De zwarte vlag waait in het Belgische noodgebied s KLM gr. L. van Gils 7 5 jaar Nieuw-Vlissingen in Vogelvlucht Walcheren Zuid-Beveland Z.Vlaanderen Een diamanten bruiloft in Hulst Het Congres van de Kerkmuziek Voor het Nationaal Rampenfonds Visserij dag te Breskens Goede opvoering van „Ghesellen" te HULST DIABOLO bedden A. WH,KING Bres bleef open DAGBLAD HE STEM VAN ZATERDAG 11 APRIL 1953 Cornelia Blommaert doet liet „stillekes aan" Straat vol Buysrogge's! de Openluchtspel aan Haven Doktersdiensten Dienst dierenartsen PRESIDENT VAN GROOT-SEMINARIE BOVENDONK Rijkswaterstaat en polderbesturen^op Schouwen MIDDELBURG TERNEUZEN „In 't Witte Paard", een fleurig blijspel Audiëntie Schelphoek: probleem van ongekende grootte Deed de Staat wel zijn plicht Actie bij de Waterlei ding Mij „Z.-Beveland" WEK DE GAL IN UW LEVER OP AGENDA HEDEN MORGEN MAANDAG 4 m lyjorgen viert het echtpaar Buysrog- ge-BIommaert in de Grote Ba- gijnestraat te Hulst zijn 60-jarige bruiloft. Een groot feest zal het niet worden, want de diamanten bruid, die enkele maanden geleden in met zo'n erg beste gezondheidstoestand was, houdt het die dag maar liever wat rustig. Met de kinderen zal de dia manten bruiloft thuis in intieme kring gevierd worden. Josephus Buysrogge, die 84 jaar oud is en zijn vrouw Cornelia Blommaert 83 jaar zijn beiden echte Hul stenaren. Hun huwelijk werd geze gend met zes kinderen. Een der doch ters is bij het bejaarde echtpaar in huis. waar ze zowel zorg heeft voor de feestende echtelieden als voor de ta bakswinkel, die ze nog drijven. Eén der zoons woont in Breda, maar verder wonen alle andere kin deren in Hulst. Het merkwaardige is, dat de drie zoons, die allen een eigen zaak hebben, evenals hun ouders in de Grote Bagijnestraat wonen. Met z'n allen vormen ze zo een straat vol Buysrogge's! VURIG SUPPORTER j~Ve diamanten bruidegom is altijd slager geweest, het beroep, dat de naar hem genoemde zoon nu heeft. Nu rust het echtpaar al een jaar of vijftien uit. Hij heeft nu alle tijoBom zich aan zijn liefhebberijen te v ijden en zij bemoeit zich nog altijd met gro- Sacramentskoor uit Breda zingt in Amsterdam TN HET KADER van het eerste Kerkmuziekcongres in Nederland worden heden drie Zangmissen uit gevoerd, namelijk met volkszang in ..De Papegaai" aan de Kalverstraat. de Missa ..Assumpta est" van Palestrina door het S. Lambertuskoor uit Hen gelo, en in de Mozes en Aaron" de Missa „Ave Maria" van L. Toebosch door het koor van de Sacraments kerk te Breda, onder leiding van de componist. Welbewust manifesteert het feest zich op de eerste plaats in prominente koorzang van allerlei vorm. Nochtans is plaats voor enige spreekbeurten in geruimd en dan nog zo, dat de ge kozen onderwerpen van praetische aard zijn en gericht op de toekomst. Vandaar was er Vrijdagnamiddag een lezing met demonstratie over de Ward-methode ingeleid door Jos. Lennards. Een der demonstraties ge schiedde door jongens uit Noordbra bant. Verder heeft drs. Jan Bank ge sproken over muziek op de middel bare school en drs. Alph. Asselbergs pr. over muziek op de seminaria. Zondagmiddag is er de grote slui tingsbijeenkomst met redevoeringen van prof. Smijers en dr. P. J. de Bruyn vah het Conservatorium te Til burg en stellig met het accent op het „Te Deum" voor twee gemengde ko ren, een klein gemengd koor met or gel van Mgr. J. A. S. van Schaik, bij tal van kerkzangers wel bekend uit de tijd, toen de S. Gregoriusvereni- ging 'hogelijk bloeide. In de wandelgangen van het con gres is intussen ter sprake gekomen hetgeen ook wij reeds als wens van een insider hebben genoemd, name lijk het benoemen van leken in het bestuur der St. Gregoriusvereniging. tot dusverre alleen bestaande uit priesters en desnoods het benoemen van een leek tot directeur van de Kerkmuziekschool te Utrecht. te interesse met de „zaken". De brui degom is een verwoed liefhebber van de wielersport en Woutje Wagtmans kan geen vuriger supporter hebben dan de 84-jarige heer Buysrogge in Hulst, ook de duiven vormen een hobby en Iedere Zondagmiddag staat hij op de wallen om ze te zien aanko men. En tenslotte heeft hij dan nog zijn tuin, ofwel zijn „hof", waar hij vele uren zoek brengt. Het resultaat mag dan ook gezien worden. Al zet het diamanten echtpaar bij de viering van de 60-jarige bruiloft dan de boei niet op z'n kop, het zal morgen niettemin een mooie en ge denkwaardige dag worden, waarop ve le oude Hulstenaren in gedachten zul len meeleven! AAN ons bureau ontvingen wij op 9 April de volgende gift ter over making aan het Nationaal Rampen fonds. Opbrengst v. d. verkoop van een schil derij. vervaardigd door Dio Rovers en Jan Strube, tentoonstelling Jeroen Bosch in het gebouw van Vroom en Dreesmann Breda f 266,66 PvAAR deze zomer de nieuwe vismijn te Breskens in gebruik zal wor den genomen, welke ongeveer samen zal vallen met de Gering van het 35- jarig bestaan van de plaatselijke vis serijvereniging „Ons Belang", werd reeds geruime tijd geleden door bur gemeester J. Eekhout in samenwer king met enkele ingezetenen, w.o. de voorzitter der visserijvereniging, het besluit genomen, om te komen tot een Visserijdag in de gemeente Breskens op 15 Augustus, met de opzet deze jaarlijks te herhalen. De plannen hiervoor beginnen thans vastere vor men aan te nemen. Ten gemeentehuize werd een ver gadering belegd onder leiding van B. en W. waarbij behalve de bestuursle den der visserijvereniging afgevaar digden van alle verenigingen van Breskens waren uitgenodigd. De bur gemeester, die deze vergadering leid de. zette uiteen waarom het ging, waarna overgegaan werd tot benoe ming van een comité. Dit comité be staat uit 16 leden, van elke vereniging een lid. Reeds kan medegedeeld worden, dat mevrouw v. d. Borecke-de Man uit Aardenburg bereid gevonden werd. een openluchtspel te schrijven, dat op de visserijdag bij de haven zal wor den opgevoerd. Dit spel belooft het evenement van de dag te worden. Ook wordt met vooraanstaande instanties te Den Haag en in België Daarnaast worden de nodige stap pen gezet die betrekking hebben op hetgeen verder op die dag zal plaats vinden. Uit het bovenstaande kan op gemaakt worden, dat Breskens het vaste voornemen heeft op grootse wij ze zijn eerste Visserijdag te doen plaatsvinden. In het comité hebben de volgende heren zitting genomen: E. Seuss izwemver. „Scheldestroom"), voorzit ter; K. C. Praat (voetbalver. ..Bres kens"), secretaris; F. v. d. Broecke (visserijver. „Ons Belang"», penning meester; J. Maas (Veilig Vreemdelin genverkeer) J. Jansen (muziekver. „Uit het Volk - Voor het Volk"); J. Bruynooge (accordeonver. „Mirian") J. v. d. Heuvel (Winkeliersvereni ging); A. Wagenaar i toneelver. „Tha lia") W. Hofman (personeelsver. „De Schelde")J. Duin (toneelgroep „Mi rian"); C. v. d. Kreeke (turnver. D. I.O.); M. Meeuwsen (Breskense Korf balver.); R. v. Queckeiberghe (wieler- ver. „Bressaens")J. W. Carels idui- venhoudersver. „Nog Sneller")F. A. L Vroon (schippersver. „Schutte- vaer">; I. de Hulster Oranjever.). "7 ON DAG wordt te Goes de dokters- dienst waargenomen door dokter Doeleman en te Heinkenszand, Arendskerke en Wolf aartsdijk door dokter Staverman. Dokter Gelderblom te Nieuwdorp neemt waar voor dokter Kiviet en dokter Folmer te Driewegen voor dokter Luyckx te 's-Heerenhoek. Te Middelburg heeft dr. Feikema dienst en te vüssingen dokter v. Koo- ten. VONDAG wordt in West Zuid-Bevt land dienst gedaan door de herei Joh. Klaassen. Heinkenszand en A Elzerman te Goes. j TAE STERKE UITGROEI van Vlissingen, reeds vóór de L» oorlog begonnen, zoals blijkt uit Tuinstad en Tuindorp links, heeft zich sinds 1945 nog forser voortgezet. Bijna ge- heel de rechter-helft van de foto wordt ingenomen door de als het ware uit de grond gestampte huizenblokken van de schilders- en bloemenwijken. Onderaan ziet men het zer- S kenmozaiek van de begraafplaats en geheel bovenaan is dui- delijk de doorbroken Nolledijk te bespeuren, met daar- achter de nieuwe inlaagdijk en het door de inundatie ten gronde gegane Nollebos, dat nu echter opnieuw wordt ingeplant. (Luchtfoto K.L.M.). Advertentie) WERKKLEDING... Ktsor Langer I in JONGENS EN MEISJES doe mee aan onze wedstrijd. Verzamel deze en de volgende advertenties en stuur ze opgeplakt voor 8 Mei aan K.L.M.-Werkkledingfabriek EHCO Haaksbergen. 24 prijzen en 1000 herinneringen voor de grootste aantallen. Hoofdprijs f 150. of fiets. T WANNEER de theologanten van het Groot Seminarie Hoeven momenteel niet van hun Paasvacantie genoten, zou den ze a.s. Maandag zeker de ■stemmige, rustige gangen en zalen van Bovendonk van de feestvreugde laten weerklinken want dan wordt hun President 75 jaar. Men kan wel zeggen, dat het leven van Mgr. van Gils met het seminarie is vergroeid, want vanaf de dag, waarop hij als jeugdig student net be trad, heeft hij steeds aan de beide Seminaries van het Bisdom geleefd en gewerkt. Reeds als student trok hij de aandacht van zijn leraren, waaronder Mgr. Hopmans, de latere bisschop van Breda. Toen Mgr. van Gils in 1904 de priesterwijding had ontvangen, keer de hij terug naar het KI. Seminarie als subregent en professor, hetgeen hij bleef tot 1910 toen Mgr. P. Leijten hem benoemde tot professor in de H. Schrift op het Groot Seminarie. Toen in 1914 Mgr. Hopmans de bisschop pelijke stoel beklom van Breda, koos hij Mgr. J. van Oers tot zijn vicaris generaal en in diens plaats benoemde de bisschop Mgr. van Gils tot regent van IJpelaer, Reeds spoedig na deze benoeming begon de nieuwe regent met de uit breiding en modernisering van de ka pel en de klaslokalen en verkreeg de hulp van de Zusters van de Haagdijk voor de uitwendige verzorging. In 1921 riep de bisschop hem wederom naar het Groot' Seminarie Hoeven, waar door het overlijden van Mgr. Hopsta ken het gewichtige ambt van Presi dent was opengevallen. Niemand ver wonderde zich erover, dat aan Mgr. van Gils deze taak werd toever trouwd. Mgr. Hopstaken, die het stijl volle Groot Seminarie onder archi tectuur van Joseph Kuijpers had ge bouwd, stond op het punt dit te be kronen door de bouw van een nieuwe kapel, toen hij werd opgeroepen door God zelf gekroond te worden voor zijn arbeid. Mgr. van Gils bouwde de Seminariekapel en bleef er zijn zor gen aan wijden om haar te verfraaien. Daarnaast had de studie en het gees telijk leven der toekomstige priesters zijn voortdurende aandacht en het was telken jare wederom een glorie dag voor hem. wanneer hij de wijde lingen voor de bisschop mocht gelei den voor het ontvangen der H.H. Wij dingen. Gedurende meer dan dertig jaren heeft Mgr. van Gils deze geestelijke vreugde gekend en zodoende heeft hij de overgrote meerderheid der pries ters van het Bredase diocees opgeleid en is hun gevolgd bij hun opgang in de practijk van hun priesterleven. Op IWIAANDAG over 'n week zal de hoofdingenieur van de Zuiderzee werken, ir. v. d Wall. die belast is met de leiding van de droogmaking van Schou\^jn. in Zierikzee voor de polderbesturen een uiteenzetting ge ven over de plannen in het kader van de samenwerking tussen Rijkswater staat en de polders. -- - -a? fMm. verschillende wijzen werd Mgr. van Gils om zijn werk voor het bisdom geëerd door zijn bisschop, die hem reeds vroeg opnam m het Kathedraal Kapittel, waarvan hij sedert 1945 Proost is. We vermoeden, dat de vacantie- stilte. die er rond het Groot Semina rie Bovendonk in Hoeven momenteel hangt, a.s. Maandag wei zal worden doorbroken door de velen, die de President blijken van hun medeleven willen ge^n. VERBOD UITVLIEGEN DUIVEN Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis, dat in de publicatie van 1 April 1953 betreffende het verbod tot het laten uitvliegen van .duiven een ver gissing is geslopen. De duiven mogen tot 1 Juni 1953 slechts uitvliegen van 67 uur en van 1819 uur (en niet van 16—19 uur). 430-O Middelburg, 9 April 1953. Burgemeester en Wethouders voorn.. J. W. Kögeler, burgemeester wnd. J. Ph. Koene, secretaris. s-Heerenhoek DE RAADSCANDIDATEN Alle aftredende katholieke raads leden, 7 in getal, zijn na gehouden overleg door de K.V.P. op verkiesba re plaatsen gezet op de candidaten- lijst; het zijn drie leden van de K.A. B.; twee van de D.T.B. en twee van de middenstand. Wanneer er Dinsdag a.s. net als vorige keer. geen andere lijst wordt ingediend, behoeft er geen verkieï zing te worden gehouden. Borssele AR. EN S.G.P. GAAN SAMEN De A.R. en de Staatk. Gerefor meerden besloten om bij de a.s. ver kiezing met een lijst uit te komen. Lijsttrekker wordt de G.S.P.'er A. Me lis. Op hem volgen: P. van Liere (S. G.P.); M. de Mey (A.R.); J. Brus (S.G.P.) en M. de Regt (A.R.). SCHELDE-KADE KRUGT EEN BEURT De situatie bij het postkantoor wordt na de beruchte nacht van 1 Februari, toen op dit punt het water Terneuzen instroomde, wel grondig veranderd. Het lage gedeelte van de Schelde-kade wordt ongeveer een me ter opgehoogd en bovendien nog be schermd door een stevige betonnen muur, die bij het wachthuisje van de douane in een aarden wal overgaat. De opritten naar de sluisbrug worden verlegd en verbeterd en het plein bij het postkantoor betegeld. Al met al dus een verfraaiing en betere beveili ging. GASTEN UIT ENGELAND Een groot jacht uit Plymouth, met aan boord een aantal Engelse zee- verkensters. meerde als eerste Jacht voor dit jaar in de jachthaven. Het uitstapje van de Engelse jongedames naar Terneuzen was een gevolg van een vriendschappelijke corresponden tie tussen een Engelse en Temeuzen- se padvindstersleidster. Vogelwaarde DE EERSTE CANDIDATENLIJST Na veel wikken en wegen en na het beleggen van verschillende vergade ringen zijn de Katholieke arbeiders uit onze gemeente het eens geworden en is de volgende lijst van candida- ten voor de komende gemeenteraads verkiezingen uit de bus gekomen; 1 A. A. Vink, Boschkapelle; 2 P. A. de Booij, Ossenisse; 3 F. A. de Bakker, Boschkapelle; 4 J. P. van Bellen, Hengstdijk; 5 J. P. J. Mangnus, Stop peldijk; 6 J. A. Burggrave. Hengst dijk; 7 J. A de Meijer, Ossenisse; 8 P, J. F. Remorie, Boschkapelle; 9 F. J van Eek, Stoppeldijk; 10 A. van Damme, Boschkapelle; 11 J. Arens, Ossenisse; 12 T. J. van der Veeken, Boschkapelle. Het zittend raadslid van deze par tij. wethouder D. G. de Bakker, heeft zich niet meer herkiesbaar ge steld. Waarschijnlijk zullen naast de ze candidaten nog andere katholieke arbeiders op eigen lijsten aan de ver kiezing deelnemen. TN T WITTE PAARD" is niets minder dan een toneelbewerking van de bekende operette „lm weissen Rössl". Het is een vrolijk blijspel, dat de opgeruimde Zeeuwsch-Vlaming uiteraard hec$ goed ligt. Om die reden is het als een garantie voor succes. De manier waarop de „St. Joseph's Ghesellen" te Hulst het speelden, maakte het zien van dit stuk dubbel attractief. De Ghesellen hebben in vroeger jaren „In 't Witte Paard" reeds meer voor het voetlicht gebracht. Dit seizoen doen ze het echter met een geheel met toen verschillende bezetting en onder leiding van een andere regisseur. Boven dien ligt die vroegere opvoering, reeds zo ver in het verleden, dat er geen sprake was van „teren op oude Kennis". Em. v. d. Walle beste speler J—Jet blijspel speelt in Salzkammergut in Tirol, waar een groep vacan- tiegangers in een gecompliceerde lief desverwikkeling verzeild raken. Als Pa Giesecke een tijdelijk compromis met zijn zaken-vijand, de advocaat Siedler. sluit om daardoor te trachten zijn dochter te koppelen aan de zoon van zijn concurrent, legt de jurist de woorden „praat met haar, net zo lang tot ze ja zegt" in zijn eigen voordeel yit. Daarvoor is hij dan ook advocaat. Natuurlijk moet de papa er tenslotte vrede mee nemen, want tegen de vreugden van drie verlovingen kan hij niet op. In feite is de rol van de heer Giesecke geen hoofdrol, maar Em. v. d. Walie heeft kans gezien tus sen alle speelsters en spelers te schit teren. Hij speelde de brommerige va der. die mopperend op vacantie gaat (als het ware zó weggelopen uit een moppenblaadje!) op een wijze, die hem alle lof bezorgt. Tilly Triest had de rol van Josefa Vogelhuber, de waardin van „In 't Witte Paard" en het is een rol. welke haar ligt. Ze deed hierin veel beter werk dan vorig jaar in „De mens wikt". De rolverdeling was trouwens toch vrij gelukkig, zij het dat Piet Venver als de advocaat weinig kans kreeg zijn gave van het droog-komieke spel te demonstreren. Hij speelde al leszins verdienstelijk, doch een meer humoristische rol zou hem misschien beter afgegaan zijn. Fientje Blom maert. die we reeds bij de KAB-to- neelgroep zagen spelen, is een veel belovende aanwinst voor de Ghesel len. Ze speelt met een natuurlijk ta lent. dat voor de toekomst van veel belang kan zijn voor de vereniging. Vooral in haar expressie en mimiek Is ze goed. NOG TWEE OPVOERINGEN \7oorzitter Ch. Heirman had een dubbelrol, waarvan hij de be langrijkste, die van de professor Hin- zelman. het best vertolkte. De andere was trouwens slechts een heel klein bijrolletje. Het is onmogelijk de pres taties van alle actrices en acteurs afzonderlijk te beoordelen. Mocht er hier en daar dan wellicht een aan merking te maken zijn, hetgeen overi gens bij amateurstoneel niet meer dan logisch is. het samenspel zowel als de rolvastheid liet in in ieder geval niets te wensen over. Met deze opvoering hebben de Ghe sellen zich wel van een iets betere zij de getoond dan vorig jaar. Het lag toen misschien niet zo zeer aan het spel, als wel aan het op de planken gebrachte stuk. Het behoeft geenszins een blijspel te zijn. om succes te ver- Z.H. Exc. de Bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen op 12 en 14 April. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 's- Hertogenbosch, zal in de aanstaande week iedere dag audiëntie verlenen. "Tot bovengenoemde uitspraak kg'am minister Agera. na zijn jongste bezoek aan Schouwen. Zelfs de Zui- derzee-werken hebben nog niet zulke enorme moeilijkheden opgeleverd. Dit komt door de ongekende diepte dertig meter van het gat bij Schelphoek. Wanneer de bezi^king voltooid is, wil men daar gaan 'werken met klei nere caissons, die aan de binnenzijde van de dijk ringvormig zullen worden aangelegd. De minister beklemtoonde, dat er vorderingen worden gemaakt, maar er zijn enorme voorbereidingen nodig voor men aan de eigenlijke dichting kan beginnen. Advertentie) zijn beter en toch goedkoper, 2 pers. vanaf f 85.50 met volle ga rantie. 426-0 Hulst Goes (Van een bijzondere correspondent). £)E BURGEMEESTER VAN MELSELE (bij Antwerpen) had de pers uitgenodigd voor een bezoek aan zijn miserabel dorp. Ook de arron dissement-commissaris was bij dit bezoek aanwezig. Toen zijn wagen vast liep in slijk en modder en de bewoners vernamen dat ze met een overheidspersoon te doen hadden, weigerden ze ook maar één vinger uit te steken om de wagen uit de modder te helpen. In het dorp hangt overal de zwarte vlag als teken van opstand uit, andere dorpen zullen dit voorbeeld volgen. Zou men niet opstandig worden als men moet leven in om standigheden waarin deze mensen leven. Nog tweemaal daags worden hun huizen overstroomd door de vloed. En was het dan nog maar water, maar het is slijk, modder en vuilnis. Twee maal daags kunren de vrouwen beginnen met het huis schoon te maken. He bewoners zijn in opstand geko men tegen de lamlendige traag heid waarmee gewerkt werd om de bres in de dijk te dichten. Nu is het een reuze werk geworden, want om dat men zolang getalmd heeft, zijn er dit ogenblik drie grote bressen te dichten. Een bres heeft nu een breedte van 1120 M. en een diepte van 15.5 M. De stroming is er geweldig wegens het uitgestrekte achterland van 1500 h.a. Bij ieder tij vloeit 26 millioen m3 wa ter het land in. Het is de grootste bres, die men ooit gekend heeft, de bressen van Zeeland inbegrepen. De z.g. verdedigings- of militaire dijk snijdt het overstroomde gebied in twee stukken, maar ongelukkig genoeg is er in deze nooddijk nog een bres van 120 M. breed en 12 M. diep. Deze bres had reeds lang kun nen gedicht zijn, beweert men in de streek en dan was Melsele gered ge weest. Een feit is het dat een aannemer na de ramp aan de Belgische Staat heeft voorgesteld om de dijken in 40 dagen te dichten, maar zijn aanbod werd niet aanvaard omdat de man in de oorlog niet zuiver op de graat zou zijn geweest. Iets verder bij Wintam is het precies hetzelfde. Ook hier lopen dagelijks tweemaal 500 huizen onder water. Hoe men hier de toestand zal meester worden, is een groot vraagteken. Hier heeft men de bres laten af brokkelen van 12 M tot 70 M. breedte. Indien onmiddellijk was ingegrepen, had men de bres met weinig middelen kunnen dichten. Nu heeft het werk reeds fortuinen gekost. Men is bezig met het laten zinken van rieten mat ten, zwaar beladen met stenen. Sinds 9 Februari heeft men 65 M. van deze matten laten zinken, maar het water blijft nog altijd even lustig met dezelfde kracht door de bres stromen. De arbeiders vertellen, dat er geen haast met de werkzaamheden wordt gemaakt en dat het nog maan den kan duren indien men in 't hui dig tempo verder gaat. Iedere mat, die zinkt kost ongeveer 100.000 frs. (7.500 gulden). De verbittering in de ze gewesten groeit dan ook met de dag en men mag zich ernstig afvra gen of de Staat niet ingebreke ge bleven is door een verregaande na- I latigheid. wachten, maar bij de keuze van een ernstiger stuk is het selecteren moei lijker. De grief van vorig jaar was meer tegen de schrijver gericht. Rest ons te vemelden, dat het dé cor-ontwerp van Piet Rouleau uitste kend was. Renaat Staes, de regisseur van de Ghesellen, deelt in niet gerin ge mate in de lof, die zijn mensen met „In 't Witte Paard" verdienen. Vandaag cn morgen spelen de Ghe sellen dit blijspel, dat gekozen was voor de uitwisseling met Delft, nog maals. Een goed besluit van dit sei zoen! De nieuwe buis is over de brug gebracht ISTER is men onder Kruiningen gereed gekomen met het leggen van het nieuwe hulpstuk in de hoofd leiding der waterleidingmij. „Zuid Beveland", over de Baileybrug, die in het geïnundeerde gebied op de rijks weg is neergepoot. Wat nog meer zegt is, dat men aan een kant ook al gereed is met de aan sluiting van de metalen hulpbuis op de betonnen hoofdbuis. Dit is een technische prestatie van de eerste rang geweest, daar eerst in het water een werkput moest worden geslagen. Nu gaat men beginnen met de tweede werkput voor de aansluiting aan de andere kant. Komt die tot stand, dan kan het, water weer in normale hoe veelheid aangevoerd worden. Men schat, dat over 'n dag of tien alles gereed is. Met de verdediging van de tweede hoofdbuis en de grintweg, wordt re gelmatig voortgegaan door het plaat sen van jukken onder de onderspoelde buis. Tot nu toe geschiedde dit met succes. Advertentie) U zult morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag xnoet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg: Het Hemelbed: Kon. Vlaamse Opera, 17.30 uur: Parsifal. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Het lied van de Zuidzee; Concertgebouw. 20 uur: Brandende Vleugels; Om 15 uur: Sneeuwwitje. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Ac' in de Stille Zuidzee. SAS VAN GENT Olympia Theater, 20 uur: Limelight. MIDDELBURG Electro. 19 en 21.15 uur: Geluidsbarrière. GOES Grand, 19 en 21 uur: Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren. VLISSINGEN Luxor, 19 en 21 uur: De Klauw; Alhambra. 19 en 21 uur: Die Czardasfürstin. HEINKENSZAND Bij wed. Hoondert: Uitvoering door R.K. Toneelver. Vrien denkring om 19.30 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: For- ster Christel. AXEL Centrum, 18.30 en 21 uur: Ge heime wapens. DE KLINGE Cinema van Dijck, 19.30 uur: De Muur van het Bloedbad en De Bevrijders. GENT Kon. Ned. Schouwburg: De die pe blauwe zee. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg: Het Hemelbed; Kon. Vlaamse Opera, 14.30 uur: Madame Butterfly; Om 20 uur: Hoffmann's Vertellingen. AXEL Centrum, 16.15 uur: Geheime wapens. Om 20 uur: Misdaad zonder pardon. DE KLINGE Cinema van Dijck, 15 en. 19.30 uur: De muur van het bloedbad en De Bevrijders. KOEWACHT P. van Hove, 15 uur: Schieting op de staande wip. CLINGE J v d Berg, 15 uur: Schie ting. ZUüDDORPE Café Centraal. 15 uur: Schieting. KLOOSTERZANDU Hotel Maerman, 17 uur: Dansen. TERNEUZEN Luxor. 16.30 en 20 uur: Het lied van de Zuidzee. Om 14 uur: Brandende vleugels: Concertgebouw. 20 uur: Brandende vleugels. OOSTBURG Ledel, 16.30 en 20 uur: Actie in de Stille Zuidzee. Om 14 uur: Paniek in Fort Worth. GOES Schuttershof: Alles voor vader, door de Rederijkers; Grand: Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren. HEINKENSZAND Wed. Hoondert. 19.30 uur: Uitvoering door R.K. Toneelver. Vriendenkring. MIDDELBURG Schuttershof. 20 uur: Toneeluitvoering R.K. Klokkenfonds; Electro: Geluidsbarrière. VLISSINGEN Concertgebouw, 20 uur: Toneeluitvoering door Rooms Toneel; Alhambra: Die Csardasfürstin; Luxor: De Klauw. HULST Bioscoopgebouw, 14.30, 17.15 en 20 uur: Forster Christel; Helsland D'Hoge, 15 uur: Grote Schieting. SAS VAN GENT Olympia Theater. 14.30 uur: Lach en Vergeet. Om 17 en 20 uur: Limelight. GRAAUW Frans de Backker, 15 uur: Schieting op de liggende wip. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg: Het Hemelbed. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Het lied van de Zuidzee. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Actie in de Stille Zuidzee HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Dok ter Holl. DE KLINGE Cinema van Dijck. 19.30 uur: De stad der verdovingsmiddelen en de Crime van Patrol. SAS VAN GENT Olympia Theater, 20 uur: Limelight. MIDDELBURG rière. Electro: Geluidsbar- El: Pi si#: i ■•S5& y r - GOES Grand: Ik heb mijn hart in Hei delberg verloren. VLISSINGEN Luxor: De Klauw; Al hambra: Die Csardasfürstin.

de Stem | 1953 | | pagina 2