de kansen te benutten SPARTA R.B.C.-doelman blunderde enkele malen MOC kwam met uitstekende debutant tweede blad maandag 13 april 1953 Dikke" uitslagen in meerdere wedstrijden PSV ADO achterhoede weerstond Willem II-Sittardia 5-1 Goes kwam zwaar gewapend tegen Internos uit Roosendalers konden zich niet herstellen Eerste halfuur zenuwachtig spel voetbal over de grenzen Dans om cle bal in Den Haag Europees kampioen schap biljarten 47/1 Andere eerste klassers Sport in 't Kort Herrie de wereld uit M.O.C.-Terneuzen 3-1 Nederland wint schaaktournooi op de Mont Pelerin plakt brandt Na rust beter R.B.C. m Tweede doelpunt voor N.A.C. Ronde van W.-Vlaan- deren voor Demunster Jeugdkampioenschap schaken «i A.D.O. - P.S.V. 1-0 Aantrekkelijk en spannend LJET is A.D.O. gelukt om P.S.V. to n deze match te kloppen met de kleinst mogeli.ike uitslag. A.D.O nam na aftrap onmiddellijk het initiatief. Midvoor v. d. Zandt kreeg de bal toe gespeeld van v. Beek, kopte ineens door naar Clavam. doelman Steigei twijfelde om uit te lopen waardoor Mick Clavan beheerst inschoot (1 0 P S.V liet zich niet intimideren béeon een fel offensief, maar A.D.o. s achterhoede bleek paraat. Trouwens. het spel van P.S.V. was te kort om succes te kunnen Weken. kreeg Dillen (P.S.V.) de bal toeef speeld van Bakers, maar hij zag zijn schot in het zijnet verdwijnen. Tony Dillen had er kennelijk zin in want hij loste in alle standen harde schoten, maar de richting was Ml kwijt. Bij een snelle aanval van A.D.O belandde de bal bij Rijnvis. Deze kogelde hard in, maar de bal werd weggewerkt en kwam bij Jans sen die het ook probeerde. Deze zag ziiri schot gekeerd door de handen van de goed spelende linksback Scholten. De penalty die Meruit volgde werd meters naast geschoten door Clavan. Na de thee werd de strijd span nender en ook fraaier. PS.V. lan ceerde aanvallen, maar maakte geen doelpunten. Aan de andere kant was Rijnvis alleen doorgebroken. Hij kwam voor Steiger te staan, maai deze stompte de bal corner, wat mets opleverde. P.S.V. zetten alles op alles om de achterstand in te lopen, maar het. baatte niet. want o</k A.D.O. zette goede aanvallen op. Goed opgezette open aanvallen,, ingeleid door de ac tieve Clavan bracht» beroering m de P.S.V.-achterhoede, maar deze hield stand. Op het laatst probeerde Rijnvis de zege veilig te stellen, door nog eenmaal te scoren, maar scheids rechter Martens keurde deze goal af wegens off-side. EINDHOVEN - NO AD 1-0 NOAD verloor onverdiend WAS de uitslag bij Eindhoven—No- ad onbeslist gebleven, dan had Eindhoven ondanks veldoverwicht, meer dan tevreden mogen zijn. Het spel van Noad was stukken beter dan van de thuisclub. In deze periode be wees de Eindhoven-midvoor door het missen van, enige uitsteklende kan sen. totaal uit vorm te zijn. Na de hervatting toen Louwers met hem van plaats had verwisseld, klopte het stukken beter. Dat Noad bij zijn voortreffelijk combinatiespel in de eerste helft niet tot scoren kon ko men, was te wijten aan onvoldoende stootkracht in de voorhoede. Nog ge ringer werd deze stootkracht toen En gel na -een half uur spelen tengevol ge van een botsing met Louwers op het middenveld, zich moest laten ver vain gen.. De eerste helft werd voor namelijk op het middenveld uitge streden. zonder dat er verrassende aanvallen tot stand kwamen. Het offensief, met steun van de wind. bij het ingaam, der tweede helft ontketend, drukte Noad volkomen in de verdediging. Een door Noad's de fensie onvoldoende afgeslagen corner, bracht het leder bij de Eindhoven- linksbinnen. Met een voortreffelijk gericht schot verraste van Rooy doel man Huisman volkomen (1—0). Dit onverwachte en verrassende succes in spireerde de blauw-witten tot een waar bombardement vara het Noad- doel. Hoe goed Louwers. Schmidt en van Rooy hun schoten ook richtten, de Noad-doeiman wees hen resoluut terug. Aan de overzijde deed Noad wanhopige pogingen door uitvallen de achterstand op te halen, drch de ze pogingen liepen vrijwel steeds dood in de Eindhoven-achterhoede. T.E.C. - FEYENOORD 1-1 Op het laatste nippertje gelijk LIET is T.E.C., ondanks het feit, dat Ti jj€t geruime tijd met 1—0 heeft voorgestaan, niet gelukt beide punten in, Tiel te houden. Spijts de twee in vallers welk aantal na de rust met nog één vermeerderde, speelden de oranje-witten vooral de eerste helft van deze ontmoeting goed. Aan, beide zijden werd er door de voorhoeden geblunderd. Feijenoord werkte de aanvallen zeer sleoht af. Na de rust beheersten zij het middenveld volko men. T.E.C. zette na de aftrap direct enige 'góede aanvallen op. waarbij de Rotterdamse doelman in actie moest komen. Hij wist op voortreffelijke wijze een hard sohot van Robeer on schadelijk te maken. In de T.E.C.- verdediging ontstonden door gevaar lijk teri/gspelen dnikele gevaarlijke momenten. Doelman Berendse wist echter steeds door resoluut ingrijpen erger te voorkomen. Verschillende Tielse aanvallen gingen teniet, door dat de oranje-witten te lang wacht ten met de bal te plaatsen. Van La- vieren Miste, toen het spel circa 20 minuten oud was, een dot van een kans. Alleen voor doelman Sonder- van staande, knalde Mj hoog over. Kranenburg loste even hierna een zeer hard schot, dat rakelings over ging. 4 Minuten voor rust bezorgde van Gessel met een goed schot zijn club de leiding, nadat zijn eerste schot door de Feijenoord-doelman werd gestopt (1—0). Het zat de Rot terdammers niet mee, toen in de laatste minuten van de eerste helft de linksbuitenplaats van de Velde 'n schot van v. Woerden uit, inplaats van in het doel kopte. In de tweede helft was het met T. E.C. gedaan. De Tielenaren werden door de Rotterdammers in de verde diging gedrongen en het duurde nog tot, 10 minuten voor het einde, eer de bezoekers door van Woerden gelijk hadden geimaakt (11). T.E.C. pro beerde toch nog de overwinning uit het vuur te slepen, hetgeen bijna nog gelukt was. Met een hard schot werd doelman Sondervan gepasseerd. De scheidsrechter had echter buitenspel geconstateerd. v. Ede een mooie voorzet gaf en v. Male terugkopte voor de voeten van Verbeek. Wassenfoerg kreeg enkele goede kansen, doch Terlouw c.s. kon den steeds tijdig ingrijpen. Toch wer den er grove fouten gemaakt in de Rotterdamse verdediging en wanneer er een voorhoede had gestaan die doortastender was opgetreden dan zou de 2—0 voorsprong snel teniet zijn gedaan. Het werd nog in de eer ste helft 0—3 door een fout vam, de Longa-doelman Luytelaar. Verbeek liep de bal in het doel. Na de thee speelde Longa zeer fa natiek en de Tilburgers waren bijna steeds in het offensief. De schoten werden echter slecht geplaatst en Landman had dan ook niets anders te doen dan zijn capaciteiten te to nen bij het terugspelen van Terlouw. In de 22e minuut gaf v. Hout goed werk te zien in samenwerking met v. Lissum. De Kort schoot ver naast. Het vierde doelpunt kwam, toen v. Ede een mooie voorzet gaf en Ver beek inkopte. Luytelaar viel naar de bal doch kon hem niet onder contro le krijgen, waarna v. Male keurig in schoot. Even voor het einde kwam een corner van de Zwart goed voor, linksbuiten Linssen bracht met een trekbal het leder op het hoofd van Wassenberg. die maar behoefde ,,te knikken". Het lang verdiende tegén- punt werd dus toch nog gescoord (11—4). Aan het tournooi om het Europees kampioenschap 47/1, dat van 23 tot en met 26 April a.s. in Metz zal wor den gehouden, nemen behalve onze landgenoot Metz de volgende spelers deel: Butron (Spanje), van Hassel, Vervest (Belg.). Siegfried. Spielmann, Rudolph (Duitsland), Galmiche en Chassereau (Frankrijk). 4 4 4 GROTE CIJFERS t CPARTA heeft het er dezekeer J beter afgebracht. Waar het t vorige week een steek liet vallen, heeft het nu met duide lijke cijfers (4-1) bij Longa thuis, zijn plaats aan de kop weten te handhaven. Dit was een van de wedstrijden, die uitslagen met grote cijfers lieten zien. Zo was daar de sprekende overwinning van Willem II op het bezoekende Sittardia (5-1), de 4-0 zege van SW op Theole en niet minder de ingelaste wedstrijd EmmaHBS, die maar even met 5-2 door de bezoekers gewonnen werd. B.V.V. dat met 3-2 de eer aan Excelsior moest laten, bracht het er teleur stellend af. De stand ziet er nu als volgt uit: Eerste klasse C: Sparta Willem II M.V.V. V.V.V. B.V.V. Excelsior Sittardia Longa Emma S.V.V. Brabantia Juliana H.B.S. Theole 20 13 20 11 20 9 20 9 19 9 19 9 20 10 18 9 20 8 20 8 19 7 19 4 20 4 20 3 3 4 29 43—19 5 4 27 59—35 7 4 25 36—22 6 5 24 33—29 5 5 23 40—21 5 5 23 48—33 2 8 22 44—46 1 8 19 31—31 3 9 19 44—41 1 11 17 3642 0 12 14 28—40 5 10 13 22—37 2 14 10 29—52 3 14 9 29—74 WILLEM II - SITTARDIA 5-1 Limburgse eer in laatste minuut gered VJ^ERD er voor de rust bar slecht gespeeld, na de thee trok Willem II zó hard aan de touwtjes, dat de wedstrijd toch nog levendig werd. Slechts de linkervleugel van Sittardia, ErkensGruissens, liet goede combi naties zien. Willem II kreeg, ondaraks de prima spelende van Roessel, voor de rust niet veel scoringskansen, me de doordat doelman Ruijters ia uit stekende conditie was. Tooh moest de doelman kort voor de thee capitule- ren. Een vrije schop door Toon Becx genomen, kopte van Roessel naar de Bruijekere. die Willem II de leiding bezorgde. Na de pauze trok Willem II har der van het leer. Na 18 min, kwam er een prachtig ttoelpunt van v Roessel die met een waarlijk schitterend schot, na combinatie met zijn rech tervleugel. de Limburgse doelman geen kans liet (2—0), Sittardia kon hier niets tegenover stellen. Zowel Ehlen als Notenmans werden goed bewaakt eiï bleven daar door ongevaarlijk. In de 23e min. ko gelde Bexc een vrije sohop in en even later was het van Roessel. die er 4—0 van maakte. De bezoekers lieten zich niet onbetuigd, maar hun aanvallen waren te doorzichtig. Slechts Ehlen bracht het tot een kopbal, die door van Hest onschadelijk werd gemaakt. Na ruim 30 min. spelen kwam een ingooi van de Jong bij Mommers, die een pass naar Becx gaf. Op zijn beurt gaf die door naar van Roessel. die de bal onhoudbaar inkogelïe (5—0). in de allerlaatste minuut kon Ehlen met een goede kopbal via de binnenkant van de lat de eer redden, (51). LONGA - SPARTA 1-4 Invaller Verbeek scoorde driemaal pen zieke Terlouw, die veel last had van een gezwel in z'n nek. heeft het niet zo moeilijk gehad tegen de bewegelijke de Kort, die wel schoten afvuurde, doch slecht. De achterhoe des, zowel van Longa als van Sparta, waren zo lek als een zeef doch de Longanezen wisten niet zoals de Spar tanen. te profiteren van de geboden kansen. Doelman Luytelaar had een slechte dag en, drie doelpunten moe ten dan ook op zijn rekening geschre ven worden. Longa nam direct het initiatief. Toch kon Sparta de leiding nemen door Verbeek, na grove dekkingsfou- ten van stopper van Huiten en rechtsback Franken (0—1). Even la ter volgde weer een blunder van Franken, doch nu ging de bal naast. De Sparta-middenlinie veroverde hierna het middenterrein en Longa werd even op eigen helft terug ge drongen. In de 20e minuut kon Ver beek de bal in het doel lopen, toen le klasse A: le klasse B: RCH 18 27 H'veen 20 28 VSV 18 23 Enschede 19 26 Ajax 20 23 DWS 19 24 Ensch. B. 19 21 Haarlem 19 23 Heracles 18 20 Vitesse 19 23' DOS 20 20 L'warden 20 22 Wagen. 18 19 Stormv. 20 22 GVAV 19 19 BI. Wit 20 19 EDO 20 18 Elinkw. 19 17 NEC 18 16 AGOW 18 16 Volew. 19 15 Be Quick 20 16 Zwolse B. 19 15 't Gooi 19 15 Frisia 18 13 Go Ahead 19 10 Sneek 18 13 Achilles 19 9 EINDHOVEN NEEMT DE LEIDING TNOORDAT P.S.V. het loodje heeft moeten leggen tegen A.D.O, heeft Eindhoven kans gezien, om uit een gewonnen par tij tegen N.O.A.D. de leidersplaats te bezetten. P.S.V. is nu weer en kele plaatsen gedaald. De „kop" van de lijst blijft hierdoor een om streden bezit. N.A.C. heeft kans gezien om een paar plaatsen op te schuiven, dank zij de overwinning op R.B.C., dat een doelman met een fortuinloze dag had meege bracht. Maurits wist een 2-1 over winning op Hermes D.V.S. te be nutten ,om de hekkensluitersplaats aan T.E.C. over te dragen. Alles bijeen brachten de uitslagen van gisteren nogal wat wijzigingen in de rangorde: Eerste klasse D: Eindh. 19 10 5 4 25 27—16 A.D.O. 19 10 5 4 25 29—19 P.S.V. 19 10 4 5 24 45—25 Bleyerh. 19 8 5 6 21 30—21 Fyenoord 20 7 7 6 21 38—36 N.O.A.D. 19 7 6 6 20 30—29 D.H.C. 19 9 2 8 20 3946 Limburgia 19 7 5 7 19 28—27 N.A.C. 20 7 5 8 19 32—39 R.B.C. 19 8 1 10 17 32—33 Xerxes 20 5 7 8 17 30—33 H. D.V.S. 19 5 6 8 16 3145 Maurits 19 3 7 9 13 33—tl T.E.C. 20 4 5 10 13 31—45 De voetbalclub Sittard heeft be sloten een aanbod uit Spanje voor het maken van een 12-daagse trip te aanvaarden. Vanzelfsprekend moet de toestemming van de K.N.V.B. wor den verkregen, daar in deze periode, op 17 Mei. een competitiewedstrijd valt. Eva Szekely, de Hongaarse zwemster, heeft als eerste haaj naam geschreven op de recordlijst '4 x 100 m. estafette wisselslag persoonlijk. Zij noteerde een tijd van 5 min. 50.4 sec. De landenwedstrijd judo tussen België en Nederland te Brussel is in een Nederlandse overwinning geëin digd. Nederland won de ontmoeting met 31. Een partij bleef onbeslist. Het gemeentebestuur van We nen heeft besloten in de nabijheid van het westelijk stadion een sport hal te bouwen, die 25.000 toeschou wers zal kunnen bergen. Het zal de grootste overdekte sportarena van Europa worden. Hier ontneemt een der Sittariaverdedigers, Pauwen, de Jong van Willem II een kans tot scoren. Doelman Ruyter en achter hem de andere verde diger Struyter zien vol spanning toe hoe dit afloopt. LJet is reeds herhaalde malen voorgekomen, dat het nauw keurig vaststellen van de winnaar van wielerkoersen uiterst moeilijk werd gemaakt door de veel voor komende massa-sprints. Ook bij de landskampioenschappen op de weg, die op de Cauberg worden verreden, kwam het enige malen voor, dat de uitslag deining ver wekte. Meestentijds was dit een gevolg van een niet te controleren eindspurt. Reeds bij de aanstaan de kampioenschappen gaat de K.N.W.U. nu echter trachten daaraan een einde te maken. Men wil nd. gebruik maken van een filmapparaat, dat een verschil van millimeters nog duidelijk re gistreert. Het Nederlands hockey-elftal is na de overwinning, die twee weken geleden op België werd behaald, op de goede weg voortgegaan met een verdienstelijke 2-1 zege op Schot land, Ernest van Loon uit Tilburg heeft te Vught beslag weten te leg gen op het Nederlands kampioen schap terrein-rijden 1953. Jansen van MOC tin het midden) heeft de bal ingekopt en de backs van Terneuzen lijken reeds geslagen. Maar hun schrik was voorbarig; het leer is juist naast gegaan. MOC - TERNEUZEN 3-1 Thuisclub na rust het sterkst Len minuut voor het einde nam de Moc-debutant Willy Jansen (16 jaar) een van zijn fraaie hoekschop pen. Verpalen zag de bal aankomen en voor doelman de Smit er erg in had, lag die bal voor de derde maal achter hem. Daarmede was de zege voor de thuisclub pas in veilige haven gekomen. Want voor die tijd, toen de stand dus nog 21 was, zat er onop houdelijk voor de gasten nog een ge lijk spel in. Wei hadden zij een grote fout gemaakt in de tweede helft, door te veel in de verdediging te spelen. De midvoor stond moederziel alleen in de voorhoede. Het was dan ook niet te verwonderen, dat die het niet kon bolwerken tegen de defensie van de MOC. Toch speelde deze verdedi ging niet sterk. Vooral kwam dit tot uiting in de eerste helft. Na de eer ste twintig minuten het heft in han den te hebben gehad, werd MOC daar na door Terneuzen in de verdediging gedrongen, /aak met kunst en vlieg werk konden de Bergenaren hun doel gebied zuiver houden. Het was maar goed, dat doelman de Rijk in puike conditie was. Na 12 min. spelen maak te Verpalen het eerste doelpunt (1—0). Sandrini, de actieve rechtsbui ten van de gasten, stichtte na 21 mi nuten spelen grote verwarilng in de MOC-defensie. zijn strakke schot van ongeveer 5 meter afstand was te hard voor de MOC-keeper. De Rijk moest het leder loslaten. De terugspringen de bal kwam voor de voeten van Bucker, die de Rijk daarop kansloos sloeg (ll). 18 minuten waren er nog te spelen, toen verpalen een afgeme ten voorzet gaf. De bal belandde op het hoofd van de toestormende Willy Jansen, die meteen het vonnis vol trok. (21). Zoals in de aanhef reeds vermeld, ontstond uit een hoekschop MOC's derde doelpunt (31). AXEL ALLIANCE 3-6 Thuisclub had pech \7oor de rust was Axel beduidend sterker. Toch was het Alliance, dat door de linksbinnen de score kon openen, Axel kreeg hierna iets meer succes en kon enige minuten later de gelijkmaker presenteren door invaller Stockman. De gastheren voerden hier na het tempo op. In ongeveer 10 mi nuten wisten ze met 3l de leiding Advertentie) schijnbaar vast in handen te nemen. Na dertig minuten kreeg van de Velden een tamelijk harde botsing met een der backs van Alliance en moest van het veld worden gedragen. Later bleek, dat hij een zware her senschudding had opgelopen. Door dit voorval geraakte Axel vooral na de rust gedeprimeerd en kon de bezoe kende club het heft in handen nemen. Vijftien min. na de hervatting kwam de gelijkmaker reeds. Luttele tijd later wist Alliance de leiding over te nemen en nadat Poolfliet in eigen doei had getrapt^, maakte Smolders vijf min. voor het einde de stand vol. (3—6). GOES - INTERNOS 2-0 Zeeuwse versterking /"■edachtig aan de zware nederlaag van vorige week, was aan de ver dediging van Goes extra aandacht besteed. Zo zelfs, dat v. d. Sluis in de vallen daar te vinden was. De aan vallen van Internos werden hierdoor ongevaarlijk gemaakt. Maar de voor hoede van Goes had toen niet vol doende stootkracht. Nadat bleek, dat de snelle voorhoede van Internos on gevaarlijk bleek, trok v. d. Sluis naar voren en scoorde een fraai doelpunt ('10). Niet voldoende ingrijpen van de Internos-achterhoede kostte voor de rust nog een tweede doelpunt, dank zij een goede kopbal van v. d. Sluis. De tweede helft lag het tempo veel lager en werd van weerszijden slap gevoetbald. Tot doelpunten kwam het niet meer. rvank zij een zege met sprekende cij fers (4-1) over Italië in de laatste ronde heeft het Nederlandse schaak vijftal dr Euwe, Donner, Kramer, Cortlever, Muehring zijn puntentotaal in het Zeslandentournooi op 17 12 kunnen brengen, wat voldoende was voor de eerste plaats, omdat Oosten rijk het tegen Frankrijk niet verder dan tot een draw kon brengen. De andere uitslagen van de vijfde en laatste ronde waren: Oostenrijk Frankrijk 2 1/2—2 1/2; België—Zwit serland 1—4. Eindklassement: 1 Nederland 17 1/2 pnt. uit 25 partijen; 2 Oostenrijk 16 pnt.3 Zwitserland 15 pnt.; 4 Frank rijk 13 pnt.; 5 Italië 9 1/2 pnt,; 6 België 4 pnt. *898(1 Neem dus nooit zomaar vloei, vraag om MASCOTTE ^AC HEEFT RBC met 4-2 er onder gekregen, maar we moeten er onmid dellijk aan toevoegen: Het had voor hetzelfde geld andersom kunnen zijn. Niet, dat de Bredanaars met veel geluk gewonnen hebben, doch het was de totaal falende RBC-doelman van Osta, die door talrijke blunders de doelpun ten als het ware voor het opscheppen legde. rte wedstrijd begon in een zenuw.- achtige sfeer. Dit was maar al te goed te merken aan het spel. Slecht plaatsen aan beide zijden en het veel Hier een spelmoment uit de wedstrijd NACRBC', die door de Bredanaars overtuigend gewonnen werd. De fotograaf trok het plaatje, op het mo ment, dat de bal voor de tweede maal in het RBC-doel ging. te kort houden van het spel waren aan de orde. Rechtshalf Timp. die deze middag niet bepaald een goede partij speelde, gaf al direct aan R.B.C. een corner cadeau. Deze leverde niets op. Direct hierop liet Hoogenhuyzen aan de overkant zien. dat hij gevaarlijk uit de hoek kon komen. Rechtsbuiten Kraus, nog altijd met spil Lussenburg de beste man bij Nac. kogelde vlak hierna, toen van Osta zijn eerste fout maakte door slecht uittrappen, tegen de lat. De aanvallen van Nac waren in deze periode gevaarlijker dan die van R.B.C.. maar voorlopig bleven doelpunten uit. Een kogel van de R.B.C.-er Knobel ging rakelings naast. Na een half uur niet al te best voetbal kwam Nac aan de begeerde voorsprong. van Hoogenhuyzen zwenkte mooi naar buiten, gaf een afgemeten voorzet, die door Canjels werd benut. De ingeschoten bal stuit te echter af op een der achterspelers, waarna de invaller Gerritsen de te rugspringende bal voor het inschieten had (10). Even was het nu alles Nac wat de klok sloeg en opnieuw wisten de Bredanaars de toestand uit te bui ten. Knobel moest redden ten koste van een hoekschop. Kraus plaatste mooi voor doel en uit de worsteling, die ontstond, wist Bruymnckx num mer 2 achter van Osta te plaatsen (2—0). RUST KEERPUNT B.C. probeerde zich te herstellen en zette alles op alles. Adspirant- internationaal Cools, die een beste partij voetbal te zien gaf, kwam zelfs naar voren om een vrije trap op het Nac-doel te nemen. Deze ging naast en even later bracht doelman van Osta wederom zijn doel In gevaar door de bal, opgevangen uit een hoog schot, uit zijn handen te laten vallen. Het enige wat dan voor de rust nog het vermelden waard was, kwam van het hoofd van de midvoor Verinas, die overigens in de gehele wedstrijd wei nig fraais liet zien. Na rust tapte R.B.C. uit eeii ander vaatje. Vermunt was midvoor gaan spelen en Verinas verhuisde naar de buitenplaats. Na 6 minuten had men succes. Van Haperen gaf de bal snel door aan van Leeuwen en deze maak te er korte metten mee (2—1). Nu hadden de Roosendalers het net ge vonden en zij roken een gelijkspel. Vermunt kanjerde nog een keer over uit een voorzet van Bruininks, maar daar bleef het ook bij. Succes kwam onveiwachts aan de andere zijde, waar v. Osta voor de zoveelste maal de bal uit handen liet vallen en Kraus voor het intrappen had (31). Nog gaf R.B.C. de moed niet op ook al werd het 4 minuten later 4—1 'dooi de combinatie Kraus Hoogenhuy- zen Canjels, welke besloten werd met een goed schot van laatstgenoem de. Een strak schot van linkshalf Lmdenberg kon de Nac-doelman Veenhuizen er uit stompen. Toch wist Bruininks nog een maai hét Nac-doel te vinden. Hij brak alleen door en scoorde (42). Met een schot van de ze zelfde speler tegen de lat kwam het einde. Martin Cuyten derde In Brugge eindigde gisteren de Ronde van West-Vlaanderen. die een overwinning werd voor de Belg De- munster. De eerste Nederlander in het klassement werd Martin Cuyten, die «e derde plaats voor zich opeiste. (B.) 19.08.57; 6 Armand Desmèt (B.) (B.) 19.07.51; 3 Cuyten (N.) 19.08.08; 4 Verhaege (B.) 19.08.09; 5 Lapauw 1 Demunster <B.> 19.06.11; 2 "Wartel 19.10.48; 7 Stofferis 0B.) 19.12.40; 8 Plantaz (N.) 19.12.53. Leo Stevens be zet de 16e nlaats met een totaaltiid van 19.22.47. Wijziging in onderst© regionen CLECHTS een drietal wedstrijden i in deze afdeling en geen op- zienbarende uitslagen. Daar- door ontstaan er ook geen grote verschuivingen in de ranglijst, waarin alleen M.O.C. zich enkele plaatsen naar boven weet te wer ken. Het werd overigens voor M.O.C. een fraaie wedstrijd, waar in de club plezier beleefde van haar nieuweling Jansen. Alliance, dat in Axel op bezoek ging, bracht de verwachte overwinning mee naar Roosendaal en Goes wist zich de Ettenaren volkomen van het lijf te houden. De stand is nu: Baronie 14 11 1 2 23 41—11 DOSKO 13 8 3 2 19 34—24 R.A.C. 14 7 4 3 18 35—26 Alliance 15 8 2 5 18 38—27 Goes 13 7 2 4 16 32—37 Rood Wit 14 4 5 5 13 23—23 M.O.C. 14 4 4 6 12 23—28 Middelb. 13 5 1 7 11 25—25 Internos 15 3 5 7 11 27—41 Terneuzen 14 2 4 8 8 33—45 Axel 15 1 3 11 5 22—38 ENGELAND le divisie: Burnley-Sunderland 51, Cardiff City-Portsmouth 01; Liver pool-Derby County 11, Manchester City-Arsenal 24, Middlesbrough- Blackpool 51, Newcastle United- Manchester United 12, Preston North EndWolverhampton Wande rers 11, Sheffield WednesdayBol ton Wanderers 11, Stoke City Charlton Athletic 1—0, Tottenham Hotspur-Aston Villa 11, West Brom- wich Albion-Chelsea 01. 2e divisie: Birmingham City-Black- burn Rovers 12, Fulham-Swansea Town 31, Leeds United-Everton 20, Leicester City-Sheffield United 00, Luton Town-Notts Forest 30, Notts County-Barnsley 1—0, Plymouth Argyle-Brentford 11, Rotherham United-Doncaster Rovers 42, Sout hampton-Lincoln City 1—0, West Ham United-Huddersfield Town 01. BELGIE Charleroi-Berchem Sport 43, Ant werp FC-Anderlecht 10, Daring Brussel-La Gantoise 13, Racing Gent-Racing Club Mechelen 31, FC Mechelen-Tilleur FC 51, Standard Luik-Beerschot 04, FC Luik-Beerin- gen 51, Union St. Gilloise-Olympic Charleroi 10. FRANKRIJK Reims-Nimes 20, Bordeaux-Nancy 41. Montpellier-Sochaux 23, Rijs- sel-Roubaix 21, Marseille-RC Paris 30, Le Havre-Lens 10. St. Etienne -Sete 22, Metz-Nice 20, Stade Frangais-Rennes 20. ITALIE Atlanta-Fiorentina 12, Lazio-Como 20, Milano-Juventus 12, Napels- Bologna 41, Palermo-Pro Patria 20, Sampdoria-Roma 22, Spal-Na- varra 00, Turijn-Triest 50, Udinese -Internazionale 00. Frits Roessel winnaar De Amsterdammer Frits Roessel heeft beslag gelegd op de kampioens titel jeugdschaken in ons land. Hij werd winnaar in de wedstrijden, waaraan door 13 jeugdige schakers werd deelgenomen. In het begin van de vorige week werd eerst een voor ronde gespeeld, waarbij de jeugdige spelers waren verdeeld in twee groe pen. In groep A., waarvan Roessel winnaar werd. bezette G. Woudstra uit Middelburg de 5e plaats. In groep B. liet C. Sio uit Bergen op Zoom de 7e plaats voor zich noteren Een duel in de te Den Haag gespeelde wedstrijd tussen ADO en PSV, welke door ADO met 1-0 werd gewonnen. V.l.n.r.: Scholtens (PSV), Wil- lems (ADO), Dillen en A. van Tuyl (beiden PSV). I

de Stem | 1953 | | pagina 5