i DE VROUW EN HAAR DOMEIN Parijs op de legt de nadruk SLANKE LIJN Per Strato-clipper naar de „States Zes uren winst op de zon behaald De list Ineens in de kou En de boerhij ploegde voort,... DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 11 APRIL 1953 Vliegende bar is bar gezellig MEr een ^es Schotse whisky stevig onder m'n arm gedrukt heb ik nu bijna een maand geleden een uiterst gelukkige landing gemaakt op Amerikaanse bodem. De klok wees precies acht uur en negenentwintig minuten in de morgen, toen de wielen van onze Strato-clipper de landingsbaan op Idlewild aanraakten en aan deze voorspoedige tijü had ik m'n fles whisky te danken. Overste F. Fischer te TrV£Ve Lie begroet zijn opvolger Breda overleden J c J 1 Britse Federatie in Oost-Afrika Int. Landbouwbeurs te Utrecht Oorlogs-gelofte wordt vervuld Emile Aerts overleden EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN JYE HIERBIJ afgedrukte schetsjes wer den gemaakt tijdens een selecte show van de Aveco Confectie Industrie te Amsterdam; deze' show droeg het karak ter van twee werelsteden: Parijs en New York. Boven van links naar rechts Deux-pièces, geschikt voor de volslanke - Mantel van dunne wollen zomer- duvetine, voor- en achter aanzicht. Tourneau-rok met bijpassend jasje. Twee delen die elk apart, maar ook tesamen als mantelcostuum knnnen worden gedra gen. De hiervoor gebruikte kwaliteiten zijn gemeleerde tweeds en wollen kam- karen. - Deux-pièces, waarvan de taille even „geknepen" werd. De mouw is aan geknipt. Links: „En Vogue", de japon die voorzien werd van een hals, die op 10 verschillende manièren kan ^worden gedragen. kraag, die van voren met een strik gesloten wordt. Voor sportieve ensem bles zijn ook de' gebreide boorden aan de hals en op de hoop nog zeer geliefd. De mouwen zijn meestal normaal ingezet, vaak iets lager dan de schouder en deze worden op zij door een opvulling iets verbreed, zo dat toch de schuin lopende schou derlijn behouden blijft. Ook de voe ring van het jasje is belangrijk. Heel vaak is zij van dezelfde stof als de bijpassende blouse. De moeilijkheid is daarbij dat, wanneer zij begint te vervelen ook de voering van het jasje veranderd moet worden. Vaak draagt men onder het mantelpak een mouwloos vest van dezelfde stof als de voering in ruitmotieven of zelfs van imprimé zijde. Deze oplossing is natuurlijk iets practischer: raakt men op het vest uitgekeken, dan draagt men vervolgens de blouse. A Is materiaal is tweed nog steeds favoriet, en dat geldt niet alleen voor sportieve pakjes, want er zijn zoveel lichte en soepele kwaliteiten van deze stof, dat ze zelfs voor heel geklede modellen gebruikt wordt. Ook jersey is nog zeer geleefd. Voor de zomer worden ook veel pakjes van shantung, linnen en katoen ge bracht. Bij deze lichtere stoffen ver werkt men dan de rok vaak in plooi en of in plissées. Imprimé stoffen, die jarenlang uit het ipodebeeld waren verdwenen, worden dit jaar weer met groot succes toegepast, ook voor tailleurs, doch dan komt alleen een zeer eenvoudig model in aanmerking. De kleuren zijn naast het marine blauw met witte garnering, dat Parijs altijd voor de lente reserveert, beige en lichtbruin. Grijs is dit seizoen minder vertegenwoordigt dan voor heen en alleen in zeer sobere scha keringen, zoals de reeds deze winter veel gebracht staalkleur. JSJu blijft het afwachten of al deze fantasiëen van de modekoningen door de vrouwen geaccepteerd zullen worden, want al zijn ze smaakvol en elegant, bij het aanschaffen van een dergelijk model moet er rekening mee worden gehouden, dat ze vrij gauw uit de mode kunnen zijn. Van daar, dat de verstandige vrouw met beperkte middelen wel bij de een- TN HET MANTELPAK zij.. .1. karak.eriMieke lijnen, die V«, de Parijse mode dit jaar brengt, het duidelijkst te lier- van het lichaam volgen, maar nooit ,..i strak aangesloten zijn. Aan de af- kennen. Zij streeft er liaar om het Uiterlijk van cle vrouw werking van de hals zijn echter dit ven die altijd en overal op zijn plaats i i i 1--1 ii\'n„,|„n„ j„. ,i„ seizoen de meest opvallende verande- is en waarmee zij, mits van goede zo lang en slank mogelijk te doen lijken. Vandaar dat de ringen te constateren. De klassieke kwaliteit en snit, bij alle gelegen- rokken liauw zijn en tot 35 cm. van de grond vallen. De kraag mat revers heeft afgedaan; de heden correct en elegant gekleed zal J j. i x» ontwerpers vinden een décolleté smalle taille en geaccentueerde heupen, die de Parissienne veel vrouwelijker. Zo kunnen we tot nu toe met bijzondere voorliefde heeft gedragen, raken ^et °lnRaronde"haisu^tsnjijding,nddeie uit de tijd. Steeds meer vrouwen beginnen hun smalle Azende WbLf vinden "we middel te verbergen onder een losvallend recht jasje, dat terug aan dé driekwart mouwen. An- ii. dere ontwerpers brengen een vier- op de lieupeil pas weer Strak aansluit. kante hals of een ronde opstaande zijn. T> in Amerika herhaaldelijk parten zal spelen. NEW-YORKSE AFSTANDEN (Van een bijzondere correspondent). Landen op het New-Yorkse vliegveld Idlewild is nl. steeds een onpret tige geschiedenis, omdat het luchtverkeer hier zo intens is, dat ieder bin nenkomend vliegtuig rustig zijn beurt moet afwachten. Dit betekent, dat men soms een half uur of langer op telkens wisselende hoogte boven de millioenenstad moet kruisen, een gewaarwording, waartegen soms de sterk ste maag niet bestand is. Waarschijnlijk om de aandacht dan ook een beetje af te leiden had de bemanning bij aankomst boven New-York een fles whis ky uitgeloofd voor de passagier, wiens genummerde zitplaats het dichtst het aantal minuten over het uur zou benaderen, waarop de wielen van het vliegtuig de grond zouden raken. En nu had ik fauteuil nummer 29, zodat ik met recht van een zeer gelukkige landing op Amerikaanse bodem mocht spreken. g ^1 spoedig bemerkte ik, dat ik deze verwarmende drank hier best zou kunnen gebruiken. Nog geen 24 uur geleden had een wel heel vroegtij dige en warme lentezon mij in Am sterdam uitgeleide gedaan en nu stond ik in New-York midden in de verblin dende witheid van een winterland schap. De Amerikaanse metropolis lag bedolven onder een dik pak sneeuw en tussen de wolkenkrabbers gierde en ijzige Poolwind. En om deze ontzaggelijke afstand af te leggen, heb ik alleen maar 15 uur lang in een zeer gemakkelijke fauteuil behoeven te liggeif een fau- teuil in de wolken. BOVEN DE OCEAAN gelukkig ben ik nog „provinciaal se" genoeg om dit alles te on dergaan als een sensatie. Zeventig mensen hebben hun leven toevertrouwd aan een ingewikkeld stel draden, en moeren, waarvan er geen enkel mag breken of losramme- len. Misschien is deze sombere ge dachte wel bij me opgekomen, om dat terstond na het vertrek uit Shan non een lid van de bemanning zeer nadrukkelijk begon te demonstreren hoe wij ons in ons zwemvest moesten snoeren voor het geval er iets met de draadjes en schroefjes van dit vlie gende hotel mocht mislopen. Gelukkig wekte een charmante ste wardess mij op dat ogenblik uit m'n somber gepeins door m'n aandacht er op te vestigen, dat er beneden in het toestel een gezellig-ingerichte bar was die geheel tot mijn beschikking stond. Een beetje aarzelend daalde ik de "Wan Idlewild brengt ons een bus in een rit van ruim een uur naar de stad, die plotseling vanaf de Brook- lyn-brug tegen de hemel optorent. Dit is het bekende beeld van de opeen gestapelde stenen, van de grootste verzameling wolkenkrabbers ter we reld, waarvan de hoogste, het Empire State Building, 102 verdiepingen telt en meer mensen bevat dan een kleine Europese stad. In deze buurt ook moet het hotel liggen, dat voor mij is gereserveerd, het Henry Hudson-hotel, in de West 57ste Straat, en ik meen het al heel goed getroffen te hebben, wanneer de buschauffeur mij mededeelt, dat de eerste halte in de 57ste Straat is. Wanneer we er zijn aangekomen, besluit ik de rest maar te voet af te leggen, doch een kleine conferentie met een toevallig passerende politie agent, doet mij haastig op dit voorne men terugkomen. Hij legt me uit, dat ik inderdaad in de 57ste Straat sta, doch in het Oostelijk gedeelte, ter wijl mijn hotel zich in het Westelijk gedeelte van deze straat bevindt het geen ongeveer drie kwartier lopen zal zjjn. Zo kreeg ik op deze vroege mor gen m'n eerste lesje in New-Yorkse afstanden en leerde ik al heel gauw de geweldige afmetingen kennen van deze gigantische stad, waar straten kilometers lang zijn en de huisnum mers tot in de duizenden lopen. Weer een half uur later leerde ik boven dien, 'dat het ook met de luchtreizen nog niet afgelopen was, want m'n ka mer in het Henry Hudson-hotel be vond zich op de 22ste verdieping, van waar ik een „prachtig" uitzicht had op een gebouw, dat nog enkele tien tallen verdiepingen meer telde. EEN VLIEGTUIG van de „Caribean International Airways" stortte kort na de start neer bij het vliegveld Pa- lisoedas op Jamaica. Negen passagiers en 3 leden van de bemanning kwa men om. Grote verdiensten voor de Kerk NJA EEN langdurig ziekbed is op 81-jarige leeftijd te Breda over leden, de heer F. Fischer. De heer Fi scher was een persoon, die zich in een zeer grote populariteit mocht verheugen Geboren op 6 Maart 1872 te Heeren veen, ontving hij na de H.B.S. te heb ben gevolgd zijn officiersopleiding te Kampen en werd in 1896 beëdigd als officier van het toenmalig Oost-In- disch-Leger. In 1903 streed hij op Atjeh. Zijn buitengewone krijgsver richtingen aldaar werden dan ook zó gewaardeerd, dat hem de Militaire Willemsorde werd toegekend. Naast zijn positie in het leger vervulde hij nog verschillende functies in het bur gerlijk bestuur, waarin hij meerdere residentsposten bekleedde. Nadat hij inmiddels opgeklommen was tot Luitenant-Kolonel, noopten omstandigheden hem de militaire dienst te verlaten en reisde hij met zijn gezin in 1924 naar Nederland, waar 'hij zich te Ginneken vestigde. Had hij in dienst van het vader land grote verdiensten verworven, thans zou hij dit doen in zijn burger bestaan. Twintig jaar had hij zitting in het Kerkbestuur van St. Laurentius en in het schoolbestuur van de Lagere School in die parochie. Veel deed hij voor de Missie en een grote rol speel de hij bij de stichting van de nieuwe scholen van de Maria-parochie te Gin neken. Ook dit zou niet onbeloond blijven en in 1950 werd hij dan ook benoemd tot ridder in de orde van de H. Gregorius. Groot is zijn lijden geweest, alvo rens God hem tot Zich riep. Moge hij dan nu ook van de Eeuwige Rust ge nieten, de rust, die hem toekomt. TN NOORD-RHODESIA is een volks stemming gehouden, waarbij men zich moest uitspreken vóór of té gen de vereniging van Noord- en Zuid-Rhodesia en Njassaland tot een Brits Dominion. De Engelse regering heeft zich reeds met dit plan accoord verklaard. Indien de eenwording tot stand komt, omvat dit gebied, dat een op pervlakte heeft van bijna 1.2 millioen vierkante kilometer (ruim 35 maal Nederland) een totale bevolking van. 175.000 blanken. 6 millioen kleurlin gen. De mogelijkheid bestaat, dat t.z.t. ook Tanganika en het veel omstre den Kenya in deze federatie wordt opgenomen. De nieuwe Secretaris-Generaal van de Verenigde Naties Dag Hammars- kjoeld, de 47-jarige Zweedse econoom en diplomaat, werd bij zijn aan komst te New-York begroet door zijn voorganger, Trygve Lie (links). Van 27 April tot 2 Mei: \Joor de tweede maal zal te Utrecht een internationale Landbouw beurs worden gehouden. Ook thans is de expositieruimte op de Croeselaan- terreinen volledig bezet met machines, werktuigen en gereedschappen voor de moderne land- en tuinbouw. Utrecht zal een duidelijk beeld' bieden van al les wat in de moderne gemechani seerde land- en tuinbouw toepassing vindt. Onder de geëxposeerde machines, werktuigen en gereedschappen zijn na tuurlijk weer tal van producten, die om de één of andere reden extra aan dacht verdienen. Een dezer nieuwe snufjes is een verbeterde BAV aardap- pelrooimaehine. Uit de bekende aard- appelrooimachine BAV IV en BAV III is thans een nieuwe machine ontwik keld, de BAV V, waardoor de geringe bezwaren welke er aan deze machines nog waren, volkomen zijn opgegeven. Zij is een product van machinefabriek Erven P. Brouwer N.V. te Oudenbosch. Een ander snufje: een nieuwe En gelse gecombineerde gras- en graan- drooginstallatie. Ransomes, de Engel se fabriek van de, ook in ons land veel gebruikte ploegen, brengt thans een gecombineerde gras- en graandroog- installatie aan. de markt. Het is een zgn. lage-temperatuurdroger, welke volgens een voor Nederland geheel nieuw principe werkt. Ze wordt ge ëxposeerd door de Fa. Franken van Weel te Goes, PEN REUSACHTIG standbeeld van 1 de H. Maagd is op de ruim 300 meter hoge Monte Mario ten Noorden van de stad Rome onthuld. Het beeld is 11 meter hoog en staat op een voet stuk van 10 meter hoogte. Met de op richting van dit grootse monument is de belofte vervuld, die een groep vooraanstaande Romeinse Katholieken in 1944 had afgelegd. Indien de Eeuwige Stad, aldus hun belofte, op voorspraak van haar Hemelse Patro nes van de vernieling door het ras naderende oorlogsgeweld gespaard zou blijven, dan zouden zij al hun krachten inspannen, teneinde tot de oprichting van een groots monument van de H. Maagd als „Heil van het Romeinse Volk" te komen. trappen af en bevond me plotseling in een wonderlijk wereldje. In een helverlichte ruimte zaten gezellig- babbelend mensen langs de wanden. Er klonk lichte, vrolijke muziek en achter een bar mixte een jongeman cocktails. Hot was alles zo gewoon, zo alledaags, alsof men zich niet in een vliegtuig bevond, dat op een hoogte van 6000 meter met een snelheid van 520 km per uur boven de Oceaan raasde. RACE MET DE TIJD (~)ok in een vliegtuig geldt een slui tingsuur. Tegen één uur in de nacht gaat de bar dicht en maakt iedereen zich gereed voor de nacht. De zijwanden boven de zitplaatsen worden naar beneden geklapt en zo krijgen zestien passagiers een com fortabel bed. De overigen schuiven de zitting van hun fauteuils geheel naar achteren en kunnen zo gemak kelijk rusten, hetgeen hard nodig is, want we hebben een lange nacht voor de boeg. Onze Clipper immers koerst pal naar het Westen en zit de zon met een ra zende snelheid achterna, waardoor de uren langer worden dan zestig mi nuten. In New-York immers moeten wij onze Europese tijd zes uur hebben ingelopen. New-York slaapt nog half. wanneer we er tegen half negen in de morgen landen. In de ruime douane-hal zet ik m'n horloge, dat nog steeds de Amsterdamse tijd aanwijst, terug, waarmede ik de dag met zes uren heb verlengd, iets, dat me de eerste week DE STRATO-CLIPPER Aan zetel 29 zat een fles whisky Het herstel op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden vindt voort gang. Het land valt droog, en de hoeren pakken aan, bewerken het zo snel mogelijk, en hopen dat het zoutgehalte van de grond toch zal mee vallen. Links: dit zijn de brokstukken van wat eens het huis van de Oudchoorner Willem Hooy was. Hij woonde aan de beruchte Molen dijk, waar zovele slachtoffers waren te betreuren. In de polders, die zijn drooggevallen wordt echter alweer hard gewerkt: een boer gaat niet gauw bij de pakken neerzitten, en. zijn land gaat hem boven alles. Midden: in de Oudenhoornse polder op Voorne-Putten. Drie zware paarden trekken de ploeg, die wordt geleid door een stevige boerenzoon. Hij kan weer lachen: het is droog! De komende zomer zal er weer fris groen gras groeien. Oudenhoorn, dat nog niet is aangesloten op de waterleiding, profiteert thans van de hoofdleiding naar Hellevoetsluis, die de gehele dag tot de beschikking is van de bewoners: het water in de putten is brak. I^INDEREN, in mijn tijd was alles veel moeilij- ker", placht mijn grootvader te zeggen en als bewijs vertelde hij graag de merkwaardige ge schiedenis ftoe hij zijn vrouw had gekregen „Mijn schoonvader had een dochter", zo ver telde hij „en hij hield onuitsprekelijk van haar, daar hij reeds vroeg zijn vrouw verloren had. Mij mocht hij niet graag, omdat hij dacht, dat ik een ongemanierde en oneerbiedige slungel was. Ik had zetten- hem namelijk kort voor ik in dienst ging een poets gebakken. Hij wist dat ik van zijn dochter hield, maar destijds kon van zo iets voordat men had ge diend. geen sprake zijn en daarom lette hij erg op zijn dochter, zodat wij elkaar niet in het ge heim konden ontmoeten. Nu had ik mijzelf gezworen, dat ik van Greta, zo heette jullie grootmoeder, persoonlijk afscheid Dadelijk daarop verscheen de oude in de deur De jongens rieden hem aan, de kamer van zijn en daar hij dacht, dat de kwajongens een ruit had- dochter des avonds op slot-te doen en in haar den gebroken, zette hij hen na. Ik had mij in een kleren naar het prieel te gaan om te horen, wat portiek verscholen en toen de oude mij voorbij gelopen was, liep ik gauw naar Greta toe en ver telde haar wat ik op mijn hart had. Kort daarop kwam haar vader buiten adem en natuurlijk zon der een van de jcyigens gepakt te hebben, terug en ging de schade opnemen: toen bemerkte hij, wat er gebeurt was en zijn verdenking viel op mij. Sedertdien kon hij mij helemaal niet meer de minnaar van plan was. De oude, die reeds half uit zijn schulp was gelokt, ging daarop in en ver scheen werkelijk op het aangegeven uur in het tuinhuisje. Door de duisternis kon hij er op rekenen, dat hij niet dadelijk herkend zou worden en toen ik hem zag aankomen, liep ik hem tegemoet, en be gon tegen hem uit te varen: „Schaam je je niet, Greta, je lieve vader zo iets aan te doen, jij slecht meisje. Ik heb slechts willen onderzoeken, wat jij er voor eentje bent. Nu weet ik genoeg. Nooit of nimmer zal ik met een vrouw trouwen, die achter de rug van haar vader, en nog wel zo'n dood goede vader, haar minnaar ontmoet. Maak dat je wegkomt." Toen. ik mijn tijd had uitgediend en thuis een kleine weverij begonnen was, kon ik aan trou- zou nemen en haar te vragen, of zij op mij wilde wen denken. Hoe moest ik echter mijn toekom- 'cn voelen, spaarde ik hem niet, en kneep hem wachten, tot ik terugkwam. Hoe meer nu de dag stige schoonvader duidelijk maken, dat ik me had duchtig, zodat de oude van schrik en pijn het naderde, dat ik in dienst moest, des te verme- verbeterd en hem als vader van mijn geliefde het lie'st had willen schreeuwen, maar hij hield zich teler werd ik en tenslotte overreedde ik, op de nodige respect toedroeg? in en liep zonder een woord gezegd te hebben naar laatste avond, enige vrienden mij te helpen de Brieven, die ik schreef, vlogen ongelezen de huis terug, oude, al was het slechts vijf minuten, uit het huis kachel in en Greta werd zodanig bewaakt, dat ik te lokken. mij slechts met tekens op tamelijke afstand met Wij maakten samen een plannetje op'en toen haar kon onderhouden. Ik was vertwijfeld. Toen gingen wij, met een paar stukken glas, naar het nam ik fnijn toevlucht weer tot een list. huis van mijn toekomstige schoonvader. De jongens die mij reeds eerder geholpen had- Daar aangekomen begonnen wij luid ruzie te den, liet ik de oude zeggen, dat Greta mij voor maken, zodat de aandacht van de oude er wel de komende avond een ontmoeting in het priëel door getrokken moest worden. En toen die twist beloofd had. De oude was bijna verlamd van even had geduurd, gaf er een n bons op het ven- schrik, toen hem het voornemen werd verteld, sterglas en meteen gooide een ander een glas op maar hij wilde het toch niet geloven. Dan zou het toen volgde, dat weten jullie wel; maar je hebt de straatstenen, zodat het leek alsof de ruit ge- 't beste zijn, dat hij zich er persoonlijk van ging het nu gehoord, kinderen, hoe moeilijk dat in mijn broken was. overtuigen. tijd ging." En om hem mijn rechtvaardige toorn te la- De volgende morgen trok ik mijn beste pak aan, borstelde mijn hoed op en wist het zo aan te leggen, dat ik de oude op zijn morgenwandeling tegenkwam. Hij groette mij reeds van ver, kwam op mij toe, gaf n/j de hand waarop ik een paar blauwe plekken bemerkte en hij nodigde mij uit hem Dij gelegenheid eens te bezoeken... Zo mocht ik dan bij hem thuis komen en wat Eens partner van Piet van Kempen Te Brussel is op 61-jarige leeftijd Emi le Aerts overleden, een der grote figu ren van de wielersport in de periode 1919-1930. Hij nam met succes deel aan talloze wedstrijden op de baan en. op de weg en behoorde tot de beste zesdaag- se-renners van zijn tijd. Met Piet van Kempen (2), Serès (2), Walter Rutt, Mac Namara en Rielens als partners won hij in totaal zeven Zesdaagsen in Brussel, Parijs en Berlijn, terwijl hij nog vier maal tweede en tweemaal derde werd. Hij was een oom van Jan Aerts, de wereldkampioen bij de amateurs op de weg in 1927 en bij de profs in 1935. Kath. H.B.S. Schooiidijke prolongeerde titel Te Oostburg vond het jaarlijkse voet- baltournooi plaats, waaraan alle school elftallen uit West Zeeuwsch-Vlaanderen deelnamen. Niet minder dan 22 wedstrij den werden gespeeld. In de hoogste afdeling wist de Kath, H.B.S. uit Schoondijke haar kampioen schap met ere te verdedigen en werd ook weer dit jaar kampioen, hoewel van dit elftal niet meer de kracht uitginj van vorig jaar. In de afdeling C wist de technische school de kampioenstitel te behalen. In B werd de Kath. H.B.S. 3 en in A werd Biervliet kampioen. Haiidbaltournooi te Goes Evenals vorig jaar wordt te Goes eind Mei een internationaal handbaltournooi georganiseerd, waaraan 16 heren- en 10 dames-elftallen deelnemen. De buiten landse deelneming bestaat uit de Belgi sche kampioensploeg uit Mechelen en een Duitse club uit Drilken in Rijnland; laatstgenoemde club won vorig jaar de wisselbeker. (Tafeltenniscompetitie Z.V.T.B.) Advenclo I practisch zeker van afdelingskam pioenschap Advendo l. de ongeslagen leider in de lste klasse West, heeft door een ruime 8-2 zege op de naaste concurrent A.V.O. 1 zich theoretisch reeds als kampioen gedoodverfd. Advendo 2 volgt Sla Raak 2 op de voet en deze ontmoeting zal moeten beslissen over het kampioenschap in afd. 2. (Tafeltenniscompetitie) „W. U. van Zoelen" sloeg Animo I Hoewel Animo 1 door zijn gasten ,.W. U. v. Zoelen" Middelburg met niet min der dan 1-8 werd verslagen, konden zij toch voor de club de overwinning bin nenhalen, omdat het 2e en 3e team de balans in haar voordeel deed overslaan. Zowel het 2e als het derde konden hun Middelburgse tegenstanders 2e en 3e team met dezelfde cijfers verslaan, 9-1. De einduitslag was aldus 1 en 9 en 9 is 19 p voor Animo en 9 en l en 1 is 1L voor W. v. Zoelen, M'burg. Een mooi resultaat als men weet, dat M'burg een klasse hoger speelt in de Ned. Tafeltenniscompetitie. AUTO. EN GARAGEBEDRIJF Te 's Gravenhage slaagde voor het examen Vakbekwaamheid Auto- en Ga ragebedrijf de heer J. Verbraaken te Boschkapelle. BOERDERIJ MET STALLING TE EEDE Door architect Bruinooge uit Schoon dijke werd aanbesteed het bouwen van een boerderij met stalling aan de Bie- zenstraat. voor rekening van de Erven Ceulenaere te Eede. De uitslag: Fa Vlaeminck-Vcrhieist Eede f 27,975; Fa A Geysel. Eede f 27 980; Fa Maas. Aardenburg f 28,009; Fa Hoo- rick. Aardenburg f 28,200; Fa P Klaays, Aardenburg f 30.000. GOES, 10 A.pril 1953. Witlof 22—52; Spinazie 48—55; Veldsla 7; Uien 2124; Prei 850; Rode kool 11; Bloemkool 17—61; Rabarber 123; Sprui ten 5557, alles per 100 kg. Kropsla 9—15 per 100 stuks; Radijs 10 14; Selderij 5—8, beide per 100 bos. LEEUWARDEN, 10 April 1953 92 stieren 2.49—2,85 per kg slafcht-ge- wicht; 180 vette koeien 2,652,99 2,50 2,64 2,30—2.49 per kg slachtgewicht; 2940 melk- en kalfkoeien 500—1155; 185 pin ken 250525; 1842 nuchtere kalveren 25-— 40; 326 vette weideschapen 60125; 356 vette varkens, oud 1.60—1,70; vette big gen 150—190; zouters 170—173; 342 big gen 30—45; en- lopers 46—50; 32 bokken en geiten, geen notering; 83 paarden 450 1135; totale aanvoer 6378. Overxicht: stieren aanvoer ruimer. Stemming willig, prijzen hoger; melk- en kalfkoeien, aanvoer ruim. stemming goecT, prijshoudend. Pinken aanvoer iets rui mer, stemming vrij goed, prijzen iets stij, ver. Nuchtere kalveren aanvoer groot, stemming iets beter, prijshoudend. Var kens aanvoer klein, stemming williger, alle soorten hoger, Biggen en lopers aan voer klein, stemming lui. prijshoudend. Paarden aanvoer ruim, stemming kalm, prijzen niet hoger. TERNEUZEN, 8 April 1953. Groenten: ,per 100 stuks; Sla B 15.60 17,00; C 12.90; Radijs 14—16; Late aard appelen 11,50: Kroten 5; Peen 3—11; Pre! 41—46; Rabarber 23—26; Spinazie 64; Uien 35: Witlof I 42—46. II 16—39. Fruit. Appelen: Bramlev Seedling Fa briek 5; Keuleman's 7—15; Zoete appe len, Fabriek 9; Peren: Comtesse de Paris Fabne* 3; St. RC*ny 14—15; overig.» peren 11. WATERSTANDEN Mannheim 286 (onveranderd); Trier 190 (onveranderd); Koblenz 220 (—001); Ruhr- ort 406 (—001); Lobith 1013 001); Nij megen 793 (+001): Arnhem 800 (—001): Eefde 331 002); Deventer 234 0O3)' Namen 166 4 009); Borgharen 4035 024); Belfeld 1122 (—016); Grave 477 004); Vreeswijk 048 (+001); Lith 037 003).

de Stem | 1953 | | pagina 3