DE WREDE ZEE Naar de Bloedprocessie te Brugge van goud- KONING smokkel in - en deviezen- Frankrijk aangehouden Een 25 jaar K. A, B cU«% te Hoofdplaat 3= Nieuwe Gezondheidswet Koningin ontvangt eerste exemplaar van De Ramp graaf Ook leider van spionnenbende die van avonturen hield Een bestsellerverfilmd Eenvoudig, oprecht FORMOSA verweert zich Grootscheepse omsingeling? H.H. LANDBOUWERS. Fa. L. E. WEEMAES-KINDT Het NIEUWE MODE - Blad „BELLA" GRATIS COUPON STOF F DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 22 APRIL 1953 Onderscheidingen voor jubilarissen Bewogen geschiedenis Bruidschat verspeeld De Jeugdprotest tegen muntwijziging Nieuw Guinea-raadsel OPENHARTIGE DISCUSSIE op MAANDAG 4 MEI a.s. H.H. DUIVEN- LIEFHEBBERS Abonnes „Bella" schrijven Tn zijn openingswoord ter gelegenheid van de officiële viering van het zilveren jubileum van de KAB, afd. Hoofdplaat in café wed. Dierikx al daar, memoreerde de voorzitter dier afdeling, de heer Cijr. de Smit, de oprichtingsbijeenkomst van 9 April 1928. Begonnen werd niet drie bestuurs leden en zeven leden. Bij dê beoorde ling van de vraag of dit eerste re sultaat aan de verwachtingen beant woordde moet men wel bedenken, dat er in die tijd nog moed voor nodig was om zich bij de organisatie aan te sluiten. Het georganiseerd zijn werd vooral in werkgeverskringen nog vaak gezien als in strijd te zijn met de be langen der werkgevers. Opmerke.ijk noemde hij het in dit verband, dat in perioden van werkloosheid het altijd de voorzitter van de afdeling was, die het eerst werkloos werd. De pioniers onzer afdeling zijn wij daarom dan ook grote dank verschuldigd, omdat zij ondanks tegenstand en financiële offers hebben stand gehouden en daarmede de grondslagen hebben ge legd voor de afdeling en voor haar uitbouw. Het tweede jaar van haar op richting telde de afdeling 40 leden, welk aantal in 1940 was gestegen tot 160. In de bezetting zegden allen hun lidmaatschap op. Na de bevrijding werd opnieuw begonnen. Omdat, door splitsing, in de parochie Mariadorp een nieuwe afdeling werd gevormd, heeft de oude afdeling thans nog een ledental van ongeveer 90. De splitsing diende echter het KAB-belang in zijn geheel. POSITIE ARBEIDERS VERBETERD ■Talrijke kwesties werden voor de le den tot oplossing gebracht, terwijl de positie van de arbeiders, dank zij tal van wettelijke regelingen de col lectieve arbeidsovereenkomsten, steeds verbeterde. Een sprekend voorbeeld daarvan is de grote stijging van de lonen in de landbouw, die werden op getrokken tot het peil van de lonen in andere bedrijfstakken. Zeer belangrijk was ook het werk op ander gebied door de organisatie veelal plaatselijk tot stand gebracht. Wij denken hier aan de talrijke ver gaderingen en ontwikkelingsavonden, het propageren en werk voor instel lingen als Herwonnen Levenskracht, de Norbartstichting voor uitzending van zwakke kinderen, de actie van het verbond „Naar de nieuwe Gemeen schap" enz. Aldus voorzitter Cijr. de Smit. DANK AAN TROUWE LEDEN X/ervolgens verkreeg de heer C. Nefs, hoofdbestuurder van de Katho lieke Landarbeidersbond, het woord. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat ook vertegenwoordigers van de werk gevers door hun tegenwoordigneid blijk gaven van hun medeleven en belangstelling voor de KAB. Veel werd bereikt, maar veel werk ligt ook nog te wachten, waarbij hij dacht aan de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Eén dezer dagen wordt in het kader daarvan opgericht een Landbouw schap. Dit gaat hoge eisen stellen aan de KAB en de Katholieke arbeiders, die daarin straks mede zullen hebben te beslissen en het meer algemene be lang de landbouw zullen moeten dienen. Dat vraagt nog groter trouw van de Katholieke arbeider aan hun organisatie, opdat mede daardoor de meest geschikte leiders naar voren kunnen komen. Dan feliciteerde en dankte hij de leden, aan wie wegens hun trouw aan de afdeling diploma's en lintjes werden uitgereikt. Het be trof hier de heren Ch. v, Renterghem, P. Pielaet, P. Sijnesael, Jac. Lense en A. de Smit. In >iet bijzonder werd eerstgenoemde, die 25 jaren penning meester is geweest van de Kath. Land- arbeidersbond, hartelijk bedankt voor zijn werkzaamheden. Namens de Ned. Kath. Landarbei dersbond werd hem een prachtige si garen- en tabaksdoos uitgereikt. De plaatselijke afdeling van de Landar beidersbond wilde niet achter blijven en eerde zijn verdienstelijk werk door het aanbieden van een horloge. De zeereerwaarde heer pastoor van Mierlo feliciteerde de jubilerende af deling op hartelijke wijze mede na mens Kajotters en Kajotsters en sprak verheffende woorden. Vervolgens nam de burgemeester het woord. Hij prees de instelling van de KAB destijds onder een andere benaming die langs de weg van orde en overleg wilde komen tot de behartiging van de werknemersbelan- gen, die door de klassenstrijd zozeer in de verdrukking waren gekomen. Terugblikkend op haar 25-jarige deel neming en werkzaamheid ter verwe zenlijking' dier doelstellingen zal de afdeling Hoofdplaat reden hebben om trots te zijn en kracht putten om met vereende krachten verder te werken en mee te spelen in dat grote orkest, dat wij maatschappij noemen. De heer E. Hamelijnck, voorzitter van de plaatselijke afdeling IJzendijke feliciteerde namens zijn afdeling en vroeg, wijzende op de moeilijke taak voor de bestuurders, daarvoor meer begrip. De heer P. Pielaet, voorzitter van de afdeling Biervliet bracht de geluk wensen namens zijn afdeling over. De heer Cijr. de Smit bracht na mens de heer Ch. van Renterghem die zichtbaar getroffen was dank uit voor de waarderende woorden, welke tot hem werden gesproken. De heer Jac. Lense dankte namens de overige genoeme jubilarissen. OOK DE HUISGENOTEN Jumbo voelt zich vandaag niet erg lekker. rte heer G. Jacobs van het Secreta- riaat van de Arbeid uitte zijn waardering voor de leden, die thans door hun 25-jarige trouw jubileren, maar zeer in het bijzonder ook voor de huisgenoten, die hun man of vader dikwijls hebben moeten missen, zowel door hun werk voor de afdeüng thuis als op., vergadering en elders. De ju bilarissen en niet minder hun huisge noten hebben onder moeilijke omstan digheden gepionierd en staande ge houden. Ook 's avonds bij de opening van de gezellige avond bracht de heer Ja cobs dit nog eens door middel van de clamatie van een daarop betrekking hebbend gedicht van Jan Muller op gevoelvolle wijze naar voren. De avond werd verder door het cabaretgezel schap Cakie uit Alkmaar op eminente wijze voor het publiek in het There- siagesticht verzorgd, waarbij de lach spieren het zwaar te verduren hadden. De plaatselijke KAB kan op een zeer geslaagde dag terugzien. Ttvee centrale organen en Provinciale Raden Pr is een ontwerp voor een nieuwe Gezondheidswet ingediend.Het voorziet allereerst in de instelling van een tweetal veelzijdig samengestelde organen ter bevordering van de volks gezondheid, te weten de Centrale Raad voor de Volksgezondheid en de Ge zondheidsraad. Daarnaast wordt de Directeur-generaal voor de Volksge zondheid thans in de wet opgenomen. Ook wordt het staatstoezicht op de volksgezondheid geregeld, hetwelk aan de hoofdinspecteurs en inspecteurs blijft opgedragen. Op de tweede plaats voorziet het ontwerp in de instelling van Provin ciale Raden voor de Volksgezond heid, terwijl de mogelijkheid wordt opengelaten contactorganen voor ge deelten van provincies of voor afzon derlijke gemeenten in het leven te roepen. In de Centrale Raad zijn ambts halve vertegenwoordigd de Directeur- generaal van de Volksgezondheid, de Hoofdinspecteur, de Algemene Direc teur van het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid en de Voorzitter van de Gezondheidsraad. Verder zullen daarin zitting hebben vertegenwoor digers van openbare en niet-open- bare organen en organisaties, die de volksgezondheid behartigen. De ver tegenwoordigers van de niet-openbare organisaties tezamen met de vertegen woordigers van provinciën en gemeen ten zullen de meerderheid in de Raad hebben. Het aantal leden zal ten hoogste 35 bedfagen. In de taak en samenstelling van de Gezondheidsraad komt geen verande ring. De instelling van de Provinciale Ra den wordt door het ontwerp aan de Provinciale Staten opgedragen. Ze zijn daartoe verplicht. De gezamen lijke gemeenten, vertegenwoordigd door de Ver. van Ned. Gemeenten en de gezamenlijke kruisverenigingen zullen met een gelijk aantal leden in de Provinciale Raden vertegenwoor digd zijn. De Provinciale Raad wordt bijgestaan door een bureau, met een geneeskundige als directeur. Wouiv HERDENKING OORLOGS SLACHTOFFERS Aan de vooravond van de nationale feestdag, op 4 Mei a.s„ zal evenals dit ieder jaar sinds de bevrijding het gebruik was een herdenking wor den gehouden voor de gevallenen in de oorlog, burger-slachtoffers zowel als militairen. Wouw kent slechts één ..oorlogs monument" n.l. dat te Moerstraten, geplaatst in oprechte dankbaarheid aan hen. die voor onze vrijheid het le ven lieten. Reeds enkele jaren wordt op de herdenkingsavond een stille tocht van de kerk te Moerstraten naar het mo nument gehouden. Thans worden al le inwoners van de gemeente Wouw opgewekt, om op Maandag 4 Mei a.s. des avonds te half acht vóór de kerk in Moerstraten bijeen te komen, ten einde deel te nemen aan de herden kingstocht. JTDEN van de Franse veiligheidsdienst hebben te Troyes, in Frankrijk, de 50-jarige graaf Gerard de Loriol aangehouden, die er van verdacht wordt een der grootste deviezen- en goudzwendelaars van deze tijd te zijn. Hij was met zijn rijk uitgedoste vriendin per auto op weg naar Zwit serland, waar hij sedert lange jaren te Genève gevestigd is. Franse politie vermoedt, dat door deze aanhouding ook een der meest uitgebreide internationale spionnagezaken aan het licht zal komen, waarvan de avontuurlijke graaf de leider is. De leden van deze organisatie zouden er zich op toeleggen in sommige landen plannen inzake landsver dediging te bemachtigen, en deze te verkopen aan de meestbiedenden. De avontuurlijke graaf die dezer da gen na een uitgebreide politiespeur- tocht werd aangehouden, stamt uit 'n Franse adellijke familie, die zich ja ren geleden in Zwitserland ging ves tigen. Na een zeer woelige jeugd, huwde hij een rijke erfgename, met wie hij enkele tijd te Parijs en in het kasteel van zijn echtgenote, in het Vaux-de- partement, woonde. Hij verspeelde echter weldra de bruidsschat van zijn vrouw in speel zalen en op wedrennen en vroeg toen echtscheiding. Bij het uitbreken van de laatste wereldoorlog zou hij echter zijn avon tuurlijke neigingen volledig kunnen botvieren. Spoedig zou hij tussen bezet Frankrijk en Zwitserland, een grootscheepse zwendel georganiseerd hebben in deviezen, goud en edelste nen. Deze rijkelijk lonende bedrijvig heid volstond echter niet aan de spil zieke graaf, en hij zou ook weldra zekere splonnagekringen opgezocht hebben. WANTROUWEN A Izo weet men, dat hij het vertrou- wen kon winnen van een kolonel want de schrijver bekleedde na de oorlog- de functie van directeur van het Engelse Informatiebureau in Zuid- Afrika, een betrekking die hij onlangs verwisseld heeft voor een soortge lijke post in Canada. IN EALING VERFILMD The cruel sea van Nicholas Montsarrat, dat in ons land onder de titel De wrede Zee vertaald is, verscheen in 1951 bij een Engelse uitgever en sindsdien zijn van deze oorlogs roman in Engeland alleen meer dan 4 millioen exemplaren ver kocht, terwijl het boek ook in het buitenland een „best-seller" is geworden en de naam van de schrijver wereldberoemd heeft gemaakt. Jack Hawkins, als kapitein Eric- son, in een moedeloze bui toege sproken door scheepsdokter Scott-Brown (Andrew Cruickshank). Montsarrat was een onbekend auteur, toen de oorlog uitbrak en hU als vrijwilliger dienst nam bij de marine. Meer dan vijf jaar heeft hij toen gevaren, meestal op escorte- schep'n, die jacht maakten op on derzeeërs of die convooien moesten beveiligen. En toen Montsarrat zijn burgerkleren weer mocht aantrekken, heeft het nog enige jaren geduurd voor hij er toe kon komen zijn af schuwelijke ervaringen met dc wre de zee te boek te stellen. Dat moest toen gebeuren in zijn vrije tijd kracht van Montsarrat's boek ligt in het sober en eerlijk ver tellen van de vreselijkste oorlogsge beurtenissen en de film, die thans naar £e succesvolle roman is gemaakt heeft deze deugden gelukkig weten te bewaren. Men mag er niet aan den ken, wat een Amerikaanse filmonder neming van dit gegeven zou hebben gemaakt, maar gelukkig is sir Michael Balcoii, leider van de Engelse Ealing Studio's, er in geslaagd de filmrech ten van de roman tijdig vast te leg gen, zodat nu onder regie van Char les Frend en indrukwekkend verslag van de gebeurtenissen uit het boek door de camera is vastgelegd. De film begint in 1939, als de cor- vet Compass Rose bemand wordt voor een eerste opdracht in de At lantische oceaan. Alleen kapitein Ericson is van huis uit zeeman, maar de rest van de bemanning zijn burgers die in korte tijd voor hun taak zijn klaar gestoomd. Zo maken wij kennis met de zee-officieren Lockhart en Ferraby, die enkele maanden terug nog respectievelijk journalist en ad vocaat waren en zo raken wij lang zamerhand vertrouwd met de figuren uit het boek, die op de duur tot ka rakters uitgroeien. Bij de terugtocht uit Duinkerken in 1940 begint de eerste gevaarlijke actie van de Com pass Rose en van dat ogenblik, als het duikbotengevaar in de Atlantische Oceaan toeneemt, stijgt de spanning der gebeurtenissen. De onbedreven bemanning wordt gehard in de strijd, er ontstaat een vriendschapsband tus sen de uiteenlopende figuren, die door het toeval zijn samengebracht in de kleine ruimte van een kwetsbaar schip. Het openhouden der toegangs wegen naar Engeland blijft voorlopig de enige taak van kapitein Ericson en ziin mannen en bij de taak, waar van net lot van Engeland afhankelijk is, gaat ook de Compass Rose tenslot te ten onder. Ze wordt door 'n tor pedo getroffen, maar de overleven den, onder wie Ericson en zijn eerste luitenant Lockhart, zetten de strijd voort op een nieuw schip, de Saltash Castle. Het aspect van de strijd is ver anderd. Amerika en Rusland zijn aan de kant van Engeland gekomen en de Saltash Castle moet nu convooien naar Rusland over de Noordelijke route begeleiden. In het barre kli maat van de IJszee worden nieuwe avonturen beleefd, tot ook voor deze strijders de vrede aanbreekt. Zoals gezegd, de film naar De wre de Zee heeft de eenvoud en de op rechtheid van het origineel weten te bewaren. Ze heeft geen helden ge maakt van de vele figuren, die er in optreden, maar gewone, dappere men sen die zonder veel ophef hun plicht doen in de moeilijkste omstan digheden. En zo is de film gewor den. zoals ze in de aanvang aangekon digd werd: het verhaal van een oceaan, van twee schepen en een handjevol mannen C. B van de Zwitserse spionnagediensten. Toen deze laatste het kerkelijk spel van de graaf doorzien had en hem de laan uitstuurde, zou de Loriol zich wreken door de officier te willen ont- eren. Hij beweerde namelijk, dat de kolonel een platina sigarettendoos, be zet met edelstenen, ontvangen had van een vreemde mogendheid. Nadat hij eerst verplicht was ontslag te nemen, kon de kolonel later evenwel zijn onschuld bewijzen. De gevreesde avonturier zou even wel ook later in Zwitserland nog het middelpunt gebleven zijn van een bende ongure kerels, die tegen grof geld, aan onverschillig welke oorlog voerende mogendheid, de geheime in lichtingen verkochten die zij door al lerlei stoutmoedige listen hadden kun nen roVen. HANDLANGER BETRAPT IWIen gelooft dat bij het einde van de oorlog de Loriol slechts voorlopig zijn spionnagebedrijvigheid staakte, om zich weer volop in een uitgebreide deviezenzwendel te begeven. In 1946 zou hij een ontzaglijk fortuin verza meld hebben en betrokken zijn ge weest bij de meeste internationale zwendelzaken. Slechts in 1951 kon een van zijn handlangers, markies de la Passa- dière, te Bombay, in India aangehou den worden, terwijl hij in zijn per soonlijk vliegtuig een grote hoeveel heid goud op geheimzinnige wijze vervoerde. De Loriol snelde hem onmiddellijk ter hulp, stortte verscheidene honder den millioenen als borgsom, en de overheid ging accoord met een min nelijke schikking. JACHT VAN KAISER T~)e rijkdom van graaf de Loriol schijnt onuitputtelijk. Hij kocht destijds ook 't oude jacht aan van de Duitse keizer Wilhelm II en de deur klinken van het vaartuig zouden van zuiver goud zijn. De graaf verblijft ook dikwijls in dit jacht, dat thans de naam „Va grant" draagt, en sedert Juli 1952 te San Remo gemeerd is. De Franse politie hecht natuurlijk groot belang aan de geschiedenissen over vroegere zwendeltochten, doch zou er zich voornamelijk op toeleggen om bewijzen van ernstige zaken, na melijk spionnagebedrijvigheid, te kun nen verzamelen. SCHULD BETAALD Uen merkwaardig feit zou onlangs de aandacht van de speurders ge wekt hebben. Enkele tijd geleden kon een hogere ambtenaar van 't Franse Luchtvaartministerie ineens een schuld van verscheidene millioenen terugbetalen, die hij gemaakt had in een speelzaal. Spoedig bleek, dat de som feitelijk door de Loriol werd ge stort. Een verdachte bijzonderheid in deze zaak was, dat de hogere ambtenaar belast was met de bewaking van ge heime vliegtuigplannen, en dat een deskundige op een der plannen spo ren zou aangetroffen hebben, die er op schenen te wijzen, dat er een fotocopie van genomen was. Is de fotocopie later achter het IJzeren Gordijn verhuisd? Dit alles zal de Franse politie onderzoeken. Dë jacht op de Franse graaf werd ingezet, nadat hij geen gevolg had gegeven aan een bevel, om zich bij de politie-autoriteiten Quai des Orfèvres, te Parijs, te melden. Het onderzoek geschiedt onder de grootste geheimhouding. Er zou tot dusver nog geen aanhou dingsbevel afgeleverd zijn. Sommige Franse bladen dringen aan, opdat in deze zaak, in het belang van de landsverdediging, de grootste waak zaamheid betracht en alle mogelijke bezwaren nagegaan worden. Er wordt tevens op gewezen, dat de avontuur lijke «graaf in Juni 1951 reeds werd aangehouden, doch bij gebrek aan be wijs, moest worden vrijgelaten. Tegen Birmese klacht inzake guerilla's TERWIJL de Birmese regeringstroe pen aanvallen van Chinese natio nalisten op de Birmese steden Kaw- kareik en Kjondo afslaan en de aan vallers grote verliezen toebrengen, heeft de nationalistisch-Chinese mi nister van Buitenlandse Zaken Yeh op Formosa verklaard, dat zijn rege ring bereid is in samenwerking met andere belanghebbende regeringen te trachten terugtrekking van generaal Li Mi's guerilla's uit Birma te be werkstelligen, een soortgelijke verkla ring als de vertegenwoordiger van nationalistisch China in de politieke commissie van de V. N. heeft afge legd. Hiermee wil Formosa de bewering van Birma tegenspreken, als zou het aansprakelijk zijn voor de agressie in Birma. De troepen van Li Mi bestaan uit Chinese nationalisten, die na de nederlaag van Tsjiang Kai Sjek naar Birma zijn uitgeweken. Om het „God zij met ons LJET WETSONTWERP, behelsende een regeling: omtrent het in om loop brengen van nieuwe zilveren guldens en rijksdaalders, heeft reeds voor zijn behandeling in de Tweede Kamer enige Katholieke jongeren van Nederland aanleiding gegeven tot een protestactie. Zoals men weet bedoelt het wets ontwerp onder meer de zilveren mun ten iets kleiner en dunner te maken. Tengevolge daarvan zou z.g. op grond van technische moeilijkheden het rands chrif„tGod zij met ons" komen te vervallen. In kringen van Haagse Katholieke jongeren vreest men, dat hiermede weer opnieuw een van de weinige ons nog gebleven symbolen van uitin gen van ons Christelijk volkskarak ter wordt prijsgegeven. NIEUW-GUINEA-RAADSEL Om ieder het zijne te geven zij als nog vermeld dat onze medewerker, die over bovengenoemd onderwerp 'n beschouwing schreef in ons nummer van 2 dezer, zijn gegevens voor een belangrijk deel ontleende aan een publicatie in het Nieuwsblad voor Emigranten „Wereldpost" (Den Haag). Maandagmiddag is op het Paleis Soestdijk aan H. M. de Koningin het eerste exemplaar overhandigd van de nationale foto-uitgave „De Ramp" en van de Engelse editie van deze uitga ve, die onder de titel „The Battle o! the Floods" is verschenen. De aanbie ding geschiedde door de voorzitter van de Vereniging tot bevordering van de belangen des Boekbandels, de heer Donner. Bij deze gelegenheid werd tevens als eerste opbrengst van de Nederlandse en Engelse uitgave een chèque ten bedrage van 1 mil lioen gulden aangeboden, ten bate van het Rampenfonds (op foto). Brits verzoek aan Pratvda T~\E DAILY SKETCH, een populaii geïllustreerd Brits blad met grote oplage, heeft Dinsdag zijn kolommen opengesteld voor de hoofdredacteur van de Prawda, het blad van de Sov jet-Russische Communistische Partij. „Gij kunt uw mening uiten over de mogelijkheid van vrede en wij hopen, dat openhartige discussies kunnen lei den tot wederzijds begrip. Wij zullen uw artikelen zonder commentaar af drukken", aldus verklaart de „Daily Sketch" in twee telegrammen, geda teerd 8 en 14 April. De strijd in lndo-China r\E Vïetminh-opstandelingen, die in tien dagen tijds ongeveer een derde van de staat Laos onder de voet liepen, schijnen 20.000 man sa men te trekken in de beboste bergen rond de „Vlakte der Kruiken", waar op de Fransen zich, zonder strijd met de aanvallers te leveren, hebben te ruggetrokken. Het Franse opperbevel zou van plan zijn op deze vlakte strijd te leveren. Een officier verklaarde Dinsdag: „Wij zijn er zeker van, dat wij de opstan delingen op de vlakte in de pan kun nen hakken". De mogelijkheid bestaat echter, dat de opstandelingen de vlakte zullen omsingelen zonder aan te vallen, het Franse vliegveld aldaar en de krach tig verdedigde stellingen belegerend. Als zij dit doen, staat hun opmirs naar de grens van Thailand weinig in de weg. •Bij de aanschaf van een nieuwe wiedmachine bedenkt dan, dat de MELOTTE WIEDMACHINE uitmunt door: handigheidin gebruik verschillende gebruiksdoeleinden solide bouw maar vooral VOORDELIG IN PRIJS. Vraagt prijs en inlichtingen bij: Hoofdagentschap O.-Z.-Vlaanderen, Kloosterzande Tel. 4 Opgave voor deelname bij F. Picavet-Martens, Nieuw namen en Jos. v. d. Hecke-v. d. Aa te Hulst. 695-0 van Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Axel en Philippine. Elke Maandag - Woensdag avond inkorven voor leer- vluchten op LEERNE en MOESCROEN. Zondag gecombineerde prijs- vlucht ARRAS.' - Inkorven Vrijdagavond tot 20 uur in Café „De Oude Brug", bij Joh. Maas. 742-0 AMERIKAANSE ORLON NYLON E«n bijzond«r mooie Amerikaans nylon DW- bustehouder met maag band, perfecte pasvorm model 1287 in zalm en wit 6.50 DW-step-in in Ameri kaans orlon uitgevoerd, wit, met speciaal verze kerde ritssluiting. Ach terpand van zeer mooi Amerikaans satijn elas tiek. Soepel, prettig dragend en sterk.Orlon, het meest gedragen step-in materiaal in Amarika. als eerste door DW in Nederland ge bracht. Model 6332 32.50 Firma JULIA v.d. WALLE Bierkaaistr. 21, Hulst Ik heb 6 dochtertjes van 417 jaar en naai alles uit Uw modeblad „Bella". Mevr. Strybosch Nijmegen. Indien U nog geen abonné op „BELLA" bent doch wel zélf Uw kleding maakt, vraag dan nog heden aan de bezorger van Het Dagblad De Stem of hij U regelmatig „BELLA" wil thuis bezorgen.Ook U zult dan spoedig ondervinden, hoeveel vreugde en voordeel 'n abonnement op „BELLA" U zal bieden. Verschijnt twee maal per maand. Abonnementsprijs: f 2.85 per kwartaal; per nummer 48 cent. BOVENDIEN HEBT U KANS OP EEN INDIEN U MEEDOET AAN DE WELKE IN DIT NUMMER VERSCHIJNT. 93e zal 0 0 0 1 hed; 0 Ir J vel 0 drii] 0 0 0 0 0 m

de Stem | 1953 | | pagina 6