Z.-VLAANDEREN Zuid-Beveland Voortgaande strijd tegen de water wolf in Zeeland KATHOLIEKE SCHOOITE BRESKENS INGEZEGEND Linnententoonstellino; te HULST ZO KAN ALLEEN „NEDÈRLAND WEER LINNENLAND" DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 10 APRIL 1953 TE KRUIDINGEN EN OP SCHOUWEN NOG GEEN GROTE SUCCESSEN Een gloriedag voor pastoor Wolters en zijn parochianen 25-jarig bestaan C.H.V. te Hulst Nijpend vlasserij-probleem TERNEUZEN Het veldkapelletje te Clinge HULST OESTER-EXPORT noff beneden normaal zSeCv^r dë daarvrör in aanmerking „St. Jan" speelt „Het Voorste Legioen' Belangwekkende opvoering te St, Jansteen Coöp. Boerenleenbank van Koewacht hield jaarvergadering 25 SEPTEMBER A.S. GOUDEN JUBILEUM Filmprogramma ^\G6EUU#' KOFFIE DUBBEL GEBRAND Mevrouw de Casembroot opent de expositie 16 EN 17 APRIL Het dijkgat bij Bath Uitstapjes naar de Bollen in zicht 'sidaliHu Aspirin AGENDA HEDEN MORGEN "7OALS WE GISTEREN meldden hoopt men vandaag of morgen het sluitgat in de dijk bij Bath op te stoppen met een binnenvaartuig van ruim 40 meter lengte, om dan meteen tot definitieve diehting «ver te gaan. Lukt dit dan kan Waterstaat alle beschikbare krachten on Zuid-Beveland inzetten bjj Kruiningen. J_Jet aanbrengen van rijsbeslag en het afdekken met steen op de dijkskoppen van het Westelijke gat zijn voltooid. Ook werden enkele nieu we zinkstukken in het gat neergelaten De situatie daar is men vrijwel mees ter. ook de bezinking in het middelste gat daar waar de veerhaven eens was gaat regelmatig voort. Er ligt reeds 2850 M2 aan zinkstukken in. Minder goed is de toestand bij het Oostelijke gat. dat ondanks alle moei te. nog verder üitslijpt. Zo men weet, wordt de toestand hier beheerst door die aan de Kordijk. Zolang die niet dicht is, kan men niet tot het dichtingswerk overgaan, om dat de stroom nog veel te sterk is. Pas wanneer de polder Waarde geen communicatie meer heeft met de pol der Kruiningen. is er kans op succes. Nu loopt het met de Kadijk ook niet mee. De vorderingen gaan in lang zaam tempo en pas bij het volgende dood tij is er kans de kadijk te slui ten. TEGENSLAGEN T~)e aanvoer van de gevulde zandzak ken voor de zandzakkendijk naar de Rijksweg gaat steeds door. Er is al een groot depot tot stand gekomen. In de Waardepolder was er tegenslag door het bezwijken van de suatie- sluis. Er is nu een nieuwe waterkering gemaakt. Al deze tegenslagen zijn hoofdzakelijk te wijten aan het storm achtige weer rond de Paasdagen. Zo lang er nog gaten zijn in de zee-we ringen is men kwetsbaar. Gelukkig liep de waterstand bij het jongste stormweer juist naar doodtij toe. Het herstel van de dijk van de Emmanuel- polder door het bekleden met schor- klei, gaat regelmatig door. Een zuiger voor het afwerken van de dijk om de Zimmermanpolder is nu gereed voor het gebruik. De bemaling van de Reigersbergse- polder, die met één pomp en vijf he vels geschiedt, nadert haar voltooi ing. Achter de nooddijk op de Vierde weg is nog zand aangebracht ter ver dere versteviging. Op het Noordelijk deel van deze weg is klfei aangebracht en begonnen is met de aanleg vin een zandweg naar het schor. NOG GEEN PHOENIX-PONTON Wan Schouwen-Duiveland is er nog geen zeer opwekkend nieuws, al is het op zichzelf al mooi. dat men de enorme geul langs de doorbroken dijk te Schelphoek heeft weten te consoli- Advertentie) DE WAARBORG VAN KREYMBORG betekent o.a. voor U Kleding op z'n best Waarborg-kleding) Scherpe prijzen voor eerste, kwaliteiten Aangename persoon lijke bediening dank zij het kranige aanpakken van 100 burgers en 500 militairen. Ook de Oude dijk bij Bruinisse leed weer ern stig en hier vochten eveneens burgers en soldaten sohouder aan schouder tegen een nieuwe doorbraak. In de Rampaartsedijk zijn de eerste kleine gaten dicht gekomen. Aan het in orde brengen van het vliegveld Haamstede is men druk be zig. De egalisatie van het terrein vor dert goed. Van de rest van het dijkherstelfront niets dan goede berichten. Op Tholen en N. Beveland en in Z. VI. is het di recte gevaar bezworen en het defini tief herstel in volle gang. Blijven zware stormen achterwege dan be hoeft niemand in die streken meer angstig te zijn. Advertentie) deren door langs de polderzijde van het dijkgat, een bezinking aan te brengen. Het toepassen van een Phoenix-ponton, waartoe eerst was besloten, is nu weer uitgesteld. In het algemeen mag worden gezegd, dat men de uitschuring van het grote gat onder de knie heeft. In de havendammen van Zierikzee zijn weer vier zinkstukken aange bracht, maar van dichting der gaten kan nog niet gesproken worden. Met het herstel der zwaar beschadigde Meeldijk tussen de Vier Bannen en de Westlandpolder is een aanvang ge maakt. Een dreigende doorbraak van de Schouwse dijk is in de jongste storm periode op het nippertje voorkomen, i t TAONDERDAGMIDDAG is te Breskens de nieuwe katholieke school officiéél ingezegend. Dit geschiedde 's middags om drie uur door pastoor A. Wolters van de parochie Groede en Breskens, waarna de kruis- wijding plaats vond. JyJA DEZE liturgische plechtigheden nam pastoor Wolters het woord om zijn dank te uiten aan het adres van het Rijk en het schoolbe stuur. Tevens bracht hij dank aan ar chitect J. C. P. Loonen, voor de keu rige wijze waarop deze de, naar de eisen des tijds ingerichte schooi met zijn twee prachtige lokalen had ont worpen. Vervolgens sprak deken A. Lieve- goed uit Oostburg, die de wens uit sprak, dat deze school de grondslag mag zijn voor de katholieke opgroei ende jeugd van Breskens en omstre ken. Ook burgemeester J. A. Eekhout van Breskens sprak woorden van dank voor het energieke werk van 't schoolbestuur om tot een katholieke school in Breskens te kunnen komen. Hij beschouwde haar als een aanwinst voor zijn gemeente. De heer Pr. de Milliano dankte het gemeentebestuur van Breskens vooral voor de wijze, waarop het zijn volledige medewer king had verleend om tot de bouw van deze school te kunnen komen. De bisschoppelijk inspecteur, rector Th. de Kroon, richtte zich voorname lijk tot de kinderen en sprak de hoop uit, dat deze school ten goede z'ou ko men aan hen, di§ de toekomst uitma ken. Namens de aannemer sprak de iheer J. Carels. die het schoolbestuur dank te voor het in hen gestelde vertrou wen bij het inrichten van deze prach tige school. Tenslotte betuigde het hoofd van de Jubileumviering uitgesteld FAIT jaar bestaat de C.H.V. van de N.C.B. te Hulst, zoals bekend is, 25 jaar. Ter viering van dit jubileum was een groots feest georganiseerd, dat in het begin van Juli zou plaats vinden. In verband met de watersnood en de daardoor ontstane moeilijke situa ties. ook op verkeersgebied, is de ju bileumviering echter voor onbepaal de tijd uitgesteld. De herdenking van het zilveren bestaan van de C.H.V. zal zich beperken tot een bescheiden, interne bijeenkomst. school, de heer J. de Bruin, zijn er kentelijkheid aan alle aanwezigen voor hun belangstelling, waarna hij hen uitnodigde een rondgang door het ge bouw te maken, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Advertentie) Rheumatische Pijnen? Stram en stijf vóór Uw tijd Neem dan toch Kruschen Salts en verjaag, de rheumatische pijnen uit Uw leden. Kruschens zes minerale zouten hebben een wonderbaarlijke aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. Als die weer met jeugdige energie hun bloedzuiveren de taak verrichten, weet u van geen rheumatische pijnen meer. Want de oorzaak: onzuiverheden in Uw bloed worden radicaal verwijderd, regel matig, iedere dagKoop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of dro gist en begin morgenochtend die heilzame kuur, 230-oo Ondersoek naar Franse protectie-politiek U\E Nederlandse vlasindustrie on- dervindt. evenals de Belgische, zware concurrentie van de Franse vlasserijen, die door de regering van Frankrijk in zeer ruime mate ge steund worden. Doordat de Franse regering in feite de vlasindustrie op kunstmatige wijze in het leven heeft geroepen en ten koste van de vlasbe- drijven in andere landen een ver doorgevoerde protectiepolitiek blijft voeren, komen de Nederlanders en de Belgen op de wereldvlasmarkt in een ongunstige positie. Hierover zijn reeds enkele malen causerieën gehouden, o.a. te Koe wacht. De afdeling Koewacht van de R.K. Zeeuwsch-Vlaamse Vlassers- bond heeft nu aan drs. M. Verburg, directeur van het E.T.I. en de heer H. M. Francken, secretaris van de Z.-Vlaamse Vlassersbond, opdracht gegeven naar deze kwestie een onder zoek in te stellen. Hierover zal t.z.t. een rapport ver schijnen, dat ook ter kennis van de Nederlandse Federatie van vlassers- verenigingen te Rotterdam zal wor den gebracht. Wellicht is het moge lijk ook langs deze weg de aandacht van de overheid op dit voor de vlas industrie zo nijpende vraagstuk te vestigen. LIET veldkapelletje te Clinge geniet sinds jaren grote belangstelling. Jaarlijks komen hier honderden be zoekers. die O.L. Vrouw op deze de vote plaats komen vereren. Had men oorspronkelijk een plan gevormd om het veldkapelletje te veranderen, thans is men tot een heel ander idee gekomen. Een groot stuk grond voor het kapelletje is geschonken door de heer Plissaar. Deze grond is geëffend en reeds beplant. Voor het kapelletje heeft men een grote open plaats ge laten, zodat vele bezoekers de even tuele plechtigheden in de Meimaand er op een gemakkelijke manier kun nen bijwonen. Ook de ingang is ver legd. Als het plantsoen eenmaal is bijgegroeid, zal het er zeer keurig uitzien en deze bidplaats tot een uni cum van de omgeving maken. BRAND ONDER DE TOONÖANK Door nog onbekende oorzaak ont stond onder de toonbank in de siga renzaak van de heer V. in de Dijk- straat een begin van brand. Een bin nentredende klant ontdekte dit ge lukkig voor de eigenaar nog zo tij dig, dat met behulp van een snelblus- apparaat van de fa. Ribbens de vlam men, die reeds om zich heen grepen, konden worden bedwongen. Toen de brandweer arriveerde, behoefde deze niet meer op te treden. ONGENODE GASTEN Onbevoegden hebben zich toegang verschaft tot het vooronder van de Bouchoute 22. een in de haven ge meerd liggende vissersboot. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. Ver moedelijk wordt er niets of slechts weinig vermist. Sluiskil TE UITBUNDIG GEPASSAGIERD Het Finse s.s. „Enso" koos ligging aan de kade van de cokesfabriek al hier om een hoeveelheid cokes in te nemen. Voor het echter zover was ging de bemanning eerst in Terneu- zen uit passagieren. Een 19-jarige matroos offerde daarbij zoveel aan Bacchus, dat hij in een café in de Dijkstraat een ongelukkige val maak te. Mét 'een flinke hoofdwonde en een hersenschudding moest hij in het ziekenhuis worden opgenomen. Zuiddorpe K.V.P.-LIJST VOOR PROEF- STEMMING De K.V.P. zal voor de aankomende gemeenteraadsverkiezingen met de volgende lijst uitkomen: l J. Belaert, 2 A. G. Cerpentier, 3 P. van Dongen, 4 P. La Heyne, 5 Ph. van Pokelberghe, 6 C. Roelandt, 7 P. Roemburg. 8 A. van Waes. De candidaten zijn alfabe tisch opgegeven. De proefstemming heeft plaats op Zondag 12 April. GEMEENTE HULST komende personen, tot het stemmen De Burgemeester van Hulst brengt hiermede ter openbare kennis, dat tot en met 13 Mei a.s. de gelegenheid is opengesteld tot het doen van een cer- /"\OK in Maart j.l. was de Zeeuwse oester-export heel wat geringer dan normaal. Er werden n.l. 915.000 stuks afgeleverd tegen 1.573.000 in Maart 1952. De afnemers waren: Nederland 47.709 (68.104) stuks: België 766.800 (1.301.155) stuks; Engeland 31.050 119.750) stuks; Duitsland 61.800 (69.950) stuks; Diverse landen 8.350 (14.420) stuks. ]~\e Coöp. Boerenleenbank te Koe- wacht hield in „Don Bosco" haar algemene jaarvergadering. Na de opening en de notulen werd een wij ziging in art. 5 van het huishoudelijk regiement, volgens schrijven van de centrale bank met algemene stem men aangenomen. Hierna gaf de kas sier een uiteenzetting over het jaar verslag 1952 het 49e boekjaar waaruit het volgende bleek; De rekening 1952 sloot met een bedrag van 1.657.194.63. terwiil de balans met een bedrag sloot van 1.742.308.51. De winst bedroeg 4519,22. Het reservefonds bedraagt thans ƒ71.790.94. De ingelegde spaar gelden bedroegen ƒ727.961,10 waar te genover aan spaargelden werd terug betaald 681.024,72, meer ingelegd dus ƒ46.936,38. b'ijzonder jaar T~)e bank telde 31 December 1952 189 leden en 845 spaarders. Er werden in 1952 14 vergaderingen gehouden van het Bestuur en de Raad van toe zicht. Er waren in 1952 65 leden in rekening courant waarvan 47 met cre- diet en 18 zonder crediet. 2 leden hadden hun lidmaatschap opgezegd wegens verhuizing. De rentetarieven voor 1953 zijn als volgt vastgesteld: tot ƒ4000 2 1/2 pCt.. van ƒ4000 tot 10.000 1 1 2 pCt.. daarboven 1 pCt. Voor spaargelden 2 1/2 pCt. De kas sier merkte op, dat 1952 wel een bij zonder jaar is geweest. De omzet is flink gestegen, en tevens is in 1952 de woning van de fam. Geerards aan gekocht en aldaar werd een prachtig nieuw kantoor gebouwd, welke thans voor 17.000 'op de balans staat. Het kantoor is thans reeds in ge bruik genomen en binnenkort zullen er de eerste bestuursvergaderingen worden gehouden. Deze mooie pres tatie is tot stand gekomen in het jaar van het gouden jubileum want 25 Sept. 1903 werd deze bank opgericht. Dit mag niet ongemerkt voorbij gaan. Van de winst wordt 1500.— gereser veerd voor belastingen, 1500.— wordt uitgetrokken voor de feestelijkheden en de rest wordt toegevoegd aan het reservefonds. De kassier sloot zijn jaarverslag met de leus .een voor al len en allen een." Een woord van dank van de voor zitter voor dit mooie verzorgde jaar verslag was hier zeker op zijn plaats. U\e heren Aug. van Damme en Aug. Matthijs resp. lid van het be stuur en de raad van toezicht moes ten periodiek aftreden maar werden reglementair hei-kozen omdat er geen tegencandidaten waren. Bij het opma ken van de presentielijst bleek, dat er 105 leden van de 189 aanwezig waren. De aanwezigen ontvingen al len een tractatie. Van de rondvraag maakte dhr. Suij gebruik. Hij vroeg in hoeverre het mogelijk is aan le den crediet te verschaffen voor oogst- contracten. De kassier gaf hierover een uiteenzetting en zei indien een lid financieel moeilijk in zijn bedrijf zit, hij altijd bij de bank kan aan kloppen, doch dat er geen cogst-con- tracten worden gesloten. Dhr, Boers vroeg in hoeverre arbeiders kunnen geholpen worden bij woningbouwver- betering. De kassier antwoordde, dat ieder op dit gebied met zijn voorstel kan aankomen en dat dit door het bestuur in de raad van toezicht zal worden bekeken. De feestviering zal in de maand September worden ge houden 6 leden gaven zich op voor de feestcommissie die zal bestaan uit leden van de Raad van toeztcht, het bestuur en gewone leden. Llieronder laten wij de katholieke keuringseisen volgen van enkele films die in Zeeuwse bioscopen wor den vertoond: IJzendijke Hofzicht Theater: „De halfbloed" (14 jaar); Sas van Gent; Olympia Theater: ..Limelight" (alle leeftiiden); „Lacn en vergeet" (alle leeftijden); Hulst: Bioscoopgebouw: „Forster Christel (alle leeftijden); Dokter Holl '14 jaar); Axel; Centrum: „Misdaad zonder pardon" (18 jaar met voorbehoud); Terneuzen: Luxor Theater: ,.De te rugkeer van Bulldog Drummond" (14 jaari; „Het lied van de Zuidzee" (18 jaar); Concertgebouw.Brandende vleu gels" (18 jaar)Sneeuwwitje en de /even dwergen (alle leeftijden); Oostburg: Ledel Theater: „PanleK in Fort Worth' (14 jaar). "Toneelminnend Zeeuwsch-Vlaande- ren, meer speciaal O. Zeeuwsch- Vlaanderen, ziet met belangstelling uit naar het komend toneelgebeuren in St. Jansteen door de R.K. toneelver eniging „St. Jan" op Zonda-g en Maandag a.s. Als een ware propagan diste voor het R.K. amateurtoneel behoort St. Jan- onder de eerste aan geslotenen van het Werkverbond Ka tholiek Amateurtoneel, kring Zee land. In dit verband komt de vereniging uit in de beoordelingswedstrijden, uit geschreven door het W.K.A. en wor den dientengevolge door een jury van het W.K.A.bestaande uit de heren P. Alberts uit Rucphen en P. van Neerven uit Helmond beoordeeld. In de kringen van het W.K.A. volgt men met grote interesse St. J»n's verrich tingen en is men uitermate benieuwd of St. Jan in de tot nu toe bekende rangschikking met het Zeeuwsch- Vlaams toneel uit Hulst op de le en „Sempre Avanti" uit Sluiskil op de 2e plaats, nog een wijziging zal bren gen. Voorts is „St. Jan" de eer te beurt gevallen om met 4 andere verenigin gen uit Nederland uitgenodigd te worden tot deelneming aan het To neelcongres ter gelegenheid van .,100 Jaar Kromstaf" te Utrecht, welke wedstrijd werd uitgeschreven door „Ons Leekenspel" uit Bussum. Voor deze beoordeling zal een tweede jury onder voorzitterschap van Anton Sweers het spel beoordelen. Met ..De ijver voor Gods huis" kwam St. Jan reeds eerder bij een wedstrijd, uitge schreven door „Ons Leekenspel" uit en behaalde daarbij de eerste lande lijke prijs. Vooral in het teken van dé Kromstaf-herdenking is de keus gevallen op het „Voorste Legioen", drama van de Sociëteit van Jezus door Emmet Lavery in 3 bedrijven en 11 taferelen. De regie berust bij An ton Mertens, terwijl Frans Potter decor en typering verzorgt. Ook aan de muzikale omlijsting wordt alle zorg besteed en geschiedt door het reeds bekende St. Gregoriuskoor on der leiding van de heer W. Bartz. Zij nog vermeld, dat dit een stuk is uit een vroeger repertoire van „St. Jan" waarmee de vereniging in een toneel concours reeds een le prijs behaalde. Met deze ervaring rijker ziet het er inderdaad voor „St. Jan", de oudste toneelvereniging van Zeeuwsch-Vlaan- deren en een ruim dertigjarige prac- tijk, hoopvol uit. bij voimacht. zulks voor de verkie zingen van de leden van de gemeen teraad op 27 Mei a.s. Nadere inlich tingen worden verstrekt ter gemeen te-secretarie. Hulst, 8 April 1953. De burgemeester voornoemd, 220-O B. A. Th. M. Truffino. Nieuiv-Namen Advertentie) CANDID AATSTELLING GEMEENTERAAD Bij de bespreking tot samenstel- Vng van de candidatenlijst (dorp Nieuw-Namen) voor de komende ge meenteraadsverkiezing was men na. enige op- en aanmerkingen unaniem van mening, dath et verkieslijk was met één lijst uit te komen. De lijst werd als volgt samengesteld; l A. de Deckere, 2 E. van Ruymbeke. 3 J. Lockefeer, 4 J. Ferket. 5 H. Bogaert, 6 H. Vlegels. 7 A. Kindt, 8 Fr. van Broeck. Lamswaarde Bekneld. Tijdens werkzaamhe den met een dorsmachine geraakte de heer van Essen met de rechter hand tussen een raderenstel wat het gemis van een duimlid tot gevolg had. De Klinge (B.) Auto-ongeval. Toen onze dorps genoot P. B. zich met zijn auto op de smaken t zij het verhoogd aroma geuriger dan ooit pittiger dan ooit èn zuiniger dan ooit want: AJEDERLAND weer Linnenland Deze slagzin heeft geprijkt in Breda en in Utrecht en ze zal nu spreken tot de bevolking van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. In Hulst wordt een tentoonstelling ge houden, welke deze slagzin tot titel voert. Het lijkt enigszins overdreven, te gaan ijveren om ons land tot linnenland te maken. Practisch iedere huisvrouw verkeert in de me ning dat ze heel wat linnen in huis heeft. Maar dat in de meeste ge vallen de linnenkast helemaal geen „linnen' kast is: dat beseft men bijna niet. Er wordt van alles uitgemaakt voor linnen, terwijl het bv. katoen of iets dergelijks is. Het echte linnen, vervaardigd van dc sterke en superieure Vlasvezel, wordt maar weinig gebruikt. De tentoonstelling te Hulst welke ook andere plaatsen zal aan doen is er om propaganda te voeren voor het échte linnen WOOR het organiseren van deze ex- positie is samenwerking tot stand gebracht tussen de Nederlandse Fe deratie van Vlassersverenigingen, de Z.-Vl. Vlassersbond, de Kring Hulst van de N.C.B. en de Kring Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de Boe- rinnenbond van de N.C.B. De materialen, die tentoongesteld zullen worden, zijn beschikbaar ge steld door de Federatie, de Z.-Vl. Bond zet de expositie m elkaar, daar bij geholpen door de boeren- en boe- rinnenbond. De tentoonstelling wordt gehouden in de Graanbeurs od Donderdag 16 en Vrijdag 17 April. beidt dagen van twee tot zes uui'. De zaal is gratis toegankelijk. Daags voor de eerste expositiedag wordt de tentoonstelling geopend door mevrouw de Casem- broot-v. d. Feltz, de echtgenote van de Commissaris der Koningin. Dit gebeurt Woensdagavond om zeven uur, in de Koning van Engeland. Tij dens de bijeenkomst, waarin de ope ning zal plaats vinden, zal de heer C. Arkenbout, voorzitter van de Ne derlandse Federatie, spreken, even als de heer A. E. van Damme uit IJzendijke. de voorzitter van de Zr Vlaamse Bond. Het gemengd koor ..St. Cecilia" uit St. Jansteen zal de bijeenkomst muzika.al opluisteren. Donderdagavond wordt er weer een bijeenkomst in De Koning van Enge land gehouden evenals de vorige vooi genodigden, waarin de heer P. Ver- cauteren, voorzitter van de Kring Hulst van de N.C.B. zal spreken. Ook de secretaris van de Federatie, dé heer B. A. M. Fruytier. zal een toe spraak houden. Deze avond verleent St. Cecilia wederom haar medewer- kmS' ZELFS ONKREUKBAAR LINNEN weg Hulst—St. Niklaas bevond, kreeg hij een motorrijder als tegenligger. Daar de motorrijder slingerend over de weg reed. was de heer B. ge noodzaakt van de weg af te rijden. Daarbij kwam hij in een greppel te recht. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, maar de materiële schade is zeer groot. Ongure elementen. Naar het schijnt komen er in onze grensge meente personen collectes houden in name voor een of ander liefdadig doel. maar in feite voor eigen porte- monnaie. De autoriteiten hebben on ze bevolking voor een en ander ge waarschuwd. Kemseke TONEEL TEN BATE VAN DE GETEISTERDEN Door onze plaatselijke toneelvere niging werd ten bate van de waters- noodgeteisterden opgevoerd: „Kinde- )n van ons volk", onder regie van -.e heer de Geest. Een volle zaal met een batig saldo van frs. 3000 werden er de beloning van. Stoppeldijk Auto geslipt. Een personenauto, afkomstig uit Zuid-Holland, slipte op de Provinciale weg tussen Rapen burg Tol en Stoppeldijk Veer en kwam in de sloot terecht. De beide inzit tenden bleven ongedeerd, maar de auto werd flink beschadigd. Het on geluk was te wijten aan de gladheid van de weg, die ter plaatse bij de minste regenval aanleiding tot slip pen geeft. Vogelwaarde DE LAATSTE MILITAIREN Dezer dagen zijn een zestigtal mi litairen van het 2e Regt. Genietroe pen uit Keizersveer in onze gemeente gearriveerd, die de Bailey-brug ten Noorden van Kampen zullen afbre ken. Deze brug is na de watersnood door Belgische militairen geslagen. Nu de gaten in de dijk zijn gedicht, is de noodbrug overbodig geworden en zullen de onderdelen weer terug wor den vervoerd naar Namen. Het afbre ken geschiedt in een ongekend snel tempo en de militairen, die zijn uitge rust met het modernste en zware ma terieel. trekken natuurlijk veel be langstelling. Advertentie) Fabrikant*: Fa. Gebr. Tjallema, Sneek Aardenburg CANDIDATEN GEMEENTERAAD De officiële lijst der Katholieken is nog niet vastgesteld. In een drietal vergaderingen is men tot overeen stemming" gekomen over één lijst voor Aardenburg en St. Kruis. De samen stelling van deze lijst zal evenwel na de a.s. Zondag te houden groslijst- stemming plaats vinden. Vastgesteld is nu reeds, dat no. l van de lij.4t een landbouwer zal zijn.uo. 2 een arbei der, no. 3 iemand van St. Kruis en no. 4 een middenstander. De* gestelde candidaten zijn: Landbouwers: C. A. Mabesoone. J. van Overloop; J. Buijs- se; P. Blondeel. Fr. Quataert. Arbei ders: J. Rijckaert, L. v. Bellegem, A. de Baerdemaeker. Middengroepen: G. Wijffels, P. de Vriend. E. Lansu, M. Paridaen en R. de Bruijckere; Sint Kruis: A. Paridaen-Doolaege. Naast de Katholieke lijst voor Aar denburg en St. Kruis zullen nog lijs ten worden ingediend door Partij v. d. Arbeid en Anti Rev. Partij. Ook zal nog een algemene Protestantse lijst worden ingediend. UITVOERINGEN V.V. AARDENBURG De plaatselijke voetbalvereniging hield door omstandigheden later in het seizoen dan gewoonlijk haar jaar lijkse uitvoeringen. Als voornaamste toneelstuk stond op het programma de klucht van Godfried Bomans ..De Huistyran". De vertolking hiervan deed de zaal in lachsalvo's uitbarsten en viel goed in de smaak. De regie had Th. van Kouteren. Hierna bracht Fl. van Waes nog een vrolijk ver haal over „de $roetballer" ten gehore. Een verloting zorgde op beide avon den voor versterking der kasmiddelen terwijl gesloten werd met een gezel lig bal. CANDIDATENLIJST A.R. EN P.V.D.A. De candidatenlijst der Aardenburg- se afdeling van de Anti-Revolutionnai- re Partij voor de a.s. raadsverkiezin gen is als volgt samengesteld: i A. I. Catsman. 2 Joz. Haak, 3 P. de Jonge, 4 J. Kolff. 5 J. A. Riemens. De candidatenlijst van de Partij van de Arbeid voor de raadsverkiezin gen luidt: 1 mevr. E. J. van den Broecke-de Man. 2 M. Kamminga, 3 P. de Vreese, 4 J. Willemsen. 5 J. W. A. F. Commelin Jr. Sluis IJzendijke (rip beide middagen zal iedereen de w gelegenheid hebben in de zaal van de Graanbeurs de geëxposeerde artikelen te bekijken. De tentoonstel ling is voornamelijk op de consump tie gericht en daarom is practisch al le ruimte gereserveerd voor het ta fel- en bedlinnen, de glasdoeken, handdoeken enz. Welk een superieu re hoedanigheden het linnen, of zo als het vroeger genoemd werd. het lijnwaad wel heeft zal iedere huis vrouw zelf kunnen constateren. De mogelijkheden van het linnen zijn bovendien niet zo beperkt. Er zijn op de tentoonstelling ook Oos tenrijkse en Franse dameskleding stoffen te zien. die onkreukbaar zijn gemaakt. Japonstof van linnen is al een bijzonderheid op zichzelf, doch onkreukbaar linnen is zeker een nieu wigheid. Ook is er Nederlandse ja ponstof. doch in ons land heeft men nog geen kans gezien het linnen on kreukbaar te maken. Het Nederlandse linnenfabrikaat is echter rijkelijk vertegenwoordigd in de meer huishoudelijke zaken en die mogen er zoals de expositie zal uitwijzen best zijn! RAADSCANDIDATEN De candidatenlijst van de K.V.P. luidt als volgt: Cam. Doens: Am. Dellaert: C. van Kerkvoorde; P, Bun; P. van Hijfte; P. L. d» Meijer; N. Wijffels; G. Verhoosel; C. Wieme, Ed. van de Wijnckel; Chr. van Tig- eelen. Biervliet RAADSCANDIDATEN In een vergadering van R.K. kiezers, welke zeer matig werd bezocht, werd de candidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing als volgt sa- nftngesteld. l G. van Pamelen- 2 A. Hamers; 3 B. Ceelaert; 4 G. Claeys. De heren Ceelaert en Claeys wens ten alleen als plaatsvervangers te fungeren en dus niet door voorkeur stemmen te worden gekozen. Het ad vies aan de R.K. kiezers moet dus de ze maal luiden: stemt nr. 1. Eede candidaten gemeenteraad In de huidige gemeenteraad hebben voor de officiële Katholieke lijst geen landbouwers en ook geen verte genwoordigers der vroegere gemeente Heille en Sint Anna ter Muiden zit ting. Deze toestand was zowel voor de landbouwers als' voor de bewoners dier vroegere gemeenten onaangenaam zodat van die zijde besloten is om met een aparte Katholieke lijst voor de dag te komen. De samenstelling is als volgt: 1 L. van de Vijver, 2 J. A. M. de Rijcke, 3 J. Maenhout. CANDIDATEN GEMEENTERAAD Alhier zullen zoals gebruikelijk door diverse groeperingen candidaten voor de gemeenteraad worden gesteld. Naar wij vernemen zullen minstens drie lijsten worden ingediend, alle Katholieke lijsten, waarvan de thans .zitting hebbende raadsleden Sturte- waegen en Buijck in ieder geval lijst trekkers zullen zijn. De lijsttrekker van de derde lijst is nog niet bekend. GOES middenstandspartij komt met 'n lijst uit Ook deze keer zal de Midden standspartij te Goes met een eigen lijst uitkomen bij de gemeenteraads verkiezing. De twee aftredende leden, de heren a. Vermaire en j. Merison zijn bovenaan geplaatst. candidatenlijst p. v. a. a. Het referendum bij de P. v. d. A. heeft geen wijzigingen gebracht in dé opgemaakte groslijst. Lijstaanvoerder blijft dus mr. Bouwman en de vol gende plaatsen zijn voor de heren Ph. Haverhoek; j. Visscher en P. de Munck. allen aftredend. No. -5 is D. Leupen en 6 M. de Groot. Heinkenssand R.K. TONEELVER. „VRIENDENKRING" Door de watersnood kon de jaar lijkse toneeluitvoering van de R.K. toneelvereniging „Vriendenkring" niet doorgaan. Nu zulks thans weer mo gelijk is treedt zij met het toneel stuk „Polly Perkins" op 11 en 12 April voor het voetlicht, waarbij bijzondere vermelding verdient dat de totale ba ten van beide uitvoeringen in het Na tionaal Rampenfonds zullen worden gestort. Kwadendamme ZILVER KLOOSTERJUE4LEUM De eerw. zuster Gonzaga (Louisa de Jong) hoopt Zondag a.s. haar zilve ren professiefeest in het Zusterhuis der Uroulinen alhier te vieren. Te harer intentie wordt in de pa rochiekerk een plechtige H. Mis ge celebreerd. waarna in intieme kring het feest zal worden gevierd. /GISTERNACHT, toen de omstandig- heden gunstig werden, is toch nog een poging gedaan om het dijkgat bij Bath, zonder gebruik te maken van het reeds in orde gemaakte bin nenvaartuig, te dichten. Men was evenwel iets te optimistisch geweest en moest de poging opgeven. Zeeuwse évacné's in A'dam The Zeeuwse vereniging „Zeelandia" in Amsterdam behartigt nog steeds vele van de stoffelijke belangen en zorgt onafgebroken vcror de ver strooiing van de ca. 500 evacué's uit de rampgebieden, die zich in de hoofdstad bevinden. Het bestuur van „Zeelandia" heeft thans een oproep gericht tot de ei genaars van auto's en touringcars tot medewerking aan de verwezenlijking van het plan: de evacué's in groepen verspreid over de dagen van 20 tot 24 April een tocht te doen- maken door de bollenvelden naar Keukenhof en Flora. Het gemeentebestuur van de hoofd stad zal de Zeeuwen een koffiemaal tijd aanbieden. Advertentie) Deze vreemde lettertekens vormen het woord „Aspirin" in de Siamese taal. Men moge andere gewoon ten hebben in Siam, maar hoofdpijn wordt daar, even als hier, bestreden met Aspirin (alléén echt met het Bayer- kruis). TERNEUZEN Luxor 20 uuf< Het lied van de Zuidzee. SAS VAN GENT Olympia-theater 20 uur: Limelight. MIDDELBURG Electro 19 en'21.15 uur: Geluidsbarrière. GOES Grand 20 uur: Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren. VLISSINGEN Luxor 20 uur: De Klauw. Alhambra 19 en 21 uur: De Csardasfürstin. ANTWERPEN Kon. Nederl. Schouw burg: Het Hemelbed. Kon. Vlaamse Opera 17.30 uur: Parsifal. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Het lied van de Zuidzee. Concertgebouw 20 Uur: Brandende Vleugels. Om 15 uur: Sneeuwwitje. OOSTBURG Ledel 20 uur: Actie in de Stille Zuidzee. SAS VAN GENT Olympia-theater 20 uur: Limelight. MIDDELBRG Electro 19 en 21.15 Uur: Geluidsbarrière. GOES Grand 19 en 21 uur: Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur: De Klauw. Alhambra 19 en 21 Uur: Die Csardasfürstin. HEINKENSZAND Bij wed. Hoondert: Uitvoering door R.K. Toneelver. Vrien denkring om 19.30 uur.

de Stem | 1953 | | pagina 2