kozen. Hoe ze dus de sterke Over heidsbemoeiing wilden handhaven. Hoe dit te rijmen valt met hun af keer van etatisme en collectivisme, kunnen wij niet inzien. Het ver schijnsel is in ieder geval merk waardig genoeg, om het met nadruk te signaleren. JTEN tegenstelling K.V.P.—P.v.d.A. kwam ook in de Eerste Kamer tot uiting en wel op twee punten. Het was hier de heer Oosterhuis, voorzitter van het N.V.V., die de kortsluiting veroorzaakte. Hij heeft namelijk duidelijk ge steld, dat de middengroepen van de zijde van zijn partij geen steun zul len krijgen bij hun streven naar bezoldigingsverbetering. Daarte gen verzet zich z.ide sociale rechtvaardigheid! Want, zo betoog de hij, dan gaan ook de lagere in komensgroepen op positieverbete ring aandringen en dan is het hek van de dam. Aan de middengroepen gunt hij alleen wat verlichting in de kos- ten voor de opleiding van hun kin deren. Daarmee moeten ze dan maar zoet blijven. Het is een zeer teleurstellend standpunt, dat niet in het minst re kening houdt met onaangevochten cijfers omtrent de zeer aanmerke lijke achteruitgang in reëel inko men voor groepen, die toch voor ons volk waarlijk wel iets beteke nen. Het is een standpunt, overigens overeenkomend met dat van de machtige hoofdambtenaar aan Eco nomische Zaken Dr. Pen, die on langs ook betoogde, dat de midden groepen eigenijk geen reden tot klagen hebben, althans maar in hun achteruitzetting moeten berus ten. Op dit punt zal het in de toe komst zeker ook nog wel eens bot sen. Want de K.V.P. mag zich na tuurlijk niet bij deze afwijzing neerleggen. ]TEN derde punt van tegenstelling vormt de loonpolitiek. Dat de lonen niet geheel vrij gelaten kun nen worden .daarover is men het onder de partijen wel eens. Maar in de K.V.P. en ook in enkele an dere partijen is de overtuiging ge groeid, dat de teugel toch wel wat gevierd kan worden, een overtui ging, welke haar weerslag vond in een meerderheidsadvies van de So ciaal Economische Raad. Daarin werd namelijk voorgesteld een ze kere marge open te laten bij de be paling der loonhoogte, waarbinnen dan vrij overleg tussen werkgevers en werknemers zou kunnen plaats hebben. De verstarring in de huidige loonbepaling met haar te geringe mogelijkheid om geschooldheid en bekwaamheid beter te belonen, zou daardoor wat verdwijnen. De heer Oosterhuis riep maar weer het spookbeeld van de verstoring van de arbeidsvrede op. Waardoor hij eigenlijk wantrouwen toonde inza ke de zelfbeheersing der werkne mersorganisaties. Minister Suur- hoff helde wel het meest over naar het standpunt van zijn partijgenoot Oosterhuis, maar hij hield toch een slag om de arm. De Ministerraad moet nog beslissen en hij is er blijkbaar niet zeker van, welk in zicht daar zal zegevieren. Ook hier echter ziet men weer een symptoom van groeiende tegen stelling tussen K.V.P. en Pv.d.A. De kruik gaat nog te water. Maar het staat volstrekt niet vast, dat ze nim mer zal barsten. Advertentie) JN ons blad van 15 April hebben we aanmerking gemaakt op een beschouwing over „Christendom", verschenen in een encyclopaedic, welke Het Vrije Volk in afleverin gen afdrukt. We signaleerden daar in onbetamelijke onzin over het ka tholicisme. Thans bericht het so cialistische blad, dat bedoelde bladzijde uit de „encyclopaedic" is gepubliceerd zonder de controle van de hoofdredactie te zijn gepas seerd. Enige betreurenswaardige onjuistheden, aldus die hoofdredac tie, zijn daardoor aan onze aan dacht ontgaan. Waarom ze bedoel de pagina gezuiverd herplaatste. Wat er nu is afgedrukt, is inder daad niet sluitend meer. Al- is het wel onvolledig, waar het een cen traal punt van het Evangelie, Christus verrijzenis uit de dood, verzwijgt. We waarderen overigens de wijziging. En maken er eerlijk heidshalve hier melding van. r? R wordt in Kaatsheuvel en met name in het Natuurpark „De Efteling koortsachtig gewerkt. Het seizoen staat voor de deur. 30 April a.s. gaan de poorten van „De Efteling" open, om weer een stroom van bezoekers te kunnen ontvangen. „Ik heb werkelijk grote verwachtingen van het komende seizoen", zei ons de heer Salet in een vluchtig ogenblik tussen telefoontjes en andere bemoeiingen door., ,JEr zijn nl. al zeer veel aanvragen om inlich tingen en met name komen er nu al buitenlanders eens poolshoogte nemen. We zitten nog boordevol ideeën en plannen, maar helaas kan alles niet in eens." jyjINISTER ZIJLSTRA is er op uitgetrokken naar de West en naar de Verenigde Staten, om daar speciaal export- en industrialisatie mogelijkheden te bestuderen. Met hem reist dan ook de directeur-ge neraal voor de industrialisatie, Dr. Winsemius. Dan ook.... zo logisch is het toch niet. Want Dr. Winse mius bekleedt over enkele weken zijn post niet meer. Hij stapt over in het particuliere bedrijfsleven. En zijn opvolger is al benoemd, Dr. Kramer. Was het dan niet veel lo gischer geweest deze Dr. Kramer mee op reis te nemen? De heer Ne- derhorst heeft over het geval al een vraag gedeponeerd op de ta fel van Prof. Zijlstra. We zijn wel benieuwd, hoe hij het meereizen van Dr. Winsemius motiveren zal. Het trotse kasteel waar Doornroosje slaapt en de dikke kok snurkt. Geen centrale Energieraad J^EEDS sedert enige jaren heeft het tot de taak van het directoraat- generaal van de energievoorziening behoord, gastransportleidingen te bou wen en deze leidingen te gebruiken voor het vervoer van het van de co- kesfabrieken te Sluiskil afkomstige en van het voor rekening van de staat uit Duitsland geimporteerde gas. Aan deze taak is sedert een jaar toege- Advertentie) voegd de bouw en de exploitatie van de transportleidingen ten behoeve van het aardgas. Minister Zijlstra noemt het nu in een nota aan de Tweede Kamer ge wenst hiervoor een afzonderlijke tak van Rijksdienst in te stellen. In verband hiermede is een ont werp van wet in voorbereiding, waar in wordt voorzien in de oprichting van een Staatsgasbedrijf. De problemen betreffende de gas- voorziening zullen in nauw overleg met de gemeentelijke en provinciale besturen tot een oplossing moeten worden gebracht. Hierbij zal gebruik moeten worden gemaakt van de erva ring van wetenschap en bedrijfsleven. De minister meent dit te kunnen ver wezenlijken door de instelling van een Commissie van Advies. Daar naast zal een Raad van Toezicht wor den ingesteld. De minister is van oordeel, dat de taken, welke zijn opgedragen aan de Mijnraad en de Electriciteitsraad en die welke eerlang zullen worden op gedragen aan bovenbedoelde commis sie, een dermate eigen karakter ver tonen, dat een samensmelting van de ze 3 organen tot één energieraad hem niet wenselijk voorkomt. r\e uitgebreide en zeer attractieve kinderspeeltuin heeft om te be ginnen weer de nodige uitbreidingen ondergaan en een van de grootste at tracties is thans wel geworden de heuse kinderspoortrein, waaraan de kinderen straks hun hart zullen kun nen ophalen. Een stationnetje ont breekt er zelfs niet langs de 600 mtr. lange kronkelende spoorbaan. De treintjes zullen door de kinderen zelf kunnen worden voortbewogen. Bij zonder interessant. Deze aanwinst zal beslist in de smaak vallen. SPROOKJESTUIN r\e sprookjestuin, die vorig jaar door duizenden en nog eens duizenden is bezocht, is verder vervolmaakt en ook al weer uitgebreid. Het sprookje van de rode, dansende schoentjes zal er nu te beleven zijn. Het kasteel van Doornroosje is gecompleteerd. Ook hier is thans het sprookje werkelijk heid geworden. Men zal er Doorn roosje kunnen zien slapen en in het koksverblijf de dikke kok horen snur ken. Peter Reijnders, de technische gangmaker van het sprookjesbos, zit momenteel vol ideeën. Hij denkt aan demonstraties met vliegende schotels. Misschien dat nog deze zomer vlie gende schotels door de Efteling sui zen. Er zijn nog enkele moeilijkheden maar technisch heeft men de zaak al voor elkaar. Voor de siervijver staan ook nog bijzondere attracties op het programma en met name wil men de waterval van het eiland in de siervij ver meer spectaculair maken. Er wordt gedacht in de vijver en op eiland een zeemeermin te laten rond dartelen. Maar of daar deze zomer al iets van zal kunnen komen, daar van staat momenteel nog niets vast. ZWEMBAD IN JUNI KLAAR Tntussen wordt er onvermoeid ge werkt aan het nieuwe restaurant dat daar prachtig gelegen is aan de grote siervijver. Men hoopt in de loop van Juni het restaurant in ge bruik te kunnen nemen. In dit res taurant zal geregeld gelegenheid tot (Advertentie JSu maar dansen LJOE hoger de zon steeg, hoe hon- geriger Swami Saraswati Ma- haraj, een „heilige man" en bede laar, werd. Tenslotte bereikte hij het arme dorp Jagraon in India en sleepte er zich vermoeid voor de deur van een grote hut. Een Hindoevrouw van middelba re leeftijd trad naar buiten en gaf hem twee versgebakken chapatis (mais-pannekoeken). „Moge God U welgezind zijn", zei de heilige man en hij voegde er de volgende zegen wens aan toe: „Moge hij u nog met zeven zonen zegenen". Voor hij een hap van de chapati kon doen boog de vrouw zich opge wonden ter aarde en zeide: „O heer, wij hebben alreeds negen kinderen. Wij kunnen hun niet voldoende te eten geven. Och, neem uw zegen toch terug". Maar de heilige man bleef onver biddelijk. „Nooit", zei hij. „Als ik eenmaal een zegen heb uitgespro ken, kan ik er verder niets meer aan doen". Kermend en schreiend snelde de vrouw de hut binnen en een ogen blik later verscheen de echtgenoot. Deze wierp zich op de grond voor de heilige man en smeekte toch ge nadig te willen zijn, hem niet meer te willen zegenen met nog een mas sa zonen en hem in de zwartste ar moede te dompelen. Er verzamelde zich een menigte geburen en hun sympathie ging uit naar de echtge noot want zij waren even arm en hongerig als hij. „Trek in die zegen, trek 'm in!" schreeuwden ze, maar de heilige man hield voet bij stuk. Zij stortten zich toen met stokken op hem. Toen het gevecht achter de rug was lag de heilige man in het ziekenhuis en bevonden zich zes dorpelingen, waaronder de vader, in de gevange nis, aldus Time. Daar is~ie weer! TN het centrum van de stad Graz 1 (in Stiermarken) zijn verscheide ne duizenden strooibiljetten ont dekt, waarin de inwoners van Graz worden verzocht de geboortedag van Hitier te vieren en zich in de strijd „voor een nieuw Groot-Duits- land" te verenigen. Op deze strooibiljetten kan men lezen: „Herinnert u de geboorte van Adolf Hitler, op 20 April 1889. Strijdt met ons voor een nieuw Groot-Duitsland". Getekend: „Frei- korps Alpenland". Opa komt op QPA EDWARD F. MARTIN (15 kleinkinderen) is 70 jaar en sergeant-majoor. Hij heeft zopas voet op Duitse bodem gezet voor actieve dienst en het eerste wat hij zei was: „Ik hoop in het leger een toekomst te hebben...." In derdaad zit soms de maarschalk staf in de ransel eens sergeant majoors. Domme zee)koe QMDAT de zeekoe zulk een oer- Hrim hooct mnof rriira urii «nv yyU de dagen van de glorie der vroegere zwaargewicht-kam pioen boksen. Joe Louis uoorbij zijn, is hij de nieuwste attractie geworden van een theater in de New Yorkse negerwijk Harlem. Zijn voetenwerk is nog altijd pri ma en dus treedt hij elke avond op in een dansrevue, waarvoor hij wekelijks 7.500 dollar (28.500 gld.) in zijn zak steekt. Nalatenschap QPA ZEPERIN FORGUE uit Le- wiston (Ver. Staten) stierf op 87-jarige leeftijd. Ziehier zijn na latenschap: 7 kinderen, 43 kleinkin deren; 63 achterkleinkinderen. Dief-duiker IN Leeuwarden werd een man ge arresteerd, die een brandkast had geroofd. Nu heeft die man niet al leen de recherche gewezen, waar hij het meubel in het kanaal had ge gooid, maar hij is ook nog het wa ter ingedoken, om de kabel te be vestigen waarmee de brandkast moet worden opgehaald. En nu maar afwachten of deze vrijwillige duik nog van invloed is op de straf maat. Wat getallen p^EKENAARS voor! We beginnen België gaat letters invoeren bij de auto-nummering omdat men de 999999 nadert en het niet de bedoe ling is, de rode getallen groter dan met zes cijfers te maken. Integen deel, men gaat terug. De getallen van 1 tot 99.000 blijven ongewijzigd, maar die daarboven krijgen letters met hoogstens vier cijfers er achter. In België merkt men op. dat het aantal eeuwlingen onder de inwo ners stijgt. Begin 1953 waren er 45 eeuwlingen, waarvan ,37 vrouwen, w-.o. de bijna 105-jarige Kathelijne dom heest moet zijn,wij per- Emorence Baert uit Waregem. In 1900 waren slechts 8 Belgen ouder dan 100 jaar. In Palermo is het proces gevoerd tegen 41 medeplichtigen van de neergeschoten Siciliaanse bandiet Guiliano. De eis luidde in totaal 770 jaren gevangenisstraf. Uit een auto van mevrouw Auro ra Peredes, echtgenote van de gou verneur van de Philippijnse pro vincie Abra, werden juwelen ter waarde van bijna drie millioen gulden gestolen. soonlijk hebben er geen ervaring van zal dezer dagen een Zwit serse wetenschappelijke expeditie naar de Rode Zee vertrekken om er een te vangen en er de hersenen van te onderzoeken. De zeekoe leeft in brak water tussen Port Soedan en Djiboeti en verschuilt zich in rots holten langs de kust. Hoe zit dat A LS wij U zouden berichten, dat de sultan van Marokko in het gelaat werd gewond toen zijn ten nisracket als een vuurpijl ontplof te toen hij met zijn auto in een heg reed, zoudt ge ons terecht van een lakenswaardige fantasie kunnen be schuldigen. Maar zoudt gij zelf niet tot een dergelijke conclusie komen, wanneer te Rabat werd medege deeld dat de sultan werd gewond door een ontploffende vuurpijl, •hoewel eerder was gemeld dat de verwonding was ontstaan bij een auto-ongeluk en een later bericht van een verwonding bij het tennis sen gewaagde? Zakformaat LJET kon niet uitblijven na alle miniatuurtjes, die we de laatste weken hebben gesignaleerd: nu heeft de Spaanse monteur Pedro Lopez een naaimaehientje geconstru eerd, dat gij het kunt opbergen in een luciferdoosje. Weliswaar kunt ge er uw sigaar niet mee aanste ken maar toch kunt gij er volgens een bericht uit San Sebastian het zelfde mee verrichten als met een naaimachine van het gebruikelijke formaat. dansen kunnen worden gegeven. De bovenzaal bevat nl. een vaste orkest vak. De kanovijver komt waarschijn lijk in de loop van Mei reeds gereed. Met man en macht wordt ook ge werkt aan het zwembad, waarvan de bouw door omstandigheden is ver traagd. Het zwembad zal vermoedelijk ook in Juni geopend kunnen worden. Op onze vraag of zoals vroeger reeds te kennen is gegeven in dit bad gelegenheid tot gemengd zwem men zal worden gegeven, antwoordde de heer Salet ontkennend. „SPINWIEL" JENEVER is een „jonge" jenever, zoals Uw voorouders die dronken; een „klare" zonder onnodige bijmengsels, een „ware klare" dus! Alleen die substanties, die vanouds kenmerkend waren voor de Hollandse Jenever» zijn toegevoegd. n Product van Joh:s. Vrijmoed Zonen, Schiedam. Per Literfles 38f 7.- Maar desondanks geen stomme film £)E van de stomme film hebben we al vele jaren achter de rug. Maar nu zal spoedig in ons land ver schijnen een geluidsfilm waarin noch tans geen der spelers een woord te zeggen kiijgt. Waarmee het bewijs wordt geleverd, dat een drama over- tuigend kan zijn en begrijpelijk zonder de taal van het gesproken woord, al leen door actie en uitdrukking. 2l™,,,waar h?t om goat, heet „The Thief (De dief) en behandelt het verhaal van iemand, die atoomge heimen steelt, maar die tenslotte zo veel berouw toont, dat hij zich aan geeft ofschoon hij de kans tot ont- snappen bezit. Groots is deze rolprent niet zozeer, maar ze brengt een no vum op het witte doek, dat zeker zo aantrekkelijk is als het geëxperimen- teer met drie dimensionale of stereos- copische films. door Nico J. P. Smith 61) Het staat al voor Westra vast, dat deze jongen de granaat gooide, als hij recht voor zich uit Adri en Guus ziet gaan. Guus er ook bij?.. Guus, die jongen, die 'n stuntelige, maar o zo'n blijde brief naar huis schreef, toen ze die avond bij hem thuis waren ge weest. Zou deze debiel door Swifting tot de aanslag zijn aangezet? Vervuld van vragen is Westra blij ven staan. Het heeft geen zin, verder voor spoorzoeker te spelen. Hij weet eerder dan hij gedacht had, wat hij weten wilde. Nee, nu niet naar de bouw van Jongensstad gaan kijken. Hij moet nu eerst die zaak verder on derzocht hebben voor Leslie er misschien de politie inhaalt. Diep in gedachten keert Westra terug. Dat zo'n jongen nu de gehele bouw van Jongensstad op losse schroeven stelt dopr zo iets te doen Als deze aanslag in het bestuur ter sprake komt. zal hij de grootste moeite ermee hebben, z'n beleid te genover de mensen van het oude principe te verdedigen. Want het is toch maar een aanslag geweest Leslie heeft wat dat aangaat gelijk, ook al behandelde hij de zaak en ba gatelle. Westra kan zich de haat van die Swifting levendig indenken. De man is er verantwoordelijk voor, dat de jongen zo'n gruwelijk lange tijd moest verdoen door in eenzaamheid die stomme lesjes over te schrijven. telkens weer opnieuw beginnen en steeds maar alleen met je zelf.vol op tijd om je wraakgevoelens te koesteren. Dit geval is de nasleep van de oude methode, die niet opvoedt, maar enkel en alleen verbittert. Dat dit echter juist nu moet gebeuren nu de plannen voor een Jongensstad in de inrichting vaste vorm gaan aannemen. Wie weet, wat door deze onbesuisde daad wordt verknoeid. Even voelt Westra het als een grote teleurstelling, dat gedurende de bouw van Jongensstad Swifting gelegen heid kreeg z'n daad ongezien te ver richten. Daar zou uit volgen, dat de jongens geen ogenblik zonder toezicht kunnen worden gelaten dat ze de vrijheid van beweging nog niet waard zijn. Maar dan verschijnt er een grimmige uitdrukking op z'n ge zicht. Nu zal het er dan om gaan: er op of eronder.misschien dat Swif ting door het gooien van die gra naat juist het proces heeft versneld. Laat Leslie de oude methode terug willen hij zal voor z'n Jongensstad idee vechten en als het moet schoon schip maken en uitsluitend medewer kers nemen, die het met zijn principes eens zijn. Laat Harry Duintjer, Adri Swif ting en Guus Sluyter na het eten even bij mij komen, zegt Westra te gen Denis, die hij op het terrein te genkomt. Hebben die wat met de aanslag te maken, directeur? Westra loopt door terwijl hij zegt, dat hij van geen aanslag weet, maar Denis kijkt een beetje verwonderd naar de granaat, die z'n directeur nog altijd bij zich heeft. Hij zet het ding op een hoekje van z'n bureau en is verder zo ingespannen aan het werk, dat hij met een haastige blik op z'n horloge er eerst weer aan denkt, als er wordt geklopt en Harry, Adri en Guus zich melden. Het is maar goed. dat Westra op z'n qui vive is Nu ziet hij dadelijk dat de blik van Guus eerst verschrikt naar de granaat gaat en dat hij ver volgens probeert de aandacht van Swifting te trekken. Dat lukt. maar deze maakt een gebaar, waaruit dui delijk is op te maken, dat Guus niet stom moet doen. Guus heeft het geval herkend Adri probeert hem nog eens te ver tellen, dat hij zwijgen moet, stelt Westra vast. Nu zou hij Guus dade lijk kunnen aanvallen en over die granaat kunnen beginnen. Hij doet het niet. Hij wendt zich tot Harry en zegt vriendelijk: Ik heb jullie eens hier laten ko men om te vragen, hoe we nu met het gelijkmaken van het terrein er voor staan. Schiet het al een beetje op? Heb je nog meer mannetjes nodig, Harry? Kan je al zo'n beetje bekijken of jullie er nog lang werk aan heb ben? Zijn we nog niet zo ver, dat we de goalpalen kunnen laten maken? Zou het terrein nu al niet te gebrui ken zijn? Het is een kanonnade van vragen, die Harry niet allemaal tegelijk kan beantwoorden. Hij vindt het ook een beetje vreemd, omdat meneer Westra de vorige dag nog op het terrein is geweest. Toen hebben ze dat alles toch besproken? Maar Westra verwacht geen ant woord. Ik ben blij, dat de zaak zo flink vordert, zegt hij. Ik heb wel het idee, dat jullie er plezier in hebben en daarom heb ik jullie eens laten ko men, om te vertellen, wat de verdere plannen zouden zijn. Als we eenmaal het terrein bespeelbaar hebben, gaan we aan een gebouw beginnen. Dan laten we vaklui uit de stad komen, om ons te helpen een zaal te bouwen. een zaal waar we kleedkamers in maken een zaal met een toneel, waar we uitvoeringen kunnen geven. We maken dat allemaal zelf wij zullen de buitenwereld eens laten zien, dat we ook een paar handen aan ons lijf hebben Harry luistert verrukt toe. Ja, dat zou reuze zijn: een behoorlijke zaal erbij een echte toneelzaal, waar het koor zou kunnen repeteren het koor, dat ze zo kort geleden heb ben opgericht en waarvan Ko van Buren de ijverige dirigent is. Adriaan Johan is minder onder de indruk van hetgeen in de toekomst zal worden gebouwd en gedaan. Hij voelt zich niet op z'n gemak en zo nu en dan kijkt hij even naar de gra naat op het bureau. Die heeft er vroeger nooit gestaanHet zal dat ding toch niet zijn. dat hij die mid dag bij Leslie naar binnen slingerde? (wordt vervolgd) ZATERDAG 25 APRIL 1953. Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws.; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muz.; 7.45 Mor gengebed en lit. k.; 7.00 Nws. en weer ber.; 8.15 Gram.; 9.00 V. d. huisvr.; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram.; 10.00 V. d. kleu ters; 10.15 Gram.; 11.00 V. d. zieken; 11.45 Concertgeb. ork.; 12.00 Angelus; 12.05 Lunchconc. (12.30—12.33 land- en tuinb. meded.); 12.55 Zonnewijzer: 13.00 Nws. en Kath. nws.; 13.20 Lunchconc.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Pianospel; 14.20 Engelse les; 14.40 Mannenkoor; 15.05 Kroniek v. letteren en kunsten; 15.40 Harmonie-ork.; 16.00 „De schoonheid van het Gregoriaans"; 16.30 V. d. jeugd; 17.30 Ilockey-wedstr. EngelandNederland; 18.00 Lichte muz.; 18.15 Journ. weekoverz.; 18.25 Amus. muz.; 18.45 Buitenl. corres pondenties; 19.00 Nws.; 19.10 Gram.; 19.20 Pari. overz.; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 „Lichtbaken", caus.; 20.50 Gram.; 21.00 Gevar. progr.; 21.50 Act.; 22.00 Amus. muz.; 22.30 Gram.; 22.45 Avondgebed en lit. k.; 23.00 Nws.; 23.15 Nws. in Esperanto; 23.25—24.00 Residentie ork. en solist. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws.; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 8.00 Nws. en weerber.; 8.18 Gram.; 8.30 Orgelspel; 8.55 V. d. vrouw; 9.00 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus.; 10.05 Morgenw. VARA: 10.20 V. d. arb. in de continubedr.; 11.35 Tenor en piano; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinb meded.; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nws. en comm.; 13.20 Lichte muz.; 13.50 Week- journ.; 14.15 Mannenkoor; 14.35 Fries progr.; 15.00 Dansmuz.; 15.20 Caus. over veiligheid bij de arbeid; 15.45 Gram.- 16.15 Sportpraatje; 16.30 Kamerork. en soliste; 17.15 V. d. jeugd.; 18.00 Nws.; 18.15 Vara-Varia; 18.20 Filmprogr.; 18 40 Regeringsuitz.: „Zoeklicht op de Wes terse Defensie"; 19.00 Artist, staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus.; 19.40 ,,Het Oude Testament in deze week", caus.; 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws.; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Soc. comm.; 22.15 Weense muz.; 22.40 „On der de pannen", hoorsp.; 23.00 Nws 23.15—24.00 Verz. progr. Brussel (Vlaams). 324 m. 11.45 Gram.- 12.25 Idem; 12.30 Weerber.; 12.34 Operet- temuz.; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Or- kestconc.; 14.50 en 15.OO Gram.; 15.15 Ethnische muz.; 16.00 Verz. progr.; 16 30 Accordeonspel; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws.; 17.10 Accordeonspel; 17.25 Gram 17.30 Orgelconc.; 18.30 V. d. sold., ïo.oó Nws.; 19.40 Gram.; 20.00 Orkestconc.; 22.30 Nws.; 22.45 Gram.; 23.1524 00 Dansmuz Brussel (Frans), 484 m. 12.IQ Gram 13.00 Nws.; 13.10 Verzoekprogr.; 14.05 Idem; 15.00 Operamuz.; 16.30 Lichte muz.; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muz.; 18.30 Ae- cordeonmuz.; 19.00 „Wenen en Schubert"- 19.40 Gram.; 19.45 Nws.; 20.00 Voordr. eri muz.; 20.30 Chansons; 21.00 Gram.; 27.00 Nws.; 22.10 Gram.; 22.15 Jazzmuz.; 22.45 Gram.; 22.50 Nws.; 23.00 Gram.; 23.55 Nws.

de Stem | 1953 | | pagina 5